Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-06-08, 14:00
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή μετακομιση

καλησπερα παιδες.λοιπον την κυριακη θα μετακομίσω το ενυδρειο μου απο εδω για την αθηνα.εα ψαρακια(καρδιναλιοι,αρλεκινοι) θα μουν ανα τετραδες σε μεγαλες σακουλες.τα φυτα θα μεινουν οπως ειναι μεσα στο ενυδρειο στο οποιο θα αφησω 2-3 εκ. νερο.και τωρα εχω 2 ερωρησουλες.μεσα στο ενυδρειο εχω αρκετες cherry γαριδες τις οποιες ειναι πολυ δυσκολο να τις βγαλω....λετε να αντιμετωπίσουν κανενα προβλημα???επισης τις σακουλες με τα ψαρια θα της βαλω ξανα μεσα στο ενυδρειο.θα εχουν προβλημα με την θερμοκρασια???ξερω θα μου πειτε να παρω μικρο ψυγειο,αλλα δυστυχώς δεν θα υπαρχει αρκετος χωρος στο αυτοκινητο.το ταξιδι θα γινει την Κυριακη διαρκεσει περιπου 5-6 ωρες αλλα μεχρι να μπουν τα ψαρακια ξανα στο ενυδρειο περιπου 8.σημερα φαγαν και το τελευτεο τους γευμα πριν απο το ταξιδι.οποιο αλλο tip εχετε καλοδεχουμενο ..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-06-08, 14:13
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Τη θερμοκρασία στο αυτοκίνητο γιατί τη φοβάσαι? Air condition δε θα έχεις? Δε νομίζω να χτυπήσει 30άρι, εκτός και αν κάνεις κάποια μεγάλη στάση..

Το θέμα δεν είναι μόνο τα ψαράκια.. Είναι και το θέμα τι θα κάνεις με το φίλτρο και τη βιολογία.. Το έχεις σκεφτεί?

Τέλος, τα φυτά σου, αν δε φροντίσεις να υπάρχει υγρασία, φοβάμαι μπορεί να την ακούσουν.. Εδώ έβγαλα το κερατόφυλλο τις προάλλες, για να κλαδέψω κάτι φυτά από κάτω, και μέχρι να το ξαναβάλω, μιλάμε για ελάχιστη ώρα, είχε με τη ζέστη ξεραθεί! Ίσως με κλειστό το καπάκι του ενυδρείου, να κρατήσει κάποια υγρασία εκεί μέσα..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-06-08, 14:18
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

φιλτατε-αγαπητε-συμπαθεστατε χοντρε τα φυτα δεν νομιζω να εχουν προβλημα το νερο που θα εχει μεσα πιστευω θα ειναι αρκετο για να κρατησει υγρασια.οσον αφορα το φιλτρο τωρα αυτο ειναι το 2213 οποτε κλεινω τα βανακια και δεν νομιζω να αντιμετοπισω προβλημα ουτε σε αυτο το σημειο.ναι το αυτοκινητο εχει Air condition αλλα δεν ξερω τι θα γινεται στο πορτπαγκαζ...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-06-08, 15:02
Το avatar του χρήστη asourtzo
asourtzo Ο χρήστης asourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2006
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 392
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην asourtzo
Προεπιλογή

Για τις γαριδες πιστευω καλυτερα να τις βαλεις και αυτες σε σακουλες (αλλα πως να τις ποιασεις ειναι αλλο θεμα ) προσεξε τουλαχιστον οταν βαλεις τις σακουλες με τα ψαρια στο ενυδρειο να μην τις λιωσεις .
Το φιλτρο κλειστο 8 ωρες και με πιθανον λιγο ανεβασμενη θερμοκρασια με προβληματιζει . Αλλα στην τελικη και να παθει κατι η βιολογια σου οταν το στησεις αθηνα και κανεις μετρησεις , αν δεν ειναι καλες βρισκεις μπολι απο καποιο φιλο και εισαι αρχοντας!!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-06-08, 15:09
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

για το φιλτρο δεν εχω ιδιαιτερο φοβο.στην αναγκη το παιρνω κ μπροστα να ειναι κοντα στο αιρ κοντισιον και ολα μελι-γαλα.οτι θα επηρεαστει η βιολογια ναι..αλλα δεν νομιζω να καταστραφει κιολας..οι γαριδες ειναι το θεμα που ειναι τρομερα δυσκολο να τις πιασω...
-------------------------
α ξεχασα...εχω και στην αθηνα ενυδρειο.μπορω να παρω και απο εκει μπολι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dinos99 : 27-06-08 στις 15:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-06-08, 15:17
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Στην πράξη έχω παρατηρήσει οτι τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-06-08, 15:26
Το avatar του χρήστη blondi
blondi Ο χρήστης blondi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2007
Περιοχή: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

και εγώ εχω κάνει μετακόμιση και δεν είχα κανένα προβλημα, βέβαια τα ψαράκια τα μετέφερα σε ψυγείο απο φελιζολ αλλά και συ δεν νομίζω να πάθεις ζημιά., τώρα για τις γαρίδες έχω μια αμφιβολία μήπως πρέπει να τις βγάλεις γιατι απο τις δονήσεις του αυτοκινήτου μήπως αναταραχθεί ο βυθός.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-06-08, 15:42
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Εγώ πάλι από την άλλη θα φοβόμουν να κάνω τόσα χιλιόμετρα και το ενυδρείο να έχει νερό .....
Οι...αναταράξεις... θα είναι μεγάλες αν σκεφτείς την κατάσταση των δρόμων μας....
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-06-08, 15:47
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyio Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι από την άλλη θα φοβόμουν να κάνω τόσα χιλιόμετρα και το ενυδρείο να έχει νερό .....
Οι...αναταράξεις... θα είναι μεγάλες αν σκεφτείς την κατάσταση των δρόμων μας....
για 2-3 εκατοστα νερο μιλαμε οχι τιποτα τρελο..θα τυλιξω και το ενυδρειο και με μια κουβερτα για τον φοβο τον ιουδαιων...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-06-08, 17:35
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

έτσι ώστε να είσαι σίγουρος πως ακόμα και με το aircondition το ενυδρείο να βράσει μπορώ πάντως να πάρω τις γαρίδες και τους αρλεκίνους αν θέλεις
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 27-06-08, 17:57
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
έτσι ώστε να είσαι σίγουρος πως ακόμα και με το aircondition το ενυδρείο να βράσει μπορώ πάντως να πάρω τις γαρίδες και τους αρλεκίνους αν θέλεις
βρε ουστ
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-06-08, 18:55
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Η θερμοκρασια ειναι ενα προβλημα.
Δεν υπαρχει δυνατοτητα επικοινωνιας του πορτμπαγκαζ και της καμπινας, για να παιρνει ψυξη και αυτο?
Ενα μεγαλο ψυγειο απο φελιζολ για να μπουν οι σακουλες με τα ζωντανα ειναι καλη ιδεα, οπως και το να γεμισεις τις σακουλες τους με οξυγονο απο καποιο πετσοπ. Τα φυτα σε σακουλες με νερο ενυδρειου και αυτα στο ψυγειο. Επισης το πιο σημαντικο που πρεπει να χωραει στο ψυγειο, ειναι το φιλτρο.
Παντως εκ πειρας το δικο μου φιλτρο αντεξε 11 ωρες κλειστο το χειμωνα, σε διακοπη ρευματος. Αν εχεις υγειη και πλουσια βιολογια θα μπορεσει να επανελθει γρηγορα.
Το ψυγειο θα χωραει και στην καμπινα πιστευω.
Τωρα το ενυδρειο?
Εγω θα το "εχτιζα" με φελιζολ και χαρτονι συσκευασιας και αδειο να ηταν.
Δεν μπορεις να το ξεστησεις τελειως και να μαζεψεις και τις γαριδες?
Ευκαιρεια για ανανεωση υποστρωματος, αφου δεν εχεις γατοψαρα

Καλη τυχη, γραψε νεα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-06-08, 21:45
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η θερμοκρασια ειναι ενα προβλημα.
Δεν υπαρχει δυνατοτητα επικοινωνιας του πορτμπαγκαζ και της καμπινας, για να παιρνει ψυξη και αυτο?ετσι θελω να πιστευω αλλα δεν ειμαι και σιγουρος....
Ενα μεγαλο ψυγειο απο φελιζολ για να μπουν οι σακουλες με τα ζωντανα ειναι καλη ιδεα, οπως και το να γεμισεις τις σακουλες τους με οξυγονο απο καποιο πετσοπ. Τα φυτα σε σακουλες με νερο ενυδρειου και αυτα στο ψυγειο. Επισης το πιο σημαντικο που πρεπει να χωραει στο ψυγειο, ειναι το φιλτρο.ψυγειο δεν θα μπορεσω να παρω γιατι ο χορος θα ειναι περιορισμενος
Παντως εκ πειρας το δικο μου φιλτρο αντεξε 11 ωρες κλειστο το χειμωνα, σε διακοπη ρευματος. Αν εχεις υγειη και πλουσια βιολογια θα μπορεσει να επανελθει γρηγορα.μπορω να πω οτι εχω καλη βιολογια και αρκετο υλικο μεσα στο φιλτρο.το φιλτρο θα το παρω μπροστα και θα βρισκετε σε δροσια.
Το ψυγειο θα χωραει και στην καμπινα πιστευω.
Τωρα το ενυδρειο?
Εγω θα το "εχτιζα" με φελιζολ και χαρτονι συσκευασιας και αδειο να ηταν.μαλλον με μια κουβερτα θα το τυλιξω
Δεν μπορεις να το ξεστησεις τελειως και να μαζεψεις και τις γαριδες?γαριδες θα κανω μια προσπαθεια αλλα σιγουρα δεν θα μπορεσω να τις πιασω ολες...ειναι και αρκετα φυτεμενο το ενυδρειο.....οσο για ξεστησημο δεν υπαρχει περιπτωση νομιζω.προυποθετει να υπαρχει και ψυγειο και οπως ειπα και παραπανω απλα δεν...
Ευκαιρεια για ανανεωση υποστρωματος, αφου δεν εχεις γατοψαρα

Καλη τυχη, γραψε νεα.ευχαριστω πολυ.δευτερα θα εχετε νεα
μακαρι να πανε ολα καλα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-06-08, 22:24
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

στις γαρίδες που θα μείνουν στο ενυδρείο (που θα τυλίξεις με κουβέρτα) ρίξε μια ντοματούλα και λίγο τυρί...στη γαρίδα σαγανάκι ταιρίαζει το τυρί
καλή τύχη φίλε
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-06-08, 01:45
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

ουυυυυυ σουπερ γινονται ετσι
Οτι ειναι στο πορτμαπγκαζ απο ζωντανα ξεχνα τα.
Εγω ουτε το σκυλο δεν βαζω παρολο που επικοινωνει με την καμπινα (πενταπορτο).
ο ηλιος απο πανω ειναι οτι πρεπει για βραστο.

το ενυδρειο δεν το βλεπω να γλυτωνει μονο με τη κουβερτα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-06-08, 00:22
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Smile

λοιπον παιδες η μετακομιση στευθηκε με απόλυτη επιτυχια!!!
τα ψαρακια μπηκαν σε μεγαλες σακουλες ανα 4 και μεσα στην καμπινα για να δροσιζονται τα χρυσα μου!!!μαζεψα τελικα και οσες γαριδες μπορεσα αλλα μερικες μηναν μεσα.τελικα ακομα και αυτες επιβιωσαν.μηδενικες απώλειες!!!και τωρα τα παραδοξα:ενας καρδιναλιος εμεινε μεσα στο ενυδρειο χωρις να τον παρω πρεφα...αλλα παρολα αυτα ηταν σε παρα πολυ καλη κατασταση(καλητερη απο τους πακεταρισμενους).την μονη παρολιγον απώλεια θα ειχα πριν ακομα ξεκινησει η μετακομιση....καθως επιανα τα ψαρακια για να τα βαλω στις σακουλες ενας αρλεκινος πηδηξε εξω απο το ενυδρειο και προσγειώθηκε 1,5 μετρα πιο κατω..τον επιασα αμεσως και τον εβαλα μεσα στο σακουλακι αλλα το ψαρι ειχε τα μαυρα του τα χαλια(ειχε γυρισει αναποδα)..σκευτηκα να τον αφησω εξω απο το νερο αφου τον ειχα ξεγραμενο αλλα ο πατερας μου (ασχετος με ενυδρεια)μου λεει"βρε κρατα τον μπορει και να ζησει"ετσι και εκανα.οταν εφτασα στην αθηνα ηταν τοσο ζωηρος που δεν μπορουσα να τον ξεχωρισω απο τους αλλους αρλεκινους!!
τελος καλο ολα καλα!!!

Υ.Γτα φυτα την ακουσαν λιγακι αλλα πιστευω μεσα σε 5-6 μερες θα εχουν επανελθει απολυτα.
Υ.Γδεν εχει σαγανακι σημερα....παλιομακη!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-06-08, 00:30
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Μπραβο δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια πιο πολυ για το γυαλι.
Με ποσα πηγαινες?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-06-08, 00:36
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια πιο πολυ για το γυαλι.
Με ποσα πηγαινες?
μ.ο. στα 130-140.το πορτ παγκαζ ηταν γεματο το ενυδρειο ακουμπαγε σε σακους με ρουχα που ισως απορροφουσαν τους κραδασμους κ δεν ειχε καποια σκληρη επιφανεια για να χτυπησει το γυαλι.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-06-08, 01:25
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

χαχαχα ηρθες γρηγορα δλδ.
Εχεις σιγουρα τα πιο γρηγορα ψαρια στον πλανητη
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ floridis Θαλασσινό νερό - Γενικά 10 04-09-08 08:06
Μετακομιση netblues Greek Aquarist's Boards 7 12-02-08 14:02
Μετακομιση-θεραπεια HoG Bettas 5 03-12-07 14:08
μετακομιση(μεταφορα ενυδρειου) capetanakis Γλυκό νερό - Γενικά 4 12-04-07 14:55

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06414 seconds with 13 queries