Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Χρυσόψαρα > Χρυσόψαρα: Ασθένειες - Θεραπείες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 04-06-12, 18:33
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

στο δωσαν με το ζορι? Αυτοι να πουλησουν θελουν και θα σου δωσουν οτι ναναι
γιατι δεν παιρνεις αυτα που σου εγραψε ο Σπυρος?
  #122  
Παλιά 04-06-12, 18:50
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο δωσαν με το ζορι? Αυτοι να πουλησουν θελουν και θα σου δωσουν οτι ναναι
γιατι δεν παιρνεις αυτα που σου εγραψε ο Σπυρος?
εχω κανει αγορες ανω των 300 ευρω απο πετ σοπ (σε 2 μηνες μεσα) και ΚΑΝΕΙΣ δεν προσπαθησε να μου πουλησει κατι με το ζορι. πολλες φορες μαλιστα ΕΧΑΣΑΝ λεγοντας μου να ΜΗΝ παρω κατι. Ας σταματησουμε τον πολεμο χωρις λογο απεναντι στους πετσοπαδες λοιπον.

ΣΤα δικα μας τωρα. ΟΧΙ δεν μου το πουλησαν καν. Δεν ειχαν epsom salt και μου ειπαν δοκιμασε μπας και βοηθησει χαριζοντας μου το. Εγω βεβαια μεχρι να βρω καποιον να μου πει σιγουρα δεν βαζω σταγονα
  #123  
Παλιά 04-06-12, 18:56
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

απ οτι βλεπω αυτο ειναι για παρασσιτα. Το epsom salt θα διευκολυνει το να αποβαλει τα υγρα. Καμια σχεση το ενα με το αλλο με λιγα λογια.

Κανεις δεν πολεμαει τους πετσοπαδες, ολοι εξ αλλου αφου ειμαστε στο χωρο εχουμε καποιους που θεωρουμε εμπιστους. Αυτο που πολεμαμε ειναι η προχειροτητα και οι αθλιες συνθηκες. Αν τωρα αυτο αφορα το 99% των pet shpops ειναι αλλη ιστορια.
Εσυ ομως εισαι ευχαριετημενος απο ενα μαγαζι που σου δινει ενα τυχαιο φαρμακο για δοκιμη μπας και? Δεν το βλεπεις ανευθυνη πραξη? (το οτι στο χαρισαν δε σημαινει τιποτα, τα χουν βγαλει τα λεφτα του με το παραπανω εξ αλλου)
  #124  
Παλιά 04-06-12, 19:27
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
απ οτι βλεπω αυτο ειναι για παρασσιτα. Το epsom salt θα διευκολυνει το να αποβαλει τα υγρα. Καμια σχεση το ενα με το αλλο με λιγα λογια.

Κανεις δεν πολεμαει τους πετσοπαδες, ολοι εξ αλλου αφου ειμαστε στο χωρο εχουμε καποιους που θεωρουμε εμπιστους. Αυτο που πολεμαμε ειναι η προχειροτητα και οι αθλιες συνθηκες. Αν τωρα αυτο αφορα το 99% των pet shpops ειναι αλλη ιστορια.
Εσυ ομως εισαι ευχαριετημενος απο ενα μαγαζι που σου δινει ενα τυχαιο φαρμακο για δοκιμη μπας και? Δεν το βλεπεις ανευθυνη πραξη? (το οτι στο χαρισαν δε σημαινει τιποτα, τα χουν βγαλει τα λεφτα του με το παραπανω εξ αλλου)
φυσικα, αλλα το να μου προτεινουν κατι απο τη στιγμη που πηγα χωρις να ξερω τιποτα ειναι αλλο. τελοσπαντων
  #125  
Παλιά 04-06-12, 19:56
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

epsom salt θα βρεις σε φαρμακειο και οχι σε πετσοπ ... Οι πιο πολλοι πετσοπαδες δε ξερουν καν τι ειναι αυτο και τι κανει ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
  #126  
Παλιά 04-06-12, 19:58
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

μα αφου καποιος πιο πανω αν δεν κανω λαθος ειπε σε πετ σοπ.... ισως διαβασα λαθος....

τεσπα, οποτε και τα δυο σε φαρμακειο. οκ. ξερει καποιος ΑΚΡΙΒΩΣ πως κανω την θεραπεια?
  #127  
Παλιά 04-06-12, 20:16
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
epsom salt θα βρεις σε φαρμακειο και οχι σε πετσοπ ... Οι πιο πολλοι πετσοπαδες δε ξερουν καν τι ειναι αυτο και τι κανει ...
Παράθεση:
μα αφου καποιος πιο πανω αν δεν κανω λαθος ειπε σε πετ σοπ.... ισως διαβασα λαθος....
εγω το ειπα γιατι το εχω δει σε pet shop και μαλιστα συζηταγαν γι αυτο, οποτε θεωρησα πως θα εχουν αρκετα pet shops.
  #128  
Παλιά 05-06-12, 09:09
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

ρε παιδια βοηθεια γιατι θα τρελλαθω.

εχω ντυθει και ειμαι ετοιμοςνα παω να παρω τα πραγματα. ριχνω μια ματια στο ενυδρειο πριν βγω και τι να δω?

το ασπρο ψαρακι με το ντροπσυ ειναι αδυνατο (οπως παλια κανονικα δηλαδη) αλλα εχει χασει μερικα λεπια και ενα ΑΛΛΟ ασχετο ψαρακια (οραντα κι αυτο) ειναι νεκρο και αναποδα στην επιφανεια!

τι κανω τωρα και με τις δυο περιπτωσεις. οι ερωτησεις μου λοιπον.

1) εστω και 1 στο εκατομμυριο οτι το αλο ψαρακι δεν ειναι νεκρο απλα κολυμπαει αναποδα οπως εχω ακουσει? μη κανω καμια βλακεια και πεταξω ζωντανο ψαρι

2) βαζω καποιο εκτοζον μιας και υπηρχε νεκρο ψαρι στο ενυδρειο για προληψη?

3) με το ασπρο που και καλα ειχε ντροπσυ τι κανω τωρα?
α
4) απο τι μπορει να πεθανε το ενα ψαρακι? δεν ηταν ποτε φουσκωμενο, καμια ανωμαλια πανω του. ηταν μια χαρα οπως παντα.

περιμενω απαντησεις σας
-------------------------
νεα.... αλλο ενα ψαρακι κολυμπαει στα πλαγια (οσο κολυμπαει, γιατι πιο πολυ αφηνεται απλα), και φαινεται να εχει ενα κοκκινο σημαδακι στο σωμα του...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vangelis21 : 05-06-12 στις 09:09 Αιτία: Automerged Doublepost
  #129  
Παλιά 22-06-12, 01:45
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Τα 4 θεματα του Vangelis21 κλειδωθηκαν απο εμενα.
Αν θελει ο Vangelis21 να ανοιξει ενα μονο θεμα με το προβλημα του, και να ειναι κοσμιος. Του εχουν απαντησει τα καλυτερα μυαλα του φορουμ, παρ' ολα αυτα θα του δωσω μια ακομα ευκαιρια να αλλάξει συμπεριφορα. Αλλιως, (φαινεται ηδη δηλαδη) το φορουμ μας δεν του παει, και ποιος ειμαι εγω, ή ποιοι ειμαστε εμεις, που θα τον εμποδισουμε να βρει λυσεις αλλού.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
χρυσοψαρο και φυτα - "εμπειροι,τα φωτα σας" janickrules Αρχάριοι γλυκού νερού 2 28-08-11 21:49
O Raven "πρασινισε" και ο "θρονος" οπως και το gab κανει το γυρο του κοσμου!!! Γιώργος Κ Ιστοσελίδες στο Internet 37 23-08-10 22:10
"Επίσημη" έκδοση "υπολογιστή" ενυδρείου Fonamstel Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 27 07-06-04 04:23

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04362 seconds with 15 queries