Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων

Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων Συζήτηση για το στήσιμο και την διακόσμηση κοινωνικών ενυδρείων, προτάσεις για "σωστούς" συνδυασμούς ψαριών για τον αρχάριο και όχι μόνο

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 18-04-11, 20:03
ελιοτ Ο χρήστης ελιοτ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2010
Περιοχή: Ανω Γλυφαδα
Μηνύματα: 221
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Την υπεύθυνη απάντηση δεν θα μας την δώσει κανένας χομπίστας που συχνάζει σε ενυδρειοφόρουμ, γιατί όλοι μας κάνουμε συμβιβασμούς λόγω χώρου, χρημάτων κλπ.
Όλη αυτή η συζήτηση περί λίτρων (που επαναλαμβάνεται συχνά πυκνά) είναι τουλάχιστον αστεία, αν σκεφτούμε σε πόσα κυβικά χιλιόμετρα!!! ζουν τα ψάρια στη φύση.
Ναι, είναι λίγα τα 15 λίτρα/δίσκο, αλλά ποιός μπορεί υπεύθυνα να μας πει ότι αρκούν τα 50, τα 100 ή τα 1.000 λίτρα ανά δίσκο??? Ή τα 500 λίτρα ανά ξιφοφόρο???

Εμείς είμαστε οι δεσμοφύλακες των ψαριών μας και ο μόνος λόγος που τα "προσέχουμε" και τους δίνουμε λίτρα, είναι ότι έχουν καλύτερα χρώματα από τους γαύρους.
Αν λοιπόν θέλαμε να είμαστε ειλικρινείς με τους εαυτούς μας, θα παραδεχόμασταν ότι κανένα ψάρι φυλακισμένο σε ενυδρείο δεν είναι ευτυχισμένο, ασχέτως λίτρων.

Καθόλου δεν διαφωνώ ότι όσα περισσότερα λίτρα μπορούμε να διαθέσουμε, τόσο καλύτερα, απλά το να βάζουμε μίνιμουμ όριο λίτρων, μου φαίνεται κάπως υποκριτικό.
Εγώ που δίνω 10 λίτρα/ψάρι, είμαι περισσότερο υποκριτής από εσένα Χάρη που δίνεις 50 λίτρα/ψάρι κι εσύ είσαι πιο υποκριτής από κάποιον που δίνει 200 λίτρα/ψάρι.
Κι όλοι μαζί κοροϊδευόμαστε αν πιστεύουμε ότι ο δίσκος στα 60 λίτρα/ψάρι κι ο ξιφοφόρος στα 30 είναι ευτυχισμένοι, πολύ θα ήθελα να μπορούσαν να απαντήσουν οι ίδιοι.

Ας μην κατακρίνουμε λοιπόν τους άλλους επειδή είναι λίιιιγο πιο σκληροί βασανιστές από εμάς τους ίδιους, η μαύρη αλήθεια είναι ότι όλοι μας τα παιδεύουμε τα ψάρια,
απλά κάποιοι τα ταλαιπωρούν λιγότερο από κάποιους άλλους, αλλά και το περίφημο "40-60 λίτρα ανά δίσκο" είναι ένας αυθαίρετος συμβιβασμός της αρκούδας.
Ας το πάρουμε λοιπόν χαμπάρι όλοι μας ότι αυτές οι συζητήσεις περί λίτρων, μήκους ενυδρείου κλπ, είναι απλά "νάχαμε να λέγαμε" κι ας μην φανατιζόμαστε.
οτι καλυτερο εχω διαβασει εδω και πολυ καιρο.
  #62  
Παλιά 18-04-11, 20:42
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Κι' εγώ οφείλω να αναρωτηθώ ... bokostas γιατί έχεις ενυδρείο;
Θεωρώ πολύ σωστότερο το 400λιτρο ενυδρείο με τους καρδινάλιους του Delta66 απ' ότι τα 60λιτρα που συνήθως φιλοξενούνται. Θα πρέπει κατά την κρίση σου να μην προτρέπονται, όσοι δεν έχουν μακρόχρονη "γνωριμία" με το χόμπι, σε κάποιο "δρόμο";
Ποίος είναι ο σημαντικότερος ίσως λόγος που είναι καλύτερο ένα ενυδρείο 800 λίτρων από ένα 100 ... για οποιοδήποτε είδος;
  #63  
Παλιά 18-04-11, 21:03
ελιοτ Ο χρήστης ελιοτ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2010
Περιοχή: Ανω Γλυφαδα
Μηνύματα: 221
Προεπιλογή

περισσοτερα λιτρα πιο σταθερες συνθηκες νερου. μεγαλυτερο κοπαδι αρα καλυτερο συνεσθημα ασφαλειας στα ψαρια. οχι γκαρσονιερα αλλα τουλαχιστον τριαρι
  #64  
Παλιά 18-04-11, 21:12
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
οφειλω να ομολογησω οτι ο κωστας εχει δικιο!
Οπως και ο Χαρης ομως

Υπαρχουν φυλακες ....




... και φυλακες

__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
  #65  
Παλιά 18-04-11, 21:46
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως και ο Χαρης ομως

Υπαρχουν φυλακες ....




... και φυλακες

WiFi και αρκουδισιον εχει?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
  #66  
Παλιά 18-04-11, 22:40
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Φυσικά και θα ...σκάσω αν δεν απαντήσω...και φυσικά θα το κάνω.
Εχομε λοιπόν και λέμε....
Φίλε bokostas ο λόγος σου ήταν καταπληκτικός...αν και δεν είχε τον απαραίτητο respect από τον discus fan...ΑΛΛΑ εμμέσως πλην σαφώς δεν αναφέρεται σε χομπίστες....αλλά σε ακτιβιστές.Μετά την βαθιά συγκίνηση λοιπόν και πλέον πιό ψύχραιμα ..... θα πω ότι στο συγκεκριμένο θέμα, και εσύ και όλοι οι θαυμαστές σου,που το βράδυ δύσκολα θα κοιμηθούν μετά από αυτά που έγραψες,είστε εκτός ''τόπου και χρόνου''.
ΚΎΡΙΟΙ ΕΊΜΑΣΤΕ ΧΟΜΠΊΣΤΕΣ.
ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΥΔΡΕΙΟΨΑΡΑ...ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΨΟΦΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ.
Ε και πως να γίνει....
Ε και πως να δεχτούνε κάποιοι ότι τουλαχιστον σε κάποια ενυδρεία ισχύουν κάποιοι άλλοι κανόνες.
Πως να αδειάσω την κεφάλα μου και να γεμίσω αυτήν του discus fan,του Χάρη-Σάμος...και όλων όσων έχουν αυτές τις τυποποιημένες απόψεις με τα λίτρα κα τον αριθμό των ψαριών.
Ποιος είναι αυτός ο επιστήμονας που έβγαλε την εξίσωση 50 λίτρα αναα δίσκο???.
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ????.Οποιος τον ξέρει να μου τον πει.
Anyway....το έχω ξαναπει και θα το λέω...ή μάλλον θα το ΦΩΝΑΖΩ.....ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΙΣΚΟΣ ΘΑ ΕΒΑΖΕΣ ΜΕΣΟΝ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.
Θα έβαζες μέσον να φιλτράρεσαι με τα φίλτρα μου,να τρώς από το χέρι μου πάνω από 30 διαφορετικές τροφες,να σου προσφέρουν φρέσκο και πλήρες νερό(απο ιχνοστοιχεία και βιταμίνες)κάθε εβδομάδα,να μη διατρέχεις κανέναν κίνδυνο από από κάποιον κυνηγό της φύσης,ναζείς σε καταπράσινο φουλ φυτεμένο τοπίο,να γεννάς συνεχώς.....και πάνω απ' όλα να μην έχεις δει περισσότερο από τρία χρόνια κάποιον από τους συγκατοίκους σου να αποβιώνει.Αν ήσουν δίσκος.

Discus fan δεν ασχολούμαι ξανα μαζί σου γιατί όπως είπες,αφού είχες δίσκους πριν 44 χρόνια ,είναι αδύνατο να αλλάξεις νοοτροπία.
Οσο για τον φίλο τον Ηλία που άνοιξε το θέμα,ενημερώθηκε από κοντά και θα έχει όση βοήθεια θέλει στο να κάνει το 96λιτρο του,δισκοενυδρείο.
  #67  
Παλιά 18-04-11, 22:46
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Ναι, αλλά ΑΝ ήσουν ΕΣΥ δίσκος Χρήστο μου, και ήταν δίσκος και ο Discus Fun καθώς και ο Χάρης, θα σας παίρναμε, θα σας βάζαμε σε ένα ενυδρείο όσως λίτρων θες, και πάλι θα πλακωνόσασταν............

Λες να ήταν επειδή δεν θα ήσασταν σε κοπάδι τουλάχιστον 7-8 ατόμων;;;;;

Σταματήστε ρε σεις να τρώγεστε μεταξύ σας..............
  #68  
Παλιά 18-04-11, 22:48
Το avatar του χρήστη Giannis_4
Giannis_4 Ο χρήστης Giannis_4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Τα πε και ησύχασε ο Χρησταρας!!!!
__________________
Σταματήστε την ΓΗ να κατέβω...
  #69  
Παλιά 18-04-11, 22:53
ελιοτ Ο χρήστης ελιοτ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2010
Περιοχή: Ανω Γλυφαδα
Μηνύματα: 221
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Την υπεύθυνη απάντηση δεν θα μας την δώσει κανένας χομπίστας που συχνάζει σε ενυδρειοφόρουμ, γιατί όλοι μας κάνουμε συμβιβασμούς λόγω χώρου, χρημάτων κλπ.
Όλη αυτή η συζήτηση περί λίτρων (που επαναλαμβάνεται συχνά πυκνά) είναι τουλάχιστον αστεία, αν σκεφτούμε σε πόσα κυβικά χιλιόμετρα!!! ζουν τα ψάρια στη φύση.
Ναι, είναι λίγα τα 15 λίτρα/δίσκο, αλλά ποιός μπορεί υπεύθυνα να μας πει ότι αρκούν τα 50, τα 100 ή τα 1.000 λίτρα ανά δίσκο??? Ή τα 500 λίτρα ανά ξιφοφόρο???

Εμείς είμαστε οι δεσμοφύλακες των ψαριών μας και ο μόνος λόγος που τα "προσέχουμε" και τους δίνουμε λίτρα, είναι ότι έχουν καλύτερα χρώματα από τους γαύρους.
Αν λοιπόν θέλαμε να είμαστε ειλικρινείς με τους εαυτούς μας, θα παραδεχόμασταν ότι κανένα ψάρι φυλακισμένο σε ενυδρείο δεν είναι ευτυχισμένο, ασχέτως λίτρων.

Καθόλου δεν διαφωνώ ότι όσα περισσότερα λίτρα μπορούμε να διαθέσουμε, τόσο καλύτερα, απλά το να βάζουμε μίνιμουμ όριο λίτρων, μου φαίνεται κάπως υποκριτικό.
Εγώ που δίνω 10 λίτρα/ψάρι, είμαι περισσότερο υποκριτής από εσένα Χάρη που δίνεις 50 λίτρα/ψάρι κι εσύ είσαι πιο υποκριτής από κάποιον που δίνει 200 λίτρα/ψάρι.
Κι όλοι μαζί κοροϊδευόμαστε αν πιστεύουμε ότι ο δίσκος στα 60 λίτρα/ψάρι κι ο ξιφοφόρος στα 30 είναι ευτυχισμένοι, πολύ θα ήθελα να μπορούσαν να απαντήσουν οι ίδιοι.

Ας μην κατακρίνουμε λοιπόν τους άλλους επειδή είναι λίιιιγο πιο σκληροί βασανιστές από εμάς τους ίδιους, η μαύρη αλήθεια είναι ότι όλοι μας τα παιδεύουμε τα ψάρια,
απλά κάποιοι τα ταλαιπωρούν λιγότερο από κάποιους άλλους, αλλά και το περίφημο "40-60 λίτρα ανά δίσκο" είναι ένας αυθαίρετος συμβιβασμός της αρκούδας.
Ας το πάρουμε λοιπόν χαμπάρι όλοι μας ότι αυτές οι συζητήσεις περί λίτρων, μήκους ενυδρείου κλπ, είναι απλά "νάχαμε να λέγαμε" κι ας μην φανατιζόμαστε.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά και θα ...σκάσω αν δεν απαντήσω...και φυσικά θα το κάνω.
Εχομε λοιπόν και λέμε....
Φίλε bokostas ο λόγος σου ήταν καταπληκτικός...αν και δεν είχε τον απαραίτητο respect από τον discus fan...ΑΛΛΑ εμμέσως πλην σαφώς δεν αναφέρεται σε χομπίστες....αλλά σε ακτιβιστές.Μετά την βαθιά συγκίνηση λοιπόν και πλέον πιό ψύχραιμα ..... θα πω ότι στο συγκεκριμένο θέμα, και εσύ και όλοι οι θαυμαστές σου,που το βράδυ δύσκολα θα κοιμηθούν μετά από αυτά που έγραψες,είστε εκτός ''τόπου και χρόνου''.
ΚΎΡΙΟΙ ΕΊΜΑΣΤΕ ΧΟΜΠΊΣΤΕΣ.
ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΥΔΡΕΙΟΨΑΡΑ...ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΨΟΦΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ.
Ε και πως να γίνει....
Ε και πως να δεχτούνε κάποιοι ότι τουλαχιστον σε κάποια ενυδρεία ισχύουν κάποιοι άλλοι κανόνες.
Πως να αδειάσω την κεφάλα μου και να γεμίσω αυτήν του discus fan,του Χάρη-Σάμος...και όλων όσων έχουν αυτές τις τυποποιημένες απόψεις με τα λίτρα κα τον αριθμό των ψαριών.
Ποιος είναι αυτός ο επιστήμονας που έβγαλε την εξίσωση 50 λίτρα αναα δίσκο???.
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ????.Οποιος τον ξέρει να μου τον πει.
Anyway....το έχω ξαναπει και θα το λέω...ή μάλλον θα το ΦΩΝΑΖΩ.....ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΙΣΚΟΣ ΘΑ ΕΒΑΖΕΣ ΜΕΣΟΝ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.
Θα έβαζες μέσον να φιλτράρεσαι με τα φίλτρα μου,να τρώς από το χέρι μου πάνω από 30 διαφορετικές τροφες,να σου προσφέρουν φρέσκο και πλήρες νερό(απο ιχνοστοιχεία και βιταμίνες)κάθε εβδομάδα,να μη διατρέχεις κανέναν κίνδυνο από από κάποιον κυνηγό της φύσης,ναζείς σε καταπράσινο φουλ φυτεμένο τοπίο,να γεννάς συνεχώς.....και πάνω απ' όλα να μην έχεις δει περισσότερο από τρία χρόνια κάποιον από τους συγκατοίκους σου να αποβιώνει.Αν ήσουν δίσκος.

Discus fan δεν ασχολούμαι ξανα μαζί σου γιατί όπως είπες,αφού είχες δίσκους πριν 44 χρόνια ,είναι αδύνατο να αλλάξεις νοοτροπία.
Οσο για τον φίλο τον Ηλία που άνοιξε το θέμα,ενημερώθηκε από κοντά και θα έχει όση βοήθεια θέλει στο να κάνει το 96λιτρο του,δισκοενυδρείο.
μηπως βλεπω αλαζονεια? μηπως εισαι θεος?
  #70  
Παλιά 18-04-11, 23:07
Το avatar του χρήστη Giannis_4
Giannis_4 Ο χρήστης Giannis_4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Α ρε Χριστο αποκαλύφτηκες....
__________________
Σταματήστε την ΓΗ να κατέβω...
  #71  
Παλιά 18-04-11, 23:59
Franx Ο χρήστης Franx δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-01-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 77
Προεπιλογή

Πραγματικά ένα θέμα για δίσκους που να μην καταλήξει σε αντιπαράθεση (ας το πω έτσι) δεν έχω δει !!!! χαχαχαχαχα :P
  #72  
Παλιά 19-04-11, 00:11
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Οντως καθε φορα καταληγει ποιος την εχει μεγαλυτερη (την περηφανια )
  #73  
Παλιά 19-04-11, 07:50
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

τι μεσον ειχαν οι δισκοι σου χαραμαδα τον παγκαλο????
ωστΕ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ ΕΕΕ???

αυτο που μ αρεσει σε μερικους στο φορουμ ειναι η ταπεινοφροσυνη τους
  #74  
Παλιά 19-04-11, 08:17
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Franx Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά ένα θέμα για δίσκους που να μην καταλήξει σε αντιπαράθεση (ας το πω έτσι) δεν έχω δει !!!! χαχαχαχαχα :P
Φιλε franx αφου ωρες ωρες σκεφτομαι να κανω το λαθος και να βαλω δισκους μονο και μονο για να γινεται αυτος ο ντζερντζελες με τους δισκαδες
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
  #75  
Παλιά 19-04-11, 08:23
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ελιοτ Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως βλεπω αλαζονεια? μηπως εισαι θεος?
Ο Θεός είναι Ένας και Μοναδικός.
Και έχουμε και Μ.Εβδομάδα γι 'αυτό πρόσεχε .... έλιοτ.... τι γράφεις.
Επιτέλους καλά θα είναι να σταματήσουν να ασχολούνται οι απ'ανταχού άσχετοι,φωστήρες και φωτεινοί παντογνώστες με όλα τα θέματα.
Εγώ ποτέ δεν έγραψα για άλλα ψάρια εκτός από δίσκους.
Το ίδιο και ο Χάρης αλλά και ο discus fan.
O αγαπητός Bokostas όμως όπως και πάρα πολλοί άλλοι σε αυτό το φόρουμ πρέπει να χωθούν και να γράψουν για όλα,ασχέτως αν δεν έχουν ιδέα και δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με συγκεκριμένα θέματα.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΖΟΝΙΑ...μπίλι ελιοτ και αυτοί το παίζουν θεοί.Αν το κατάλαβες έχει καλώς....και εσύ και πολλοί άλλοι....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi Εμφάνιση μηνυμάτων
τι μεσον ειχαν οι δισκοι σου χαραμαδα τον παγκαλο????
ωστΕ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ ΕΕΕ???

αυτο που μ αρεσει σε μερικους στο φορουμ ειναι η ταπεινοφροσύνη τους
Τί ωραία που τα λές εσύ βρε...και ξέρεις τι είναι και η ταπεινοφροσύνη.
Ειλικρινά τώρα με συγκίνησες.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαραμάδας : 19-04-11 στις 08:23 Αιτία: Automerged Doublepost
  #76  
Παλιά 19-04-11, 08:24
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ο θεος μαζι μας εμας τους αλαζονες που κανουμε την αμαρτια και ασχολουμαστε με ψαρια οπως οι δισκοι, λες και δεν ζουν και αυτοι μεσα σε κλουβια (ενυδρεια) και στο ιδιο νερο με το δικο μας (αμαζωνιος).

Ο χαρης και ο φαν παρακαλω να σταματησουν να μπλεκονται (αφου το κανουν) σε ενυδρεια εκτος δισκων.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
  #77  
Παλιά 19-04-11, 08:32
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Ρε μπορείτε να χαλαρώσετε;;;;;;;;;

Τι είναι αυτό το πράγμα ρε σεις................. ήμαρτον δηλαδή.........

Προσωπικά, δίσκους διατηρώ, αναπαράγω, και μεγαλώνω στα ενυδρεία μου τα τελευταία 4-5 χρόνια.

Πιο πριν, είχα και πάλι ενυδρεία, με άλλα ψαράκια μέσα.

Δεν έχω καταλάβει, τι πειράζει να λέει ο καθένας την άποψή του, σχετικά με κάτι που πιστεύει ότι έχει να πει.

Τι πειράζει δηλαδή ρε παιδιά.............. η αλήθεια είναι, ότι το 80% των θεμάτων που κοιτάζω εδώ, έχουν να κάνουν με δίσκους, αλλά και στα υπόλοιπα θέματα που κοιτάω, μπορεί να πω μια άποψη. Αν θέλει κανείς την δέχεται, αν δεν θέλει πάλι, την αφήνει στην ησυχία της.

Αλλά αν μου πει ότι δεν έχω δικαίωμα να την εκφράσω, θα τον πάρει ο διάολος κανονικά.........

Τα ψαράκια που έχουμε όλοι στα ενυδρεία μας, είναι εκεί για να χαλαρώνουμε. Όχι για να τρωγόμαστε συνέχεια μεταξύ μας.

Καλό βέβαια θα ήταν, να προσέξουμε ότι αυτός ο χαμός, γίνεται ΜΟΝΟ όταν μιλάμε για δίσκους........... λες και είναι το ¶γιο δισκοπότηρο.......... σιγά ρε σεις............ μην τρελλαίνεστε........ όλα τα ζωάκια, ψυχούλες έχουν............ ηρεμείστε.........
  #78  
Παλιά 19-04-11, 08:36
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Θεός είναι Ένας και Μοναδικός.
Και έχουμε και Μ.Εβδομάδα γι 'αυτό πρόσεχε .... έλιοτ.... τι γράφεις.
Επιτέλους καλά θα είναι να σταματήσουν να ασχολούνται οι απ'ανταχού άσχετοι,φωστήρες και φωτεινοί παντογνώστες με όλα τα θέματα.
Εγώ ποτέ δεν έγραψα για άλλα ψάρια εκτός από δίσκους.
Το ίδιο και ο Χάρης αλλά και ο discus fan.
O αγαπητός Bokostas όμως όπως και πάρα πολλοί άλλοι σε αυτό το φόρουμ πρέπει να χωθούν και να γράψουν για όλα,ασχέτως αν δεν έχουν ιδέα και δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με συγκεκριμένα θέματα.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΖΟΝΙΑ...μπίλι ελιοτ και αυτοί το παίζουν θεοί.Αν το κατάλαβες έχει καλώς....και εσύ και πολλοί άλλοι....
-------------------------


Τί ωραία που τα λές εσύ βρε...και ξέρεις τι είναι και η ταπεινοφροσύνη.
Ειλικρινά τώρα με συγκίνησες.....
το ξερω οτι τα λεω ωραια...δεν εχω σκοπο να σε συγκινησω...

αυτα που λες εσυ ειναι καπως
εγω δεν διαφωνω στο οτι δεν μπαινουν σε πενηντα ΄λιτρα και σε εικοσι μππορει να μπαινουν...αλλα διαβαζοντας αυτα που γραφεις δινεις μια αισθηση οτι τα ξερεις΄ολα και το χειροτερο ειναι οτι κανεις δεν συμφωνει μαζι σου...
μαλλον εσυ εχεις το δικιο κι ολοι αλλοι εχουν αδικο...
  #79  
Παλιά 19-04-11, 09:38
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Σπάω (προσωρινά) την σιωπή και αποχή που κάνω απο κάθε είδους μαυρίλα και καφρίλα και φορουμιλα, και βλακεία,(ο εχων ωτα ακουει ακουετω τι λέει το πνέυμα εις τις εκκλησίες) για να σας προτρέψω να συνεχίσετε, γιατί έχω ακόμη πολύ καφέ να πιω και βαριέμαι στη δουλειά..
  #80  
Παλιά 19-04-11, 09:45
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drbig Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπάω (προσωρινά) την σιωπή και αποχή που κάνω απο κάθε είδους μαυρίλα και καφρίλα και φορουμιλα, και βλακεία,(ο εχων ωτα ακουει ακουετω τι λέει το πνέυμα εις τις εκκλησίες) για να σας προτρέψω να συνεχίσετε, γιατί έχω ακόμη πολύ καφέ να πιω και βαριέμαι στη δουλειά..
Που είσαι εσύ ωρέ;;;;;;;;;

Ααααααααα............. δεν θέλω τέτοια....... μη χαλιέσαι....... εγώ το παίρνω στην πλάκα πλέον, και δεν με χαλάει τίποτα.........

Τουλάχιστον γράψε άλλο ένα μύνημα, να πας στα 1.111 και μετά συνεχίζεις την αποχή.......

Ρε μην τρελλαίνεστε ρεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!
  #81  
Παλιά 19-04-11, 09:52
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Τις επιλογές μου τις έκανα Σωτήρη. Τους φίλους μου επίσης. Τώρα πλέον, μια φορά στις 15 και μόνο αν έχω όρεξη, και διάθεση, να ανεχτώ υψηλά επίπεδα απο τα προαναφερθέντα.. Αντε καλημέρα και καλή Ανάσταση, Καλό Πάσχα, και καλό καλοκαίρι, μιας και σε πέτυχα!

Και για τους πιο νέους. Ορίστε και ένα παλιό http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=40763
  #82  
Παλιά 19-04-11, 10:03
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Καλά ρε αγορίνα.

Εύχομαι να το ξανασκεφτείς, γιατί και η πένα σου, και ο χαβαλές που κάναμε λείπει από τον χώρο.

Οι αντίστοιχες ευχές και από μένα, όπως ξέρεις ισχύουν στο φουλ.........

Καλή σου μέρα.
  #83  
Παλιά 19-04-11, 10:04
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
...Επιτέλους καλά θα είναι να σταματήσουν να ασχολούνται οι απ'ανταχού άσχετοι,φωστήρες και φωτεινοί παντογνώστες με όλα τα θέματα.
Εγώ ποτέ δεν έγραψα για άλλα ψάρια εκτός από δίσκους.
Το ίδιο και ο Χάρης αλλά και ο discus fan.
O αγαπητός Bokostas όμως όπως και πάρα πολλοί άλλοι σε αυτό το φόρουμ πρέπει να χωθούν και να γράψουν για όλα,ασχέτως αν δεν έχουν ιδέα και δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με συγκεκριμένα θέματα.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΖΟΝΙΑ...μπίλι ελιοτ και αυτοί το παίζουν θεοί.Αν το κατάλαβες έχει καλώς....και εσύ και πολλοί άλλοι....
Ο "άσχετος", "φωστήρας" και "φωτεινός παντογνώστης" που "δεν έχει ιδέα", σου ζητάει συγνώμη που "χώθηκε" με "αλαζονεία" και "το έπαιξε Θεός".
Έχεις δίκιο Χρήστο, κακώς "χώθηκα" σ' ένα θέμα που δεν το γνωρίζω και καλά έκανες και μας έβαλες στη θέση μας κι εμένα και πολλούς άλλους.
Προτείνω μάλιστα στους διαχειριστές, να μην επιτρέπουν την είσοδο στον ιερό χώρο των δίσκων, κάθε άσχετου που δεν διαθέτει δισκο(πότηρο)ενυδρείο.

Χάρη αγόρι μου, δεν θα εμφανιζόσουν αν δε γινόταν τζέρτζελο, έτσι?? Ε γι' αυτό το κάναμε, για να γράψεις κάτι κι εσύ.
  #84  
Παλιά 19-04-11, 10:32
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ειναι κανα 2 μονο και πολυ απλες οι ερωτησεις που εχω να σας κανω...
η μια ικανοποιει απλως τη δικη μου περιεργεια και ειναι αυτη...."δεν κουραστηκατε-βαρεθηκατε ακομη???"
η 2η και η σημαντικη που αφορα τη λειτουργια του gab ειναι...."ποιος ειναι ο λογος που οι προσωπικες αντιπαραθεσεις σας δεν γινονται με πμ και πρεπει να γινονται δημοσια??"
ως εκει που υποστηριζετε τη θεση σας εχει καλως....δισκοι και λιτρα και επιχειρηματα ναι...αλλα μεχρι εκει.
λες και ειναι αναγκη ο καθενας που θελει να διαβασει για δισκους....να πρεπει να διαβαζει ποιος το παιζει Θεος..ποιος ειναι ο αλαζονας...ποια η εννοια της ταπεινοφροσυνης, ποιος εχει δισκοποτηρο και ποιος δισκοενυδρειο.....ποσα χρονια εχει ο καθενας στη δισκοφροντιδα...και ποιος δικαιουται να μιλαει εδω μεσα και σε ποιες κατηγοριες....

...και πιστευω πως μετα τον προλογο αυτο δε θα χρειαστει να ρωτησετε γιατι σβηστηκαν καποια μηνυματα αφου ο λογος αναφερετε πιο πανω.

υ.γ.-προταση....εφοσον υπαρχουν και αλλα θεματα για δισκους και λιτρα....(παν)ομοιοτυπα με αυτο....γιατι δε πιανετε ενα θεμα απο τα προηγουμενα να το συνεχιζετε εκει ?? πρεπει να ανοιχτει κι αλλο?? και μετα και αλλο?? σε ενα μονο να ειναι συγκεντρωμενα...να γραφτουν καμια 300αρια σελιδες με αφορισμους, πικριες, κοντρες και φιλοσοφιες...και οποιος πραγματικα δεν του εχει μεινει τιποτε αλλο να κανει σε αυτη την ερμη τη ζωη...να "καει" διαβαζοντας απο την αρχη ολοκληρο το "δισκο-ευαγγελιο".
__________________
  #85  
Παλιά 19-04-11, 11:55
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Στο post 41 αυτού του θέματος,έγραψα κάτι.
Ορισμένοι δεν το κατάλαβαν...ορισμένοι δεν θέλησαν να το καταλάβουν.
Δεν πειράζει,καλή καρδιά....έτσι κι αλλιώς σε αυτό το forum η αίσθηση του χιούμορ,ποτέ δεν είχε την τιμητική της.
Αν κάποιοι θίχτηκαν με τις απόψεις μου να με συγχωρέσουν(εκτός από τον bokosta που ελπίζω να θύμωσε και να του κοπεί λίγο η όρεξη,αφού η ''μπάκα'' του έχει ξεφύγει,εντελώς....).
Λοιπόν κάπου εδώ να σας αφήσω,να ευχηθώ καλή Ανάσταση,καλό καλοκαίρι και φυσικά καλά Χριστούγεννα.
Γειά σας..
  #86  
Παλιά 19-04-11, 12:01
Το avatar του χρήστη Giannis_4
Giannis_4 Ο χρήστης Giannis_4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Αφήστε ρε παιδια να ξεφυγουμε λιγο απο τις αρρωστιες,τα χαλασμενα φιλτρα και τα λιπασματα...
Αφηστε να γινει λιγο τζερτζελο αφου το γράψιμο των παιδιων και οι μπιχτες τους εχουν και χαβαλε μεσα.

Εγω παντος τα γουσταρω κατι τετοια,οποιος χαλιετε ας μην τα διαβαζει,δεν νομιζω να βγηκαν εκτος οριων.

Δισκοτρελαμενοι ειστε για το δισκοτρελοκομειο!!!
__________________
Σταματήστε την ΓΗ να κατέβω...
  #87  
Παλιά 19-04-11, 12:08
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο post 41 αυτού του θέματος,έγραψα κάτι.
Ορισμένοι δεν το κατάλαβαν...ορισμένοι δεν θέλησαν να το καταλάβουν.
Δεν πειράζει,καλή καρδιά....έτσι κι αλλιώς σε αυτό το forum η αίσθηση του χιούμορ,ποτέ δεν είχε την τιμητική της..
Χρηστο, φαινεται γερασα....γιατι στην εποχη μου τα παρακατω δε τα ελεγες χιουμορ....αλλα ειρωνια και προσβολη.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που μ αρεσει σε μερικους στο φορουμ ειναι η ταπεινοφροσυνη τους
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ελιοτ Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως βλεπω αλαζονεια? μηπως εισαι θεος?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτέλους καλά θα είναι να σταματήσουν να ασχολούνται οι απ'ανταχού άσχετοι,φωστήρες και φωτεινοί παντογνώστες με όλα τα θέματα.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΖΟΝΙΑ...μπίλι ελιοτ και αυτοί το παίζουν θεοί.Αν το κατάλαβες έχει καλώς....και εσύ και πολλοί άλλοι....
-------------------------
Τί ωραία που τα λές εσύ βρε...και ξέρεις τι είναι και η ταπεινοφροσύνη..
αν τωρα η αισθηση του χιουμορ εχει αλλαξει....να ζητησω και συγνωμη για την παρεμβαση μου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannis_4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφήστε ρε παιδια να ξεφυγουμε λιγο απο τις αρρωστιες,τα χαλασμενα φιλτρα και τα λιπασματα...
Αφηστε να γινει λιγο τζερτζελο αφου το γράψιμο των παιδιων και οι μπιχτες τους εχουν και χαβαλε μεσα.για εσενα μπορει να ειναι διασκεδαση....δεν ειναι ομως για ολους. δεν ειναι για τους φιλους που θελουν να μαθουν κατι στην ενοτητα των δισκων. δεν ειναι για οσους δε σας γνωριζουν προσωπικα και δεν μπορουν να αντιληφθουν το "χιουμορ" σας. καποιοι δεν ειναι ολη μερα μεσα και ψοφανε για λιγο χαβαλε..αλλα τον λιγοστο χρονο που μπαινουν στο φορουμ θελουν να διαβασουν κατι χρησιμο. και δεν εμεινε και κανενα δισκο ποστ που να μην εγινε μπαχαλο...
υπαρχει και το παντος επιστητου οπως και οι συνατησεις των μελων του φορουμ για γελια και πειραγματα...αλλα ακομη κι εδω μεσα ευπροσδεκτο ειναι....αλλα τα παραπανω θεωρουνται χιουμορ??
ας μη μπερδευουμε ενα ενυδρειακο φορουμ με σκοπο την εξελιξη του χομπυ...με ενα καφενειο.
εκτος αν καποιοι θελουν να το βλεπουν ετσι.


Εγω παντος τα γουσταρω κατι τετοια,οποιος χαλιετε ας μην τα διαβαζει,δεν νομιζω να βγηκαν εκτος οριων.
το "οποιος χαλιεται ας μη τα διαβαζει" θα επρεπε να το σκεφτεις διπλα πριν το πεις καθως θα επετρεπε καθε ειδους υβριστικα, ειρωνικα, προσβλητικα και ο,τι αλλου ειδους σχολια -εστω και συγκεκαλυμενα- μπορεις να φανταστεις. αιντε να το κανουμε και ξεφραγο αμπελι....μια χαρα θα ειμαστε...εγω θα σε βριζω..εσυ θα με βριζεις...αλλα θα το κανουμε εκλεπτισμενα....οκ?? εσυ θα μου λες οτι το παιζω θεος κι εγω θα σε λεω φωστηρα και παντογνωστη.
και θα εχουμε και μερικους να μας παρακολουθουν και να λενε..."αφηστε τους να διασκεδασουμε λιγο". φοβερο επιπεδο δε συμφωνεις??
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 19-04-11 στις 12:26
  #88  
Παλιά 19-04-11, 12:16
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο post 41 αυτού του θέματος,έγραψα κάτι.
Ορισμένοι δεν το κατάλαβαν...ορισμένοι δεν θέλησαν να το καταλάβουν.
Δεν πειράζει,καλή καρδιά....έτσι κι αλλιώς σε αυτό το forum η αίσθηση του χιούμορ,ποτέ δεν είχε την τιμητική της.
Αν κάποιοι θίχτηκαν με τις απόψεις μου να με συγχωρέσουν(εκτός από τον bokosta που ελπίζω να θύμωσε και να του κοπεί λίγο η όρεξη,αφού η ''μπάκα'' του έχει ξεφύγει,εντελώς....).
Λοιπόν κάπου εδώ να σας αφήσω,να ευχηθώ καλή Ανάσταση,καλό καλοκαίρι και φυσικά καλά Χριστούγεννα.
Γειά σας..
χρονια πολλα
  #89  
Παλιά 19-04-11, 13:13
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χαραμάδας Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο post 41 αυτού του θέματος,έγραψα κάτι.
Ορισμένοι δεν το κατάλαβαν...ορισμένοι δεν θέλησαν να το καταλάβουν.
Δεν πειράζει,καλή καρδιά....έτσι κι αλλιώς σε αυτό το forum η αίσθηση του χιούμορ,ποτέ δεν είχε την τιμητική της.
Αν κάποιοι θίχτηκαν με τις απόψεις μου να με συγχωρέσουν(εκτός από τον bokosta που ελπίζω να θύμωσε και να του κοπεί λίγο η όρεξη,αφού η ''μπάκα'' του έχει ξεφύγει,εντελώς....).
Λοιπόν κάπου εδώ να σας αφήσω,να ευχηθώ καλή Ανάσταση,καλό καλοκαίρι και φυσικά καλά Χριστούγεννα.
Γειά σας..
Συγχωρεμενος (για αλλη μια φορα)
Kαλα Χριστουγεννα, στο καλο και καλα να περνας
  #90  
Παλιά 19-04-11, 13:24
Το avatar του χρήστη Giannis_4
Giannis_4 Ο χρήστης Giannis_4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων

το "οποιος χαλιεται ας μη τα διαβαζει" θα επρεπε να το σκεφτεις διπλα πριν το πεις καθως θα επετρεπε καθε ειδους υβριστικα, ειρωνικα, προσβλητικα και ο,τι αλλου ειδους σχολια -εστω και συγκεκαλυμενα- μπορεις να φανταστεις. αιντε να το κανουμε και ξεφραγο αμπελι....μια χαρα θα ειμαστε...εγω θα σε βριζω..εσυ θα με βριζεις...αλλα θα το κανουμε εκλεπτισμενα....οκ?? εσυ θα μου λες οτι το παιζω θεος κι εγω θα σε λεω φωστηρα και παντογνωστη.
και θα εχουμε και μερικους να μας παρακολουθουν και να λενε..."αφηστε τους να διασκεδασουμε λιγο". φοβερο επιπεδο δε συμφωνεις??
Ειπα μεσα στα ορια.
Κι εγω εφαγα ενα χαλασμα Πανο πριν κανα δυο βδομαδες και ειπα πλεον ,μιας και δεν θελω να φυγω απο το φορουμ,να τα περνω στο χαβαλε κατι τετοιες αντιπαραθεσεις.
Δεν μπορω να πω,εχεις κι εσυ τα δικια σου αλλα εχω κι εγω τα θελω μου που τα λεω και αν θελει καποιος τα περνει στα υποψην του αν οχι παλι φιλοι θα ειμαστε!!!
__________________
Σταματήστε την ΓΗ να κατέβω...
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
δισκοι.μπορω??? panos tsokas Δίσκοι 9 26-02-11 13:01
ριο 300 -Δισκοι maikl Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 12 17-01-09 14:36
δισκοι / μαχαιροψαρο? Petran22 Γλυκό νερό - Γενικά 9 01-09-08 19:18
Δισκοι ..(ιπταμενοι?) maikl Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 9 17-08-08 22:53
Corydoras & δισκοι imichal Γατόψαρα Ν. Αμερικής 12 11-06-08 00:54

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11005 seconds with 15 queries