Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Ασθένειες - Θεραπείες θαλασσινού νερού

Ασθένειες - Θεραπείες θαλασσινού νερού Ασθένειες ,θεραπείες ,παράσιτα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-11-11, 19:39
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή αρρωστο κλουν!!!!!!!

καλησπερα παιδια εχω ενα
nano reef ενυδρειο θαλασσινο 50 λιτρων το οποιο τρεχει 1 χρονο
ph =8
no3 = 10.im/l ( σημερινη μετρηση)
nh3-nh4 = o.25m/l
po4 = o.1 m/l
λαμπα uv
ενας κυκλοφορητης μικρος
λαμπες 15 w λευκη + 15 w μπλε
4 κιλα ζωντανος βραχος
ψαρια :
1 amphiprion clarkii
1 chysiptera parasema

το κλουν μου το εχω απο την αρχη μεσα στο ενυδρειο.εχθες παρατηρησα πως μαλλον ειναι αρρωστο. διπλα απο το ματι του και αναμεσα απο το πλαινο πτεριγιο του ( στην ασπρη ριγα του ) εχει γδαρθει .... το παραξενο ειναι οτι δεν εχει αλλαξει η συμπεριφορα του , κολυμπαει κανονικα τρωει καλα ......
ομως αυτα τα γδαρσιματα δεν τα ειχε και δεν τον εχω δει να τριβεται στους βραχους. μηπως παιζει ρολο η αμωνεια η τα νιτρικα ? μηπως εχει καποια αρρωστια και τι μπορω να κανω γιαυτο? σας παρακαλω αν γνωριζετε κατι ενυμερωστε με
ευχαριστω μαρια
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-11-11, 19:52
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή μερικες φωτο μηπως και καταλαβαιτε τι γινεται

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC_0555.jpg
Εμφανίσεις:  233
Μέγεθος:  61,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0712.jpg
Εμφανίσεις:  248
Μέγεθος:  58,8 KB  
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-11-11, 19:56
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή και αλλη μια

παρακαλω εαν μπορειτε και καταλαβαιτε συμβουλεψτε με ,
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0721.jpg
Εμφανίσεις:  207
Μέγεθος:  61,7 KB  
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-11-11, 20:01
Το avatar του χρήστη pavlos1988
pavlos1988 Ο χρήστης pavlos1988 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Περιοχή: ¶νω Πατήσια-Γαλάτσι
Μηνύματα: 301
Προεπιλογή

Καλησπερα!Για αρχη θα σου ελεγα να απομακρυνεις το κομματι βραχου που ακουμπαει πανω στο τζαμι,επειδη ειναι πολυ ευκολο να γινει ζημια,με δυσαρεστα αποτελεσματα...Οσον αφορα το ψαρακι σου,το αλλο ειδος που εχεις θεωρειται καπως επιθετικο,το εχεις δει να τσιμπαει το τραυματισμενο ή γενικοτερα να του επιτιθεται και να το αγχωνει?Τελος,η αμμωνια μπορει να μην παιζει αμεσα ρολο για το θεμα σου,αλλα σιγουρα θα πρεπει να μηδενιστει..

Φιλικα Παυλος.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-11-11, 20:16
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή φορμα ασθενειων

ΒΑΣΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

1. ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΓΚΟΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ: 50 λιτρα
2. ΧΡΟΝΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ: 1χρονος
3. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ (ΑΡΡΩΣΤΟΥ) ΨΑΡΙΟΥ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ: ενα μηνα μετα την λειτουργια του ενυδρειου
4. ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ (ΒΑΘΜΟΙ ΚΕΛΣΙΟΥ): 27
5. ΨΑΡΙΑ (ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ ): τα γραφω αναλυτικα στην πρωτη μου δημοσιευση
6. ΑΣΠΟΝΔΥΛΑ (ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ): κανενα
7. ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΝΕΡΟΥ (ΒΑΘΜΟΙ ΚΕΛΣΙΟΥ): δεν μετραω την θερμοκρασια του πριν το βαλω μεσα
8. ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΝΕΡΟΥ: 1 φορα την εβδομαδα
9. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΝΕΡΟΥ:6/ 11
10. ΧΡΗΣΗ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗΣ ΟΣΜΩΣΗΣ: ναι
11. ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΑΪΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΣ ΤΡΟΦΗΣ: 2 φορες την ημερα το πρωι μπιλακια το απογευμα ποτε αρτεμια ποτε μπιλακια
12. ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:

ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ

1. ΝΕΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ:
pH: 8
KH: δεν το εχω μετρησει
Ca: δεν το εχω μετρησει
Mg: ουτε αυτο
ΝΗ3 (αμμωνία): o.25 - o.3m/l
ΝΟ2(νιτρώδη):
ΝΟ3(νιτρικά): o.10 m/l
Αλατότητα: 1026
2. ΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕ ΣΤΑΓΟΝΕΣ: nai sera

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ

1. ΨΑΡΙ(Α) ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ:
2. ΔΕΡΜΑ: καλο μονο αναμεσα αοπ το ματι και το πτεριγιο ειναι σαν γρατζουνισμενο
3. ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΨΑΡΙΟΥ: καλη
4. ΠΕΡΙΤΤΩΜΑΤΑ (π.χ. ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΔΙΑΦΑΝΗ, ΧΡΩΜΑ): καλα
5. ΑΝΑΠΝΟΗ (ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ Ή ΑΥΞΗΜΕΝΗ): κανονικη μαλλον
6. ΤΡΕΦΕΤΑΙ? ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΟΡΕΞΗ? : ναι πολυ ορεξη !
7. ΠΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ: εχθες τα πρατηρησα ισωσ εχει 2-3 μερες δεν ξερω
8. ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:



ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

1. ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ? : οχι
2. ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ? : αν χρειαστει ναι
3. ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavlos1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα!Για αρχη θα σου ελεγα να απομακρυνεις το κομματι βραχου που ακουμπαει πανω στο τζαμι,επειδη ειναι πολυ ευκολο να γινει ζημια,με δυσαρεστα αποτελεσματα...Οσον αφορα το ψαρακι σου,το αλλο ειδος που εχεις θεωρειται καπως επιθετικο,το εχεις δει να τσιμπαει το τραυματισμενο ή γενικοτερα να του επιτιθεται και να το αγχωνει?Τελος,η αμμωνια μπορει να μην παιζει αμεσα ρολο για το θεμα σου,αλλα σιγουρα θα πρεπει να μηδενιστει..

Φιλικα Παυλος.
βασικα δεν ασχολουνται το ενα με το αλλο, δεν παιζουν δεν κυνιγιουνται ουτε τσιμπαει το ενα το αλλο. συνηθως το αλλο μου ψαρι κολυμπαει κοντα στην αμμο και αναμεσα απο τα βραχια ενω το κλουν συνηθως πανω απο τους βραχους.
τι αλλο μπορει να φταιει που επαθε ετσι το κλουν?

ξερεις και σε προηγούμενη μου αναρτηση που ρωτησα για τα νιτρικα και την αμμωνεια κανω 2 φορες την εβδομαδα αλλαγη νερου . δεν ξερω τι αλλο να κανω πως να την μηδενισω . τι να κανω?
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stap : 07-11-11 στις 20:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-11-11, 20:20
Το avatar του χρήστη pavlos1988
pavlos1988 Ο χρήστης pavlos1988 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Περιοχή: ¶νω Πατήσια-Γαλάτσι
Μηνύματα: 301
Προεπιλογή

Δεν γνωριζω να σου πω τι αλλο μπορει να ειναι..Θα σου πουν πιο εμπειροι τι γινεται...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-11-11, 23:13
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

καλο ειναι να μπει ενα σκιμερ , δεν δικαιολογητε να χεις δυο μικρα ψαρακια να κανεις αλαγες ΚΑΘΕ βδομαδα και ναχεις αυξημενα ΝΟ3.
Οποτε σκιμερ καλο ειναι να μπει.
Θερμοκρασια χαμηλωσε 25 με 26.
Αλατοτητα χαμηλωσε 1023 !!!!!!
Οταν λες κυκλοφοριτης μικρος ... ποσο μικρος ?
Τι το ηθελες το damsel ?? ειναι διαολι , μπορει να το χτυπαει το κλοουν καποιες στιγμες που δεν το βλεπεις !!
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-11-11, 08:23
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλο ειναι να μπει ενα σκιμερ , δεν δικαιολογητε να χεις δυο μικρα ψαρακια να κανεις αλαγες ΚΑΘΕ βδομαδα και ναχεις αυξημενα ΝΟ3.
Οποτε σκιμερ καλο ειναι να μπει.
Θερμοκρασια χαμηλωσε 25 με 26.
Αλατοτητα χαμηλωσε 1023 !!!!!!
Οταν λες κυκλοφοριτης μικρος ... ποσο μικρος ?
Τι το ηθελες το damsel ?? ειναι διαολι , μπορει να το χτυπαει το κλοουν καποιες στιγμες που δεν το βλεπεις !!

καλημερα σκιμερ εχω παραγγηλει σε μερικες μερες θα το εχω . Η αληθεια ειναι οτι αποτομα αναιβασε αμμωνεια και νιτρικα και εχει περιπου 3 εβδομαδες που κανω αλλαγες νερου και μια πεφτουν μια αναιβενουν . ο κυκλοφορητης μου ειναι αυτος http://www.amazonios.gr/product_info...oducts_id=2555 και τον εχω απο την μια μερια εαν δεις την πρωτη φωτογραφια. Η αλατοτητα την εκανα 1026 απο τοτε που μου ειπαν οτι βοηθαει στο να μην αρρωστενουν ευκολα τα ψαρια ( μου το ειπαν σε ενα μαγαζι με πετ) εαν ειναι καλυτερα 1023 θα βαλω και αλλο αλατι.
σε καποια αλλη αναρτηση μου ρωτησα ποια ψαρια πανε με ποια και τι αλλο μπορω να βαλω μεσα . ( απο γαριδα μεχρι πολυποδα) μου εδωσαν ενα λιγκ , διαβασα καποια πραγματα αλλα εχω ακομα αποριες..... εσυ τι μου προτηνεις?

ευχαριστω stap
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-11-11, 14:53
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stap Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα σκιμερ εχω παραγγηλει σε μερικες μερες θα το εχω . Η αληθεια ειναι οτι αποτομα αναιβασε αμμωνεια και νιτρικα και εχει περιπου 3 εβδομαδες που κανω αλλαγες νερου και μια πεφτουν μια αναιβενουν . ο κυκλοφορητης μου ειναι αυτος http://www.amazonios.gr/product_info...oducts_id=2555 και τον εχω απο την μια μερια εαν δεις την πρωτη φωτογραφια. Η αλατοτητα την εκανα 1026 απο τοτε που μου ειπαν οτι βοηθαει στο να μην αρρωστενουν ευκολα τα ψαρια ( μου το ειπαν σε ενα μαγαζι με πετ) εαν ειναι καλυτερα 1023 θα βαλω και αλλο αλατι.
σε καποια αλλη αναρτηση μου ρωτησα ποια ψαρια πανε με ποια και τι αλλο μπορω να βαλω μεσα . ( απο γαριδα μεχρι πολυποδα) μου εδωσαν ενα λιγκ , διαβασα καποια πραγματα αλλα εχω ακομα αποριες..... εσυ τι μου προτηνεις?

ευχαριστω stap
χρειαζεται το skimer για να σου κρατηθουν τα νιτρικα στο 0 , οσο δεν εχεις ετσι θα αναβοκατεβενουν, και βεβαια καλο σκιμερ !! Αυτη την δουλεια κανει το σκιμερ ΔΕΝ αφηνει τα νιτρικα να ανεβουν , οταν μηδενισουν το σκιμερ θα τα κραταει για παντα στο μηδεν.
Εγω ας πουμε εχω το ενυδρειο 15 μηνες , εδω και καπου 8 μηνες τα νιτρικα μου ειναι παντα 0 , και ταιζω και 2 φορες και μπολικο φαγητο !!
Τα θαλασσινα αν τα κανει ολα σωστα και τους δωσεις σωστες παραμετρους , PH - ΝΟ3 - αλατ .κ.α. δεν αρωστενουν ειτε εχεις 1026 ειτε 1023 δεν παιζει ρολο αυτο.
Τωρα απο 1026 για να την πας 1023 να βαλεις κιαλλο αλατι οπως ειπες δεν θα μηνει τιποτε ορθιο μεσα στο ενυδρειο , χιχι (νερο απο το ενυδρειο θα βγαλεις και θα βαλεις σχετο ΧΩΡΗΣ αλατι )
50 λιτρα δεν μπορεις και πολλα πολλα , 2 με 3 μετα βιας 4 μικροψαρα , μια γαριδα και κανα σαλιγκαρακι.
2 κλοουνακια ας πουμε ,,, ενα τετοιο η τετοιο η τετοιο, ηρεμα ψαρακια και ομορφα , το damsel ειναι διαολι , καλο ειναι να βγει πρωτου βαλεις κατι αλλο γιατι αν βαλεις θα το τρελανει στο κυνήγι και ισως το χασεις .
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-11-11, 15:33
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
χρειαζεται το skimer για να σου κρατηθουν τα νιτρικα στο 0 , οσο δεν εχεις ετσι θα αναβοκατεβενουν, και βεβαια καλο σκιμερ !! Αυτη την δουλεια κανει το σκιμερ ΔΕΝ αφηνει τα νιτρικα να ανεβουν , οταν μηδενισουν το σκιμερ θα τα κραταει για παντα στο μηδεν.
Εγω ας πουμε εχω το ενυδρειο 15 μηνες , εδω και καπου 8 μηνες τα νιτρικα μου ειναι παντα 0 , και ταιζω και 2 φορες και μπολικο φαγητο !!
Τα θαλασσινα αν τα κανει ολα σωστα και τους δωσεις σωστες παραμετρους , PH - ΝΟ3 - αλατ .κ.α. δεν αρωστενουν ειτε εχεις 1026 ειτε 1023 δεν παιζει ρολο αυτο.
Τωρα απο 1026 για να την πας 1023 να βαλεις κιαλλο αλατι οπως ειπες δεν θα μηνει τιποτε ορθιο μεσα στο ενυδρειο , χιχι (νερο απο το ενυδρειο θα βγαλεις και θα βαλεις σχετο ΧΩΡΗΣ αλατι )
50 λιτρα δεν μπορεις και πολλα πολλα , 2 με 3 μετα βιας 4 μικροψαρα , μια γαριδα και κανα σαλιγκαρακι.
2 κλοουνακια ας πουμε ,,, ενα τετοιο η τετοιο η τετοιο, ηρεμα ψαρακια και ομορφα , το damsel ειναι διαολι , καλο ειναι να βγει πρωτου βαλεις κατι αλλο γιατι αν βαλεις θα το τρελανει στο κυνήγι και ισως το χασεις .
μαλιστα καταλαβα ευχαριστω για την ενημερωση , το νταμσελ θα βγει , και θα δω για τα αλλα 3 που μου προτηνεις. πρωτα ομως θα βαλω σκιμμερ και μετα θα βαλω και αλλα ψαρακια . Να ρωτησω και κατι αλλο? θα αλλαξω τις λαμπες ( θα βαλω 30w λευκη και 30 μπλε) γιατι σκεφτομουν να βαλω κανενα σκουλικακι η κανενα πολυποδα η κατι τεος παντων με ανθηση επανω¨ τι λες ?
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
πληροφοριες για ψαρι κλουν......... stefanos 34 ¶λλα ψάρια Ασίας 4 21-06-11 19:27
εχει προβλιμα ο κλουν μου??????? antonis15 Αρχάριοι γλυκού νερού 1 25-08-09 21:15
Αρρωστο red cap Krisos Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 1 14-04-09 05:47
Αρρωστο??? skullman2 Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 8 14-02-09 14:52
Ποσα λιτρα χρειαζονται για καμια 10ρια κλουν aris2 Θαλασσινό νερό - Γενικά 4 13-11-08 14:31

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05825 seconds with 14 queries