Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Χρυσόψαρα > Ενυδρεία με χρυσόψαρα

Ενυδρεία με χρυσόψαρα Συστήσετε μας τα χρυσόψαρά σας ή και τον χώρο που τα φιλοξενείτε.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-10-10, 02:57
Το avatar του χρήστη Savou
Savou Ο χρήστης Savou δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2010
Περιοχή: Ηλιουπολη
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή Καινουργιος με χρυσοψαραδικο

Καλησπερα παιδια..καινουργιος στην παρεα .Εχω εδω και 2 μηνες περιπου ενα ενυδρειο 120 λιτρα..Σας το παρουσιαζω..

Πληροφορίες

Διαστάσεις:1,00-0,40-0,30
Όγκος:120 λιτρα
Κατηγορία:Κοινονικο
Φυτά:e anoubias nana,2 anubias bat=rteri,2 vallisneries,1cryspociryne,2 echinodorus,4 hydrophila polusperma
Ψάρια / ¶λλα είδη:3 κοινα χρυσοψαρα,2 σαλιγκαρια δεν γνωριζω ονομα
Διακοσμητικά υλικά:1 φολιτσα,ενας βραχος
(χαλίκι, ξύλα κ.λ.π.)
Φόντο:οχι (ακομα)
Φωτισμός:τον μαμα του ενιδρειου δεν γνωριζω μαρκα
Διάρκεια φωτισμού:8 ωρες
Φιλτράρισμα:τις Jbl crystalprofi i100
Θερμοστάτης:tetratec ht 200
Λίπανση:ναι καθε βδομαδα
Παροχή CO2:οχι

Παράμετροι:

pH:7,2
Γενική σκληρότητα (GH):14
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):6
Αμμωνία (ΝΗ3):0,05
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):10
Αλλαγές νερού: καθε βδομαδα
Θερμοκρασία:24
¶λλες πληροφορίες:
Φωτογραφία:Φωτογραφιες θα τραβιξω αυριο..[/YT][/YT][/YT]
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-10-10, 11:33
lenia Ο χρήστης lenia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή

αντε να βαλεις και φωτο να το απολαυσουμε!!!!
Πάντως τα χρυσοψαρα γενικά ειναι ευκολα ψαράκια....εχω κι εγω δύο. τα είχα σε ένα ενυδρειο για 3χρόνια σχεδόν αλλα τώρα έφτιαξα μια δεξαμενή ξύλινη και τα μετακόμισα εκει!!!!
απο θερμοκρασία πάντως μην τους βαλεις καν θερμοστατη...αστα με θερμοκρασια περιβαλλοντος. για τα υπολοιπα αμμωνια-νιτρικα κτλ, θα στα πουνε τα παιδια που ξερουν.
Εγω δε τους ειχα κανει τεστ ποτε. Ούτε και βιταμινες ή γενικά ουσίες βαζω στο νερο τους. το μόνο που εκανα στις αλλαγες νερου τους όταν τα είχα στο ενυδρείο ήταν να τους βαζω νερό εμφιαλωμένο κατα 30-40% και το υπόλοιπο απο τη βρύση. Γενικά δε θέλω να χρησιμοποιώ πολλά σκευάσματα γιατι παλιότερα που το εκανα, κατα διαστήματα μου πεθαίναν τα ψαράκια..οποτε σιγα σιγα τα συνήθισα σε νερό δικτύο και εμφιαλωμενο και τελος οι ουσιες και τα αντιχλώρια.....και μια χαρα υγιεστατα είναι! τώρα μάλιστα που τα εβαλα και στη λιμνοδεξαμενή, είναι τρισευτυχισμένα!!!! μέσα σε ενάμιση μήνα γίναν αγνώριστα, μεγαλώσαν και παχύναν πολύ. βλέπεις εκει τρώνε πολλά εντομα και πέρνουν πολλές ουσίες που καμία ψαροτροφή δεν της αναπληρώνει.. και άσε που ζευγαρώνουν κιολας, παρόλο που δεν ειναι η εποχή τους ακομα.
Και σκέψου πως εκει το νερό τους είναι μόνο απλό νερό βρύσης με ότι συνεπάγεται και η θερμοκρασία τους είναι η θερμοκρασίες του εκάστοτε καιρού.
Κάθομαι και τα χαζεύω!!!Υπέροχα είναι....τους σκοτώνω μύγες και ζουζουνια και τους τα δίνω και τα κάνουν μια μπουκια!!!!!!!!! Σχεδόν έχω κόψει την έτοιμη ψαροτροφή. Τρώνε έντομα και τους δινω αφου τα βράσω λίγο πρωτα και λιώσω με το χέρι μου, αρακά-ρεβύθια-καροτα κτλ, κι ετσι συμπληρώνουν και φυτική τροφή εκτός ζωικής...
Γενικά πιστεύω πως οτιδήποτε φυσικό είναι και πιο υγιεινό και για μας αλλα και για κάθε ζωάκι......
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-10-10, 12:09
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καλως ηρθες!! αναμενουμε και φωτο..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-10-10, 13:27
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lenia Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως τα χρυσοψαρα γενικά ειναι ευκολα ψαράκια....εχω κι εγω δύο. τα είχα σε ένα ενυδρειο για 3χρόνια σχεδόν αλλα τώρα έφτιαξα μια δεξαμενή ξύλινη και τα μετακόμισα εκει!!!!
απο θερμοκρασία πάντως μην τους βαλεις καν θερμοστατη...αστα με θερμοκρασια περιβαλλοντος. για τα υπολοιπα αμμωνια-νιτρικα κτλ, θα στα πουνε τα παιδια που ξερουν.
Εγω δε τους ειχα κανει τεστ ποτε. Ούτε και βιταμινες ή γενικά ουσίες βαζω στο νερο τους. το μόνο που εκανα στις αλλαγες νερου τους όταν τα είχα στο ενυδρείο ήταν να τους βαζω νερό εμφιαλωμένο κατα 30-40% και το υπόλοιπο απο τη βρύση. Γενικά δε θέλω να χρησιμοποιώ πολλά σκευάσματα γιατι παλιότερα που το εκανα, κατα διαστήματα μου πεθαίναν τα ψαράκια..οποτε σιγα σιγα τα συνήθισα σε νερό δικτύο και εμφιαλωμενο και τελος οι ουσιες και τα αντιχλώρια.....και μια χαρα υγιεστατα είναι! τώρα μάλιστα που τα εβαλα και στη λιμνοδεξαμενή, είναι τρισευτυχισμένα!!!! μέσα σε ενάμιση μήνα γίναν αγνώριστα, μεγαλώσαν και παχύναν πολύ. βλέπεις εκει τρώνε πολλά εντομα και πέρνουν πολλές ουσίες που καμία ψαροτροφή δεν της αναπληρώνει.. και άσε που ζευγαρώνουν κιολας, παρόλο που δεν ειναι η εποχή τους ακομα.
Και σκέψου πως εκει το νερό τους είναι μόνο απλό νερό βρύσης με ότι συνεπάγεται και η θερμοκρασία τους είναι η θερμοκρασίες του εκάστοτε καιρού.
Κάθομαι και τα χαζεύω!!!Υπέροχα είναι....τους σκοτώνω μύγες και ζουζουνια και τους τα δίνω και τα κάνουν μια μπουκια!!!!!!!!! Σχεδόν έχω κόψει την έτοιμη ψαροτροφή. Τρώνε έντομα και τους δινω αφου τα βράσω λίγο πρωτα και λιώσω με το χέρι μου, αρακά-ρεβύθια-καροτα κτλ, κι ετσι συμπληρώνουν και φυτική τροφή εκτός ζωικής...
Γενικά πιστεύω πως οτιδήποτε φυσικό είναι και πιο υγιεινό και για μας αλλα και για κάθε ζωάκι......
Aυτά που λες (ότι δεν κάνεις τεστ,δεν βάζεις αντιχλώριο, ταίζεις με ζωντανές τροφές κλπ) δεν είναι ο κανόνας.
Η έτοιμη ψαροτροφή είναι ότι καλύτερο και είναι μελετημένη για να δίνει όλα όσα χρειάζονται τα ψάρια μας.
Το γιατί παλιότερα σου πέθαιναν τα ψάρια...κάτι θα έφταιγε.
Αρακά μη δίνεις συχνά.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-10-10, 13:46
Το avatar του χρήστη manos_samos
manos_samos Ο χρήστης manos_samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-07-2010
Περιοχή: καρλοβασι, Σαμος
Μηνύματα: 529
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lenia Εμφάνιση μηνυμάτων
αντε να βαλεις και φωτο να το απολαυσουμε!!!!
Πάντως τα χρυσοψαρα γενικά ειναι ευκολα ψαράκια....εχω κι εγω δύο. τα είχα σε ένα ενυδρειο για 3χρόνια σχεδόν αλλα τώρα έφτιαξα μια δεξαμενή ξύλινη και τα μετακόμισα εκει!!!!
απο θερμοκρασία πάντως μην τους βαλεις καν θερμοστατη...αστα με θερμοκρασια περιβαλλοντος. για τα υπολοιπα αμμωνια-νιτρικα κτλ, θα στα πουνε τα παιδια που ξερουν.
Εγω δε τους ειχα κανει τεστ ποτε. Ούτε και βιταμινες ή γενικά ουσίες βαζω στο νερο τους. το μόνο που εκανα στις αλλαγες νερου τους όταν τα είχα στο ενυδρείο ήταν να τους βαζω νερό εμφιαλωμένο κατα 30-40% και το υπόλοιπο απο τη βρύση. Γενικά δε θέλω να χρησιμοποιώ πολλά σκευάσματα γιατι παλιότερα που το εκανα, κατα διαστήματα μου πεθαίναν τα ψαράκια..οποτε σιγα σιγα τα συνήθισα σε νερό δικτύο και εμφιαλωμενο και τελος οι ουσιες και τα αντιχλώρια.....και μια χαρα υγιεστατα είναι! τώρα μάλιστα που τα εβαλα και στη λιμνοδεξαμενή, είναι τρισευτυχισμένα!!!! μέσα σε ενάμιση μήνα γίναν αγνώριστα, μεγαλώσαν και παχύναν πολύ. βλέπεις εκει τρώνε πολλά εντομα και πέρνουν πολλές ουσίες που καμία ψαροτροφή δεν της αναπληρώνει.. και άσε που ζευγαρώνουν κιολας, παρόλο που δεν ειναι η εποχή τους ακομα.
Και σκέψου πως εκει το νερό τους είναι μόνο απλό νερό βρύσης με ότι συνεπάγεται και η θερμοκρασία τους είναι η θερμοκρασίες του εκάστοτε καιρού.
Κάθομαι και τα χαζεύω!!!Υπέροχα είναι....τους σκοτώνω μύγες και ζουζουνια και τους τα δίνω και τα κάνουν μια μπουκια!!!!!!!!! Σχεδόν έχω κόψει την έτοιμη ψαροτροφή. Τρώνε έντομα και τους δινω αφου τα βράσω λίγο πρωτα και λιώσω με το χέρι μου, αρακά-ρεβύθια-καροτα κτλ, κι ετσι συμπληρώνουν και φυτική τροφή εκτός ζωικής...
Γενικά πιστεύω πως οτιδήποτε φυσικό είναι και πιο υγιεινό και για μας αλλα και για κάθε ζωάκι......
το αντιχλωριο ειναι απαραιτητο σε καθε αλαγηξ νερου (και το εμφιαλομενο εχει χλωριο)
ο τροπος ζωης τους μαλλον δεν ειναι και ο καλυτερος...
ποαλια οταν σου πεθεναν ποσα ψαρια ειχες και σε ποσσα λιτρα?????
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-10-10, 13:48
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Βαλε κ καμια φωτο να το δουμε.
Ωρε χαρα που θα κανει ο Τηλεμαχος.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-10-10, 13:51
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Το είδα από το πρωί αλλά κολλούσε το νετ!
¶ντε συνάδελφε
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-10-10, 01:46
Το avatar του χρήστη Savou
Savou Ο χρήστης Savou δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2010
Περιοχή: Ηλιουπολη
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

παιδια ετοιμες και οι φοτογραφιες..η ποιοτητα δεν ειναι η καλητερη γιατι ειναι τραβιγμενες απο κινιτο..
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0090.jpg
Εμφανίσεις:  512
Μέγεθος:  52,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0091.jpg
Εμφανίσεις:  519
Μέγεθος:  49,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0092.jpg
Εμφανίσεις:  506
Μέγεθος:  41,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0094.jpg
Εμφανίσεις:  461
Μέγεθος:  34,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0095.jpg
Εμφανίσεις:  492
Μέγεθος:  35,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0096.jpg
Εμφανίσεις:  476
Μέγεθος:  55,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0097.jpg
Εμφανίσεις:  457
Μέγεθος:  24,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0098.jpg
Εμφανίσεις:  493
Μέγεθος:  52,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0099.jpg
Εμφανίσεις:  497
Μέγεθος:  50,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0100.jpg
Εμφανίσεις:  478
Μέγεθος:  49,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0101.jpg
Εμφανίσεις:  495
Μέγεθος:  56,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-10-10, 08:03
Το avatar του χρήστη SOCRATIS
SOCRATIS Ο χρήστης SOCRATIS δεν είναι συνδεδεμένος
Goldfish Moderator
 
Εγγραφή: 24-11-2004
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μηνύματα: 781
Προεπιλογή

Ένα ενυδρείο χρυσόψαρων πρέπει να διαθέτει τα αναλογα λίτρα ανα ψάρι και ανοικτους χώρους, καθώτι είναι ψάρια πολύ κινητικά.Συμπερασματικά έχεις το κατάλληλο ενυδρείο για αυτά.Μόνο μια παρατήρηση αν ο βράχος έχει αιχμυρές προεξοχες (έτσι δείχνει)θα ήταν φρόνιμο να τον αντικαταστήσεις με άλλον λείο ή ακόμη και με κάποιο φυτό.
__________________
"Πάντα οὖν ὅσα ἂν θέλητε ἵνα ποιῶσιν ὑμῖν οἱ ἄνθρωποι,οὕτω καὶ ὑμεῖς ποιεῖτε αὐτοῖς"
(Ματθ., ζ΄, 12)

Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-10-10, 20:48
Το avatar του χρήστη Savou
Savou Ο χρήστης Savou δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2010
Περιοχή: Ηλιουπολη
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SOCRATIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα ενυδρείο χρυσόψαρων πρέπει να διαθέτει τα αναλογα λίτρα ανα ψάρι και ανοικτους χώρους, καθώτι είναι ψάρια πολύ κινητικά.Συμπερασματικά έχεις το κατάλληλο ενυδρείο για αυτά.Μόνο μια παρατήρηση αν ο βράχος έχει αιχμυρές προεξοχες (έτσι δείχνει)θα ήταν φρόνιμο να τον αντικαταστήσεις με άλλον λείο ή ακόμη και με κάποιο φυτό.

οχι οχι φιλε μου δεν ειναι αιχμιρος ετσι φενεται απο τις φοτο...Για το σαλιγκαρι ξερει κανεις ποιο ειναι..??
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 22-10-10, 10:25
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Δεν βγάζεις και τον Τουτανχαμών από το ενυδρείο; Δεν δείχνει ωραίος μέσα στο νερό!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-10-10, 14:00
lenia Ο χρήστης lenia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτά που λες (ότι δεν κάνεις τεστ,δεν βάζεις αντιχλώριο, ταίζεις με ζωντανές τροφές κλπ) δεν είναι ο κανόνας.
Η έτοιμη ψαροτροφή είναι ότι καλύτερο και είναι μελετημένη για να δίνει όλα όσα χρειάζονται τα ψάρια μας.
Το γιατί παλιότερα σου πέθαιναν τα ψάρια...κάτι θα έφταιγε.
Αρακά μη δίνεις συχνά.

Oχι βέβαια...σε καμία περίπτωση δεν είναι κανόνας.
Δεν θέλω να ''παρεξηγηθουν'' τα λόγια μου, είναι μια καθαρά προσωπική άποψη-εμπειρια σύμφωνα με το περιβάλον που μεγαλώνουν εδώ, την ποιότητα νερού του δικτύο του σπιτιου μου (που μπορεί πχ το νερό εδώ να μην έχει πολύ χλώριο σε αντίθεση με το νερό άλλης περιοχής, ή να μην περιέχει πολλά νιτρικά ή μεγάλη σκληρότητα....) τις ετοιμες τροφες σε συγκριση με τις φυσικές και την εκάστοτε αναπτυξή τους κτλ..
Παρατηρήσεις κάνω, και απλά τα βλεπω τωρα πολύ πιο ζωηρά, πολύ πιο αναπτυγμένα και ακόμα πιο χαρουμενα..
Το καλύτερο άλλωστε για τα ψαρακια θα ήταν να τα αφήσουμε στις φυσικές τους λίμνες να τρεφονται και να μεγαλώνουν όπως η φύση προστάζει...

Πάντως όντως είναι απίστευτη η αλλαγή τους..και μου κανει εντύπωση η εγκυμοσύνη τους τέτοια εποχή...

Αλλα πες μου σε παρακαλώ, γιατί όχι στον αρακά;;; τι πρόβλημα υπάρχει;;;(καλύτερα όμως αν θέλεις σε παρακαλώ στείλε μου πμ γιατί πραγματικά με ενδιαφέρει, να μην απασχολουμε και το θέμα εδώ..)
-------------------------
Το ενυδρείο σου καλε μου savou ειναι πολύ όμορφο!!!! Θα συμφωνήσω ομως με lusy για το αγαλματάκι....ομως τα γουστα είναι πάντα διαφορετικά οποτε να διακοσμήσεις όπως σου αρεσει εσένα!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lenia : 22-10-10 στις 14:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-11-10, 12:07
Το avatar του χρήστη Savou
Savou Ο χρήστης Savou δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2010
Περιοχή: Ηλιουπολη
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ...!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-11-10, 12:10
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Εγώ πάντως δεν νομίζω τα χρυσόψαρα να εκτιμούν έναν Φαραώ μέσα στο ενυδρείο τους. Αυτά θέλουν να είναι κυρίαρχοι.
Βάλτους και κανένα ζωντανό φυτούλι παραπάνω...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
καινουργιος στο hobby 90 λιτρα giannis_suzuki Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 13 17-10-10 04:21
...Καινουργιος αισιοδοξος θαλασσινος!!! AngelB Θαλασσινό νερό - Γενικά 9 25-06-10 01:01

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06758 seconds with 14 queries