Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων

Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων Συζήτηση για το στήσιμο και την διακόσμηση κοινωνικών ενυδρείων, προτάσεις για "σωστούς" συνδυασμούς ψαριών για τον αρχάριο και όχι μόνο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-06-20, 20:25
Το avatar του χρήστη Salvo
Salvo Ο χρήστης Salvo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2010
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή Σχεδόν απ την αρχή

Πάμε πάλι απ την αρχή! ή σχεδόν απ την αρχή.
Το "ιστορικό μου":Έχω ένα ριο 125 αγορασμένο το 2009. Αφού στήθηκε μετά από πολύ διάβασμα http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=39386, ξεστήθηκε το 2012. Τον Οκτώβρη του 2012 έστησα δυο μικρά (30λτ γκάπυ και 50 λτ γερτρούδια) και πορεύτηκα με αυτά έως το 2016. Τo 2018 αντικατέστησα το μικρό με ένα diy 30-35lt . Δεν άντεξα για πολύ όμως και τον Δεκέμβρη του 2018 ξαναέστησα το ριο με boesemani & serpae tetra. http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=101882
Τώρα ήρθε η ώρα για αναδιαμόρφωση: Διαφορετικό aquascape, τα φυτά έφυγαν και από τα ψάρια θα κρατήσω τα τέτρα γιατί μου αρέσουν πολύ (έμεινε και ένα boesemani θηλυκο: το χαρίζω).
Μετά από διάβασμα πάντα, γιατί έπρεπε να θυμηθώ και αυτά που έχω ξεχάσει!, αποφάσισα να βάλω ένα κοπάδι νέον με ένα ζευγάρι κρίμπενσις , απόφαση εντελώς δική μου (δηλ μετά από πολύ κοίταγμα εικόνων και κουβέντα με την 8χρονη κόρη μου)!!!!
Η αλήθεια είναι ότι ήθελε emperor tetra , αλλά κάνοντας μια αναζήτηση στα γνωστά μαγαζιά της περιοχής δεν βρέθηκαν οπότε θα καταλήξω σε νεον.
Θα ανεβάσω φωτο το απόγευμα για την προσωρινή κατάσταση του ενυδρείου
-------------------------
Το ξύλο λέω να το βάλω κάπως έτσι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Salvo : 02-06-20 στις 20:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
στήσιμο υφάλμυρο σχεδόν έτοιμο τι βελτιώσεις χρειάζεται? piranhas2 Υφάλμυρο νερό, ένας ξεχωριστός κόσμος 10 18-05-18 21:49
(κοινωνικό) Σχεδόν έτοιμο... Madias N. Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 5 12-06-14 13:51
100 λίτρα(σχεδόν) Γιώργος972 Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 9 10-11-08 01:21
Σχεδόν μαραμένη hygrophila corumbosa Celda Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 4 29-04-06 22:36
Ο κήπος της Εδέμ fidel Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 5 20-05-05 08:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,02923 seconds with 15 queries