Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Επί παντός επιστητού

Επί παντός επιστητού Εδώ μπορείτε να συζητήσετε τα πάντα εκτός ενυδρειακών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-06-13, 23:35
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή Κλειδαρια ασφαλειας

Ειμαι στις σκεψεις και στο ψαξιμο αυτες τις μερες για να αλλαξω την κλειδαρια στο διαμερισμα μου μιας και η κλειδαρια που εχει ειναι η κλασικη με το κλειδι με τα δοντακια ξερεις κανεις ποιες θεωρουνται πιο αξιοπιστες?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-06-13, 23:48
somerholic
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Οι πιο ασφαλείς κλειδαριές είναι αυτές που δεν αντιγράφονται τα κλειδιά τους...ονόματα κλειδαριών δεν τις θυμάμαι αλλά αυτές που ξέρω ότι είναι πολύ καλές...θέλουν γερό πορτοφόλι...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-07-13, 00:50
sunsity Ο χρήστης sunsity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2012
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

Εκ πείρας σου λέω ότι αξιόπιστη δεν είναι καμία όλες μα όλες ανοίγονται , αν αντέχει η τσέπη σου βάλε ένα συναγερμό (κόστος σχεδόν όσο μια ακριβή κλειδαριά) τουλάχιστον αν μπούν μέσα ίσως τρομάξουν και φύγουν.....

Εγώ σκέψου ότι έχω την απλή σαν τη δική σου , η ψευδαίσθηση ότι με μια καλύτερη κλειδαριά δεν θα μπουν μέσα δυστυχώς μου έχει φύγει εδώ και πολλά χρόνια...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-07-13, 02:24
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunsity Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκ πείρας σου λέω ότι αξιόπιστη δεν είναι καμία όλες μα όλες ανοίγονται ,

το παραπανω ποστ γραφτηκε απο τις φυλακες κορυδαλου

__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-07-13, 08:32
Το avatar του χρήστη stratri1
stratri1 Ο χρήστης stratri1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Περιοχή: Τρίπολη
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Οι καλές κλειδαριές και η θωρακισμένη πόρτα θα αποθαρύνουν κάποιους μπουκαδόρους που θα χτυπήσουν γρήγορα και θα φύγουν.
Κάποιος που το έχει μελετήσει και θέλει να σου κλέψει πράγματα αξίας (πχ την βιολογία από το φίλτρο ) θα βρει τρόπο να μπει.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-07-13, 08:45
n4speed Ο χρήστης n4speed δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-02-2012
Περιοχή: Χαλανδρι
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Να βαλεις κλειδαρια που να δεχεται αφαλο με μικρο κλειδι. Ο αφαλος να παιρνει κλειδι που να αντιγραφεται μονο με καρτα ιδιοκτησιας. Η κλειδαρια να εχει καταπελτη, ωστε αν παραβιαστει να μπλοκαρει κλειδωμενη. Επισης να μπει defender ωστε να μην μπορει να σπασει/διατρηθει ο αφαλος. Ενα παραδειγμα καλου αφαλου ειναι οι αφαλοι της abloy. Δες και κατι axi home 3d (ή καπως ετσι). Απο 150-300¤ υπολογισε.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-07-13, 08:54
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Ότι κλειδαριές κι αν βάλουμε οι μεγάλοι κλέφτες (τράπεζες,εφορία κλπ κοινωφελή ιδρύματα) μας τα παίρνουν
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-07-13, 10:31
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Να σου πω τη γνωμη μου μετα απο 9 χρονια δουλειας σε εταιρια security κι ας μη δουλευω πλεον εκει.

-Ολες, μα ολες οι πορτες ανοιγουν. Αν καποιος θελει να μπει καπου και ειναι ικανος, θα μπει ετσι κι αλλιως, οτι πορτα και να εχεις, οσο πληρες συστημα ασφαλειας και να εχεις.

-Μια πορτα που φαινεται ασφαλης (κι ας μην ειναι στην ουσια), σιγουρα θα αποθαρρυνει καποιον να δοκιμασει να την ανοιξει, σε σχεση με μια πορτα που φαινεται οτι ανοιγει ευκολα.

-Ενα συστημα συναγερμου, σιγουρα θα αποθαρρυνει ενα κλεφτη. Η σειρηνα που θα δει στο μπαλκονι, το αυτοκολλητο που γραφει οτι ο χωρος προστατευεται, πιθανο να τον αποτρεψει να ρισκαρει να σηκωσει ολη τη γειτονια στο ποδι, κυριως αν το σπιτι βρισκεται σε πολυκατοικια. Κανονας, ομως, δεν υπαρχει. Υπαρχουν περιπτωσεις που δεν εγινε διαρρηξη σε διαμερισμα που ειχε συναγερμο, ενω εγινε στο διπλανο, αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που εγινε στο διαμερισμα με το συναγερμο η διαρρηξη, θεωρωντας οτι κατι αξιας υπαρχει στο σπιτι για να υπαρχει προστασια.

- Οι συναγερμοι μοναδικο ουσιαστικο σκοπο εχουν να εκφοβισουν τον κλεφτη και να τον τρεψουν σε φυγη. Δεν προκειται να τρεξουν οι παντες μεσα σε ενα δευτερολεπτο, οπως πιστευαν αρκετοι πελατες. Αν ο κλεφτης εχει προσβαση στη σειρηνα απο το μπαλκονι, μπορει να τη βγαλει εκτος λειτουργιας, βαζοντας τη σε κουβα με νερο. Ετσι δεν ακουγεται.

Η επιλογη δικη σου. Το θεμα ουσιαστικα ειναι, ποιος τροπος θα σε κανει να αισθανεσαι πιο ασφαλης. Ιδανικη λυση, ουσιαστικα δεν υπαρχει, δυστυχως.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-07-13, 10:56
Το avatar του χρήστη Nikos3
Nikos3 Ο χρήστης Nikos3 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή

εγώ έβαλα αυτό το defender και τουλάχιστον νοίοθω καλύτερα
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf Drumm-geminy.pdf (801,5 KB, 2214 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-07-13, 11:07
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Προμηθευσου αυτο το περιοδικο

http://www.youtube.com/watch?v=oYQx92yEKUs
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 01-07-13, 12:21
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

η δικη μου γνωμη ειναι οτι καλυτερα να τον δυσκολέψεις παρα να τον διευκολύνεις απο κει και περα για μενα ο καλυτερος και ποιο σιγουρος τροπος αποφυγης αλλα και προειδοποίησις ειναι ο σκυλος καθως ειναι ο μοναδικος που σε προειδοποιεί πριν ο αλλος μπει μεσα και με την σωστη εκπαιδευση ο σκυλος δεν απενεργοποιείτε....μπορει οποιος θελει να προσπαθησει να περασει απο τον δικο μου χεχεχεχεχε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-07-13, 12:24
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Ο σκυλος ευκολα μπορει να (απενεργοποιηθει) και ειναι κριμα.
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-07-13, 13:12
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Ο σκοπος μου ειναι να τους δυσκολεψω δεν εχω αυταπατες , εννοειτε οτι οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει απλα να το κανω οσο πιο δυσκολο γινεται η τουλαχιστον να χρειαζεται πολυ θορυβο για να ανοιξει γιατι με αυτη που εχει παλαιου τυπου ειναι για πλακα,εχω δει και κατι ηλεκτρονικες χωρις κλειδια αξιζουν λετε?Τι γνωμη εχουν οι ηλεκτρονικοι?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
το παραπανω ποστ γραφτηκε απο τις φυλακες κορυδαλου


-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προμηθευσου αυτο το περιοδικο

http://www.youtube.com/watch?v=oYQx92yEKUs

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsoui : 01-07-13 στις 13:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-07-13, 13:17
thanos459 Ο χρήστης thanos459 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή .

καλησπερα φιλε μου και απο μενα,,,ακριβως πριν 4 μηνες ημουν στην θεση σου,,,ολα εξαρτονται απο τα ποσα διαθετεις,ολα αρχισαν οταν ανοιξαν το διπλανο μου διαμερισμα με ακριβως ιδια κλειδαρια με την δικια μου(οπως αυτην που εχεις) και κλειδωσαν φευγοντας κιολας...,,πιστευω ομως με περιπου 250-300 ευρω βαζεις μια αξιολογη κλειδαρια ,,,εγω μετα απο ψαξιμο ενος μηνα περιπου σε κλειδαραδες φορουμ,περιοδικα και και και κατεληξα στον παρακατω συνδυασμο
,,,κλειδαρια με relock,ατσαλινο defender και κυλινδρο ασφαλειας,,,,,
εγω προσπωπικα εβαλα disec monolito ατσαλινο defender.κλειδαρια της iseo fiam ,και κυλινδρο multilock mt-5 με 5 μη αντιγραψιμα κλειδια,,,
τωρα,,,καλη λυση ειναι και η omegaplus αλλα δεν την ηθελα επειδη ειναι λιγο πολυφορεμενη και εχει μεγαλο κλειδι,,,παρολο αυτα ειναι εξισου καλη κλειδαρια,,
αυτα,,,οτι αποριες αν εχεις και περι τιμων στειλε π,μ....
κανεις πολυ καλη κινηση,,,συνηθως πρεπει να παθουμε για να μαθουμε,,,
οσο για αυτους που λενε περι ξεκειδωματα,,,φυσικα οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει,,,ο κλειδαρας που εβαλε την δικια μου μου ειπε οτι πριν λιγο καιρο εκλεψαν ενα οδοντιατρειο στο χαλανδρι,,,πηγε αλαξε κλειδαρια και με το που πηγε ο γιατρος τα καινουργια μηχανηματα του τα ξαναεκλεψαν ριχνοντας την πορτα με γρυλλο φορτηγου,,,τι να λεμε τωρα,,,και του ζηταγαν 2.000 να τα επιστρεψουν,,,καινουργια ειχαν 6,000.......
οπως ειπες σκοπος ειναι να τους αποτρεψεις,,,,αυτην που εχεις τωρα την ανοιγει για πλακα ο καθε μικροεγκληματιαςι,,,πιστεψε με δεν θες να ξυπνησεις με κανα νυστερι στο λαιμο,
οσο για τις ηλεκτρονικες,,,,ξεφευγεις σε τιμη,,,,καλες ομως
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-07-13, 14:29
sunsity Ο χρήστης sunsity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2012
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
το παραπανω ποστ γραφτηκε απο τις φυλακες κορυδαλου

Κοντά έπεσες !!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-07-13, 16:26
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Εχω ψιλοκαταληξει σε αυτο http://www.safeliving.gr/%ce%b7%ce%b...f%ce%b1%cf%82/ μπας και το εχει κανεις να μου πει αν αξιζει?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-07-13, 18:58
Το avatar του χρήστη isle of eco
isle of eco Ο χρήστης isle of eco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-12-2012
Περιοχή: Χαριλάου
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Τι μάρκα είναι η κλειδαριά που έχεις τώρα? Αν είναι CISA υπάρχει ένα πολύ αξιόπιστο defender που προσαρμόζεται σε κλειδαριές CISA.

Δεν είναι τόσο απλό να αλλάξεις την κλειδαριά, γιατί η κάθε εταιρία έχει τα δικά της "πατήματα" που κάθεται η κλειδαριά στη πόρτα, άλλες έχουν το γλωσσάκι από πάνω και άλλες κάτω, διαφορετικά ύψη κτλ.
__________________
www.feeders.gr
Επιθ. Δημ. Μυσιρλή 7
Χαριλάου, Θεσσαλονίκη
2314 004264
http://www.feeders.gr/
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-07-13, 19:12
Το avatar του χρήστη Stefs
Stefs Ο χρήστης Stefs δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoui Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι στις σκεψεις και στο ψαξιμο αυτες τις μερες για να αλλαξω την κλειδαρια στο διαμερισμα μου μιας και η κλειδαρια που εχει ειναι η κλασικη με το κλειδι με τα δοντακια ξερεις κανεις ποιες θεωρουνται πιο αξιοπιστες?
λοιπον θωρακισμενες πορτες και τετοια ειναι μουφα η κλειδαρια κανει την δουλεια θα σου προτεινα μια κλειδαρια MOTTURA και βαλε απο εξω και εναν μαγνητη και εισαι οκ ειναι πιο δυσκολο να την παραβιασουν
__________________
Ζωότοκα Λατρεία
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-07-13, 22:32
Το avatar του χρήστη Nikos3
Nikos3 Ο χρήστης Nikos3 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή

Αλλο πράγμα η κλειδαριά, άλλο πράγμα ο κύλινδρος και άλλο το defender που μπαίνει εξωτερικά και προστατεύει τον κύλινδρο. Πολύ σημαντικό είναι ο σωστός συνδυασμός όλων. Καλές κλειδαριά είναι όντως οι motoura και omega plus ενώ οι καλύτεροι κυλινδροι είναι οι cisa rs3, kaba expert, abloy protect. Τέλος για defender προτείνω το Gemini που έχω γράψει και πιο πάνω. Βγαίνει ένα σημαντικό κόστος αν τα αλλάξεις όλα αυτά μαζί αλλά ότι δώσεις παίρνεις. Γνώμη μου μη βάλεις ηλεκτρονική κλειδαριά. Κάποια στιγμή θα τις ανοίγουν πανευκολα. Μπορείς να συμβουλευτεις και έναν Πιστοποιημένο κλειδαρα αφού όμως πρώτα έχει μια ιδέα για το τι θες. Εγώ μετά απο 2-3 ανεπιθύμητες επισκέψεις στο σπίτι μου, κατασταλάξα σε αυτά και οφείλω να τα μοιραστώ γιατι το πρόβλημα είναι πλέον απίστευτο.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-07-13, 22:37
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο σκυλος ευκολα μπορει να (απενεργοποιηθει) και ειναι κριμα.
νικο ειπα εκπαιδευμενος σωστα δεν απενεργοποιητε... επισης δεν μιλαω για ενα σκυλο δεμενο στον μπαλκονι η στην ταρατσα η στην αυλη αλλα μεσα στο σπιτι.τεσπα φιλε μου εαν εχεις λεφτα το δυσκολοτερο ειναι μια κλειδαρια με καρτα ή κωδικο http://mylofteu.wordpress.com/2012/1...9%CE%B4%CE%B9/
http://sigmasec.gr/site/index.php?pa...art&Itemid=154
http://sigmasec.gr/site/index.php?pa...art&Itemid=154
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 01-07-13, 23:08
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Τι να σου πω ρε μιχαλη εσυ ξερεις καλυτερα που εχεις σκυλο.Με αυτα που βλεπω παντως αρχιζω να αναθεωρω για την αποτελεσματικοτητα του σκυλου.Βλεποντας εγκληματιες να σκοτωνουν στην ψυχρα γιαγιαδες, παππουδες, αστυνομικους και γενικα οποιον μπαινει στον δρομο τους δεν νομιζω να εχουν καποιον φραγμο στο να σκοτωσουν το σκυλο π.χ.Ουτε τους εμποδιζει οτι θα ακουστουν, θα μαζευτουν γειτονες κλπ.
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-07-13, 23:21
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλο πράγμα η κλειδαριά, άλλο πράγμα ο κύλινδρος και άλλο το defender που μπαίνει εξωτερικά και προστατεύει τον κύλινδρο. Πολύ σημαντικό είναι ο σωστός συνδυασμός όλων. Καλές κλειδαριά είναι όντως οι motoura και omega plus ενώ οι καλύτεροι κυλινδροι είναι οι cisa rs3, kaba expert, abloy protect. Τέλος για defender προτείνω το Gemini που έχω γράψει και πιο πάνω. Βγαίνει ένα σημαντικό κόστος αν τα αλλάξεις όλα αυτά μαζί αλλά ότι δώσεις παίρνεις. Γνώμη μου μη βάλεις ηλεκτρονική κλειδαριά. Κάποια στιγμή θα τις ανοίγουν πανευκολα. Μπορείς να συμβουλευτεις και έναν Πιστοποιημένο κλειδαρα αφού όμως πρώτα έχει μια ιδέα για το τι θες. Εγώ μετά απο 2-3 ανεπιθύμητες επισκέψεις στο σπίτι μου, κατασταλάξα σε αυτά και οφείλω να τα μοιραστώ γιατι το πρόβλημα είναι πλέον απίστευτο.
Φραγκα πολλα γενικα δεν παιζουν μιας και η γυναικα μου ηταν ανεργη (πρωτοτυπο) εδω κολαει
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Ότι κλειδαριές κι αν βάλουμε οι μεγάλοι κλέφτες (τράπεζες,εφορία κλπ κοινωφελή ιδρύματα) μας τα παίρνουν
επειδη λοιπον βρηκε μια δουλεια για 2 μηνες (και επεσε και η ανεργια χαχαχα)
σκεφτομασταν να κανουμε αυτη την αλλαγη γιατι αυτη που υπαρχει τωρα ειναι αυτη που ειχε βαλει ο κατασκευαστης, της πλακας δηλαδη αφου πηγα να δω τη μαρκα ειναι για να απαντησω στον isle of eco και δε γραφει τιποτα ουτε καν made in china για τι κοστος μιλαμε χοντρικα για ολα αυτα που λες?
εχει χαθει η μπαλα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-07-13, 00:02
Commando Ο χρήστης Commando δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2012
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

παιδια να με συγχωρηται αλλα εγω πιστευω πως το καλυτερο ειναι να εχεις ενα εκπαιδευμενο σκυλο ΜΕΣΑ στο σπιτι(καποιοι δεν τον θελουν.....)οποτε σε περιπτωση που εχεις τετοιου ειδους απροσμενη επισκεψη ο σκυλος θα τους παρει χαμπαρι πριν μπουν(αμα ειναι ροτβαιλερ δεν θα γαβγισει κιολας)και μολις τους παρεις και εσυ χαμπαρι ειπηδη ο σκυλος θα γυροφερνει πιανεις τα και μετα ακολουθει αυτο :s mt071

καλυτερα εγω παρα αυτοι.τί κλειδαριες και χαζομαρες!!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-07-13, 00:14
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Συγνωμη απο τον φιλο που χαλαμε το θεμα.


Και μεσα στο διαμερισμα να τον εχεις το σκυλο οι κλεφτες θα τον παρουν χαμπαρι και θα δρασουν αναλογως.Αν ειναι απελπισμενοι θα μπουν και οτι γινει ή αν εισαι τυχερος θα την κανουν.Παλι ειναι ρισκο.
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-07-13, 00:20
Το avatar του χρήστη Nikos3
Nikos3 Ο χρήστης Nikos3 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή

Επισης αν ο σκύλος βουτηξει κανένα λαιμό του κλέφτη πάλι προβλήματα θα έχεις απο το νομό, δυστυχώς.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-07-13, 10:00
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Με τις τιμες που διαβαζω ο κλειδαρας πολυ συντομα θα αποκτησει 4μετρο reef
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-07-13, 10:15
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τις τιμες που διαβαζω ο κλειδαρας πολυ συντομα θα αποκτησει 4μετρο reef
και βαλε...

λοιπον κατα τη γνωμη μου,επειδη πριν μια 5ετια μας κλεψανε εδω στο σπιτι,το καλυτερο ειναι να βαλεις μια καλη κλειδαρια ασφαλειας η/και μια δευτερη κλειδαρια απο αυτες που μπαινουν πιο ψηλα(αυτες με τις μπαρες).

οταν μας κλεψανε,ημασταν το μονο διαμερισμα που ειχαμε μονη απλη κλειδαρια(σαν αυτη που εχεις τωρα).ολοι οι υπολοιποι ειχανε διπλες.κ μη φανταστεις τιποτα θωρακισμενες πορτες.αντε ναναι 2-3 οι θωρακισμενες σε ολη την πολυκατοικια.

το θεμα ειναι οτι ο κλεφτης δεν σταθηκε να ασχοληθει.ηρθε στην ευκολη.
επειδη βλεπω κατι τρελλα ποσα,κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει το εξοδο.θα προτιμουσα να βαλω καμερα παρα να δωσω τοσα σε πορτες και κλειδαριες που ετσι κιαλλιως παραβιαζονται αν ειναι αποφασισμενος καποιος.

αυτον που θελει να κανει την αρπαχτη θα τον αποθαρρυνει ακομα κ μια απλη πορτα με μια καλη,η διπλη κλειδαρια.

τον αλλον που μπαινει αποφασισμενος να κανει κακο,δεν τον σταματαει τιποτα.αμα θελει θα μπει.κ στις δυο περιπτωσεις,ο σκυλος βοηθαει,αλλα τοτε θα πρεπει να δωσεις κ αρκετα χιλιαρικα για να φτιαξεις panic room
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-07-13, 11:04
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Τελικα το επαγγελμα του μελλοντος ειναι κλειδαρας.
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 02-07-13, 14:01
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
και βαλε...

λοιπον κατα τη γνωμη μου,επειδη πριν μια 5ετια μας κλεψανε εδω στο σπιτι,το καλυτερο ειναι να βαλεις μια καλη κλειδαρια ασφαλειας η/και μια δευτερη κλειδαρια απο αυτες που μπαινουν πιο ψηλα(αυτες με τις μπαρες).

οταν μας κλεψανε,ημασταν το μονο διαμερισμα που ειχαμε μονη απλη κλειδαρια(σαν αυτη που εχεις τωρα).ολοι οι υπολοιποι ειχανε διπλες.κ μη φανταστεις τιποτα θωρακισμενες πορτες.αντε ναναι 2-3 οι θωρακισμενες σε ολη την πολυκατοικια.

το θεμα ειναι οτι ο κλεφτης δεν σταθηκε να ασχοληθει.ηρθε στην ευκολη.
επειδη βλεπω κατι τρελλα ποσα,κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει το εξοδο.θα προτιμουσα να βαλω καμερα παρα να δωσω τοσα σε πορτες και κλειδαριες που ετσι κιαλλιως παραβιαζονται αν ειναι αποφασισμενος καποιος.

αυτον που θελει να κανει την αρπαχτη θα τον αποθαρρυνει ακομα κ μια απλη πορτα με μια καλη,η διπλη κλειδαρια.

τον αλλον που μπαινει αποφασισμενος να κανει κακο,δεν τον σταματαει τιποτα.αμα θελει θα μπει.κ στις δυο περιπτωσεις,ο σκυλος βοηθαει,αλλα τοτε θα πρεπει να δωσεις κ αρκετα χιλιαρικα για να φτιαξεις panic room
και ταφρο με ηλεκτοφορα χελια μη σου πω οχι ενταξει ειπαμε ενα συστηματακι της προκοπης
-------------------------
Για το σκυλο δε το συζηταω καν μου θυμιζει το γνωστο <<εχω αλγη στα τζαμια , βαλε γλυφτη>>δεν ειναι ετσι απλο ειδικοτερα σε πολυκατοικια οχι οτι δε τα θελω ειχα ετσι και αλλιως αλλα δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω οσο χρειαζεται

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsoui : 02-07-13 στις 14:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 02-07-13, 14:05
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

εξαρταται τι ακριβως εννοεις "συστηματακι της προκοπης" κ ποσα λεφτα θες να δωσεις προφανως.γιατι σε συγκριση με αυτο που εχεις τωρα,οτι κ να βαλεις θεωρειται αναβαθμιση

ναι ενταξει,κιεγω δεν εννοω να παρεις σκυλο μονο κ μονο γιαυτο.απλα αν ειχες,θα εκανε δουλεια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προσαρμογεας ασφαλειας F1 maikl Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 10 26-05-08 00:12

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09240 seconds with 14 queries