Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Κεντρική Αμερική > Ζωοτόκα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 24-02-13, 18:10
Χρηστος Ζ. Ο χρήστης Χρηστος Ζ. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Περιοχή: Αλιαρτος Βοιωτιας
Μηνύματα: 1.220
Προεπιλογή

φιλε μου, εδω μεσα υπαρχουν ατομα με τονους εμπειριας πανω στα ενυδρεια και σε δυσκολα ψαρια. αυτα που σου λενε δεν τα λενε ετσι τυχαια.
τα ψαρια που εχεις εσυ, τα ειχαν παρα πολλα ατομα και πολυ πριν απο σενα.
εξαιρεσεις με τοσα ψαρια σε ενα 30λιτρο δεν υπαρχουν που να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο.
σου τα λεω χωρις παρεξηγηση.
παω στοιχημα οτι το ενυδρειο ειναι αστρωτο και δεν εχεις κανει ποτε μετρησεις στο νερο σου.
μια συμβουλη που θα σου δωσω, κρατα μονο τα μολυ για αρχη μαζι με τα μικρα (κανονικα ουτε και αυτα πρεπει, αλλα ειναι τα πιο ευκολα που εχεις) και κατσε να διαβασεις τα υπομνηματα των αρχαριων, γιατι σε λιγες μερες δεν θα μεινει ουτε λεπι.
απο τα μικρα κατα τη γνωμη μου δεν θα επιβιωσει κανενα, λογω της αμμωνιας, γιατι ειναι πολυ ευαισθητα. σιγουρα τα μικρα γεννηθηκαν απο θηλυκο που ηταν εγκυος απο το πετσοπ. τα ψαρια δεν γεννανε ετσι απο τη μια στιγμη στην αλλη, και ειδικα στα ζωοτοκα αυτο δεν δειχνει αναγκαστικα και καλη ποιοτητα νερου.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 24-02-13, 18:11
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Φίλε agos1212
στην αρθρογραφία που σου προτάθηκε και πιο πάνω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=52490
θα βρεις τις απαντήσεις που χρειάζεσαι.
Τα ψάρια σου δυστυχώς δεν θα έχουν καμιά τύχη αν συνεχίσεις με τον ίδιο τρόπο. Σε μερικά πράγματα δεν υπάρχουν εξαιρέσεις

*Τα άσχετα σχόλια στο θέμα είναι περιττά και θα σβήνονται.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 24-02-13, 18:12
saxouras Ο χρήστης saxouras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-03-2012
Περιοχή: Athens, Greece
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τα 12 ψαρακια ειναι μια χαρα και φαινοντε υγιεστατα !! Βρισκοναι σε ξεχωριστο 10 λιτρο ενυδρειο χωρις θερμοστατη και αντλια δυστηχος αλλα γινονται αλλαγες 1 λιτρου ζεστου νερου καθε 2 ωρες και υπαρχει αρκετη τροφη στον μπατο για να τσιμπολογουν τα μικρα μολυ. Μακαρι να πανε ολα καλα και να σας στειλω και εσας κανενα μολυ μιας που δεν χρειαζομαι τοσα !!

Τα υπολοιπα βρισκονται στο 30 λιτρο ενυδρειο σε θερμοκρασια 26 βαθμων και με καλη αντλια που φυλτραρει το νερο με βαμβακι,σφουγκαρακι και απο χαλικια. Τα ψαρια ζουν ειρηνικα κατι που ισχυει και για τους μονομαχους που ειναι μια χαρα !!!

Θα ανεβασω συντομα βιντεο για δειτε οτι υπαρχουν και οι εξερεσεις !!!
η ακου τους παλιοτερους.. η διαβασε μονος σου αλλιως αν θες μια δικη μου συμβουλη μην ξαναγραψεις εδω μεσα... εκτος αν θες να σπασεις τα νευρα των εμπειροτερων... γιατι κι εγω νεος ειμαι.. αλλα ρε φιλε απορω με την υπομονη των παιδιων ...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 24-02-13, 18:18
agos1212 Ο χρήστης agos1212 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2013
Περιοχή: kerkyra
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

θα μπορουσα οτι δεν εχω και πολυ ευθυνη για οτι συνεβει αλλα το πετ σοπ που μου τα πλασαρε για ψαρια μικρου ενυδρειου και τους μονομαχους μου ειπαν οτι μπορουν να συμβιωσουν ...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 24-02-13, 18:21
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μπορουσα οτι δεν εχω και πολυ ευθυνη για οτι συνεβει αλλα το πετ σοπ που μου τα πλασαρε για ψαρια μικρου ενυδρειου και τους μονομαχους μου ειπαν οτι μπορουν να συμβιωσουν ...
Αυτο το κακο κανουν παντα.Που το εχουν κανει σε ολους μας .Πανε δωστουτα πισω. Και πεστου οτι τα ψαρια αυτα δεν ζουνε σε τοσο μικρο ενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 24-02-13, 18:40
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Στο ειπα συμπατριωτη, τα πετ σοπ εκει στην κερκυρα ειναι πιο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ και απο αυτα στις μεγαλες πολεις, γιατι πολυ απλα δεν εχει επιλογες...καμια βασικα. Ρωτα τον ΖΕΙΝ που και αυτος απο εκει ειναι, (λευκιμμη) τι τραβηξε.

Οσον αφορα τον φιλο που ειπε οτι απορει με την υπομονη των εμπειροτερων, εγω προσωπικα δεν σκαω αν ο αλλος δεν περνει απο λογια. Και εγω εχω πολλα να μαθω αλλα εχω μαθει να ακουω οταν δεν ξερω (το θεμα βεβαια ειναι να καταλαβω οτι δεν εχω ιδεα επι του θεματος). Αν πιστευει οτι με ενα 30λιτρο εχει καταλαβει τι παει να πει "φαινονται μια χαρα, δεν εχουν κανενα προβλημα συμβιωσης κλπ" χωρις να εχει δει τι παει να πει πραγματικα συμπεριφορα ψαριου, σωστη, με γεια του με χαρα του. Τα ψαρια ειναι τα μονα που λυπαμαι οχι αυτον. Τα λινκ που του ποσταρατε περι αρχαριων κυκλο του αζωτου ph gh kh νιτρικα αμμωνιες κλπ αμφιβαλλω αν τα ανοιξε καν. Πχ τωρα βλεπει τα smilies αντι να διαβαζει κατι απο αυτα που του στειλατε.

Εμενα η προταση μου ειναι αυτη και δεν ξαναασχολουμε. Διαβασε τα υπομνηματα για τους αρχαριους, δες τι κατηγοριες ψαριων υπαρχουν, δες τι σαρεσει, δες αν μπορεις να του προσφερεις τις καταλληλες συνθηκες (λιτρα, παραμετρους νερου και χιλια αλλα δυο) και αν εισαι διατεθειμενος, πχ αν διαλεξεις ψαρι μαλακου νερου οπως ο μονομαχος, εκει που μενεις θελεις οπωσδηπωτε επεξεργασια νερου και αντιστροφη οσμωση. Εισαι διατεθειμενος για τετοιο λουκι? Εγω ειμαι και ετσι κανω. Αν καταληξεις λοιπον οτι σαρεσουν οι κιχλιδες, και πολυ καλα θα κανεις, χρησιμοποιεις το νερο του δικτυου σου (στο οποιο ναι πρεπει να κανεις μετρησεις για να μην παμε κουτουρου) και στηνεις ενα ενυδρειο απο 100λιτρα και πανω για ψαρια απο λιμνη tanganyika και 200 και πανω για λιμνη malawi. Το 30λιτρο δωστο αγγελια. Και το χαιρεσαι ξεροντας οτι τα ψαρια σου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ζουν σε πολυ καλες συνθηκες. Στις αγγελιες θα βρεις πολλες ευκαιριες που αξιζει να δεις και να τσιμπησεις κατι. Και last but not least, την επομενη φορα που θα μπεις στο πετσοπ μπες μονο για να παρεις κατι, ΟΧΙ για να ζητησεις γνωμη αν κανει αυτο η οχι. Εισαι 21 χρονων, εδω κοροιδευουν μεγαλους ανθρωπους, σε εσενα θα κολλησουν? Αυτα απο εμενα.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 24-02-13, 19:02
agos1212 Ο χρήστης agos1212 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2013
Περιοχή: kerkyra
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

το μολλυ μολις αρχησε να γενναει παλι πριν 5 λεπτα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω με αυτα

Ακυρο .. αν βρω κανενα ψαρακι σε αγγελια θα μπορεσουν να μου το στειλουν με γενικη ταχυδρομικη ;
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 24-02-13, 19:09
Χρηστος Ζ. Ο χρήστης Χρηστος Ζ. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Περιοχή: Αλιαρτος Βοιωτιας
Μηνύματα: 1.220
Προεπιλογή

το ψαρακι απο την αγγελια τι να το κανεις?
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 24-02-13, 19:13
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
το μολλυ μολις αρχησε να γενναει παλι πριν 5 λεπτα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω με αυτα


Ακυρο .. αν βρω κανενα ψαρακι σε αγγελια θα μπορεσουν να μου το στειλουν με γενικη ταχυδρομικη ;
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Ζ. Εμφάνιση μηνυμάτων
το ψαρακι απο την αγγελια τι να το κανεις?

για κακαβια...

@agos σου εχουνε απαντησει ολοι τι πρεπει να κανεις,απο σενα εξαρταται.καλη συνεχεια.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 24-02-13, 19:15
Το avatar του χρήστη nikolaosbouk
nikolaosbouk Ο χρήστης nikolaosbouk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2012
Περιοχή: Καλαμαρια
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to nikolaosbouk
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kotsos Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορεις να βάλεις και άλλα τόσα, και για μια μέρα να είναι μια χαρά.. δεν λέει κάτι αυτό..
τουλάχιστον σε μια βδομάδα-2 το πολύ που θα αρχίσουν να ψοφάνε, άκουσε μας και δώστα πριν τα σκοτώσεις όλα..

+100 ακου τα παιδια και δωστα καλυτερα...
__________________
Reef-ακιας και Disk-ακιας
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 24-02-13, 19:20
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
το μολλυ μολις αρχησε να γενναει παλι πριν 5 λεπτα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω με αυτα

Ακυρο .. αν βρω κανενα ψαρακι σε αγγελια θα μπορεσουν να μου το στειλουν με γενικη ταχυδρομικη ;
Σορυ για την απαντηση αλλα η περιπτωση εδω ειναι
¨ΟΤΙ ΤΟΥ ΦΑΝΕΙ ΤΟΥ ΛΟΛΟΣΤΕΦΑΝΗ"
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 24-02-13, 19:44
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Λολ πραγματικα οτι ναναι χαχαχαχαχα +1 στιβ!!
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 24-02-13, 20:41
savvas27 Ο χρήστης savvas27 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2011
Περιοχή: Σαμοθρακη
Μηνύματα: 186
Προεπιλογή

γιατι να την πληρωνουν παντα τα ζωντανα ρε παιδια???????????
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μπορουσα οτι δεν εχω και πολυ ευθυνη για οτι συνεβει αλλα το πετ σοπ που μου τα πλασαρε για ψαρια μικρου ενυδρειου και τους μονομαχους μου ειπαν οτι μπορουν να συμβιωσουν ...
ευθυνη δεν ειχες οσο δεν ηξερες.Απο την στιγμη που ασχοληθηκαν και σε συμβουλεψαν ατομα του χομπι με καποιες χιλιαδες μηνυματα μεσα στο φορουμ(που σημενει οτι κατι μπορει να ξερουν και αυτοι)και απλα δεν θες να καταλαβεις σορρυ κιολασ αλλα η ευθυνη ειναι πλεον δικια σου γιατι τις λυσεις σου την εδωσαν
__________________

CMAS-ΕΟΥΔΑΤΚ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvas27 : 24-02-13 στις 20:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 24-02-13, 20:44
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
το μολλυ μολις αρχησε να γενναει παλι πριν 5 λεπτα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω με αυτα

Ακυρο .. αν βρω κανενα ψαρακι σε αγγελια θα μπορεσουν να μου το στειλουν με γενικη ταχυδρομικη ;
Θα σε παρακαλουσα αν εχεις βεβαια και την καλη διαθεση να μαθεις καποια σωστα πραγματα γυρω απο το χομπυ και οχι αυτα που λενε οι πετσοπαδες να αρχισεις να διαβαζεις: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=52490

Και οτι απορια εχεις εδω ειμαστε
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 24-02-13, 21:40
Το avatar του χρήστη Kotsos
Kotsos Ο χρήστης Kotsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.837
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
αρχικα ειχα βαλει εναν μονομαχο αλλα μετα απο καποια ατυμα βιντεακια με αναπαραγωγες με επεισαν να παρω αλλον εναν με την ελπιδα οτι θα πετυχω ζευγαρι. Στο πετσοπ με προειδοποιησαν οτι δεν πανε 2 μονομαχοι μαζι αλλα αντισταθηκα με την σκεψη της αναπαραγωγης. Τελικα τα εβαλα μαζι και τσακονονται μονο οταν το ενα πλησιαζει το αλλο με οχι και πολυ κακο τροπο απλος ο αρχικος κυνηγαει τον καινουργιο... τωρα τα υπολοιπα που πηρα σημερα απλος τσιμπουν τις ουρες των μονομαχων και ο μικρος κιτρινος γλυφτης ειναι πολυ αναστατομενπς σε σχεση με πριν που ηταν μονος με τον μονομαχο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agos1212 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μπορουσα οτι δεν εχω και πολυ ευθυνη για οτι συνεβει αλλα το πετ σοπ που μου τα πλασαρε για ψαρια μικρου ενυδρειου και τους μονομαχους μου ειπαν οτι μπορουν να συμβιωσουν ...
.........
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 24-02-13, 23:08
anttheo Ο χρήστης anttheo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-05-2012
Περιοχή: Ελληνικό
Μηνύματα: 177
Προεπιλογή

Φιλαρακι, και εγω ειμαι νεος χομπιστας γι αυτο ξερω την τρελα κ τον ενθουσιασμο που εχεις ωστε να φουλαρεις το τεεερμα-μικρο ενυδειακι σου με οτι χωραει κ φαινεται ομορφο, ειδικα οταν σταθηκες τυχερος κ ειδες μικρα απο ηδη εγκυο ψαρακι. εγω οταν ξεκινησα με ενα 15λιτρο ηθελα να παρω πιρανχας μιας και σκεφτομουν οτι απλα χωραει να κουνιεται εκει μεσα!!!
παροτι ο πετσοπας μου ειπε το αυτονοητο(ουτε καν δηλαδη), εχω χασει στο παρελθον παααρα πολλα χρηματα επειδη επαιρνα ψαρακια τα οποια δεν εκαναν για το ενυδρειακι εκεινο αλλα και γιατι απλα τα ''πετουσα'' μεσα κ αλλαζα καπου καπου νερο, χωρις να εχω ιδεα τι θα πει παραμετρος νερου,συνθηκες κτλ, μεχρι να βρω τυχαια το site αυτο και να βγει η τσιμπλα απο το ματι μου!!
ακου λοιπον τους εμπειρους του site κανε οοοοτι σου λενε και πιστεψε με οτι το αποτελεσμα θα ειναι 1000 φορες πιο συναρπαστικο!!
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 25-02-13, 00:06
Το avatar του χρήστη Αντζι
Αντζι Ο χρήστης Αντζι δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2013
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Κριμα..κριμα τα ψαρακια...γιατι δεν θες να ακουσεις οτι σου γραφουν τα παιδια αραγε?
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 25-02-13, 00:09
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
A ναι να πω και αυτο επειδη το ξαναδιαβασα ποιο πανω. Με το νερο της Κερκυρας ξεχαστε τους μονομαχους ειδικα αν μιλαμε για ζευγαρωμα. Ειναι τελειο για κιχλιδες και τα συναφη...οπως και τα σουπα-ζωοτοκα. Μονο κοτρωνες δεν βγαινουν απτη βρυση τουλαχιστον περιοχη ανεμομυλο μεσα στην χωρα που ξερω.
Τι Ph εχει δηλαδη στην κερκυρα? 10
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 25-02-13, 00:20
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Νταξει ειπαμε ρε. 14 ειναι. Τουμποφλο. Απλα τα αλατα εκει που εχω σπιτι ειναι μεγαλο προβλημα, στο σπιτι εκει πχ ειναι κλασικο να κολησει φλοτερ και να το βγαζεις και ναναι σαν απο πετρα, να καθαρισεις αμαξι με λαστιχο το καλοκαιρι μεσημερι ειναι αδυνατον, με το που ριξεις το νερο ετσι και προλαβει να στεγνωσει θαμπωσε ολο το αμαξι. Ενα καιρο να φανταστεις πηγαιναμε πανω στον παντοκρατορα (ενα βουνο) να παρουμε νερο απο πηγη για να πινουμε. Για ποση ο δημος ειχε μοιρασει σαν τηλεκαρτες κατι και πηγαινες σε εναν σταθμο και ειχε φιλτρα υποθετω και εβαζες την καρτα και σου γεμιζε μπιτονια. Εμεισ δεν το εμπιστευομασταν. Ολα αυτα πριν το πολυ 10 χρονια. Πλεον τοχουν φτιαξει το νερο αλλα και παλι ειναι πολυ σκληρο, χωρις μετρησεις δεν μπορω να ξερω αλλα υποθετω σαν εδω τις σερρες πρεπει ναναι και πιο σκληρο. Εδω ειχα gh 19 kh 17 τωρα κατι αλλαξαν και επεσαν στο 15 και τα δυο. Tds απο ~300 επεσε στο 230.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 25-02-13, 13:38
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

σχετικά με το νερο τις Κέρκυρας, μονο η κορακιανα εχει πόσιμο νερό, μεσα στην πόλη το νερο ειναι ακατάλληλο ακόμα και για να πλύνεις τα χέρια σου. ποσο μάλλον να το βάλεις σε ψάρια. Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό σου (άλλωστε σχεδόν ολοι έχουμε κάνει αυτο το λάθος) αλλα πρεπει να διαβάσεις ολα αυτα που σου λενε τα παιδιά, πίστεψε με, αν ειναι να ακούς τα πετ σοπ καλύτερα πάρε ενα σκύλο και ασε τα ψάρια. Δυστυχώς τα ψάρια δεν ζουν σε γυαλες και ταπερ, οτι και αν λένε στα πετ σοπ. Φιλικα παντα
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Γεμισα σαλιγγαρια ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Μ. Σαλιγκάρια 8 20-12-10 19:08
SOS!!! Παιδια βοηθεια ανεβασμενο ΝΟ2=3 ΝΟ3=70...τι να κανω...!!! lans Γλυκό νερό - Γενικά 19 21-11-10 12:11
Σκαλαρια Γεννα ..δεν ξερω τι να κανω eliteaguarium ¶λλες κιχλίδες Ν. Αμερικής 18 24-09-09 22:11
δεν ξερω τι να κανω naupaktos84 Αρχάριοι γλυκού νερού 8 06-08-07 22:03
Αρωστια τι να κανω ρε παιδια kontrakias Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 2 15-02-07 02:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07175 seconds with 13 queries