Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Θαλασσινό νερό - Γενικά

Θαλασσινό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-05-08, 15:49
MPADOIL Ο χρήστης MPADOIL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Νέο ξεκήνιμα.

Παιδεία σήμερα πήγα να δω το ενυδρείο που θα πάρω σε 2 βδομάδες αυφού τελείωσω με τοις εξετάσεις...είναι 400 λίτρα μαζή με την βάσει και το εσωτερικό φίλτρο και τον θερμοστάτη 900 ευρό...επίσης θα πάρω ενα εξοτερικό φίλτρο όπου στηχίζει 100 ευρό..τον κήκλοφοριτι 50 ευρό και το μιχάνιμα για το αλάτι 200 ευρό...επείσης μου είπε ότι τον βράχο θα μου τον αφήσει 16 ευρό το κιλό αν πάρο πολί...και η άμος 100 ευρό περίπου...και μου είπε το ψεικτικό μηχάνιμα κάνει 800 ευρό (δεν το σηκόνει και αυτό η τσέπει μου..) με χοντρικί τιμή κάνει 400 ευρό αλα και πάλει καλό είναι και το αρκοντίσιον...
και τώρα οι ερωτήσοις μου με κλέβει η είναι όλα καλά?έχετε να μου προτίνετε να πάρω ακόμα κάτει που θέλει το θαλασηνό ενυδρείο και θα με βοηθιση...η κανά τρόπο εξικονόμησεις χρημάτα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-05-08, 12:15
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Μαλλον βιαζεσαι παρα πολυ.
Θαλλασινο ενυδρειο δεν αγοραζουμε οπως αγοραζουμε τσιγαρα..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-05-08, 08:12
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Καλώς όρισες!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MPADOIL Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδεία σήμερα πήγα να δω το ενυδρείο που θα πάρω σε 2 βδομάδες αυφού τελείωσω με τοις εξετάσεις...είναι 400 λίτρα μαζή με την βάσει και το εσωτερικό φίλτρο και τον θερμοστάτη 900 ευρό...επίσης θα πάρω ενα εξοτερικό φίλτρο όπου στηχίζει 100 ευρό..τον κήκλοφοριτι 50 ευρό και το μιχάνιμα για το αλάτι 200 ευρό...
Τι εννοείς μηχάνημα για το αλάτι? Αν εννοείς το refractometer το παίρνεις πολύ ακριβά.

επείσης μου είπε ότι τον βράχο θα μου τον αφήσει 16 ευρό το κιλό αν πάρο πολί...
Ακριβός και ο βράχος. Μια normal τιμή είναι 13,00 € ασχέτως ποσότητας

και η άμος 100 ευρό περίπου...και μου είπε το ψεικτικό μηχάνιμα κάνει 800 ευρό (δεν το σηκόνει και αυτό η τσέπει μου..) με χοντρικί τιμή κάνει 400 ευρό αλα και πάλει καλό είναι και το αρκοντίσιον...
και τώρα οι ερωτήσοις μου με κλέβει η είναι όλα καλά?έχετε να μου προτίνετε να πάρω ακόμα κάτει που θέλει το θαλασηνό ενυδρείο και θα με βοηθιση...η κανά τρόπο εξικονόμησεις χρημάτα?
Για να στήσεις και να συντηρήσεις ένα θαλασσινό (και όχι μόνο) ενυδρείο, θα πρέπει να διαβάσεις αρκετά έτσι ώστε να μην κάνεις λάθη τα οποία και θα τα πληρώσεις ακριβά. Δηλαδή ο μόνος τρόπος για να εξοικονομήσεις χρήματα είναι η σωστή ενημέρωση και ο προγραμματισμός.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-05-08, 12:02
MPADOIL Ο χρήστης MPADOIL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

οκ παίδες κατάλαβα...έχω πολύ διάβασμα να κάνω πρώτα και μετά το παίρνω..να ρωτήσω κάτι μου είπαν ότι ένα καλό βιβλίο στα Ελληνικά βγένει τον Αύγουστο για το θαλασινό ενυδρείο όπου θα λεεί διάφορα πράγματα που πρέπει να ξέρουμε...βοηθάει πολύ αρχάριους..αλλά αργεί πολύ..ξέρετε κάποιο άλο παρόμιο που να ειπάρχη στην αγωρά η που να βγένει ποιό νωρίς?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-05-08, 13:39
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Εδώ, αν ψάξεις βρίσκεται ολόκληρη εγκυκλοπαίδεια!!!!

Δες και εδώ.... http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24372
και στα υπομνήματα....
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νέο Ενυδρείο!!!! Θανάσης Θαλασσινό νερό - Γενικά 72 05-02-08 22:57
Νέο Ενυδρείο Aqua_Manos DIY . Φτιάχτο μόνος σου 10 03-03-06 23:17
Νέο θαλασσινό tropheus Θαλασσινό νερό - Γενικά 5 23-02-05 14:27
Νέο σπίτι νέο ενυδρείο faxkosit Malawi 1 06-11-04 01:05

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03588 seconds with 13 queries