Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-07-11, 08:48
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή ΦΘΗΝΕΣ ΣΚΟΥΠΕΣ ΒΥΘΟΥ

Εντελως τυχαια μεσα απο εισαγωγεα που συνεργαζομαι σε διαφορα ειδη για το καταστημα μου ανακαλυψα μια πολυ καλη σκουπα βυθου και μαλιστα στην τιμη των 13ε με το φπα. φωτο θα αναρτηθη σε λιγο, λειτουργη με δυο μπαταριες μεγαλες οι οποιες κραταν και αρκετο διαστημα. Η ολη κατασκευη ειναι πλαστικη και ειναι καταληλη για οποιαδηποτε χρηση απο μεταγγιση νερου μεχρι και δυσκολων υγρων.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-07-11, 12:14
Το avatar του χρήστη xristoss
xristoss Ο χρήστης xristoss δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-07-2011
Περιοχή: Νέα Μάκρη- Χολαργό
Μηνύματα: 70
Προεπιλογή

βάλε φοτό
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-09-11, 10:40
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Eξ ολοκληρου πλαστικη με αξονα ινοξ, διακοπτης στην κορυφη της αντλιας, δεχετε δυο μεγαλες μπαταριες με πολυ μεγαλη χρονικη διαρκεια λειτουργιας, ευκαμπτος σωληνας καταθλιψης για επανακυκλοφορια και μπορει να προστεθη ενα φιλτρο στην εξοδο της, η καποιο διηθητικο χαρτι.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN0523.jpg
Εμφανίσεις:  868
Μέγεθος:  83,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN0524.jpg
Εμφανίσεις:  1053
Μέγεθος:  89,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN0525.jpg
Εμφανίσεις:  845
Μέγεθος:  66,4 KB  
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-09-11, 10:44
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Αντλια μεταγγισης νερου και καυσιμων μεγαλη διατομη σωληνα γρηγορο αδειασμα, τιμη 8ε. Διαθετη στο ενα ακρο βαλβιδα με μπιλια δημιουργοντας ευκολο σιφωνισμο για αδειασμα νερου απο το ενιδρυο.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN0526.jpg
Εμφανίσεις:  663
Μέγεθος:  69,2 KB  
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-09-11, 14:57
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Εγώ πάντως κάνω με αυτό τις αλλαγές νερού και με κόστος κάτω από 2 ευρώ.

http://www.ebay.com/itm/Aquarium-Tan...ht_3910wt_1396
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-09-11, 16:26
Το avatar του χρήστη HLIASKR
HLIASKR Ο χρήστης HLIASKR δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2010
Περιοχή: ΛΗΜΝΟΣ
Μηνύματα: 607
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως κάνω με αυτό τις αλλαγές νερού και με κόστος κάτω από 2 ευρώ.

http://www.ebay.com/itm/Aquarium-Tan...ht_3910wt_1396
Και εγω το ιδιο εχω αλλα εβγαλα το σπιραλ και εβαλα αλφαδολαστιχο γιατι ηθελα πιο μεγαλη αποσταση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-09-11, 17:36
george1995 Ο χρήστης george1995 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-07-2010
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως κάνω με αυτό τις αλλαγές νερού και με κόστος κάτω από 2 ευρώ.

http://www.ebay.com/itm/Aquarium-Tan...ht_3910wt_1396
Από το ebay την αγόρασες?? Αν ναι πώς γίνονται οι αγορές και πως είσαι σίγουρος ότι οτι θα έρθει στα χέρια σου το προιόν?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-09-11, 17:41
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
Από το ebay την αγόρασες?? Αν ναι πώς γίνονται οι αγορές και πως είσαι σίγουρος ότι οτι θα έρθει στα χέρια σου το προιόν?
Ναι από ebay και πληρωμή μέσω paypal ΠΑΝΤΑ.
Αγοράζω πολλά χρόνια και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-09-11, 08:45
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Συγνωμη ρε παιδια αλλα αυτο το πραγμα που μου δειχνεται το λετε σκουπα βυθου. Βασικα με αυτο βγαζης το νερο εξω απο το ενιδρυο και παρασερνης οτι μπορεις να παρασυρης απο τον βυθο του. Εχει καμμια σχεση με αυτο που σας προτεινα. Εδω μιλαμε για κατι αρκετα γρηγορο με μεγαλη παροχη ελεγχο στην ροη απο διακοπτη on-off και η αναροφηση της ειναι πολυ δυνατη και κανει τελειο καθαρισμο. Επισης στην καταθλιψη βαζοντας ενα φιλτρο η και σφουγγαρι ριχνης παλι το νερο μεσα σε ενα 5λεπτο εχεις καθαριση ολο το ενιδρυο εχεις αφαιρεση ολη την βρωμια του βυθου και το νερο σου ειναι κρυσταλο χωρις να χρειαζεται να κανης αλλαγη, εαν βεβαιως θελεις αλλαγη αδειαζη τα 120λιτρ σε 4-5 λεπτα οταν χρειαστηκε να μεταφερω το ενα ενιδρυο. Μιλαμε για εργαλειο το οποιο ενδεικνυτε ακομη και για μεταγγιση κηροζινης πολυ περισσοτερο για το νερο. Τετοιες φυσσουνες με λαστιχο τις ειχαμε παλια στα 2-3 ε και εχουν καταργηθη τουλαχιστον σε εμας γιατι υπαρχουν καινουργια πραγματα τελεια. Δεν χρειαζεται να τα ψαχνεται στο ebay παρχουν στην Ελλαδα.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-09-11, 09:28
Το avatar του χρήστη vaska
vaska Ο χρήστης vaska δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-06-2011
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Φαίνεται ενδιαφέρουσα η συσκευή που έχεις αλλά απ' όσο μπόρεσα να καταλάβω από τις φωτογραφίες δεν κάνει για σκούπα βυθού. Ο λόγος είναι απλός, δεν έχει διάφανο το μπροστινό κομμάτι που έρχεται σ' επαφή με τον βυθό με αποτέλεσμα να μην ξέρεις τι τραβάς και αν τελικά το κομμάτι που καθάρισες είναι πλέον καθαρό ή χρειάζεται να επιμείνεις κι άλλο.

Βέβαια η τιμή είναι άκρως δελεαστική αλλά προσωπικά εγώ που δεν έχω και μεγάλη πείρα (μία φορά έχω καθαρίσει βυθό), θα προτιμούσα κάποια από αυτές που κυκλοφορούν στο εμπόριο με διάφανο δοχείο αναρρόφησης.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 14-09-11, 13:10
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαίνεται ενδιαφέρουσα η συσκευή που έχεις αλλά απ' όσο μπόρεσα να καταλάβω από τις φωτογραφίες δεν κάνει για σκούπα βυθού. Ο λόγος είναι απλός, δεν έχει διάφανο το μπροστινό κομμάτι που έρχεται σ' επαφή με τον βυθό με αποτέλεσμα να μην ξέρεις τι τραβάς και αν τελικά το κομμάτι που καθάρισες είναι πλέον καθαρό ή χρειάζεται να επιμείνεις κι άλλο.

Βέβαια η τιμή είναι άκρως δελεαστική αλλά προσωπικά εγώ που δεν έχω και μεγάλη πείρα (μία φορά έχω καθαρίσει βυθό), θα προτιμούσα κάποια από αυτές που κυκλοφορούν στο εμπόριο με διάφανο δοχείο αναρρόφησης.
Σωστη η παρατηρηση σου εχει πολυ δυνατη αντλια της οποιας η φτερωτη βρισκετε κατω στον πατο. Εγω βαζω ενα τουλι με ενα λαστιχο γιατι ανεβαζη μεχρι πετρες. Στην εξαγωγη προσαρμοζω ενα διηθητικο διπλο και το νερο το ξαναγυρνω μεσα με αυτο τον τροπο φιλτραρω ολο τον βυθο χωρις να εχω προβλημα. Ολες οι βρωμιες κρατουνται στην εξοδο. Ειναι ευκολο στην μετακινηση μεσα στο ενιδρυο.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-09-11, 13:45
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Πως θα μπορουσαμε να το αποκτησουμε ομως θεσσαλονικη?Ειναι δυνατη η αποστολη με αντικαταβολη?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-09-11, 13:50
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

και που τις βρισκουμε αυτες αν επιτρεπεται? εχω μια αμφιβολια οσον αφορα την αντλια της,αν χαλασει η φτερωτη για παραδειγμα μαλον δε θα βρισκεις ανταλακτικο,αλλα απτην αλλη για 13 ευρω δεν ειναι και μεγαλη απωλεια.ειδικα αν κανει δουλεια η σκουπα οποτε μικρο το κακο.μηπως θα σου ητανε ευκολο να τραβηξεις ενα βιντεακι την επομενη φορα που θα τη χρησιμοποιησεις? ψαχνω για σκουπα και σκεφτομουνα γιαυτες με μπαταριες κλπ αλλα οι αποψεις διίστανται για το αν κανουνε δουλεια η οχι.
αν σου ειναι ευκολο νομιζω θα βοηθησει πολλους
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-09-11, 22:29
Το avatar του χρήστη vaspiou
vaspiou Ο χρήστης vaspiou δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2010
Περιοχή: Πεδιον Αρεως - Γκυζη!
Μηνύματα: 847
Προεπιλογή

ippomas μπορεις σε παρακαλω αν θες να βαλεις μια φωτο η ενα σχεδιαγραμμα με την δικη σου κατασκευη/φιλτρο πανω στην σκουπα...?
Το τουλι πως το εχεις βολεψει?

thnx
__________________


" I don't know the key to success, but the key to failure is trying to please everybody "


Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-09-11, 08:12
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

αυτη την εχει δοκιμασει κανεις?
http://www.youtube.com/watch?v=Y9wVvznfXKQ
καποια reviews που διαβασα λενε και θετικα και αρνητικα γιαυτη τη σκουπα,αλλα φαινεται πως πολλοι που την εχουν παρει δεν το μετανιωσανε.(παλι με βαση αυτα που διαβασα)βεβαια ειναι καπως ακριβη την εχω βρει μονο σε ενα καταστημα εδω και την εχει καμια 70αρια ευρω...eheim και ελλαδα βλεπειςαλλα την εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις? δεν ξερω αλλα φαινεται πολυ βολικη ρε γ...το
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-09-11, 08:18
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Θα φροντισω να τραβηξω βιντεο αλλα δεν θα καταφερω να το ανεβασω ισως μερικες φωτο με τους τροπους λειτουργιας να ειναι καλυτερες. Αυριο θα τις ανεβασω να τις δειτε. Παντως εγω τα αγοραζω για διαφορετικη δουλεια και αποδειχθηκαν σωτηρια για τα ενιδρυα μου. Απλα στην αναροφηση βαζω ενα διπλο τουλι με ενα λαστιχο για να μην παρασειρω και γαριδες που εχω στο ενα ενιδρυο, και στην εξαγωγη ενα διπλο διηθητικο παλι με λαστιχο το οποιο και μετα απο καθε χρηση το πλενω με μπολικο νερο και καθαριζη για να χρησιμοποιηθη παλι. Οσο για το αδειασμα του νερου σε πολυ γρηγορο χρονο αδειαζη οση ποσοτητα νερου θελουμε και φυσικα μπορει και να τροφοδοτηση το ενιδρυο με νερο καινουργιο χωρις να ριχνουμε σταγονα κατω, ουτε να πεφτη με δυναμη το νερο μεσα στο ενιδρυο και ανακατωνη τα παντα. Εγω ειμαι Καβαλα οσοι θελουν μπορω να τους στειλω με την κουριερ που συνεργαζομαι αφου τους ρωτησω φυσικα για το χαμηλοτερο κοστος αποστολης που μπορουν να μου δωσουν. Αντ/κα δεν υπαρχουν αλλα πιστεψτε με οτι δεν παρουσιασαν και τιποτε γιατι ειναι υπολογισμενες για μετακινηση καυσιμου κηροζινης κλπ. ειναι ανθεκτικα πλαστκα με ινοξ εξαρτηματα και οι μπαταριες εχουν πολυ μεγαλη διαρκεια γιατι ακομη δεν χρειαστηκε να αλλαξω. Στον τροπο αποθηκευσης πρεπει να κρατιεται στην ορθια σταση ωστε υπολοιματα νερου που θα υπαρχουν να στραγγιζουν κατω. Οποιαδηποτε απορια δεκτη.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-09-11, 08:22
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ενδιαφερον ακουγεται,περιμενουμε τις φωτογραφιες τουλαχιστον
απλα δεν ξερω ποσο βολικη θα ειναι.αν και δε νομιζω ναναι χειροτερη απο αυτη που εχω τωρα της τετρα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-09-11, 14:59
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτη την εχει δοκιμασει κανεις?
http://www.youtube.com/watch?v=Y9wVvznfXKQ
καποια reviews που διαβασα λενε και θετικα και αρνητικα γιαυτη τη σκουπα,αλλα φαινεται πως πολλοι που την εχουν παρει δεν το μετανιωσανε.(παλι με βαση αυτα που διαβασα)βεβαια ειναι καπως ακριβη την εχω βρει μονο σε ενα καταστημα εδω και την εχει καμια 70αρια ευρω...eheim και ελλαδα βλεπειςαλλα την εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις? δεν ξερω αλλα φαινεται πολυ βολικη ρε γ...το
Πολυ καλη .... την εχω χρονια αλλα τη τελευταια φορα που την ανοιξα εκανε ενα πολυ δυνατο θορυβο και δε λειτουργουσε σωστα ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-09-11, 19:06
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

απο ρουφηγμα?τραβουσε βρωμια?πρεπει να βολευε πολυ χωρις σωληνες κλπ ε?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-09-11, 03:39
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ουυυυυ μια χαρα και καθαριζα πολυ γρηγορα ... τα αξιζε τα λεφτα της και ας μου χαλασε!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 16-09-11, 12:56
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Και ενα καλο αρθρο (για οσους ξερουν αγγλικα) για την καθαριοτητα του ενυδρειου.
Εχει πολυ χρησιμες πληροφοριες για την σκουπα.
http://www.americanaquariumproducts...._cleaning.html
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-09-11, 22:30
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

αυτα ειναι,thank you
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-09-11, 20:01
johnm62 Ο χρήστης johnm62 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Περιοχή: Μαρουσι
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα φροντισω να τραβηξω βιντεο αλλα δεν θα καταφερω να το ανεβασω ισως μερικες φωτο με τους τροπους λειτουργιας να ειναι καλυτερες. Αυριο θα τις ανεβασω να τις δειτε. Παντως εγω τα αγοραζω για διαφορετικη δουλεια και αποδειχθηκαν σωτηρια για τα ενιδρυα μου. Απλα στην αναροφηση βαζω ενα διπλο τουλι με ενα λαστιχο για να μην παρασειρω και γαριδες που εχω στο ενα ενιδρυο, και στην εξαγωγη ενα διπλο διηθητικο παλι με λαστιχο το οποιο και μετα απο καθε χρηση το πλενω με μπολικο νερο και καθαριζη για να χρησιμοποιηθη παλι. Οσο για το αδειασμα του νερου σε πολυ γρηγορο χρονο αδειαζη οση ποσοτητα νερου θελουμε και φυσικα μπορει και να τροφοδοτηση το ενιδρυο με νερο καινουργιο χωρις να ριχνουμε σταγονα κατω, ουτε να πεφτη με δυναμη το νερο μεσα στο ενιδρυο και ανακατωνη τα παντα. Εγω ειμαι Καβαλα οσοι θελουν μπορω να τους στειλω με την κουριερ που συνεργαζομαι αφου τους ρωτησω φυσικα για το χαμηλοτερο κοστος αποστολης που μπορουν να μου δωσουν. Αντ/κα δεν υπαρχουν αλλα πιστεψτε με οτι δεν παρουσιασαν και τιποτε γιατι ειναι υπολογισμενες για μετακινηση καυσιμου κηροζινης κλπ. ειναι ανθεκτικα πλαστκα με ινοξ εξαρτηματα και οι μπαταριες εχουν πολυ μεγαλη διαρκεια γιατι ακομη δεν χρειαστηκε να αλλαξω. Στον τροπο αποθηκευσης πρεπει να κρατιεται στην ορθια σταση ωστε υπολοιματα νερου που θα υπαρχουν να στραγγιζουν κατω. Οποιαδηποτε απορια δεκτη.

Ολα καλα ippomas , αλλα απο που μπορουμε να τις αγορασουμε δεν μας λες .
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-09-11, 13:12
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

το ειπε παραπανω,πμ
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 22-09-11, 09:35
Το avatar του χρήστη vaska
vaska Ο χρήστης vaska δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-06-2011
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Χθες Τετάρτη που είχα χρόνο έκανα την απόπειρα μετατροπής της αντλίας που μου έστειλε ο ippomas σε σκούπα βυθού. Χρειάστηκα ένα άδειο μπουκάλι από φάντα, ένα κομμάτι από το υλικό που μοιάζει με υαλοβάμβακα και πωλείται στα πετ σοπ, το οποίο το έβαλα στην έξοδο της σκούπας κι ένα τούλι.

Το εργαλείο δούλεψε άψογα, καθάρισα βυθό χωρίς αλλαγή νερού σε 10 λεπτά. Θα μπορούσα να μη βάλω στην έξοδο φίλτρο και να ρίχνω το νερό έξω από το ενυδρείο, οπότε θα συνδύαζα καθάρισμα βυθού και αλλαγή νερού.

Θ' ανεβάσω σύντομα φωτό αλλά μέχρι τότε να πω ότι έμεινα απολύτως ικανοποιημένος από την χρηστικότητα του μηχανήματος καθώς είναι απολύτως χρηστικό και με μια μικροπατέντα εργαλείο αξίας 13 ¤ μετατρέπεται σε ηλεκτρική σκούπα βυθού αξίας 55 ¤.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-10-11, 16:00
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Χθες Τετάρτη που είχα χρόνο έκανα την απόπειρα μετατροπής της αντλίας που μου έστειλε ο ippomas σε σκούπα βυθού. Χρειάστηκα ένα άδειο μπουκάλι από φάντα, ένα κομμάτι από το υλικό που μοιάζει με υαλοβάμβακα και πωλείται στα πετ σοπ, το οποίο το έβαλα στην έξοδο της σκούπας κι ένα τούλι.

Το εργαλείο δούλεψε άψογα, καθάρισα βυθό χωρίς αλλαγή νερού σε 10 λεπτά. Θα μπορούσα να μη βάλω στην έξοδο φίλτρο και να ρίχνω το νερό έξω από το ενυδρείο, οπότε θα συνδύαζα καθάρισμα βυθού και αλλαγή νερού.

Θ' ανεβάσω σύντομα φωτό αλλά μέχρι τότε να πω ότι έμεινα απολύτως ικανοποιημένος από την χρηστικότητα του μηχανήματος καθώς είναι απολύτως χρηστικό και με μια μικροπατέντα εργαλείο αξίας 13 ¤ μετατρέπεται σε ηλεκτρική σκούπα βυθού αξίας 55 ¤.
Tελειος θα περιμενω να δω την μετατροπη σου να την κανω και εγω ηδη εχουν παρει πολλες σκουπες τα παιδια εδω μεσα και με ενδιαφερει να χρησιμοποιηθη οσο μπορει καλυτερα, σε ευχαριστω μια και δεν εχω τον χρονο για να κανω φωτογραφηση εγω.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΤΑΜΠΛΕΤΕΣ ΒΥΘΟΥ HLIASKR Διατροφή 5 14-10-10 16:32
Θερμοστατης βυθου. aNe Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 27-09-10 12:06
Σκουπα βυθου Neoklis Γλυκό νερό - Γενικά 4 03-08-07 09:06
σκουπα βυθου chris129 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 16-04-07 09:55
Φθηνες λαμπες! smoof Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 1 27-08-05 00:12

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07791 seconds with 14 queries