Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων

Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων Υποβρύχιοι κήποι - aquascaping

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-12-08, 23:57
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή Nέο ενυδρείο .

Επειδή εχω αποφασίσει να αλλάξω εντελώς το aquascaping του ενυδρείου σε στύλ Iwagumi με 3-4 είδη φυτών (Blyxa japonica. hemianthus callitrichoides cuba, pogostemon helferi και ίσως rotala walliichi) και με 1 είδος ψαριού 40 άτομα (Hyphessobrycon amandae)και φυσικά αλγοφάγα Οτο και γαρίδες Amano και cherry.Kαι αφου έχω αγοράσει βράχο μη ασβεστολιθικό υποστρωμα χαλίκη της Seachem εξωτερικούς θερμοστάτες,γυάλινα Lilly pipe και εισαγωγες φίλτρων και διαχυτή CO2 ετσι ωστε να μην φαίνεται καθόλου εξοπλισμός μεσα στο ενυδρείο.Σαςπαραθετω 3 φωτο απο ενυδρεία που μου άρεσαν ετσι ωστε να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας ,με τα φυτά μπορεί να παίξω διαφορετικά πιο πολύ με ενδιαφερει το στήσιμο του βράχου,στα παρακάτω ενυδρεία κατέληξα μετα απο αναζήτηση τουλάχιστων ενός μηνα και αφου έχω δεί εκατοντάδες άλλες φωτο.Κάθε άποψη δεκτή:
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-12-08, 00:12
Το avatar του χρήστη blondi
blondi Ο χρήστης blondi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2007
Περιοχή: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

και τα τρία ωραία είναι, καλή επιτυχία όποιο και αν διαλέξεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-12-08, 00:23
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Σταυρο η συμβουλη η δικη μου ειναι να κλεισεις τα ματια, να ξεχασεις ο,τι ειδες μεχρι τωρα και να αφησεις την φαντασια σου να σε οδηγησει.
Στησε το ενυδρειο, βαλε το χαλικι και παιξε με τις πετρες ωσπου να βρεις την συνθεση που σου αρεσει και μετα προχωρας και με τα φυτα.
Μην κολλας στα κλισε και βαλε και δικες σου πινελιες.
Λυπαμαι μονο που δεν περιελαβες και την Cabomba furcata, ειναι πανεμορφο φυτο.
Τα γυαλινα οργανα που λες να βαλεις ξερω οτι δειχνουν πολυ φινετσατα και ομορφα, αλλα εχω διαβασει οτι ειναι ευθραυστα,πιανουν συχνα αλγη και θελουν καθαρισμα και ειναι και σχετικα ακριβα.
Απο μενα καλη αρχη στο νεο ενυδρειο σου. Ειμαι σιγουρος οτι θα γινει πολυ εντυπωσιακο !
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-12-08, 00:35
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Αλέξανδρε φυσικά θα παίξει και η δικιά μου έμπνευση εκείνη την στιγμή, μην ξεχνας οτι ολα τα ενυδρεία που έχω δεί είναι μιας οψης ενω το δικό μου είναι διαχωριστικό πράγμα που το καθιστα ακόμη πιο δύσκολο (βέβαια αν πέσουν ζόρια αυτομάτως θα γίνει μιας οψης με την προσθήκη κατάλληλου φόντου,οσον αφορά τα γυάλινα οργανα έχεις απόλυτω δίκιο οσον αφορα την ευαίσθησία τους στο σπάσιμο ,την πάτησε ήδη φίλος μου που τα πήρε (του έσπασε η εισαγωγη ενω την τοποθετούσε στον σωλήνα) οι άλγες αντιμετωπίζονται με τα κατάλληλα εργαλεία (ευκαμπτες βούρτσες) και το κόστος με λίγο ψάξιμο και την βοήθεια φιλων στην παραγγελία (ευχαριστώ Νεοκλί και Mizi)γλυτώνεις πολλά μα πάρα πολλά λεφτά.Οσον αφορά την Furcata εχει γίνει φανταστική πήρε ενα ρουμπινί χρώμα αλλα μεγαλώνει πολύ γρήγορα η άτιμη καθε 2 βδομάδες φτάνει στην επιφάνεια και θέλει κλάδεμα,αλλά θα την έχω υπόψιν μου κανένα θαμνάκι υπο έλεγχο καμμιά 10αρια ρίζες
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-12-08, 01:54
Το avatar του χρήστη Nikos!
Nikos! Ο χρήστης Nikos! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κάτω τούμπα
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Φιλε εμενα μου αρεσε η δευτερη φωτο γιατι ειναι κατι αρκετα απλο και ξεκουραστο για το ματι!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-12-08, 02:25
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Περιμενω κατι "δικο σου", σιγουρα εχεις πιο πολλες δυνατοτητες και φαντασια στο στησιμο απο αυτα στις φωτο
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-12-08, 04:21
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Δε χρειαζονται καν συζητηση τα περι προσωπικης εμπνευσης, ειναι δεδομενα..

Απο την αλλη ομως, υπαρχουν καποια στοιχεια, ας τα ονομασουμε κανονες (αν και δεν ειναι κανονες, δε σε δεσμευουν καπου), που νομιζω οτι με καποιο παραξενο τροπο επηρρεαζουν σημαντικα το ποσο "αρμονικο" μας φαινεται κατι.. Συνηθως, ακομα και την προσωπικη μας αισθητικη αν ακολουθησουμε, καταληγουμε να τηρουμε τους ιδιους ακριβως κανονες.. Καθε φορα που βλεπω καποιο ενυδρειο που μ'αρεσει, προσπαθω να βρω τι ακριβως ειναι αυτο που κανει τη διαφορα, και καταληγω σε παρομοια πραγματα..

Στην προκειμενη, θα συμφωνησω με το νικο, κι εμενα το δευτερο μου αρεσει περισσοτερο.. Και νομιζω οτι ο βασικος λογος ειναι τα σχηματα και οι γωνιες.. Ο τυπος εχει χρησιμοποιησει δυο κλισεις, μια απο κατω αριστερα προς τα πανω δεξια, και μια απο κατω δεξια προς τα πανω αριστερα, οχι κατ'αναγκη ιδιες, αλλα τις διατηρει σε ολους τους βραχους.. Εσυ θα μπορεις ισως να παιξεις και με μια τριτη κλιση, σε ο,τι εχει να κανει με το βαθος..

Φαινεται λοιπον, ο,τι με αυτες τις γραμμες, παει και σχηματιζει δυο νοητα τριγωνα, ισως κρυβονται και αλλα, μικροτερα, ειναι σιγουρο ομως οτι αυτα δινουν μια αισθηση αρμονιας.. Και παει και τοποθετει ειτε μεγαλους βραχους ειτε τα κεντρα των τριγωνων η τις γωνιες τους, χαρακτηριστικα εν πασει περιπτωσει σημεια, στις "χρυσες τομες", ακολουθωντας τους κανονες των τριτων και κατα μηκος, αλλα και καθ'υψος..

Ειναι μερικα χαρακτηριστικα, σιγουρα υπαρχουν κι αλλα, π.χ. Ο μονος αριθμος βραχων που λενε οτι ειναι καλο να χρησιμοποιουνται.. Ειναι "κανονες" που φαινεται πως υπαρχουν και στη φυση, και που οταν τους συνδυαζουμε με τη δικη μας φαντασια, οδηγουν σε πολυ ομορφα αποτελεσματα.. Αν επι τη ευκαιρια εχεις διαβασει κατι σχετικο, η αν βρηκες καποιο καλο λινκ καθως εψαχνες για τετοια ενυδρεια, θα ηταν πολυ ενδιαφερον να το δουμε..

Ευχες δεν κανω, ειναι δεδομενο οτι απαξ και ξεκινησεις, σε λιγο καιρο θα κοιταμε τις οθονες μας με ανοιχτο το στομα, και τριβοντας τα ματια μας!
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-12-08, 11:42
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

εγώ πάλι προτείνω να βάλεις κάνα δυο πυθάρια, ένα ναυάγιο και ένα δύτη να ανεβοκατεβαίνει και κάνει μπουρμπουλήθρες
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-12-08, 11:55
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ πάλι προτείνω να βάλεις κάνα δυο πυθάρια, ένα ναυάγιο και ένα δύτη να ανεβοκατεβαίνει και κάνει μπουρμπουλήθρες
Και να αποφύγεις την ακρόπολη γιατί χαλάει το φενγκ σούι!
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-12-08, 13:06
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

α βάλω κάτι σε Καρυάτιδες μηπως δείξει πιο φυσικό,.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 22-12-08, 13:10
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Aπό εδώ στρατηγέ ... η πηγή :
http://www.bigalsonline.com/BigAlsUS...wType=Category

http://www.bigalsonline.com/BigAlsUS...wType=Category

και για μπουρμπουλίθρες.....εδώ :
http://www.bigalsonline.com/BigAlsUS...wType=Category

__________________




Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-12-08, 13:52
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Γιώργο μου άρεσαν ολα ,λες να κάνω βλακεία αμα τα προτιμήσω ολα,(λουνα παρκ θα το κάνω).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-12-08, 14:02
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο μου άρεσαν ολα ,λες να κάνω βλακεία αμα τα προτιμήσω ολα,(λουνα παρκ θα το κάνω).
Κάστρα και άγκυρες πάντα σε μονο αριθμό σύμφωνα με τον αμάνο.. Και άμα θέλεις καρυάτιδα, να τη βάλεις στη χρυσή τομή, ακολουθώντας τους κανόνες των τρίτων.. Και φύτεψε στο background με saravalakius mpourpoulithralis..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-12-08, 16:36
Το avatar του χρήστη blondi
blondi Ο χρήστης blondi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2007
Περιοχή: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάστρα και άγκυρες πάντα σε μονο αριθμό σύμφωνα με τον αμάνο.. Και άμα θέλεις καρυάτιδα, να τη βάλεις στη χρυσή τομή, ακολουθώντας τους κανόνες των τρίτων.. Και φύτεψε στο background με saravalakius mpourpoulithralis..
αν θες βάλε καμιά πυραμίδα, η την σφίγγα, έτσι για αλλαγή, όλο παρθενώνες και κίονες χορτάσαμε... α και κανένα ιερογλυφικό για backgrount μην το ξεχάσεις !!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-12-08, 17:23
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

σαν βάση εμπνευσης η δευτερη μου αρεσει πολυ
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-12-08, 23:22
Το avatar του χρήστη chrisoulakismanos
chrisoulakismanos Ο χρήστης chrisoulakismanos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2008
Περιοχή: katerini
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή νεο

Σταυρο μου αρεσε περισοτερο το δευτερο γιατι δεν θα εχεις το καθε λιγο και λιγακι κοψε φυτεψε αλλα και το πρωτο ειναι καλο για τις κοκκινες οπως ειπαμε.
Παντως πιστευω οτι κατι καλο θα βγαλεις παλι γιατι εχεις πολυ χωρο να
κανεις τα δικα σου σχεδια τωρα για γωνιες μπουρμπουλιθρες και δυτες
αστα αυτα θατα κανω εγω αντε και γρηγορα γιατι θα αρχησω να πυροβολο





Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή εχω αποφασίσει να αλλάξω εντελώς το aquascaping του ενυδρείου σε στύλ Iwagumi με 3-4 είδη φυτών (Blyxa japonica. hemianthus callitrichoides cuba, pogostemon helferi και ίσως rotala walliichi) και με 1 είδος ψαριού 40 άτομα (Hyphessobrycon amandae)και φυσικά αλγοφάγα Οτο και γαρίδες Amano και cherry.Kαι αφου έχω αγοράσει βράχο μη ασβεστολιθικό υποστρωμα χαλίκη της Seachem εξωτερικούς θερμοστάτες,γυάλινα Lilly pipe και εισαγωγες φίλτρων και διαχυτή CO2 ετσι ωστε να μην φαίνεται καθόλου εξοπλισμός μεσα στο ενυδρείο.Σαςπαραθετω 3 φωτο απο ενυδρεία που μου άρεσαν ετσι ωστε να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας ,με τα φυτά μπορεί να παίξω διαφορετικά πιο πολύ με ενδιαφερει το στήσιμο του βράχου,στα παρακάτω ενυδρεία κατέληξα μετα απο αναζήτηση τουλάχιστων ενός μηνα και αφου έχω δεί εκατοντάδες άλλες φωτο.Κάθε άποψη δεκτή:
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 23-12-08, 21:16
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

το πρωτο μου αρεσε με μεγαλη διαφορα απο τα υπολοιπα..γιατι εχει μια διαφορετικη δυναμικη...τα αλλα 2 ειναι νωχελικα και ηρεμα ενω στο πρωτο η μπλυξα "δινει μαχη" για να ξεφυτρωσει αναμεσα στις πετρες....

με παραπεμπει στη δυναμικη και στην επιμονή των φυτων που συνανταμε κατα κωρον και στη φυση...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-01-09, 14:55
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Το Δευτερο μακραν!
Πολυ ηρεμο και ξεκουραστο και θα αναδεικνυει και το κοπαδι σου!
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-01-09, 15:01
Το avatar του χρήστη vasilakis
vasilakis Ο χρήστης vasilakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.237
Προεπιλογή

Το 4ο να κανεις αρχηγε!
Οποιο και αν αποφασισεις να κανεις κουκλα θα βγει !!!!
Απο τα 3 προτεινω το πρωτο χωρις τα ψηλα φυτα στο πισω μερος (acicularis ? ) .
__________________
Bill the Mastoras

Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 09-01-09, 00:51
Το avatar του χρήστη hawai
hawai Ο χρήστης hawai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2008
Περιοχή: Θεσ/νικη
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Επειδη νομιζω οτι ολα ειναι θεμα γουστου του καθενα μας ξεχωριστα δημιουργησε με την φαντασια σου και να ξερεις θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα γιατι θα αρεσει πρωτα σε εσενα!Καλη επιτυχια!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 09-01-09, 16:47
Το avatar του χρήστη SPACE
SPACE Ο χρήστης SPACE δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από hawai Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη νομιζω οτι ολα ειναι θεμα γουστου του καθενα μας ξεχωριστα δημιουργησε με την φαντασια σου και να ξερεις θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα γιατι θα αρεσει πρωτα σε εσενα!Καλη επιτυχια!
+1 ΣΥΜΦΩΝΩ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06600 seconds with 12 queries