Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-12-12, 20:30
harmasn Ο χρήστης harmasn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: γουδι
Μηνύματα: 378
Send a message via Skype™ to harmasn
Question Μετατροπη αεραντλιας

Μπορουμε να μετατρεψουμε την αεραντλια σε καποιο ιδιος "κυκλοφοριτη" ετσι ωστε να αδιαζει το ενυδρειο;;;
και μετα να το γεμιζω;;; παλι με τον ιδιο τροπο;;;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-12-12, 20:35
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

αλλο κυκλοφοριτης αλλο αεραντλια πως σου ηρθε αυτη η ιδεα ?φυσικα και δεν γινεται .αλλα και να γινοταν θα ηθελες τοση ωρα με το 6αρι λαστιχο που θα το μετανοιωνες οποτε ο κυκλοφοριτης μονοδρομος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-12-12, 20:47
harmasn Ο χρήστης harmasn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: γουδι
Μηνύματα: 378
Send a message via Skype™ to harmasn
Προεπιλογή

κριμα γιατι εχω τρεις και δεν ξερω τι να τις κανω τις 2 και τις κραταω απλα για καμια γεννα η τιποτα τετοιο και σκεφτηκα μπας και μπορει να γινει καμια τετοια πατεντα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-12-12, 21:49
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Δωσε σε μενα καμια χααχαχ περα απο την πλακα ...νερό πως αλλάζεις ακριβως?
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-12-12, 22:02
harmasn Ο χρήστης harmasn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: γουδι
Μηνύματα: 378
Send a message via Skype™ to harmasn
Προεπιλογή

γεμισμα λεκανης με νερο απο θερμοσιφονα χλιαρο μπλουμ θερμοστατη να φτασει σε θερμοκρασια με το νερο ενυδρειου κουβαλιμα η λεκανη μπροστα απο το ενυδρειο και με την σκουπα της σερα μεσα στο ενυδρειο και στο μεγαλο που δεν μπορω να την σηκωσω ψιλα βγαζω την εισοδο του φιλτρου απο το ενυδρειο την βαζω στο νερο και το βαζω ετσι μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-12-12, 22:25
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

φανταζομαι το βγάζεις με καποιο λάστιχο ....εγώ χρησιμοποιώ 2 κουβάδες σφουγγαρίσματος που ειναι αγορασμένοι καθαρα για αυτο το λόγο...και ειναι πολύ πιο γρήγορο και ανέξοδο απο κυκλοφορητεες....την αεραντλία κρατα την για καμια καραντινα ή γεννηστρα ή για καμια θεραπεία (αχρείαστη να ναι ) ή για αρτεμιες. .!
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-12-12, 22:31
harmasn Ο χρήστης harmasn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: γουδι
Μηνύματα: 378
Send a message via Skype™ to harmasn
Προεπιλογή

τα ενυδρεια ειναι στο σαλονι και με χαλια στην μεση καρεκλες κτλπ ειναι καπως δυσκολο να σικωνω λεκανες κτλπ με τον κηνδυνο να βρεξω κανα χαλι γιατι για να αδιασω το 30%-40% που κανω αλλαγες στο 300λιτρο κανω 3 δρομολογια με γεματη λεκανη με νερο και αλλα 3 για το γεμισμα.(το γεμισμα ειναι ευκολο) απλα για να αποφυγω ολο αυτο το πηγαινε ελα σκεφτομουν με κατι τετοιο http://www.praktiker.gr/p/antlia-ein...29#description να φευγει το νερο απο το ενυδρειο απευθειας στην μπανιερα και μετα απο την λεκανη με το ετοιμο νερο να μπαινει στο ενυδρειο για να μην σκουζει και η μανα μου καθε φορα που με βλεπει να κουβαλαω τις λεκανες μεσα στο σπιτι γιατι αμα σκονταψω και πεσει καμια λεκανη γεματη νερο μετα......
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-12-12, 22:54
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harmasn Εμφάνιση μηνυμάτων
τα ενυδρεια ειναι στο σαλονι και με χαλια στην μεση καρεκλες κτλπ ειναι καπως δυσκολο να σικωνω λεκανες κτλπ με τον κηνδυνο να βρεξω κανα χαλι γιατι για να αδιασω το 30%-40% που κανω αλλαγες στο 300λιτρο κανω 3 δρομολογια με γεματη λεκανη με νερο και αλλα 3 για το γεμισμα.(το γεμισμα ειναι ευκολο) απλα για να αποφυγω ολο αυτο το πηγαινε ελα σκεφτομουν με κατι τετοιο http://www.praktiker.gr/p/antlia-ein...29#description να φευγει το νερο απο το ενυδρειο απευθειας στην μπανιερα και μετα απο την λεκανη με το ετοιμο νερο να μπαινει στο ενυδρειο για να μην σκουζει και η μανα μου καθε φορα που με βλεπει να κουβαλαω τις λεκανες μεσα στο σπιτι γιατι αμα σκονταψω και πεσει καμια λεκανη γεματη νερο μετα......
Είχα το ίδιο πρόβλημα. Την λύση την βρήκα με αυτή. Βάζεις και ένα αλφαδολάστιχο και είσαι έτοιμος!!!
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-12-12, 23:00
harmasn Ο χρήστης harmasn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: γουδι
Μηνύματα: 378
Send a message via Skype™ to harmasn
Προεπιλογή

αλφαδολαστιχο;;;; και με το μανομετρικο 2 μετρα ειμαι κομπλε αλλα αυτο που σκεφτομαι ακομα ειναι οτι το νερο θα πρεπει να περναει απο 8 μετρα σωλινα και να ανεβει και 1,5 μετρα υψος
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 27-12-12, 23:01
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harmasn Εμφάνιση μηνυμάτων
αλφαδολαστιχο;;;; και με το μανομετρικο 2 μετρα ειμαι κομπλε αλλα αυτο που σκεφτομαι ακομα ειναι οτι το νερο θα πρεπει να περναει απο 8 μετρα σωλινα και να ανεβει και 1,5 μετρα υψος
Εγώ την δουλεύω με 10 μέτρα...
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-12-12, 23:03
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Μηπωσ και μπορεσεις να υιοθετησεις καποια ιδεα, εγω πεταωτο νερο στο μπαλκονι που ειναι διπλα και το βαρελι το εχω στην κουζινα που ειναι στην αλλη ακρη του σπιτιου. 15 μετρα λαστιχο, eheim 1250, και λογω αποστασης η ροη της αντλιας πεφτει τοσο, που το γεμισμα κραταει κανα 40λεπτο. Το τελειο δηλαδη. Μετα μαζεμα το λαστιχο και τελος.

Το ζεσταμα ηταν μεχρι τωρα ηταν μανουρα, αλλα βρηκα στο υπογειο εναν και καινουργιο ταχυθερμοσιφωνα, μπαινει στο ντουλαπι τησ κουζινας, θα τον συνδεσω και με το βαρελι, εχει ρυθμιση εξαγωμενου νερου και κλεινει αυτοματα μολις φτασει στη θερμοκρασια του. Ετσι πλεον δεν θα ζεσταινω σε κατσαρολα το νερο, ουτε με θερμοστατη να ανεβασει θερμοκρασια απο 13 στους 25 που κανει τρελη ωρα λογω απωλειων.

EDIT ναι η αποσταση ριχνει την ροη αλλα η 1250 εχει 1200 λιτρα παροχη και πεφτει στα 250-300 περιπου (140 σε 30-40 λεπτα)
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-12-12, 23:04
harmasn Ο χρήστης harmasn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: γουδι
Μηνύματα: 378
Send a message via Skype™ to harmasn
Προεπιλογή

Μια χαρα και το αλφαδολαστιχο τι ειναι;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-12-12, 23:11
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

θα συμφωνήσω με τον sky diver..και αν ψάχνεσαι με ebay πέρνεις καμια sun sun με τα ιδια λεφτα παιρνεις κανα 2 ....

εγω στο άδειασμα εχω απλα μια γωνια πιάνω το αλφαδολάστιχο στο τζαμι και 15ποντους μεσα στο νερο(εκει και ποτηράκι οπως η εισαγωγή των εξωτ.φιλτρων μην τραβήξει κανα ψάρι )ρουφάω απο την κάτω μεριά και το βαζω στην αποχέτευση του μπαλκονιου...ή σε κουβάδες ανάλογα...
-------------------------
το αλφαδολάστιχο ειναι σαν το λάστιχο ποτίσματος αλλα τελειως διαφανο και βγαίνει σε διάφορες διαμέτρους...ζητα το απο χρωματοπωλείο
__________________



Tάσος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη platy : 27-12-12 στις 23:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-12-12, 23:15
harmasn Ο χρήστης harmasn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: γουδι
Μηνύματα: 378
Send a message via Skype™ to harmasn
Προεπιλογή

θα παρω σβαρνα κανα πρακτικερ και τετοια καταστηματα μπας και βρω κατι φτηνοτερο αλλιως θα παω στην λυση του skydiver ευχαριστω πολυ παιδες!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-12-12, 23:18
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harmasn Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρα και το αλφαδολαστιχο τι ειναι;;;;
Ένα απλό λάστιχο κάνει. Το αλφαδολάστιχο είναι λάστιχο διάφανο παρόμοιο με αυτό που έχουν τα φίλτρα μας. Απλά το αλφαδολάτιχο βολεύει καλύτερα γιατί βλέπεις αν είναι μέσα καθαρό, που ακριβώς είναι το νερό, αν έχει κρατήσει κάπου αέρα και γενικότερα τι συμβαίνει μέσα του.
Εγώ χρησιμοποιώ αυτό αλλά νομίζω πως είναι ακριβό. Ίσως μπορείς να βρεις πιο φθηνές λύσεις σε μαγαζιά με είδη κήπου, χρώματα - σιδηρικά κτλ....
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-12-12, 00:51
Το avatar του χρήστη thanasisg
thanasisg Ο χρήστης thanasisg δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-11-2008
Περιοχή: Γέρακας - Λαμία
Μηνύματα: 523
Thumbs down

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harmasn Εμφάνιση μηνυμάτων
για να μην σκουζει και η μανα μου
Οχι για σένα ................ για την φουκαριάρα την μάνα σου!!!

Πολύ γέλασα ............... να 'σαι καλά!!!!!
__________________

Όσο ζω διαβάζω
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-02-13, 09:58
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

εγω πηρα ενα ενα πλαστικο κουτι 65 λιτρων απο την ικεα (10 ευρω) γεμιζω με νερο βρυσης, βαζω μεσα το "πουρο" απο το ψιφιακο θερμομετρο, και προσθετο 1-1,5 βραστο νερο απο βραστηρα, και 3-4 ml prime, μολις μετρησω 24-25C βαζω μεσα ενα κυκλοφοριτη των 10 ευρω με 2 μετρα αλφαδολαστιχο και ξεκηνα το γεμισμα, για την αναπληρωση χρεισιμοποιο ενα 4αλιτρο μπιτόνι απο απιονισμενο νερο και ρίχνω λιγο λιγο απο την τρυπα που εχω κανει στο καπακι του μπιτονιού, απίστευτη ευκολία και χαμηλο κόστος, μετα χρησιμοποιώ το κουτι για να αποθηκεύσω τα συμπράγκαλα(κυκλοφορητής, μπιτόνια, λεκανιτσες, vetex κτλ)
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-02-13, 08:43
jimn Ο χρήστης jimn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-05-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

Εγώ έχω πάρει ένα βαρέλι από συμφορουμίτη,γεμίζω το νερό από το wc και με το σκειτ του γιου μου το πάω μέχρι το σαλόνι.
Μετά με κυκλοφοριτή και αλφαδολάστιχο βγάζω το νερό από το ενυδρείο,περνάω από τη μπαλκονόπορτα το λάστιχο μέχρι τη τρυπούλα που έχει στο μπαλκόνι που βγαίνουν τα νερά και αδειάζω εκεί,χωρις καθόλου να λερώσω ούτε το μπαλκόνι ,μετά βάζω το κυκλοφοριτή στο βαρέλι και γεμίζω το ενυδρείο.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-02-13, 09:41
Το avatar του χρήστη stanlee
stanlee Ο χρήστης stanlee δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Περιοχή: orestiada
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή ...

Παίδες πρόσφατα ειχα δει έναν πλανόδιο πωλητή(Κινέζος 1000%)και πουλούσε μικρά βανακια με μοτερακι που το βάζεις ---ελεγε σε κάποιο δωμάτιο που πλημμύρισε και αυτό βγάζει τα νερά έξω από το λάστιχο που έχει...το λάστιχο σας πληροφορώ ήταν ένα κοινό λάστιχο βρύσης.Το μηχάνημα το πουλούσε 15 ευρό και φαντάζομαι πως αν το πέρνα και το έριχναν μέσα στο βαρέλι προετοιμασίας και το λάστιχο στο ενυδρείο ακούραστα θα έκανα την αλλαγή νερού μέσα σε λίγα λεπτά...αν τον ξαναδώ τον τύπο θα το πάρω θα το δουλέψω και θα σας πω τη γνώμη μου αλλά νομίζω θα δουλέψει!Εχει κανείς κάτι αντίστοιχο ή μπορεί να προτείνει κάτι άλλο....
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 02-02-13, 19:15
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanlee Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες πρόσφατα ειχα δει έναν πλανόδιο πωλητή(Κινέζος 1000%)και πουλούσε μικρά βανακια με μοτερακι που το βάζεις ---ελεγε σε κάποιο δωμάτιο που πλημμύρισε και αυτό βγάζει τα νερά έξω από το λάστιχο που έχει...το λάστιχο σας πληροφορώ ήταν ένα κοινό λάστιχο βρύσης.Το μηχάνημα το πουλούσε 15 ευρό και φαντάζομαι πως αν το πέρνα και το έριχναν μέσα στο βαρέλι προετοιμασίας και το λάστιχο στο ενυδρείο ακούραστα θα έκανα την αλλαγή νερού μέσα σε λίγα λεπτά...αν τον ξαναδώ τον τύπο θα το πάρω θα το δουλέψω και θα σας πω τη γνώμη μου αλλά νομίζω θα δουλέψει!Εχει κανείς κάτι αντίστοιχο ή μπορεί να προτείνει κάτι άλλο....
Ναι ειναι γνωστα αυτα. Σε πολυκαταστηματα στυλ πρακτικερ λιροι θα το βρεις πιο φτηνα.
Το θεμα ειναι η δυναμη της ροης. Να μη γινει τσουναμι. Οσο πιο πολυ ωρα διαρκει η εισαγωγη του νερου τοσο καλυτερα για αποφυγη αποτομων μεταβολων στις παραμετρους του νερου.

Το κοινο λαστιχο κανει και για τις "ενυδρειακες" αντλιες. Απλα λεμε οτι το διαφανες αλφαδολαστιχο (εκτος οτι ειναι πιο οικονομικο) φαινεται και η κατασταση του εσωτερικα, για να καθαριζεται οταν πιασει μπιχλα.
Αν δεν αφηνουμε να μενει νερο μεσα στο λαστιχο μετα την αλλαγη, αποφευγουμε την συσσωρευση μπιχλας και πιθανως παθογονων απο το ακινητο νερο.
Και θελει καλο ξεβγλαμα πριν τη χρηση, να αδειαζει απο νερο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimn Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ έχω πάρει ένα βαρέλι από συμφορουμίτη,γεμίζω το νερό από το wc και με το σκειτ του γιου μου το πάω μέχρι το σαλόνι.
Αντε να του παρεις και αυτοκινητακι


(θα κανεις ακομα πιο ευκολα τις αλλαγες )
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 02-02-13 στις 19:15 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-02-13, 14:06
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanlee Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες πρόσφατα ειχα δει έναν πλανόδιο πωλητή(Κινέζος 1000%)και πουλούσε μικρά βανακια με μοτερακι που το βάζεις ---ελεγε σε κάποιο δωμάτιο που πλημμύρισε και αυτό βγάζει τα νερά έξω από το λάστιχο που έχει...το λάστιχο σας πληροφορώ ήταν ένα κοινό λάστιχο βρύσης.Το μηχάνημα το πουλούσε 15 ευρό και φαντάζομαι πως αν το πέρνα και το έριχναν μέσα στο βαρέλι προετοιμασίας και το λάστιχο στο ενυδρείο ακούραστα θα έκανα την αλλαγή νερού μέσα σε λίγα λεπτά...αν τον ξαναδώ τον τύπο θα το πάρω θα το δουλέψω και θα σας πω τη γνώμη μου αλλά νομίζω θα δουλέψει!Εχει κανείς κάτι αντίστοιχο ή μπορεί να προτείνει κάτι άλλο....
υπαρχει εξάρτημα "αντλία" που μπαίνει σε δρέπανο(τρυπάνι) και κάνει την δουλεια του κυκλοφοριτη, γύρο στα 10 ευρω http://special-products.gr/gr/water_pumping.php
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-02-13, 18:12
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

ευκολο αν καταλαβεις πως δουλευει ενα αεροφιλτρο
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αγορα αεραντλιας dimitrios Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 7 04-10-10 23:32
θορυβος αεραντλιας.... thanasis76 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 29 31-01-10 10:43
Χρηση αεραντλιας και αλλες ιστοριες.. netblues Γλυκό νερό - Γενικά 6 09-04-08 07:36

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07094 seconds with 13 queries