Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-05-13, 11:39
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή προβλημα με ριζα

Για σας εχω αγορασει απτο pet shop μια ριζα η οποια επιπλεει και την εχω στηριξει με πετρες για να καθεται κατω μπορειτε να μου πειτε ποσο θα χρειαστει περιπου για να κατσει κατω χωρις πετρες ιδου και οι φωτογραφιες
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1368349605087.jpg
Εμφανίσεις:  222
Μέγεθος:  41,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1368349620580.jpg
Εμφανίσεις:  219
Μέγεθος:  37,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1368349615009.jpg
Εμφανίσεις:  220
Μέγεθος:  31,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1368349627743.jpg
Εμφανίσεις:  223
Μέγεθος:  39,4 KB  
__________________
jamaica for ever
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-05-13, 11:43
Το avatar του χρήστη chrisvari
chrisvari Ο χρήστης chrisvari δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: ΒΑΡΗ
Μηνύματα: 302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos93 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σας εχω αγορασει απτο pet shop μια ριζα η οποια επιπλεει και την εχω στηριξει με πετρες για να καθεται κατω μπορειτε να μου πειτε ποσο θα χρειαστει περιπου για να κατσει κατω χωρις πετρες ιδου και οι φωτογραφιες
Εμένα μια πιο μικρή ρίζα που έχω,έκανε 3 βδομάδες να κάτσει.Αυτή μπορεί να κάνει και κανά μήνα.Την έβρασες καθόλου πριν την βάλεις μέσα?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-05-13, 11:54
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

την εβρασα λιγο,περιπου τι μιση δεν εχω καμια τοσο μεγαλη κατσαρολα για να τι βρασω ολοκληρη τωρα τι να κανω για να το επισπευσω;;
__________________
jamaica for ever
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-05-13, 12:07
Το avatar του χρήστη chrisvari
chrisvari Ο χρήστης chrisvari δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: ΒΑΡΗ
Μηνύματα: 302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos93 Εμφάνιση μηνυμάτων
την εβρασα λιγο,περιπου τι μιση δεν εχω καμια τοσο μεγαλη κατσαρολα για να τι βρασω ολοκληρη τωρα τι να κανω για να το επισπευσω;;
Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις τίποτα.Απλά υπομονή
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-05-13, 12:17
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Αν σκοπεύεις να δεσεις πανω της, moss ή κάποια ανούμπια, μπορείς να το κάνεις και τώρα, για να κερδισεις λιγο χρονο και να δεις το ενυδρειο σου να ομορφαινει, εφόσον :
1. Εχεις τις καταλληλες συνθηκες
2. Εχεις επιλεξει την ακριβη θεση της ριζας στο ενυδρειο

Κατά τα άλλα...υπομονη...μέχρι να "βαρυνει"

Edit : Σκέψου μήπως είναι καλυτερα να την γυρίζεις ορθια (90 μοίρες σε σχέση με όπως την έχεις τώρα) - Μια ιδέα λέω
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-05-13, 12:23
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

αμα την εβραζα για αρκετη ωρα οσο χαραει μεσα στη κατσαρολα αυτο θα βοηθουσε καθολου η και παλι θα περιμενω;;;μα καλα για αυτα τα πραγματα δεν πρεπει να φροντιζουν τα pet shop να ειναι ειδη μουλιασμενα δηλαδη εδωσα ποσα λευτα για να περιμενω ενα μηνα;;;
__________________
jamaica for ever
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-05-13, 12:29
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Δεν νομιζω να εχουν καμια υποχρεωση τα πετ σοπ να εχουν μουλιασμενες τις ριζες.Δυστυχως πρεπει να περιμενεις.
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-05-13, 12:33
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

εμενα μια λιγο μεγαλουτσικη ριζα μου εκανε πανω απο 2 μηνες (μπορει και 3, δεν ημουν αγχωμενος για να μετραω μερες) για να βουλιαξει, παρολο που την ειχα δεσει σε ενα μεγαλο βαρυ κομματι μοπανι.
Γενικα στα ενυδρεια θελει υπομονη. Αν δεν εχεις θα ζεις σε μονιμο αγχος και θα προκαλεις διαρκως προβληματα στο μικροσκοπικο ευαισθητο οικοσυστημα.
Αντι να αγχωνεσαι λοιπον για το ποτε θα βουλιαξει η ριζα αστη ελευθερη (η δεμενη αν εισαι 100% σιγουρος οτι μπορεις να το κανεις με απολυτη ασφαλεια γιατι αν λυθει και εκτονωθει απο την ανωση υπαρχει πιθανοτητα ακομα και να σπασει το ενυδρειο) κι ασε τα πραγματα να κανουν τον κυκλο τους
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-05-13, 12:44
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομιζω να εχουν καμια υποχρεωση τα πετ σοπ να εχουν μουλιασμενες τις ριζες.Δυστυχως πρεπει να περιμενεις.
πηστευω πως θα επρεπε απο τι στιγμη που το κιλο ειχε 26 ευρω αν θυμαμαι καλα τελος παντον θα κανω υπομονη
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα μια λιγο μεγαλουτσικη ριζα μου εκανε πανω απο 2 μηνες (μπορει και 3, δεν ημουν αγχωμενος για να μετραω μερες) για να βουλιαξει, παρολο που την ειχα δεσει σε ενα μεγαλο βαρυ κομματι μοπανι.
Γενικα στα ενυδρεια θελει υπομονη. Αν δεν εχεις θα ζεις σε μονιμο αγχος και θα προκαλεις διαρκως προβληματα στο μικροσκοπικο ευαισθητο οικοσυστημα.
Αντι να αγχωνεσαι λοιπον για το ποτε θα βουλιαξει η ριζα αστη ελευθερη (η δεμενη αν εισαι 100% σιγουρος οτι μπορεις να το κανεις με απολυτη ασφαλεια γιατι αν λυθει και εκτονωθει απο την ανωση υπαρχει πιθανοτητα ακομα και να σπασει το ενυδρειο) κι ασε τα πραγματα να κανουν τον κυκλο τους
μωρε υπομονη εχω ετσι και αλλιος με το αγχος οπως λες δεν γινεται τιποτα αλλα αυτο που ειπα και πριν αν την εβραζα σε ενα σημειο δηλαδη οσο χωραει στη κατσαρολα θα καταφερνα τιποτα;;
__________________
jamaica for ever

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos93 : 12-05-13 στις 12:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-05-13, 12:51
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos93 Εμφάνιση μηνυμάτων
πηστευω πως θα επρεπε απο τι στιγμη που το κιλο ειχε 26 ευρω αν θυμαμαι καλα τελος παντον θα κανω υπομονη
-------------------------


μωρε υπομονη εχω ετσι και αλλιος με το αγχος οπως λες δεν γινεται τιποτα αλλα αυτο που ειπα και πριν αν την εβραζα σε ενα σημειο δηλαδη οσο χωραει στη κατσαρολα θα καταφερνα τιποτα;;
A. Και 500 ευρώ το κιλό να είχε...πάλι δεν είναι υποχρεωση τους. Εδω πουλάνε αρρωστα ψάρια...τη ρίζα θα καθίσουν να μουλιάσουν???
Β. Δεν θα αλλάξει κάτι με το επιπλέον βράσιμο. Συνέχισε να στήνεις το ενυδρείο σου και ασε την ριζα με κάποιο βαρος της...μεχρι να καθισει μονη της
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 12-05-13, 12:59
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
A. Και 500 ευρώ το κιλό να είχε...πάλι δεν είναι υποχρεωση τους. Εδω πουλάνε αρρωστα ψάρια...τη ρίζα θα καθίσουν να μουλιάσουν???
Β. Δεν θα αλλάξει κάτι με το επιπλέον βράσιμο. Συνέχισε να στήνεις το ενυδρείο σου και ασε την ριζα με κάποιο βαρος της...μεχρι να καθισει μονη της
χαχαχα οντως δικιο εχεις σε αυτο οκ θα δω τι θα κανω
__________________
jamaica for ever
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-05-13, 14:28
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Σιγα βρε παιδια μη μας βαζουν και moss πανω, για να γινει πιο ομορφη η ριζα. Ενταξει, μην τρελαινομαστε. Αλλωστε, αν βγαλει μυκητες (που θα βγαλει) οταν μπει στο νερο, θα την παρει καποιος που δεν ξερει οτι ειναι ακινδυνοι?

Κανουν πολλα πραγματα λαθος αρκετα μαγαζια, αλλα αυτο σιγουρα δεν ειναι λαθος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-05-13, 14:41
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγα βρε παιδια μη μας βαζουν και moss πανω, για να γινει πιο ομορφη η ριζα.

χμμμ δε θα ταν κακο
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-05-13, 14:52
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos93 Εμφάνιση μηνυμάτων
πηστευω πως θα επρεπε απο τι στιγμη που το κιλο ειχε 26 ευρω αν θυμαμαι καλα τελος παντον θα κανω υπομονη
-------------------------
Φαντασου τι βαρος θα ειχε(και ποσο θα την πληρωνες)αν ηταν μουλιασμενη....
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-05-13, 15:12
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

οντως αυτο δεν το σκεφτηκα η τιμη θα ηταν πιο βαρβατη οσο για την extra moss ουτε εμενα θα χαλαγε χαχαχαχα το θεμα ειναι ρε γαμωτο πως πρεπει να περιμενω κοντα ενα μηνα και ψαχνω κανα τροπο να τι βρασω μπας και ξεμπερδεψω πιο γρηγορα αντε ρε παιδια ριξτε καμια ιδεα ........
__________________
jamaica for ever
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-05-13, 15:17
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Μονο καμια πετρα για να μενει κατω και κατα τα αλλα, μπορεις να το στησεις το ενυδρειο απο τωρα. Αρκει να την κρατας κατω και σταθερα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-05-13, 15:23
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Φίλε μου καλησπέρα. Όπως βλέπω τη ρίζα, είναι σχεδόν ίδια με τη δική μου. Εγώ την έβαλα στο ενυδρείο μου στις 20/4/2013 με δυο πέτρες πάνω της καθόσον επέπλεε σα φελός και έκοβε βόλτες από δω κι από κει. Πριν από 5 μέρες τελικά κατάφερε να κάτσει στ' αυγά της χωρίς βοήθεια από πέτρες κτλ. Δεν την είχα βράσει καθόλου παρά μόνο την έκανα "μπάνιο" με καυτό νερό και μετά μπλουμ στο ενυδρείο. Υπομονή θέλει και τίποτα άλλο. Καλή συνέχεια
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-05-13, 15:27
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos93 Εμφάνιση μηνυμάτων
το θεμα ειναι ρε γαμωτο πως πρεπει να περιμενω κοντα ενα μηνα και ψαχνω κανα τροπο να τι βρασω μπας και ξεμπερδεψω πιο γρηγορα αντε ρε παιδια ριξτε καμια ιδεα ........

βρε μανια με τα βρασιματα, σου ειπα βρε τι εκανα εγω (που ειναι ασφαλεστερο απο τις πετρες κτλ) δεσιμο με πετονια ενα βαρυ μοπανι και υπομονη
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-05-13, 15:28
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Αλλαζει η διαρκεια που θα βυθιστει πληρως απο ριζα σε ριζα, παντως. Καποιες νωριτερα, καποιες αργοτερα. Στανταρ δεν υπαρχει.

Παρατηρηση: Nikos93, βουλιαξε την ολη κατω απο το νερο, στις φωτογραφιες φαινεται οτι μενει για λιγο εξω. Οσο να'ναι, ελαχιστα βεβαια, θα "τραβαει" προς τα πανω σε αυτα τα σημεια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-05-13, 15:34
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου καλησπέρα. Όπως βλέπω τη ρίζα, είναι σχεδόν ίδια με τη δική μου. Εγώ την έβαλα στο ενυδρείο μου στις 20/4/2013 με δυο πέτρες πάνω της καθόσον επέπλεε σα φελός και έκοβε βόλτες από δω κι από κει. Πριν από 5 μέρες τελικά κατάφερε να κάτσει στ' αυγά της χωρίς βοήθεια από πέτρες κτλ. Δεν την είχα βράσει καθόλου παρά μόνο την έκανα "μπάνιο" με καυτό νερό και μετά μπλουμ στο ενυδρείο. Υπομονή θέλει και τίποτα άλλο. Καλή συνέχεια
σε ευχαριστω φιλε μου μου εδωσες ελπιδες εγω την εχω δεσει με 2 πετρες η μια που φενεται και η αλλη εχει καλυφθει απο το υποστρωμα,εχω δεσει το ξυλο μαζι με την πετρα με πετονια
__________________
jamaica for ever
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 12-05-13, 15:45
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos93 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ευχαριστω φιλε μου μου εδωσες ελπιδες εγω την εχω δεσει με 2 πετρες η μια που φενεται και η αλλη εχει καλυφθει απο το υποστρωμα,εχω δεσει το ξυλο μαζι με την πετρα με πετονια
Με δέσιμο πήγα κι εγώ να το κάνω αλλά πολλές φορές την κουβάλαγε μαζί της την πέτρα. Τις τοποθέτησα από πάνω μετά. όπως και να τις έβαλες την ίδια δουλειά θα κάνουν ..... και να δεις τι ωραια στιγμή θα είναι εκείνη που θα τις αφαιρέσεις και η ρίζα επιτέλους θα κάτσει στον πάτο.....με την πετονιά όμως θα δυσκολεύεσαι να δοκιμάσεις αν ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-05-13, 15:56
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλαζει η διαρκεια που θα βυθιστει πληρως απο ριζα σε ριζα, παντως. Καποιες νωριτερα, καποιες αργοτερα. Στανταρ δεν υπαρχει.

Παρατηρηση: Nikos93, βουλιαξε την ολη κατω απο το νερο, στις φωτογραφιες φαινεται οτι μενει για λιγο εξω. Οσο να'ναι, ελαχιστα βεβαια, θα "τραβαει" προς τα πανω σε αυτα τα σημεια.
το ξερω αλλα το θεμα ειναι πως η σταθμη του νερου φτανει μεχρι εκει δεν γινεται να βαλω παραπανω παιζει να υπαρξει κανα προβλημα ενα μικρο κλαδακι ειναι........
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Με δέσιμο πήγα κι εγώ να το κάνω αλλά πολλές φορές την κουβάλαγε μαζί της την πέτρα. Τις τοποθέτησα από πάνω μετά. όπως και να τις έβαλες την ίδια δουλειά θα κάνουν ..... και να δεις τι ωραια στιγμή θα είναι εκείνη που θα τις αφαιρέσεις και η ρίζα επιτέλους θα κάτσει στον πάτο.....με την πετονιά όμως θα δυσκολεύεσαι να δοκιμάσεις αν ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα.
θα το καταλαβω απτην αλλη πετρα παντως ανυπομονω να κατσει επιτελους κατω
__________________
jamaica for ever

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos93 : 12-05-13 στις 15:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-05-13, 16:01
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

οτι κανεις προσεξε με την ανωση μη σου κανει ζημια...
Η τη δενεις με μεγαλη σιγουρια η αστη να βουλιαξει οποτε θελει...
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-05-13, 16:14
Το avatar του χρήστη nikos93
nikos93 Ο χρήστης nikos93 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
οτι κανεις προσεξε με την ανωση μη σου κανει ζημια...
Η τη δενεις με μεγαλη σιγουρια η αστη να βουλιαξει οποτε θελει...
τα εχω υποψη μου αυτα
__________________
jamaica for ever
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
προβλημα με ριζα!!! pantelos Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 7 04-01-13 01:53
ΔΕ ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ Η ΡΙΖΑ PAVLOS79 Αρχάριοι γλυκού νερού 30 06-01-11 00:24
ριζα linos21 Αρχάριοι γλυκού νερού 6 26-04-10 13:04
ριζα megle Αρχάριοι γλυκού νερού 9 23-03-10 22:27
ριζα help jimagas Γλυκό νερό - Γενικά 5 31-03-09 00:42

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11867 seconds with 16 queries