Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 24-05-10, 18:17   #1
ερωτήσεις για guppy, τροφή, φυτά και αλλαγή νερού
 
Το avatar του χρήστη endymion
endymion
Member
Εγγραφή: 10-03-2010
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 135

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
endymion Ο χρήστης endymion δεν είναι συνδεδεμένος 24-05-10, 18:17
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Επειδή έχω κάποιες μαζεμένες απορίες είπα να ανοίξω ένα θέμα αλλά αν πρέπει να τα βάλω ξεχωριστά ας με ενημερώσει κάποιος moderator.


1. Μόλις συνειδητοποίησα ότι η φουντωτή ουρά του αρσενικού μου guppy έχει κοπεί σε ένα σημείο. Δεν λείπει κομμάτι απλά χωρίζει σε ένα σημείο λες και έχει γίνει τομή από ψαλίδι. Αυτό πρέπει να έγινε μόλις πριν καμιά ώρα γιατί τα παρακολουθώ στενά επειδή περιμένω να γεννήσουν τα θηλυκά (3 θηλυκά 1 αρσενικό). Η ουρά ενώνει ξανά? Είναι κρίμα γιατί ήταν και είναι πολύ ωραίο. Τσιμπάει συνέχεια την κοιλιά των θηλυκών μάλλον για να προκαλέσει τοκετό και να ζευγαρώσει ξανά και κάπως έτσι φαντάζομαι θα την έπαθε.

2.Το μεσημέρι είχαμε φτιάξει μια τονοσαλάτα για φαγητό και σκέφτηκα να ρίξω ελάχιστο τόνο για δοκιμή αν το φανε. Το εξαφάνησαν στη στιγμή. Στις DIY τροφές μπορώ να προσθέσω και τόνο από κονσέρβα?

3.Με την αλλαγή του νερού είναι λογικό όταν προσθέτω φρέσκο νερό να μην είναι ίδιας θερμοκρασίας. Πως μπορώ να το κάνω σωστά? Φοβάμαι μηπως σπάσει ο θερμοστάτης αν είναι ανοιχτός και έχει κατέβει η σταθμη του νερού και προσθέσω κρύο νερό.

4.Από φυτά έχω λίγα πράγματα μια anubia barteri barteri κερατόφυλλο και valisneria gigantea. Διάβασα και για μερικά άλλα φυτά όπως την egeria densa, cabomba caroliniana. Oι απορίες μου είναι οι εξής: θα χρειαστώ φιάλη CO2? Λέω να φτιάξω μια, ευκολο φαινεται. Αλλά δεν έχω καταλάβει στην περιγραφή της διαδικασίας κατασκευης που λέει ότι τοποθετούμε το λαστιχάκι που βγαίνει το CO2 στην είσοδο του φίλτρου. Και οι απαιτήσεις στο φωτισμό. Εχω δυο λάμπες 24 W η καθε μια. Φτάνει? Η anubia που δεν θέλει πολύ φως θα έχει προβλημα?
Ξέρετε κάποιο κατάστημα Περιστέρι και γύρω περιοχές που να έχει ποικιλία σε φυτά και ψάρια? Σε δυο τρια που ρωτησα όλο λένε ότι θα φέρουν αλλά τίποτα. Θέλω να το φυτέψω και να μεγαλώσουν λίγο τα φυτά είναι κοντά 200λίτρα και φαίνεται αδειο το ενυδρείο.

Λυπάμαι αν γίνομαι κουραστικός αλλά έχω τόσες απορίες και κάθε τόσο δημιουργουνται κι άλλες και δεν θέλω να κάνω κάτι χωρίς να ρωτήσω πρώτα και το μετανιώσω έπειτα.

¶λλωστε η βοηθεια σας υπήρξε πολύτιμη στα πρώτα μου βήματα στο χόμπυ κι έτσι δεν έπεσα ούτε θύμα των pet shop και πήρα πιστεύω και εξοπλισμό που μπορώ αργότερα μόλις εξοικιωθώ με τα guppy να προχωρήσω σε μεγαλύτερα βήματα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά,

Χρήστος.
Εμφανίσεις: 3844
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-05-10, 20:38
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

1. Θα φτιάξει η ουρά του, αν αργήσει, ρίξε λίγο μελαφιξ.
2. Φυσικά, οποιοδήποτε ψαρικό ή λαχανικό, καλά πλυμένο.
3. Τον θερμοστάτη βγάζε τον από την πρίζα στις αλλαγές.
Μη προσθέτεις κρύο, φτιάχνε το στους κουβάδες να είναι περίπου στην ίδια θεμοκρασία, προσθέτωντας από το θερμοσίφωνο.
4. Τι δεν κατάλαβες? βάζουμε το διοξείδιο να περνάει μέσα από το φίλτρο για να διασπάται καλύτερα και να πηγαίνει παντού.
Ο φωτισμός σου φτάνει για εύκολα και μέσης δυσκολίας φυτά, για πιο δύσκολα, θα χρειαστείς 1-2 λάμπες ακόμη.
Οι ανούμπιες δεν θα έχουν πρόβλημα, τα καταφέρνουν και με περισσότερο φως, είναι "σκυλιά".
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-05-10, 20:45
Το avatar του χρήστη giagligian
giagligian Ο χρήστης giagligian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-08-2007
Περιοχή: Νάξος-Πειραιάς
Μηνύματα: 508
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
3. Τον θερμοστάτη βγάζε τον από την πρίζα στις αλλαγές.
Μη προσθέτεις κρύο, φτιάχνε το στους κουβάδες να είναι περίπου στην ίδια θεμοκρασία, προσθέτωντας από το θερμοσίφωνο.
Όχι από τον θερμοσίφωνα γιατί ειδικά αν είναι παλιός δεν φαντάζεσαι τι βρώμα έχει μέσα του....
__________________
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!!

http://www.studiosnaxos.com
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-05-10, 20:49
Το avatar του χρήστη douran_p
douran_p Ο χρήστης douran_p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μηνύματα: 855
Προεπιλογή

το πιο σημαντικο ειναι να βγαζεις τον θερμοστατη απο την πριζα.... γιατι αν δουλεψει εξω απο το νερο θα σπασει..........
__________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-05-10, 22:14
Το avatar του χρήστη tepe
tepe Ο χρήστης tepe δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-04-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 379
Send a message via Skype™ to tepe
Προεπιλογή

καλώς ήρθες στο κλαμπ των γκαπακιδων !!!
1. Οσον αφορά την ουρά του αρσενικού σου θα επανελθει ! Εκτώς αν οφειλεται σε κακή πιότητα νερού την οοία αν δεν την φτιαξεις θα το δεις και στα θυλικά διότιτο σκίσιμο της ουρά εγκαρσια δεν ειναι καλό σημάδι!
2.Τα γκαπυ ειναι παμφαγα οτι και να τους ριξεις θα το φανε ακομα και καρμποναρα που λεει ο λογος χωρις να σημαινει οτι επειδη το τρωνε τους κανει και καλό !!Μπορείς να προμηθευτεις πολλες τροφες για τα γκαπυ απο αρτεμια, μπλουντγουορμσ , νυφαδες αν θες να τους παρεχεις πικοιλια η οποία ειναι κατα την γνωμη μου απαραιτητη !!!
Τωρα οσο για να το βαλεις τον τονο ως προτεινομενη τροφη για γκαπυ δεν θα το ελεγα γιατι σου ειπα τρονε οτι τους δοσεις αρα οκαθενας θα μπορουσε να προτεινει κεφτεδακια, καρμποναρα , τσενταρ κ.τ.λ.
3.Αν θέλεις καποια ευκολα φυτά μπορώ σε λιγες μερες να σου χαρισω εγώ οταν κλαδεψω!!!Αλλα αν ριξεις και μια ματια στις αγγελιες πολλοι συνχομπιστες χαριζουν ευκολα φυτά!!!!Δεν αξιζει να δινεις δεκαευρα για φυτά που υπαρχουν παντου και μπορεις να τα βρεις απο τον καθε συνχομπιστα!!

Καλως ηρθες και παλι και να μην αισθανεσαι ασχημα αμα εχεις αποριες απλά κανε τον κοπο και διαβασε λιγο !!Δοξα τον θεό με μια αναζητηση βρισκεις απειρα αρθρα για τα γκαπυ ειναι τοσο διασημα!!!!!!!!!!!!
Καλη συνεχεια
__________________
Τα σκαλάρια μου https://www.youtube.com/watch?v=Yz56IDxU1mc
Τάισμα μικρού αγγελοψαρου με white worm https://www.youtube.com/watch?v=dBhu8U6S2hE
Aναπαραγωγή Ancistrus https://www.youtube.com/watch?v=lIHevAmCZY0
Το καναλι μου Youtube https://www.youtube.com/channel/UCk9...Tip5BT6mxmH4Cg
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-05-10, 23:32
Το avatar του χρήστη endymion
endymion Ο χρήστης endymion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giagligian Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι από τον θερμοσίφωνα γιατί ειδικά αν είναι παλιός δεν φαντάζεσαι τι βρώμα έχει μέσα του....
Για το θερμοσίφωνα θα συμφωνήσω το βλέπω ότι το νερό είναι θολό όταν το χρησιμοποιώ. Οπότε τι να κάνω? Να βάζω λίγο λίγο κατα την αλλαγή και τον θερμοστάτη από κατακόρυφα που τον έχω να είναι οριζόντια για να βρίσκεται όλος μέσα στο νερό?

Αυτό που δεν κατάλαβα με το λαστιχάκι με το CO2 είναι αν εννοουμε την υποδοχή που ρουφάει το νερό με το προστατευτικό (έχω εξωτερικό φίλτρο).

Επειδή δεν είμαι από τους ανθρώπους που τα περιμενουν έτοιμα, διαβασα σχεδόν όλα τα άρθρα για αρχάριους που υπάρχουν στο φόρουμ, το μόνο που μου ξέφυγε ήταν εκείνο με το υπόστρωμα και τα φυτά με το dry start!!! Σαν αρχάριος συνεχίζω να διαβάζω και κάθε συμβουλή και υπόδειξη είναι καλοδεχούμενη. Tepe σε ευχαριστώ όποτε κλαδέψεις και μπορείς να κανονισουμε. Η αλήθεια είναι ότι μου έφυγαν πολλά με το ενυδρείο και τον εξοπλισμό και τώρα μου κακοφαίνεται κάπως που ακόμα χρειάζεται αρκετά για να έρθει εκεί που θέλω. 10 από δω 10 από εκεί...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-05-10, 00:00
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Εγώ το κάνω με τον βραστήρα, απλά τον καθαρίζω συχνά για να μην είναι γεμάτος άλατα (πιάνει άσχημα και ασπρίζει όλος) και σκληραίνει πολύ το νερό. Αυτό που λες με τον θερμοστάτη δεν το κατάλαβα καλά, δεν είναι πλήρως βυθιζόμενος και τον έχεις εκτός νερού ή μένει εκτός επειδή πέφτει η στάθμη; Πάντως αν έχεις κι άλλο θερμοστάτη και ένα μικρό κυκλοφορητή (χωρίς κυκλοφορητή ποτέ δεν κατάφερα να το ζεστάνω, αλλά μπορεί εγώ να κάνω κάτι λάθος) μπορείς να ετοιμάζεις πλήρως κάπου αλλού το νερό, αλλά θέλει πολύ περισσότερη ώρα. Το σωλήνα από το Co2 εκεί που λες, στην είσοδο του φίλτρου σου, απλά κοίτα όντως να τραβάει τις φυσαλίδες (μπορεί να χρειαστεί να το περάσεις ανάμεσα στις τρυπούλες κάπως. Διάβασε και το dry start να έχεις μια ιδέα για όταν αποφασίσεις να χοντρύνεις το παιχνίδι!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-05-10, 00:07
Το avatar του χρήστη endymion
endymion Ο χρήστης endymion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ το κάνω με τον βραστήρα, απλά τον καθαρίζω συχνά για να μην είναι γεμάτος άλατα (πιάνει άσχημα και ασπρίζει όλος) και σκληραίνει πολύ το νερό. Αυτό που λες με τον θερμοστάτη δεν το κατάλαβα καλά, δεν είναι πλήρως βυθιζόμενος και τον έχεις εκτός νερού ή μένει εκτός επειδή πέφτει η στάθμη; Πάντως αν έχεις κι άλλο θερμοστάτη και ένα μικρό κυκλοφορητή (χωρίς κυκλοφορητή ποτέ δεν κατάφερα να το ζεστάνω, αλλά μπορεί εγώ να κάνω κάτι λάθος) μπορείς να ετοιμάζεις πλήρως κάπου αλλού το νερό, αλλά θέλει πολύ περισσότερη ώρα. Το σωλήνα από το Co2 εκεί που λες, στην είσοδο του φίλτρου σου, απλά κοίτα όντως να τραβάει τις φυσαλίδες (μπορεί να χρειαστεί να το περάσεις ανάμεσα στις τρυπούλες κάπως. Διάβασε και το dry start να έχεις μια ιδέα για όταν αποφασίσεις να χοντρύνεις το παιχνίδι!
Μένει εκτός επειδή πέφτει η στάθμη. Έχει μια ένδειξη που λέει ότι μέχρι εκεί πρέπει να είναι μέσα στο νερό. Όταν αλλάζω το νερό όμως κατεβαίνει κατω από εκείνο το σημείο. Φυσικά όποτε αλλάζω νερό τον βγάζω απο την μπρίζα είχα δει ένα βίντεο στο you tube πως σπάει, και υπάρχει και κίνδυνος ηλεκτροπληξίας. Τώρα θα το ρωτησω γιατί δεν ξέρω κι ας φανώ και χαζός. Τι εννοεις κυκλοφορητή?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-05-10, 00:13
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Αν δε ρωτήσεις τώρα πότε θα ρωτήσεις;! Εννοώ κάτι τέτοιο: http://www.osmosisaquariums.gr/index...emid=1&lang=en

Απλά μια αντλία δηλαδή για να κινείται το νερό και να μεταφέρεται η θερμότητα πιο εύκολα. Σου λέω μπορεί να μη χρειάζεται, αλλά εγώ με σκέτο θερμοστάτη δεν έχω καταφέρω να ζεστάνω σε εύλογο χρονικό διάστημα νερό. Πάντα θα βγάζεις από την πρίζα το θερμοστάτη και καλύτερα τα πάντα όταν βάζεις χέρι μέσα. Ο θερμοστάτης μπορεί να σπάσει αν αλλάξει η θερμοκρασία του απότομα και αν μείνει ανοιχτός πολλή ώρα εκτός νερού και εκτός της ζημιάς και τα γυαλιά που θα πάνε παντού μπορεί να σε χτυπήσει και το ρεύμα. Τι μάρκα θερμοστάτη έχεις; Το λέω απλά μήπως έχεις Jager και έχεις μπερδέψει τη γραμμή όπου πρέπει να είναι τουλάχιστον μέσα στο νερό και όχι το πολύ μέχρι εκεί!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-05-10, 00:19
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

το πιο σημαντικο ειναι να βγαζεις τον θερμοστατη απο την πριζα.... γιατι αν δουλεψει εξω απο το νερο θα σπασει..........


και γιατι δεν περνης εναν εξωτερικο γυρω στα 40 ευρω σκυλι το νερο το ζεστενη πολλη γληγορα,δεν καιγετε κανενα ψαρι απο το τζαμι του εσωτερικου,σταματαει οποτε δεν περναει νερο απο μεσα του,η εαν εχεις εξωτερικο φιλτρο και κλεινης το βανακι ειναι το ιδιο,και το συμαντικοτερο δεν εχεις φοβο οσο κιαν κατεβαση η σταθμη του νερου στην αλαγη σου η να ξεχασεις την μπριζα και οπως ειπες να εχεις αλλα κολπα μετα.και το ενυδρειο εχει απο την μια ακρη εως την αλλη ιδια θερμοκρασια ενω στον εσωτερικο παιζη αυτο.ειδικα τον χειμωνα.εγω τον πηρα στην αρχη για δοκιμη το πρωτο ενυδρειο μου και εχω τωρα σε ολα τα ενυδρεια μου hydor 200 (ο 300 κανει για μεγαλυτερους σωληνες)ο 200 για τους συμβατικους που εχουμε οι περισσοτεροι 12.και βεβαια αυτος που ηταν εσωτερικος μπαινη σε κουβα για αλαγη νερου ειδικα τον χειμωνα οπως λενε και εδω τα παιδια.για σκεψου το σαν ιδεα εαν σε συμφερη!!!!Α!!!και καρδιζεις και χωρο στο ενυδρειο,και δεν φαινετε ασχημα ενας σωληνας οπως τωρα και καλωδια εξτρα και αλατα που θελει συνεχεια καθαρισμα ο εσωτερικος.
για 40 ευρω?????
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 25-05-10, 00:23
Το avatar του χρήστη endymion
endymion Ο χρήστης endymion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Jager εχω. Και λεει fully submergible που απότι καταλαβαίνω εννοεί πως μπορεί να μπει ολόκληρος μέσα στο νερό. Από το osmosis τον είχα πάρει!

Δεν ήξερα ότι υπάρχει εξωτερικός θερμοστάτης!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-05-10, 00:29
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Ολόκληρος μπαίνει μέσα! Δεν μπορώ να κοιτάξω τώρα τον δικό μου, αλλά στη γραμμή νομίζω λέει min δηλαδή τουλάχιστον μέχρι εκεί νερό! ¶μα σε βολεύει οριζόντια βάλ' τον (κάπου διάβασα ότι έχει και καλύτερη απόδοση έτσι αλλά εσύ θα το δεις αυτό). Δες και αυτό που σου λέει ο gemen από πάνω. Σήμερα έτυχε να το ψάχνω κιόλας και σε ένα συγκριτικό (δεν είχε βέβαια ευρωπαϊκές μάρκες) αυτοί είχαν την καλύτερη βαθμολογία και απλά έλεγε ότι κάνουν ένα θόρυβο όταν ξεκινάνε τη λειτουργία τους. Επίσης οι Jager είναι πολύ πιο ανθεκτικοί από άλλους με πολύ καλύτερη ποιότητα γυαλιού και σπάνε πιο δύσκολα, αλλά μην παίρνεις και όρκο! Δεν μου έρχεται κάτι άλλο να σου πω πάνω στο θέμα του θερμοστάτη.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-05-10, 00:33
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

να και μερικες φωτο να δεις πως ειναι.πισω απο το ενυδρειο η μπριζα σε πολυμπριζο οπου εχεις και τα αλλα σε ρευμα και απλα σε σωληνακι μετα την εξοδο του φιλτρου.και καβαντσα ο εσωτερικος σου για αλαγες νερου το χειμωνα.και εαν κανεις και καμια καλη ευρεση αγορας πιο κατω απο 40 ευρω θα βρεις.προσφατα πουλουσε ενας 25 ευρω.τζαμπα φιλε μου.χτιπατον....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  θερμοστατης hydor1.jpg
Εμφανίσεις:  408
Μέγεθος:  34,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  θερμοστατης hydor2.jpg
Εμφανίσεις:  248
Μέγεθος:  31,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-05-10, 00:46
Το avatar του χρήστη endymion
endymion Ο χρήστης endymion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Α καταλαβα το συνδέεις στο λάστιχο του φίλτρου! Ωραία θα το έχω υπόψιν για αργότερα. Δεν το έχω πάρει πάνω από δίμηνο το ενυδρείο. Μια ερώτηση για το melafix. Nα περιμένω μόνο του να φτιάξει η ουρά του γκάπυ ή να ρίξω προληπτικά? Αλλάσαν φάρμακο που είναι δεν νομίζω πως πρέπει να το παρακάνουμε. Την έπαθε το αρσενικό με τους χορούς και το κυνηγητό που κάνει να ζευγαρώσει, πιστεύω πως η ποιοτητα του νερού δεν είναι κακή. Είναι όλα ζωηρά και στην κίνηση και στα χρώματα και τρώνε με μεγάλη όρεξη, αντε να γεννησουν τα θηλυκά πέρασε ο μήνας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μόνο με φυτά-Ερωτήσεις aggeliki_k Αρχάριοι γλυκού νερού 12 25-08-08 11:42
Τροφή για guppy! flying_guardian Γλυκό νερό - Γενικά 13 05-06-08 21:32
Σκουλήκι και γαρίδα αλμυρού νερού. Κάνει για τροφή? skourkou Γλυκό νερό - Γενικά 9 24-06-07 14:02
τροφή-guppy liana Ζωοτόκα 13 01-06-07 13:16
Θαλασσινή τροφή σε ψάρια γλυκού νερού ; qstavrosq Γλυκό νερό - Γενικά 1 19-09-05 23:24

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06709 seconds with 16 queries