Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 24-12-11, 22:17
fotis_cycling Ο χρήστης fotis_cycling δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2011
Περιοχή: Shanghai, China
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

τοσο ειναι φιλε μου!!


ψαξτο να δεις
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 25-12-11, 22:55
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή γιατι οχι

θα το ξαναδω το θεμα...αν και προτιμω juwel!
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 26-12-11, 04:26
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos_auk Εμφάνιση μηνυμάτων
οσον αφορα το μαγαζι συμφωνω σε πολλα απο αυτα που λες αλλα δεν παυει να ειναι ενα πολυ καλο και εξειδικευμενο μαγαζι με καλες προσφορες που δεν βρισκεις αλλου και με ελατωματα οπως ελλειψη σεβασμου και ευγενειας προς τους πελατες (ισως το΄χουν παρει πανω τους), ελλειψη γνωσεων, κοροϊδια μερικες φορες (οπως π.χ. με την προσφορα που εχουν τωρα η οποια εληγε τελη νοεμβρη, τελικα συνεχιζει ακομα και οταν τους ρωτας λενε δινουμε παραταση μερα με τη μερα και βιαστειται ψωνιστε τωρα μην χασετε...μπουρδες!απο'δω και περα μ'αυτη την προσφορα θα δουλευουν. και για το 50% ετσι ελεγαν ολα τα χρονια που τι ειχαν, οποτε πηγαινες ελεγαν βιασου τωρα που εχω προσφορα). Το θεμα ειναι οτι δεν εχω βρει αλλο μαγαζι που να πλησιαζει σε μεγεθος, ποικιλια προϊοντων και συμφερουσες προσφορες...
η δωροεπιταγη που παιρνεις πισω βεβαια δεν αξιζει οσο λεει...τα εχουν ολα πανακριβα εκτος απο ενυδρειο+βαση οποτε σ'τα παιρνουν απο'κει!Για ενυδρειο+βαση παντως αξιζει. Εγω εχω καταληξει στο ριο 300 και δεν το εχω βρει πουθενα αλλου στην τιμη του συγκεκριμενου μαγαζιου και να σου μενει εστω και κατι τι να ψιλοψωνισεις κανα ψαρι κλπ.
-------------------------
μεγεια το ενυδρειο δεν ειπα και στην κοπελα...να το χαιρεσαι!
-------------------------
κατσε φιλε φωτη...
οταν ειχα ψαξει εγω δεν ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα στην τιμη...αμα ειναι ετσι το παιρνω κι εγω!!
εγω ειχα συγκρινει το 300αρι της anubias με το ριο 300 και η διαφορα ηταν κανα 100αρικο το πολυ...εκτος αν μου'πανε βλακειες εκει που ρωτησα...
κατ αρχην χρονια πολλα με υγεια!!!
για το συγκεκριμενο μαγαζι (για την ωρα τουλαχιστον) καλα λογια εχω να πω συγκρινοντας το με αλλα..η προσφορα με την δωροεπιταγη ισως να ειναι τρικ μεν αλλα απο την αλλη με μια αναζητηση που εκανα σχεδον συνεχεια παιζει και η πρσφορα στα ανουμπιας..απ το ενα καταστημα με την επιταγη κερδιζεις στην ουσια την βαση ή διαφορετικα καποιον εξοπλισμο ενω απ το αλλο παιρνεις την βαση μεν αλλα ή θα πρεπει να εχεις ηδη εξοπλισμο ή να επιβαρυνθεις με το κοστος αγορας του..το ενυδρειο το βρηκα γενικοτερα και με χαμηλοτερη τιμη αλλα σε καμια περιπτωση και απο κανενα αλλο καταστημα δεν μου εβγαινε το ριο 125 ΜΑΖΙ με τη βαση κατω απο 310 ευρω..σχεδον 50 ευρω δηλαδη πιο ακριβα..απ την αλλη το ανουμπιας με ενα τελειως οριακο φιλτρο στην καλυτερη 330ευρω (χωρις θερμοστατη .ενω στην juwel τον δινει)..επισης προβληματιστικα λιγακι οπως ειχα γραψει και νωριτερα για τις αρχικες τιμες στα ανουμπιας οπως και επισης για τις απαντησεις που πηρα (απ τα καταστηματα) σε οτι φορα τον κατασκευαστη (οχι οτι αυτο επαιξε καθοριστικο ρολο βεβαια)..Θεωρω πως οταν επιλεγεις ουσιαστικα μια απομιμηση,λεω απομιμηση γιατι στα ιδια τα ενυδρεια της ανουμπιας γραφουν πανω πχ ριο 125,ριο300 κτλ),την επιλεγεις συγκρινοντας κοστος-ποιοτητα και κατα μια εννοια εγγυηση.οταν η απομιμηση σου ερχεται πιο ακριβα απο το αυθεντικο δε νομιζω να τειθεται θεμα προβληματισμου..επισης κατι τελευταιο..πιστευω πως τελικα δεν θα με βολευαν και τα 65εκατοστα υψος των ανουμπιας..οπως και να χει ειτε κινεζικα τα αποκαλεσουμε ειτε απομιμησεις οφειλω να ομολογησω πως εκ πρωτης οψεως τουλαχιστον μου φανηκαν αρκετα καλα.Και γι αυτο το λογο εξαλλου ανοιξα και θεμα στο φορουμ γιατι πραγματικα ειχα κολλησει ασχημα!!
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 26-12-11, 11:29
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δεν ξερω τελικα τι παιζει με αυτη τη δωροεπιταγη στην κηφησια.την τελευταια φορα που ειχα παει,(πριν απο κανα 5μηνο νομιζω)μου ειχανε πει οτι δεν ψωνιζεις οτι θες ακριβως με ολα τα λεφτα της δωροεπιταγης,αλλα τη χωριζουνε σε ποσοστα.δε θυμαμαι τα νουμερα που μου ειχανε πει αλλα ητανε για παραδειγμα,ενα 30% εξοπλισμος,20%τροφες,40%ψαρια κλπ.
δε γνωριζω αν το εχουνε αλλαξει τωρα η αν μου ειπανε εμενα μπουρδες(γιατι σεμενα το συνηθιζουνε για καποιο λογο),αλλα μαλιστα μου ειχε κανει εντυπωση τοτε γιατι θυμαμαι αναρωτιομουνα γιατι το βρισκουν ολοι να συμφερει εδω μεσα, αν ειναι ετσι και τη χωριζουνε ετσι τμηματικα τη δωροεπιταγη

οσο για τα anubias σιγουρα ειναι απομιμησεις, ασχετα αν(αποσα βρηκα να διαβασω)φαινονται ναναι καλες,αλλα ως τετοιες τα αγοραζεις(τουλαχιστον οποιος εχει μια ιδεα του τι παιζεται).σιγουρα αν ο εξοπλισμος ειναι θεμα κατα την αγορα,και το κοστος εβγαινε σχεδον στα ιδια με τα juwel δεν το συζηταμε,κιεγω juwel θα επαιρνα.αν ομως ο εξοπλισμος υπαρχει ηδη (οπως στη δικια μου περιπτωση),αμφιβαλω οτι θα μπορουσα να βρω ενυδρειο 240 λιτρα με 200 ευρω αλλου.(και για αμεση αγορα,ετοιμοπαραδοτο)μιλαω για τη δικια μου περιπτωση παντα.
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 26-12-11, 14:05
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω τελικα τι παιζει με αυτη τη δωροεπιταγη στην κηφησια.την τελευταια φορα που ειχα παει,(πριν απο κανα 5μηνο νομιζω)μου ειχανε πει οτι δεν ψωνιζεις οτι θες ακριβως με ολα τα λεφτα της δωροεπιταγης,αλλα τη χωριζουνε σε ποσοστα.δε θυμαμαι τα νουμερα που μου ειχανε πει αλλα ητανε για παραδειγμα,ενα 30% εξοπλισμος,20%τροφες,40%ψαρια κλπ.
δε γνωριζω αν το εχουνε αλλαξει τωρα η αν μου ειπανε εμενα μπουρδες(γιατι σεμενα το συνηθιζουνε για καποιο λογο),αλλα μαλιστα μου ειχε κανει εντυπωση τοτε γιατι θυμαμαι αναρωτιομουνα γιατι το βρισκουν ολοι να συμφερει εδω μεσα, αν ειναι ετσι και τη χωριζουνε ετσι τμηματικα τη δωροεπιταγη

οσο για τα anubias σιγουρα ειναι απομιμησεις, ασχετα αν(αποσα βρηκα να διαβασω)φαινονται ναναι καλες,αλλα ως τετοιες τα αγοραζεις(τουλαχιστον οποιος εχει μια ιδεα του τι παιζεται).σιγουρα αν ο εξοπλισμος ειναι θεμα κατα την αγορα,και το κοστος εβγαινε σχεδον στα ιδια με τα juwel δεν το συζηταμε,κιεγω juwel θα επαιρνα.αν ομως ο εξοπλισμος υπαρχει ηδη (οπως στη δικια μου περιπτωση),αμφιβαλω οτι θα μπορουσα να βρω ενυδρειο 240 λιτρα με 200 ευρω αλλου.(και για αμεση αγορα,ετοιμοπαραδοτο)μιλαω για τη δικια μου περιπτωση παντα.
Η αληθεια ειναι πως ανα διαστηματα κατι πρεπει να παιζει με τις επιταγες...αν ειχα και εγω τον εξοπλισμο σε ανουμπιας θα πηγαινα κατα πασα πιθανοτητα εκτος αν ειχα βαση οποτε θα τσιμπαγα μια προσφορουλα cayman 180lt στα 190ευρω που ειχε οταν πηγα!!
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 26-12-11, 21:40
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή χρονια πολλα!

χρονια πολλα παιδια!να'στε καλα!
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 26-12-11, 21:55
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos_auk Εμφάνιση μηνυμάτων
χρονια πολλα παιδια!να'στε καλα!
Χρονια πολλα και καλα με υγεια!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
¶νοιγμα φωτιστικού Juwel - Anubias - Elite crazyio DIY . Φτιάχτο μόνος σου 0 16-06-11 11:42
νεος με juwel 600 record 63l ep82 Αρχάριοι γλυκού νερού 18 18-05-11 15:01
Αγορα Νεου Ενυδρειου CASPER Γλυκό νερό - Γενικά 6 05-09-06 23:59

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06982 seconds with 15 queries