Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-01-17, 23:59
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ

γεια χαρα στη υπεροχη παρεα σκεφτομαι να κανω μια αναβαθμιση των δυο ενυδρειων που εχω 270 λιτρα το ενα malawi και ενα 90 λιτρα με γκαμπυ
τα γκαμπυ θα μπουν στο 270αρι και θα αγορασω ενα ενυδρειο 500-600 λιτρα για τις κιχλιδες επειδη η διασταση του μηκους που διαθετω ειναι οριακα 1.65 με βλεπω αναγκαστικα να πηγαινω σε παραγγελια κατασκευης και οχι ετοιμο...θα ηθελα την γνωμη σας... με προβληματιζει το γεγονος οτι θελω να ειναι όσον το δυνατον με εργοστασιακα προτυπα λαμπες καπακια και τα λοιπα και οχι ανοικτο...εχεται κατα νου καποιον που να κανει τετοια δουλεια και να στελνει κρητη ? σκεφτομαι σχεδιαστικα να παραγγειλω μια κοπια του eheim scubaline 640 ευχαριστω εκ το προτερων....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  120515090502.jpg
Εμφανίσεις:  156
Μέγεθος:  25,6 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-01-17, 00:40
Το avatar του χρήστη vag0s
vag0s Ο χρήστης vag0s δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Ηλιούπολη Αττικής
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή

Δες και της anubias το 1.50. (pet city)
Τι ψάρια έχεις μέσα και κατέληξες στην αναβάθμιση;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-01-17, 09:57
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vag0s Εμφάνιση μηνυμάτων
Δες και της anubias το 1.50. (pet city)
Τι ψάρια έχεις μέσα και κατέληξες στην αναβάθμιση;
καλημερα τα anubias τα ειδα και σκεφτομουνα να παρω μονο γυαλα και να φτιαξω κατασκευη με κοιλοδοκο και να την ντυσω με μελαμινη αλλα τα 1.50 ειναι σε λιτρα νομιζω 400 και κατι λιγο... τα αμεσως επομενα που εχει ειναι μηκος 1.80 οπότε δεν μου κανουν εγω θελω πανω απο 500 λιτρα...σκεφτομουνα και τα juwel μονο γυαλα αλλα και αυτα ειναι κατω απο 500...δεν σκεφτομαι να αλλαξω παλι ενυδρειο γιατι δεν χωρανε τα ψαρια γιαυτο ψαχνω πανω απο 500 λιτρα τα ψαρια που εχω ειναι aulonocara κανω ενα εγχειρημα only males ενυδρειο γιατι ειχα προβλημα απο τις πολλες γεννες που ειχα με το πρωτο στησιμο...πάντως για να λεμε και την αληθεια για οσους σκεφτονται ενυδρειο με μοναχα αρσενικα ηδη το εχω μετανιώσει αλλα εχω μαζεψει τα ψαρια οπωτε δεν εχω αλλη επιλογη..παιδια τα ψαρια δεν δειχνουν τα χρωματα τους...αυτα που θα δειτε σε ενα ενυδρειο με αρσενικα και θηλυκά δεν θα τα δειτε σε ενα ενυδρειο Only males....οπως και να το κανεις εισαι λιγο υπερ απο την μια πλευρα λιγο απο την αλλη....παντως αν ειχα ανθρωπο εδω ηρακλειο να παιρνει τις γεννες θα εστεινα ξανα ενυδρειο με χαρεμια....νομιζω οτι ξεφυγα απο το θεμα και ζηταω συγνωμη για αυτο επι ευκαιρίας ειπα και τον πονο μου μηπως βοηθησω και αλλους να μην μπουν στην ιδια διαδικασια
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-01-17, 10:28
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Αν ξέρεις ή έχεις γνωστό κάτσε κόλλησε το μόνος σου,στις διαστάσεις που θες δεν έχω δει κάτι!!
Όσο για το all male λογικό είναι να μην έχουν τα ίδια έντονα χρώματα.......δεν υπάρχουν θυληκές να εντυπωσιάσουν
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-01-17, 16:20
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tanganyiκας Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ξέρεις ή έχεις γνωστό κάτσε κόλλησε το μόνος σου,στις διαστάσεις που θες δεν έχω δει κάτι!!
Όσο για το all male λογικό είναι να μην έχουν τα ίδια έντονα χρώματα.......δεν υπάρχουν θυληκές να εντυπωσιάσουν
αν και πιανουν τα χερια το φοβαμαι το εγχειρημα ειναι πολλα τα λιτρα μην ερθει η γυναικα καμια μερα με καμια παντοφλα παντως ειδες τα θηλυκά ολα για παρτυ τους γινονται ακομα και το χρωμα των ψαριων
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-01-17, 17:22
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Τότε θα πρέπει να πας στο 1.50,είναι καλά τα λίτρα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αναζητηση ενυδρειου (Θεσσαλονικη) Theo Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 21-12-04 03:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03473 seconds with 14 queries