Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φωτογραφία > Φωτογραφίες μελών

Φωτογραφίες μελών Για συζήτηση όσον αφορά το φωτογραφικό τους μέρος

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-10-11, 22:25
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή μερικες και απο το δικο μου

καταρχην να πω οτι ειμαι ακομα στην αρχη και οι φωτο ειναι απο κινητο χωρης φλας περημενω σχολια θετικα και αρνητηκα καταπροτημηση για λαθει που θα παρατηρησουν ποιο εμπειροι απο μενα ωστε να βελτιωθω...

-------------------------
ερωτηση--->στην 1 φωτο με την γαρηδουλα ειναι θυλυκια νομιζω ετσι δεν ειναι διαβασα οτι οταν εχουνε τα πλευρικα τους καλυματα κατεβασμενα ειναι εγκυος γνωριζει καποιος κατι σχετικο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maxmike : 19-10-11 στις 22:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-10-11, 23:03
Το avatar του χρήστη panos70
panos70 Ο χρήστης panos70 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-05-2010
Περιοχή: πολυκαστρο
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή

Ωραιο το ενυδρειο σου να το χεραισε και καλο συνδυασμο χρωματων στα ψαρακια σου,αυτο που δεν μου αρεσε ειναι στην πρωτη φωτο ο παγκασιους,τωρα ειναι μικρος οταν σου γινει 20-25 ποντους θα καταπινει τα νεον και τις γαριδες σαν γαριδακια,γιαυτο οσο ειναι μικρος δωστον και γρηγορα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-10-11, 23:10
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

μμμμμμ μου αρεσει παρα πολλυ και παρολο που εχω προβλεψει τι θα τον κανω οταν μεγαλωσει σκεφτωμαι ολο και περισοτερο να τον κρατησω και να του παρω εενα ενυδριο για παρτυ του ισως και με ενα ταιρι ευχαρηστω και για τα καλα σου λογια
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-10-11, 23:26
Το avatar του χρήστη panos70
panos70 Ο χρήστης panos70 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-05-2010
Περιοχή: πολυκαστρο
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή

τοτε αρχισε να σκευτεσε ενα 7500 λιτρα για να ειναι ευτυχυσμενος με το ταιρι του κι εγω μαζι σου
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-10-11, 23:53
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Μήπως σου ξέφυγε ένα μηδενικό!!!πωπω σοβαρά το λες τόσο πολλή θέλει;;μάλλον θα τον δώσω
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-10-11, 00:18
Το avatar του χρήστη neos
neos Ο χρήστης neos δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 07-02-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Μια πλήρης παρουσίαση στην ανάλογη κατηγορία, θα βοηθούσε πολύ περισσότερο για να λάβεις παρατηρήσεις και προτάσεις από τους εμπειρότερους...
Με μια πρώτη ματιά, στις φωτογραφίες σου, εκτός από το θεματάκι με το γατόψαρο που σίγουρα πρέπει να το δεις, παρατηρώ και ζητηματάκια με τη σύνθεση των ψαριών σου... Διακρίνω εκτός από τα ζωοτόκα, τουλάχιστον 3 είδη κοπαδόψαρων που εκτός ότι δεν ταιριάζουν από άποψη σύστασης του νερού, καταλαμβάνουν τον ίδιο "χώρο" μέσα στο ενυδρείο και μάλλον είναι δύσκολο να συνυπάρξουν στα λίτρα σου.
Συγκεκριμένα τα νέον(?) προτιμούν νερό προς το μαλακό και το όξινο και δε μπορούν να συνυπάρξουν με ζωοτόκα κλπ. Επίσης τα ζεβράκια και τα white clouds προτιμούν να είναι ζουν σε ομάδες τουλάχιστον 10-15 ατόμων και μάλλον θα έχει συνωστισμό στην επιφάνεια του νερού που προτιμούν να κινούνται...
Θα πρότεινα να διαλέξεις αν θέλεις ένα ενυδρείο με ζωοτόκα ή ένα με ασιάτικα κοπαδόψαρα και να κρατήσεις μόνο τα μεν ή ένα μόνο είδος από τα δε, αυξάνοντας και τον πληθυσμό τους. Να κρατήσεις δλδ είτε 2 χαρεμάκια (1 αρσ. + 3 θηλ.) ζωοτόκα είτε ένα κοπαδάκι (12-15 άτομα) από τα ζεβράκια ή τα συννεφάκια. Θα μπορούσες να προσθέσεις κάποιο κατάλληλο είδος βυθόψαρου στην κάθε περίπτωση (πχ άνκιστρους με τα ζωτόκα ή hara jerdoni στα κοπαδόψαρα που είναι κρύου νερού).
Τα παραπάνω είναι λίγο στον αέρα καθώς δε γνωρίζω ούτε τα λίτρα του ενυδρείου σου...
Προσωπικά προτιμώ τα φυσικά υλικά (πέτρες και ξύλα) από τα ψεύτικα διακοσμητικά αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο του καθενός...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-10-11, 00:35
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

6 τετρα νεον,4 ζεβρα,1 πλακοστομο,1 γατοψαρο και ενα αλμπινο,1 καρχαρια αλμπινο παγκασιο,4 red cherry,2 πλατυ,1 μπαλουν,2 ξιφοφορους και 4 σαλιγκαρια ζεβρα νεριτ.απο φυτα εχω 2 ανουβια ,1 λιλασινα,ντιφορμις,και καποια αλλα.απο φωτισμο εχω δυο λαμπες τις σερα μια φλορα και μια απλου φωτος,απο φιλτρο εχω ενα τις σερα εξωτερηκο uv 700lt/h και μια μικρη αεραντλια.Φίλε νέος δεν ήξερα για αυτές της διάφορες και στηρίχτηκα στο πετ σοπ που μου πεοτι κάνουν αυτα τα είδη μαζι οπότε θα το κοιτάξω για ζωοτοκα.ξέρεις οι ξιφο με ποια ζωοτοκα ταιριάζουν;ααα150 λίτρα 130 καθαρα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-10-11, 00:39
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως σου ξέφυγε ένα μηδενικό!!!πωπω σοβαρά το λες τόσο πολλή θέλει;;μάλλον θα τον δώσω
O "καρχαριας" σου ειναι αυτος: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=43958 δυστυχως
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-10-11, 00:44
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Γιώργο λέω να τον κρατησω μιας και σε αυτο το μέγεθος και με την οικονομική κατάσταση που επικρατεί θα τρώμε ένα μήνα .!!!πέρα της πλάκας γιναιτε τέρας μήπως ξέρουμε και ρυθμό αναπτηξης περίπου;;
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-10-11, 01:04
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Εξαρταται αν βρισκεται σε σωστο περιβαλλον και αν τρεφεται σωστα!!
Δυστυχως αυτα τα ψαρια ειναι καταδικασμενα να ζησουν μια μαρτυρικη ζωη
Κριμα ... τα πετσοπ τα φερνουν πολυ συχνα - κατα τη γνωμη μου δε θα επρεπε να πωλουνται!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 20-10-11, 09:25
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Αναγκαζομαι να ξαναγραψω και να αναλυσω αναγκαστικα, κατι που μαλλον δεν καταλαβαινουν πολλοι.

Δεν εχουν ολα τα ειδη ψαριων την ιδια συμπεριφορα και συνηθειες απο τη φυση τους, δλδ τροπο αναζητησης τροφης, "στεγης" και αναπαραγωγης .
Αλλα προτιμουν να "φωλιαζουν" και άλλα ειναι κολυμβητες.
Το ψαρι αυτο (εκτος του οτι γινεται 2.5 μέτρα στη φυση) ειναι νομάς, δλδ κολυμπαει συνεχως πανω κατω τον τεραστιο ποταμο mekong.

Αλλο χωρο λοιπον (αναλογικα μηκος ενυδρειου ανα εκατοστο μηκους ψαριου) θα χρειαζοταν ο κολυμβητης Pangasius sanitwongsei (γκαλαχερ) και αλλο χωρο ο Acanthicus adonis (pleco).
Ενας τεραστιος pleco ενος μετρου, που καθεται την περισσοτερη ωρα ακινητος στην σπηλια του θα μπορουσε να διατηρηθει σε ενυδρειο δυομιση μετρων, ενας γκαλαχερ ομως θα ηθελε τουλαχιστον 15-20 φορες το μηκος του σωματος του.
Ενας γκαλαχερ σε ενυδρειο, ειναι σαν να θελει καποιος να εχει ως σαλονατο κατοικιδιο, ενα αλογο ιπποδρομιων.
ΟΚ ειμαστε ολοι σε αυτο το χομπι, λιγο-πολυ "βασανιστες" ζωων, αλλα αυτο παραπαει.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-10-11, 15:12
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

φιλε δελτα συγνωμη αν εξαιτιας μου επαναλαμβανεις πραγματα αλλα να σαι σιγουρος οτι εαν το ξερα απο την αρχη δεν θα τον επερνα εξω ηξερα οτι μεγαλονουν αναλογα με τον χωρο τους παρολαυτα πιστευω οτι θα ειναι χειροτερα για το ψαρι να το παω πισω μιας και μπορει να το παρει καποιος χειροτερος απο μενα και η να τον πεταξει οταν δεν του κανει πλεον η να μην ζησει καν τοσο ευτηχως εγω τουλαχιστων εχω εναλακτικη ενα μεγαλο ενυδρειο.ωστε τα επομενα χρονια να τα περασει καλα.πιθανως να διαφωνητε καποιοι μαζι μου αλλα ειμαι ιδιοκτητης αρκετων οικοσητων ζωων τα οποια ζουνε σε πολλυ καλες συνθηκες το ιδιο θα κανω και στον παγκασιο.φιλε νεος εχεις δικιο οσο αναφορα τα ειδη στο ενυδρειο μου αποφασησα λοιπον να κρατησω τους ξιφο ,της γαρηδουλες,τον πλακοστομο,και τον παγκασιο με τα σαλιγκαρια.οσο αναφορα τον παγκασιο θα τον κρατησω λιγο να μεγαλωσει και θα παει στο ενυδρειο του φιλου μου που προς το παρων ειναι αρκετα μεγαλο και θα περασει καλα εκει.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-10-11, 15:28
Το avatar του χρήστη dimitrios
dimitrios Ο χρήστης dimitrios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2010
Περιοχή: λημνος
Μηνύματα: 500
Προεπιλογή

στα κατεψυγμενα των σουπερ μαρκετ εχει φιλετα πανγκασιους, κριση εχουμε, σκεψου πολυ πριν τον δωσεις καπου
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-10-11, 15:33
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-10-11, 15:39
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε δελτα συγνωμη αν εξαιτιας μου επαναλαμβανεις πραγματα αλλα να σαι σιγουρος οτι εαν το ξερα απο την αρχη δεν θα τον επερνα εξω ηξερα οτι μεγαλονουν αναλογα με τον χωρο τους παρολαυτα πιστευω οτι θα ειναι χειροτερα για το ψαρι να το παω πισω μιας και μπορει να το παρει καποιος χειροτερος απο μενα και η να τον πεταξει οταν δεν του κανει πλεον η να μην ζησει καν τοσο ευτηχως εγω τουλαχιστων εχω εναλακτικη ενα μεγαλο ενυδρειο.ωστε τα επομενα χρονια να τα περασει καλα.πιθανως να διαφωνητε καποιοι μαζι μου αλλα ειμαι ιδιοκτητης αρκετων οικοσητων ζωων τα οποια ζουνε σε πολλυ καλες συνθηκες το ιδιο θα κανω και στον παγκασιο.φιλε νεος εχεις δικιο οσο αναφορα τα ειδη στο ενυδρειο μου αποφασησα λοιπον να κρατησω τους ξιφο ,της γαρηδουλες,τον πλακοστομο,και τον παγκασιο με τα σαλιγκαρια.οσο αναφορα τον παγκασιο θα τον κρατησω λιγο να μεγαλωσει και θα παει στο ενυδρειο του φιλου μου που προς το παρων ειναι αρκετα μεγαλο και θα περασει καλα εκει.
Deja vu ολο το θεμα επι χιλια, και τα ποστ και η απαντηση σου.
Σε παω κατευθειαν στο τελος της περιπετειας που εμπλεξες και δεν το εχεις καταλαβει καθολου, για να μην εχεις αγωνια ή ψευδαισθησεις.

Τεράστιος Pangasios!! Βοήθεια...
Μεγαλο Pangasiusοπροβλημα!!!!
klp
klp
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 20-10-11, 15:48
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

οκ το πιασα δελτα αρα μου προτηνεις να τον παω πισω να τον παρει καποιος που ισως να πεθανει σε ενα μηνα η να φτασει και αυτος στο σημειο να μην ξερει τι να τον κανει??
συμφωνω οτι ειναι τυραννια για το ψαρι αλλα πιστευεις οτι το καλητερο ειναι να το παω πισω??και αν το πετ δεν τον θελει τι να κανω νατον σκωτωσω επιδει μετα απο 3 χρονια δεν θα χωραει πουθενα δεν εχει το δικαιωμα να ζησει αυτα τα χρονια εαν ειναι να τα ζησει καλα??και φυσηκα δεν εχω καμια ψευδαισθηση και κατανοω απολυτα και αυτα που λες αλλα και οτι με παροτρυνες να διαβασω
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-10-11, 17:25
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ολοι πανω κατω εχουμε κανει αναλογα λαθη!!!
Το προβλημα ειναι οτι αν θελαμε να αγορασουμε ενα αυτοκινητο θα ειχαμε βρει ολες τις πληροφοριες που χρειαζομαστε οσο αφορα τη συντηρηση του το ποση καταναλωση εχει κλπ κλπ η θα πηγαιναμε σε ενα μαγαζι και θα ακολουθουσαμε τις συμβουλες του πωλητη?

Ο Σπυρος σου λεει το ματαιο του ολου πραγματος και επειδη δυστυχως η ευτυχως το εμποριο λειτουργει με την ζητηση και προσφορα ... αν το πας πισω στο πετσοπ και αν το κανουν ολο και πιο πολλοι ο ιδιος θα αποφυγει να το ξανα-εισαγει ... Δες το μελλον οσο αφορα το ειδος ... Γιατι οσο αφορα το ψαρι σου οπως και να εχει δεν θα εχει το καλυτερο (εκτος αν βρεθει καποιος και του δωσει οτι χρειαζεται -δυσκολο βεβαια)
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-10-11, 19:46
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

οκ καταλαβα ζητω συγνωμη απο τον σπυρο που ημουν ατσαλως και θα τον επιστρεψω με βαρια καρδια ομως συμφωνω μαζι σας ομως.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-10-11, 01:17
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Δεν πειραζει φιλε μου.
Ο σκοπος ηταν να καταλαβεις τι σου λεμε ολοι εδω και ο Γιωργος με καλυψε απολυτα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-10-11, 08:14
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

ολα καλα λοιπον κατι αλλο στο ενυδρειο μου??θα το κρατησω για ξιφο με της γαριδουλες δεν εχω προβλημα ουτε με τα σαλιγκαρια μπορω ομως να βαλο μεσα μονομαχο?η σκαλαρια?η μονο ζωοτοκα οπως πλατυ,μολυ,γκαπυ....
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 25-10-11, 22:41
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα καλα λοιπον κατι αλλο στο ενυδρειο μου??θα το κρατησω για ξιφο με της γαριδουλες δεν εχω προβλημα ουτε με τα σαλιγκαρια μπορω ομως να βαλο μεσα μονομαχο?η σκαλαρια?η μονο ζωοτοκα οπως πλατυ,μολυ,γκαπυ....
κοιτα να δεις πια ψαρια σου ταιριαζουν μεταξυ τους και πια οχι δεν ταιριαζουν ολα αυτα που εχεις
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-10-11, 13:40
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

λοιπον εδωσα πισω στο πετ τα εξεις--->νεον τετρα,ζεβρες,παγκασιο.και κρατησα ενα ζευγαρη ξιφο ενα ζευγαρι γκαπυ ενα ζευγαρι μπαλουν,μια ακτινογραφια ενα πλακοστομο,τις γαριδουλες μου(ρεντ τσερρυ),5 σαλιγκαρια ζεβρες.θελω να το κρατησω για ξιφο πιστευετε οτι τα αλλα μιας και ζωοτοκα ταιριαζουν πειτε μου τι πρεπει να βγαλω και ποσους ξιφο πρεπει να χω ωστε η κοινωνια τους να ειναι οκ.???επισεις πηρα ενα φαμακο για ικ προτοζυμ αλλα διαβασα τις οδηγειες και λεει οτι δεν πρεπει να μπει σε ενυδρεια με γαριδες και σαλιγκαρια ξερει καποιος κατι???το ικ εφυγε μονο του με αυξηση της θερμοκρασιας μονο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Να και το δικο μου! christosvn Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 7 15-02-10 00:25
να και το δικο μου! Πάνος Nano Reef 30 25-12-09 00:23
να και το δικο μου harris samos Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 27 21-09-09 18:43
να και το δικο μου Δημητρης89 Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 4 17-06-09 19:17
Να και το δικο μου petde Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 4 13-03-09 21:41

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08350 seconds with 13 queries