Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Διατροφή

Διατροφή Ζωντανές τροφές, κατεψυγμένες, συνταγές

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 07-02-13, 14:02
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κασκολ ειναι ενα ψαρι για να το παρεις επειδη σου αρεσει? Αν ηταν λαθος οπως λες τοτε πρεπει να το διορθωσεις!!
Αν δεν εχεις ψαξει τι "χρειαζεται" ενα ψαρι και δε μπορεις να του το προσφερεις τοτε το δινεις σε καποιον που μπορει!
ΦΥΣΙΚΑ δεν αναφερομαι στη τροφη και μονο εκει ....
Τα ψαρια σου Χαρη εχεις την αυταπατη οτι θα τα εχεις σε αυτο το ενυδρειο? Θα χρειαστει να φτιαξεις λιμνη οπως ο Θανασης για να τα κρατησεις ... αλλιως στο ενυδρειο δε θα "χωρανε" .... Οτι και να τα ταιζεις (προσωπικα δε με ενδιαφερει ... αλλα με ενδιαφερει το μελλον τους ... ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω)

Για τις δε ζωντανες η οχι τροφες ... εχω πει τη γνωμη μου πολλάκις .... δεν ασχολουμαι καν με το θεμα αυτο ... μη σας κουραζω με τα ιδια!!
εσυ τους δισκους που εχεις γιατι τους πηρες δε σ αρεσουνε ??
και αγριους

τα πηρες απο ενα ποταμι και τα εκλεισες σε ενα γιαλινο κλουβι κανω λαθος

αμα χρειαστει εγω θα φτιαξω ποταμι οχι λιμνη μη φωβασε γιαυτο
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #122  
Παλιά 07-02-13, 14:11
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Χαρη τι ψαρια εχεις?
  #123  
Παλιά 07-02-13, 14:23
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

τα ψαρια μου ειναι
3 datnoid microlepis 20 cm 13 cm 15cm
1 fire ell 70 cm
1 arowana silver 60+ cm
3 γεωφαγους 15-20 cm
1 terror 22 cm

ολα τρωνε κατεψυγμενο αλλα καμια φορα ταιζω ζωντανες γαριδες απο τη θαλασσα ποιο πολυ για τα datnoid και το χελι και μια φωρα ταισα μια γεννα 200 ψαρια fire mouth που δε τα ηθελε κανεις και θα πηγεναν στην τουαλετα

τα ψαρια μου ηταν ομως 10-12 εκ και τα ψαρακια ηταν 1 εκ
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #124  
Παλιά 07-02-13, 14:29
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

αμαν με τους ποντους ολη την ωρα...
  #125  
Παλιά 07-02-13, 14:41
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κασκολ ειναι ενα ψαρι για να το παρεις επειδη σου αρεσει? Αν ηταν λαθος οπως λες τοτε πρεπει να το διορθωσεις!!
Αν δεν εχεις ψαξει τι "χρειαζεται" ενα ψαρι και δε μπορεις να του το προσφερεις τοτε το δινεις σε καποιον που μπορει!
ΦΥΣΙΚΑ δεν αναφερομαι στη τροφη και μονο εκει ....
Τα ψαρια σου Χαρη εχεις την αυταπατη οτι θα τα εχεις σε αυτο το ενυδρειο? Θα χρειαστει να φτιαξεις λιμνη οπως ο Θανασης για να τα κρατησεις ... αλλιως στο ενυδρειο δε θα "χωρανε" .... Οτι και να τα ταιζεις (προσωπικα δε με ενδιαφερει ... αλλα με ενδιαφερει το μελλον τους ... ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω)

Για τις δε ζωντανες η οχι τροφες ... εχω πει τη γνωμη μου πολλάκις .... δεν ασχολουμαι καν με το θεμα αυτο ... μη σας κουραζω με τα ιδια!!
Μια ερωτηση βρε Γιωργο γιατι μου διαφευγει!Οι Δισκοι στην φυση τι τρωνε?και ακομη μια σε ποσα λιτρα εχεις Γιωργο τους wild δισκους σου?
Και οσο για τα παιδια με τα Monster τους για να τα παρουν ειμαι σιγουρος οτι θα τους παρεχουν αυτο που θελουν!Και ολοι εσεις που λετε για το τι παρεχει ο καθενας στα ψαρια του εισαστε σιγουροι πως τα δικα σας ψαρια ειναι καλα?
__________________
  #126  
Παλιά 07-02-13, 14:47
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα
Η ειλικρινής απάντηση μου, δυστυχώς δεν είναι μονολεκτικη
Πρώτον δεν θα αγόραζα ποτέ τέτοιο ψάρι
Δεύτερον αν το αγόραζα θα έπρεπε πρώτα να ενημερωθω για τις ανάγκες του
Τρίτον θα επεδιωκα να το ταιζω κατεψυγμενη τροφή
Τέταρτον αν δεν γινόταν τίποτε, θα το επεστρεφα εκεί απ όπου το αγόρασα

Ολα όμως ξεκινάνε απο το πρώτο

Με το ποστ του Γιώργου συμφωνώ 110% !!!!!!
παντως κι εσυ πολλες φορες εχεις προτεινει να μην μπαινουν τα μωρα σε γεννηστρες αλλα να μενουν στο ενυδρειο και ..."η φυση θα κανει την δουλεια της".. και ετσι δεν θα μεινουν πολλα απο τις γεννες των ζωοτοκων ,κλπ κλπ.
ποια φυση τα 50 λιτρα?
ουσιαστικα,να φαγωθουν δεν προτεινεις?
μην παιζουμε με τα λογια...
  #127  
Παλιά 07-02-13, 14:53
Το avatar του χρήστη Plakas
Plakas Ο χρήστης Plakas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-01-2011
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
αμαν με τους ποντους ολη την ωρα...
Έτσι είναι, άμα είναι πολλοί τους αναφέρεις συγχνα!!!

Φίλε Χάρη είπαμε, ο καθένας κάνει τις επιλογές του! Κατά τα άλλα, δεν πρεπει να υποτιμούμε το γεγονός ότι κάποια είδη διατυρούνται στη φύση ακριβώς επιδή υπάρχει το χόμπι του ενυδρείου!

Και για σκοπούς προβληματισμού....ΟΧΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ αφού δεν θα βγλάλουμε άκρη, παρθέτω τα πιο κάτω.....



Το πιο πάνω ψαράκι λέγεται Menhaden και φτάνει τα 15εκ.

ΕΡ 1. Τρώγεται? :

ΑΠ: Όχι οι άνθρωποι δεν κάνει να τα τρώνε λόγω του ότι είναι πολύ λαδερά.

ΕΡ 2. Ψαρεύεται?:

ΑΠ: 200 000 με 300 000 τόνοι το χρόνο από τα μέσα της δεκαετίας του 70!!!!

ΕΡ 3. Γιατί το ψαρεύουν?:

ΑΠ: Μαζί με τις ρέγκες αποτελούν την κύρια πηγη ψαροτροφής για κατοικίδια ψάρια.

Με λίγα λόγια.....πριν ξεκινήσετε να κατηγοράτε τον οποιοδήποτε, σκεφτείτε ότι αν δεν είχαμε τα ενυδρεία μας στο σπίτι, αυτά τα ψαράκια δεν θα είχαμε κανένα λόγο να τα μαζεύμε με τους τόνους στα δίκτυα των αλειευτικών.
¶ρα την επόμενη φορά που θα ταϊσετε το μονομάχο σας η το χρυσόψαρο σας και δείτε να γράφει πάνω η τροψή ψαρέλαιο ή ψαράλευρο ή κάτι ανάλογο....σκεφτείτε ότι ένα ψαράκι σαν το πιο πάνω.....πιθανότατα μεγαλύτερο από το ψαράκι του ενυδρείου σας, έχασε τη ζωή του για να έχει φαγητό το κατοικίδιο σας.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ!!!

....Το να κρίνεις τον άλλο είναι πολύ εύκολο! Το να κάνεις την αυτοκριτική σου χρειάζεται μεγάλη δύναμη!!!
__________________
  #128  
Παλιά 07-02-13, 14:59
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Αρα καταληγουμε στο συμπερασμα οτι ολοι μας με τον Α ή Β τροπο το κανουμε αυτο που καποιοι κατακρηνουν τοσο πολυ!
__________________
  #129  
Παλιά 07-02-13, 15:01
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

δε νομιζω.
  #130  
Παλιά 07-02-13, 15:02
Το avatar του χρήστη Plakas
Plakas Ο χρήστης Plakas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-01-2011
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Το τραγικό φίλε δεν είναι ότι κάποιοι το κάνουν, το τραγικό είναι που καμαρώνουν επιδή το κάνουν!

Το να λέμε ταϊζει ζωντανά, για εμένα δεν λεεί κάτι....το να ανεβάζει όμως και βιντεάκια στο γιουτιουπ για να καμαρώσει το λεβέντι του που ξεσκισε το χρυσόψαρο....είναι ανωμαλία!!!
__________________
  #131  
Παλιά 07-02-13, 15:15
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Plakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τραγικό φίλε δεν είναι ότι κάποιοι το κάνουν, το τραγικό είναι που καμαρώνουν επιδή το κάνουν!

Το να λέμε ταϊζει ζωντανά, για εμένα δεν λεεί κάτι....το να ανεβάζει όμως και βιντεάκια στο γιουτιουπ για να καμαρώσει το λεβέντι του που ξεσκισε το χρυσόψαρο....είναι ανωμαλία!!!
Κοιτα οτι υπαρχουν και μαζοχυστες αυτο ειναι σιγουρο!
Αλλα σκεψου και το αλλο ενας που κραταει στο ενυδρειο του θυρευτες τοτε τους κραταει για καποιο λογο και οχι για να καμαρωνει τα ωραια του δοντακια να μασανε φυλαρακια!
Και οπως καυχετιε ενας δισκας που οι δισκοι του τεντωνονται και λαμποκοπαν ετσι και αυτος καυχετιε για αυτο που εχει!
__________________
  #132  
Παλιά 07-02-13, 15:37
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

εγω ξερω παιδια 1 πραγμα οταν ταισω ζωντανη τρωφη το μονο που βλεπω ειναι αλλες συμπεριφορες που δε προκυτε να δο με καμια κατεψυγμενη η πελετ η οτι αλλη τρωφη

αλλα οπως ειπα ακομα και ζωντανο να ταισω θα το βαλω σε σωστο μεγεθος και δε θα καθομε να το βλεπο μισο μεσα μισο εξω απο το στωμα να χαροπαλευει
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #133  
Παλιά 07-02-13, 15:51
rtolis Ο χρήστης rtolis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 411
Προεπιλογή

Προσπάθησα να παρακολουθήσω το thread όσο μπορούσα, πάνω κάτω ξέρω τι γράφεται, ξαναβγαίνει κάθε 3μηνο. Τα βίντεο δεν τα είδα, ξέρω επίσης τι παίζεται.
Πρώτα από όλα θέλω να παρακαλέσω κάτι: Σε αυτό το forum υπάρχουν και άτομα που δεν είναι ενήλικες. Ούτε τα διάφορα βίντεο αρμόζουν, ούτε οι διάφορες εκφράσεις. Μερικές φορές φέρνουν και το αντίθετο αποτέλεσμα...

Επί του θέματος: Αν θέλει κάποιος να ταΐζει "ζωντανή" τροφή τα ψάρια του δικαίωμά του. Το να ανεβάζει βίντεο αποκλειστικά για το γούστο του όμως είναι κατακριτέο. Κάπως έτσι ξεκίνησε το παρόν thread....
Όποιος, σωστός ενυδρειόφιλος, ξεκινήσει να ασχοληθεί με κάποιο σαρκοβόρο ψάρι πιστεύω καταλαβαίνει τις ανάγκες του ψαριού. Αν έχει πάρει συνειδητά την απόφαση, και έχει τη σχετική εμπειρία, να ασχοληθεί με τέτοιου είδους ψάρια ας ασχοληθεί. Είμαι σίγουρος επίσης ότι δεν θα δημοσιεύει βίντεο πως ταΐζει τα ψάρια. Αυτό ως νοοτροπία. Αν κάποιος θέλει να θεωρηθεί "άντρας" μέσω αυτού, είμαι σίγουρος έχει φτιάξει και το αυτοκίνητο, έχει κάνει τατού, φοράει κολλητά παντελόνια κλπ κλπ. Σε κάθε ενασχόληση υπάρχουν άτομα που θέλουν επιδειχθούν.

Ένας ακόμη παράγοντας είναι τι θεωρούμε "ζωντανή τροφή¨. Η άποψή μου είναι ότι καθένας βάζει τα όριά του. Π.χ. δε νομίζω ότι κάποιος θα είχε ενδοιασμό στο να ταΐζει infusoria... Ή η αρτέμια είναι γαρίδα, έστω ατελές είδος. Δεν έχω πρόβλημα να τη χρησιμοποιήσω ως τροφή, αλλά θα είχα πρόβλημα να χρησιμοποιήσω γαρίδες red cherry ως τροφή. Κάποιος άλλος, συνειδητά μπορεί να το κάνει (χωρίς να επιδεικνύεται ξαναλέω) .Τα λογής σαλιγκάρια που τρώνε τα puffer και botia, επίσης είναι στην ίδια περίπτωση. Επιλέγουμε τι μπορούμε να ανεχτούμε.

Μια παράμετρος ακόμη είναι ότι είναι άλλο το "ζωντανό", άλλο το "αφού θανατωθεί", σε ηθικό επίπεδο Π.χ Πολλοί θα είχαμε πρόβλημα να χρησιμοποιούμε διαφόρων ειδών γαρίδες αλλά δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιήσουμε κατεψυγμένη.

Το παράδειγμα περί κυνηγού - ψαρά είναι ατυχές. Αν είμαστε εδώ και συζητάμε είναι επειδή για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια αυτό κάναμε. Και ακόμα αυτό κάνουμε, πιο επεξεργασμένα.
  #134  
Παλιά 07-02-13, 16:04
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
παντως κι εσυ πολλες φορες εχεις προτεινει να μην μπαινουν τα μωρα σε γεννηστρες αλλα να μενουν στο ενυδρειο και ..."η φυση θα κανει την δουλεια της".. και ετσι δεν θα μεινουν πολλα απο τις γεννες των ζωοτοκων ,κλπ κλπ.
ποια φυση τα 50 λιτρα?
ουσιαστικα,να φαγωθουν δεν προτεινεις?
μην παιζουμε με τα λογια...
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #135  
Παλιά 07-02-13, 16:10
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rtolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κάποιος θέλει να θεωρηθεί "άντρας" μέσω αυτού, είμαι σίγουρος έχει φτιάξει και το αυτοκίνητο, έχει κάνει τατού, φοράει κολλητά παντελόνια κλπ κλπ. Σε κάθε ενασχόληση υπάρχουν άτομα που θέλουν επιδειχθούν.
Αν τα εκανε με γεια του με χαρα του!Δεν μπορεις να κατακρινεις καποιον ετσι!
__________________
  #136  
Παλιά 07-02-13, 16:16
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν τα εκανε με γεια του με χαρα του!Δεν μπορεις να κατακρινεις καποιον ετσι!
τωρα μας κρινουνε και απο τα τατουαζ και κολλητα πανελονια

ελα παναγια μου


και εγω εχω ταττοο και φτιαγμενο αμαξι και φωραω κολλητα παντελονια και εχω και μοικανα για να ξεχωριζω
τι να φοραω παντελονια σακουλες
το γιατι τωρα ?


γιατι ειναι διαφορετικος και ειστε ολοι ιδιοι
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #137  
Παλιά 07-02-13, 16:18
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

επιδη υπαρχουν στεναμυαλοι ανθρωποι εχουμε μπει σε μια διαδικασια να κατηγορουμε ο ενας τον αλλον σε ενα φορουμ που ειμαστε μια ωραια παρεα με ενα κοινο χομπι!!!! ολοι θελουμε το καλητερο για τα ψαρια μας και ολοι περνουμε τα ψαρια επιδη μας αρεσουν!!!! αν δεν μας αρεσαν δεν θα τα περναμε. απο εκει και περα επιδη ολοι προσπαθουμε να κανουμε το καλλητερο αλλα κανενας δεν μπορει να το προσφερει ας μη κοιταμε τι κανει ο ενας και τι κανει ο αλλος. ας βλεπουμε μεσα απο τα ενυδρεια του καθενος στο φορουμ, τα ψαρια, τις συμπεριφορες και να ανταλασουμε αποψεις χωρις τσακομους!!!! εγω πχ ταιζω ζωντανα τα ψαρια μου και σε καποιον αλλον δεν αρεσει... εμενα παλι δεν μου αρεσει οταν καπιος βαζει τα ψαρια σε μια γυαλα 100 λιτρα, σε καποιον αλλον δεν αρεσει να εχουμε αγρια ψαρια στα ενυδρεια γιατι χαλαμε την φυση.... πολλα μπορει να μην αρεσουν στον καθενα μας αλλα αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να κοιταμε το δικο μας ενυδρειο, τα δικα μας ψαρια, και με τις γνωσεις του καθενος να προσπαθει να εχει τα ψαρια του οσο πιο καλα μπορει και κρινει εκεινος...
αν ειναι δυνατον να κρινει εμενα καποιος επιδη ταιζω τα ψαρια μου με μικρα ζωντανα ψαρια η γαριδες σε ενα ενυδρειο 6.000 λιτρα και να μην κρινει αυτος τον εαυτο του που μπορει σε 100 λιτρα να εχει 10 αγγελοψαρα.... η να με κρινει καποιος αλλος που εχει αστρωτο φιλτρο και εχει καψει 10-20-30 ψαρια ....
οπως καταλαβαινεται ο καθε ενας μπορει να κατηγορισει τον αλλον για ενα καρο πραγματα στο ενυδρειο του αλλα το φορουμ δεν ειναι φτιαγμενο για αυτον τον λογο... ας αναλογιστουμε για ποιον λογο γραφτηκαμε στο φορουμ.... και ας γινουμε μια μεγαλη παρεα και να μαθαινει ο ενας απο τον αλλον.....
καλο απογευμα σε ολους...δολοφονους και μη.....
__________________
  #138  
Παλιά 07-02-13, 16:23
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή Απ: ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΑ!

132 μηνύματα και ακόμα το συζητάτε ρε παιδιά? Ας συμφωνησουμε ότι διαφωνούμε και λήγει το θέμα... ήμαρτον πια! Πείτε μου ποιος κέρδισε κάποια, οποιασδήποτε μορφής γνώση από αυτό το thread! Peace brothers and sisters!
__________________
  #139  
Παλιά 07-02-13, 16:40
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Και πριν αρχίσουν τα σου είπα μου είπες κάπου εδώ τελειώνει (πάλι) αυτό το θέμα.

Ανεξάρτητα του τι πιστεύω για το θέμα όσοι ταΐζουν με ψάρια να συνεχίσουν να σέβονται (όπως κάνουν βέβαια οι περισσότεροι) την ευαισθησία πολλών μελών αυτού του φόρουμ πάνω σε αυτό το ζήτημα και για να μην παρεξηγηθώ ο σεβασμός πρέπει να είναι αμφίπλευρος.

Αυτά.
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exelix : 07-02-13 στις 17:11
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ζωντανα φυτα! drak7family Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 10 31-12-09 13:15
tetra ζωντανα βακτηρια?? alan boy Γλυκό νερό - Γενικά 8 05-07-07 10:41
ζωντανα σκουληκια?????? ΑΗΔΟΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Γλυκό νερό - Γενικά 2 08-06-07 06:34

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07357 seconds with 13 queries