Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Λίμνες > Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες)

Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) Βήμα προς βήμα εκτέλεση και παρουσίαση του τεχνητού μας υγροβιότοπου. Λίγα ή πολλά λίτρα δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία, το μόνο που μετράει είναι το αποτέλεσμα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 10-04-18, 22:31
Το avatar του χρήστη alexkotsis
alexkotsis Ο χρήστης alexkotsis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2013
Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

¶κου φίλε μου καλέ,

Εγώ δεν είμαι δορυφόρος και σελήνη κανενός.

Τα λόγια σου προς εμένα είναι κατ' ελάχιστο προσβλητικά.

Αν είχες ψυχραιμία να διαβάσεις τα σχόλια μου θα καταλάβαινες τόσο το χιούμορ όσο και την προτροπή μου να ασχοληθείς με τα ψάρια.

Εσύ παρόλα αυτά θέλεις μέσα από τα γραφόμενα σου να συνεχίσεις από όσο καταλαβαίνω μια παλιότερη κόντρα την οποία ούτε γνωρίζω ούτε με ενδιαφέρει να γνωρίσω μιας και δεν αφορά το χόμπι.

Στο δια ταύτα λοιπόν σε ότι με αφορά εσύ μου οφείλεις μια δημόσια συγγνώμη.

Σε αντίθετη περίπτωση επιφυλάσσομαι πάντως νομίμου δικαιώματος μου.

Καλή επιτυχία με το χόμπι και αναμένω την συγνώμη σου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 10-04-18, 23:02
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Θα το ξαναπώ ούτε προβλημα έχω με τον Γιάννη , ούτε διαγνωση έκανα απο φωτό και όσο προσπαθουσα να μάθω τι το προκάλεσε αυτό εσυ μου έλεγες ότι τα ψάρια είναι υγιή. Ούτε τον Γιάννη αποκαλεσα έμπορο ψαριών .
Πραγματικά δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα σου .
Καλή συνέχεια .
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 10-04-18, 23:22
Το avatar του χρήστη odin79
odin79 Ο χρήστης odin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: Λιβαδεια
Μηνύματα: 1.198
Προεπιλογή

νούφαρα ,ελαφρόπετρες και liner
Όχι ότι αυτό είναι κακό αλλά όσο καιρό διαβάζω εδώ μόνο με αυτά ασχολείται , χωρίς να θέλετε Η να μπορείτε να πάτε παραπάνω (τέλος πάντων πολλά ζητώ). εισαι ο πρωτος που εκανε λιμνη με τσιμεντο??μαλλον διαβαζεις αλλο φορουμ.
μπήκαν στην συζήτηση Οι (δορυφόροι) να καθαρίσουν την τιμή Της Αρτεμισίας Λες και την πρόσβαλα ,ειρωνεία προσβολές και απαξίωση ,γιατί αμφισβήτησα την Moderator
Ιδία τακτική, μόλις ζοριστούμε μαζεύομαι τους (δορυφόρους) να ρίξουν λάσπη , με αποτέλεσμα να
Βγει εκτός έλεγχου , να βρίσει και εσείς σαν σωστοί και τίμιοι να τον διαγράψετε. μιλας εσυ για δορυφορους? εδω σου υπαγορευουν και εσυ γραφεις
χωρίς να μπορεί να υποστηρίξει την θέση, του και σεις να φαίνεστε Οι καλοί . .
Σας πείραξε odin79 Η κατασκευή μου και ήταν εκτός δεοντολογίας , τα βρόμικα νερά από το μπετό ? ( εδώ γέλασα) εσυ γελασες....τα ψαρια σου εκλαψαν ομως που εφαγαν τα χημικα απο τσιμεντο ταχειας πηξεως Μα από σας τα περισσότερα είναι βούρκοι και νερόλακκοι και τους έχετε τρελάνει στα μπράβο , και σε πείραξε Η λίμνη μου, για μια μέρα που ήταν θολή (αλά ξέχασα ότι έχετε κανόνες δεοντολογίας )καμια απο τις λιμνες μας δεν ειναι βουρκος φιλε μου και τα ψαρακια μασ ειναι concrete free
Όσο καιρό γράφω είστε απλοί παρατηρητές λες και σας πειράζει ότι ξεφεύγω από τα στάνταρ που θέλετε.
Επιδερμικές πληροφορίες και συνέχεις παραπληροφόρηση έχουν (και το βλέπουμε )αποτέλεσμα σε όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει κάθε παιδί που θέλει να ασχοληθεί με λίμνες .πως αντεξες εδω μεσα απορω
Ναι Αρτεμίσια σε τεστάρω αλά εσύ επιμελώς κρύβεσαι,
Και για ενημέρωση στα παιδιά που θέλουν να μάθουν , το ένα είναι έχει αυγά χωρίς κανένα πρόβλημα και σε 2 μήνες θα το βάλω για γέννα , Όσο για το ¶λο είναι αρσενικό με πρόβλημα νεφρικής ανεπάρκειας και σε τακτά χρονικά διαστήματα του αφαιρούμε υγρό με παρακέντηση , και με αυτόν τον τρόπο τα ψάρι ζει τόσο καιρό ,εννοείται με την βοήθεια του Γιάννη koi ,αυτόν που
αποκαλείτε μπετατζή .
Αρτεμισία διάγνωση δεν μπορεί να γίνει με μια φωτογραφία ,
Δεν μπορεί να το κάνει Ο καλύτερος doctor koi ,χωρίς να παρατηρήσει, συμπεριφορά καταρχήν του ψαριού (πως κολυμπαει αν είναι νωχελικό αν κάθεται στον πάτο της λίμνης, αν είναι στην επιφάνια συνέχεια πως συμπεριφέρεται στα γεύματα) ,και μετά ψηλάφισμα και μικροβιολογική και μικροσκοπική εξέταση , για να έχεις σωστή διάγνωση για στοχευμένη θεραπεία.

Το θέμα μας τελικά δεν είναι, Η δυστοκία αλά, Η συμπεριφορά σας.
Και αντί Ο Κλεόβουλος σαν διαχειριστής να μαζέψει τους δορυφόρους ( odin79 & alexkotsis και να κρατήσει το forum σε κάποιο επίπεδο μαγειρεύει τα post .
Πιο τίμιο δεν θα ήταν να ζητούσατε συγγνώμη από ένα άτομο το οποίο βάλλεται, χωρίς να μπορεί να απαντήσει ?
Όσο για σένα Αρτεμίσια τη αξιοπιστία την έχεις χάσει από την αρχή της συζητήσεις .
Και αν σου πω ,Ότι έχω sceenshot τα γραφόμενα σου θα άλλαζες την δήλωση σου?? .

Ο Γιάννης koi βέβαια τα έχει δει.
Για τον λόγο αυτό μεταφέρω για τον Γιάννη koi (μιας και δεν μπορεί να γράψει αυτός) προσβάλατε, και τον αποκαλέσατε έμπορο ψαριών. Απαιτεί την συγγνώμη στο forum , από Αρτεμίσια , odin, & alexkotsis διαφορετικά θα ο πάει δικαστικά να το σκεφτει καλα γιατι εχω και εγω σκρινσοτ απο απειλες που δεχτηκα για σωματικη βλαβη απο τον κυριο αυτον...θα θυμαται δεν μπορει... αλλωστε δεν αναφερθηκε πουθενα ονομαστικα κατι τετοιο

Όσο για μένα ,για τους παραπάνω λόγους απαιτώ την διαγραφή μου από το http://www.aquatek.gr
Μιας και δεν θέλω να συμμετέχω σε τέτοιο επίπεδο.οσο για σενα φιλε μου εχεις ξοδεψει κοπο χρονο και χρημα για την λιμνη σου κανεις δεν το αμφισβητει αυτο αυτο που σου ειπα εγω ειναι οτι επρεπε να βγαλεις τα ψαρια σου απο την λιμνη γιατι ηταν βουρκος απο το τσιμεντο και θα βαφοταν και με εποξικη με τα ψαρια μεσα συγνωμη αν ειπα την γνωμη μου ε?μετα επιδοθηκες σε ενα ρεσιταλ υποκρισιας με φωτογραφιες απο ψαρια που δεν υπηρχαν στην λιμνη σου τουλαχιστον δεν φαινονταν στις φωτογραφιες απο την λιμνη σου που κατα καιρους εχεις ποσταρει,ζητωντας επιτακτικα θεραπεια και οχι μονο αυτο τωρα παραδεχεσαι οτι ολα ηταν για να τεσταρεις δηλαδι μας μπαρουφιαζεις τοσες μερες..
__________________
one pound of flesh, no more no less
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 10-04-18, 23:29
Το avatar του χρήστη alexkotsis
alexkotsis Ο χρήστης alexkotsis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2013
Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Και μην ξεχαστούμε.

Πριν την διαγραφή που ζητάς περιμένω να ζητήσεις συγγνώμη και να διαγράψεις οποιαδήποτε αναφορά στο όνομα μου.

Τα screenshots τα έχω και εγώ.
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 11-04-18, 07:55
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalaitzakis Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
Ο Κλεόβουλος ....μαγειρεύει τα post....
Με την μαγειρική δεν ασχολήθηκα ακόμη αλλά μπορώ να διακρίνω ότι εσύ το έκαψες το φαΐ. Γι αυτό είσαι "προτεινόμενος" με κάρτα (για να μη λες ότι δεν σου έδωσα και το δικαίωμα να απαντήσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 11-04-18, 08:20
Το avatar του χρήστη alexkotsis
alexkotsis Ο χρήστης alexkotsis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2013
Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την μαγειρική δεν ασχολήθηκα ακόμη αλλά μπορώ να διακρίνω ότι εσύ το έκαψες το φαΐ. Γι αυτό είσαι "προτεινόμενος" με κάρτα (για να μη λες ότι δεν σου έδωσα και το δικαίωμα να απαντήσεις)
Καλημέρα,

προτείνω να μεταφερθεί το thread στο "επί παντός επιστητού".
Από τα ψάρια και τις λίμνες, πήγαμε στην αστρονομία και τώρα στην μαγειρική.
Τι να πεις... υπάρχει ενυδρείο χωρίς νιτρικά άλατα???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
θέλω να βάλω επιπλέον 1….2? λάμπες… kilo_me Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 15 23-06-10 19:22
Ενυδρείο στην αυλή……… yiannossavva Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 20 13-05-10 13:31
Ο Αρχάριος……και το ενυδρείο του…. NickFior Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 6 22-01-08 09:59
Δυστυχώς μας εγκατέλειψε κι άλλος... melli Bettas 7 21-01-08 23:05
Πρόβλημα με τριχοειδή άλγη επάνω σε φυτά……….. Help karalioman Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 1 26-01-06 00:32

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04538 seconds with 14 queries