Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Tanganyika

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 04-04-14, 11:10
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ

Καλημέρα σε όλους κι ευχαριστώ για τις κριτικές σας και τις ευχές σας.Αδελφέ μου Κλεόβουλε την ώρα που φωτογράφιζα τράβηξα κι ένα βίντεο για να δοκιμάσω να το ανεβάσω αλλά δεν τα κατάφερα. Χρήστο μου η άμμος στα 700 λίτρα και σε διαστάσεις 1,80 x 0,60 είναι 55kgr carat6, μήπως επειδή το Dow που έχω βάλει είναι 3άρι σου φαίνεται πολλή.Σπύρο μου έχεις δει ενυδρεία μου κι έχεις καταλάβει πόσο αγαπώ τα ψάρια και σαν παιδί τρελένομαι και θέλω ''κι άλλο κι άλλο......'' αλλά αυτή τη φορά δεν είναι σαν τις προηγούμενες γιατί την αγάπη μου την πλήρωσα με πόνο και 53 ψάρια με τη ζωή τους.Τα μόνα που θα μπουν είναι 5 eretmodus cyanostictus Kigoma!!! Φίλε μου Βασίλη θα ευχαριστήσω εσένα κι όλους τους άλλους με πλήθος φωτογραφιών.Το επιχείρησα χτες αλλά ο σύνδεσμος που έβαλα δενήταν σωστός τελικά.Γιώργο σ' ευχαριστώ πολύ,εκτός από φίλος είσαι παλαιότερος από εμένα στη λίμνη και τα λόγια σου μου δίνουν χαρά.Σε περιμένω να το δείς από κοντά πίνοντας τον καφέ σου! Χρηστάρα μου αφού έχεις αδυναμία στα ikola γιατί δεν επιχειρείς να 'ρθεις κι εσύ κοντά μας και να γίνεις και Αφρικάνος;Θα το συζητήσουμε στη συνάντηση μας.Θα σας παραθέσω ένα σύνδεσμο που είναι το άλμπουμ του ενυδρείου με φωτογραφίες από την εποχή που ξεκίνησε το στήσιμο του μέχρι σήμερα.Αν δεν λειτουργήσει θα κλικάρετε στηνκορυφή της σελίδας αυτής στο Community μετά στο Pictures & Albums και μετά θα δείτε το ενυδρείο με πέτρες και θα κλικάρετε δις στον τίτλο του.

http://www.aquatek.gr/vb/album.php?albumid=769
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 04-04-14, 11:56
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.381
Προεπιλογή

Ομορφιές!!
Τώρα κατά τη γνώμη μου θέλεις και λίγο πρασινάδα (καμιά ανούμπια ή crinum)
Βλέπω ότι έχεις ένα μαγνήτη για να καθαρίζεις τα τζάμια. Ή πρόσεχε πάρα πολύ να μη πάρει κάποιο κόκκο άμμου και σου χαράξει τα τζάμια ή κατήργησε τον τελείως
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 04-04-14, 12:06
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Μπράβο Πέτρο, άσχετος με Αφρική αλλά είναι ωραίο.
Θα συμφωνήσω με τον φίλο Κλεόβουλο πως με λίγη πρασινάδα θα δείξει ακόμα καλύτερα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 04-04-14, 12:14
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ

Συμφωνώ ότι χρειάζονται τώρα γι' αυτό έχω βάλει αγγελία για ΠΩΛΗΣΗ - ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ Hemichromis lifalili και άλλα ενυδρειακά γιατί αυτό τον καιρό είμαι δύσκολα οικονομικά.Έχω σκεφτεί να βάλω μερικά απ' αυτά:
1) Crinum
2) Anubias
3) Anubias barteri
4) Anubias congensis
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 04-04-14, 12:33
Το avatar του χρήστη vasilis4x4
vasilis4x4 Ο χρήστης vasilis4x4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2009
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Να τα χαιρεσαι Πετρο
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 05-04-14, 08:19
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ

Αν κοιτάξετε στην παρουσίαση που έκανα στην κατηγορία ΒΙΟΤΟΠΙΚΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ κάτω κάτω μετά τις φωτογραφίες έχω 2 συνδέσμους.Ο πρώτος είναι αυτός που έβαλα κι εδώ από το άλμπουμ του ενυδρείου στο GAB κι ο δεύτερος από το άλμπουμ μου στο PHOTOBUCKET που έχει κι άλλες φωτογραφίες και βιντεάκια από παλιά και......λάθη που έχω κάνει αλλά ξεκινάει με τις φωτογραφίες από το 700άρι και ένα βιντεάκι του!!!
-------------------------
Αυτός είναι ο σύνδεσμος που έχει φωτογραφίες και βίντεο.

http://s768.photobucket.com/user/PET...ml?sort=3&o=10

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PETROS_AFRICANOS : 05-04-14 στις 08:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 05-04-14, 22:40
pas4 Ο χρήστης pas4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Χαίρομαι Πέτρο που τα ψαράκια είναι σε καλά χέρια!!! Πολύ ωραίο το βιντεάκι σου, αλλά ξέρω πως από κοντά δείχνουν πιο ωραία Να σου ζήσουν και να σου χαρίσουν όμορφες στιγμές!
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 06-04-14, 20:44
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ

Γιάννη μου ο φωτισμός είναι ίδιος εκτός από την πίσω λάμπα της δεξιάς άκρης που είναι ίδια W και Solar αλλά σε χρώμα ροζ.
Τόλη όντως αυτό το ενυδρείο πρέπει να ξεπερνά τον 1 τόνο αλλά είναι σε ισόγειο με πολλή χοντρή πλάκα,τσιμεντογωνία και πάρα πολύ μεγάλες κολώνες που την στηρίζουν γιατί είναι πετρόκτιστο νεοκλασσικό.Τα εξωτερικά ντουβάρια φαντάσου έχουν πάχος χωρίς το σοβά ~65cm.
Κώστα τα μάτια σου δεν έχουν συνηθίσει να βλέπουν τέτοιες πέτρες,όσο για τις στίβες μέσα τους κρύβουν κι άλλες ασβεστολιθικές.Θα μπορούσα για παράδειγμα να χρησιμοποιήσω λάβα που κι άλλοι έχουν χρησιμοποιήσει αλλά κι εμένα μ' αρέσει όμως είναι επικίνδυνη να δημιουργήσει εκδορές στα ψαράκια μου.Μην ξεχνάς ότι έχω 7 ενυδρεία και προσπαθώ να μην έχουν την ίδια εικόνα.
Αδερφέ μου Κλεόβουλε φυσικά και ακολουθώ τις οδηγίες του αρχηγού της φυλής μας αν κι εδώ στην Ελλάδα ο συγκεκριμένος εισαγωγέας δεν φέρνει αρκετά είδη αλλά και μεγέθη συσκευασίας ενώ υπάρχουν στο εξωτερικό σε χαμηλότερες τιμές.Γι'αυτό τα ταϊζω NLS CICHLID FORMULA 1mm sinking pellets.
Σ' ευχαριστώ πολύ Βασίλη,σε περιμένω για καφέ να τα καμαρώσεις κι από κοντά.
Σε ευχαριστώ πολύ Πασχάλη μου και ξέρεις πως αν κατέβεις Αθήνα τώρα δεν θα σε περιμένω μόνος μου να σε συναντήσω!!!
-------------------------
Σε αυτό το ποστ είναι οι απαντήσεις ερωτήσεων φίλων συνχομπιστών στην παρουσίαση του συγκεκριμένου ενυδρείου που δεν την βρίσκω τώρα και τις παραθέτω εδώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PETROS_AFRICANOS : 06-04-14 στις 20:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Στρωσιμο ενυδρειου ioanna932011 Αρχάριοι γλυκού νερού 20 06-04-12 15:08
Στρωσιμο ενυδρειου oldschool12 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 10-10-11 13:19
Στρωσιμο ενυδρειου ΝΙΚΟΣ 13 Αρχάριοι γλυκού νερού 23 07-04-11 12:39
Στρωσιμο ενυδρειου Αιμιλιανος Σεραφειμ Γλυκό νερό - Γενικά 5 06-12-09 02:25
ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ KARYDAS Αρχάριοι γλυκού νερού 2 28-11-06 00:48

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04326 seconds with 13 queries