Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 04-11-06, 16:41
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Τα πραγματα πανε πολυ καλα
Οι τεσσερις εχουν ποια ηρεμισει παρα πολυ και εχουν σταματησει να με φοβουνται οταν με βλεπουν ακομη και οταν κινουμαι!!!
Ο τρομαγμενος ειναι ακομα στην γωνια του αλλα πολυ ποιο θαρετος και σταματησε να κοιταει το τζαμι αλλα προς τα μεσα. Παραλληλα οταν πηγαινω για ταισμα ερχετε κι αυτος κατευθειαν ενω πριν ετρωγε αλλα προσεχε να μην απομακρινετε απο την γωνια του.

Το κακο ειναι πως χαθηκαν τα μωρα των Κριβενσις. Προσεξα παρα πολυ μην παω κοντα το λαστιχο στην αλλαγη νερου αλλα ενω ειμαι σιγουρος οτι δεν τα τραβηξα εχω δυο μερες να τα δω και τα krib σταματησαν να ειναι επιθετικα με τα αλλα ψαρια. Παντως λεω να τα δωσω (αν και μου αρεσουνε πολυ και ενθουσιαστικα οταν γεννησαν) αφου ειχα ανχωθει πως θα επιανα ολα τα μικρα μεσα στα φυτα χωρις να ανησυχήσω τους δισκους παλι....

Καρδια μου ειπε ο χασαπης θα ειναι γυρω στα 2 κιλα. Αν θελει κανεις να την μοιραστουμε ας μου πει να του την δωσω γιατι θα την πεταξω την μιση (θα πρεπει να τα πεταξω ολα απο την καταψυξη και να εχω μονο το φαγητο για τους δισκους )

Θα την καθαρισει απο νευρα κτλ. και με ρωτησε αν θελω να την κανει σαν κυμα! Να την κανει ή ειναι καλυτερο να την κανω εγω στο μπλεντερ?

Καλο μεσημερι σε ολους,
Δημητρης.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 04-11-06, 19:52
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mitsos
Να την κανει ή ειναι καλυτερο να την κανω εγω στο μπλεντερ?
να την κανεις εσυ φιλε δημητρη,και να προσθεσεις και οτι αλλο θελεις μεσα.....(ανατρεξε στις συνταγες και θα βρεις πολλες λυσεις.....)
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 04-11-06, 20:02
panousojet Ο χρήστης panousojet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-03-2006
Περιοχή: AΘΗΝΑ
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Αν στην κανει κιμα πες του να την περασει 2 και 3 φορες και δεν θα εχεις κανενα προβλημα την καταβροχθιζουν.Χαιρομαι που ολα πηγαν τελικα καλα εστω και με 5 απο τους 6.Την καρδια την καταβροχθιζουν αλλα μην τους βαζεις πανω απο 2 φορες την βδομαδα γιατι βρωμιζει το νερο.Ευχομαι να παμε ολα καλα απο εδω και περαΠεριμενουμε και προσφατες φωτο με τους πιο ξεψαρωμους κουκλους
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 04-11-06, 20:03
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panousojet
Την καρδια την καταβροχθιζουν αλλα μην τους βαζεις πανω απο 2 φορες την βδομαδα γιατι βρωμιζει το νερο
ενα πρακτικο κολπακι ειναι,οταν τους ταιζεις καρδια,μετα να κανεις και την αλλαγη νερου....
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 04-11-06, 20:51
thediscusman Ο χρήστης thediscusman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panousojet
Την καρδια την καταβροχθιζουν αλλα μην τους βαζεις πανω απο 2 φορες την βδομαδα γιατι βρωμιζει το νερο
Η καρδιά αν ταιζεται σωστά δε βρωμίζει το νερό. Ότι το επιβαρύνει με οργανικά στοιχεία και φωσφορικά περισσότερο από όποιαδήποτε άλλη τροφή αυτό είναι σίγουρο αλλά δε βρωμίζει το ενυδρείο. Αρκεί όταν την ετοιμάσεις να προσθέσεις και ζελατίνη για να μη λιώνει και να σκορπίζει μόλις πέσει στο ενυδρείο και να ταίζεις μικρή ποσότητα όσο θα φάνε τα ψάρια σου σε μερικά λεπτά.
Ο λόγος για τον οποίο εκφράζονται επιφυλάξεις από δισκόφιλους στο τάισμα με καρδιά είναι ότι πρόκειται για τροφή πολύ πλούσια σε ζωικές πρωτείνες κάτι που μπορεί να φαίνεται ευεγετικό είδικά στα πρώτα στάδια της ζωής του δίσκου αφού μεγαλώνει γρηγορότερα αλλά μακροπρόθεσμα δημιουργεί πολλά προβλήματα στον οργανισμό του ψαριού. Γεμίζει το δίσκο με λίπος και επίσης με δάφορες άλλες βλαβερές ουσίες όπως τοξίνες που μέσω της τροφής περνάνε στα ψάρια και αφού δε μπορούν να τις αφομοιώσουν σιγά σιγά συσσωρεύονται στον οργανισμό τους.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι προτιμότερο να ταίζουμε τους δίσκους μας με περισσότερο ''φιλικές'' για αυτούς τροφές και απλά που και που 2-3 φορές τη βδομάδα να τους δίνουμε και λίγη καρδιά για λιχουδιά.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 04-11-06, 20:55
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thediscusman
Προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι προτιμότερο να ταίζουμε τους δίσκους μας με περισσότερο ''φιλικές'' για αυτούς τροφές
ωραια,ολα αυτα αγαπημενε μου παναγιωτη,αλλα αφου σε βρισκουμε τωρα ευκαιρο,δεν μας προτεινεις,ορισμενες ''φιλικες''τροφες οπως τις χαρακτηρισες...???περιμενω να διαβασω με αγωνια την αποψη σου μεντορα των δισκων.....
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 05-11-06, 01:51
panousojet Ο χρήστης panousojet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-03-2006
Περιοχή: AΘΗΝΑ
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Σαφως και βαζω ζελατινη στην καρδια και γενικα σε ολο το μειγμα και οντως δεν διαλυεται αλλα οπως και να εχει το νερο δεν επιβαρυνεται και βρωμιζει οπως οταν ταιζεις ξηρα τροφη (flakes ή pellets) αυτο μου εδειξε η δικια μου εμπειρια ειδικα αν μεινει και κανα νευρο (απο την καρδια) που δεν εχει αλεθει καλα σαφως δεν το τρωνε και αν δεν το δεις να το απομακρυνεις τοτε....Για αυτο προτεινω την καρδια σαν διατροφη στους δισκους αλλα με μετρο.Οταν αρχιζα να ταιζω καρδια ειδα τρομακτικη αυξηση του μεγεθους των δισκων και μεγαλυτερη ζωηραδα και στα χρωματα και στην κινηση.Αυτα απο εμενα
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 05-11-06, 13:12
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

πολυ απλα τα πραματα υπαρχουν στο εμποριο πολυ καλες τροφες για τα δισκακια μας οπου συνδυαζονται πολυ ωραια.........ταιζουμε και δυο φορες καρδουλα τη βδομαδα και τελος ......μεγαλη επιτυχια ειχε αυτη που εκανα περσυ στα ψαρια μου....ψαξε και θα την βρεις....ετσι και ευχαριστημενα τα ψαρια και λιγοτερο φορτωμενο το ενυδρειο ......
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 14-11-06, 23:41
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Να σας ενημερωσω οτι οι δισκοι πανε πολυ καλα!!! Ειχατε απολυτο δικιο για την αρχηκη συμπεριφορα τους
Εχουν προσαρμοστει αφου ποια εχουν βγαλει τον αρχηγο υπαρχηγο τους κτλ. και τωρα ποια ειναι κοπαδακι και τρωνε οτι πεσει μεσα στο ενυδρειο με μεγαλη λαιμαργια!!!
Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες.
Συντομα (να μεγαλωσουν λιγο ακομα τα φυτα) και φωτογραφιες
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 14-11-06, 23:55
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

αντε μπραβο....τετοια να διαβαζουμε..,τετοια...!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 15-11-06, 10:24
johnny98130 Ο χρήστης johnny98130 δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Διόνυσος Αττικής
Μηνύματα: 889
Προεπιλογή

Κωστα υπάρχουν πολλές τροφες φιλικές στον δισκοφιλο χρήστη.....όπως ζωντανη αρτεμια (καλύτερα καλοκαίρι γιατι χειμωνα ειναι ταλαιπωρια) ειτε ζωντανη δάφνια......είτε κομματι ψαριού(γλώσσας) αλεσμένο.......και πολλά άλλα
Συμφωνω απόλυτα με τον Παναγιώτη για την καρδιά βοδινου.....ειναι μια ιδέα των εκτροφέων για να μεγαλώνει πολυ γρήγορα ο μικρός δίσκος αλλα μακροπρόθεσμα δημιουργεί προβλήματα....
__________________
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 15-11-06, 10:42
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή διευκρινησουλα..?????

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnny98130
είτε κομματι ψαριού(γλώσσας) αλεσμένο.......και πολλά άλλα
γιαννη, μιλας παντα με την ιδια τεχνικη ''μαγειρεματος''..??ψαρι ασπρο φιλετο ,καθαρισμα μπλα,μπλα,μπλεντερ..προσθηκη ζελατινης,σακουλιτσες και καταψυξη.....????
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 15-11-06, 21:05
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

μεγαλη επιτυχια ειχε μιγμα που εχω φτιαξει με χαβιαρι που εχω παρει απο την κοιλια ψαριου που ειχα πιασει σε μια εξορμηση μου.....γενικα ομως εχει λιγο καιρο οπου αυτου του ειδος διατροφη την εχω δωσει τη μορφη κερασματος στους δισκους το πολυ 2 φορες την βδομαδα.....επειδη ολοι μας αγαπαμε τα ψαρακια μας και ολοι μας λιγο η πολυ τα εχουμε κατα καιρους παραταισει θελοντας το καλο τους... γιαυτο και προσεχω τελευταια το ταισμα αυτου του ειδος προσπαθωντας να συγκρατω αυτη την αγαπη μου για αυτα...ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω.....παντως χαιρομαι πολυ για το φιλο μας εδω που τα πραματα αρχισαν να μπαινουν σε μια σειρα καλη συνεχεια.....
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 16-11-06, 14:29
johnny98130 Ο χρήστης johnny98130 δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Διόνυσος Αττικής
Μηνύματα: 889
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz
γιαννη, μιλας παντα με την ιδια τεχνικη ''μαγειρεματος''..??ψαρι ασπρο φιλετο ,καθαρισμα μπλα,μπλα,μπλεντερ..προσθηκη ζελατινης,σακουλιτσες και καταψυξη.....????
Οι δισκοι σου θα το λατρέψουν....δοκιμασε το....
__________________
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 16-11-06, 14:51
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

οκ.ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 20-12-06, 00:58
panousojet Ο χρήστης panousojet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-03-2006
Περιοχή: AΘΗΝΑ
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Αληθεια τα δισκακια πως τα πανε ειρηνικα?ολα καλα?εφτιαξες καμια τροφη και με τι ασποτελεσματα? δωσε μας νεοτερα απο το δισκοενυδρειο σου
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 20-12-06, 11:53
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Καλημερα σε ολους.
Το δισκακια ειναι μια χαρα αλλα τα φυτα δεν τα εχω φτασει ακομη σε σημειο να μου αρεσουν :-/
Σκεφτομαι να προσθεσω 1 ή 2 ακομη και εκει καπου να κλεισω απο δισκους για αυτα τα λιτρα..... αλλα περιμενω να βρω δυο που θα με εντυπωσιασουν πραγματικα...

Φαγητο ακομη δεν εφτιαξα γιατι με ενα κιλο καρδια θα γεμιζα ολη μου την καταψυξη και ετσι ειπα προς το παρον να τους δινω ετοιμη... (2 φορες την εβδομαδα γιατι τις αλλες μερες τους δινω απο διαφορες αλλες)


Το ΣΚ θα κανω ενα καλο κλαδεματακι και μετα θα ανεβασω τις photos
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 20-12-06, 13:37
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

μμμμ,για να δουμε τι θα δουμε.....
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 20-12-06, 14:17
Το avatar του χρήστη TaitO
TaitO Ο χρήστης TaitO δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 184
Προεπιλογή

Ποιος καθαρίζει μετά τις κουζίνες? :Ρ
__________________



Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 28-12-06, 09:54
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Επιτελους.....
Φυσικα ακουω σχολια και παρατηρησεις...θα ειμαι πολυ ηρεμος
τα φυτα στο πισω μερος δεν εχουν μεγαλωσει ακομη και η riccia τωρα επιτελους εγινε ενιαιο κομματι και τηνς εβαλα αμμο αποπανω για να την κρατησω στο βυθο... περιμενω να αρχισει να πεταει για δειξει λιγο...







__________________
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 29-12-06, 01:25
Το avatar του χρήστη θοδωρης
θοδωρης Ο χρήστης θοδωρης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-05-2006
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παρα πολυ ομορφο το ενυδρειο σου φιλε Μitsos.. με πολυ ωραια φυτα και δισκους .....φυσικα

Καλη συνεχεια
__________________

TOTM Reef Central Oct.'09
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 29-12-06, 09:50
Το avatar του χρήστη stav
stav Ο χρήστης stav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2006
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.593
Προεπιλογή

Κουκλι
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 29-12-06, 10:20
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

μπραβο δημητρη πολυ ομορφο το εκανες ....... ειδες πως ολα στρωσανε σιγα σιγα .....καλη συνεχεια....
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 02-01-07, 16:57
Theokyr Ο χρήστης Theokyr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-07-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 307
Προεπιλογή

Δημήτρη καλή χρονιά!

Πολύ ωραίες φωτογραφίες. Το ενυδρείο είναι πολύ ωραίο, το ίδιο και τα ψάρια. Πρόσεχε τώρα την άλγη. Πρόταση μου: Μην βάλεις άλλους δίσκους... Κάτι ξέρω

Θεόφιλος
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 02-01-07, 19:26
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

τι εννοεις να προσεχει με την αλγη...????τι να η να μην κανει...??
__________________
  1. ph7
  2. gh4
  3. kh3
  4. no2 0-0.3mg/l
  5. no3 12.5mg/l
  6. nh4nh3 omg/l
  7. po4=1mg/l
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 02-01-07, 20:13
panousojet Ο χρήστης panousojet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-03-2006
Περιοχή: AΘΗΝΑ
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Δυστυχως για καποιο λογο δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες.Αν μπορει καποιος να τις κατεβασει και να μου τις στειλει θα με βοηθουσε πολυ και θα ηθελα να τις δω.Τωρα γιατι δεν μπορω να τις δω δεν καταλααβαινω το γιατι??
Ευχαριστω προκαταβολικα
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 02-01-07, 21:11
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Κατι εχεις βαλει στο pc σου και δεν παιζει το photobucket..
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 03-01-07, 10:13
Theokyr Ο χρήστης Theokyr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-07-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 307
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikele Εμφάνιση μηνυμάτων
τι εννοεις να προσεχει με την αλγη...????τι να η να μην κανει...??
Αυτό που εννοώ είναι ότι να προσέχει να μην έχει κάποιο ξέσπασμα άλγης (algal bloom). Το τι να κάνει για να το αποφύγει έχει γραφτεί ήδη μέσα στο φόρουμ αλλά θα πρότεινα - αν θεωρήσουμε ότι ο φωτισμός και η περιεκτικότητα του νερού σε CO2 είναι σταθερά - να είναι ιδιαίτερα μετρημένος στις ποσότητες λιπασμάτων που συμπληρώνει. Δεν έχω να πω κάτι καινούργιο.

Και μία αισθητική πρόταση: θα προτιμούσα τα κόκκινα φυτά να μην είναι τοποθετημένα κοντά στις ριζές καθώς χάνεται η αντίθεση που μπορούν να προσφέρουν μέσα στο ενυδρείο. Θα προτιμούσα τόσο οι ρίζες όσο και τα κόκκινα φυτά να είναι μεταξύ πράσινων φυτών.

Θεόφιλος
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 08-01-07, 13:01
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

σας ευχαριστω ολους για τα σχολια σας.......
και αρνητικα σχολια ή προτασεις ειναι ευπροσδεκτα...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Theokyr Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μία αισθητική πρόταση: θα προτιμούσα τα κόκκινα φυτά να μην είναι τοποθετημένα κοντά στις ριζές καθώς χάνεται η αντίθεση που μπορούν να προσφέρουν μέσα στο ενυδρείο. Θα προτιμούσα τόσο οι ρίζες όσο και τα κόκκινα φυτά να είναι μεταξύ πράσινων φυτών.
Θεόφιλος
αυτου του ειδους οι παρατηρησεις μου αρεσουν πολυ γιατι σε κατι τετοια ειμαι σκραπας...
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
150 λιτρα για δισκους? dracula7 Δίσκοι 12 22-11-05 00:57
Νεο τανκ με δισκους inser Δίσκοι 23 22-03-05 20:53
φυτα για δισκους! nhreas Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 8 10-01-04 18:53
ΣΤΡΕΣΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ newfish Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 0 23-12-02 16:15
φωτιστικο για νεο ενυδρειο με ΔΙΣΚΟΥΣ Tolis Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 0 11-12-02 04:14

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,10164 seconds with 15 queries