Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-03-08, 10:23
Το avatar του χρήστη zak
zak Ο χρήστης zak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-02-2006
Περιοχή: Ηράκλειο, Κρήτης
Μηνύματα: 275
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην zak Send a message via Skype™ to zak
Προεπιλογή Πετρες απο την φύση???

Μπορώ να βάλω μέσα στο ενυδρείο μου πέτρες ή χώμα απο τη φύση? Και αν ναι... τι? πως?? γιατι??? ξύλα?
Thank you!!
__________________

μη ρωτάς αν δε θέλεις να ξέρεις.....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-03-08, 10:26
Το avatar του χρήστη Iann_is
Iann_is Ο χρήστης Iann_is δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Ν.Κόσμος
Μηνύματα: 453
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Iann_is
Προεπιλογή

Κάνε μία αναζήτηση στο forum και θα βρείς άπειρες απαντήσεις για όλες τις παραπάνω ερωτήσεις σου.
__________________

www.ertunited.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-03-08, 10:39
Το avatar του χρήστη zak
zak Ο χρήστης zak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-02-2006
Περιοχή: Ηράκλειο, Κρήτης
Μηνύματα: 275
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην zak Send a message via Skype™ to zak
Προεπιλογή

Ψάχνω αλλά δεν βάζουν όλοι σωστούς τίτλους στα post τους και δεν είμαι διατεθιμένος να ανοίξω 300 threads!
__________________

μη ρωτάς αν δε θέλεις να ξέρεις.....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-03-08, 11:04
Το avatar του χρήστη asourtzo
asourtzo Ο χρήστης asourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2006
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 392
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην asourtzo
Προεπιλογή

Ναι μπορεις να βαλεις πετρες απο την φυση και ξυλα , αλλα πρεπει να προσεξεις (αναλογα με τα ψαρια που φιλοξενεις στο ενυδρειο σου παντα) ,οσον αφορα τις πετρες να μην ειναι ασβεστοληθικες αμα τα ψαρια σου θελουν μαλακο νερο , και απαραιτητα να τις απολυμανεις πριν μπουν στο ενυδρειο σου (με χλωρινη και παρα πολυ καλο ξεπλυμα η με βρασιμο), για να δεις αμα οι πετρες ειναι ασβεστοληθικες κανεις ενα τεστ με aquaforte ,ριχνοντας μερικες σταγονες πανω στην πετρα και παρατηρεις αμα η πετρα αφριζει, εφοσων αφριζει ειναι ασβεστοληθικη. Οσον αφορα τα ξυλα τα πραγματα ειναι λιγο πιο πολυπλοκα , οποτε καλυτερα να περιμενεις την απαντηση καποιου πιο εμπειρου σε αυτο το θεμα .
p.s. κανε ενα ψαξιμο και θα βρεις και αλλες πολλες απαντησεις πανω σε αυτα τα ερωτηματα οπως ειπε και ο Iann is
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-03-08, 11:11
Το avatar του χρήστη zak
zak Ο χρήστης zak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-02-2006
Περιοχή: Ηράκλειο, Κρήτης
Μηνύματα: 275
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην zak Send a message via Skype™ to zak
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι πως βρήκα διάφορα. Και κατέληξα στο οτι μπορώ να ψάξω σε κάποιο ποτάμι ή ρυάκι για περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας. Μόνο για το χώμα δεν έχω βρεί τιποτα και για το αν οι μονοδάχτυλοι, τα δόλαρια και οι παγκάσιοι έχουν προβλημα με τις ασβεστοληθικές πέτρες.
Ξέρει κανείς?

ευχαριστώ παιδιά!
__________________

μη ρωτάς αν δε θέλεις να ξέρεις.....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-03-08, 11:16
Το avatar του χρήστη asourtzo
asourtzo Ο χρήστης asourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2006
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 392
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην asourtzo
Προεπιλογή

Παγγασιους , δολαρια και μονοδαχτυλους εχεις στα 60 λιτρα που λεει το προφιλ σου??
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=23298 δες πως γινονται τα παγγασιους!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-03-08, 11:18
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Ζακ είναι λίγο δύσκολο όταν παίρνεις υλικά από την φύση γιατί δεν ξέρεις τι θα σου βγούν. Να σου πω την εμπειρία μου:

Πέτρες: έκανα τον έλεγχο που σου είπε ο asourtzo και αφού είδα ότι δεν αφρίζουν και είναι σαν κρύσταλο-γυαλί θαμπό είπα είναι χαλαζίας (κατάλληλο δηλαδή) και το έβαλα. Δεν λογάριασα όμως τις σκουρόχρωμες "λωρίδες" της πέτρας που ίσως να είναι οξείδια σιδήρου που δηλητηριάζουν το νερό.

Ξύλα: πολλά ξύλα ταιριάζουν με την προϋπόθεση να μην σαπίζουν γρήγορα, να μην αφήνουν ουσίες στο νερό και να προετοιμάζονται κατάλληλα.

Χώμα: Ημουν πολύ τυχερή όταν έβαλα χώμα για υπόστρωμα, γιατί δεν είχε εντομοκτόνα να μου σκοτώσουν ζωντανά, δεν είχα ζιζανιοκτόνα να μου κάψουν τα φυτά, δεν είχε παράσιτα, ή άλλους μικροοργανισμούς που θα έκαναν ζημιά και δεν ήταν γόνιμο ώστε να γεμίσω άλγη. Αν υπήρχε κάτι από τα παραπάνω στο χώμα φαντάζεσαι τι θα γινόταν;
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-03-08, 11:38
Το avatar του χρήστη zak
zak Ο χρήστης zak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-02-2006
Περιοχή: Ηράκλειο, Κρήτης
Μηνύματα: 275
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην zak Send a message via Skype™ to zak
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από asourtzo Εμφάνιση μηνυμάτων
Παγγασιους , δολαρια και μονοδαχτυλους εχεις στα 60 λιτρα που λεει το προφιλ σου??
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=23298 δες πως γινονται τα παγγασιους!!!!
Χαχαχα, έχεις κάθε δίκιο να απορείς!
όχι αγαπητέ μου φίλε. το 60άρι είναι αυτό που έχω εδώ στο γραφείο μου και που έχω κάνει όλα μου τα πειράματα... το ενυδρείο για το οποίο μιλάω είναι καινούριο (κατασκευή) πάνω απο 650 λίτρα.
Για αυτό και ψάχνομαι.. φαντάζεσαι πόσα λεφτά θα χρειαστώ για να το γεμίσω??????
-------------------------
Το σαβ/κο θα πάμε εκδρομή απάνω στο οροπέδιο λασηθίου. Εκεί θα βρώ κανένα ρυάκι.. και σκέφτομαι να πάρω εξοπλισμο για να μαζέψω ξύλα και πέτρες.. θα τις τεστάρω εκει επι τόπου. (απλα θα βάλω ακαφορτε σε όποια μου αρέσει)

Αρχικά φαντάζει εύκολο, θα δείξει όμως. Σκέφτομαι να πάρω και ενα φτυάρι για να πάρω κανα δυο τσουβάλια χώμα... να μπω στο κόπο η θα έχω προβλήματα? Θεωρητικά το νερό είναι καθαρό γιατί έρχετε κατευθείαν απο τις πηγές εκεί γύρω... Υπάρχει τρόπος να το τσεκάρω επι τόπου?
__________________

μη ρωτάς αν δε θέλεις να ξέρεις.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zak : 04-03-08 στις 11:38 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-03-08, 11:39
Το avatar του χρήστη Iann_is
Iann_is Ο χρήστης Iann_is δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Ν.Κόσμος
Μηνύματα: 453
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Iann_is
Προεπιλογή

Πάντως για τις πέτρες πριν το τεστ καθάρισμα γιατί μπορεί να μην είναι ασβεστολιθικές και να σου αφρίσουν άλλα υπολείμματα που έχουν επάνω!!

ΥΓ: μετα απο κουβέντα με κολλητό μου γεωλόγο έμαθα οτι καλύτερα το τεστ να γίνεται με ασετον που έχει πιο καθαρό μίγμα ...κατι που δεν θυμάμαι πως το ειπε ...
__________________________________________________ ________
Παράθεση:
Σκέφτομαι να πάρω και ενα φτυάρι για να πάρω κανα δυο τσουβάλια χώμα...
Εννοείς για υπόστρωμα? Αν ναι, φυλλοχωμα απο οτι έχω διαβάσει ΜΟΝΟ και πάλι, να είσαι σίγουρος οτι είναι 100% καθαρό.
Για χαλίκι κτλ αν πας σε μια μάντρα με υλικά, δεν θα σου κοστίσει τπτ.
__________________

www.ertunited.gr
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-03-08, 11:41
Το avatar του χρήστη asourtzo
asourtzo Ο χρήστης asourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2006
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 392
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην asourtzo
Προεπιλογή

Παντως πιστευω οτι τα παγγασιους (αναλογα παντα τον αριθμο τους ) γινονται μεγαλα ακομα και για τα 650λιτρα που ετοιμαζεις, μπορουν να φτασουν πανω απο 1 μετρο οποτε οπως και να το κανουμε ειναι παιδεμα για αυτα να ζησουν σε ενυδρειο
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 04-03-08, 11:43
Το avatar του χρήστη zak
zak Ο χρήστης zak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-02-2006
Περιοχή: Ηράκλειο, Κρήτης
Μηνύματα: 275
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην zak Send a message via Skype™ to zak
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Iann_is Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ: μετα απο κουβέντα με κολλητό μου γεωλόγο έμαθα οτι καλύτερα το τεστ να γίνεται με ασετον που έχει πιο καθαρό μίγμα ...κατι που δεν θυμάμαι πως το ειπε ...
Αυτό είναι σοβαρό!!! Ασετόν ή ακαφόρτε ρε παιδιά? Τι είναι πιο καλό και "σίγουρο"?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Iann_is Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοείς για υπόστρωμα? Αν ναι, φυλλοχωμα απο οτι έχω διαβάσει ΜΟΝΟ και πάλι, να είσαι σίγουρος οτι είναι 100% καθαρό.
Για χαλίκι κτλ αν πας σε μια μάντρα με υλικά, δεν θα σου κοστίσει τπτ.
Μπορώ να παω να πάρω απλό χαλίκι απο μάντρα και κάνω τη δουλειά μου???? Εχει εδω ενα μαγαζί που πουλάει πέτρες σε διάφορες διαστάσεις.. να πάρω και απο εκει άφοβα?
Μπερδέυτικα πάλι
__________________

μη ρωτάς αν δε θέλεις να ξέρεις.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zak : 04-03-08 στις 11:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-03-08, 11:44
Το avatar του χρήστη Andreas301
Andreas301 Ο χρήστης Andreas301 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2006
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 229
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/search.php?searchid=653585
__________________
Nemo solus satis sapit

*************
Φωτογραφίες και video από τα ενυδρεία μου



Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-03-08, 11:46
Το avatar του χρήστη Iann_is
Iann_is Ο χρήστης Iann_is δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Ν.Κόσμος
Μηνύματα: 453
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Iann_is
Προεπιλογή

Πάρε ακουαφορτε που είναι δοκιμασμένο.
Αν δεν είναι αιχμηρές , ασβεστολιθικές κτλ και βέβαια μπορείς.
Και γώ τώρα πάω στο votsalo.net να δώ για το δικό μου 240αρι...
__________________

www.ertunited.gr
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-03-08, 11:08
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Χώμα μπορείς να μαζέψεις μόνο από δάσος 100% φυλλοβόλων δέντρων...Χώμα από πευκοδάσος/ελατοδάσος και γενικά δάση κονωφόρων είναι ακατάλληλο καθώς περιέχει μέρη από αυτά τα δέντρα...(φύλλα,κλαδιά,σπόρους...)
Ξύλα μόνο από μη τοξικά δέντρα τα οποία θα πρέπει να περιμένεις κάποιους μήνες να στεγνώσουν τελείως...
Όσο για τις πέτρες,μόνο μη ασβεστοληθικές,κάτι που θα σε δυσκολέψει αρκετά να βρεις στην περιοχή της Αττικής...Είναι σχεδόν όλη ασβεστοληθική...
Όπως είπε και ο asourtzo,τα Pangasius θα χρειαστούν σύντομα ένα πολύ μεγαλύτερο ενυδρείο από ένα 650λιτρο...Οπότε καλύτερα σκέψου από τώρα για την κατασκευή ενώς ενυδρείου κατάλληλου για ψάρι 1μέτρου τουλάχιστον...Ένα ενυδρείο 3x1,5 μέτρα είναι το πιο ελάχιστο που μπορεί να γίνει και αξιοπρεπή διαβίωση δεν εχουν σε τίποτα λιγότερο από 4x2μέτρα κατα την γνώμη μου...
Τα Monodactylus θέλουν υφάλμυρο νερό για να ζήσουν σωστά οπότε είναι ακατάλληλα για συμβίωση με τα υπόλοιπα ψάρια που λές στο ίδιο ενυδρείο...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-03-08, 12:01
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Αυτό που έμαθα τελευταία για τις πέτρες, είναι ότι δεν πρέπει να προσέχουμε μόνο αν είναι ασβεστολιθικές ή όχι, αλλά και αν έχουν σκούρες γραμμές που είναι οξείδια σιδήρου και δηλητηριάζουν το νερό.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=23131 ποστ 17
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-03-08, 10:05
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Δεν βλέπω το λόγο τα οξείδια του σιδήρου να είναι ιδιαίτερο πρόβλημα...Φυσικά δεν είναι και το ιδανικό αν υπάρχουν σε μεγάλες ποσότητες σε μικρό ενυδρείο αλλά σε μεγάλο ενυδρείο μερικές πέτρες με λίγα τέτοια πάνω τους δεν είναι κάτι το κακό...Το μόνο κακό είναι οτι για να είσαι σίγουρος οτι είναι σίδηρος(που είναι σχετικά ακίνδυνος)και όχι κάποιο τοξικό μέταλλο/ένωση,θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο απότι οι περισσότεροι διατείθονται να κάνουν...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-03-08, 11:54
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Κατάλαβα!
Υπάρχει τρόπος να γίνει έλεγχος για μέταλλα; και φυσικά εννοώ απλός τρόπος, που να μπορεί να γίνει από εμάς τους χομπίστες!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-03-08, 13:38
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Οι τρόποι που ξέρω είναι όλοι χημικοί και περιλαμβάνουν διάλυση μέρος του μετάλλου και στη συνέχεια ανίχνευσή του στο διάλυμα με κάποια χαρακτηριστική αντίδραση που δίνει που περιλαμβάνει χρήση εξειδικευμένων αντιδραστηρίων...Ο πιο ''εύκολος'' και μη επεμβατικός τρόπος για κάποιον που δεν θέλει να ασχοληθεί με αντηδραστήρια κτλ. είναι η αναγνώριση του πετρώματος και στη συνέχεια αναζήτηση σε εξειδικευμένα βιβλία ή στο internet των μεταλευμάτων που είναι πιθανό να φέρει το συγκεκριμμένο πέτρωμα...Αυτό συνήθως μας οδηγεί σε 1-2 μεταλεύματα που στη συνέχεια αναγνωρίζονται εύκολα από το χρώμα/κρυστάλλωσή τους...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-03-08, 17:54
Το avatar του χρήστη naupaktos84
naupaktos84 Ο χρήστης naupaktos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-01-2007
Περιοχή: Nafpaktos
Μηνύματα: 285
Προεπιλογή

για τις πετρες θελω να βαλω απο ποταμι στο γκαποενυδριο μου. η χλωρινη ειναι απαραιτητη η με βρασιμο
ειμαι οκ?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-03-08, 19:54
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Με βράσιμο είσαι παραπάνω από ok αν φυσικά οι πέτρες είναι εντάξη από θέμα σύστασης...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 14-03-08, 23:37
Το avatar του χρήστη naupaktos84
naupaktos84 Ο χρήστης naupaktos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-01-2007
Περιοχή: Nafpaktos
Μηνύματα: 285
Προεπιλογή

ευχαριστω γιατι βρηκα κατι καλες μικρες χτες!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
απο πετρες ειμαι οκ?τι λετε Μικρος Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής 29 17-03-08 17:44
Τεχνιτες πετρες απο πολυουρεθανη??????? thanasis76 Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής 2 24-09-07 16:15
πετρες απο την θαλασσα popay72 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 19-02-07 21:07
πετρες απο θαλασσα tolis_1234 Γλυκό νερό - Γενικά 4 15-01-05 12:03
Φυτά απο τη φύση + παράσιτα newfish Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 0 24-12-02 21:47

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06494 seconds with 13 queries