Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά

Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-11-10, 01:41
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

o ancistrus οταν μεγαλωσει δεν τρωει αλγες απο οτι εχω διαβασει


τα αλλα θα μελετησω και θα τα βαλω
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 20-11-10, 02:08
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Μπελά στο κεφάλι σου έβαλες Γιάννη, τεράστιο το θέμα και πολλά τα αλγοφάγα τελικά.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 20-11-10, 13:51
rtolis Ο χρήστης rtolis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 411
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μερικοί χομπιστες καλλιεργούν άλγη σε μικρά βραχάκια τα οποία εισάγουν στο ενυδρείο τους όταν καθαρίσει για να ταΐζουν τα αλγοφαγα τους.
Αυτός είναι κι ένας πολύ καλός τρόπος για να τραφούν οι otocinclus, όταν τους πρωτοεισάγουμε στο ενυδρείο και είναι πολύ στρεσαρισμένοι για να φάνε τυποποιημένη τροφή.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 20-11-10, 14:17
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Κύριε kingrim (Γιάννη) μήπως θέλετε να πρασινίσετε;
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 20-11-10, 22:21
Το avatar του χρήστη Χριστόφορος Μίχας
Χριστόφορος Μίχας Ο χρήστης Χριστόφορος Μίχας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Περισσός
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή

Τηλέμαχε γιατί το ρωτάς 2 φορές!! τραβάς κανά ζόρι??? χα χα
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 21-11-10, 00:25
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος Εμφάνιση μηνυμάτων
Κύριε kingrim (Γιάννη) μήπως θέλετε να πρασινίσετε;

Τηλεμαχε απλα διαβαζω καποια ξενα αρθρα και φορουμ και εχω και λιγο χρονο και γραφω συμπερασματα ειναι κατι που ολοι μπορουν να κανουν
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 24-11-10, 23:59
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Πολυ καλη παρουσιαση!!! Μπραβο και απο εμενα ...

Εχει και εδω μερικους http://www.aquariumalgaeeaters.blogspot.com/ ζητα την αδεια απο τον Dusko αν χρειαστεις εικονες η οτιδηποτε ... (δε λεει οχι αν προκειται για μη κερδοσκοπικο φορουμ ...)

Τα χρωματα για μενα δεν εχουν σημασια ... ολοι ιδιοι ειναι για μενα και ο ενας προσπαθει να βοηθησει τον αλλο!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 25-11-10, 03:25
mikeepidio Ο χρήστης mikeepidio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-05-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Χαριλάου
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

Μπράβο!! Πολύ καλή δουλειά
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 14-05-11, 16:54
Το avatar του χρήστη krispie
krispie Ο χρήστης krispie δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2011
Περιοχή: Αμπελόκηποι(Αθήνα)
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

5) Peckoltia sp.



Ένας μικρός πλεκο που το μέγεθος του δεν ξεπερνά τα 7,5εκ. Είναι πολύ καλός με τις αλγες και θα ‘’καθαρίσει’’ τις αλγες από τα τζάμια μέσα σε μια δυο εβδομάδες μπορεί να μπει μαζί με τετρα μέχρι και με μικρές κιχλίδες. Το μόνο δύσκολο με αυτόν τον πλεκο είναι ότι θα τραφεί μόνο με αλγες και δύσκολα θα φάει ταμπλέτες οπότε πρέπει να υπολογίσουμε να έχει περίπου 40λιτρα νερού που θα πρέπει να καθαρίζει ώστε να μην λιμοκτονήσει ή να καλλιεργούμε άλγη που θα τον ταΐζουμε εάν καθαρίσει όλο το ενυδρείο. Μερικοί χομπιστες καλλιεργούν άλγη σε μικρά βραχάκια τα οποία εισάγουν στο ενυδρείο τους όταν καθαρίσει για να ταΐζουν τα αλγοφαγα τους. (δεν το έχω κάνει και δεν νομίζω να το κάνω ). Αρκετοί ταΐζουν σπιρουλινά με επιτυχία.

Συμπέρασμα: Καλός αλγοφαγος για αλγες πάνω σε τζάμια και διακόσμηση αλλά με ιδιαιτερότητες στην διατροφή του


Να ρωτήσω, πιο είδος είναι συγκεκριμένα αυτό;Γιατί βρίσκω αρκετά με το όνομα αυτό...
Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 29-05-11, 10:27
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

καλα βρε φιλε μην μαλωνεις

με το sp. εννοω speacies .

ειναι δηλαδη μια κατηγορια ψαριων με κοινο το πρωτο ονομα και υποκατηγοριες αναλωγα συνηθως με το μεγεθος σχημα χρωματισμο ή και περιοχες που εχουν βρεθει

μερικα ειναι τα παρακατω:
Peckoltia bachi (Boulenger, 189
Peckoltia braueri (Eigenmann, 1912)
Peckoltia brevis (La Monte, 1935)
Peckoltia caenosa Armbruster, 2008
Peckoltia cavatica Armbruster & Werneke, 2005
Peckoltia compta De Oliveira, Zuanon, Rapp Py-Daniel & Rocha, 2010
Peckoltia furcata (Fowler, 1940)
Peckoltia lineola Armbruster, 2008
Peckoltia multispinis (Holly, 1929)
Peckoltia oligospila (Gόnther, 1864)
Peckoltia vermiculata (Steindachner, 190
Peckoltia vittata (Steindachner, 190

απο εκει και περα βλεπεις ενα ενα στο νετ για να βρεις αναφορες με το τι διαφορες εχει το ενα με το αλλο οσο αναφορα τα ποσα λιτρα θελει ποσα ατομα στο ιδιο ενυδρειο τι τιμες νερου ΡΗ ΚΗ GH πιο τρωει περισσοτερες αλγες ή την αλγη που θελεις και τελος πιο σου αρεσει

Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 18-08-11, 11:42
Το avatar του χρήστη krispie
krispie Ο χρήστης krispie δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2011
Περιοχή: Αμπελόκηποι(Αθήνα)
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα βρε φιλε μην μαλωνεις

με το sp. εννοω speacies .

ειναι δηλαδη μια κατηγορια ψαριων με κοινο το πρωτο ονομα και υποκατηγοριες αναλωγα συνηθως με το μεγεθος σχημα χρωματισμο ή και περιοχες που εχουν βρεθει

μερικα ειναι τα παρακατω:
Peckoltia bachi (Boulenger, 189
Peckoltia braueri (Eigenmann, 1912)
Peckoltia brevis (La Monte, 1935)
Peckoltia caenosa Armbruster, 2008
Peckoltia cavatica Armbruster & Werneke, 2005
Peckoltia compta De Oliveira, Zuanon, Rapp Py-Daniel & Rocha, 2010
Peckoltia furcata (Fowler, 1940)
Peckoltia lineola Armbruster, 2008
Peckoltia multispinis (Holly, 1929)
Peckoltia oligospila (Gόnther, 1864)
Peckoltia vermiculata (Steindachner, 190
Peckoltia vittata (Steindachner, 190

απο εκει και περα βλεπεις ενα ενα στο νετ για να βρεις αναφορες με το τι διαφορες εχει το ενα με το αλλο οσο αναφορα τα ποσα λιτρα θελει ποσα ατομα στο ιδιο ενυδρειο τι τιμες νερου ΡΗ ΚΗ GH πιο τρωει περισσοτερες αλγες ή την αλγη που θελεις και τελος πιο σου αρεσει
Μια απάντηση με λίγο καθυστέρηση...
Επειδή το κοίταξα για τους peckoltia, στο http://www.planetcatfish.com/catelog...enus_id=18#213
σε όλα τα προφίλ αναφέρει για τη διατροφή τους "Omnivorous with a tendency towards meaty foods. Not an effective algae eater."...
Το μόνο που βρήκα σε αλγοφάγο είναι το Dekeyseria brachyura που λεγόταν πιο παλιά Peckoltia pulcher...
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 19-08-11, 07:06
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

οποτε οποιος θελει πλεκοτια να το ψαξει λιγο καλξτερα

παντως φιλοι μου που ειχαν τετοιαψαρια λενε οτι καναν δουλεια τωρα τι να πω
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 03-02-14, 18:55
Το avatar του χρήστη kapsok
kapsok Ο χρήστης kapsok δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-01-2010
Περιοχή: Alimos Attikh
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή SAE

Παιδιά τα SAE είναι όντως καταστροφικά για τις Moss? Έχω 3 μικρά SAE σε ένα φυτεμένο που τώρα πρακτικά σιγά σιγά στήνεται (η φυτοσύνθεση οπως την θέλω εννοώ όχι το ενυδρείο) και τα παρατηρώ να "γλύφουν" τη μοσς (δεμένη ακόμα τώρα αρχίζει να "πετάει") με όχι διαφορετικό τρόπο απ΄ότι οποιαδήποτε άλλη επιφάνεια! Μήπως αυτό ισχύει για μεγαλύτερα? Ουτως ή άλλως σκόπευα μόλις μεγαλώνουν να τα χαρίζω σε κάποιον ενδιαφερόμενο με μεγαλύτερο ενυδρείο, και μεγαλώνουν γρήγορα τα άτιμα, σαν μαρίδες γίνονται.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 03-02-14, 19:03
HowHigh Ο χρήστης HowHigh δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2010
Περιοχή: Κυπαρισσία
Μηνύματα: 77
Send a message via Skype™ to HowHigh
Προεπιλογή

Τα sae τρώνε μοςς και πολλά άλλα φυτά. Όταν θα αρχίσεις να βλέπεις κοτσάνια χωρις φύλλα πάνω θα καταλάβεις οτι ήρθε η ώρα να μετακομίσουν!!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 03-02-14, 21:37
Το avatar του χρήστη kapsok
kapsok Ο χρήστης kapsok δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-01-2010
Περιοχή: Alimos Attikh
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Otocinclus

Τα οtocynclus λέτε είναι καλύτερα για moss και φυτά? Χρησιμοποιούσα SAE γτ τα βλέπω αποτελεσματικά και γτ μ αρέσει ο τρόπος που κολυμπούν (συχνά μοιάζουν να αιωρούνται στον αέρα σαν κολυμπρί, παρά σαν ψάρι), αλλά μιας και το κυριότερο κομμάτι του ενυδρίου θέλω να είναι επιτυχημένα φυτά, αν είναι να τους αλλάξω!!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 04-02-14, 00:26
HowHigh Ο χρήστης HowHigh δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2010
Περιοχή: Κυπαρισσία
Μηνύματα: 77
Send a message via Skype™ to HowHigh
Προεπιλογή

Μπορείς να έχεις φυτεμένο με σαε απλά ξεχνάς κάποια φυτά όπως η μοςς ας πούμε!
Η κίνηση τους και ειδικά ο λεγομενος χορός των σαε είναι όλα τα λεφτά!!
Οι οττο νομίζω δεν πειράζουν φυτά και είναι εξίσου καλοί καθαριστές και αξιολάτρευτα ψαράκια!
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 04-02-14, 08:46
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παιδιά, από προσωπική εμπειρία, αλγοφάγα σαν τα CAE , δεν έχω γνωρίσει άλλα καλύτερα, SAE είχα για κάποιους μήνες, όμορφα ψαράκια, με πολύ ωραία κίνηση, αλλά τα δικά μου δεν άγγιξαν ούτε άλγη αλλά ούτε και φυτά, τότε βέβαια δεν είχα κανένα είδος moss, τα έδωσε λόγω ιχθυοφόρτισης, oto έχω μόνο λίγες ημέρες και επομένως δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα ακόμα, CAE τα έχω σχεδόν 2 χρόνια σε ενυδρείο με χρυσόψαρα που είναι σε ταράτσα, τώρα το χειμώνα το βλέπει ο ήλιος, το καλοκαίρι έχω τέντα, δεν ξέρω τι σημαίνει άλγη, δεν υπάρχει ίχνος από άλγη, και στο τροπικό που τα είχα πάλι δε είχα άλγη, ούτε φυτά μου είχαν πειράξει, το κακό με αυτά είναι πως με τις κινήσεις τους μου ξερίζωναν τα φυτά και είναι λίγο διαόλια, στις αρχές είχα παρατηρήσει κάποιες αψιμαχίες με τα χρυσόψαρα αλλά τώρα όλα κυλάνε ήσυχα και ήρεμα, τα ταΐζω κανονικά ίσως και παραπάνω, όπως και τα χρυσόψαρα και δεν περιμένω να ζήσουν από τις άλγες, αλλά δεν αφήνουν ίχνος αλγης να ξεμυτίσει, το ενυδρείο παρόλο που είναι στον ήλιο , λάμπει, τα χρυσόψαρα ανακατεύουν την άμμο και δεν πιάνει τίποτα και τα CAE όλες τις υπόλοιπες επιφάνειες, πέτρες, τζάμια, θερμοστάτη, σωλήνα φίλτρου, όλα είναι πεντακάθαρα, πρασινάδα έχω μόνο στο καπάκι από την υγρασία, πουθενά αλλού. Πέρσι , είχα τα αλγοφάγα στο τροπικό, και το χρυσοψαράδικο στη ταράτσα ήταν καταπράσινο από την άλγη, μέσα στο χρυσοψαράδικο έχω ένα νούφαρο, που έχε αρχίσει να πετάει φύλλα, αλλά ήταν γεμάτο άλγη, παντού, φύλλα, κλωνάρια και στις πέτρες που σκέπαζαν τη ρίζα του. Το βγάζω και το φέρνω στο τροπικό, το βάζω μέσα , και σε 1-2 ώρες δεν υπάρχει ίχνος άλγης, ανέβηκαν τα CAE πάνω του και καθάρισαν τα πάντα, την άλλη ημέρα γυάλιζε όλο.

Τα CAE θεωρώ πως είναι από τα καλύτερα αλγοφάγα.
CAE εννοώ τα Chinese Algae Eater
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 16-02-14, 20:03
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, από προσωπική εμπειρία, αλγοφάγα σαν τα CAE , δεν έχω γνωρίσει άλλα καλύτερα, SAE είχα για κάποιους μήνες, όμορφα ψαράκια, με πολύ ωραία κίνηση, αλλά τα δικά μου δεν άγγιξαν ούτε άλγη αλλά ούτε και φυτά, τότε βέβαια δεν είχα κανένα είδος moss, τα έδωσε λόγω ιχθυοφόρτισης, oto έχω μόνο λίγες ημέρες και επομένως δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα ακόμα, CAE τα έχω σχεδόν 2 χρόνια σε ενυδρείο με χρυσόψαρα που είναι σε ταράτσα, τώρα το χειμώνα το βλέπει ο ήλιος, το καλοκαίρι έχω τέντα, δεν ξέρω τι σημαίνει άλγη, δεν υπάρχει ίχνος από άλγη, και στο τροπικό που τα είχα πάλι δε είχα άλγη, ούτε φυτά μου είχαν πειράξει, το κακό με αυτά είναι πως με τις κινήσεις τους μου ξερίζωναν τα φυτά και είναι λίγο διαόλια, στις αρχές είχα παρατηρήσει κάποιες αψιμαχίες με τα χρυσόψαρα αλλά τώρα όλα κυλάνε ήσυχα και ήρεμα, τα ταΐζω κανονικά ίσως και παραπάνω, όπως και τα χρυσόψαρα και δεν περιμένω να ζήσουν από τις άλγες, αλλά δεν αφήνουν ίχνος αλγης να ξεμυτίσει, το ενυδρείο παρόλο που είναι στον ήλιο , λάμπει, τα χρυσόψαρα ανακατεύουν την άμμο και δεν πιάνει τίποτα και τα CAE όλες τις υπόλοιπες επιφάνειες, πέτρες, τζάμια, θερμοστάτη, σωλήνα φίλτρου, όλα είναι πεντακάθαρα, πρασινάδα έχω μόνο στο καπάκι από την υγρασία, πουθενά αλλού. Πέρσι , είχα τα αλγοφάγα στο τροπικό, και το χρυσοψαράδικο στη ταράτσα ήταν καταπράσινο από την άλγη, μέσα στο χρυσοψαράδικο έχω ένα νούφαρο, που έχε αρχίσει να πετάει φύλλα, αλλά ήταν γεμάτο άλγη, παντού, φύλλα, κλωνάρια και στις πέτρες που σκέπαζαν τη ρίζα του. Το βγάζω και το φέρνω στο τροπικό, το βάζω μέσα , και σε 1-2 ώρες δεν υπάρχει ίχνος άλγης, ανέβηκαν τα CAE πάνω του και καθάρισαν τα πάντα, την άλλη ημέρα γυάλιζε όλο.

Τα CAE θεωρώ πως είναι από τα καλύτερα αλγοφάγα.
CAE εννοώ τα Chinese Algae Eater
Τάκη τα CAE μπορεί να είναι καλά ως αλγοφάφα, αλλά δεν ειναι καλά στη συγκατοίκηση. Οπότε προσοχή στα χρυσόψαρα . Ασε που τα προτεινόμενα λίτρα ειναι...too many
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Καλύτερα να ρωτάς παρά να πονάς.. almost Θαλασσινό νερό - Γενικά 39 04-02-10 22:20
Υδρόφιλα (και όχι υδρόβια) φυτά..που δεν κάνουν για ενυδρεία fidel Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 3 12-11-08 14:27
Να βάλω και άλλα ψάρια ή είναι καλύτερα να βγάλω? Apostolos Demetriou Ζωοτόκα 4 10-03-05 10:05
Εύκολα φυτά για όλα τα ενυδρεία. newfish Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 0 24-12-02 21:52

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07897 seconds with 15 queries