Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-12-05, 02:36
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή ετοιμάζονται να γεννήσουν.!

οι δίσκοι μετά το σόκ που πάθαμε με τα εξάμιτα και τις θεραπείες τώρα είναι έτοιμοι για γέννα.!
καθαρίζουν περιοχή. μου θυμίζουν έντονα αγγελόψαρα. κάνουν τα ίδια πράματα.κιχλίδες θα μου πείτε.! μία πάνε στον "ειδικό" κώνο που είχα μέσα και μια στην γωνία στο τζάμι. την θυληκιά δεν την έχω δει πιο υγιέστατη και πιο κινητική ποτέ. και τα χρώματά της είναι πιο έντονα απο ποτέ. οι βιταμίνες και οι τροφές που δίνω έκαναν δουλειά τελικά.
μέσα στο ενυδρείο τώρα είναι οι δύο δίσκοι,2 κλοουνάκια, 5-6 κορύντορας, 5-6 οττος. είχα και 10 αρλεκίνους αλλα τους έβγαλα γιατί όταν γεννούσαν τα αγγελόψαρα που είχα τρώγανε τα αυγά.
τώρα αν με το καλό μας γεννήσουν και αποφασίσουν να γεννήσουν πάνω στον κώνο λέτε να τα βγάλω τα αυγά ή να τα αφήσω μέσα και ότι γίνει.? ξέρω ότι τα μικρά στην αρχή τρέφονται απο την βλέννα που βγάζουν οι γονείς και το καλύτερο θα ήταν να τα αφήσω αλλα και με τα ψάρια που έχει μέσα.? θα μείνει τίποτε.? όταν σκάνε τα αυγά των δίσκων πέφτουν κάτω όπως στα αγγελόψαρά.? αν γίνετε αυτό δεν θα μείνει κανένα μικρό.θα φαγωθούν απο τα άλλα ψάρια. έχει κανείς εμπειρία να μας πει κανα 2 κουβέντές.?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-12-05, 11:26
harris Ο χρήστης harris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Moschato
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή

Οι κλόουν που έχεις μόλις μυριστούν τα αυγά θα κάνουν παιδικό πάρτι. Γιατί δεν τους δίνεις αφού η θερμοκρασία και το νερό που λογικά θα έχεις δεν είναι η ιδανική για κλόουν. Όταν είχα αγγελόψαρα τα κόρις δεν είχαν καμία ελπίδα να τσιμπήσουν αυγό, αλλά δεν έχω δει δίσκους να υπερασπίζονται τα αυγά τους και επίσης υπάρχει ψάρι που μπορεί να αρνηθεί τέτοιο εκλεκτό μεζέ?
__________________
Χάρης
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-12-05, 12:04
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

ακομα και αν προστατεψουν με καποιο τροπο τα αυγά, μολις τα μικρα κολυμπησουν δεν υπαρχει καμμια απολυτως ελπιδα.
προσφατα το σκαλαροζευγος γεννησε σε πυκνοφυτεμενο.
Τα μικρά καταφεραν να κολυμπησουν ελέυθερα (καμμια 100η), και φυσικα έγιναν μεζες απο αλλα φιλησυχα ψαρακια.
Αν τα σκαλαρια δεν μπορεσαν να κανουν τιποτε, οι δισκοι αποκλειεται...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-12-05, 23:12
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Καλα ακομα δεν ειδαμε αυγα και φαγωθηκαν κιολας....... Ηρεμα.... Ασε τους δισκους να γεννησουν, βεβαιωσου οτι ειναι ζευγαρι και μετα θα βρουμε λυσεις ευκολα για τα μικρα.... ΠΑντως αν περιμενεις με την πρωτη να τα καταφερεις , μαντεψε και 6 νουμερα για το λοττο και πες τα μας, ερχονται γιορτες......
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-12-05, 02:23
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

οι δίσκοι γεννήσανε εχθές το απόγευμα πάνω στον κώνο, τα αυγά ακόμη και όταν σβήνουν τα φώτα τα προσέχουν και κάθονται με το στόμα ανοιχτό ακριβώς μπροστά στα αυγά και δεν πλησιάζει κανένα ψάρι.!
μέχρι στιγμής τα βλέπω μια χαρά.... απο αύριο θα δούμε. ασπρίσανε καμιά 10αριά πράμα που σημαίνει ότι τα άλλα είναι γονιμοποιημένα.!! έχουν ένα κόκκινο χρώμα.
βασικά έχω ένα 50άλιτρο να βάλω τα αυγά μέσα αλλα δεν έχω χρόνο καθόλου για την συντήρηση ακόμη ένός ενυδρείου και λέω να τα αφήσω και ότι γίνει. την επόμενη φορά αν όλα πάνε καλά θα προσπαθήσω να τα κρατήσω. προς στιγμήν ότι γίνει.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-12-05, 09:35
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Λοιπόν εφόσον γέννησαν και έχουν γονιμοποιηθεί και τα αυγά, αν θες να συνεχίσεις πρέπει να κάνεις δυο πράγματα. Ή να βάλεις τα αυγά με τους γονείς σε ένα μικρότερο ενυδρείο ή να βάλεις μια σήτα σε ένα πλαίσιο και να απομονώσεις μια γωνιά του ενυδρείου σου και να βάλεις μέσα τους δίσκους.
Έχω κάνει και τα δυο και λειτουργούν μια χαρά. Θα στρεσαριστούν βέβαια αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση. Τα μικρά μόλις «ξεκολλήσουν» θα πάνε γρήγορα πάνω στους γονείς τους για να φάνε… Αν τα αφήσεις στην τύχη τους, σιγά σιγά δεν θα μείνει κανένα ζωντανό.
Καλή επιτυχία….
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-12-05, 18:04
johnny98130 Ο χρήστης johnny98130 δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Διόνυσος Αττικής
Μηνύματα: 889
Προεπιλογή

Συμφωνω με τον Γιαννη. Με μονο συμμαχα σου την τυχη σεν εχεις καμια ελπιδα
__________________
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-12-05, 19:12
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Το οτι ασπρισανε καποια ενω αλλα οχι δεν σημαινει οτι ειναι γονιμοποιημενα.... Τα γονιμοποιημενα θα τα καταλαβεις απο την αλλαγη χρωματος σε ενα ελαφρυ μωβακι στο κεντρο τους....Τωρα αν σκασουν αυγα και βγουν μικρα ειμαστε σιγουροι για την υπαρξη ζευγαριου.... ΠΑντως ρε Dimako αν βγαλεις μικρα με την πρωτη γεννα θα εισαι αρχοντας.... Θα σου στελνω μεγαλοκοπελες να τις γονιμοποιεις και αυτες...... Οσο για γεννηστρα εχω ετοιμη τη δικια μου , αδεια στα 150 λιτρα χωρις διακοσμηση και με μεγαλο υψος..... Οποτε θελεις ξεκιναμε!!!!!! Η μαμα ειναι η μις Dotty που ειχα εγω;;;;;
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-12-05, 20:18
thediscusman Ο χρήστης thediscusman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Κατ' αρχήν συγχαρητήρια Δημήτρη. Χάρηκα πάρα πολύ!!!
Ελπίζω να δεις σύντομα και fries. Αν μέχρι σήμερα δεν έχουν ασπρίσει τα αυγά πάει να πει ότι είναι γονιμοποιημένα.
Νίκο τελικά δεν ήταν Miss Dotty, αλλά Mr Dotty. Είδες που στα λεγα εγώ... Σώνει και καλά να τον κάνεις Miss....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-12-05, 20:22
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

αντε με το καλο.....
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 20-12-05, 01:01
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

δεν έμεινε κανένα αυγό. δεν ξέρω πιο ψάρι την έκανε την δουλειά. το θέμα είναι ότι δεν έχω χρόνο. σε λίγο καιρό θα μπορώ και αν όλα πάνε καλά και ξαναέχουμε γέννες θα προσπαθήσω να τα προσέξω.
πάντος τα αυγά ήταν γονιμοποιημένα.
και ο δίσκος που είχες για θυληκό ήταν ο αρσενικός.!
και εγώ να σου πώ την αλήθεια , το είχα πεί και στον Παναγιώτη, απ όσα είχα διαβάσει και με αυτά που λέγανε για το σχήμα του κεφαλιού βγαίνουν αντίθετα απ ότι τα λένε. η θυληκιά έχει ένα εξόγκωμα στο κεφάλι ενώ ο αρσενικός όχι. όπως και με τα πτερύγεια που διάβασα κάπου....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-12-05, 08:58
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Το ότι δεν έμεινε κανένα αυγό, οφείλεται στο ότι οι γονείς δεν είναι ακόμα έμπειροι. Υπάρχει περίπτωση –ακριβώς λόγω της πρώτης φοράς- να έφαγε τα αυγά κάποιος από τους γονείς, ή ακόμα κάποιο άλλο ψάρι, επειδή οι γονείς δεν ήταν «εντάξει» στις υποχρεώσεις τους.
Αυτά έχουν παρατηρηθεί αρκετές φορές και πρέπει να δοθεί χρόνος στους γονείς να μάθουν από τα λάθη τους. Στις περισσότερες περιπτώσεις αυτό γίνεται.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-12-05, 10:06
thediscusman Ο χρήστης thediscusman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Υπομονή Δημήτρη και σίγουρα κάποια στιγμή θα δεις και μικρά.
Εγώ προτείνω να μείνουν μαζί με τους γονείς τα μικρά όταν εκκολαφθούν για μερικές μέρες τουλάχιστον, αν βρίσκονται σε ενυδρείο που δεν υπάρχει κίνδυνος απο άλλα ψάρια.
Η συγκεκριμμένη θηλυκιά γέννησε αρκετές φορές όταν την είχα στο ενυδρείο μου απλά δεν είχε αρσενικό τότε να τα γονιμοποιήσει. Παρόλα αυτά καθόταν και τα πρόσεχε για 2 μέρες μέχρι που χαλούσαν όλα τα αυγά και τα έτρωγε.
Ελπίζω τώρα να πάνε όλα καλά και να δεις σύντομα μικρά Δημήτρη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-12-05, 11:56
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Μην ειστε ολοι τοσο σιγουροι για την γονιμοποιηση των αυγων..... Το ασπρισμα καποιων σε αντιθεση με τα υπολοιπα δεν ειναι αποδειξη.... Μονο η αλλαγη χρωματος μπορει να σου δωσει σιγουρα αποτελεσματα.... Και φυσικα η εκκολαψη..... Τωρα οσον αφορα το φαγωμα των αυγων στο ειχα πει οτι ετσι θα γινει στην αρχη μεχρι να μαθουν οι γονεις..... Συνηθως τα τρωνε οι ιδιοι οι γονεις απο το αγχος ή επειδη κατι τους τρομαξε και θελουν να τα προστατευσουν..... Απο την στιγμη που αρχισαν να γενναν , φτιαξε γεννηστα γυμνη και βαλε το ζευγαρι μεσα ..... Καθε 10-15 μερες θα εχεις γεννα, και συντομα θα εχεις και μικρα.....
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-12-05, 14:14
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

Εγω παιδιά πιστεύω οτι δεν θα υπάρξουν ποτέ νεογέννητα μέσα σε ενυδρείο που υπάρχουν και άλλα ψάρια εκτός των γονέων. Αργά η γρήγορα θα φαγωθούν.
Η λύση του pritani παραπάνω, ακούγεται επιτυχής.Αλήθεια pritani, το έχεις εφαρμώσει και είχε τελικά επιτυχία?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 20-12-05, 16:22
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Δυστυχως δεν προλαβα..... Εβγαλα ζευγαρι που γεννουσε καθε εβδομαδα και τα αυγα αντεχαν τρεις μερες και μετα χανοντουσαν.... Ετοιμασα τη γεννηστρα και περιμενα να ερθει το φιλτρο αλλα δυστυχως τοτε εχασα τη μαμα απο αρρωστεια..... Ισως να ειχε εξασθενησει απο τις γεννες..... Τωρα περιμενω να ξαναβγαλω ζευγαρι......
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-12-05, 16:35
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Δυστυχως δεν προλαβα..... Εβγαλα ζευγαρι που γεννουσε καθε εβδομαδα και τα αυγα αντεχαν τρεις μερες και μετα χανοντουσαν.... Ετοιμασα τη γεννηστρα και περιμενα να ερθει το φιλτρο αλλα δυστυχως τοτε εχασα τη μαμα απο αρρωστεια..... Ισως να ειχε εξασθενησει απο τις γεννες..... Τωρα περιμενω να ξαναβγαλω ζευγαρι......
Ξέρω φίλε, τα διάβασα όσα έπαθες με την αρρώστια που ξέσπασε στο ενυδρείο σου. Να ξέρεις οτι με οσα έπαθες, βοήθησες πολλούς εδω μέσα να μην κάνουν τα ίδια λάθη.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-12-05, 16:39
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή ??????

δηλαδη εγω δεν βοηθησα καθολου...????? εχω χασει 1 καραβι δισκους,και ασχολουμαι 2 μηνακια μονο.......ευτυχως μου εμεινε λιγο μπλακ χιουμορ...μετα απο ολα αυτα........
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 20-12-05, 16:44
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz
δηλαδη εγω δεν βοηθησα καθολου...????? εχω χασει 1 καραβι δισκους,και ασχολουμαι 2 μηνακια μονο.......ευτυχως μου εμεινε λιγο μπλακ χιουμορ...μετα απο ολα αυτα........
Οκ οκ ρε klaz,δεν ξέχασα τα οσα έπαθες και συ και γω και ο pritanis και πόσοι άλλοι ακόμα,με την φουρνιά των δίσκων που αγοράσαμε απο το συγκεκριμένο μαγαζι. Ας μην τα σκεφτόμαστε άγιες μέρες που είναι...τέλος καλά ολα καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 20-12-05, 16:57
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

μπα..εγω σκοτωνω κατα βουληση...δεν επηρεαζομαι απο μαγαζια... αν μπορουσα να αλλαξω το νικ μου σε discus killer,θα ημουν ευτυχισμενος.........
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 20-12-05, 23:10
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

αυτο μπορεις να το κανεις αν θες!
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-02-06, 20:57
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

μου ξαναγεννήσανε οι δίσκοι.!
τώρα πλέον δεν υπάρχουν κλοουνάκια μέσα στο ενυδρείο. τα μόνα ψάρια που υπάρχουν είναι 4-5 κορύντορας και 3-4 οττος.
αντε να δούμε. σήμερα γεννήσανε και τώρα ε΄ναι στην φάση που αερίζουν τα αυγά τους και τα προσέχουν. είμαι αισιόδοξος ότι θα δώ δισκάκια.! εύχομαι να μείνουν μερικά.!

ΥΓ: πριν 2 μέρες είδα τον ένα τον δίσκο να τσιμπολογάει το τζάμι πίσω απο το εσωτερικό φίλτρο που έχω και όταν ξανακοίταξα πιο προσεκτικά είδα να έχει αυγά και θα ήταν μάλλον απο κάνα κορύντορας. της κακομοίρας γίνετε στα ενυδρεία μου, πολύ σεχ πέφτει.!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dim : 18-02-06 στις 21:00
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-02-06, 21:02
johnny98130 Ο χρήστης johnny98130 δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Διόνυσος Αττικής
Μηνύματα: 889
Προεπιλογή

Το θαυματουργό νερό της Χαλάστρας φταίει. Ευγε φιλε μου.......
__________________
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-02-06, 13:13
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

αυτό που φταίει μάλλον είναι το εξής. έβγαλα πριν μια εβδομάδα όλα τα φυτά που είχα μέσα, έκανα σκούπα βυθού και έγυγε απο κάτω όλο το ανενεργό υπόστρωμα που είχε, έκανα 80% αλλαγή νερού. μετά φύτεψα μόνο λίγα φυτά(για να μην βάζω συνέχεια το χέρι μου μέσα), και μετά απο 3 μέρες ξαναέκανα 30% αλλαγή νερού.! άλλαζα μέχρι τώρα γύρω στο 30% νερό την εβδομάδα αλλα απ ότι κατάλαβα οι δίσκοι θέλουν καλύτερες αλλαγές.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-02-06, 19:10
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Ποιο νερο και κουραφεξαλα..... Αφου το κοριτσακι σου το μεγαλωσα εγω τι περιμενες;;;;; Παντως μην παιδευεσαι αδικα με δισκους , δεν θα τα καταφερεις.... Δεν εισαι ετοιμος Κατμαν των ενυδρειων...
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-02-06, 22:41
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

ναι.
πολύ εριστικός μας έχεις γίνει εσύ τώρα τελευταία, γιατί? ζηλεύεις? ζηλεύεις που γεννάνε οι δίσκοι μου.?
να σου πώ την αλήθεια δεν το έχω βάλει σκοπό να βγάλω δισκάκια, τα αφήνω έτσι όπως είναι και ότι γίνει.
αν το βάλω σκοπό θα βγάλω.
εσύ που το έβαλες σκοπό να βγάλεις γέννα πού είναι τα ψαράκια σου βε.??? εεε??
άσε να μην πώ για την θυληκιά.!
λοιπόν Ταμπάκη, σου εύχομαι να βγάλεις πρώτος ψαράκια γιατί άν βγάλω εγώ καμιά γέννα θα πάθεις καμιά κατάθλιψη και δεν το επιθυμώ.!
εμένα σήμερα δεν έμεινε κανένα αυγό στο ενυδρείο.
σειρά σου τώρα.!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-02-06, 19:31
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Γιαυτο σαγαπω ρε σκασμενο.... Και μενα τα ιδια, 6η γεννα παλι τσιμπουσι εγινε.... Ειναι λιγο ηλιθια τα γερμανοψαρα..... Την αλλη φορα θα τα φαω εγω για να μαθουν.....
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08180 seconds with 14 queries