Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-12-13, 00:45
Το avatar του χρήστη Sandrea
Sandrea Ο χρήστης Sandrea δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-11-2011
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή 18L Με μονομάχο

Καλησπέρα παιδιά! Τώρα με τις διακοπές των Χριστουγέννων που επέστρεψα σπιτι μου βρηκα το παλιο 18λιτρο ενυδρείο μου και σκεφτηκα να το στήσω στο φοιτητικό μου σπίτι για να στολίζει το σπίτι αλλα και για να κρατώ και μια επαφή με το χόμπυ.

Εαν έχετε την καλοσύνη να με βοηθήσετε με μερικά πραγματάκια, θελω να σας πω τι εξοπλισμό διαθέτο και να μου πείτε τι να βάλω μέσα απο αυτα.

Επίσης σχετικά με το στρώσιμο του ενυδρειου, θα μπορέσω να το κάνω πριν βάλω μέσα τον μομάχο ρίχνοντας τροφή καθημερινά για να δημιουργήσω τα απαραίτητα βακτήρια; ( εννοείται χωρις τον μονομάχο μέσα, ο μονομάχος να μπει αφου στρωθεί το ενυδρείο)



Εξοπλισμός (18L ενυδρείο):

-φίλτρο
-θερμοστάτης (μαζι με το φίλτρο ειναι για τα λιτρα του ενυδρείου, δε θυμαμαι προδιαγραφες)
-αεραντλια
-αεροκουρτίνα
-μπλε άμμος
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-12-13, 01:17
asteris_veria Ο χρήστης asteris_veria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή

Χρονια πολλα!
Φιλτρο με τι υλικο??? Τι μπλε αμμο πετα την και παρε κατι φυσικο στη Βεροια εχει φυσικο χαλικι απο οσο θημαμε με 0-8-1¤ το κιλο εσυ θες καμια 1-3 κιλα . Για το στρωσιμο θα χριαστεις τεστ νερου για NH4-NO2-NO3 3 τεστ συνολικα . Διαβασε στα υπομνηματα στους αρχαριους.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-12-13, 01:23
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

γιατι δεν βαζεις μια αγγελια για ενα 60λιτρο;το 18λιτρο θα παιδεψει κιεσενα,και πολυ περισσοτερο το ψαρι.δεν ειναι καταλληλα λιτρα αυτα για ψαρι,οση διαθεση κιαν εχεις για σωστη συντηρηση.

αν βαλεις αγγελια μπορει να το βρεις και τσαμπα το ενυδρειο και να μη σου στοιχισει τιποτα.η μπορεις στην αναγκη να φτιαξεις ενα diy η να κανει μια γλαστρολιμνη με φυτα και μονομαχο σε κουτι του ικεα κλπ, για μεσα στο σπιτι σου.

πχ...


δεν ειναι κριμα να παιδευτει το ψαρι σε ενα "ποτηρι" νερο,χωρις λογο;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-12-13, 01:42
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Το ενυδρειο το θεωρω πολυ μικρο για οποιοδηποτε ψαρι, ποσο μαλλον για καποιο που γινεται 7 εκατοστα. Το θεμα δεν ειναι να γλυτωσει ο Μονομαχος απο το ποτηρακι και να παρατεινει το μαρτυριο του, αλλα να ζησει ευτυχισμενος. Απο τη μια μπαινει ο περιορισμενος χωρος που μονο καλο δεν θα κανουν στο ψαρακι και απο την αλλη η δυσκολια διατηρησης σταθερων συνθηκων σε αυτα τα λιτρα. Ολα αυτα, εμενα μου κανουν καλυτερη την επιλογη αγορας ενος ενυδρειου 50+ λιτρων απο αγγελια (ωστε να ειναι οικονομικο).

Απο εκει και περα, θελεις φιλτρο με μικρη σχετικα ροη για το συγκεκριμενο ψαρι, αλλα με χωρο για βιολογικο υλικο και οχι μονο σφουγγαρια, θερμαντικο σωμα και αντικατασταση του εντονου χρωματος βυθου, με κατι πιο φυσικο. Τα εντονα μη φυσικα χρωματα προκαλουν stress σε ολα τα ψαρια.

Μολις γινουν αυτα, αρχιζεις στρωσιμο με τροφη (οπως ειπες), αμμωνια ή μπολι ακομα καλυτερα και ενω εχεις προμηθευτει τα καταλληλα υγρα tests, βεβαιωνεσαι οτι το περιβαλλον ειναι ασφαλες και εισαγεις το ψαρακι. Μερικα ευκολα φυτα μονο καλο θα κανουν στην ισορροπια του οικοσυστηματος και τη ζωη του Μονομαχου.

Φυσικα, πριν απ' ολα αυτα, απαιτειται αρκετο διαβασμα, ωστε να αποφυγεις λαθη που μπορουν να προκαλεσουν μεγαλο προβλημα στην υγεια του ψαριου.

Καλη συνεχεια και για οτι χρειαστεις, εδω ειμαστε
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-12-13, 01:43
Το avatar του χρήστη Sandrea
Sandrea Ο χρήστης Sandrea δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-11-2011
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Χρόνια Πολλα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, asteri μου είπε ο κύριος που μου πούλησε την άμμο οτι ειναι χαλαζιακή και θέλω κάτι με ωραιο χρώμα ετσι ώστε να φαίνεται ωραιο... φίλε kgf12345, αυτα που μου είπες δεν προκοιτε να συμβουν. θέλω να στήσω ένα ενυδρείο που ήδη έχω εύκολα, γρήγορα και φτηνα.

εννοείται πως θα αγοράσω και τεστ, τώρα το φίλτρο έχει μέσα ενα σφουγκαράκι αλλα....δε πηρα ακομη απάντηση για το ποια απο τα παραπάνω υλικά μου να χρησιμοποιήσω οπτε παραμένει η ερώτηση

EDIT: nazgul σ'ευχαριστώ και σενα για την απαντηση.. έχεις να μου προτείνεις κάποιο άλλο ψάρι γι αυτα τα λίτρα μήπως;
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-12-13, 01:48
asteris_veria Ο χρήστης asteris_veria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή

Φιλτρο σιγουρα θα βαλεις θερμοστατη σιγουρα τωρα η αεραντλια κακο δεν κανει οποτε βαλτη κ αυτη αλλα οχι στο full ο μονομαχος δε θελει πολυ αναταραξη στο νερο του. Αλλα οτι τα λιτρα ειναι λιγα ενοειτε. Βαλε αν βεβαια γινεται σε τοσα λιτρα καμια γαριδα. Με επιφυλαξη το λεω γιατι εεν γνωριζω τις απαιτησεις τους. Χαλαζιακη αλλα βαμενη παρε χαλαζιακη φυσικη τη μπεζ παλι ομορφη θα ειναι
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-12-13, 01:53
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sandrea
EDIT: nazgul σ'ευχαριστώ και σενα για την απαντηση.. έχεις να μου προτείνεις κάποιο άλλο ψάρι γι αυτα τα λίτρα μήπως;
Δεν θα εβαζα τιποτα σε αυτα τα λιτρα, περα απο κανενα σαλιγκαρι για να πω την αληθεια. Απο τη μια, οπως ειπα παραπανω, για να μην ταλαιπωρησω οποιοδηποτε ζωντανο και απο την αλλη γιατι οσες ωρες και να εισαι απο πανω, οι παραμετροι θα αλλαζουν συνεχως. Πραγμα που σημαινει με λιγα λογια, προβληματα στο ψαρι.

Ακομα και για red cherries το θεωρω μικρο, τουλαχιστον αν δεν ειχα αλλο ενυδρειο για να μεταφερω το γοννο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-12-13, 01:55
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

οπως θες.εγω στο προτεινα γιατι το εχω κανει το λαθος που πας να κανεις και ξερω τι τραβηξα για να κρατησω το ψαρι υγειες.

αφου θες να περασεις τα ιδια δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω.οχι γιατι εχω προσωπικα κατι μαζι σου,αλλα για το ψαρι.

ειναι σαν να οδηγαει καποιος προς το γκρεμο,να του λες πατα φρενο,και να σε "γραφει".και οχι μονο να σε γραφει αλλα να πρεπει και να κατσεις να τον δεις να πεφτει.

οποτε φιλικα,καλη συνεχεια

οτι και αν κανεις,διαβασε οπωσδηποτε τα υπομνηματα στους αρχαριους και οτι απορια εχεις,ρωτα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-12-13, 10:10
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
οπως θες.εγω στο προτεινα γιατι το εχω κανει το λαθος που πας να κανεις και ξερω τι τραβηξα για να κρατησω το ψαρι υγειες.

αφου θες να περασεις τα ιδια δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω.οχι γιατι εχω προσωπικα κατι μαζι σου,αλλα για το ψαρι.

ειναι σαν να οδηγαει καποιος προς το γκρεμο,να του λες πατα φρενο,και να σε "γραφει".και οχι μονο να σε γραφει αλλα να πρεπει και να κατσεις να τον δεις να πεφτει.

οποτε φιλικα,καλη συνεχεια

οτι και αν κανεις,διαβασε οπωσδηποτε τα υπομνηματα στους αρχαριους και οτι απορια εχεις,ρωτα.
+1

καντο γαριδαδικο, μια χαρα θαναι. Για ψαρι το ξεχνας, ΝΟΜΙΖΩ κιολας βεροια εχει νερο στα μετρα των σερρων, κοτρωνες δηλαδη, οποτε το ξεχνας εις διπλουν για μονομαχο (χωρις επεξεργασια νερου εννοω).
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-02-14, 21:31
Το avatar του χρήστη Sandrea
Sandrea Ο χρήστης Sandrea δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-11-2011
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Παιδια να κάνω μια ερώτηση ακομη, σχετικα με τον φωτισμο θα μπορουσα να βάλω ταινια LED αντι για T5? Πειραζει;
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 13-02-14, 21:34
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sandrea Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια να κάνω μια ερώτηση ακομη, σχετικα με τον φωτισμο θα μπορουσα να βάλω ταινια LED αντι για T5? Πειραζει;
Οχι δεν πειράζει, αλλά θα πέσει η έντασή της σύντομα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-02-14, 21:45
Το avatar του χρήστη Sandrea
Sandrea Ο χρήστης Sandrea δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-11-2011
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Ευχαιρστώ για την απαντηση, μηπως ξέρεις και εαν έχει σημασια σε θερμό-ψυχρο χρώμα και σε τι watt?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-02-14, 22:26
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Δεν εχει σημασια, βαλε οτι χρωμα σου αρεσει να βλεπεις.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-02-14, 22:38
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sandrea Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά! Τώρα με τις διακοπές των Χριστουγέννων που επέστρεψα σπιτι μου βρηκα το παλιο 18λιτρο ενυδρείο μου και σκεφτηκα να το στήσω στο φοιτητικό μου σπίτι για να στολίζει το σπίτι αλλα και για να κρατώ και μια επαφή με το χόμπυ.

Εαν έχετε την καλοσύνη να με βοηθήσετε με μερικά πραγματάκια, θελω να σας πω τι εξοπλισμό διαθέτο και να μου πείτε τι να βάλω μέσα απο αυτα.

Επίσης σχετικά με το στρώσιμο του ενυδρειου, θα μπορέσω να το κάνω πριν βάλω μέσα τον μομάχο ρίχνοντας τροφή καθημερινά για να δημιουργήσω τα απαραίτητα βακτήρια; ( εννοείται χωρις τον μονομάχο μέσα, ο μονομάχος να μπει αφου στρωθεί το ενυδρείο)



Εξοπλισμός (18L ενυδρείο):

-φίλτρο
-θερμοστάτης (μαζι με το φίλτρο ειναι για τα λιτρα του ενυδρείου, δε θυμαμαι προδιαγραφες)
-αεραντλια
-αεροκουρτίνα
-μπλε άμμος
συγγνώμη αλλα αφού δεν ακούς κάτι από αυτά που σου λένε τα μελόι γιατί ρωτάς ????


σου είπαν ότι πας λάθος και απ ότι φαίνεται δε θες να καταλάβεις ούτε χαλίκι ούτε φώτα ούτε λίτρα δεν αλλάζεις ποιος ο λόγος που ρωτάς


τώρα σε ότι ερώτηση και να κανεις μέχρι να χάσεις το ψάρι απλά θα σε δουλεύουνε

δε το καταλαβαίνεις ?


6000 κέλβιν να βάλεις γιατί αλλιώς θα βγάλεις αλγες με το θερμό
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-02-14, 23:18
Το avatar του χρήστη lifefx
lifefx Ο χρήστης lifefx δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sandrea Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρόνια Πολλα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, asteri μου είπε ο κύριος που μου πούλησε την άμμο οτι ειναι χαλαζιακή και θέλω κάτι με ωραιο χρώμα ετσι ώστε να φαίνεται ωραιο... φίλε kgf12345, αυτα που μου είπες δεν προκοιτε να συμβουν. θέλω να στήσω ένα ενυδρείο που ήδη έχω εύκολα, γρήγορα και φτηνα.

εννοείται πως θα αγοράσω και τεστ, τώρα το φίλτρο έχει μέσα ενα σφουγκαράκι αλλα....δε πηρα ακομη απάντηση για το ποια απο τα παραπάνω υλικά μου να χρησιμοποιήσω οπτε παραμένει η ερώτηση

EDIT: nazgul σ'ευχαριστώ και σενα για την απαντηση.. έχεις να μου προτείνεις κάποιο άλλο ψάρι γι αυτα τα λίτρα μήπως;
Η αεραντλεία δέ σου χρειάζεται.Απ'ότι καταλάβαμε θέλεις ένα διακοσμητικό για το φοιτητικό σου δωμάτιο και ίσως και να σου φτιάχνει και έναν ρομαντικό φωτισμό όταν σβήνεις τα φώτα.Αν ισχύει καλύτερα ασε πάλι το ενυδρειάκι εκει που ήταν.Εκεί που ζούν οι μονομάχοι αλλα και όλα τα ψάρια του πλανήτη δέν υπάρχει μπλέ άμμος.Οπότε ούτε αυτή σου χρειάζεται(ρωτάς τι σου χρειάζεται και σου απαντάμε).Δωσε 3-5 ευρώ και πάρε κανένα φυσικό χαλικάκι.
...φιλικά μιλάμε πάντα

....και συμληρώνω γιατι το ξέχασα!.......Ασε τον μονομάχο και ψάξου με γαρίδες γι'αυτά τα λίτρα!!!!
__________________
.Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB
"Θαρσειν χρη,ταχ'αυριον εσετ'αμεινον"
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-02-14, 23:25
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

ουτε οι γαρίδες ειναι για εκει μεσα....
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-02-14, 23:33
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

βαλε και μια φωτογραφια να δουμε τι εχεις κανει μεχρι τωρα.
μπορει νακουσεις καμια ιδεα.
αν θες φυσικα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-02-14, 23:45
Το avatar του χρήστη lifefx
lifefx Ο χρήστης lifefx δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
ουτε οι γαρίδες ειναι για εκει μεσα....
Ισως να έχεις και δίκιο.Λάθος μου που πρότεινα γαρίδες μιας και δέν έχω ασχοληθεί καθόλου μ'αυτές...
__________________
.Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB
"Θαρσειν χρη,ταχ'αυριον εσετ'αμεινον"
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-02-14, 23:50
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lifefx Εμφάνιση μηνυμάτων
Ισως να έχεις και δίκιο.Λάθος μου που πρότεινα γαρίδες μιας και δέν έχω ασχοληθεί καθόλου μ'αυτές...
στα χέρια καποιου εμπειρου ίσως γινόταν δουλεια,...αλλα σε τοσα λιγα λιτρα..θελει πολύ λεπτες κινησεις..που περισσότερο θα μπλεξει καποιος..παρα θα το ευχαριστηθει
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 13-02-14, 23:56
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
.που περισσότερο θα μπλεξει καποιος..παρα θα το ευχαριστηθει
Είπες τις σωστές λέξεις
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μονομάχοι πατερ Αναπαραγωγή 14 09-01-12 01:48
Μονομάχος poliko_selas Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 5 17-02-08 22:02
sos Μονομάχοι bakogiannisd Bettas 2 15-12-05 15:40
Μονομάχος με ..... τί ? Μάγγος Θωμάς Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 5 21-10-05 13:36
Που θα βρω μονομάχο? spirosta Bettas 5 28-08-05 08:56

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06885 seconds with 13 queries