Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 04-05-09, 23:32   #1
Γνωριζοντας το πρωτο μου ενυδρειο.!
 
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas
Member
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος 04-05-09, 23:32
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Για σας!θελω να ρωτισω τι πρεπει να κανω και να ξερω,για να φταξω ενα καλο ενυδρειο;ευχαριστω!κγ.
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)
Εμφανίσεις: 4308
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-05-09, 23:38
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Καλωσηρθες!!!
Η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι αυτονοητη! Διαβασε οσο γινεται περισσοτερο και θα φτιαξεις ενα ενυδρειο πιο ομορφο απο ολα οσα εχεις δει! Εδω υπαρχουν ολες οι απαντησεις στις ερωτησεις σου! Απλα διαβασμα και υπομονη!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-05-09, 23:39
Το avatar του χρήστη Serafeim
Serafeim Ο χρήστης Serafeim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2009
Περιοχή: Μαδρίτη (πρώην) Λαμία (νυν και αεί)
Μηνύματα: 273
Send a message via Skype™ to Serafeim
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=29949
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=8388
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=4333
http://www.tsamisaquarium.gr/Selides.../aquastart.htm
και πολλά άλλα, αλλά βασικά "όρεξη" και μελέτη
__________________

Serafeim
Ποτέ μη μιλάς άσχημα για τον εαυτό σου. Οι φίλοι σου μπορούν να καλύψουν πλήρως αυτό το θέμα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-05-09, 00:11
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλωσηρθες!!!
Η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι αυτονοητη! Διαβασε οσο γινεται περισσοτερο και θα φτιαξεις ενα ενυδρειο πιο ομορφο απο ολα οσα εχεις δει! Εδω υπαρχουν ολες οι απαντησεις στις ερωτησεις σου! Απλα διαβασμα και υπομονη!!
Καλος σας βρηκα..και χαιρομε γ'αυτο!ειχα πολυ παλια χρυσοψαρακια μικρος..τωρα ειπα να φτιαξω ενα ενυδρειο..οπως το ονειρευομαι αν ειναι ευκολο αυτο,σε ευχαριστω.κγ
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Serafeim Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυριο θα τα μελετισω..ειμαι ανυπομονος αν και ποσο θα καταφερω να φτιαξω κατι καλο..νασε καλα ευχαριστω..κγ
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kyriakos giorgas : 05-05-09 στις 00:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-05-09, 00:31
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Ολα στην αρχη ειναι δυσκολα!! Η τουλαχιστον φαινονται ετσι! Με αρκετο διαβασμα θα αποφυγεις πολυ αδικο κοπο, ασκοπα εξοδα και προβληματα!! Ειναι ευκολο να παρεις ενα ενυδρειο να ριξεις μεσα καμια 20αρια ψαρια και μετα να τα βγαζεις ενα ενα νεκρα! Να διαβασεις και να καταληξεις τι σου αρεσει περισσοτερο ... ποιες ειναι οι "απαιτησεις" του καθε ειδους, ποσα λιτρα χρειαζονται για να ζησουν ανετα, φυσικα θα πρεπει να καταλαβεις το κυκλο του αζωτου και να το "στρωσεις" σωστα ωστε να μην ταλαιπωρεις τα ψαρακια που θα παρεις! Μετα απο τα λινκ που προτεινε ο Serafeim θα ελεγα να δεις στις παρουσιασεις ενυδρειων .... δες τι σου αρεσει πιο πολυ και εστιασε τη προσοχη σου προς την κατευθυνση που θα σου αρεσει περισσοτερο! Μη κανεις βιαστηκες κινησεις ... η ενασχοληση με τα ενυδρεια προυποθετει υπομονη. Ψαξτο οσο μπορεις και εδω ολοι ειναι προθυμοι να σε βοηθησουν!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-05-09, 15:05
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καλως ηρθες!!!
εκανες ηδη την πιο σωστη αρχη...δε πηγες να παρεις οτι σου κατεβει και βρηκες το φορουμ και πολυ σωστα αρχισες να ρωτας!
με διαβασμα και υπομονη....χωρις βιασυνη μπορεις να κανεις ενα κομψοτεχνημα αισθητικης και σωστου περιβαλλοντος για τα ψαρακια που θα επιλεξεις...καλη επιτυχια!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-05-09, 15:36
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλως ηρθες!!!
εκανες ηδη την πιο σωστη αρχη...δε πηγες να παρεις οτι σου κατεβει και βρηκες το φορουμ και πολυ σωστα αρχισες να ρωτας!
με διαβασμα και υπομονη....χωρις βιασυνη μπορεις να κανεις ενα κομψοτεχνημα αισθητικης και σωστου περιβαλλοντος για τα ψαρακια που θα επιλεξεις...καλη επιτυχια!!!
Για σου Πανο!χαρηκα που σας βρηκα και μηλαμε για τα αγαπημενα μας ενυδρειοψαρα..και οχι μονο..Ναι εχης δικαιο..ψαχνω-κοιταω-ρωταω κ στα petshop που εχουν τμηματα ενυδρειων και εχω δη ενδιαφεροντα πραματα..εχω παρη κ προσπεκτους-βιβλιαρακια κ τα μελεταω.Πραγματι θελω καποια βοηθεια γιατι υπαρχουν πολλα που δεν γνωριζω αποτι βλεπω.
Ο Φιλος μας ποιο κατω μηλα για "Αζοτο"και "επιπεδα"Αμαν τι ειναι αυτα παλι..χα χα χα.Ευτυχως οκ πρωτα θα μαθω κ μετα θα αρχισω τις αγορες.Μου αρεσει το μεγαλο ενυδρειο 100Litre και πανω,να μπορω να μπορουν και τα ψαρακια να κοινουμαστε ανετα,να κανω διακοσμισης,ναχω χωρο να κοινηθω..να μπορω να παρω και ψαρη μεγαλο καπος που μου αρεσουν τα μεγαλα ψαρια..ΟΚ τα λεμε!κγ.
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-05-09, 15:40
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

τα μεγαλυτερα ενυδρεια ειναι πιο "ευκολα" (τροπον τινα) γιατι ειναι πιο "σταθερα" συστηματα..
οποτε παρε οσο πιο μεγαλο σηκωνει η τσεπη σου...θα αγαπησεις το χομπυ και σιγουρα αργοτερα θα θελεις ακομη πιο μεγαλο...οποτε καντο απο τωρα......εφοσον θελεις και μεγαλα ψαρια...
ολα θα τα μαθεις σιγα σιγα...μη σε αγχωνει τιποτα...με διαβασμα ολοι εδω τα εμαθαν...κανεις δεν εκανε μαγικα....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-05-09, 16:08
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα στην αρχη ειναι δυσκολα!! Η τουλαχιστον φαινονται ετσι! Με αρκετο διαβασμα θα αποφυγεις πολυ αδικο κοπο, ασκοπα εξοδα και προβληματα!! Ειναι ευκολο να παρεις ενα ενυδρειο να ριξεις μεσα καμια 20αρια ψαρια και μετα να τα βγαζεις ενα ενα νεκρα! Να διαβασεις και να καταληξεις τι σου αρεσει περισσοτερο ... ποιες ειναι οι "απαιτησεις" του καθε ειδους, ποσα λιτρα χρειαζονται για να ζησουν ανετα, φυσικα θα πρεπει να καταλαβεις το κυκλο του αζωτου και να το "στρωσεις" σωστα ωστε να μην ταλαιπωρεις τα ψαρακια που θα παρεις! Μετα απο τα λινκ που προτεινε ο Serafeim θα ελεγα να δεις στις παρουσιασεις ενυδρειων .... δες τι σου αρεσει πιο πολυ και εστιασε τη προσοχη σου προς την κατευθυνση που θα σου αρεσει περισσοτερο! Μη κανεις βιαστηκες κινησεις ... η ενασχοληση με τα ενυδρεια προυποθετει υπομονη. Ψαξτο οσο μπορεις και εδω ολοι ειναι προθυμοι να σε βοηθησουν!
Για σου Γιωργο!χαρηκα..Αποσο εχω δη μου αρεσει ενυδρειο..Παραλληλογραμο και με Κουρμπα στην Προσωψη του..αλλα με καποιο βαθος..περισοτερο απο καποια που βλεπω που ενω ειναι πχ 70ποντους..εχουν βαθος 40ποντους..ενω θαθελα ναχε 55-60ποντους..ειναι σωστο αυτο;γινετε;πιστευω πως ειναι σωστο..γιατι οχι..οκ τα λεμε..κγ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
τα μεγαλυτερα ενυδρεια ειναι πιο "ευκολα" (τροπον τινα) γιατι ειναι πιο "σταθερα" συστηματα..
οποτε παρε οσο πιο μεγαλο σηκωνει η τσεπη σου...θα αγαπησεις το χομπυ και σιγουρα αργοτερα θα θελεις ακομη πιο μεγαλο...οποτε καντο απο τωρα......εφοσον θελεις και μεγαλα ψαρια...
ολα θα τα μαθεις σιγα σιγα...μη σε αγχωνει τιποτα...με διαβασμα ολοι εδω τα εμαθαν...κανεις δεν εκανε μαγικα....
Ναι Πανο!..υπολογιζω καπου 150litre παραλληλο με κουρμπα-προσωψη που μαρεσει.Το θεμα ειναι οτι εχουμε πολλες επιλογες Ψαριων..Μικρα σε σμηνοι 10-15...μετρια...μεγαλα..πολυ μεγαλα 30ποντοι..αστακοιδοι διαφορα...μεχρι και φιδια.........ΚΛΠ...καταλαβαινης!!!Αλλα ειναι χρισοψαροιδοι ευκολα....αλλα Αγρια Δυσκολα στην διαβιωσητους-ευαισθητα..κλπ.Αλλα αμα ταχης σε μικρο μεγεθος..μερικα κολυμπουν στον Αφρο..αλλα στην μεση..αλλα στον Πατο ενυδρειου..Χαμος δηλαδι..Τι να επιλεξω;;ολα μπορουν να μαρεσουν!! ΟΚ ΤΑ ΛΕΜΕ!ΚΓ.
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kyriakos giorgas : 05-05-09 στις 16:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-05-09, 16:19
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Στη θεση σου θα αγοραζα ενα μεγαλο ενυδρειο ... 300-400 λιτρα και παραπανω .... μπορει να σου φαινεται τεραστιο αλλα οπως σωστα λεει ο Πανος ειναι πιο σταθερο και με τη ρουτινα που θα εφαρμοζεις θα δεις οτι ειναι ευκολα ολα. Φιλικη συμβουλη: να μην ακους τοσο τις συμβουλες απο τα πετσοπ επειδη οι πιο πολλοι τους ειναι στη κυριολεξια ασχετοι αλλα επισης μη ξεχνας οτι ειναι επιχειρηματιες και σκοπος τους ολων ειναι το κερδος! Το κερδος για ολους εδω θα ειναι να δουμε ολοι τις πρωτες φωτογραφιες απο το ενυδρειο σου και να το θαυμασουμε!!
Προσεξε μη σε φορτωσουν αχρηστα πραγματα και ψιψιψινια!! Ψαξτο καλα και ρωτα πριν κανεις καποια κινηση!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 05-05-09, 17:33
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Serafeim Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σου Σεραφημ!Τα Link που μου εστηλες....ειναι ολα τα λεφτα...ακομα και ακομα τα μελετω και θα τα μελετω...μεχρι να μαθω καλα...Πιστευω εχω ορεξει-χρονο να τα ψαξω..εχω Υπομονη..αλλα θελω και την δικησου συμβουλι...μαρεσει ετημο ενηδρειο πανω απο 100Litre με κουρμπα,καλης ποιοτητος..το Πως θα το Στρωσο..θα μελετηθη.. Με λιγα λογια θαχω υπομονη..νασε καλα τα λεμε!κγ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Στη θεση σου θα αγοραζα ενα μεγαλο ενυδρειο ... 300-400 λιτρα και παραπανω .... μπορει να σου φαινεται τεραστιο αλλα οπως σωστα λεει ο Πανος ειναι πιο σταθερο και με τη ρουτινα που θα εφαρμοζεις θα δεις οτι ειναι ευκολα ολα. Φιλικη συμβουλη: να μην ακους τοσο τις συμβουλες απο τα πετσοπ επειδη οι πιο πολλοι τους ειναι στη κυριολεξια ασχετοι αλλα επισης μη ξεχνας οτι ειναι επιχειρηματιες και σκοπος τους ολων ειναι το κερδος! Το κερδος για ολους εδω θα ειναι να δουμε ολοι τις πρωτες φωτογραφιες απο το ενυδρειο σου και να το θαυμασουμε!!
Προσεξε μη σε φορτωσουν αχρηστα πραγματα και ψιψιψινια!! Ψαξτο καλα και ρωτα πριν κανεις καποια κινηση!
Για σου Γιωργο! Ναι οκ..αν και πραγματι μου ακουγετε μεγαλο και με "τρομαζι"καπος το μεγεθος 300-400Litre συγουρα θα το ψαξω-δω..και θα παω αν συμφωνης σε εξηδικευμενα μαγαζια-ενυδρειων..να δω τη θα μου πουν..πως θα τα ακουσω αυτα που θα μου πουν..να δω την διαφορα που θαχουν με τα petshop..εχω υπομονη σε αυτα να μαθω πραματα..και σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.!τα λεμε!κγ.
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kyriakos giorgas : 05-05-09 στις 17:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-05-09, 23:12
Το avatar του χρήστη Serafeim
Serafeim Ο χρήστης Serafeim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2009
Περιοχή: Μαδρίτη (πρώην) Λαμία (νυν και αεί)
Μηνύματα: 273
Send a message via Skype™ to Serafeim
Προεπιλογή

Πιστευω εχω ορεξει-χρονο να τα ψαξω..εχω Υπομονη..αλλα θελω και την δικησου συμβουλι...μαρεσει ετημο ενηδρειο πανω απο 100Litre με κουρμπα,καλης ποιοτητος..το Πως θα το Στρωσο..θα μελετηθη.. Με λιγα λογια θαχω υπομονη..νασε καλα τα λεμε!

Κάτι σαν αυτό δηλαδή???
http://serverblog.info/ibercan/produ...oducts_id=1621
Και εμένα μ' αρέσει πολύ, ψάχνω για μεγαλύτερο, 120-....και βάλε.
Καλύ συνέχεια..
__________________

Serafeim
Ποτέ μη μιλάς άσχημα για τον εαυτό σου. Οι φίλοι σου μπορούν να καλύψουν πλήρως αυτό το θέμα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-05-09, 23:58
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Serafeim Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστευω εχω ορεξει-χρονο να τα ψαξω..εχω Υπομονη..αλλα θελω και την δικησου συμβουλι...μαρεσει ετημο ενηδρειο πανω απο 100Litre με κουρμπα,καλης ποιοτητος..το Πως θα το Στρωσο..θα μελετηθη.. Με λιγα λογια θαχω υπομονη..νασε καλα τα λεμε!

Κάτι σαν αυτό δηλαδή???
http://serverblog.info/ibercan/produ...oducts_id=1621
Και εμένα μ' αρέσει πολύ, ψάχνω για μεγαλύτερο, 120-....και βάλε.
Καλύ συνέχεια..
Ναι ετση περιπου να ειναι..με κουρμπα μπροστα.και βαση-ντουλαπακια κλπ ωραια..ταχω δη σε Πετσιτι και Ζοοπλανετ..ετημα ειναι απο εταιριες..εγω καλα τα ηδα σαν πρωτη ματια.Απο Κινα-Γερμανια-κλπ ταχης δη Σεραφιμ ποια σου λεω;τα λεμε αυριο!κγ
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-05-09, 08:08
Το avatar του χρήστη wcpaeb
wcpaeb Ο χρήστης wcpaeb δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Ρίξε και μια ματιά στα ενυδρεία της Εlite (π.χ. δες εδω να πάρεις μια εικόνα http://zoofilia-ionias.interpet.gr/A...ia_elite_3.htm) τα οποία πωλούνται σε πολύ ικανοποιητικές τιμές. Έχω πάρει κι εγω ένα (όχι vision, το απλό κλασικό σχήμα) και οσον αφορα τη κατασκευή και ποιότητα τους φαίνονται πολύ καλα. Προσπάθησε να πάρεις όσο πιο μεγάλο ενυδρειο μπορείς όπως είπαν τα παιδιά, αναλογα με τα λεφτα που μπορέις να διαθέσεις βέβαια και το χώρο που διαθέτεις στο σπίτι.

Πάντως μη βιαστείς, πάνε σε όσα πιο πολλά πετ-σοπ μπορείς, πάρε τιμές, ψάξε για τυχόν υπάρχουσες προσφορές κτλ, και επέλεξε την πιο συμφέρουσα αγορα όσον αφορα τα λιτρα (μεγεθος)/ τιμή.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-05-09, 16:12
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wcpaeb Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρίξε και μια ματιά στα ενυδρεία της Εlite (π.χ. δες εδω να πάρεις μια εικόνα http://zoofilia-ionias.interpet.gr/A...ia_elite_3.htm) τα οποία πωλούνται σε πολύ ικανοποιητικές τιμές. Έχω πάρει κι εγω ένα (όχι vision, το απλό κλασικό σχήμα) και οσον αφορα τη κατασκευή και ποιότητα τους φαίνονται πολύ καλα. Προσπάθησε να πάρεις όσο πιο μεγάλο ενυδρειο μπορείς όπως είπαν τα παιδιά, αναλογα με τα λεφτα που μπορέις να διαθέσεις βέβαια και το χώρο που διαθέτεις στο σπίτι.

Πάντως μη βιαστείς, πάνε σε όσα πιο πολλά πετ-σοπ μπορείς, πάρε τιμές, ψάξε για τυχόν υπάρχουσες προσφορές κτλ, και επέλεξε την πιο συμφέρουσα αγορα όσον αφορα τα λιτρα (μεγεθος)/ τιμή.
Elite μαρκα ενυδρειων ειναι;vision λεγονται αυτα με κουρμπα μπροστα;Ναι θα τα μελετισω εχουμε χρονο μπροστα μας!Οκ ευχαριστω φιλε θεσσαλονικιε.!.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kyriakos giorgas Εμφάνιση μηνυμάτων
Elite μαρκα ενυδρειων ειναι;vision λεγονται αυτα με κουρμπα μπροστα;Ναι θα τα μελετισω εχουμε χρονο μπροστα μας!Οκ ευχαριστω φιλε θεσσαλονικιε.!.
Ναι εχη ωραια πραματα ετσι οπως τα βλεπω και καλες τιμες.!τωρα απο ποιοτητα πιστευω να ειναι καλη,γιατι ψαχνω και το κατι παραπανω στο ενυδρειο μου.Παντως θα παω να τα δω απο κοντα φιλε θεσσαλονικιε.!ευχαριστω νασε καλα!τα λεμε!κγ.
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kyriakos giorgas : 06-05-09 στις 16:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
το πρωτο μου ενυδρειο Dionysia Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 21 27-09-09 17:42
Το πρωτο 60 λιτρο ενυδρειο wcpaeb Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 8 14-04-09 17:42
Την γνωμη σας για το πρωτο μου ενυδρειο !! abrous Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 7 10-05-07 11:58

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06677 seconds with 13 queries