Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-11-20, 13:27
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Smile Hamster!

Καλημέρα παιδιά! Πριν μια εβδομάδα πήρα το πρώτο μου hamster!
δεν του πήρα κλουβί γιατί ήθελα να του φτιάξω εγώ μια κατασκευή από ένα μεγάλο πλαστικό κουτί αποθήκευσης που είχα δει στο youtube.(τώρα το έχω σε ένα πλαστικό κουτί αλλά σχετικά μικρό σε μέγεθος).Θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες το μικρό να το δείτε !και θα σας δείξω και το κλουβί που θα φτιάχνω! Επίσης δεν του έχω βρεί ακόμα όνομα και το φωνάζω μικρό εάν έχετε καμιά ιδέα πως να τον φωνάζω πείτε μου!(αγοράκι) Ποιος από εσάς έχει χαμστεράκι???
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-11-20, 14:04
Το avatar του χρήστη sarpijk
sarpijk Ο χρήστης sarpijk δεν είναι συνδεδεμένος
Μποστανάς
 
Εγγραφή: 15-01-2007
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 3.833
Προεπιλογή

Καλησπέρα, να το χαίρεσαι! Πηρες φαντάζομαι τα μικρά γκρι που πουλανε τα μαγαζια. Παλια έβρισκες ευκολα τα Syrian hanster που ειναι λιγο μεγαλύτερα, με τετοια εχω εμπειρία μονο.

Επειδη ειναι νυκτοβια ζωα ειναι βασικο να μη γα ξυπνας μεσα στη μερα για να το παίξεις γιατί οπως ειχα διαβάσει αυτο μειώνει το χρόνο ζωης.
__________________
Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-11-20, 16:51
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, να το χαίρεσαι! Πηρες φαντάζομαι τα μικρά γκρι που πουλανε τα μαγαζια. Παλια έβρισκες ευκολα τα Syrian hanster που ειναι λιγο μεγαλύτερα, με τετοια εχω εμπειρία μονο.

Επειδη ειναι νυκτοβια ζωα ειναι βασικο να μη γα ξυπνας μεσα στη μερα για να το παίξεις γιατί οπως ειχα διαβάσει αυτο μειώνει το χρόνο ζωης.
Καλησπερα! Ξέχασα να πω την ράτσα αυτό που είπες βρήκα syrian hamster!! Η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο τα περισσότερα Pet Shop έχουν τα ποιο μικρά τα γκρι.. Μόλις είδα τον μικρούλη μου χάρηκα πάρα πολύ γιατί αυτά έψαχνα!
Όσο για τον ύπνο έχεις δίκιο το διάβασα και εγώ στο Google.. Ευχαριστώ πολύ! Δεν τον ενοχλώ την ημέρα αν και ξυπνάει κάθε λίγο για φαγητό αλλά μπαίνει πάλι γρήγορα στην φωλια! Στις 8 όμως που ξυπνάει για τα καλά πάει στις άκρες του κλουβιού και προσπαθεί να σκαρφαλώσει να βγει και όταν βάζω το χέρι μου πιάνετε και τον βγάζω! Σήμερα ήρθε και η ροδα του που παρήγγειλα από το Internet! Την πήρα μεγάλη γιατί διάβασα ότι θέλουν γενικά τα syrian μεγάλη ροδα αυτή που πήρα είναι 23εκ. Ελπίζω να είναι OK. Λέω να του παρω και μια μπάλα για να τρέχει μέσα στο σπίτι... Εσύ έχεις τώρα χαμστερακι?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-11-20, 16:53
Το avatar του χρήστη dearangelo
dearangelo Ο χρήστης dearangelo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2020
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Μικυ... χαχαχα
ειναι μηπως roborowsky? τα πολύ μικρα...
το μεγαλο προβλημα με αυτα ειναι οτι αναγκαστικά, τα δυο χρόνια συνολικα που ζουν, θα τα περάσουν μοναχικά. αν παρεις αλλο ενα θα φαγωθουν αν παρεις μια, θα γεννανε για πάντα... όμορφα ειναι, ειχα ενα, το λυπόμουν γιατι αναγκαστικά το είχα μόνο του...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Μ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα! Ξέχασα να πω την ράτσα αυτό που είπες βρήκα syrian hamster!! Η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο τα περισσότερα Pet Shop έχουν τα ποιο μικρά τα γκρι.. Μόλις είδα τον μικρούλη μου χάρηκα πάρα πολύ γιατί αυτά έψαχνα!
Όσο για τον ύπνο έχεις δίκιο το διάβασα και εγώ στο Google.. Ευχαριστώ πολύ! Δεν τον ενοχλώ την ημέρα αν και ξυπνάει κάθε λίγο για φαγητό αλλά μπαίνει πάλι γρήγορα στην φωλια! Στις 8 όμως που ξυπνάει για τα καλά πάει στις άκρες του κλουβιού και προσπαθεί να σκαρφαλώσει να βγει και όταν βάζω το χέρι μου πιάνετε και τον βγάζω! Σήμερα ήρθε και η ροδα του που παρήγγειλα από το Internet! Την πήρα μεγάλη γιατί διάβασα ότι θέλουν γενικά τα syrian μεγάλη ροδα και μπάλα αυτή που πήρα είναι 23εκ. Ελπίζω να είναι OK. Λέω να του παρω και μια μπάλα για να τρέχει μέσα στο σπίτι... Εσύ έχεις τώρα χαμστερακι?
βαλε οπωσδήποτε τροχ'ο!!!! θα τον ακους ολη νυχτα να γραφει χιλιόμετρα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dearangelo : 05-11-20 στις 16:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-11-20, 17:01
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, να το χαίρεσαι! Πηρες φαντάζομαι τα μικρά γκρι που πουλανε τα μαγαζια. Παλια έβρισκες ευκολα τα Syrian hanster που ειναι λιγο μεγαλύτερα, με τετοια εχω εμπειρία μονο.

Επειδη ειναι νυκτοβια ζωα ειναι βασικο να μη γα ξυπνας μεσα στη μερα για να το παίξεις γιατί οπως ειχα διαβάσει αυτο μειώνει το χρόνο ζωης.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dearangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μικυ... χαχαχα
ειναι μηπως roborowsky? τα πολύ μικρα...
το μεγαλο προβλημα με αυτα ειναι οτι αναγκαστικά, τα δυο χρόνια συνολικα που ζουν, θα τα περάσουν μοναχικά. αν παρεις αλλο ενα θα φαγωθουν αν παρεις μια, θα γεννανε για πάντα... όμορφα ειναι, ειχα ενα, το λυπόμουν γιατι αναγκαστικά το είχα μόνο του...
-------------------------

βαλε οπωσδήποτε τροχ'ο!!!! θα τον ακους ολη νυχτα να γραφει χιλιόμετρα...
Χάχαχα καλό θα το σκεφτώ είναι syrian!
Σήμερα θα βάλω και τον τροχό
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-11-20, 18:27
Το avatar του χρήστη sarpijk
sarpijk Ο χρήστης sarpijk δεν είναι συνδεδεμένος
Μποστανάς
 
Εγγραφή: 15-01-2007
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 3.833
Προεπιλογή

Οχι δεν εχω πλεον εδω και πολλα χρόνια. Με στεναχωρεί που δε ζουν για πολυ.

Τυχερή εισαι που βρήκες syrian. Μη σε ανησυχει που ειναι μονο, ειναι μοναχικα ζωάκια. Τα θηλυκά ειναι λίγο κακοτροπα ενω τα αρσενικά νομίζω πιο ευκολα να τα χειριστεις.
__________________
Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-11-20, 17:54
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν εχω πλεον εδω και πολλα χρόνια. Με στεναχωρεί που δε ζουν για πολυ.

Τυχερή εισαι που βρήκες syrian. Μη σε ανησυχει που ειναι μονο, ειναι μοναχικα ζωάκια. Τα θηλυκά ειναι λίγο κακοτροπα ενω τα αρσενικά νομίζω πιο ευκολα να τα χειριστεις.
Καταλαβαίνω... Χαίρομαι που δεν θα νιώθει μόνο του θα του βάλω πολλά παιχνίδια να έχει να ασχολείται. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Προσπαθώ να ενημερώνομαι να μάθω και εγώ για την συμπεριφορά τους.. Παλια δεν ήξερα και έκανα λάθη με τα ζωακια μου, δεν υπήρχε και σωστή ενημέρωση από τα pet shop... Τώρα όλα είναι ποιο εύκολα αφού υπάρχουν τα πάντα στο Internet
-------------------------
-------------------------
Μάπα ο τροχός που πήρα... ενω ειναι άνετος για το χάμστερ κάνει πάρα πολύ θόρυβο ...παρήγγειλα άλλον με ρουλεμάν ..
-------------------------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μαρία Μ. : 06-11-20 στις 17:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-11-20, 23:01
Το avatar του χρήστη dearangelo
dearangelo Ο χρήστης dearangelo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2020
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Μ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταλαβαίνω... Χαίρομαι που δεν θα νιώθει μόνο του θα του βάλω πολλά παιχνίδια να έχει να ασχολείται. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Προσπαθώ να ενημερώνομαι να μάθω και εγώ για την συμπεριφορά τους.. Παλια δεν ήξερα και έκανα λάθη με τα ζωακια μου, δεν υπήρχε και σωστή ενημέρωση από τα pet shop... Τώρα όλα είναι ποιο εύκολα αφού υπάρχουν τα πάντα στο Internet
-------------------------
-------------------------
Μάπα ο τροχός που πήρα... ενω ειναι άνετος για το χάμστερ κάνει πάρα πολύ θόρυβο ...παρήγγειλα άλλον με ρουλεμάν ..
-------------------------
οτι κανεις, να προσέχεις να μην αποκτήσει πρόσβαση ανεβαίνοντας και βγει εξω... θα τον ψαχνεις μετα.... ειναι τεχνίτες στην απόδραση... σκαρφαλώνουν και τρυπώνουν πολύ ευκολα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-11-20, 09:47
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dearangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
οτι κανεις, να προσέχεις να μην αποκτήσει πρόσβαση ανεβαίνοντας και βγει εξω... θα τον ψαχνεις μετα.... ειναι τεχνίτες στην απόδραση... σκαρφαλώνουν και τρυπώνουν πολύ ευκολα...
Ναι το κατάλαβα αυτό
Προσπαθω να ανεβάσω φωτογραφίες από το κινητό μου αλλά δεν μ αφήνει...μου βγάζει σφάλμα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-11-20, 10:44
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Εντάξει ήταν πολύ μεγάλη ανάλυση... Κόνγκας είμαι
Λοιπόν μέχρι στιγμής είναι έτσι... Θα του κάνω και άλλες κατασκευές στο εσωτερικό αλλά το βασικό προς το παρόν είναι να φιαξω το καπάκι με πλέγμα για να μπορώ να το κλείνω (τώρα το βάζω στο πλάι το καπάκι για να μην βγαίνει πατώντας πάνω στο σπίτι του, δηλ το μισό κουτί είναι καπακομενο) και επίσης θα βάλω μπροστά plexiglass σαν παράθυρο για να τον βλέπω καλά με κλειστό κουτί και φωτισμό από πάνω (χωρίς να έχει πρόσβαση σε κάποιο καλώδιο εννοείται) το κουτί είναι 52 λίτρα. Πως σας φαίνεται? Θα ήθελα να πάρω μεγαλύτερο αλλά θα πιάνει πολύ χώρο και δεν θα με βόλευε...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  _20201107_102051.jpg
Εμφανίσεις:  300
Μέγεθος:  46,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  MI_07112020_103456.jpg
Εμφανίσεις:  282
Μέγεθος:  43,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  _20201107_103627.JPG
Εμφανίσεις:  302
Μέγεθος:  106,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  MI_07112020_103411.jpg
Εμφανίσεις:  293
Μέγεθος:  46,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  _20201107_103558.jpg
Εμφανίσεις:  292
Μέγεθος:  52,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 07-11-20, 14:34
Το avatar του χρήστη sarpijk
sarpijk Ο χρήστης sarpijk δεν είναι συνδεδεμένος
Μποστανάς
 
Εγγραφή: 15-01-2007
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 3.833
Προεπιλογή

Ωραιο ειναι! Εγω το αφηνα και στο δωματιο να κανει βόλτα, υπαρχουν κατι μπαλες πλαστικές που μπορείς να το βαλεις εκει και να τσουλαει χωρίς κινδυνο να το ψάξεις καλύτερο απο τροχο. Πχ

https://www.skroutz.gr/s/22353507/%C...713cm-OEM.html

Θα δεις ποσο καθαρα ειναι, λερωνει μονο σε μια γωνιτσα. Μολις δεις σε ποια γωνια κανει την αναγκη του μπορείς να βαλεις εκει ενα κουτι ( πχ τσιγκινο απο καφε στιγμιαιο οχι το πολυ μικρο!)με λιγο πριονιδι μεσα και θα λερωνει εκει. Ετσι και το κλουβι δε λερωνει και μπορείς να καθαρίζεις ευκολα. Φυσικα θα χρειάζεται ολο το πριονιδι αλλαγη οπως και να χει απλα οχι με την ιδια συχνοτητα.
__________________
Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-11-20, 15:05
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιο ειναι! Εγω το αφηνα και στο δωματιο να κανει βόλτα, υπαρχουν κατι μπαλες πλαστικές που μπορείς να το βαλεις εκει και να τσουλαει χωρίς κινδυνο να το ψάξεις καλύτερο απο τροχο. Πχ

https://www.skroutz.gr/s/22353507/%C...713cm-OEM.html

Θα δεις ποσο καθαρα ειναι, λερωνει μονο σε μια γωνιτσα. Μολις δεις σε ποια γωνια κανει την αναγκη του μπορείς να βαλεις εκει ενα κουτι ( πχ τσιγκινο απο καφε στιγμιαιο οχι το πολυ μικρο!)με λιγο πριονιδι μεσα και θα λερωνει εκει. Ετσι και το κλουβι δε λερωνει και μπορείς να καθαρίζεις ευκολα. Φυσικα θα χρειάζεται ολο το πριονιδι αλλαγη οπως και να χει απλα οχι με την ιδια συχνοτητα.
Είναι τέλεια η μπάλα!!!! Θα πάρω!Θα έχει πολύ πλάκα..ευχαριστώ!
Ναι το παρατήρησα ότι δεν λερώνει παντού και πάει σε γωνία...θα βάλω αυτό που είπες το κουτάκι... Αλλά ξέρεις τι μου κάνει.. Ενώ πάει σε γωνία για τα ουρα... Τα υπόλοιπα τα κάνει μέσα στην φωλια στο σπιτάκι..Το συνηθίζουν αυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-11-20, 15:06
Το avatar του χρήστη sarpijk
sarpijk Ο χρήστης sarpijk δεν είναι συνδεδεμένος
Μποστανάς
 
Εγγραφή: 15-01-2007
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 3.833
Προεπιλογή

Ναι ετσι κανουν, στη γωνιτσα μονο θα ουρεί.
__________________
Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-11-20, 16:39
Μαρία Μ. Ο χρήστης Μαρία Μ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2017
Περιοχή: Λουτρακι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ετσι κανουν, στη γωνιτσα μονο θα ουρεί.
Αα οκ
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-11-20, 12:17
arion-p Ο χρήστης arion-p δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2013
Περιοχή: Κερατσίνι
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή

Είχα και εγώ ένα syrian θηλυκό αλλά δυστυχώς μου έζησε μόνο 2.5 χρόνια (τα syrian ζουν μέχρι και 4).

Τη μπάλα την συνιστώ ανεπιφύλακτα, τους αρέσει πολύ γιατί είναι σχεδόν σαν να είναι ελεύθερα και από τις σχισμές μπορούν να μυρίσουν και τον γύρω χώρο (πολύ βασικό για ένα χαμστερ).

Επίσης να ξέρεις ότι τους αρέσουν τα τούνελ, ειδικά όταν χωράνε να περάσουν ίσα-ίσα. Του είχα πάρει ένα από αυτά τα κουβιά με τους διαφανείς σωλήνες και αργότερα πήρα δευτερο και τα ένωσα μεταξύ τους. Της άρεσε να τρέχει από το ένα κλουβί στο άλλο μέσα από τους σωλήνες.

Έχε υπόψη ότι οποιαδήποτε κατασκευή τους φτιάξεις από ξύλο/χαρτόνι τελικά θα την κάνουν κομμάτια. Επιπλέον χρειάζονται να δαγκώνουν συνεχώς κάτι γιατί οι κοπτήρες τους μεγαλώνουν συνεχώς (όπως σε όλα τα τρωκτικά). Υπάρχουν κάτι "πέτρες" αλάτων που έχουν χρησιμα ιχνοστοιχεία και βοηθάνε και στα δόντια αλλά και οι ξύλινες κατασκευές κάνουν τη δουλειά τους.

Τέλος έχω κάποιες επιφυλάξεις όσο αφορά την κυκλοφορία του αέρα στο κουτί αποθήκευσης, ειδικά αν το σκεπάσεις από πάνω. Από την άλλη και τα κλουβιά δεν είναι ιδιαιτερα ασφαλή: σίγουρα θα δαδκώνει τα κάγκελα οπότε και το χρώμα (που είναι τοξικό) θα τρώει και κινδινεύει να σπάζει τα δόντια του.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-11-20, 11:33
Το avatar του χρήστη dearangelo
dearangelo Ο χρήστης dearangelo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2020
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

παντα τους εβαζα μέσα ενα δυο αδεια ρολλα απο χαρτί κουζίνας η υγείας... τα κολλούσα σε γωνίες η ταυ...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-01-21, 19:47
enzo Ο χρήστης enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΣΟΣ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Καλησπέρα! Πολύ γλυκό το χαμστερακι σου😍μπορείς να μου στείλεις σε παρακαλώ σε pm το μαγαζί που το πήρες γιατί ψάχνω και εγώ και δεν βρίσκω?
Ευχαριστώ! 😁
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Κατασκευή για hamster Emily82 Άλλα ζώα 45 26-04-13 08:47
hamster Emily82 Άλλα ζώα 7 07-06-11 09:42
μωρα hamster Emily82 Άλλα ζώα 27 10-02-11 20:27
sos hamster Emily82 Άλλα ζώα 27 24-01-11 20:02
hamster Emily82 Άλλα ζώα 6 17-01-11 19:22

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07137 seconds with 16 queries