Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 19-10-10, 00:03
Το avatar του χρήστη azores
azores Ο χρήστης azores δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-04-2005
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Ειπα οτι τα καταστηματα διαβαζουν και θα ξερουν την περιπτωση και οτι μπορει να αρνηθουν αντικατασταση εκ του ασφαλους

και ως παραδειγμα ειπα ποια καταστηματα ξερω οτι διαβαζουν

Μπα και από που το ξέρεις;;; Μήπως στο είπα και δεν το θυμάμαι...;


Εισαι πολυ λαθος μπορεις να χαλασεις με χιλιαδες τροπους ενα προιον πχ να μην το κουμποσεις σωστα να σπασει η φτεροτη, να στραβωσεις τον αξονα, να χαλασεις την φλατζα, να σπασεις ενα κουμπομα κλπ κλπ κλπ

rtfm από κάποιο φίλτρο για το τι καλύπτει η εγγύηση και μετά το συζητάμε ξανά..

Ακριβως αυτο ειναι αστοχια υλικου

¶ντε καλά, έχεις δίκιο..

Δεν κανουμε συγκριση τις μαρκες

Γιατί όχι;

Δεν ειναι αναληθες γιατι οπως βλεπεις και εσυ διαβαζεις τα ποστ και ξερεις τι να κανεις στο επομενο βημα σου και μπορεις να κανεις τα εξης:

α) Να το αλλαξει εντος η εταιρια αλλα να πεις εσυ οτι ηταν εκτος εγγυησης και το αλλαξαν μετα απο δικη σου μαχη ή με δικο σου κοστος και να κερδισεις τον πελατη
β) Να του πεις οτι ειναι εκτος και να πουλησεις ενα αλλο
γ) Να του πεις οτι ειναι εκτος αλλα θα του κανεις εκπτωση για να παρει ενα αλλο και να εισαι και ο καλος τις υποθεσης
δ) Να του φερθεις οπως θα εκανες και αν δεν γνωριζες κατι

και πολλα αλλα. Το τι θα κανεις ειναι δικια σου δουλεια εγω λεω την αποψη μου σε ενα παιδι 12 χρονων που ΔΕΝ ξερει ακομα τι συμενουν καποια πραγματα αμα δεν σου αρεσει ειναι δικο σου προβλημα και οχι δικο μου.

Αποδεκτή η άποψη σου. Πες την όμως με π.μ. όπως προτείνεις πιο πάνω.
Αχ, αυτά τα κακά καταστήματα, όλα ανάποδα τα κάνουν.


Αυτο το λεω για πλακα
Οποιος εχει την μυγα τι κανει ????

Την "καθαρίζει"
__________________
web mail : azores78@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 19-10-10, 00:34
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Κωστα νομιζω οτι εχεις χασει την μπαλα.

Μπα και από που το ξέρεις;;; Μήπως στο είπα και δεν το θυμάμαι...;
Αμα γραφεις εδω δεν ειναι αποδειξη οτι διαβαζεις

rtfm από κάποιο φίλτρο για το τι καλύπτει η εγγύηση και μετά το συζητάμε ξανά..

Για δες λιγακι και αν θελεις κανε και upload εδω μια εγγυηση

¶ντε καλά, έχεις δίκιο..

Παντα εχω δικιο


Γιατί όχι;

Δεν εχει σχεση με το παρων θεμα

Αποδεκτή η άποψη σου. Πες την όμως με π.μ. όπως προτείνεις πιο πάνω.
Αχ, αυτά τα κακά καταστήματα, όλα ανάποδα τα κάνουν.


Εγω Κωστα δεν εχω μαγαζι και δεν εχω λογους να το παιζω διπλο ταμπλο αλλα να λεω στο φορουμ, αλλα στο μαγαζι, και αλλα στα πμ οτι εχω να πω το λεω.
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 19-10-10, 00:46
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Αυτο τηλεμαχε βοηθαει για να δεις αν σε καλυπτει η εγγυηση

https://www.tetra-service.net/tetra/...B17/?lang_id=2

Επισης κοιτα στο manual σελιδα 27 http://www.tetra.de/tetra_cf/tet_int...08_TH50447.pdf
3 Year Guarantee
Thanks to modern production processes, high-quality components and strict quality controls we allow a
guarantee of 3 years from the date of purchase on the accuracy of the Tetratec® EX Filter. Please keep proof
of purchase! The guarantee does not cover improper use, normal wear and tear as well as modification to
the appliance. In case of complaints please contact your local retailer or address to Tetra (UK) Ltd, P.O. Box
271, Southampton, SO18 3ZX.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 19-10-10, 01:37
Το avatar του χρήστη azores
azores Ο χρήστης azores δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-04-2005
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Κωστα νομιζω οτι εχεις χασει την μπαλα.

Που είναι η μπάλα, οεο;

Αμα γραφεις εδω δεν ειναι αποδειξη οτι διαβαζεις

Διαβάζω επιλεκτικά και απαντάω ακόμη πιο επιλεκτικά δλδ κυρίως εκεί που πιστεύω ότι θίγομαι ενώ δεν υπάρχει λόγος. Μπορείς να αναφέρεις όποιο κατάστημα θέλεις, αλλά εγώ δεν το δέχομαι για το δικό μου εάν δεν μπορείς να το αποδείξεις. Και δεν βλέπω να έχεις κάποιο επιχείρημα για να αποδείξεις το αντίθετο!!!!

Για δες λιγακι και αν θελεις κανε και upload εδω μια εγγυηση

Γλίτωσα και το upload τελικά
3 Year Guarantee
Thanks to modern production processes, high-quality components and strict quality controls we allow a
guarantee of 3 years from the date of purchase on the accuracy of the Tetratec® EX Filter. Please keep proof
of purchase! The guarantee does not cover improper use, normal wear and tear as well as modification to
the appliance. In case of complaints please contact your local retailer or address to Tetra (UK) Ltd, P.O. Box
271, Southampton, SO18 3ZX.

Να στο μεταφράσω;

Εγω Κωστα δεν εχω μαγαζι και δεν εχω λογους να το παιζω διπλο ταμπλο αλλα 1 να λεω στο φορουμ, αλλα 2 στο μαγαζι, και αλλα 3 στα πμ οτι εχω να πω το λεω. Αυτό είναι τριπλό ταμπλό.


Και οι αερολογίες συνεχίζονται.. Ένα σοβαρό παράδειγμα δεν διάβασα ακόμη..
Και όπως έχει αναφέρει ένας γνωστός μου στο παρελθόν
"το ανώνυμο και ελεύθερο ίντερνετ είναι το μέλλον"
__________________
web mail : azores78@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 19-10-10, 07:38
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή



Αμα γραφεις εδω δεν ειναι αποδειξη οτι διαβαζεις

Διαβάζω επιλεκτικά και απαντάω ακόμη πιο επιλεκτικά δλδ κυρίως εκεί που πιστεύω ότι θίγομαι ενώ δεν υπάρχει λόγος. Μπορείς να αναφέρεις όποιο κατάστημα θέλεις, αλλά εγώ δεν το δέχομαι για το δικό μου εάν δεν μπορείς να το αποδείξεις. Και δεν βλέπω να έχεις κάποιο επιχείρημα για να αποδείξεις το αντίθετο!!!!

δεν ειπα ο αζορες δεν το αλλαζει ειπα ο αζορες διαβαζει

Για δες λιγακι και αν θελεις κανε και upload εδω μια εγγυηση

Γλίτωσα και το upload τελικά
3 Year Guarantee
Thanks to modern production processes, high-quality components and strict quality controls we allow a
guarantee of 3 years from the date of purchase on the accuracy of the Tetratec® EX Filter. Please keep proof
of purchase! The guarantee does not cover improper use, normal wear and tear as well as modification to
the appliance. In case of complaints please contact your local retailer or address to Tetra (UK) Ltd, P.O. Box
271, Southampton, SO18 3ZX.
Να στο μεταφράσω;

αχ κωστη εισαι νινι ακομα στο θεμα των εγγυησεων improper use ειναι η λεξη κλειδι

Να στο μεταφρασω?

Εγω Κωστα δεν εχω μαγαζι και δεν εχω λογους να το παιζω διπλο ταμπλο αλλα 1 να λεω στο φορουμ, αλλα 2 στο μαγαζι, και αλλα 3 στα πμ οτι εχω να πω το λεω. Αυτό είναι τριπλό ταμπλό.




Και οι αερολογίες συνεχίζονται.. Ένα σοβαρό παράδειγμα δεν διάβασα ακόμη..
Και όπως έχει αναφέρει ένας γνωστός μου στο παρελθόν
"το ανώνυμο και ελεύθερο ίντερνετ είναι το μέλλον"

Μονο ανωνυμος δεν ειμαι με ξερεις και σε ξερω και απο το καταστημα σου ψωνιζω απο 15 χρονων τωρα ειμαι 26....

μην συνεχιζεις γιατι εκτιθεσε εμενα αντε να με πουνε καποιοι βλακα εσενα δεν κανει καλο στην τσεπη σου να σε πουνε βλακα

Εδω δινω ενα τελος Κωστη γιατι δεν θα βγαλει καπου η Ιστορια οτι ειχα να πω το ειπα
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 19-10-10, 08:35
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Καλως.

Ας ληξει εδω η αντιπαραθεση, δεν βγαινει τιποτα.

Σημασια εχει οτι:
Οπως λεει στο σαιτ της tetra για τις δυσλειτουργιες του ex700 αν επιλεξουμε "strat button is jummed" (κατι που εγινε στο φιλτρο του Τηλεμαχου) το μονο που σε ρωταει μετα ειναι αν το φιλτρο ειναι πιο παλιο απο 3 ετη.
Αν οχι, η απαντηση ειναι "The filter head has to be replaced" συμπληρωσε την αιτηση της εγγυησης προς την Tetra ή απευθυνσου στο καταστημα αγορας.
Πας στο καταστημα που αγοραστηκε και το δηλωνεις.
Δεν χρειαζεται να βαλεις "χερι" στο φιλτρο.
Ακομα και αν εχεις χασει την αποδειξη, τα εχουν καταχωρημενα στο καταστημα ολα.
Αν θελουν μπορουν να σε εξηπηρετησουν ανετα.
Αν οχι, απλα εχεις καταλαβει οτι δεν ξαναψωνιζεις απο εκει ουτε μυγοσκοτωστρα.

Μετα πας σε επικοινωνια με την αντιπροσωπεια και αν δεν βρεις ακρη ουτε εκει στελνεις mail στην εταιρεια και ολοι τρεχουν μετα γιατι η εταιρεια θελει απλα οι ιδιοκτητες των φιλτρων της να ειναι ευχαριστημενοι ειτε με αποδειξη αγορας ειτε οχι.
Το μονο που χρειαζεται ειναι να μην εχεις βαλει χερι εκτος οριων λειτουργιας και συντηρησης.


Το συμπερασμα ειναι οτι καλο ειναι να εχουμε ενα παλιο φιλτρακι ή ενα εσωτερικο στην ακρη για ωρα αναγκης.
πχ εγω εχω τα εσωτερικα φιλτα που αφαιρω απο τα juwel ετοιμα να τα ριξω μεσα στο ενυδρειο βαζωντας μεσα τα υλικα του εξωτερικου φιλτρου, αν παει κατι στραβα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Γνωμη για Tetratec EX700 jimmis1974 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 17 10-08-10 06:48
tetra EX700 katamagias Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 2 19-11-09 12:39
Tetratec EX700.Ερώτηση για αγορά manolakis Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 17-01-08 21:17
Co2 Tetra IVAN Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 11 14-02-06 14:25
Πρόβλημα με το tetra test analy set FOUS Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 15-05-03 17:03

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05065 seconds with 15 queries