Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Χρυσόψαρα > Ενυδρεία με χρυσόψαρα

Ενυδρεία με χρυσόψαρα Συστήσετε μας τα χρυσόψαρά σας ή και τον χώρο που τα φιλοξενείτε.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-07-18, 11:57
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Τι μέγεθος αλλαγή νερου κανεις?Μιση μερα ειναι παρα πολυ...υπαρχει και πιο ευκολος τροπος αν θελεις...
Η διάρκεια φωτισμου για το νουφαρο νομιζω δεν ειναι καλη...αλλα και καλη να ηταν...δεν θα αντεξει κατα αρκετα μεγαλο ποσοστο με τα χρυσα...πρεπει η αναπτυξη του να ειναι ταχειας καταστασης ωστε να προλαβαινει να αντεπεξέλθει στα χτυπηματα των ψαριων...
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 15-07-18, 22:30
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 17-07-18, 17:48
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι μέγεθος αλλαγή νερου κανεις?Μιση μερα ειναι παρα πολυ...υπαρχει και πιο ευκολος τροπος αν θελεις...
Η διάρκεια φωτισμου για το νουφαρο νομιζω δεν ειναι καλη...αλλα και καλη να ηταν...δεν θα αντεξει κατα αρκετα μεγαλο ποσοστο με τα χρυσα...πρεπει η αναπτυξη του να ειναι ταχειας καταστασης ωστε να προλαβαινει να αντεπεξέλθει στα χτυπηματα των ψαριων...
Καλησπέρα , 50% κανω σε ολα τα ενυδρεια καθε Κυριακή . Αλλα συνολικά από τα 2.200 λίτρα που ειναι τα 4 ενυδρεια μαζι αλλάζω τα 1.100 περιπου με αντλια με 1.400 λίτρα / ωρα . Και αυτα τα γεμίζω πίσω πάλι . Χωρίς υπερβολή μου παίρνει γύρω στις 4-5 ώρες εαν οχι παραπάνω . Δεν με πειράζει βεβαια ολα βαινουν καλώς . Σίγουρα σκεφτομαι να ππαρω μια πιο μεγάλη αντλια για πιο γρηγορα εχω μια jaecobo 4000 που ειναι αναπληρωματικη για το μεγαλο ενυδρειο αλλα δεν ξέρω εάν θα προλαβαίνει στο γέμισμα την ροη του νερου της βρύσης , γιατι λογικά έχει μεγαλύτερη δύναμη απο τη βρύση και φοβάμαι μην λειτουργει εκτος νερού ..
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 18-07-18, 05:31
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Τα γεμιζεις απευθειας απο την βρυση τα ενυδρεια? Καλημερα
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 18-07-18, 12:11
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα γεμιζεις απευθειας απο την βρυση τα ενυδρεια? Καλημερα
καλημέρα , γεμίζω μια μεγάλη γουρνα 60 λίτρων με νερο βρύσης ρίχνω μέσα prime περιμένω κανα 30 λεπτο και μετα ανοιγω τη βρυση βαζω την αντλια και γεμιζω τα ενυδρεια . Ουσιαστικα ναι κατευθειαν απο τη βρυση μαζι με prime δεν μπορω να γεμισω και αλλιως 1.100 λιτρα νερο την βδομαδα :P
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 18-07-18, 14:06
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Και βεβαια μπορεις
Αυτο προσπαθήσα να σου πω...
Φιλτρο ανθρακα στην βρυση σου,και απευθειας απο την βρυση στα ενυδρεια...
Εξαιρούνται διαφορετικοί παράμετροι νερου απο την βρυση σου...
Απλα η εισαγωγη νερου θα ειναι με χαμηλή ροη...ουτως ωστε σε οποιαδήποτε διαφορα θερμοκρασίας να μην παθουν κανα τραμπακουλο τα ψαρια...

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 22-07-18, 12:22
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και βεβαια μπορεις
Αυτο προσπαθήσα να σου πω...
Φιλτρο ανθρακα στην βρυση σου,και απευθειας απο την βρυση στα ενυδρεια...
Εξαιρούνται διαφορετικοί παράμετροι νερου απο την βρυση σου...
Απλα η εισαγωγη νερου θα ειναι με χαμηλή ροη...ουτως ωστε σε οποιαδήποτε διαφορα θερμοκρασίας να μην παθουν κανα τραμπακουλο τα ψαρια...

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχουμε προφίλτρο άνθρακα στη βρύση και κάτι ακόμη δεν τα ξέρω καλά αλλά και κάθε 15 μέρες τους βάζω 2kg ανθρακα εκει που σκαει το νερο απο τους σωληνες .

Χτες γιορτασα τα γενέθλιά μου και ανεβάζω μία φώτο του ενυδρειου έτσι για το καλό . Τα λαίμαργα φάγανε και ένα γαριδάκι που ρίξαμε στο ενυδρείο :P
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_1631.jpg
Εμφανίσεις:  439
Μέγεθος:  44,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 22-07-18, 12:31
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Τον ανθρακα γτ τον βαζεις?και καθε 15 μερες...?δεν εχει νοημα...
Για αυτο που σου λεω εγω χρειαζεσαι αυτο...
https://www.thermocity.gr/index.php?...-inches%5B9%5D

https://www.thermocity.gr/index.php?...product_id=851

https://www.thermocity.gr/index.php?...roduct_id=1290

https://www.thermocity.gr/index.php?...roduct_id=1422

μερικους συνδεσμους για να το ενωσεις σε μια βρυση και ολα καλα...απευθειας αλλαγη απο το δίκτυο...ειδικα το καλοκαιρι..!
Το ενυδρειο ειναι πολυ ομορφο...(περισσοτερες ριζες θα του εβαζα σιγουρα..και ανουμπια φουλ)
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 22-07-18, 12:47
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον ανθρακα γτ τον βαζεις?και καθε 15 μερες...?δεν εχει νοημα...
Για αυτο που σου λεω εγω χρειαζεσαι αυτο...
https://www.thermocity.gr/index.php?...-inches%5B9%5D

https://www.thermocity.gr/index.php?...product_id=851

https://www.thermocity.gr/index.php?...roduct_id=1290

https://www.thermocity.gr/index.php?...roduct_id=1422

μερικους συνδεσμους για να το ενωσεις σε μια βρυση και ολα καλα...απευθειας αλλαγη απο το δίκτυο...ειδικα το καλοκαιρι..!
Το ενυδρειο ειναι πολυ ομορφο...(περισσοτερες ριζες θα του εβαζα σιγουρα..και ανουμπια φουλ)
Δεν μπορώ να το συνδέσω με την παροχή νερού γιατί θα τρυπησω το μπάνιο και δεν το θέλω σε καμία περίπτωση . Ανθρακα άλλαξα τώρα 4 δυχτάκια των 500 gr στις 15 μέρες γιατι ειναι αρχη και θέλω να ειμαι σιγουρη οτι τράβηξε ολες τις οσμες απο τις σιλικονες και τα διαφορα . Αργοτερα θα βάζω 4 διχτάκια κάθε 1.5 μήνα όσο είναι η διάρκεια ζωής του ενεργού άνθρακα . Θα ήθελα το καλύτερο για τα ψαράκια . Ανούμπιες έχει πολλές petit καμια 30αρια ρίζες και nana και κανονικές αλλά δεν θέλω να βάλω και πάραπολλές γιατι θα μεγαλώσουν και θα κλεισουν το χώρο . Για ξύλο ψάχνω ένα μεγάλο 2.10 περιπου όσο το μηκος του ενυδρειου για να βαλω πισω στην πλάτη εάν βρω σε καμια λιμνη ή ποτάμι κάτι . Αλλα γενικώς μονο αυτο θα βαλω ακομη γιατι εαν βαλω κι αλλα φοβάμαι να μην τα περιορίσω πολύ γιατί τώρα τα χαίρομαι να τα βλέπω να τρέχουν
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 22-07-18, 12:57
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Χμμμ δεν εννοουσα να τρυπησεις κατι...γινεται και διαφορετικα..το καλοκαιρι μαξ σε 2 ωρες θα εχεις τελειωσει με ολα τα ενυδρεια
Αν ειναι 7,5 ph ...
Για την ρίζα αν ειναι να βαλεις θα σου πρότεινα στην πισω πλευρα και οπως προανεφερα χοντρη πλατάνου με χοντρα παρακλαδια...για να μην υπαρξουν τραυματισμοί...
Ο άνθρακας περαν αυτου που ηδη εβαλες δεν χρειάζεται να ξαναβαλεις,πεταμενα λεφτα στην παρουσα φαση...
Ανουμπιες στην μεγαλη ριζα που σκέφτεσαι και.ελπιζω να εννοεις απο.κανα ποταμι,λιμνη...και οχι να πληρωσεις τρελα λεφτα,βαζεις προς τα κατω και στις άκρες για να αποφύγεις την επικαλυψη των φυλλων απο την αλγη που σίγουρα θα αποκτήσεις...
Οι ανουμπιες δεν θα μεγαλωσουν τοσο οσο φανταζεσαι και ισως να έχεις δει σε χρυσοψαραδικο...
Ανουμπιες της φασης motherplant 2-3 ισως και παραπανω θα σου κανουν το ενυδρειο να φυγει σε αλλα επιπεδα ομορφιας...καλα ειναι να περνουν και τα ψαρια δεν λεω και αυτο ειναι και το ζητουμενο αλλα καλο θα ηταν και το ματι όταν βλεπει το ενυδρειο να ξεφεύγει,για αυτο το φτιαχνουμε και αλλωστε...
Κοιτα αυτα τα 2-3 πραγματάκια..και θα δεις που μπορεις να το φτασεις το ενυδρειο σου...
Καποια στιγμη θα κανω μια ανανέωση φωτο απο το ενυδρειο μου πριν παω στο τελευταίο ενυδρειο μου...και θα καταλαβεις τι ακριβως εννοω.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 22-07-18, 13:10
Το avatar του χρήστη michalos
michalos Ο χρήστης michalos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2016
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή

Αυτο θα θελει νερό όσο μια πισίνα!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 22-07-18, 17:41
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμ δεν εννοουσα να τρυπησεις κατι...γινεται και διαφορετικα..το καλοκαιρι μαξ σε 2 ωρες θα εχεις τελειωσει με ολα τα ενυδρεια
Αν ειναι 7,5 ph ...
Για την ρίζα αν ειναι να βαλεις θα σου πρότεινα στην πισω πλευρα και οπως προανεφερα χοντρη πλατάνου με χοντρα παρακλαδια...για να μην υπαρξουν τραυματισμοί...
Ο άνθρακας περαν αυτου που ηδη εβαλες δεν χρειάζεται να ξαναβαλεις,πεταμενα λεφτα στην παρουσα φαση...
Ανουμπιες στην μεγαλη ριζα που σκέφτεσαι και.ελπιζω να εννοεις απο.κανα ποταμι,λιμνη...και οχι να πληρωσεις τρελα λεφτα,βαζεις προς τα κατω και στις άκρες για να αποφύγεις την επικαλυψη των φυλλων απο την αλγη που σίγουρα θα αποκτήσεις...
Οι ανουμπιες δεν θα μεγαλωσουν τοσο οσο φανταζεσαι και ισως να έχεις δει σε χρυσοψαραδικο...
Ανουμπιες της φασης motherplant 2-3 ισως και παραπανω θα σου κανουν το ενυδρειο να φυγει σε αλλα επιπεδα ομορφιας...καλα ειναι να περνουν και τα ψαρια δεν λεω και αυτο ειναι και το ζητουμενο αλλα καλο θα ηταν και το ματι όταν βλεπει το ενυδρειο να ξεφεύγει,για αυτο το φτιαχνουμε και αλλωστε...
Κοιτα αυτα τα 2-3 πραγματάκια..και θα δεις που μπορεις να το φτασεις το ενυδρειο σου...
Καποια στιγμη θα κανω μια ανανέωση φωτο απο το ενυδρειο μου πριν παω στο τελευταίο ενυδρειο μου...και θα καταλαβεις τι ακριβως εννοω.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το έχεις πολύ όμορφο με τις πετρούλες και τα fancy σου , και εγώ fancy θέλω να βάλω αργότερα μέσα :P . Δεν βλέπω κάποιο ξύλο με ανουμπιες , δειχνει πολύ ομορφο και με πέτρες όμως . Ναι εννοειται δεν θα αγοράσω τέτοιο ξύλο που δεν ξέρω εαν υπάρχει καν στην Θεσσαλονικη , θα παω να ψάξω αμα παμε καμια εκδορομη τώρα κοντα σε κανεναν αγγίτη :P .
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michalos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο θα θελει νερό όσο μια πισίνα!
Θέλει πολύ νερό άσε και το άδειασα και το γέμισα ολόκληρο πριν βάλω ψάρια καμιά 6-7 φορές ..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικολέτα : 22-07-18 στις 17:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 30-07-18, 08:31
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Καλημέρα ένα βιντεάκι και από εμάς χτες το βράδυ στις 12 που γύρισα σπίτι ξέχασα να ταισω και κάνανε σαν τρελα . Στην δίαιτα λοιπόν χτες


https://www.youtube.com/watch?v=1pPz...ature=youtu.be
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 25-08-18, 22:14
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Καλησπέρα και από εμένα μετά από τον black moor τον Θεμιστοκλη ο οποιος παρεπιπτονως κυνηγάει συνεχεια το subunkin ''Τιγρής ή καλύτερα Τιγρούλα :P '' σήμερα πήρα ένα μικρούλι πολύ μικρούλι 2cm calico moor το οποιο και έβαλα στο μεγάλο μαζί με τα θηρία και περνάω αυτά που πέρασα και με τον Θεμιστοκλή . Ο μικρούλης Banjo ( Μπάντζου ) λοιπόν που αγάπησα πολύ είναι από τοτε που άναψαν τα φώτο πίσω από την υπερχείλιση και κάπου κάπου δειλά βγαίνει αλλά μολις τον πλησιάζουν τα θηρία τρέχει και κρυβεται . Ειναι φυσιολογικο δεν ανησυχώ και ξέρω ότι οπως και ο Θεμιστοκλής σύντομα θα γίνει μία ομάδα με τα αλλα και θα κολυμπάει μαζί τους ανέμελο .
Φτάσαμε λοιπόν τα 4 χρυσόψαρα μάνι μάνι και επειδή μου αρέσουν πολύ τα fancy θα ερωτευτώ πολλά ακομη στην πορεία και θα τα πάρω στο σπιτάκι μας χαχαχα .

Ορίστε λοιπόν ένα βιντεάκι από το μικρό μας Banjo


https://www.youtube.com/watch?v=5VB41asEFws&t=48s
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 15-09-18, 08:47
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παιδιά τις προηγούμενες πέντε μέρες γινόταν συνέχεια αυτό ο Θεμιστοκλής ( εκείνο το ντροπαλό black moor που έβαλα πριν 1 μήνα στο ενυδρείο :P ) κυνηγούσε την Τιγρούλα και την Ευφρατούλα κυρίως την Ευφρατουλά και προχτες κυνηγουσε ολη την ωρα χωρις σταματημο την Ευφρατούλα η οποια έριξε αυγά παντού τελικά δεν μάζεψα κανένα έκανα και αλλαγη νερου χτες ρουτινας κανονικά . Σήμερα 48 ώρες μετά βλέπω οτι έχουν μεινει άθικτα τα αυγα πάνω στις ανουμπιες και μάλιστα ειναι κάπως πιο μεγάλα και έχουν ένα μαύρο πραγματάκι μέσα σαν ματάκι . Δεν ειμαι και σιγουρη . Ένα βίντεο απο το πρώτο μου ζευγάρωμα black moor ( μπαμπάς ) - commet ( μαμά )

Στο βίντεο που ακουλουθεί φαίνονται ξεκάθαρα τα αυγά πως ήταν οταν έπεσαν , τώρα μ φαινονται πιο μεγάλα και πιο λευκά οχι τόσο διαφανή με ένα μαυράκι σαν ψειρίτσα μέσα τους .

Βίντεο : https://www.youtube.com/watch?v=A-Pctdqg09Y
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 18-09-18, 10:52
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Καλημέρα τελικά προχτές το βράδυ και χτες το πρωι είδα τα πρώτα μικρούλια να κολλημένα τζάμι να πηγαίνουν πάνω κάτω καποια κολυμπουσαν κανονικα . Δεν μάζεψα κανενα αυγο τα άφησα μέσα στο ενυδρειο και είδα χτες το πρωι 5 μικρα στο ενυδρειο και αλλα 3-4 στο σαμπ . Σημερα το πρωι ταισα αρτεμια και ετοιμάζω και insfuria και βλέπω τρια να κολυμπουν πάνω στην επιφάνεια και κοντα στο τζάμι με γεμάτη στρογγυλή κοιλίτσα , χορτάτα δηλαδή τα μιρκούλια . Λογικά ειναι σήμερα δύο ημερών . Το βίντεο ειναι απο χτες το πρωι οταν τα πρωτοπαρατηρησα . Τα μεγάλα δεν τα πειραζουν γιατι προφανως ακομη δεν τα βλέπουν καν αλλα και τα μικρα ειναι σαν σφαίρες ταχυτατα . Δεν θα πειράξω κάτι προς το παρον εξάλλου δεν θέλω να κρατησω πολλά απο αυτη τη γέννα commet - black moor . Σήμερα ο μαυρούλης κυνηγάει την subunkin οποτε ετοιμαζόμαστε για νέα αυγα και νέες γέννες , χαμός

Και το βιντεακι : https://www.youtube.com/watch?v=bB6CV8BjAOw
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 19-09-18, 09:42
Το avatar του χρήστη tsala
tsala Ο χρήστης tsala δεν είναι συνδεδεμένος
Goldyrator
 
Εγγραφή: 11-04-2012
Περιοχή: Δράμα - Βέροια
Μηνύματα: 6.445
Προεπιλογή

να σου ζησουν , αν και δεν το βλεπω αν μεινουν εκει..
θα πρεπει να μεταφερθουν ή να τοποθετηθουν σε μια γεννηστρα με δυχτι
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 19-09-18, 09:58
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala Εμφάνιση μηνυμάτων
να σου ζησουν , αν και δεν το βλεπω αν μεινουν εκει..
θα πρεπει να μεταφερθουν ή να τοποθετηθουν σε μια γεννηστρα με δυχτι
Καλημέρα Γιάννη ευχαριστώ , ναι δεν νομιζω και εγω να ζησουν σημερα δεν ειδα πολλά μονο δύο . Τρώνε βεβαια αλλά δεν θελω να κρατήσω έτσι κι αλλιως fancy - commet γεννα γιατι δεν μου αρεσουν τα fancy με ουρα commet . Θα τα αφησω ως εχει βεβαια παρατηρω πολλά αυγα ακόμη , και μαλιστα προχτες αυτος ο μαυρουλης κυνηγουσε και την θηλυκη subunkin εαν συνεχισει έτσι θα τον βγάλω γιατι παρατηρώ οτι τα θυληκά χάσανε μερικά λέπια που ειναι με ν φυσιολογικο αλλα επειδη δεν θελω τις γεννες τους καλύτερα να τα χωρισω κατι που θα γινει ετσι κι αλλιως συντομα εφοσον ολοκληρωσουμε τη λιμνη
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 27-12-20, 22:14
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Τρεχει το ενυδρειο ακομα;

Θα εχουμε κανενα photo update;

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Το ενυδρειάκι μου Χρήστος Σ. Ενυδρεία με χρυσόψαρα 15 13-01-17 15:04
Νέο ενυδρειάκι Φαίδων Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 2 02-09-11 10:19
Σπασμένο ενυδρειάκι Σπύρος Μ DIY . Φτιάχτο μόνος σου 27 21-05-08 23:17

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07902 seconds with 14 queries