Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-09-13, 00:26
Το avatar του χρήστη Zair
Zair Ο χρήστης Zair δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2013
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή απορια

Γεια σας παιδια,εχω μια διαφωνια εδω με εναν φιλο μου και θελω τα φωτα σας,εστω οτι εχουμε ενα ενυδρειο στρωμμενο με εξωτερικο φιλτρο,αδιαζουμε το ενυδρειο τελειως χωρις ομως να αδιασουμε το φιλτρο,γεμιζουμε νερο απο την βρυση το ενυδρειο και βαζουμε σε λειτουργια το φιλτρο,εγω πιστευω οτι σε μερικες ωρες θα εχουμε και παλι ενα στρωμεννο ενυδρειο ετοιμο να φιλοξενησει ζωντανα,ο φιλος μου ισχυριζεται οτι δεν γινεται αυτο,τι λετε?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-09-13, 01:30
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Πολλοί δισκάδες (και εκτροφείς και ιδιώτες) αλλα και αλλοι κάτοχοι ενυδρειων κάνουν δραματικα μεγαλες αλλαγες 80-100% στα ενυδρεια τους και ξαναγεμίζουν αμεσα....οποτε νομίζω βρήκες την απάντηση....

οι 80ρες αλλαγες*80%* ειναι συχνό φαινόμενο σε περιόδους μετα απο ασθένειες που θέλουμε να διώξουμε πληρως καθε ιχνος φαρμακου κ.ο.κ...

Αν μπεί επαρκής ποσότητα αντιχλωρίου στο ενυδρειο που ξαναγεμίζεις ..εισαι καλυμένος....
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-09-13, 01:59
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Λιγο πολυ ολοι εχουμε κανει τουλαχιστο μια μεγαλη αλλαγη χωρις προβληματα, αρκει η αλλαγη να γινει σωστα, με νερο στις ιδιες παραμετρους, ιδια θερμοκασια κτλ
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-09-13, 06:10
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Φυσικα και θα ειναι στρωμενο. Ακομα και να παρεις το φιλτρο και να το πας σε αλλο ενυδρειο, παλι στρωμενο θα ειναι και εκεινο σε λίγη ωρα. Τα βακτηρια βρισκονται στα υλικα του φιλτρου, στο βυθο, στις επιφανειες, οχι στο νερο του ενυδρειου. Και φυσικα, αντιχλωριο για να μην σκοτωθει η βιολογια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-09-13, 08:25
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Εχω κανει αναγκαστικη αλλαγη νερου 150%,λογο διαρροης φιλτρου,τα φιλτρα δεν δουλευανε για 40 ωρες περιπου(ευτυχως ειχα αεραντλια)και οταν το γεμισα,ολα ηταν μια χαρα.

Να διαφωνισω και με τον φιλο Nick 74,που λεει οτι το νερο για ολα τα ψαρια πρεπει να ειναι της ιδιας θερμοκρασιας.Αυτο δεν ισχυει για τις αφρικανες,που κατα την γνωμη μου επιβαλεται η αλλαγη να εχει διαφορα 3 βαθμους λιγοτερους.Το απολαμβανουν τα ατιμα
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-09-13, 08:47
Το avatar του χρήστη stanlee
stanlee Ο χρήστης stanlee δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Περιοχή: orestiada
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλοί δισκάδες (και εκτροφείς και ιδιώτες) αλλα και αλλοι κάτοχοι ενυδρειων κάνουν δραματικα μεγαλες αλλαγες 80-100% στα ενυδρεια τους και ξαναγεμίζουν αμεσα....οποτε νομίζω βρήκες την απάντηση....

οι 80ρες αλλαγες*80%* ειναι συχνό φαινόμενο σε περιόδους μετα απο ασθένειες που θέλουμε να διώξουμε πληρως καθε ιχνος φαρμακου κ.ο.κ...

Αν μπεί επαρκής ποσότητα αντιχλωρίου στο ενυδρειο που ξαναγεμίζεις ..εισαι καλυμένος....
Μιας και είμαι δισκάς αυτη είναι σχεδόν η καθημερινότητά μου...ανα 2 μέρες 50% τουλάχιστον αλλαγή αλλά συνήθως αγγίζω 70-80%(από υπερβάλλον ζήλο)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-09-13, 08:51
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Να διαφωνισω και με τον φιλο Nick 74,που λεει οτι το νερο για ολα τα ψαρια πρεπει να ειναι της ιδιας θερμοκρασιας.Αυτο δεν ισχυει για τις αφρικανες,που κατα την γνωμη μου επιβαλεται η αλλαγη να εχει διαφορα 3 βαθμους λιγοτερους.Το απολαμβανουν τα ατιμα
Βασικα εννοει μεγαλες διαφορες στις παραμετρους αλλα οχι μονο για τα ψαρια αλλα για τις αποικιες των βακτηριων που και αυτα ειναι ευαισθητα!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-09-13, 09:01
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα εννοει μεγαλες διαφορες στις παραμετρους αλλα οχι μονο για τα ψαρια αλλα για τις αποικιες των βακτηριων που και αυτα ειναι ευαισθητα!

Λεει και για θερμοκρασια ομως.Ο γενικος κανονας ειναι ετσι οπως τα λεει,αλλα για την θερμοκρασια,και μονο για τις αφρικανες,θελουν το κρυο ντουζακι τους
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-09-13, 09:09
Το avatar του χρήστη stanlee
stanlee Ο χρήστης stanlee δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Περιοχή: orestiada
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή ......

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λεει και για θερμοκρασια ομως.Ο γενικος κανονας ειναι ετσι οπως τα λεει,αλλα για την θερμοκρασια,και μονο για τις αφρικανες,θελουν το κρυο ντουζακι τους
Εγώ πιστεύω πως αρκετά ήδη θέλουν το κρύο ντουζάκι τους.......τώρα για τη βιολογία του φίλτρου σίγουρα θα επηρεαστεί με το δροσερό νερό(2-3 βαθμούς χαμηλότερο απ του ενυδρείου)αλλά λίγο αν οι συνθήκες νερού είναι ίδιες(αλλαγής-ενυδρείου) διαφορετικά θα αδυνατίσει πάρα πολύ.....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-09-13, 09:13
Το avatar του χρήστη Zair
Zair Ο χρήστης Zair δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2013
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας,τελικά είχα δίκαιο
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 25-09-13, 09:19
Το avatar του χρήστη Kostas12
Kostas12 Ο χρήστης Kostas12 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2013
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή

Εγώ κάνω αλλαγή 30% -40% σαν ρουτίνα, μόνο όμως όπως ανέφεραν προηγουμένως, εάν έχει μπει κάποιο φάρμακο στο ενυδρέιο τότε θέλει μεγαλύτερη αλλαγή.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-09-13, 13:17
Το avatar του χρήστη Νοτιοαμερικάνος
Νοτιοαμερικάνος Ο χρήστης Νοτιοαμερικάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Περιοχή: χαλανδρι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

Κατά τη γνώμη μου υπάρχουν δύο δυσκολίες .
1. Η απότομη αλλαγή θερμοκρασίας. Όμως άν γίνει με είδη θερμό νερό δεν υπάρχει πρόβλημα.
2. Η βιολογία του ενυδρείου δεν αποκαθίσταται απότομα μόλις μπει το φίλτρο ακόμα και αν το φίλτρο είναι γεμάτο από βακτηρίδια. Για να "στρώσει" ξανά το νερό θα πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα.
Βεβαίως και είναι καλό που το φίλτρο έχει κρατήσει το νερό του. Αυτό όμως χρειάζεται κατά τη γνώμη μου 1 μήνα για να στρώσει όλο το νερό του ενυδρείου. Τα βακτήρια πρέπει να πάνε παντού και να αποικήσουν όλο το ενυδρείο.
__________________
Δημήτρης
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-09-13, 13:35
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Να διαφωνισω και με τον φιλο Nick 74,που λεει οτι το νερο για ολα τα ψαρια πρεπει να ειναι της ιδιας θερμοκρασιας.Αυτο δεν ισχυει για τις αφρικανες,που κατα την γνωμη μου επιβαλεται η αλλαγη να εχει διαφορα 3 βαθμους λιγοτερους.Το απολαμβανουν τα ατιμα

Εχω ξανακουσει γι αυτη την ιδιετεροτητα στις αφρικανες (και σε καποιο ειδος γατοψαρου νομιζω, αλλα για μεχρι 2 βαθμους, οχι 3, αλλα τεσπα, εσεις οι Αφρικανοι ξερετε καλυτερα τις ιδιετεροτητες των ψαριων σας) αλλα αναφερθηκα βεβαια πολυ γενικοτερα. Τωρα αν οι υπολοιπες συνθηκες ειναι σταθερες και κρατησεις μια συγκεκριμενη μικρη διαφορα θερμοκρασιας δε νομιζω πως αδυνατιζεις τη βιολογια

Παράθεση:
2. Η βιολογία του ενυδρείου δεν αποκαθίσταται απότομα μόλις μπει το φίλτρο ακόμα και αν το φίλτρο είναι γεμάτο από βακτηρίδια. Για να "στρώσει" ξανά το νερό θα πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα.
Βεβαίως και είναι καλό που το φίλτρο έχει κρατήσει το νερό του. Αυτό όμως χρειάζεται κατά τη γνώμη μου 1 μήνα για να στρώσει όλο το νερό του ενυδρείου. Τα βακτήρια πρέπει να πάνε παντού και να αποικήσουν όλο το ενυδρείο.

μα το νερο δε στρωνει...
Τα βακτηρια αποικουν σε επιφανειες (βυθο, φιλτρο, διακοσμητικα, κτλ πορωδη υλικα)....
Σε ενα στρωμενο ενυδρειο και ολο το νερο να το πεταξεις και να το αλλαξεις, αν δεν προκαλεσεις μεταβολες που να σκοτωσουν τα βακτηρια δε θα εχεις απολυτως κανενα προβλημα
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-09-13, 15:35
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λεει και για θερμοκρασια ομως.Ο γενικος κανονας ειναι ετσι οπως τα λεει,αλλα για την θερμοκρασια,και μονο για τις αφρικανες,θελουν το κρυο ντουζακι τους


Και τα κορυ επισης (ακομα μεγαλυτερη πτωση θερμοκρασιας απο 3C. Στους 5C πτωση ... αρχιζουν και γεννανε )
Γενικοτερα ολα τα ψαρια αρεσκονται σε μια πτωση θερμοκρασιας κατα την αλλαγη.
Η διαφορα τους ειναι οι βαθμοι πτωσης που αρεσκονται.
Πχ καποια δεν θελουν πανω απο 2C (χρυσοψαρα, μονομαχοι κ.α.)

Αυτο που δεν πρεπει να γινεται επ'ουδενι λογο κατα την αλλαγη, ειναι η ανοδος της θερμοκρασιας.
Υπαρχει κινδυνος για την ασθενεια GBD (Gas Bubble Disease).
http://www.adfg.alaska.gov/static/sp...le_disease.pdf
http://www.atlantech.ca/public/artic...quaculture.PDF
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-09-13, 18:38
Το avatar του χρήστη bloskas
bloskas Ο χρήστης bloskas δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.176
Προεπιλογή

δε θυμαμαι τωρα να το βρω ενα βιντεο απο πετ σε αλλαγη νερου 100% οι δισκοι χτυπιοντουσαν σε αδειο ενυδρειο για λιγα δευτερολεπτα!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-09-13, 21:52
Χρηστος Ζ. Ο χρήστης Χρηστος Ζ. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Περιοχή: Αλιαρτος Βοιωτιας
Μηνύματα: 1.220
Προεπιλογή

μαλλον αυτο εδω το βιντεακι εννοεις.

προσωπικα το θεωρω σαν την πιο αθλια αλλαγη νερου που υπαρχει. ουτε πεστροφες να ηταν σε ορμητικο ποταμι.
http://www.youtube.com/watch?feature...ubtSdPjXOc#t=1
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-09-13, 08:00
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

[QUOTE=Χρηστος Ζ.;787833]μαλλον αυτο εδω το βιντεακι εννοεις.

προσωπικα το θεωρω σαν την πιο αθλια αλλαγη νερου που υπαρχει. ουτε πεστροφες να ηταν σε ορμητικο ποταμι.
http://www.youtube.com/watch?feature...ubtSdPjXOc#t=1[/QUOTE

Τραγικο και απανθρωπο,αλλα ειμαι περιεργος να μαθω γιατι το κανουν αυτο επαγγελματιες?

Με την διαρροη που ειχα κατι τετοιο ειχα συνατισει και εγω,αλλα ευτυχως τα ψαρακια μου ηταν μικρα,και μπορουσαν να κολυμπισουν οριακα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Ζ. Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον αυτο εδω το βιντεακι εννοεις.

προσωπικα το θεωρω σαν την πιο αθλια αλλαγη νερου που υπαρχει. ουτε πεστροφες να ηταν σε ορμητικο ποταμι.
http://www.youtube.com/watch?feature...ubtSdPjXOc#t=1
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kixlidatos : 26-09-13 στις 08:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-09-13, 13:08
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τραγικο και απανθρωπο,αλλα ειμαι περιεργος να μαθω γιατι το κανουν αυτο επαγγελματιες?
Αν ειναι το γνωστο βιντεακι που ξερω (δεν μπορω να το δω), ειναι απο μια φαρμα εκτροφης σε καποιο τροπικο μερος της Ασιας (τροπικο κλιμα) και το νερο που μπαινει μεσα ειναι ιδιων παραμετρων.
Το εχει προετοιμασει η φυση.
Ο τροπος εισαγωγης του σιγουρα ειναι καπως, αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι ειναι ιδιο νερο και καθαρο.
Διαβαστε τα σχολια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-09-13, 14:03
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Δεν εχει φιλτρα και κανει 100% αλλαγες νερου ... στο facebook ειχαμε πολυ μεγαλη διαφωνια για το γεγονος οτι τα στρεσαρει πολυ ετσι - χωρις να υπαρχει και καποιος λογος εκτος απο την ταχυτητα (να τελειωνει γρηγορα) ... Θα μπορουσε να κανει πολυ πιο ηπια αλλαγη νερου και να μην υπαρχει προβλημα αλλα επιμενει στα δικα του!
Ειναι η ιδια φαρμα: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49198 οποτε φανταζεστε οτι τα ακουει πολλακις!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 26-09-13 στις 14:42
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΠΟΡΙΑ Tzovis Γλυκό νερό - Γενικά 4 18-06-11 12:04
απορια redman88 Διατροφή 3 06-05-11 21:53
ΑΠΟΡΙΑ peristerigeo Αρχάριοι γλυκού νερού 4 14-08-10 20:17
απορια για diy co2 jimagas Γλυκό νερό - Γενικά 8 28-02-09 14:57
Απορια.. skipper Malawi 3 21-04-08 09:08

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06536 seconds with 13 queries