Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-09-07, 12:25
Το avatar του χρήστη ΠΣΦΕ
ΠΣΦΕ Ο χρήστης ΠΣΦΕ δεν είναι συνδεδεμένος
Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου
 
Εγγραφή: 01-07-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Προωθητικές ενέργειες και εθελοντισμός.

Το ΔΣ του ΠΣΦΕ αποφάσισε να προχωρήσει στις παρακάτω προωθητικές ενέργειες οι οποίες θα βοηθήσουν τον σύλλογο να γίνει ευρύτερα γνωστός και να προσελκύσει περισσότερα μέλη.

Οι ενέργειες αυτές χωρίζονται στις παρακάτω ενότητες :
  • Επαφές με τα καταστήματα τα οποία και θα ενημερώσουμε για τον σύλλογο, για το περιοδικό, για την ενεργοποίηση της κάρτας μέλους , θα τους μοιράσουμε φυλλάδια που θα δίνουν στους πελάτες τους και θα ζητήσουμε την συνδρομή τους για χορηγίες των εκδηλώσεων του συλλόγου.
  • Επαφές με δημόσια ενυδρεία. Σε συνεργασία με τους υπεύθυνους μπορούμε να οργανώσουμε εκδρομές και ομιλίες, να τους βοηθήσουμε στο έργο τους με τις γνώσεις μας, να ετοιμάσουμε άρθρα για το περιοδικό για ψάρια και φυτά που ζουν στη χώρα μας , να μοιράσουμε φυλλάδια και περιοδικά.
  • Επαφές με δημόσιες βιβλιοθήκες στις οποίες μπορούμε να δώσουμε μια σειρά των περιοδικών που εκδίδει ο σύλλογος.
  • Επαφές με φιλοζωικά σωματεία-οικολογικές οργανώσεις-ιστοσελίδες με ζώα κλπ τους οποίους θα ενημερώσουμε για τον ΠΣΦΕ και το έργο του και να ζητήσουμε να ενημερώσουν τις ιστοσελίδες τους με τον σύνδεσμο (link) του συλλόγου και αν θέλουν με το banner μας.
  • Επαφές με τα ΜΜΕ (εφημερίδες – περιοδικά –ραδιόφωνα) στα οποία θα στείλουμε δελτίο τύπου ενημερώνοντας για τον ΠΣΦΕ και τις δραστηριότητες του.
  • Επαφές με σχολεία. Όταν ο χώρος μας είναι έτοιμος θα μπορέσουμε να οργανώσουμε ομιλίες σε μαθητές για να τους μυήσουμε στο χόμπι μας.
  • Δωράκια-αναμνηστικά κλπ :
    Να ζητήσουμε προσφορές για να φτιάξουμε δωράκια όπως στυλό,μπρελόκ,αναπτήρες κλπ τα οποία θα τα πουλάμε ή/και θα τα δωρίζουμε
Για τις παραπάνω ενέργειες ζητάμε εθελοντικές ομάδες εργασίας οι οποίες και θα αναλάβουν τα παρακάτω :
  • Ομάδες που αφού ενημερωθούν από το ΔΣ του συλλόγου και πάρουν το υλικό θα περάσουν από τα καταστήματα της περιοχής τους για να τους ενημερώσουν. Για τον λόγο αυτόν και όσοι ενδιαφέρονται θα θέλαμε να μας γνωστοποιήσετε τα καταστήματα της περιοχής σας που μπορείτε να αναλάβετε.
  • Να μας ενημερώσετε για τα δημόσια ενυδρεία της περιοχής σας ή αυτά που έχετε δει από κοντά.
  • Ομάδες που αφού πάρουν τα περιοδικά θα περάσουν από την δημόσια βιβλιοθήκη της περιοχής τους να ενημερώσουν τους υπεύθυνους και να αφήσουν τα περιοδικά.
  • Ομάδες που θα βρούνε τα στοιχεία επικοινωνίας σωματείων, οργανώσεων και ιστοσελίδων και αφού ταξινομηθούν θα ενημερωθούν.
  • Ομάδες που θα βρούνε τα στοιχεία επικοινωνίας των ΜΜΕ.
  • Το θέμα των σχολείων εκτός από μια ενέργεια να διανεμηθεί το φυλλάδιο του ΠΣΦΕ με το πρόγραμμα του θεάτρου ΠΕΡΟΚΕ θα μας απασχολήσει αργότερα.
  • Αν κάποιος εργάζεται σε εταιρεία με διαφημιστικά δώρα ή έχει κάποιον γνωστό θα μπορούσε να ζητήσει τις προτάσεις του.
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΠΣΦΕ : 12-09-07 στις 12:40
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-09-07, 20:53
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

Δεν ειμαι ομαδα , αλλα μπορω να αναλαβω αυτο:

Ομάδες που αφού πάρουν τα περιοδικά θα περάσουν από την δημόσια βιβλιοθήκη της περιοχής τους να ενημερώσουν τους υπεύθυνους και να αφήσουν τα περιοδικά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-09-07, 18:43
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Smile

μπορω και εγω να παω στις βιβλιοθηκες τις περιοχης μου αλλωστε δουλευω για τον δημο καλαμαριας που εχει 6 στο συνολο και τους ξερω ολους εκει μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-09-07, 15:01
Το avatar του χρήστη Genirous
Genirous Ο χρήστης Genirous δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 675
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Genirous Send a message via Skype™ to Genirous
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΣΦΕ Εμφάνιση μηνυμάτων
...
  • Ομάδες που αφού ενημερωθούν από το ΔΣ του συλλόγου και πάρουν το υλικό θα περάσουν από τα καταστήματα της περιοχής τους για να τους ενημερώσουν. Για τον λόγο αυτόν και όσοι ενδιαφέρονται θα θέλαμε να μας γνωστοποιήσετε τα καταστήματα της περιοχής σας που μπορείτε να αναλάβετε.
  • Ομάδες που αφού πάρουν τα περιοδικά θα περάσουν από την δημόσια βιβλιοθήκη της περιοχής τους να ενημερώσουν τους υπεύθυνους και να αφήσουν τα περιοδικά.
Για τα παραπάνω και για το δήμο Πετρούπολης, Αττικής μπορείτε να με υπολογίζετε!
__________________
Γιώργος, Οι ρίζες μου
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-09-07, 15:01
Το avatar του χρήστη kastmaniac
kastmaniac Ο χρήστης kastmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-08-2006
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 121
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kastmaniac
Προεπιλογή

Οπώς έχω ήδη ενημερώσει και τον πρόεδρο του ΠΣΦΕ μπορώ να βοηθήσω στο εξής:

Ομάδες που αφού πάρουν τα περιοδικά θα περάσουν από την δημόσια βιβλιοθήκη της περιοχής τους να ενημερώσουν τους υπεύθυνους και να αφήσουν τα περιοδικά.

Με το που θα έρθουν τα περιοδικά στα χέρια μου (από 2 τεύχη όλα τα περιοδικά 1 έως 12) θα τα πάω στην Βικελαία βιβλιοθήκη του Ηρακλείου Κρήτης και θα συζητήσω με τους υπεύθυνους για το αν ενδιαφέρονται να τους στέλνουμε για να ενημερώνουν το αρχείο τους. Αν ευδοκημίσει η προσπάθεια θα σας ενημερώσω.
__________________
May the Force be with you!






Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-10-07, 08:58
Το avatar του χρήστη leonm
leonm Ο χρήστης leonm δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΣΦΕ Εμφάνιση μηνυμάτων
  • Ομάδες που αφού ενημερωθούν από το ΔΣ του συλλόγου και πάρουν το υλικό θα περάσουν από τα καταστήματα της περιοχής τους για να τους ενημερώσουν. Για τον λόγο αυτόν και όσοι ενδιαφέρονται θα θέλαμε να μας γνωστοποιήσετε τα καταστήματα της περιοχής σας που μπορείτε να αναλάβετε.
  • Ομάδες που αφού πάρουν τα περιοδικά θα περάσουν από την δημόσια βιβλιοθήκη της περιοχής τους να ενημερώσουν τους υπεύθυνους και να αφήσουν τα περιοδικά.
Σ αυτά τα δύο θα μπορούσα να βοηθήσω και σίγουρα θα βρεθούν και άλλοι για να φτιαχτεί μια ομάδα εδώ στα Χανιά.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-04-08, 22:00
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

To post πάλιωσε.. Αλλά μια και η αντίστοιχη συζήτηση είναι σε εξέλιξη, να το ξανα-ανεβάσουμε! Ελπίζω να κάνω μια καινούρια αρχή και να ακολουθήσουν κι άλλοι..

Λοιπόν, είμαι διαθέσιμος (τηλέφωνο κ.τ.λ. με π.μ.) για το παρακάτω:

Ομάδες που αφού ενημερωθούν από το ΔΣ του συλλόγου και πάρουν το υλικό θα περάσουν από τα καταστήματα της περιοχής τους για να τους ενημερώσουν.

Μελίσσια μένω εγώ, οπότε έχω κοντά μου το Makis Zoo στη Λ. Πεντέλης, τα Pet City Βριλησσίων και Κηφισίας και το Fish-Only της Αγίας παρασκευής (το οποίο βέβαια έχει ήδη φαντάζομαι καλή σχέση με το Σύλλογο.. αφού τα παιδιά εκεί μου είχαν προτείνει και να γίνω μέλος..)

Επίσης, έχω πάρε-δώσε και με τη βιβλιοθήκη του Πολυτεχνείου (Ζωγράφου), οπότε είμαι μέσα και για αυτό εδώ:

Ομάδες που αφού πάρουν τα περιοδικά θα περάσουν από την δημόσια βιβλιοθήκη της περιοχής τους να ενημερώσουν τους υπεύθυνους και να αφήσουν τα περιοδικά.
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Site με info για ψάρια και φυτά και δυνατότητα προσωπικού προφίλ... nathanas Αρχάριοι γλυκού νερού 7 24-06-07 19:17
Ειδη μακροαλγης και και που θα τα βρω??? stergios Φύκη -€“ ¶λγες 4 26-06-06 02:43
Ζηλεψα και να μαι και εγω...... Pritanis Δίσκοι 13 29-10-05 14:32

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04628 seconds with 13 queries