Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 26-11-09, 13:24
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Συγχαρητηρια σε ολους τους Ελληνες συμμετεχοντες !!
Πολυ καλη και δυναμικη η παρουσια της χωρας μας !

Θα ηθελα ομως να δωσω ιδιαιτερη βαρυτητα στην συμμετοχη του georgarask. Αξιζει πραγματικα τον σεβασμο ολων μας γιατι πηρε μερος απο σποντα, χωρις να το εχει προγραμματισει, με ενα απλο καθημερινο σπιτικο ενυδρειακι και παρολες τις αντιξοοτητες, πηρε καλα σχολια !!
Παραδειγμα προς μιμηση λοιπον για ολους αυτους που εχουν αξιοπρεπη φυτεμενα αλλα δισταζουν ή φοβουνται να τα στειλουν σε καποιον διαγωνισμο.
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 26-11-09, 13:44
Το avatar του χρήστη neos
neos Ο χρήστης neos δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 07-02-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή Πολλά συγχαρητήρια...

... σε όλους τους συμμετέχοντες! Τα ενυδρεία σας είναι παράδειγμα και έμπνευση για όλους μας!!
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 26-11-09, 13:48
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

πολλα συγχαρητηρια παιδια σε ολους σας για τις συμμετοχες.το ταξιδι μετραει παντα και οχι ο προορισμος.του χρονου θα τους σκισουμε με κατι πιο πρωτοτυπο.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 26-11-09, 14:10
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Συγχαρητήρια στον Αλέξανδρο, τον Γιώργο, τον Χρήστο, τον Πάνο, τον Νινταλ, τον Γιάννη (δεν ξέρω αν μου ξέφυγε κανένας) για την πολύ ωραία παρουσίαση και τα πανέμορφα ενυδρεία.

Πέρα όμως από τις κλασσικές ευχές και από το ότι (όπως σχεδόν όλοι εκφράσαμε) η βασική μας έννοια ήταν η συμμετοχή και όχι κάποιο βραβείο, θέλω να ξαναεπανέλθω - το έχω αναφέρει σε παλαιότερο Post - στο ότι συχνά με "παραξενεύει" ο τρόπος που δίνονται τα βραβεία στον AGA. Όπως :

1) με τι κριτήρια δόθηκε το 1ο και το 3ο βιοτοπικό βραβείο στον Farmer και όχι στον Χρήστο ;
2) Τι βιοτοπικό ακριβώς παρουσιάζει το ενυδρείο του Farmer που πήρε την τιμητική διάκριση;
3) Ο George Farmer που σάρωσε τα βραβεία μήπως έχει κάποια σχέση με τον George Farmer που ήταν κριτής το 2008;
4) Όπως συχνά αναφέρει ο Τόλης - όχι μόνο στον AGA αλλά και σε άλλους διαγωνισμούς - με την αιτιολογία της καινοτομίας συχνά βραβεύονται "μη φυσικά" ενυδρεία που αναπαριστούν πχ δένδρα, βουνά κ.α. Mήπως τελικά Αλέξανδρε και Γιώργο του χρόνου να φτιάξετε μια λεωφόρο με φανάρια και αυτοκινητοψάρια

Να διευκρινήσω ότι είμαι αρκετά χαρούμενος από τις συμμετοχές μας και επ' ουδενί δεν σχολιάζω με πικρία ή εκνευρισμό, αλλά επιμένω για μια ακόμη φορά ότι κάτι δεν μου πάει καλά.

Συγχαρητήρια ξανά σε όλους, και εύχομαι του χρόνου οι ελληνικές συμμετοχές να είναι 10πλασιες!
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 26-11-09, 14:20
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisx Εμφάνιση μηνυμάτων
3) Ο George Farmer που σάρωσε τα βραβεία μήπως έχει κάποια σχέση με τον George Farmer που ήταν κριτής το 2008;
μηπως ειναι ο ιδιος.δεν ξερω λεω εγω τωρα.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 26-11-09, 14:23
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

ο ίδιος είναι και είναι και βασικός συντελεστής του practical fish keeping

Αλλά είχε και καλά ενυδρεία όμως έτσι
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 26-11-09, 14:33
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Παράθεση:
μηπως ειναι ο ιδιος.δεν ξερω λεω εγω τωρα.
Παράθεση:
ο ίδιος είναι και είναι και βασικός συντελεστής του practical fish keeping
H ερώτηση κύριοι, ήταν ρητορική

Παράθεση:
Αλλά είχε και καλά ενυδρεία όμως έτσι
To ανέφερα πιο πάνω. Τι καλύτερο θεωρείς ότι είχαν καλύτερο από το δικό σου (ή του Νινταλ, του Πάνου, του Γιάννη, αν θες) τα βραβευμένα; ΙΜΟ τίποτα...
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 26-11-09, 14:37
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisx Εμφάνιση μηνυμάτων
H ερώτηση κύριοι, ήταν ρητορική

To ανέφερα πιο πάνω. Τι καλύτερο θεωρείς ότι είχαν καλύτερο από το δικό σου (ή του Νινταλ, του Πάνου, του Γιάννη, αν θες) τα βραβευμένα; ΙΜΟ τίποτα...
τι να λετε τωρα.εδω βραβευσαν το συννεφο απο moss και τα βουνα χιονισμενα με γρασιδι.οτι να ναι.τσαμπα κουραζουμε τα δαχτυλα μας στο πληκτρολογιο και ασχολουμαστε.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 26-11-09, 23:56
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

εγω αυτο που θα κρατησω ειναι πως η Ελλαδα εδωσε ενα δυναμικο "παρων".
και φυσικα η διαδικασια της συμμετοχης.
απο εκει και περα κι εγω θεωρησα αλλα ενυδρεια καλυτερα απο τα βραβευμενα. και στην κατηγορια των φυτεμενων. αλλα θα μου πεις υποκειμενικα ειναι αυτα..
επισης ειναι λιγο περιεργο που στα ενυδρεια που τα σχολια ειναι μονο θετικα δε δινεται καποια διακριση. ενω σε πολλα απο αυτα που πηραν βραβειο αναφερονται διαφορα λαθη η ατελειες στα σχολια των κριτων.....λιγο με μπερδεψε αυτη η σταση.
οπως και να εχει ευχομαι του χρονου οι ελληνικες συμμετοχες να ειναι ακομη περισσοτερες! αφορμη για να γινομαστε εμεις καλυτεροι...
κι αστους αυτους να βραβευουν οποιους θελουν.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 27-11-09 στις 01:04
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 27-11-09, 00:56
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω αυτο που θα κρατησω ειναι πως η Ελλαδα εδωσε ενα δυναμικο "παρων".
και φυσικα η διαδικασια ης συμμετοχης.
απο εκει και περα κι εγω θεωρησα αλλα ενυδρεια καλυτερα απο τα βραβευμενα. και στην κατηγορια των φυτεμενων. αλλα θα μου πεις υποκειμενικα ειναι αυτα..
επισης ειναι λιγο περιεργο που στα ενυδρεια που τα σχολια ειναι μονο θετικα δε δινεται καποια διακριση. ενω σε πολλα απο αυτα που πηραν βραβειο αναφερονται διαφορα λαθη η ατελειες στα σχολια των κριτων.....λιγο με μπερδεψε αυτη η σταση.
οπως και να εχει ευχομαι του χρονου οι ελληνικες συμμετοχες να ειναι ακομη περισσοτερες! αφορμη για να γινομαστε εμεις καλυτεροι...
κι αστους αυτους να βραβευουν οποιους θελουν.
: smt023
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #71  
Παλιά 27-11-09, 01:23
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλα και μου το θυμισατε...εχω να στειλω εναν τενεκε λαδι σημερα στην Karen
Στο λαιμο να της κατσει
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγχαρητηρια σε ολους τους Ελληνες συμμετεχοντες !!
Πολυ καλη και δυναμικη η παρουσια της χωρας μας !

Θα ηθελα ομως να δωσω ιδιαιτερη βαρυτητα στην συμμετοχη του georgarask. Αξιζει πραγματικα τον σεβασμο ολων μας γιατι πηρε μερος απο σποντα, χωρις να το εχει προγραμματισει, με ενα απλο καθημερινο σπιτικο ενυδρειακι και παρολες τις αντιξοοτητες, πηρε καλα σχολια !!
Παραδειγμα προς μιμηση λοιπον για ολους αυτους που εχουν αξιοπρεπη φυτεμενα αλλα δισταζουν ή φοβουνται να τα στειλουν σε καποιον διαγωνισμο.
Παραδειγμα προς μιμηση εισαι εσυ ....! Αν δεν ησουν εσυ δε θα ειχε γινει τιποτα! Σε ευχαριστω φιλε μου!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisx Εμφάνιση μηνυμάτων
1) με τι κριτήρια δόθηκε το 1ο και το 3ο βιοτοπικό βραβείο στον Farmer και όχι στον Χρήστο ;
2) Τι βιοτοπικό ακριβώς παρουσιάζει το ενυδρείο του Farmer που πήρε την τιμητική διάκριση;
3) Ο George Farmer που σάρωσε τα βραβεία μήπως έχει κάποια σχέση με τον George Farmer που ήταν κριτής το 2008;
4) Όπως συχνά αναφέρει ο Τόλης - όχι μόνο στον AGA αλλά και σε άλλους διαγωνισμούς - με την αιτιολογία της καινοτομίας συχνά βραβεύονται "μη φυσικά" ενυδρεία που αναπαριστούν πχ δένδρα, βουνά κ.α. Mήπως τελικά Αλέξανδρε και Γιώργο του χρόνου να φτιάξετε μια λεωφόρο με φανάρια και αυτοκινητοψάρια
Συγχαρητήρια ξανά σε όλους, και εύχομαι του χρόνου οι ελληνικές συμμετοχές να είναι 10πλασιες!
Να εισαι καλα!! Του χρονου να παρεις μερος ... Ειναι καλη εμπειρια!
Συμφωνω πρωτη τριαδα στα βιοτοπικα θα επρεπε να ηταν οι Ελληνικες συμμετοχες ...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω αυτο που θα κρατησω ειναι πως η Ελλαδα εδωσε ενα δυναμικο "παρων".
και φυσικα η διαδικασια της συμμετοχης.
απο εκει και περα κι εγω θεωρησα αλλα ενυδρεια καλυτερα απο τα βραβευμενα. και στην κατηγορια των φυτεμενων. αλλα θα μου πεις υποκειμενικα ειναι αυτα..
επισης ειναι λιγο περιεργο που στα ενυδρεια που τα σχολια ειναι μονο θετικα δε δινεται καποια διακριση. ενω σε πολλα απο αυτα που πηραν βραβειο αναφερονται διαφορα λαθη η ατελειες στα σχολια των κριτων.....λιγο με μπερδεψε αυτη η σταση.
οπως και να εχει ευχομαι του χρονου οι ελληνικες συμμετοχες να ειναι ακομη περισσοτερες! αφορμη για να γινομαστε εμεις καλυτεροι...
κι αστους αυτους να βραβευουν οποιους θελουν.
Εγω λεω καλητερα να βαλουμε στο μυαλο μας οτι ο καθε Ιαπωνας, Κινεζος, Αγγλος, Ιταλος, Γερμαναρας κ.ο.κ. ειδε το GREECE και ειδε πως οτι εδω γινεται πολυ καλη δουλεια! Αυτο ειναι το μεγαλυτερο κερδος ... Αφου ολοι θα μεινουν με ανοιχτα στοματα!
Ας μη κοιταμε τις κριτικες των "μεγαλων" ... καποιος που θα τα δει τα ενυδρεια σας για πρωτη φορα θα παθει σοκ! Μπορουμε να παμε σε ενα βουνο να μαζεψουμε πετρες και με μος και ασπρη αμμο να φτιαξουμε μια παραλια με βαρκουλες αλλα ... τα ενυδρεια που ειδα τα Ελληνικα προσπαθουσαν να αναπαραστησουν ενα αρμονικο και ισσοροπημενο περιβαλλον ωστε να σου δινει ηρεμια και προπαντων να κανουμε τα ψαρια να νοιωθουν την αναλογη ηρεμια!

Παραδειγμα προς μιμηση επισης ειναι ο Χρηστος ο οποιος ηξερε οτι το ξυλο αυτο που ειχε θα εκοβε ποντους αλλα δεν το αντικατεστησε για να μη στρεσσαρει τα ψαρια. Αυτο ειναι υπεθυνοτητα. Τα ενυδρεια δεν ειναι ομορφα καδρακια αλλα φιλοξενουν ζωντανους οργανισμους! Η απολυτη αρμονια στο aquascape αλλα και στα ζωντανα που εχουμε ισως ειναι το σημαντικοτερο!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 27-11-09, 09:02
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Παράθεση:
Να εισαι καλα!! Του χρονου να παρεις μερος ... Ειναι καλη εμπειρια!
Το ξέρω, και φέτος συμμετείχα!!!
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 27-11-09, 09:53
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisx Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ξέρω, και φέτος συμμετείχα!!!

Xα χα ναι .... τωρα το καταλαβα
βρε μηπως ειναι αλγη αιωρουμενη στο νερο? Η μηπως bactirial bloom?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 27-11-09, 10:10
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Παράθεση:
βρε μηπως ειναι αλγη αιωρουμενη στο νερο? Η μηπως bactirial bloom?
Xαχαχαχα, ναι ναι, βρε τι θα ακούσουμε ακόμα. Η πλάκα είναι ότι το είχε επισημάνει ο Αλέξανδρος στο post 38 του παρόντος thread
Παράθεση:
το μονο που σιγουρα θα μετρησει μειον ειναι το θολο νερο αν και εμενα μου αρεσει...το κανει πιο φυσικο. Οι κριτες ομως σιγουρα θα το επισημανουν.
και εγώ απαντάω στο post 42:
Παράθεση:
Aλέξανδρε το θολό νερό, έγινε επίτηδες, δηλαδή πρόσθεσα λίγο άμμο πριν την φωτογράφιση (κάτι που θα μπορούσα να κάνω μετά) και μαζί με το χρώμα που δίνουν η τύρφη και τα indian βγήκε αυτό που βγήκε. Σκοπός βέβαια ήταν να δείξει, όπως λες κι εσύ, ακόμη πιο φυσικό.
Tελικά μας βγήκε bloom
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 27-11-09, 11:20
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Μπράβο σε όλους τους συμμετεχοντες,αυτό που έχω να προσθέσω είναι οτι όλα τα Ελληνικά ενυδρεία ήταν όμορφα και ορισμένα απο αυτά με αξιώσεις για πολύ καλές κρητικές ,τι οποίες πήραν κιόλας.Πιστεύω πως και η χώρα μας τα τελευταία χρόνια έχει ανέβει αρκετά και κάνει αισθητή την παρουσία της στούς διεθνείς διαγωνισμούς,με το πέρασμα του καιρού το επίπεδο θα ανέβει κιάλλο ,αρκεί οι νεότεροι στο χώρο να επιδείξουν το ιδιο ή ακόμη και περισσότερο ενδιαφέρον για τη διάδοση του χόμπι.Απο την άλλη πλευρά νομίζω οτι η φαντασία του ανατολικού ημισφαιρίου έχει ξεφύγει εντελώς με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται κάποια ενυδρεία εντελώς φευγάτα τα οποία εντυπωσιάζουν μόνο κάποιο αρχάριο.Και πάλι τα συγχαρητήρια μου στους συμμετέχοντες και εις ανώτερα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 27-11-09, 14:41
Το avatar του χρήστη aquaman
aquaman Ο χρήστης aquaman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.678
Προεπιλογή

Εγώ ήθελα να πω - βλέποντας όλες τις συμμετοχές για τα βιοτοπικά, ιδιαίτερα, ότι λίγα είχαν να ζηλέψουν οι Ελληνικές συμμετοχές από αυτές που βραβεύθηκαν, και ότι με αυτό το επίπεδο, ο ανταγωνισμός είναι επι ίσοις όροις...
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 28-11-09, 11:00
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

μπραβο σε ολους!!
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 28-11-09, 12:47
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Το που θα δωσει πολλους βαθμους ενας κριτης ειναι υποκειμενικο και για τους ιδιους, και αντιφατικο πολλες φορες. Σε πολλες συμμετοχες ειδα για το ιδιο ενυδρειο αρνητικα σχολια απο τον εναν και θετικοτατα απο τον αλλον κριτη. Δεν με παραξενεψε το πρωτο βιοτοπικο, γιατι ειχε κυριως την πρωτοτυπια να ξεφυγει απο τα τροπικα και να παει σε ποταμο της Αγγλιας και αυτο εκανε σιγουρα καλη εντυπωση (κι εμενα με την πρωτη ματια μολις εμφανιστηκε η σελιδα μου προξενησε ενα ααααα! - οχι για την "ομορφια" του τοσο, αλλα γιατι ειδα κατι αλλο). Για τα αλλα δυο του ιδιου, ειναι εντυπωσιακα οντως (ιδιως η αναπαρασταση κινεζικου ποταμου με τα τανιχθυς) αλλά ειχε εξ ισου εντυπωσιακα κι απο αλλους κι απο τις ελληνικες συμμετοχες.
Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμετειχαν (φαινονται να περασαν αιωνες απο τοτε που εκανα την "αρχη")!

Μη μου κακολογειτε την Karen, μας εκανε περισυ την τιμη να συμμετεχει στο διαγωνισμο μας, και να "διαφημισει" ελληνικα aquascapes με τη δημοσιευση του διαγωνισμου στο περιοδικο του AGA! http://www.aquarist.gr/PSFE/Aquascap...ascaping08.htm
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
"Βιολογική" vs "χημική" λίπανση Fonamstel Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 2 28-08-04 18:59
"Επίσημη" έκδοση "υπολογιστή" ενυδρείου Fonamstel Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 27 07-06-04 04:23
"Λίμνουλα" (κοινώς σκάφη με νερό) στον κήπο Simpethera Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 1 22-09-03 14:50
ΠΕΡΙ "ΖΟΥΜΙΩΝ" ΚΑΙ "ΑΦΕΨΗΜΑΤΩΝ" (Συνεχει newfish Γλυκό νερό - Γενικά 0 18-12-02 21:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07084 seconds with 16 queries