Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-01-05, 16:18
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή Το ενυδρειο μου.

λιγες φωτο
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-01-05, 06:18
Το avatar του χρήστη chriskousis
chriskousis Ο χρήστης chriskousis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 251
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chriskousis
Προεπιλογή

hi και απο εμενα!
julidocrhomis! electric blue και tropheus?
λιγο κακη μιξη ψαριων κατα τη γνωμη μου!
εκανα edit γιατι ειχα γραψει με greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-01-05, 15:33
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Κοιτα... σαν ενυδρειο ειναι ωραιο! Αλλα.... εχει πολλα φυτα και λιγες πετρες για ενυδρειο που φιλοξενει Αφρικανικες Κιχλιδες! Επισης σε ενα τετοιο ενυδρειο συνηθως επιλεγουμε σαν υποστρωμα αμμο, την οποια μπορεις να μαζεψεις απο οποιαδηποτε παραλια και οχι χαλικακι Και τωρα στο σημαντικοτερο λαθος σου (το οποιο ηδη τονιστηκε και στο προηγουμενο post)... ΔΕΝ ΑΝΑΜΕΙΓΝΥΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΛΙΜΝΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ... Π-Ο-Τ-Ε Αυτα τα λιγα απο εμενα και καλη συνεχεια
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-01-05, 14:16
alfacom Ο χρήστης alfacom δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2003
Περιοχή: Ν Ερυθραία
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Συμφωνω με τον Στεφανο.
Πολυ πρασινο για Αφρικανες ως τοπιο και οχι καλη επιλογη ψαριων.
Αφου καθε λιμνη εχει τοσο ωραια ψαρια που ταιριαζουν μεταξυ τους γιατι πρεπει σονι και καλα να τα ανακατευουμε ετσι?Επειδη αυτα ειναι διαθεσιμα στα μαγαζια η φτηνοτερα η θελουμε εκεινη την ωρα να βαλουμε καποιο ψαρι που μας αρεσει στο ενυδρειο μας?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-01-05, 16:29
Το avatar του χρήστη chriskousis
chriskousis Ο χρήστης chriskousis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 251
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chriskousis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alfacom
Συμφωνω με τον Στεφανο.
Πολυ πρασινο για Αφρικανες ως τοπιο και οχι καλη επιλογη ψαριων.
Αφου καθε λιμνη εχει τοσο ωραια ψαρια που ταιριαζουν μεταξυ τους γιατι πρεπει σονι και καλα να τα ανακατευουμε ετσι?Επειδη αυτα ειναι διαθεσιμα στα μαγαζια η φτηνοτερα η θελουμε εκεινη την ωρα να βαλουμε καποιο ψαρι που μας αρεσει στο ενυδρειο μας?
xμμμ δε νομιζω να ειναι καθολου φτηνα τα tropheus moori τεσπα! ειναι αληθεια οτι ειμαστε πολυ βιαστικοι στις επιλογες μας με αποτελεσμα να κανουμε λανθασμενες αγορες επειδη βλεπουμε καποια ψαρια που μας αρεσουν.
βεβαια μπορει απλα να τον παραπλανησε και ο μαγαζατορας που του τα πουλησε λεγοντας του οτι μπορουν να υπαρξουν στο ιδιο ενυδρειο! ας περιμενουμε απαντηση του dna τωρα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-01-05, 17:59
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Πρωτα απ ολα ευχαριστω για τις κριτικες.Η επιλογη το ψαριων ειναι προσοπικη δεν εχει να κανει με τον μαγαζατορα γιατι ο Παρασχος οπως ξερουν οι πιο παλιοι και σχετικοι εδω μεσα δεν υπηρχε περιπτωση να μου πει να κανω κατι τετοιο.Το γιατι εβαλα αυτα τα ψαρια η απαντηση ειναι μια.Αυτα μου αρεσαν.Αν ειναι σωστο η οχι θα φανει απο το αποτελεσμα.Δεν ειμαι ασχετος αλλα ειπα να πειραματιστω.Αν κατι δεν παει καλα εδω ειστε εσεις για να χαρισω οποιο δεν προσαρμοστει.Ειναι 6 μηνες μαζι και πανε τελεια ουτε η παραμικρη αψυμαχια.Α και κατι ακομα ,να ειστε σιγουροι οτι θα παραδεχτω το λαθος μου.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-01-05, 01:30
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Με συγχωρεις για την επιμονη μου, δεν ειμαι ενας ξεροκεφαλος ισχυρογνωμων που απλα θελει να αποδειξει οτι ντε και καλα εχει δικιο και εσυ αδικο, αλλα το επιχειρημα σου δεν στεκει Εχω δει σε ενυδρειο να συνυπαρχουν Δισκοι και Αγγελοψαρα μαζι με Lab.caeruleus και φαινομενικα δεν υπηρχε προβλημα... αλλα αυτο δεν σημαινει κιολας οτι τα ψαρια αυτα περναγανε καλα! Απλα κανανε το αυτονοητο... επιβιωνανε! Ειμαι γενικα υπερ του πειραματισμου, αλλα παντα ακολουθωντας καποιους βασικους κανονες και ενας απο αυτους λεει οτι δεν υπαρχει σοβαρο/σωστο ενυδρειο με Αφρικανικες Κιχλιδες απο διαφορετικες λιμνες σε κοινο χωρο διαβιωσεις Απλα ειναι λαθος και το γιατι σηκωνει μεγαλη κουβεντα και θα μπορουσαμε να την κανουμε καποια φορα που θα βρεθουμε απο κοντα Αυτα φιλικα.
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-01-05, 19:23
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Στεφανε δεχομαι ολα αυτα που μου λες.Μια απο αυτες τις μερες θα βγαλω οτι malawi εχω και θα τα παω στον Παντελη.Με εκανες και αισθανομαι τυψεις για τα ψαρακια μου.Θα πρεπει να διαλυσω ολο το ενυδρειο για να τα πιασω αλλα δεν πειραζει.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-01-05, 23:45
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Χαιρομαι για την επιλογη σου και θα δεις οτι στο τελος μονο κερδισμενος θα βγεις Χαιρετισματα στον Παντελη


Υ.Γ Δεν ειχα σκοπο να σε κανω να νιωθεις και τυψεις Αλλωστε τοτε εγω για τα λαθη που εκανα ξεκινωντας με το χομπι θα επρεπε τωρα να εχω αυτοκτονησει
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-01-05, 22:48
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

ok Στεφανε.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 23-01-05, 00:25
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Παντως εχω μια απορια.Μιλαμε συνεχεια για συνθηκες διαβιωσης των ψαριων οπως στο φυσικο τους περιβαλον.Αν δεν κανω λαθος ολα αυτα που αγοραζουμε δεν εχουν δει τις λιμνες ουτε απο φωτογραφιες γιατι πρεπει να ειμαστε τοσο αυστηροι με καποια θεματα οπως φυτα,αμμος κτλ.Η θερμοκρασια στις λιμνες την ημερα ειναι πχ 30 βαθμους και την νυχτα 15.Δεν ειμαι σιγουρος ερωτηση κανω.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-01-05, 03:08
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Επειδή η ποσότητα του νερού σε μία λίμνη είναι πολύ μεγάλη, ανάλογη είναι και η θερμοχωρητικότητα της.
Δεν υπάρχουν μεγάλες μεταβολές θερμοκρασίας στο νερό από την ημέρα μέχρι το βράδυ ακόμα και αν πέσει 10 βαθμούς η θερμοκρασία της ατμόσφαιρας σε μιά ημέρα.
Σε μεγάλες ποσότητες νερού γίνεται πολύ αργά αυτή η προσαρμογή στις νέες συνθήκες.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-01-05, 15:26
fishme Ο χρήστης fishme δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 46
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην fishme
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dna
Παντως εχω μια απορια.Μιλαμε συνεχεια για συνθηκες διαβιωσης των ψαριων οπως στο φυσικο τους περιβαλον.Αν δεν κανω λαθος ολα αυτα που αγοραζουμε δεν εχουν δει τις λιμνες ουτε απο φωτογραφιες γιατι πρεπει να ειμαστε τοσο αυστηροι με καποια θεματα οπως φυτα,αμμος κτλ.
πρωτον διοτι ολα αυτα υπαρχουν στα γονιδια των ψαριων . εαν παρατηρησεις ψαρια σε λαθος συνθηκες διαβιωσης και αλλα σε σωστες θα δεις την διαφορα.
δευτερον:ειναι ανηθικο να πηγαινεις κοντρα σε καποιους νομους της φυσης,γιατι ετσι και αλλιως δεν ειμαστε εμεις αξιοι να κρινουμε πως θα ζησει οτηδηποτε ζωντανο ,αρα το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να αντιγραφουμε οσο γινεται τις φυσικες συνθηκες των βιοτοπων τους.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-01-05, 18:51
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Nα συμπληρώσω λίγο και εγώ σε πιό απλοϊκή μορφή.
Ο κάθε οργανισμός εχεί αναπτύξει με την πάροδο των αιώνων κάποια φυσικά χαρακτηριστικά βάση του περιβάλλοντος που ζει.
Όπως είναι το χρώμα του, το σχήμα, η γεμάτη γευση του......εεεεεε (Αυτό είναι απο διαφήμιση για λάδι), δηλαδή έχει προσαρμόσει τον εαυτό του στο περιβάλλον που ζεί και αυτό του έχει πάρει χρόοοοοονια.
Για αυτό και μόνο θα πρέπει να τηρούμε την ανάλογη ομοιότητα στα χαρακτηριστικά του νέου περιβάλλοντος χώρου.



Να ρίξω και ένα παράδειγμα από αυτά που μου αρέσουν

Έχουμε μία ωραιότατη ΚΑΜΗΛΑ !!!
Με την καμπούρα της γεμάτη νερό και χρωματάκι παραλλαγής άμμου (Afrika Korps), και βέβαια ζεί στην πανέμορφη Σαχάρα.

Την πακετάρουν για petshop στο Λονδίνο το οποίο και την στέλνει συστημένη (μέσω e-bay) στον τυχερό πλειοδότη, τωρινό κάτοχο της καμήλας και κάτοικο Αλάσκας.
Αυτός το λυπάται το κακόμοιρο το ζωάκι, γιατί κατά την κρίση του είναι βασανισμένο μέσα στο σπίτι με τις λάμπες πάνω από το κεφάλι του και με το να του δίνει νερό κάθε 1 εβδομάδα.

Οπότε..........το απελευθερώνει στην:
Έρημοοοοο ? .......όοοοχι
Τούνδρααα ? .......όοοοχι
Στο δέλτα του Έβρου ? .......όχι
Αααααα τώρα θυμήθηκα στην κάτασπρη ΕΡΗΜΟ του παγωμένου αρκτικού κύκλου.

Τώρα τι θα την κάνει την παραλαγή άμμου, που θα φαίνεται σαν την μύγα μες στο γάλα και την καμπούρα τίγκα στο νερό, που μάλλον Super-παγάκι θα γίνει.
Το κακόμοιρο το ζωντανό λες να νοιώθει άνετα .........

Χαχαχαα τι μ@%@$(#% λέω πολύ ισοπεδοτικός ήμουν...αυτάαααα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-01-05, 16:57
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Φιλε Γιωργο το παραδειγμα με την καμηλα πολυ ωραιο αλλα μου μιλας για ενα πλασμα το οποιο το πηραν γεννημενο στην ερημο και το πηγαν στην Αλασκα.Εγω σου μιλαω για ψαρια τα οποια ειναι γεννημενα σε ενυδρεια που δεν εχουν ουτε χαλικι μεσα.Εσυ fishme την βαρυνες πολυ την κουβεντα με τα περι ηθικης γιατι με αυτην την λογικη δεν θα επρεπε να εχεις καν ενυδρειο με ψαρια.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-01-05, 17:27
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

Δηλαδή αν μια καμήλα γεννηθεί στη Μόσχα θα έχει άλλες ανάγκες από αυτές στην έρημο?
Είναι λίγο τραβηγμένο το παράδειγμα του Γιώργου, αλλά η ουσία είναι αυτή που λέει
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-01-05, 20:25
Fighter Ο χρήστης Fighter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Περιοχή: Πειραιας/Κορυδαλλος
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή

Ενα πιο απλο και πιο συχνο συμβαν-παραδειγμα που μου ερχεται στο μυαλο...ειναι τα σκυλια ρατσας χασκι....
Αυτα τα δκυλια ειναι συνηθισμενα και "φτιαγμενα" για να ζουν σε χαμηλες θερμοκρασιες, σε χιονια κτλ....
Οταν ο γειτονας μου (πχ) το εχει στην ελλαδα το καλοκαιρι με 35 βαθμους κελσιου τουλαχιστον...δεν σημαινει οτι ειναι του θανατα....η οτι θα πεθανει επιτοπου....αλλα με τιποτα δεν θα ζει οπως αυτο αρεσκεται...ουτε η συμπεριφορα του θα ειναι η φυσιολογικη...(οπως θα ηταν στην αλασκα για παραδειγμα....η στη μοσχα.... )

Πες τωρα οτι αυτο το σκυλι μεγαλωνει εδω στην ελλαδα...και κανει μια γεννα...και παιρνω εγω το κουταβακι...τι σημαινει αυτο? οτι το κουταβι θα εχει αλλο μεταβολισμο και αλλες συνηθειες...και αλλες αναγκες....μονο και μονο επειδη γενηθηκε εδω...? Ασφαλως και οχι...
__________________
Η παρατηρηση του ενυδρειου αποβαλλει το αγχος και μειωνει την αρτηριακη πιεση...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-01-05, 22:20
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Ωραια συμφωνω μ αυτο που λετε δηλαδη προτεινετε να βγαλω τα φυτα και το χαλικι και να βαλω ποιο πολλες πετρες και αμμο?Ισως να μην μπορω να ψυχολογησω τα ψαρια μου τοσο καλα οσο εσεις αλλα εχω την εντυπωση οτι φαινοντε μια χαρα.25 κιλα αμμος ειναι καλα?Ενα λαθος μου μεγαλο ειναι οτι δεν εχω βαλει φελιζολ στο πατο.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-01-05, 00:11
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

Δεν είναι θέμα ψυχολογίας ούτε μιλάμε για το αν θα περνάνε καλά.
Είναι θέμα αναγκών τους που καλύπτουμε και βέβαια ότι ξέρουμε είναι από έρευνες που έχουν κάνει κάποιοι επί τόπου στις περιοχές που ζει το κάθε είδος.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 25-01-05, 00:57
jpatou Ο χρήστης jpatou δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μηνύματα: 483
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jpatou
Προεπιλογή

Τα ένστικτα και η συμπεριφορά του κάθε ζώου είναι στα γονίδια του.
Να πω και εγώ ένα γρήγορο παράδειγμα.
Έχω ένα iguana το οποίο από μωρό έχει μεγαλώσει στα χέρια μου.
1)Σαν όπλο έχει την ουρά του. Υπο κανονικές συνθήκες αυτό το μαθαίνει από την μητέρα του. Μέσα στο διαμέρισμα και κλεισμένο σε κλουβί που το έμαθε?
2) Κουνάει το κεφάλι του για να δείξει χαρά ή άρνηση ή δυσαρέσκεια. Αυτό πάλι από που το έμαθε αφού είναι κάτι που κάνουν τα ζώα αυτά στην φύση? δεν έχει δει άλλο iguana ποτέ του. Και όμως τα ένστικτα υπάρχουν και εκδηλωνονται και άρχισαν να εκδηλώνονται μόνο όταν το terrarium στο οποίο το έχω απέκτησε ιδανικές για αυτό συνθήκες που πλησιαζουν το φυσικό του περιβάλλον. Το ίδιο συμβαίνει και με τα ψάρια μας.
Μπορούν να ζήσουν σε οποιοδήποτε περιβάλλον αλλά μόνο σε περιβάλλον που πλησιάζει το φυσικό τους, καθαρά από ένστικτο, θα δούμε τελείως διαφορετικές συμπεριφορές που είναι και οι ποιο φυσιολογικές.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 25-01-05, 21:57
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Παιδες μετα απο τοσα παραδειγματα απο ολο το ζωικο βασιλειο το διαλυσα το ενυδρειο μου μαζεψα πετρες και αυριο παω να αγορασω αμμο.Επισης εφυγαν τα malawi απο μεσα.Αν η αμμος που βαλω ειναι σκουρα ενοχλει?
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-01-05, 08:53
Το avatar του χρήστη Filippos
Filippos Ο χρήστης Filippos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2004
Περιοχή: Αθήνα, Πεύκη
Μηνύματα: 494
Προεπιλογή

Αυτό που ΄βλέπω κάτω δεξιά είναι zebra danio?
__________________
People who think they know what they're doing are especially annoying to those of us who do.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-01-05, 10:57
Το avatar του χρήστη inser
inser Ο χρήστης inser δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-04-2004
Περιοχή: Agia paraskevi
Μηνύματα: 256
Προεπιλογή

ego ena julidochromis kai mia frontosa vlepw..
__________________
madagascar cichlids 1000l
paratilapia andapa + paretroplus menarambo
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-01-05, 11:05
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

ε πως..
μπροστα δεξια, σαν βραχακι με ριγες... για zebra danio το κοβω..
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-01-05, 21:13
Το avatar του χρήστη Obelix(Reifen)
Obelix(Reifen) Ο χρήστης Obelix(Reifen) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2003
Περιοχή: Lavrio
Μηνύματα: 903
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Obelix(Reifen)
Προεπιλογή

Αν είναι έτσι τα danio που έχετε τα ταΐζεται υπερβολικά γιατί αρχίζει να μοιάζει σε αυτό.


http://www.cichlid-forum.com/profile...es.php?id=1533
__________________
Διονυσης

http://public.fotki.com/reifen/
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 26-01-05, 21:49
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Ετοιμο κυριοι.Πολλες πετρες ,αμμος,φελιζολ στο πατο και μειωση του πλυθησμου.Αυτο κατω δεξια ειναι regani.Eχω επεισης ενα frontosa,ενα duboisi,ενα tropheus moorii,ενα leleupi και ενα compressiceps.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-01-05, 16:25
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Δεν ξέρω και πολλά από κιχλίδες, αλλα εμφανισιακά είναι πολύ καλό
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-01-05, 07:49
Το avatar του χρήστη Filippos
Filippos Ο χρήστης Filippos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2004
Περιοχή: Αθήνα, Πεύκη
Μηνύματα: 494
Προεπιλογή

Αυτές τις κόκκινες πέτρες με τις τρύπες από pet shop δεν τις έχεις πάρει?

Τις έχω δει σε πολλά lfs, αλλά δεν τολμώ να τις βάλω γιατί είναι πολύ "τραχιές" και φοβάμαι μην τραυματιστούν τα ψάρια...
__________________
People who think they know what they're doing are especially annoying to those of us who do.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 28-01-05, 17:30
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Ναι απο το Happy pet τις εχω παρει.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 01-02-05, 08:45
mongoose Ο χρήστης mongoose δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-01-2005
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

mou arese kai to prohgoumeno enydreio sou alla kai auto.alla den katalabainw giati na allakseis ta psaria sou afou ta eixes 5-6 mhnes mazi xwris kanena problhma kai pane apo ola afou sou aresan.entaksei na allakseis to decor ala giati ta psaria??ok einai apo diaforetikh limnh!!!kai??????poia h diafora ektos apo mia mikrh diafora sto PH???auto to lew oxi gia na erthw se kontra me kapoious edw ala opws kai na to kaneis to enydreio einai enydreio kai den prokeitai pote na einai san th limnh.kalh tyxh!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08096 seconds with 12 queries