Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-05-04, 23:03
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή Δώρο ενας μονομάχος, δέχομαι συμβουλές

Φίλοι σήμμερα πήρα δωρο ενα μονομάχο κόκκινο τον έχω βάλει σε μιά γιάλλα αρκετά μεγάλη σε ύψος χωρίς χαλίκια και φυτά . Ακούω τις συμβουλές σας, γενικά εψαξα και διάβασα αρκετά αλλά περιμένω και τις δικές συμβουλές που ειναι και πρακτικές κι ολες αξιόπιστες. Ειναι πραγματικά ομορφος ο αφιλότιμος. Τα δύο ενυδρεία που έχω έχουνε γκαπυς κορύδορας και πλακώστομο αυτόν σκέφτομαι να τον αφήσω μονάχο στη γυάλλα εσύ τι με συμβουλεύετε;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-05-04, 02:01
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

καλυτερα θα ηταν να τον εβαζες σε καποια ενυδρειο.........
απο την γυαλα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-05-04, 13:31
fighterfish Ο χρήστης fighterfish δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 193
Προεπιλογή

Σαφώς καλύτερα,
δεν θα πειράξει τα υπόλοιπα ...

Αν πάλι θες σε γυάλα φρόντισε να είναι τουλάχιστον 5 λίτρα.
Καλύτερα τετράγωνη απο στρογγυλή...
Βάλε φυτά, βάλε και χαλίκι ψιλό κάτω.
Αλλαζε το νερό κάθε τρεις μέρες και θα τον έχεις για πολύ καιρό.

Αν παραμείνει μόνος βάζε του που και που κανα καθρέπτη απ έξω για λίγο, να αγριεύει , καλό του κάνει.
__________________
We must save the planet or find another one soon !
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-05-04, 16:10
Lary80 Ο χρήστης Lary80 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-04-2004
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

Εγω φιλοξενω εναν μονομαχο εδω και 2 μηνες περιπου. Θα σε προτεινα να μην τον βαλεις με αλλα ψαρια λογω εμπειριας!!! Με 15 ευρω μπορεις να προμηθευτεις ενα 10λιτρο ενυδρειακι και ενα φυτο και με 2 αλλαγες νερου την βδομαδα να ειναι μια χαρα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-05-04, 19:28
Το avatar του χρήστη Obelix(Reifen)
Obelix(Reifen) Ο χρήστης Obelix(Reifen) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2003
Περιοχή: Lavrio
Μηνύματα: 903
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Obelix(Reifen)
Προεπιλογή

Με τα guppys δεν θα εχει προβλημα ουτε και τα guppys απο αυτον.
Το μονο που θα ηταν καλο ειναι να μην αναταραζεται η επειφανεια και το ενυδρειο να μην εχει ισχυρα ρευματα .
__________________
Διονυσης

http://public.fotki.com/reifen/
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-05-04, 22:25
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Λογω ποιας εμπειριας δεν προτεινεις τον μονομαχο με αλλα ψαρια Lary80?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-05-04, 00:24
ANEMOS Ο χρήστης ANEMOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-04-2004
Περιοχή: ATHINA
Μηνύματα: 302
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ANEMOS
Προεπιλογή

Εγω εχω ενα μονομαχο σε ενα κοινωνικο ενυδρειο εδω και τρεις μηνες περιπου με διαφορα ειδη χωρις το παραμικρο προβλημα και πλεον υπαρχουν και δυο θυληκες μονομαχινες
__________________
live the moment
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-05-04, 01:30
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lary80
Εγω φιλοξενω εναν μονομαχο εδω και 2 μηνες περιπου. Θα σε προτεινα να μην τον βαλεις με αλλα ψαρια λογω εμπειριας!!! Με 15 ευρω μπορεις να προμηθευτεις ενα 10λιτρο ενυδρειακι και ενα φυτο και με 2 αλλαγες νερου την βδομαδα να ειναι μια χαρα.
μην ειμαστε και απολυτοι.....
γενικα τα ΒΕΤΤΑ δεν ειναι επιθετικα με αλλα ειδη ,,, αλλα υπαρχουν περιπτωσεις οταν ειναι σε μικρο ενυδρειο (( 10-15 λιτρα)) να ψιλοκυνηγησουν και κανενα αλλο ... ειδηκα αν απο τον εκτροφεα εχουν μεγαλωσει και εχουν αποχωριστει απο τα αδρφια τους πριν απο τον δευτερο μην τις ηλικιας τους,,, και ειδηκα αν εχουν πρασινο χρωμα (( η παρα πολυ πρασινο , μαζι με τα αλλα μπερδεμενα χρωματα που ερχονται συνηθως στην ελλαδα)).
Το θεμα με την αγριοτητα των πρασινων ΒΕΤΤΑ σε σχεση με τ αλλα χρωματα ειναι κατι που εχει παρατηρηθει απο αρχαιοτατων χρονω οταν τα εβαζαν οι Σιαμεζοι να τσακωνονται

Αλλα ολα αυτα ειναι καπως σπανια φαινομενα...... απλα εξαιρεσεις στον κανονα
(( ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ))
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-05-04, 10:57
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Φίλοι μου, τώρα δεν ξέρω τι θα αποφασισω πραγματικά... θέλω να τον βάλω στο ενυδρείο των 75 λίτρων μαζί με τα υπόλοιπα αλλά σκέφτομαι οτι η απόλαυση του οταν μετακινείται θα ητανε μοναδική σε ενα χώρο δικό του με χαλικι και κανενα φυτό το μόνο πρόβλημα ειναι οτι η γυάλλα μου ειναι στρογγύλη και ψηλή χωρις φιλτρα και οξυγόνα, αλλα αν σκεφτώ που τον είχανε τον καυμένο οταν μου τον έφεραν σε ενα μικρό βαζάκι τοτε ο χώρος της γυάλλας νομίζω ειναι αρκετός.... Ο ενδιασμός μου ειναι αν τον βάλω στο ενυδρείο και το βράδυ γίνεται κυνηγός και χάνω τα μικρά μου γκαπάκια καθ οτι ειναι ελεύθερα εκεί να σεριανίζουν πανω κατω. Ουφφφφφ εχω δείλημα.....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-05-04, 11:14
tthellas Ο χρήστης tthellas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2004
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

προσωπικά απο παλαιότερη εμπειρία (πολυ παλαιότερη) πιστεύω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα... εχω διαπιστώσει ο ίδιος από πρώτο χέρι οτι σπάνια είναι επιθετικός με άλλα είδη... και πολύ επι8ετικός με αρσενικά του είδους του...
η τελική απόφαση όμως πάντα είναι δική σου!

p.s. όσο για τα μικρά σου guppies... μην ξεχνάς ότι διατρέχουν τον ίδιο κίνδυνο από τα μεγαλύτερα του είδους
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-05-04, 11:53
asteris Ο χρήστης asteris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 265
Προεπιλογή

Στης μητέρας μου το 20αλιτρο, τον έχω μαζί με έναν albino γλύφτη. Την πρώτη μέρα που τα έβαλα μαζί, κοντραριστήκανε λίγο.

Το ίδιο έγινε και όταν έβαλα 3 tetra glowlight. Την πρώτη μέρα έλεγες ότι θα τα κάνει μεζέ. Μετά το πρώτο βράδυ ούτε τα δίνει σημασία.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-05-04, 13:48
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Λοιπόν φίλοι μου η απόφαση ελήφθη θα τον πάρω στο γραφείο μου να τον βάλω στο ενυδρείο των 30 λίτρων μαζί με τα γκάπυς και ο Θεός βοηθός, θα δούμε την αντίδραση του εκεί αφού το ενυδρείο ειναι γεμάτο απο μικρά γκαπάκια μαζί με τα μεγάλα. Πάντως εκεί θα τον χαίρομαι περισσότερο γιατί θα είναι δίπλα μου και η παρουσια του με την επιβλητικότητα που έχουν τα πτερύγια του θα είναι αισθητή. Εύχομαι να πάνε όλα καλα΄και να μην έχω απώλειες.....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-05-04, 16:05
Το avatar του χρήστη TAN
TAN Ο χρήστης TAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 436
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην TAN
Προεπιλογή

Μην ανυσιχεις Πανίτσα δεν θα εχεις προβληματα.
Τωρα για τα μωρα οσο πιθανοτιτες εχουν για να φαγοθουν απο τα αλλα γκαμπακια σου τοσες εχουν και απο τον μονομαχο(Μιλαω γιατα νεογνα)...

Γιατι δεν τον βαζεις στο 70νταρι??
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-05-04, 16:21
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Χμμμμ να σας πω γιατι προτειμώ στο γραφείο μου επειδή εκεί θα τον απολαμβάνω πιό πολλές ώρες καθώς θα εργάζομαι και θα βλέπω και τις αντιδράσεις του. Τον αγάπησα και τον θέλω οσο το δυνατό να ειναι κοντά μου τις πιό πολλες ώρες ετσι απλά .
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-05-04, 01:01
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

με τα μεγαλα guppies δεν θα εχεις προβλημα , αν βρει βεβαια κανα μωρα σιγουρα θα το ΦΑΕΙ οπως πολυ πιθανον, να κανουν και οι γονεις τους ...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-05-04, 01:25
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Μάνθοοοοοο εδώ μου τα χαλάς λιγάκι, στο ενυδρείο που έχω στο γραφείο ειναι γεμάτο με μωρά γκαπάκια αχ αχ αχ τι να κάμω δεν θέλω να μου τα φάει ο ομορφονιός δεν του τα κάνω χαλάλι ουτε και του τα προτείνω σαν πρωινό η μεσιμεριανό η βραδυνό μεζε....
αντε να βγάλω άκρη... θα τον πάρω εκεί και θα τον βάλω στη μεγάλη γιάλα με λιγο χαλίκι και ενα φυτό και θα τον έχω διπλα μου πάνω στο γραφείο μου να μου κάνει παρέα εεεεεεεε μμμμμμμμμ δεν θα τον βάλω στο ενυδρείο και να μου καταβροχθισει τα μωράκια μου......μεγάλη η΄χάρη του αλλλλλλλλααααααα εκεί θα μείνει στης γυάλλας το νερο .....μέχρι τελικής αποφάσεως ........ πάντως σας ευχαρηστώ πολύ φίλοι μου για το ενδιαφέρον σας και τις προτάσεις και τισ συμβουλές σας.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-05-04, 01:27
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

και γιατι δεν κανεις κατι αλλο...
αγοραες ενα ενυδριακη 10 λιτρων (( γαι να μπορεις να βαλεις και ενα θερμοστατη εκει)) βαλε κανα 2-3 ανubias δεμενες σε ενα μικρο κορμο και βαλτον εκει ..
θα εχεις μια χαρα ενυδρειο !!!!!!1
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-05-04, 01:44
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Καλή η ιδέα σου Μάνθο για μικρό ενυδρειάκι αλλά πρεπει να υπάρχει και ο χώρος για να το τοποθετήσω.... ξέρεις πόσο δυσκολεύομαι να κάμω αλλαγή νερού στο γραφείοο; Ομως επειδή μου αρέσει δεν με ενοχλεί η ταλαιπωρία και το πειράξιμο που ακούω καθε φορά που πηγαινοερχομαι κουβαλόντας νερό σε παγουράκια και κουβάδες , φαντάστηκες να βάλω ακόμα ένα; Για το σπίτι και πάλι δύσκολο επειδή μου αρέσουν να ειναι μέρος της ζωής μου και δεν τα θέλω πιπελό πρεπει να τοποθετηθή και αυτό στην κουζίνα και αντε εκεί να πείσω τους υπόλοιπους οτι νεο ενυδρείο θα πάρει καποια θέση διπλα στο τραπέζι χαχαχαχα θα με βγάλουν και εμενα και τα ψάρια μου στο τέλος εξω στην αυλή......
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-05-04, 01:49
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

και εδω ερχομαστε στο γνωστο θεμα ......
μερικες φορες γαι παρεις κατι πρεπει να δωσεις.......
εγω να βαλω ενα ενυδρειο ακομα εταξα στην γυναικα μου κατι αλλο ,,, δηλαδη ειχαμε μαι ωραιοτατη συναλαγη
λοιπον κανε και εσυ κατι αναλογο
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-05-04, 01:55
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

χχχχχχχχμμμμμμμμμμμμ Μάνθο οι δικοί μου δεν πέρνουν απο τέτοια ομως κατι θα σκεφτώ προς το παρών ο ομορφονιός θα την βγάλει στη γυάλλα μέχρι τελικής αποφάσεως δηλαδή στήσιμο νεου μικρού ενυδρείου χαχαχα και τότε θα δείς χάζι που θα έχει γιατί κάποιοι θα ζηλεύψουν, νομίζοντας οτι αφαιρώ απο την αγάπη τους ενα κομματι και την δίνω καπου αλλού τα έχοοουμεν και αυτά εμείς ...

αααα ξεχασα να σου πώ μου κόλλησε την φράση σου με τα χάπιαααααα οταν με φέρουν στα ορια μου την ξεφωνίζωωωωωωω
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 17-05-04, 02:01
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

Π.Χ MALE BETTA SPENDENS DT. σε 5 λιτρα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-05-04, 09:05
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Μάνθο πές μου προτειμάει να ειναι σε ύψος το δοχείο η στο πλάτος; Εχω καποιο μικρό ενυδρείο πλαστικό με κάλημμα από πάνω και σκέφτομαι αν θα ήτανε για τον ίδιο καλύτερα στο πλαστικο ενυδρείο ή στην γυάλλα που είναι 4 λίτρα το νερό της αλλά ειναι στενή και ψηλή. Πάντως τώρα τον έχω δίπλα μου στο γραφείο μέσα σ αυτή την γυάλλα ειναι κούκλος ο αφιλότιμος με τις αργές κινήσεις του ειναι ενα υπέροχο θέαμα ξεκούρασης και φαντασίας.... χμ και κάτι άλλο δεν τρώει την τροφή των γκάπυς θα πρέπει να του πάρω ξεχωριστή μου φαίνεται μαλλον.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-05-04, 21:07
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Σήμμερα έμαθα ότι πρέπει να του ρίξω μιά σταγόνα απο βιταμίνες για να κάμει ορεξη να φάει γιατί δεν δέχεται τροφή τη βάζει στο στομα και μετά την πετάει ίσως να ειναι στρεσαρισμένος ακόμα η ισως να χρειάζεται ειδική τροφή, του δίνω φιλαράκι που ειναι για τα γκάπυς.
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-05-04, 01:53
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

ευτηχως............
αν και υπαρχουν ειδηκες τροφες για ΒΕΤΤΑ,, αν δεν βρεις ,οποιοδηποτε ειδος σκλουληκι σε αποξηραμενη ,,κανει, αποφυγε την τροφη για τα γκαπις!!!!!!!
τωρα για τον αν προτημανε υψος η πλατος δεν θα ελεγα οτι τους αρεσει κατι αποκλειστικα....
αν σκεφτεις οτι στην φυση τα ΒΕΤΤΑ ζουν σε ρυακια που περνανε μεσα απο φυτιες ρυζιου ...
οποιδηποτε ενυδρειακη 5-6 λιτρων κανει ,,αλλα θα πρεπει να βρεις και ενα θερμοστατη που να χωραει εκει ..!!!! μαι θρμοκρασια 25-26 ειναι αυτη που τους αρεσει .....

ΚΑΙ ΠΕΤΑ ΤΗΝ ΓΥΑΛΑ
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-05-04, 18:52
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Φίλοι μου αφού άκουσα τις συμβουλές σας έχω μεταφέρει τον ομορφονιό σε ενα ενυδριάκι 5 λίτρων χωρίς θέρμανση φυσικα αφού η θερμοκρασία μας ήδη εδώ άρχισε να ανεβαίνει στα ύψη, μεχρι τον χειμώνα έχει ο Θεός, του έχω βάλει και μιά ανούπια και ενα μικρό ξύλο επίσης χαλίκι και νομίζω ότι ειναι ευχαρηστημένος περισσότερο έτσι μιά και έχει περισσότερο χώρο κατα μήκος να σουλατσάρει. Απο φαγητό έχω σε κύβους αποξηραμένες γαρίδες μου φαίνεται και του έριξα και μιά σταγόνα βιταμίνες νομίζω σήμμερα τσίμπισε το φαγητό του το έφαε αφου πρώτα έπαιξε μαζί του. Αααα έχω δοκιμάσει για λίγο το κόλπο με τον καθρέφτη ε εεεε λοιπόν ο μάγκας νόμιζε ότι έβλεπε καποιο άλλο όμοιο του και τα πτερύγια τα πέταξε σε πλήρη έκταση ήτανε πανέμορφο το θέαμα φυσικά τον αφαιρεσα μετά απο λίγο όμως απόλαυσα την αντίδραση του και μαζί και την ομορφιά του.Ενα ερώτημα στην αλλαγή του νερού να βάζω και αντιχλώριο; παλαβή ερώτηση αλλάααααα αφού ξέρω ότι ετσι πρεπει να γινεται και ετσι κάμνω όμως ήθελα να ειμαι σήγουρη.
ευχαρηστώ όλους για τη βοηθεια σας
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 19-05-04, 02:12
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

σιγουρα βαζεις και αντιχλωριο(( απαραιτητα)),εγω πρωσοπικα βαζω το STRESSCOAT ,,, <<< πρωσοπικα ετσι δεν κανω διαφημηση>>
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-05-04, 01:58
ANEMOS Ο χρήστης ANEMOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-04-2004
Περιοχή: ATHINA
Μηνύματα: 302
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ANEMOS
Προεπιλογή

einai koukloi oi atimoi,aytos einai o dikos mou
__________________
live the moment
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-05-04, 02:33
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Είναι κούκλοι πως να το πούμε αλοιώτικα
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 20-05-04, 02:48
Το avatar του χρήστη lasal
lasal Ο χρήστης lasal δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2003
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 2.296
Προεπιλογή

Αντε.....καιρός να κάνουμε καλλιστεία
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-05-04, 03:23
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

να ρε!! παρτε και τον αρχοντα και αρχιτσαμπουκσ του ενυδρειου που έχω στο γραφειο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07782 seconds with 12 queries