Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-05-08, 08:27
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή Ερώτηση!!!!

Αναρωτιόμουν με ποιον τρόπο θα μπορούσα να στείλω κλαδέματα στα γραφεία του συλλόγου για να μπορεί να τα πάρει απο εκεί όποιο μέλος θέλει;
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-05-08, 00:34
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Έτσι όπως έχουν γίνει οι τιμές νομίζω οτι με Γενική θα βόλευε! Αλλά και πάλι είναι δύσκολη εποχή τώρα με την ζέστη! Θα φτάσουν σούπα εκτός και τα βάλεις και σε φελιζόλ ψυγείο αρα το κόστος θα φύγει.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-05-08, 00:57
Το avatar του χρήστη nikitasp
nikitasp Ο χρήστης nikitasp δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 170
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikitasp
Προεπιλογή

με ΕΛΤΑ (στο γαυρο) και δεν πλερωνεις μια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-05-08, 08:16
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι όπως έχουν γίνει οι τιμές νομίζω οτι με Γενική θα βόλευε! Αλλά και πάλι είναι δύσκολη εποχή τώρα με την ζέστη! Θα φτάσουν σούπα εκτός και τα βάλεις και σε φελιζόλ ψυγείο αρα το κόστος θα φύγει.
Μάνο δεν μ'ενοχλεί το κόστος μόνο θέλω να ξέρω σε ποιον μπορώ να τα στείλω και να τα πάει το Σάββατο στον σύλλογο. Αυτό θέλω να ξέρω. Αν δεν γίνεται θα βάλω αγγελία εδώ και τέλος. Απλά θα ήθελα στο μέτρο που μπορώ να στηρίξω τον σύλλογο.
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-05-08, 08:45
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Αγαπητέ φίλε Φιλώτα.

Είναι αξιοθαύμαστη η κίνηση σου και χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω θα σου έλεγα να προχωρήσεις μόνο στην περίπτωση όπου έχεις κλαδέματα που αξίζει τον κόπο να μπουν στην διαδικασία αυτή.

Σου προτείνω να μας πεις τι κλαδέματα έχεις και αν υπάρχει ενδιαφέρων από κάποιους οι οποίοι δεν μπορούν να βρουν τα φυτά που έχεις, τότε να μπεις στην διαδικασία αυτή.

Σε διαφορετική περίπτωση "ο λόγος σου μας χόρτασε και το ψωμί σου φάτo"

φιλικά Δημήτρης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris21 : 27-05-08 στις 10:29
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-05-08, 09:51
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Δημήτρη το ενυδρείο μου είναι ζούγκλα, κάθε εβδομάδα ή το αργότερο κάθε 15 μέρες έχω πάρα πολύ κλάδεμα απο Eggeria Densa, Rotala Macrandra και λίγη Limnophila aquatica.
Αν πιστεύεται οτι δεν αξίζει τον κόπο πείτε το μου για να βάλω αγγελία να τα πάρει έτσι κι αλλιώς κάποιος άλλος χομπίστας.
Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον!!!!
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-05-08, 15:25
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Είναι πολύ ευχάριστο το ότι υπάρχουν πρωτοβουλίες και κινήσεις υπέρ του Συλλόγου από πολλές πλευρές.. ¶λλο ένα μπράβο λοιπόν!

Παρόλο που στόχος του Συλλόγου δεν είναι οι ανταλλαγές κλαδεμάτων μεταξύ των μελών, είναι μια καλή ευκαιρία/αφορμή για κάποιον να πάει στη συνάντηση του Συλλόγου.. Έτσι θα έχει και την ευκαιρία να γνωριστεί με τους υπολοίπους, να ενημερωθεί για το Σύλλογο, και να γίνει (αν θέλει) και μέλος.. Εξ'άλλου, στόχος του Συλλόγου είναι η ΔΙΑΔΟΣΗ του χόμπι, και η επαφή ενός αρχάριου με το Σύλλογο και τα μέλη του είναι ένα πολύ μεγάλο κίνητρο για να ασχοληθεί περισσότερο με τα ενυδρεία, και να εξελιχθεί περαιτέρω..

Νομίζω λοιπόν, ότι σε κάθε τέτοια αγγελία για ανταλλαγές κλαδεμάτων/ψαριών κ.τ.λ. είναι σκόπιμο να λέμε π.χ. "το Σάββατο θα φέρω στο Σύλλογο το τάδε, και όποιος θέλει, μέλος ή όχι, ας περάσει να το πάρει.."

Ξανά μπράβο στο Φιλότα, παρά τη δυσκολία υλοποίησης της ιδέας, η πρόθεση για ενίσχυση είναι σημαντική!
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-05-08, 15:43
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Έχω λίγο την αίσθηση ότι κάπου παρεξηγήθηκα.

Σε οποιονδήποτε ο οποίος μένει Αθήνα η οπουδήποτε αλλού που δεν θα έμπαινε στην διαδικασία αποστολής, δεν θα μπορούσα να πω το οτιδήποτε.
Επειδή όμως έχω δει κατά καιρούς να έρχονται φυτά στο σύλλογο τα οποία τελικά μένουν και χαλάνε με αποτέλεσμα να τα πετάμε, θα στεναχωριόμουν απίστευτα αν έβλεπα να έχουν την ίδια τύχη και τα φυτά του Φιλώτα. Και αυτό όχι για τα φυτά, αλλά για τον κόπο που έκανε να τα στείλει, για το κόστος της αποστολής, αλλά το σημαντικότερο για την τόσο όμορφη διάθεση προσφοράς η οποία θα πήγαινε χαμένη. Αυτή την προσφορά προσπαθώ να διασφαλίσω. Φανταστείτε σε λίγο καιρό να μάθει ο φίλτατος Φιλώτας ότι τα φυτά του έμειναν στο σύλλογο, δεν τα πήρε κανένας και τελικά τα πετάξαμε. Δεν θα είναι κρίμα?

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Από εμένα διπλό μπράβο και λίγο λέω.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-05-08, 16:46
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω λίγο την αίσθηση ότι κάπου παρεξηγήθηκα.

Σε οποιονδήποτε ο οποίος μένει Αθήνα η οπουδήποτε αλλού που δεν θα έμπαινε στην διαδικασία αποστολής, δεν θα μπορούσα να πω το οτιδήποτε.
Επειδή όμως έχω δει κατά καιρούς να έρχονται φυτά στο σύλλογο τα οποία τελικά μένουν και χαλάνε με αποτέλεσμα να τα πετάμε, θα στεναχωριόμουν απίστευτα αν έβλεπα να έχουν την ίδια τύχη και τα φυτά του Φιλώτα. Και αυτό όχι για τα φυτά, αλλά για τον κόπο που έκανε να τα στείλει, για το κόστος της αποστολής, αλλά το σημαντικότερο για την τόσο όμορφη διάθεση προσφοράς η οποία θα πήγαινε χαμένη. Αυτή την προσφορά προσπαθώ να διασφαλίσω. Φανταστείτε σε λίγο καιρό να μάθει ο φίλτατος Φιλώτας ότι τα φυτά του έμειναν στο σύλλογο, δεν τα πήρε κανένας και τελικά τα πετάξαμε. Δεν θα είναι κρίμα?

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Από εμένα διπλό μπράβο και λίγο λέω.
Δημήτρη κατάλαβα απόλυτα αυτό που λές, και θα συμφωνήσω οτι είναι κρίμα όχι μόνο για τα δικά μου αλλά για όλων τα φυτά αν δεν τα έπαιρνε κανείς και πετιόταν.
Παρ'ολα αυτά θα ήθελα να κάνω μια αρχή και να δούμε, μπορεί όμως κάποιος να μου πεί πως να τα στείλω στον σύλλογο (η αποστολή θα γίνει με κούριερ), όταν ο σύλλογος είναι ανοιχτός μόνο το σάββατο απο τις 17.00 και μετά και απο όσο ξέρω Σάββατο απόγευμα τα κούριερ δεν κάνουν παραδώσεις.
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-05-08, 07:56
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

μπορείς να τα στείλεις σε μένα και εγώ τα πάω στο σύλλογο μετά.

θα τα πούμε σε πμ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ερώτηση... @Dimitris Θαλασσινό νερό - Γενικά 3 07-02-05 22:39
ερώτηση sakis345 Γλυκό νερό - Γενικά 3 31-01-05 01:55

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04343 seconds with 13 queries