Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-01-14, 14:29
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή ξενα μονομαχοφορουμ και "βιοτοπικοτητα" στο εξωτερικο.

ψαχνοντας σημερα να βρω καποιο ξενογλωσσο φορουμ σχετικο με Bettas ωστε να κανω εγγραφη και να διαβασω αρθρα κλπ,ειδα μερικα πραγματα τα οποια δεν ειχα συνειδητοποιησει μεχρι τωρα.

καταρχην τοσο καιρο δεν εχω γραφτει σε ξενο φορουμ,και αυτο γιατι δεν χρειαστηκε.οτι θελω το ψαχνω ειτε εδω,ειτε μεσω google και συνηθως βρισκω πληροφοριες αρκετες.καποιες φορες και σε θεματα ξενων φορουμ.
αλλα εγγραφη δεν χρειαστηκε να κανω ποτε.

βρηκα λοιπον διαφορα φορουμ απτα οποια καποια μου φανηκανε αρκετα καλα,με βαση τη βιβλιογραφια και τα αρθρα που εχουνε.ενα απο αυτα ειναι το ibc αν και δεν μπορεσα να κανω εγγραφη ακομα γιατι θελει συνδρομη.καποια στιγμη θα γινει.

προς το παρον γραφτηκα στο bettas4all,αλλα ειδα και αλλα αρκετα στο ψαξιμο.

με ενα γρηγορο ψαξιμο σε καποια απο αυτα,μου εκανε εντυπωση το ποσο "μπροστα" ειμαστε εδω μεσα

μεχρι στιγμης δεν εχω δει ξενο φορουμ με θεματα που να προαγουν τη "βιοτοπικοτητα" στα ενυδρεια.
στην πλειοψηφια τους,οι περισσοτεροι κρατανε Betta σε γυαλες με λιγο κερατοφυλο
πουθενα (μεχρι στιγμης) δεν ειδα ενυδρεια σαν αυτο που εστησε ο γιωργος,η εγω με τη λιμνη,η ο Leandros,η ο nick74,και πολλοι αλλοι δηλαδη που δεν μουρχονται τωρα τα Nickname τους και τα ενυδρεια τους.

δεν το περιμενα δηλαδη οτι ειμαστε τοσο μπροστα και εχουμε τοσο ψηλα στανταρ στα μονομαχοενυδρεια(και οχι μονο).

το εχει προσεξει κιαλλος αυτο,η ειναι μονο δικια μου εντυπωση και κανω λαθος?

ανοιγω το θεμα εδω γιατι θα ηθελα απο οσους ειναι μελη σε ξενα φορουμ σχετικα με bettas,να μου προτεινουνε καποιο.

αλλα μπορουμε και να συζητησουμε τα υπολοιπα με οποιον εχει γνωμη πανω στο θεμα γενικα.

αν ειναι σε λαθος κατηγορια παρακαλω ας το μεταφερει καποιος συντονιστης το θεμα οπου νομιζει οτι ειναι καλυτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-01-14, 16:14
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Έχεις δίκιο σχετικά με τα περισσότερα ξένα forums (και ειδικότερα για το bettas4all που ξέρω την κατάσταση "εκ των έσω"). Η βασική μας διαφορά είναι ότι εδώ δίνουμε περισσότερο σημασία στην ευζωία των ψαριών και στις ιδανικές συνθήκες διαβίωσης (όσο το δυνατόν σωστότεροι παράμετροι, μεγαλύτερα ενυδρεία, φυσική διακόσμηση κλπ), ενώ εκεί το χόμπι σχετίζεται πιο πολύ με την ανάπτυξη συγκεκριμένων μορφών/ποικιλιών με ιδανικές αναλογίες, σπάνιων χρωματισμών, καθαρών lines για διαγωνισμούς κλπ. Και εκεί όμως δίνουν αρκετές πληροφορίες για την αξιοπρεπή διαβίωση των ψαριών (με διαφορετικά standards όμως πχ σχετικά με το minimum μέγεθος ενυδρείου). Για παράδειγμα αυτό είναι ένα φυλλάδιο που το μοιράζουν κάθε καλοκαίρι στο bettas4all show: http://www.hollandbettashow.com/bett...lCARESheet.pdf
Πολλοί ξένοι εκτροφείς κάνουν αναγκαστικά "εκπτώσεις" σε βασικές ανάγκες των ψαριών (πχ κρατούν μονομάχους σε 2-5-10λ ενυδρεία/δοχεία) καθώς διατηρούν εκατοντάδες ψάρια στα fishrooms τους και απλά δεν βγαίνει αλλίως... Για τον απλό χομπίστα όμως που απλά ενδιαφέρεται για την καύτερη δυνατή διαβίωση του ψαριού του, και όχι για το πως να αναπτύξει τελειότερες μορφές halfmoon μέσω αλλεπάλληλων αναπαραγωγών, νομίζω πως το δικό μας φόρουμ προσφέρει πολύ καλές πληροφορίες (και για τον ίδιο και για τα ψάρια του).
Παρ'όλ'αυτά, το bettas4all έχει και ένα section για άγρια που μπορείς να βρεις πληροφορίες (http://www.bettas4all.nl/viewforum.p...6527920dbd92ad), οπού επειδή δεν υπάρχει το πνεύμα του διαγωνισμού (show) τα πράγματα θα είναι μάλλον διαφορετικά To IBC έχει κάποιες πληροφορίες σε άρθρα (http://www.ibcbettas.org/smp/articles/index.html) αλλά δε θυμάμαι τι γίνεται στο φόρουμ του...
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-01-14, 17:35
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ για το φυλλαδιο!δεν το ειχα ξαναδει,θα το διαβασω.

για τα υπολοιπα που λες,για να τα λες κιεσυ,μαλον ετσι ειναι τελικα τα πραγματα.

μου κανει μεγαλη εντυπωση που δεν φαινεται να εχει προχωρησει η "δικια μας" προσεγγιση στα ενυδρεια.περιμενα οτι θα εβλεπα πραματα και θαματα δηλαδη στο bettas4all αλλα για να πω την αληθεια ψιλο-"απογοητευτηκα".

οχι οτι δεν καταλαβαινω τους λογους βεβαια,οπως ειπες καποιοι κρατανε δεκαδες και ισως και 100αδες ψαρια οποτε δεν ειναι ευκολη μια τετοια προσεγγιση στα ενυδρεια.

λυπαμαι ομως γιατι βλεπω και "νεους" στο χομπι εκει μεσα που ακολουθουνε αυτο το παραδειγμα και πεφτουν στη λουμπα των αναπαραγωγων χωρις στην ουσια να ενδιαφερονται για κατι περισσοτερο για τα ψαρια τους.

τουλαχιστον αποσα θεματα εχω διαβασει μεχρι στιγμης αυτη την αισθηση εχω.σιγουρα θα υπαρχουνε και εξαιρεσεις και δεν τις εχω δει ακομα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-01-14, 18:19
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Οταν δηλωνω οτι ειμαι κατα των διαγωνισμων, καποιο λογο εχω

Η βιοτοπικη κατηγορια ειναι αυτη που εκτιμησα κι εγω μονο απο το bettas4all οταν γραφτηκα
Το ibc το θεωρω τοπ
Ολα σχεδον τα φορουμ ασχολουνται με το "επιπλο" και οχι με τα ψαρια (και οχι μονο για τους μονομαχους)
Εδω εχουμε τη φημη των "υπερβολικων" και "αυστηρων" που δεν κανουμε "εκπτωσεις" (για να εχουμε μελη).
Παρολαυτα εχουμε και τα πια πολλα (ενεργα) μελη.


ΥΓ καπου διαβασα με θεικη ατακα, καπως ετσι:
Λεει ενας "εχω ενα μονομαχο σε 3 λιτρα".
"Ειναι λιγα" του λεει ο αλλος. "Βαλτο σε 10".
"Μα θα ειναι αδειο το ενυδρειο" απανταει.
"Και δοξα τω θεω να λες. Αν εγραφες σε καποιο αλλο φορουμ, θα σου λεγαν βαλτο σε 60"
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-01-14, 19:17
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ καπου διαβασα με θεικη ατακα, καπως ετσι:
Λεει ενας "εχω ενα μονομαχο σε 3 λιτρα".
"Ειναι λιγα" του λεει ο αλλος. "Βαλτο σε 10".
"Μα θα ειναι αδειο το ενυδρειο" απανταει.
"Και δοξα τω θεω να λες. Αν εγραφες στε καποιο αλλο φορουμ, θα σου λεγαν βαλτο σε 60"
Πολυ καλο
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-01-14, 19:53
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σπυρο ισχυει αυτο που λες,αλλα για καποιο λογο ειχα την εντυπωση οτι αυτο ητανε ελληνικο "κουσουρι".και ξαφνικα βλεποντας τοσα διεθνη "εξειδικευμενα"φορουμ να ακολουθουνε τετοιο δρομο,πραγματικα με απογοητευσε δηλαδη.

οι ανθρωποι με τα μεσα που εχουνε,την προσβαση σε πληροφοριες και τελευταια(αλλα εξισου σημαντικο)τις τιμες στα μαγαζια τους,θα επρεπε να κανουνε παπαδες.

και γραφτηκα σημερα και μολις τα ειδα,σκεφτηκα οτι αν μπουν εδω μεσα θα τους βγουν τα ματια!(με την καλη εννοια )
οχι για τα δικα μου ενυδρεια δηλαδη,τα δικα μου δεν ειναι τιποτα.
υπαρχουν αλλα πολλα εδω μεσα απειρως καλυτερα.

το θεμα ειναι τι θα βλεπανε!
και μετα συζηταμε για ψαρια που ψοφανε αδικα κατα χιλιαδες κλπ.
τι το συζηταμε;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-01-14, 20:25
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Ε καλα σε πολλα ειμαστε μπροστα οι Ελληνες αλλα πως τα καταφερνουμε και βγαινουμε τελευταιοι κι εγω δε το καταλαβαινω....
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-01-14, 22:22
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

αυτο ξαναπεστο...
αλλα ειναι απλη η απαντηση.
τρωγομαστε.και οι "απεξω" το ξερουν αυτο.οχι τωρα,εδω και χιλιαδες χρονια

"Αφού έληξε η μάχη ο Ξερξης κάλεσε το πρώην βασιλιά της Σπάρτης Δημάρατο,ο οποίος όπως είπαμε τον ακολουθούσε στην εκστρατεία και τον ρώτησε πόσοι Λακεδαιμόνιοι απομένουν ακόμα και πόσοι απ'αυτούς αξίζουν στον πόλεμο όπως αυτοί που τον πολέμησαν στις Θερμοπύλες.Εκείνος του απάντησε ότι στην Λακεδαίμονα υπάρχουν πολλές πόλεις με μεγάλο πλήθος.Υπάρχει και η πόλις της Σπάρτης που από μόνη της διαθέτει 8000 περίπου άνδρες,αλλά όλοι τους δεν είναι ίδιοι με αυτούς που αντιμετώπισες εδώ,αλλά είναι όμως γενναίοι.Ο Ξέρξης απάντησε: Αφού είχες κάνει βασιλιάς τους θα ξέρεις με ποιό τρόπο μπορούμε να τους καταλάβουμε με όσο το δυνατόν λιγότερες απώλειες. Ο Δημάρατος τότε τον συμβούλεψε:"Στείλε 300 πλοία του στόλου σου στις ακτές της Λακωνίας.Κοντά σ'αυτές υπάρχει η νήσος Κύθηρα.Γι'αυτή την νήσο ο σοφός Χίλων είχε πεί ότι ήταν καλύτερα να μην υπήρχε,διότι οποιοσδήποτε εχθρός θα την χρησιμοποιούσε σαν ορμητήριο για τρομοκράτηση των Λακεδαιμονίων.Έτσι λοιπόν μπορείς να την καταλάβεις και ενώ το πεζικό σου θα κατακτά την υπόλοιπη Ελλάδα,οι Σπαρτιάτες θα μένουν εκεί φυλάσσοντας την πόλη τους..Αφού λοιπόν υποδουλώσεις την Ελλάδα ,οι Λακωνικές δυνάμεις θα είναι ανεπαρκείς,για την άμυνα.Αν δεν το κάνεις αυτό,θα αναγκασθείς να δώσεις σκληρές μάχες στον Ισθμό,οπου θα βρίσκονται οι συμμαχικές δυνάμεις των Πελοποννησίων.Αν όμως ακούσεις την συμβουλή μου τότε ο Ισθμός και οι υπόλοιπες πόλεις θα παραδοθούν χωρίς μάχη".

Στη συνέχεια πήρε τον λόγο ο αρχηγός του στόλου και αδελφός του Ξέρξη Αχαιμένης που επειδή φοβήθηκε μήπως πεισθεί ο βασιλιάς του είπε:"Βασιλιά,σε βλέπω να επηρεάζεσαι απο άνδρα που φθονεί τις επιτυχίες σου και σε προδίδει,γιατί στους Έλληνες αρέσουν αυτά τα πράγματα.Μέχρι σήμερα μας έχουν ναυαγήσει 400 πλοία (φαίνεται ότι ξεχνάει άλλα 200 συν τα 45 αιχμαλωτησθέντα) και αν αποσπάσεις από τον στόλο άλλα 300 για τον περίπλου της Πελοποννήσου,τότε οι αντίπαλοι μας θα γίνουν ισόπαλοι.Ενώ αν μείνει ο στόλος συγκεντωμένος,θα αποτελεί φόβητρο για τους Έλληνες οι οποίοι μειονεκτούν σε αριθμό πλοίων.Επι πλέον εφ'όσον ο στόλος και ο στρατός ξηράς κινούνται παράλληλα,ολόκληρος ο στόλος θα υποστηρίξει το πεζικό και το πεζικό τον στόλο.Όσον αφορά τους Λακεδαιμόνιους ,εφ'όσον δώσουν μάχη εναντίον μας δεν θα μπορέσουν να επανορθώσουν τις ζημιές που έπαθαν".Σ'αυτά τα λόγια συνηγόρησε και η βασίλισσα της Αλικαρνασού,Αρτεμισία,την οποία εκτιμούσε πολύ ο Ξέρξης.

Ο Ξέρξης απάντησε:"Νομίζω ότι είναι σωστά αυτά που είπες και θα ακολουθήσω την γνώμη σου.Ο Δημάρατος με συμβούλευσε εκείνα που έκρινε συμφερότερα για μένα,η γνώμη σου όμως είναι προτιμότερη". "

....
http://wwwaporrito.blogspot.gr/2013/02/4.html
-------------------------
διαβασα το φυλλαδιο που εβαλε ο μαβερικ.πολυ κατοτοπιστικο και σιγουρα πολυ πιο χρησιμο απο οποιαδηποτε μπουρδα που μπορει να πει η πλειοψηφια των πετσοπαδων σε νεους αγοραστες.

αναρωτιεμαι,αν θα μπορουσα/με να παρω/ουμε αδεια απτο συγγραφεα ωστε να το μεταφρασω/ουμε (αν ενδιαφερονται και αλλοι)

και να το μοιρασω/ουμε στα καταστηματα.

η με βαση αυτο το φορμα,να γραψουμε ενα "δικο μας"...αν και δεν βλεπω το λογο γιαυτο,ειναι πληρες απο πληροφοριες νομιζω...

θα μπορουσε να μπει φυσικα το φορουμ σαν "φορεας" η ο συλλογος η οτι αλλο μπορουμε να συμφωνησουμε.η και τιποτα ακομα.απλα να μοιραστει σαν γενικες οδηγιες για υποψηφιους αγοραστες.

η υιοθετηση του (η οχι)απτα καταστηματα, θα ητανε επισης πολυ ενδιαφερουσα για διαφορους λογους...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 01-01-14 στις 22:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-01-14, 19:18
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Ωραία ιδέα, θα το προωθήσω στον Τόλη και τους συντονιστές (αφου θα μπει λογικά και το όνομα του φόρουμ από κάτω) και μπορώ να μιλήσω και στον Joep που το έφτιαξε (και του ανήκουν και οι φώτος), είμαι σίγουρος ότι δε θα έχει αντίρρηση
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-01-14, 19:36
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

maverick αν μπορεις να τα κανεις αυτα,θαναι σουπερ!!!
αναλαμβανω εγω τη μεταφραση, η μπορουμε και να τη μοιρασουμε τη δουλεια αν ενδιαφερεται καποιος.

και να τρεξω για εκτυπωσεις κλπ μπορω αν χρειαζεται.

μπορει και να μη γινει σε φυλλαδια αλλα σε μορφη μικρης αφισας στη χειροτερη περιπτωση και να μπει στα καταστηματα τουλαχιστον.
η τεσπα,οτι αποφασιστει οτι ειναι πιο πρακτικο και συμφερει.

και χρηματικα θα βοηθησω οσο περισσοτερο μπορω.
και για τη διανομη μπορω να τρεξω αρκετα.τουλαχιστον αποδω στα νοτια προαστια γιατι στην υπολοιπη αττικη δεν τα ξερω τα μερη.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 08-01-14, 20:59
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Λοιπόν, το ΟΚ το πήραμε από τον Joep. Συγκεκριμένα μου είπε: "Please go ahead. I hope it will help to make people more aware of how to take care of bettas". Αν έχεις όρεξη ξεκίνα τη μετάφραση και το προχωράμε Θα δω μηπως βρω άλλες φωτος για να βάλουμε ελληνικές επεξηγήσεις (αν και η αγγλική ορολογία είναι πιο χρήσιμη για αναζητήσεις στο internet). Aν χρειάζεσαι βοήθεια στη μετάφραση συγκεκριμένων όρων κλπ εδώ είμαστε. Λογικά θα φτιαχτεί ένα νέο thread να ασχοληθούμε με αυτό εκει, να πουν και άλλα μέλη τη γνώμη τους για τις πληροφορίες που θα έχει κλπ...
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-01-14, 21:13
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.381
Προεπιλογή

Μπράβο Γιάννη
Γιώργο ότι βοήθεια θέλεις να μας πεις.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-01-14, 13:23
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

μπραβο!!!!

η μεταφραση εχει ηδη ξεκινησει.απλα το πηγαινα λιγο αργα γιατι δεν ηξερα τι θα γινει τελικα με την αδεια

τυχανε και κατι δουλειες και δεν εκατσα πολυ κανα δυο μερες τωρα.προχωραμε ομως,θα ανοιξει θεμα φυσικα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-01-14, 13:24
Το avatar του χρήστη no_name
no_name Ο χρήστης no_name δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: .....
Μηνύματα: 839
Προεπιλογή

¶μα θέλετε μπορώ να βοηθήσω στο καλλιτεχνικό κομμάτι!!!
__________________
Όταν με βγάζετε φωτογραφίες μη μου λέτε: "κοίτα το πουλάκι"
Σε όλες έχω βγει με κατεβασμένο το κεφάλι
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-01-14, 13:48
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

george,μαλον θα χρειαστει βοηθεια οπως ειπες,στο καλλιτεχνικο κομματι,(photoshop κλπ).
μολις τελειωσει το κειμενο δηλαδη.
μονο που δεν ξερω σε ποια κατηγορια να ανοιξω νεο θεμα(εδω η στην κατηγορια του gab?)
οποτε η πεστε μου που,η ας ανοιξει το θεμα ενας συντονιστης και συνεχιζουμε εκει τη συζητηση,γιατι χρειαζονται ιδεες.
-------------------------
το ανοιγω εδω,και αν δει καποιος συντονιστης οτι χρειαζεται ας το μεταφερει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 09-01-14 στις 13:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-01-14, 23:29
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ καπου διαβασα με θεικη ατακα, καπως ετσι:
Λεει ενας "εχω ενα μονομαχο σε 3 λιτρα".
"Ειναι λιγα" του λεει ο αλλος. "Βαλτο σε 10".
"Μα θα ειναι αδειο το ενυδρειο" απανταει.
"Και δοξα τω θεω να λες. Αν εγραφες σε καποιο αλλο φορουμ, θα σου λεγαν βαλτο σε 60"


χαχαχα χαιρομαι που εχω -οπως και καποιοι αλλοι συγχομπυστες- κακιστη φημη σε κοινοτητες που θεωρω της πλακας
Παλιοτερα θα σου ελεγα να τους μεταβιβασεις τα συλληλπητηρια μου για την ενταφιασμενη ζωοφιλια τους (και καλα) αλλα τωρα μαλλον δε μπορεις :P
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
O Raven "πρασινισε" και ο "θρονος" οπως και το gab κανει το γυρο του κοσμου!!! Γιώργος Κ Ιστοσελίδες στο Internet 37 23-08-10 22:10

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06800 seconds with 13 queries