Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-01-12, 15:12
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή Μάλλον πρόβλημα με αντλία juwel Bioflow 280

Τώρα τελευταία η εν λόγω αντλία που βρίσκεται στο φίλτρο μου κάνει κάτι κολπάκια. Όταν κλείνω ας πούμε το φίλτρο για να κάνω αλλαγή νερού και να καθαρίσω το ενυδρείο, όταν τη βάζω ξανά στη πρίζα δε παίρνει με τη μία μπροστά όπως παλιότερα. Ούτε ακούγεται κάποιος ήχος ότι και καλά έχει πάρει μπροστά αλλά δε βγάζει νερό. Μετά απο κάποιες προσπάθειες δηλαδή βάλε βγάλε τη πρίζα στο πολύπριζο αποφασίζει και παίρνει. Τί λέτε ετοιμάζεται να με αφήσει? Η αντλία είναι αυτή http://www.juwel-aquarium.de/en/arti...tm?matnr=85720 και είναι αυτή που είχε το ενυδρείο μέσα (Juwel Rekord 600). Σημειωτέων το ενυδρείο το αγόρασα καινούριο το Σεπτέμβρη. Αν με αφήσει οριστικά το κατάστημα πρέπει να μου κάνει αντικατάσταση την αντλία? Μπορεί σε αυτό το φίλτρο να μπεί κάποια αντλία άλλης εταιρείας?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-01-12, 21:46
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Δοκιμασε καταρχην να την καθαρισεις (και μεσα τη φτερωτη).
Φυσικα να θεωρησω οτι τα υλικα δεν εχουν βουλωσει και κανεις σωστα τη συντηρηση του φιλτρου.

Εχω διαβασει οτι εναλλακτικός κυκλοφορητής που ταιριάζει στα RIO (δεν ξερω για τα μεγεθη αντλιων που εχουν τα rekord) υπάρχει της hydor με μία μικρή πατέντα αφαίρεσης του καλύμματος της προπέλας.
Οι αντλίες hydor pico evolution στα 800, 1000 και 1200 λίτρα ανά ώρα, ταιριάζουν ακριβώς στη θήκη των αντλιών για τα εσωτερικά φίλτρα των RIO της Juwel.
(και η juwel απο τη hydor παραγγελνει τις αντλιες της)
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-01-12, 22:02
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Θα το τσεκάρω αυτό που λες με τη φτερωτή φίλε μου. Τα υλικά δεν έχουν θέμα γιατί όταν πάρει μπρος η αντλία η ροή είναι οκ δεν έχει μειωθεί.
Το θέμα ότι ότι δεν την ακούω να παίρνει καν ρεύμα, όχι να ζορίζεται να ξεκινήσει.

Όσο για τις hydor που λές είχα δεί και σε ένα παλιότερο thread που είχε αναφερθεί αλλά δε νομίζω να ταιριάζουν στο φίλτρο του rekord γιατί η αντλία είναι απο τις καινούριες που είναι κωνική στο κάτω μέρος της και όχι στρογγυλή.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-01-12, 22:33
Το avatar του χρήστη stratri1
stratri1 Ο χρήστης stratri1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Περιοχή: Τρίπολη
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Συγνώμη για το αφελές του μηνύματός μου, αλλά επειδή έχω δει πολλά σχετικά με ηλεκτρικά - ηλεκτρονικά...
Μήπως δεν κάνει σωστά επαφή η πρίζα σου στο πολύμπριζο; Μήπως όταν την βάζεις "παίζει" λίγο και δεν κουμπώνει σωστά;;; Για να μηδενίσουμε αυτή την πιθανότητα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-01-12, 22:37
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Καλά κάνεις και το ρωτάς γιατί και εγω μηχανικός υπολογιστών είμαι και έχουν δεί πολλά τα μάτια μου.
Μια χαρά κουμπώνει στο πολύμπριζο.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-01-12, 22:41
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantazio77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για τις hydor που λές είχα δεί και σε ένα παλιότερο thread που είχε αναφερθεί αλλά δε νομίζω να ταιριάζουν στο φίλτρο του rekord γιατί η αντλία είναι απο τις καινούριες που είναι κωνική στο κάτω μέρος της και όχι στρογγυλή.
Σωστα.
Στις καινουριες αντλιες δεν μπορει να κανουν.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-01-12, 11:07
Το avatar του χρήστη stratri1
stratri1 Ο χρήστης stratri1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Περιοχή: Τρίπολη
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantazio77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά κάνεις και το ρωτάς γιατί και εγω μηχανικός υπολογιστών είμαι και έχουν δεί πολλά τα μάτια μου.
Μια χαρά κουμπώνει στο πολύμπριζο.


¶σε ρε φίλε. Έψαξα μια μέρα όλο τον Η/Υ μιας συναδέλφου και η βλαμένη είχε κουνήσει το πολύπριζο για να σκουπίσει
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-01-12, 11:34
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratri1 Εμφάνιση μηνυμάτων
¶σε ρε φίλε. Έψαξα μια μέρα όλο τον Η/Υ μιας συναδέλφου και η βλαμένη είχε κουνήσει το πολύπριζο για να σκουπίσει
Από τέτοια τόσα χρόνια, έχουν δεί τα μάτια μου άπειρα. Εμένα με είχαν φωνάξει για βλάβη σε οθόνη, ότι δεν ανάβει, και δεν είχαν βάλει το καλώδιο το ρεύματος. Στην ερώτηση μου γιατί δεν το έχουν συνδέσει μου έδωσαν την αποστομωτική απάντηση ότι δεν χρειάζεται γιατί παίρνει ρεύμα απο τον υπολογιστή (εννοώντας το vga καλώδιο)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-01-12, 13:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η ακόλουθη είναι μια πραγματική ιστορία από την υπηρεσία τεχνικής εξυπηρέτησης πελατών της εταιρείας Word Perfect (πρόγραμμα word από την δεκαετία του '80). Συνέβη στην δεκαετία του '90 και είναι βασικό εγχειρίδιο αποφυγής. Προσωπικά μας την παρουσίασαν αυτολεξή σε ένα σεμινάριο υποστήριξης πελατών. Αν έχετε το κουράγιο να το διαβάσετε, θα παρατηρήσετε πως τα όρια της υπομονής κυριολεκτικά εξαρτώνται από το τίποτα.

Είναι αυτονόητο ότι ο υπάλληλος απολύθηκε, παρ' όλα αυτά ο ίδιος έχει κάνει αγωγή για αναίτια απόλυση. Ο διάλογος προέρχεται από τη μαγνητοφώνηση που οδήγησε στην απόλυση του. Διαβάστε τον διάλογο:

- "Τεχνική εξυπηρέτηση Word Perfect, πως μπορώ να σας βοηθήσω";
- "Ναι, ξέρετε, έχω πρόβλημα με το Word Perfect."
- "Τι είδους πρόβλημα;"
- "Να, καθώς δακτυλογραφούσα, ξαφνικά όλες οι λέξεις χάθηκαν."
- "Χάθηκαν;"
- "Εξαφανίστηκαν."
- "Μμμ. Τι σας δείχνει η οθόνη τώρα;;;;"
- "Τίποτα."
- "Τίποτα;;;;"
- "Είναι κενή. Δεν δέχεται οτιδήποτε και να γράψω."
- "Είστε ακόμα μέσα στο... Word Perfect ή έχετε βγει;"
- "Πως μπορώ να το καταλάβω;"
- "Βλέπετε το σήμα C: στην οθόνη;" (Ελεύθερη μετάφραση του "Can you see the C: prompt on the screen?")
- "Τι σημασία έχει η οθόνη;"
- "Ξεχάστε το. Μπορείτε να κινήσετε τον δρομέα (cursor) στην οθόνη;"
- "Δεν υπάρχει δρομέας. Σας είπα, δεν δέχεται οτιδήποτε και να γράψω!"
- "Έχει ένδειξη λειτουργίας το μόνιτορ σας;"
- "Τι είναι μόνιτορ;"
- "Είναι το πράγμα με την οθόνη που μοιάζει με τηλεόραση. Μήπως έχει ένα μικρό λαμπάκι που σας λέει πότε είναι αναμμένο;"
- "Δεν ξέρω."
- "Τότε κοιτάξτε πίσω από το μόνιτορ και βρείτε από που βγαίνει το καλώδιο.
- "Μπορείτε να το δείτε;"
- "Ναι, νομίζω."
- "Ωραία. Ακολουθήστε το καλώδιο μέχρι το φις και πέστε μου αν είναι συνδεδεμένο στην πρίζα."
- "...Ναι, είναι."
- "Όταν κοιτούσατε πίσω από το μόνιτορ, προσέξατε αν έβγαιναν δύο καλώδια και όχι μόνο ένα;"
- "Όχι."
- "Τέλος πάντων, βγαίνουν. Θα ήθελα να κοιτάξετε και να βρείτε το άλλο καλώδιο."
- "Εντάξει, το βρήκα."
- "Ακολουθήστε το και πέστε μου αν είναι καλά συνδεδεμένο στο πίσω μέρος του υπολογιστή σας."
- "Δεν μπορώ να φτάσω εκεί."
- "Καλά. Τουλάχιστον μπορείτε απλώς να δείτε αν είναι;"
- "Όχι."
- "Ακόμα κι αν πατήσετε πάνω σε κάτι και τεντωθείτε λίγο;"
- "Δεν μπορώ να δω, όχι γιατί δεν φτάνω, αλλά γιατί είναι σκοτάδι."
- "Σκοτάδι;"
- "Ναι. Το φως του γραφείου είναι σβηστό και το μόνο φως που έχω, έρχεται από το παράθυρο."
- "Τότε ανάψτε το φως."
- "Δεν μπορώ."
- "Γιατί όχι;"
- "Γιατί υπάρχει διακοπή ρεύματος."
- "Διακοπή... Διακοπή ρεύματος; Αχά! Λοιπόν, το βρήκαμε. Έχετε ακόμα τα κουτιά, τα βιβλία, και τα υπόλοιπα υλικά συσκευασίας του υπολογιστή σας;"
- "Βέβαια, τα κρατάω στην ντουλάπα."
- "Ωραία. Φέρτε τα, αποσυνδέστε το σύστημα σας και συσκευάστε το όπως ήταν όταν το πήρατε. Μετά επιστρέψτε το στο κατάστημα απ' όπου το πήρατε."
- "Αλήθεια; Είναι τόσο σοβαρό;"
- "Δυστυχώς ναι."
- "Καλά, αφού είναι έτσι. Και τι θα τους πω;"
- "Πέστε τους ότι είστε πολύ ανίδεος για να μπορείτε να έχετε υπολογιστή."
http://www.musicheaven.gr/html/modul...#ixzz1kSzCafsF
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-01-12, 15:35
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

φιλε μου fantazio εμενα μολις με αφησε το σαββατο η bioflow 1000 του ριο 300!το ειχα παρει(το ενυδρειο) περυσι φεβρουαριο και τωρα ειμαι σε κατασταση αναμονης για την αντικατασταση της αφου εχει ενα χρονο εγγυηση!
μου τα'κανε κι εμενα αυτα τα κολπα, να μην παιρνει μπρος μετα που την εβγαζα απο την πριζα για αλλαγη νερου κτλ!την ειχα καθαρισει 2-3 φορες τον χρονο που περασε μαζι και τη φτερωτη εννοειτε, και αλλες φορες οταν δεν επερνε μπρος με την 2-3 εβαζα δαχτυλο μπροστα στη εξοδο και εκανα κατι σαν υποπιεση για να παρει!τελος παντων αν ειναι να χαλασει θα χαλασει.το ζητημα ειναι να χαλασει μεσα στην εγγυηση!
δεν ξερω ποσο κανει η δικια σου, αλλα εμενα απο το καταστημα που την πηρα μου ειπαν 56¤ μονο για την αντλια!!!αν δεν ηταν στην εγγυηση θα την πετουσα και θα εβαζα εξωτερικο φιλτρο με 100¤!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 25-01-12, 15:41
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Απο ότι έχω δεί και η δικιά μου η αντλία κάπου τόσο κάνει γύρω στα 30 με 40 εουρος.
Τί εννοείς είσαι σε αναμονή? Την έχεις δώσει στο κατάστημα και περιμένεις να σου φέρουν άλλη?
Και στο ενδιάμεσο τι κάνεις? Αγόρασες άλλη?
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-01-12, 16:58
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

ναι την εστειλα αθηνα και περιμενω να μου στειλουν την καινουργια!πληρωνω μονο μεταφορικα!
στο ενδιαμεσο,........ ευτυχως ειχα προβλεψει! εχω 2 φιλτρα στο ενυδρειο, αυτο του ριο 300 το εσωτερικο (το juwel) και εχω και ενα fluval 405 1500l/h!!!
τωρα δουλευει μονο με το Fluval!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-01-12, 17:10
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Αυτό είναι που σκέφτομαι και εγώ ότι αν πάρω τη αντλία και τη πάω στο κατάστημα (αν δεχτούν να την αλλάξουν) τι θα κάνω μέχρι να μου φέρουν την καινούρια, αν δηλαδή δε μου τη δώσουν εκείνη τη στιγμή.
¶λλο φίλτρο ή άλλη αντλία δυστυχώς δεν έχω.

Αυτό με φοβίζει και απο το να την ανοίξω και να δοκιμάσω να καθαρίσω τη φτερωτή.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-01-12, 17:30
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

δεν υπαρχει περιπτωση να σου την αλλαξουν ουτε μια στο εκατομμυριο!!!θα σου πουν να την καθαριζεις πιο συχνα!
αν υπαρχει δυνατοτητα παρε ενα εξωτερικο φιλτρο να το δουλευεις παραλληλα, αλλιως τι να σου πω!

η φτερωτη δεν ειναι τιποτα δυσκολο να την ανοιξεις ρε συ!βγαλε το ασπρο το πλαστικο, και ακριβως απο κατω απο την αντλια ειναι η φτερωτη!την τραβας και την καθαριζεις με αφθονο νερακι απο την βρυση!ριξε και ενα καθαρισμα εκει στην αντλια που καθεται η φτερωτη και εισαι ετοιμος!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-01-12, 17:38
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georod7 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν υπαρχει περιπτωση να σου την αλλαξουν ουτε μια στο εκατομμυριο!!!θα σου πουν να την καθαριζεις πιο συχνά!
Αυτό σκέφτομαι και εγώ αν και δε θα πρεπε γιατί είναι καινούριο το ενυδρείο. Δεν έχει κλείσει χρόνο.
Τεσπα θα δοκιμάσω αυτό με τον καθαρισμό και είδομεν
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-02-12, 10:22
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Τελικά για να σας ενημερώσω τί έγινε με αυτό το θέμα, κατά την αλλαγή νερού που έκανα πριν λίγες μέρες, μετά μεγάλου φόβου για να μην πάρω την αντλία "στα χέρια", την άνοιξα και καθάρισα τη φτερωτή. Όντως στο σημείο που μπαίνει μέσα στην αντλία (όχι στις έλικες) είχε πιάσει αρκετή γλίτσα.
Όταν τέλειωσα με τις αλλαγές και την έβαλα ξανά στη πρίζα πήρε με τη μία χωρίς να χρειαστεί να τη χτυπήσω ή να βάλω-βγάλω τη πρίζα όπως πρίν.
Ελπίζω να έφταιγε αυτό και να μην είναι τυχαίο ότι πήρε τώρα με τη πρώτη.
Πάντως τώρα κατάλαβα πόσο χρήσιμο είναι να υπάρχει και μία spare και ας μη χρειαστεί ποτέ.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-02-12, 12:19
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή


ετσι μπραβο! να καθαριζουμε και καμμια φτερωτη!!!
οποτε βλεπεις χαμηλη ροη ριχνε κανα βλεφαρο οχι μονο στην αντλια και τη φτερωτη αλλα και στα υλικα του φιλτρου γιατι αν εχει πολλη μπιχλα ζοριζεται η αντλια και την παιζει!!!

εμενα παντως την αλλαξε το waterinn και ολα οκ!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-02-12, 12:27
fantazio77 Ο χρήστης fantazio77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georod7 Εμφάνιση μηνυμάτων

ετσι μπραβο! να καθαριζουμε και καμμια φτερωτη!!!
οποτε βλεπεις χαμηλη ροη ριχνε κανα βλεφαρο οχι μονο στην αντλια και τη φτερωτη αλλα και στα υλικα του φιλτρου γιατι αν εχει πολλη μπιχλα ζοριζεται η αντλια και την παιζει!!!

εμενα παντως την αλλαξε το waterinn και ολα οκ!!!
Ναί έχεις δίκιο
Τα τσέκαρα επι τη ευκαιρία και τα σφουγγάρια αλλά ήταν οκ.
Η δικιά σου είχε πρόβλημα και στην άλλαξαν? Στην άλλαξαν αμέσως?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-02-12, 23:53
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

η δικια μου καηκε!αφου η πισω μερια που ειναι λεια ειχε σκασει και ηταν φουσκωμενη!!!
σαββατο μου χαλασε, δευτερα-τριτη την εστειλα αθηνα, και μου στειλαν την καινουργια την επομενη δευτερα-τριτη!!! περιπου μια βδομαδα δηλαδη!!!
τα μεταφορικα ηταν λιγο λαμπα(13.50¤ νομιζω) αλλα τελος παντων!!! αφου γλυτωσα το 56αρι(¤) ουτε του παππα!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αντλία juwel πρόβλημα j.p. Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 13 03-10-11 12:18
πρόβλημα με φωτιστικό juwel theodarras Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 6 14-12-10 21:18
Θόρυβο από την Αντλία gio Αρχάριοι γλυκού νερού 3 20-01-10 05:14
Τί αντλία? JONNY Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 13-09-07 21:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06999 seconds with 15 queries