Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-09-12, 21:47
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή Βοήθεια!! αποκτήσαμε και σκύλο

Βοήθειααααα......
Εν μέσω φοβερών ανακατατάξεων στη ζωή μου και επικείμενων μετακομίσεων,
με 5-6 ενυδρεία, έναν δεκάχρονο γάτο και ένα χαμστεράκι,
η κόρη μου που φροντίζει όλα τα αδέσποτα της περιοχής,
περιμάζεψε
και ένα εγκαταλελειμμένο θηλυκό κουταβάκι.
Ο κτηνίατρος που το πήγαμε υπολογίζει να είναι 3-4 εβδομάδων (δεν έχει ακόμη δόντια και περπατάει με αστάθεια), το "έλουσε" με ένα σπρέυ να φύγουν κάτι εκατομμύρια ψύλλοι και ψείρες, του έδωσε ένα αντιπαρασιτικό του εντέρου και πήραμε ένα γάλα σκόνη (ormilak?)που θα πίνει με μπιμπερό και τροφή για κουτάβια κονσέρβα (ultra menu?) με 97% κρέας. Επίσης μας υπέδειξε σε 20 μέρες να πάει για εμβόλιο.

Επειδή το σκυλάκι θα μείνει κι αυτό μαζί μας
(στη αρχή μέσα στο σπίτι και αργότερα στην αυλή)
οποιαδήποτε συμβουλή
και υπόδειξη για διάβασμα (βιβλία,σκυλοφόρουμ, άρθρα κλπ)
είναι ευπρόσδεκτη.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-09-12, 22:15
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Βρε την Ζ.. τι σου κάνει.... μόνο που σε φαντάζομαι να το ταϊζεις με το μπιμπερό...

__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-09-12, 01:28
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Δωσε φωτο στον λαο!
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-09-12, 04:56
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

http://www.cypruspet.com/index.php?o...d=15&Itemid=70
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-09-12, 08:53
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lingistis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε την Ζ.. τι σου κάνει.... μόνο που σε φαντάζομαι να το ταϊζεις με το μπιμπερό...



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δωσε φωτο στον λαο!
Φωτο όταν ξαναπάρω μηχανή (η Ζ.. την έμαθε κολύμπι )
Η Ψείρα (έτσι την βαφτίσαμε - όχι μόνο λόγω μεγέθους ) είναι άσπρη και φαίνεται να έχει στοιχεία απο Ριτρίβερ ή Λαμπραντόρ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ Στρατηγέ. Προς το παρόν ο άσχετος προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα απο το http://www.dogforum.gr/v3/content/
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-09-12, 11:10
Adespoto.gr
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Smile Καλημέρα απο το Adespoto.gr

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων



Φωτο όταν ξαναπάρω μηχανή (η Ζ.. την έμαθε κολύμπι )
Η Ψείρα (έτσι την βαφτίσαμε - όχι μόνο λόγω μεγέθους ) είναι άσπρη και φαίνεται να έχει στοιχεία απο Ριτρίβερ ή Λαμπραντόρ.

Ευχαριστώ Στρατηγέ. Προς το παρόν ο άσχετος προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα απο το http://www.dogforum.gr/v3/content/

Καλημέρα,

συγχαρητήρια σε εσάς και την κόρη σας που αποφασίσατε να πάρετε ένα αδεσποτάκι και όχι να πάτε σε PetShop.

Στο Adespoto.gr θα βρείτε συμβουλές , άρθρα ,tips κ πολλά αλλά που θα σας βοηθήσουν με το νέο μέλος !!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-09-12, 11:35
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

εγώ θα πω ότι όλα τα είχε η Μαριωρή ο σκύλος της έλειπε...χε χε χε 2 κόπροι σε ένα σπίτι μπορούν να ζήσουν;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-09-12, 12:48
Το avatar του χρήστη snakepanos
snakepanos Ο χρήστης snakepanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: θεσσαλονικη,Α Τουμπα
Μηνύματα: 1.457
Προεπιλογή

Κλεοβουλε και σκυλο ! αφου το εδωσες φαρμακο για τα σκουλικια δεν εχεις προβλημα,τωρα θα ξαναπας να το δη ο γιατρος και θα του δωσεις παλι φαρμακο για τα σκουλικια και τελος.
Οταν έρθεις με το καλο θα ερθω για καφε και θα σου πω τα υπολοιπα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-09-12, 13:13
Το avatar του χρήστη TRYFONAS K.
TRYFONAS K. Ο χρήστης TRYFONAS K. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-03-2012
Περιοχή: North America,Amazon river (Ασπροπυργος:) )
Μηνύματα: 430
Προεπιλογή

Να σου ζησει.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-09-12, 13:28
Griegos Locos Ο χρήστης Griegos Locos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-08-2012
Περιοχή: russia
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Κλεοβουλε αφου η κορη σου,σου εκανε ενα τετοιο δωρο και αποφασισατε να το κρατησεται ακου τι πρεπει να κανεις.το πηγαινεις σε εναν καλο κτηνιατρο και δεν κανεις αλλαγες.εκεινος θα βγαλει βιβλιαριο υγειας για το σκυλακι και θα σου πει τι χρειαζεται και ποτε.απο τον επομενο μηνα δεν χρειαζεται να χρησιμοποιεις παρασιτοκτονα για τσιμπουρια κτλ.3 εμβολια ειναι τωρα που ειναι μικρο και μετα μια φορα τον χρονο.το χαπι για τα παρασιτα του εντερου ειναι καθε 3 μηνες.τωρα ενα βιβλιο που με βοηθησε σε πολλα και μπορει να το διαβασει ακομα και η κορουλα σου(το σκυλακι πρεπει να εχει την ιδια αντιμετοπιση απο ολους)ειναι της javier villahizan "σκυλος".μιλαει μεσα για κατανοηση του σκυλου για διατροφη σχεσεις εκπαιδευση φροντιδα ρατσεσ τα παντα.απλα αναλογα τα λεφτα που μπορεις να διαθεσεις να προτιμας πραγματα απο τον κτηνιατρο.εγω οτν του επαιρνα αμπουλα για τα τσιμπουρια απο πετ σοπ ο σκυλοσ γεμιζε ενω απο τον κτηνιατρο που πηρα 2 χρονια ουτε δειγμα δεν εχω δει!
__________________
"Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες. Γνώσιν δια να έχουν γνώμην, έχουν;" Πλάτων


Griegos Locos
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 03-09-12, 16:32
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Τώρα θα δεις τι παει να πει έξοδα για χομπι..... Τα ενυδρεια δεν ειναι τιποτα.....
Στο dogforum θα βρεις αρκετες οδηγιες.......
Γενικα θελεις (επειτα απο τα πρωτα 3 εμβολια) λουράκια scalibor 2 φορες το χρόνο......αμπουλες το καλοκαιρι καθε μηνα αν ειναι στην αυλή.....το ετησιο του....εξετάσεις αίματος μια φορα το χρόνο και προαιρετικα εμβολιο για το καλαζαρ....
Επίσης θέλεις , αν ειναι λαμπρατορ ημιαιμο) δηλαδη περιπου 30 κιλά ενα τσουβάλι 20 κιλών τροφή και ειδικά τώρα στην αναπτυξη κάτι για.....ανάπτυξη... Οι τροφές γενικά ειναι ενα πολύ μεγάλο κεφάλαιο.....
Θελεις ακομα καθε 4 μηνες χαπακι για σκουλίκια και stand by μια φιαλη frontline για παρασιτα ....
Τα ειπα μαζεμενα ?
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-09-12, 16:58
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Χαρά στο κουράγιο σου ρε Κλεόβουλε...
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-09-12, 18:41
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

χμχμχμ καλως τα δεκτηκες κλεοβουλε και καλη υπομονη.
τωρα τι χρειαζεσε κατε εμε:στο σπιτι:
1.ενα μπουκαλακι frontline η εφιππο η σεμπασιλ
2. ενα ντενταστικ της φρισκις διοτι θα θελει να μασσουλαει.
3.πλαστηκα πιαττακια σκυλου
οταν πρεπει:
τα εμβολια γινονται με δυο τροπους χρονικα δηλαδη μπορεις να κανεις το πριμοντογκ που ειναι για τυφο 35 ημερων και μετα απο δεκαπεντες μερες το τετραντογκ το οποιο ειναι τετραπλο η μπορεις να κανεις 45 μερων κατ.ευθειαν το τετραντογκ και μετα τα υπολοιπα.κατα την γνωμη μου μην κανεις του καλααζαρ(λεισμανιαση) δεν σου προσφερει τπτ και μπορει να δημιουργησει μονιμα προβληματα στον σκυλο.καθε τρεις μηνες χρειαζεσε αντιπαρασητηκο τωρα που ειναι κουταβη και μεχρι δυο μηνων δεν κανει να δινεις χαπι για σκουλικια να παρεις την μπανμιθ που ειναι γιαυτην την δουλια μετα δινεις χαπι συμφωνα με τον κατασκευαστη.35 μερων μπορεις να του δινεις και μουσκεμενη κροκετα με νερο.αν και παλι κατα την γνωμη μου εγω στον δικο μου 2 μηνων μπαντοκ δινω ωμο με ωμα λαχανικα και δυο φορες την βδομαδα συμπληρωνω λιγη κροκετα μπορεις να παρεις πληροφοριες εδω http://marthathesharpei.blogspot.gr/...-raw-food.html μετα απο δωδεκα χρονια απασχολησεις με σκυλους το συνηστω αναπηφηλακτα.τροφη ψαξε να βρεις καλης ποιοτητας τωρα που ειναι στην αναπτυξη,προτηνω acana,hills,eukanuba,belcando.τελως εαν μενεις σε μερως με λιμναζωντα νερα και γενηκως καλου κακόυ το καλοκαιρι πρπει να εφοδιασεσε με κολαρο για σκνιπες.αυτα τα λιγα εαν εχω ξεχασει κατι στο λεω στην πορεια.εαν θες οτιδοιποτε και μπορω ευχαρηστως να βοηθησω.αααα υποψην πλεων το τσιπακι ειναι υποχρεωτηκο και το αντιλλυσηκο υπολογισε απο 50 εως 75 για το τσιπακι αλλιως η καμπανα ειναι 300€
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-09-12, 19:31
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TRYFONAS K. Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου ζησει.....
σ' ευχαριστώ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Griegos Locos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κλεοβουλε αφου η κορη σου,σου εκανε ενα τετοιο δωρο και αποφασισατε να το κρατησεται ακου τι πρεπει να κανεις.το πηγαινεις σε εναν καλο κτηνιατρο και δεν κανεις αλλαγες.εκεινος θα βγαλει βιβλιαριο υγειας για το σκυλακι και θα σου πει τι χρειαζεται και ποτε.απο τον επομενο μηνα δεν χρειαζεται να χρησιμοποιεις παρασιτοκτονα για τσιμπουρια κτλ.3 εμβολια ειναι τωρα που ειναι μικρο και μετα μια φορα τον χρονο.το χαπι για τα παρασιτα του εντερου ειναι καθε 3 μηνες.τωρα ενα βιβλιο που με βοηθησε σε πολλα και μπορει να το διαβασει ακομα και η κορουλα σου(το σκυλακι πρεπει να εχει την ιδια αντιμετοπιση απο ολους)ειναι της javier villahizan "σκυλος".μιλαει μεσα για κατανοηση του σκυλου για διατροφη σχεσεις εκπαιδευση φροντιδα ρατσεσ τα παντα.απλα αναλογα τα λεφτα που μπορεις να διαθεσεις να προτιμας πραγματα απο τον κτηνιατρο.εγω οτν του επαιρνα αμπουλα για τα τσιμπουρια απο πετ σοπ ο σκυλοσ γεμιζε ενω απο τον κτηνιατρο που πηρα 2 χρονια ουτε δειγμα δεν εχω δει!
Θα το ψάξω το βιβλίο αν και έχω ήδη πάρει τρία
Σ΄ευχαριστώ!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα θα δεις τι παει να πει έξοδα για χομπι..... Τα ενυδρεια δεν ειναι τιποτα.....
Στο dogforum θα βρεις αρκετες οδηγιες.......
Γενικα θελεις (επειτα απο τα πρωτα 3 εμβολια) λουράκια scalibor 2 φορες το χρόνο......αμπουλες το καλοκαιρι καθε μηνα αν ειναι στην αυλή.....το ετησιο του....εξετάσεις αίματος μια φορα το χρόνο και προαιρετικα εμβολιο για το καλαζαρ....
Επίσης θέλεις , αν ειναι λαμπρατορ ημιαιμο) δηλαδη περιπου 30 κιλά ενα τσουβάλι 20 κιλών τροφή και ειδικά τώρα στην αναπτυξη κάτι για.....ανάπτυξη... Οι τροφές γενικά ειναι ενα πολύ μεγάλο κεφάλαιο.....
Θελεις ακομα καθε 4 μηνες χαπακι για σκουλίκια και stand by μια φιαλη frontline για παρασιτα ....
Τα ειπα μαζεμενα ?
Μου τα είπες μαζεμένα αλλά θα τα ξεδιαλύνω σιγά σιγά
Ηλία άλλο παιδί δεν προβλέπεται να αποκτήσω οπότε ότι υπάρχει διαθέσιμο πηγαίνει στα ζωντανά μας

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαρά στο κουράγιο σου ρε Κλεόβουλε...
Εσύ να ετοιμάζεσαι για τα πιο ωραία

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
χμχμχμ καλως τα δεκτηκες κλεοβουλε και καλη υπομονη.
τωρα τι χρειαζεσε κατε εμε:στο σπιτι:
1.ενα μπουκαλακι frontline η εφιππο η σεμπασιλ
2. ενα ντενταστικ της φρισκις διοτι θα θελει να μασσουλαει.
3.πλαστηκα πιαττακια σκυλου
οταν πρεπει:
τα εμβολια γινονται με δυο τροπους χρονικα δηλαδη μπορεις να κανεις το πριμοντογκ που ειναι για τυφο 35 ημερων και μετα απο δεκαπεντες μερες το τετραντογκ το οποιο ειναι τετραπλο η μπορεις να κανεις 45 μερων κατ.ευθειαν το τετραντογκ και μετα τα υπολοιπα.κατα την γνωμη μου μην κανεις του καλααζαρ(λεισμανιαση) δεν σου προσφερει τπτ και μπορει να δημιουργησει μονιμα προβληματα στον σκυλο.καθε τρεις μηνες χρειαζεσε αντιπαρασητηκο τωρα που ειναι κουταβη και μεχρι δυο μηνων δεν κανει να δινεις χαπι για σκουλικια να παρεις την μπανμιθ που ειναι γιαυτην την δουλια μετα δινεις χαπι συμφωνα με τον κατασκευαστη.35 μερων μπορεις να του δινεις και μουσκεμενη κροκετα με νερο.αν και παλι κατα την γνωμη μου εγω στον δικο μου 2 μηνων μπαντοκ δινω ωμο με ωμα λαχανικα και δυο φορες την βδομαδα συμπληρωνω λιγη κροκετα μπορεις να παρεις πληροφοριες εδω http://marthathesharpei.blogspot.gr/...-raw-food.html μετα απο δωδεκα χρονια απασχολησεις με σκυλους το συνηστω αναπηφηλακτα.τροφη ψαξε να βρεις καλης ποιοτητας τωρα που ειναι στην αναπτυξη,προτηνω acana,hills,eukanuba,belcando.τελως εαν μενεις σε μερως με λιμναζωντα νερα και γενηκως καλου κακόυ το καλοκαιρι πρπει να εφοδιασεσε με κολαρο για σκνιπες.αυτα τα λιγα εαν εχω ξεχασει κατι στο λεω στην πορεια.εαν θες οτιδοιποτε και μπορω ευχαρηστως να βοηθησω.αααα υποψην πλεων το τσιπακι ειναι υποχρεωτηκο και το αντιλλυσηκο υπολογισε απο 50 εως 75 για το τσιπακι αλλιως η καμπανα ειναι 300€
Ξέρω ότι είσαι ψαγμένος και μπορεί να σε ζαλίσω στη συνέχεια.
Σ΄ευχαριστώ πολύ.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-09-12, 19:32
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Adespoto.gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα,

συγχαρητήρια σε εσάς και την κόρη σας που αποφασίσατε να πάρετε ένα αδεσποτάκι και όχι να πάτε σε PetShop.

Στο Adespoto.gr θα βρείτε συμβουλές , άρθρα ,tips κ πολλά αλλά που θα σας βοηθήσουν με το νέο μέλος !!
Σ΄ευχαριστώ φίλε
και καλώς ήρθες κι απο δω
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-09-12, 19:37
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ θα πω ότι όλα τα είχε η Μαριωρή ο σκύλος της έλειπε...χε χε χε 2 κόπροι σε ένα σπίτι μπορούν να ζήσουν;
Μακούλη που είσαι μωρή?
χε χε όχι...εγώ θα βγω έξω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από snakepanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κλεοβουλε και σκυλο ! αφου το εδωσες φαρμακο για τα σκουλικια δεν εχεις προβλημα,τωρα θα ξαναπας να το δη ο γιατρος και θα του δωσεις παλι φαρμακο για τα σκουλικια και τελος.
Οταν έρθεις με το καλο θα ερθω για καφε και θα σου πω τα υπολοιπα.
Πάνο δώσε κι εσύ λίγο φως στον αόματο
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-09-12, 19:42
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

οτι θες και μπορωρωτα την φιλοζωικη της περιοχης σου εμενα εδω χορηγει το τσιπακι με 15€
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-09-12, 22:17
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Να σας ζησει λοιπον!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-09-12, 15:47
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σας ζησει λοιπον!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-09-12, 22:20
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καλως το δεχθηκες το νεο μελος της οικογενειας!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 04-09-12, 23:13
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

να πω και εγω μια καπως ριζοσπαστικη αποψη? Εχουμε 4 σκυλια στο πατρικο μου, εκτος απτα εμβολια και την τροφη τους κροκετες και κονσερβες και κοκαλα, δεν εχουν χρειαστει τιποτα αλλο, δοξα το θεο, χαιρουν ακρας υγειας και ζωηραδας χρονια τωρα, ειδικα η μανα. Διαβασα πιο πανω τι υποτιθεται οτι χρειαζεται και ψιλοσκαλωσα....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-09-12, 23:57
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

που σκαλωσες φιλε μου?
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 05-09-12, 08:43
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλως το δεχθηκες το νεο μελος της οικογενειας!!!
Σ΄ευχαριστώ Πάνο. Εσύ σύντομα θα την γνωρίσεις απο κοντά

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
να πω και εγω μια καπως ριζοσπαστικη αποψη? Εχουμε 4 σκυλια στο πατρικο μου, εκτος απτα εμβολια και την τροφη τους κροκετες και κονσερβες και κοκαλα, δεν εχουν χρειαστει τιποτα αλλο, δοξα το θεο, χαιρουν ακρας υγειας και ζωηραδας χρονια τωρα, ειδικα η μανα. Διαβασα πιο πανω τι υποτιθεται οτι χρειαζεται και ψιλοσκαλωσα....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
που σκαλωσες φιλε μου?
Παιδιά θα παρακαλούσα να μην κάνουμε εδώ γενική σκυλοκουβέντα

Στην Ψείρα μας...ε...στο θέμα μας:
-κοιμάται αγκαλιά με μια μπλούζα της κόρης μου (απο κάτω βάλαμε κι ένα ρολογάκι) όλο το βράδυ. Την πρώτη νύχτα ξημερώσαμε
-πίνει γάλα και τρώει με μανία την κονσέρβα.
-έχει εμφανίσει πολλά δοντάκια αλλά το ντενταστικ που της πήραμε δεν το πολυέδωσε σημασία. Προτιμά να μας γλύφει όπου βρει (είναι κακό αυτό? πρέπει να της το κόψουμε?)
-κενώσεις και κατούρημα στο ενδεδειγμένο σημείο (συνήθως )
-φαίνεται να ακούει στο κάλεσμα και έρχεται χοροπηδώντας. Έχει ισορροπήσει αρκετά το περπάτημα.
-με τον γερο-παράξενο γάτο δεν έχουμε (ακόμη?) πρόβλημα. Την μύρισε και φαίνεται να αδιαφορεί, μετά την αρχική περιέργεια.

Τι λέτε?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 05-09-12, 11:16
Ioanna.bar Ο χρήστης Ioanna.bar δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-09-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Καλά είναι να μη συνηθίσει στην κονσέρβα - μια φτηνή είναι ότι πιο άχρηστο μπορείς να δώσεις στο σκύλο. Γαλατάκι για κουτάβια τώρα που είναι μικρό και μουλιασμένη κροκετούλα στο νερό όπως σου είπαν και πιο πάνω.
Μπορείς να βρεις καλής ποιότητας τροφή σε προσφορές (εγώ παίρνω μία που έχω βρει ένα πετ σοπ που έχει στη μία + μία δώρο)
Έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει ακόμα να δίνεις dentastix μέχρι περίπου 3 μηνών.
Όχι επαφή με σκύλους και όχι βόλτα σε περιοχές που πάνε άλλοι σκύλοι, μέχρι να ολοκληρωθεί ο πρώτος κύκλος εμβολίων.
Σόρυ αν ειπα κάτι που ξαναειπώθηκε τα διάβασα λίγο γρήγορα.

Να σας ζήσει!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 05-09-12, 11:35
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Ευχαριστούμε Ιωάννα!

Το ντενταστικ τέλος (σε σκυλοφόρουμ μου είπαν ότι είναι γεμάτα χημικά)
Θα πάρουμε και κροκετούλες. Την κονσέρβα μας την έδωσε ο κτηνίατρος για να κερδίσει έδαφος στον ρυθμό ανάπτυξης.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 05-09-12, 11:56
Το avatar του χρήστη snakepanos
snakepanos Ο χρήστης snakepanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: θεσσαλονικη,Α Τουμπα
Μηνύματα: 1.457
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Μακούλη που είσαι μωρή?
χε χε όχι...εγώ θα βγω έξω


Πάνο δώσε κι εσύ λίγο φως στον αόματο
Οταν θα ερθεις με το καλο ,,θα σου τα πω απο κοντα ,θα δω και τον σκυλο,εχω και ενα ΜΕΓΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ να σου δωσω να διαβασεις,,και ξερεις θα παμε για μασα,θα δωσουμε και κανενα κρεατακι να φαει και το σκυλακι ετσι για δεση κόκαλο
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 05-09-12, 13:44
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από snakepanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν θα ερθεις με το καλο ,,θα σου τα πω απο κοντα ,θα δω και τον σκυλο,εχω και ενα ΜΕΓΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ να σου δωσω να διαβασεις,,και ξερεις θα παμε για μασα,θα δωσουμε και κανενα κρεατακι να φαει και το σκυλακι ετσι για δεση κόκαλο

εδώ είμαι βρε αλλά πηγαινοέρχομαι ακόμα διαρκώς σαν τον Βέγγο
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-09-12, 13:47
Malawi Lover Ο χρήστης Malawi Lover δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 03-09-2012
Περιοχή: Κοζάνη-Γρεβενά
Μηνύματα: 565
Send a message via Skype™ to Malawi Lover
Προεπιλογή

Να σου ζησει Κλεοβουλε !
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-09-12, 14:04
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Malawi Lover Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου ζησει Κλεοβουλε !
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-09-12, 15:36
Το avatar του χρήστη Anna10
Anna10 Ο χρήστης Anna10 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-06-2012
Περιοχή: Aru Islands
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Καλώς την δέχτηκες στην οικογένεια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ποτέ σκύλο μαζί με χελώνα!! Psaras Άλλα ζώα 10 04-04-11 13:31
Στο αεροπλάνο με το σκύλο μου. zipo Άλλα ζώα 11 26-03-11 02:08
Βοήθεια!! Αλέξης6 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 8 26-10-09 16:09
Βοήθεια vouros Αρχάριοι γλυκού νερού 8 26-03-07 16:07
Βοήθεια vouros Αρχάριοι γλυκού νερού 19 26-02-07 22:44

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09519 seconds with 16 queries