Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 29-01-07, 19:20
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

10 ειναι πολλα - 2 αρσενικα με 3-4 θηλυκα για αυτα τα λιτρα ειναι οκ (λαμβανοντας υποψιν και ελπιζοντας οτι θα υπαρξουν και απογονοι)
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 28-03-07, 18:31
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή brichardi στο καλο.

αφου καθαρισαν τις 3 απο τις 7 ζεβρες μου, τα πηρα στο κρανιο και τα γυρισα στον ενυδρεια. οπως επισης τους κλοουν ,τα κοριντορα τις εναπομεινοντες ζεβρες και εναν χαζο τεμπελη πλεκοστομο. Ετσι η τωρινη συνθεση του ενυδρειου εχει ως εξης. 2 altolamprologus compresicceps,1 alt. calvus, 3 leleupi, 4 μονοδακτυλοι ,2 aulonacara maylandi (ζευγαρι).
Το προφανες ειναι οτι το ενυδρειο εχει ημερεψει παντελως και εχει πεσει μια μεγαλη ησυχια μεσα. Μονο οι τσακωμοι μεταξυ των μονοδακτυλων συνεχιζονται,και ευτυχως,γιατι δεν υπαρχει αλλη ουσιαστικη κινηση .
Λεω να προσθεσω κανα ζευγαρι aulonacara αλλου ειδους (πχ batterfly aulonacara) η κανα ζευγαρι copadichromis . Εσεις τι λετε ?
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 28-03-07, 22:18
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Τι λέμε ; Ρωτάς ;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 29-03-07, 10:14
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή Αν ρωταω ?

Ρωτας αν ρωταω λοιπον, ε? Λοιπον,επειδη το στυλακι σου και η ειρωνια σου (γιατι ειρωνια ειναι, εκτος αν δεν πηγες σχολειο ωστε να ξερεις τι σημαινει ρωταω) δεν ταιριαζουν στον ρολο που εχεις αναλαβει σαν μοδερατορας εδω μεσα θα σε παρακαλεσω να μην ασχοληθεις αλλο προσωπικα εσυ με τις ερωτησεις που θετω. Οπως επισης θα παρακαλεσω αυτον που σου εδωσε τον ρολο αυτον,να αναλαβει τις ευθυνες του, και να μην επιτρεπει τετοιου ειδους προσβλητικες για μελη συμπεριφορες.
Ευτυχως υπαρχουν πολλοι με γνωσεις προθυμοι να απαντησουν. Δε νομιζω πως ο GAB εχει αναγκη απο το στυλακι σου. Εγω παντως σιγουρα δεν εχω.
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 29-03-07, 11:02
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δεν νομιζω οτι ο george εχει κανενα ιδιαιτερο στυλακι, απλως προλαβε και απαντησε το ιδιο που θα απαντουσαμε ολοι μας. Και σαν το ατομο που τον εκανε μοντερατορα, συμφωνω 100% μαζι του. Ρωτας τι λέμε? Ολοι μας λεμε οτι ταχεις κανει αχταρμα, θες να τα κανεις πιο αχταρμα, και δικαιωμα σου μεν, αλλά μην ρωτας εδω τη στιγμη που ξερεις τι απαντηση θα παρεις.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 29-03-07, 11:14
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Τα 2779 ανούσια και γεμάτα ειρωνεία ποστ μου από το 2002 καθώς και η καθημερινή μου ενασχόληση με το GAB αλλά και με τον ΠΣΦΕ και ο ρόλος μου κρίνονται από όσους διαθέτουν το στοιχειώδες μυαλό για να καταλάβουν ορισμένα πράγματα.
Από την πρώτη στιγμή που μπήκες εδώ δεν θέλησες ούτε να ακούσεις,ούτε να μάθεις αλλά ούτε και να βοηθήσεις τον εαυτό σου.
Δεν κατάλαβες ότι οι συνδυασμοί των ψαριών σου είναι λάθος και δεν κατάλαβες που οφείλονται τα προβλήματα που κατά καιρούς έχεις.
Εσύ λοιπόν ο μορφωμένος,ο μυαλωμένος και ο ξερόλας γιατί ζητάς την βοήθεια μας ;
Γιατί αρνείσαι να ακούσεις....να μάθεις...να προσπαθήσεις.
Γιατί αρνείσαι να κάνεις πράγματα απλά που τόσοι άλλοι εδώ μέσα έχουν κάνει και σήμερα ή είναι διαχειριστές στο GAB ή απλώς χαίρονται τα όμορφα ενυδρεία τους και μοιράζονται τις γνώσεις που απέκτησαν με τους νεότερους.
Δεν σου απαντώ για θέματα που έχουν σχέση με τα ψάρια και το ενυδρείο σου γιατί έχω να ασχοληθώ με σοβαρότερα θέματα από να σπαταλώ τον χρόνο μου για να γεμίσω το κεφάλι σου με γνώσεις που τις αρνείσαι.
Αν θέλεις να κάνεις ένα ενυδρείο αχταρμά....δεν θα σε βοηθήσω ούτε και θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη.

Είσαι άξιος της μοίρας σου και δεν σε έχουμε ανάγκη.
Και αν δεν σου αρέσει το GAB...οι διαχειριστές του και το στυλάκι μας....άντε γειά.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 29-03-07, 11:39
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Ειρωνεία γιατρέ δεν υπάρχει από κανέναν προς κανέναν εδώ μέσα και θα έπρεπε να το έχεις διαπιστώσει ήδη! Αν ξαναδείς τι σου είχαν πει σε προηγούμενα πόστ θα καταλάβεις ότι ρωτάς τα ίδια και τα ίδια περιμένοντας να σου πουν ότι είναι οκ!
Ε δεν είναι! Και κάτι ακόμη με τα πιστόλια στο χέρι δεν γίνεται να ζητάς την βοήθεια κάποιου και μετά να τον πυροβολείς! Η παρέα σε καλωσόρισε εσύ δεν θες να γίνεις μέλλος της από ότι βλέπω!
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03748 seconds with 12 queries