Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-02-12, 20:37
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή Mεγαλο προβλημα με anubia ενυδρειο 120cm

Απο χθες το βραδυ η γεφυρα που ενωνει την πλατη του ενυδρειου με το μπροστινο μερος ξεκολησε με αποτελεσμα να εχει παρει μια μικρη κλιση προς τα εξω η προσθια μερια.Το ενυδρειο εχει εγγυηση 1 ετος και θα την κολλησουν....πρεπει να βγαλω τα παντα ομως απο μεσα για να γινει αυτο!!!
Ξερει καποιος αν μπορει να κολληθει χωρις να βγουν ολα???
Να επισημανω οτι αυτη η γυαλινη γεφυρα ειναι στο πανω πανω μερος του ενυδρειου στη μεση!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-02-12, 20:45
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Αν κατεβάσεις την στάθμη του νερού, νομίζω μπορεί να γίνει άνετα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-02-12, 20:58
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Θα τους το ξαναπω ρε συ κλεοβουλε...αλλα ετσι μου ειπαν!!!Και εφ οσον ειναι στην εγγυηση δεν ξερω τι αλλο να πω!Το θεμα ειναι τι θα κανω τα ζωντανα!!!!Ασε που θα ξεστησω ολο το ενυδρειο!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-02-12, 21:04
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Aν ερθει καποιος σπιτι σου να το κολλησει δεν χρειαζεται να αδειασει...μηπως ομως περιμενουν να τους το πας?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-02-12, 21:09
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Οχι θα ερθουν εδω...για αυτο μου εκανε εντυπωση!
-------------------------
Εχει συμβει και σε αλλους αυτο?Ειναι συνηθες?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sx21 : 18-02-12 στις 21:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-02-12, 21:18
Το avatar του χρήστη gianniwpopi
gianniwpopi Ο χρήστης gianniwpopi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2011
Περιοχή: μεταμορφωση
Μηνύματα: 1.214
Προεπιλογή

μη μου λες τετοια και εχω το ιδιο ενυδρειο....
εγω το εχω 2 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα και ελπιζω να μην εχω και στο μελλον....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-02-12, 21:21
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Τοτε μαλλο ειδικα αν εχει κανει αρκετη *κοιλια* το τζαμι γιαυτο σου ειπαν να ειναι αδειο....για να ερθει στη θεση του αφου δεν θα εχει το βαρος του νερου και να το κολλησουν ετσι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-02-12, 21:22
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Ελπιζω να μην το παθει κανεις...στο μαγαζι μου ειπαν πως δεν τους εχει ξανατυχει σε αυτα τα ενυδρεια!Τι να πω...αυτο που φοβαμαι τωρα ειναι μην ανοιξει τελειως και εχουμε τσουναμια!
-------------------------
Δεν εχει αρκετη κοιλια...1-2 εκατοστα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sx21 : 18-02-12 στις 21:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-02-12, 21:34
scooby14 Ο χρήστης scooby14 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-05-2010
Περιοχή: nikaia
Μηνύματα: 250
Προεπιλογή

για αρχη θα σε συμβουλευα να χαμηλωσεις την σταθμη 20 ποντους για να μην πιεζονται τα τζαμια. και εγω συμφωνω με το μαγαζι παντως δυσκολο να κολληθει
χωρις να αδειασει. πιστευω ομως μπορεις να αφησεις το στησιμο και 5-10 ποντους νερο μεσα. Αλλιως το τζαμι θα κανει κοιλια και δεν θα μπορει να κολληθει συν οτι πρεπει να στεγνωσει και 3-4 μερες τουλαχιστον πριν το γεμισεις. ζητα τους να σου φιλοξενησουν αυτοι τα ψαρια καπου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-02-12, 21:59
giorgio Ο χρήστης giorgio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 362
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην giorgio Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην giorgio
Προεπιλογή

μια χαρα θα κολληθεί και κοιλιά να κανει, δεν στραβώνει ετσι ενα τζάμι. σε ενα 120αρι που είχα ειχε ξεκολλήσει η "κοντρα" με αποτέλεσμα να κάνει κοιλιά προς τα εμπρός, τετοια ώστε το μέγιστο σημείο ήταν τουλάχιστον 1 πόντο ποιο εξω απο τις άκρες για περισσότερο απο μέρα. τίποτα δεν έπαθε το ενυδρείο, απλά μέχρι να το κολλήσω έβγαλα το μισό νερό και πέρασα πρόχειρα κόντρες με ταινία συσκευασίας (απο πάνω) που σιγουρα δεν ξεκολλάνε. Κόλλησα μικρά κομματάκια γυαλί στα μπρός-πίσω τζάμια και πάνω σε αυτα έβαλα οχι 1 οπως είχε το εργοστασιακό αλλά 2 κόντρες τις οποιες κόλλησα με σιλικόνη για ενυδρειακή χρήση...

μια χαρά την πάλεψε, καλύτερο απο καινούριο έγινε
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 18-02-12, 22:03
dimost Ο χρήστης dimost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2011
Περιοχή: λαμια
Μηνύματα: 489
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgio Εμφάνιση μηνυμάτων
μια χαρα θα κολληθεί και κοιλιά να κανει, δεν στραβώνει ετσι ενα τζάμι. σε ενα 120αρι που είχα ειχε ξεκολλήσει η "κοντρα" με αποτέλεσμα να κάνει κοιλιά προς τα εμπρός, τετοια ώστε το μέγιστο σημείο ήταν τουλάχιστον 1 πόντο ποιο εξω απο τις άκρες για περισσότερο απο μέρα. τίποτα δεν έπαθε το ενυδρείο, απλά μέχρι να το κολλήσω έβγαλα το μισό νερό και πέρασα πρόχειρα κόντρες με ταινία συσκευασίας (απο πάνω) που σιγουρα δεν ξεκολλάνε. Κόλλησα μικρά κομματάκια γυαλί στα μπρός-πίσω τζάμια και πάνω σε αυτα έβαλα οχι 1 οπως είχε το εργοστασιακό αλλά 2 κόντρες τις οποιες κόλλησα με σιλικόνη για ενυδρειακή χρήση...

μια χαρά την πάλεψε, καλύτερο απο καινούριο έγινε
Και το δικό σου ίδια μάρκα ήταν ;
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-02-12, 22:06
giorgio Ο χρήστης giorgio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 362
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην giorgio Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην giorgio
Προεπιλογή

το δικό μου ήταν μια άκυρη μάρκα, δεν έχει σημασία, αυτό που μετράει είναι το πάχος των τζαμιών ωστε να αντέχουν την πίεση και τι ελαστικότητα έχουν...οπως επίσης δεν έχει σημασία το οτι έτυχε σε anubias, μπορεί να έτυχε στο συγκεκριμένο, δεν θα τύχει σε όλα
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-02-12, 22:09
dimost Ο χρήστης dimost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2011
Περιοχή: λαμια
Μηνύματα: 489
Προεπιλογή

Σίγουρα δε θα τύχει σε όλα
Αλλα καλο θα είναι να γνωρίζουμε ποια ενυδρεια βγάζουν ζημιές
Σαν στατιστική πρέπει να το βλέπουμε
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-02-12, 22:21
Χρηστος Ζ. Ο χρήστης Χρηστος Ζ. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Περιοχή: Αλιαρτος Βοιωτιας
Μηνύματα: 1.220
Προεπιλογή

αφου λενε οτι θα ερθουν σπιτι σου να το κολλησουν, τοτε δεν χρειαζεται να ξεστησεις το ενυδρειο. μολις αδειασεις καμποσο νερο θα δεις οτι το τζαμι που εχει προβλημα θα ερθει στα ισια του. μπορει να σου ειπαν να το ξεστησεις μην τυχον και χρειαστει κατι αλλο η για να γινει πιο σωστα η δουλεια (ετσι πιστευω, αφου θα στο επισκευασουν εντος της εγγυησης).
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-02-12, 22:58
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Το κυριο θεμα μου ειναι η μεταφορα των ζωντανων και η παραμονη τους καπου για 3 μερες!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-02-12, 00:07
Το avatar του χρήστη georot1981
georot1981 Ο χρήστης georot1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2009
Περιοχή: ΓΑΛΑΤΣΙ
Μηνύματα: 352
Προεπιλογή

εχεις παρει και τη βαση η εχεις κανει ιδιοκατασκευη?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-02-12, 04:31
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Να απαιτησεις να ερθουν να στο κολλησουν σπιτι
Ξερω οτι γινεται (και ετσι πρεπει)
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-02-12, 10:07
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να απαιτησεις να ερθουν να στο κολλησουν σπιτι
Ξερω οτι γινεται (και ετσι πρεπει)
Φιλε μου στο σπιτι θα μου το κολλησουν αλλα θα πρεπει ξαναλεω για 3 μερες καπου να βαλω τα ψαρια μου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-02-12, 10:21
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sx21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου στο σπιτι θα μου το κολλησουν αλλα θα πρεπει ξαναλεω για 3 μερες καπου να βαλω τα ψαρια μου!!!
To βαρελακι της οσμωσης(αν εχεις) ,ενα κουβα -ολοι εχουμε-που τον χρησιμοποιεις στα ενυδρεια βαλτα με τον θερμοστατη και το φιλτρο σε χαμηλη ροη να δουλευουν.Δεν ταιζεις καθόλου ή πολυ ελαχιστα μια μερα-συντηρησης.
Οταν με το καλο στεγνωσει η σιλικονη ,δημιουργεις τις συνθηκες στο ενυδρειο σου και κανεις την μεταφορα των ψαριων.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-02-12, 10:57
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

H αλλη λυση που σκεφτηκα ειναι να αγοραζα ενα αλλο ενυδρειο(απο το ιδιο μαγαζι)...και να μου επερνε αυτο πισω...με καποια χρηματικη διαφορα.Εκτος αν το θελει καποιος απο δω..βεβαια αυτο πρεπει να γινει αμεσα...το ενυδρειο ειναι με βαση(μαυρο)
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 19-02-12, 12:10
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να παρεις νεο ενυδρειο.αν ητανε καποια κολληση στα τζαμια θαλεγα ναι,αλλα για την κοντρα που αποτι φαινεται μαλον απλα σου ετυχε "κουφη" ζημια δε νομιζω οτι χρειαζεται.

πηγαινε παρε ενα δοχειο απο Ikea πλαστικο και βαλτα μεσα με νερο απτο ενυδρειο,φιλτρο κ θερμοστατη οπως σου ειπανε και μια χαρα θα ειναι τα ψαρια.
κατεβασε και τη σταθμη αρκετα στο ενυδρειο και θα στο κολλησουν χωρις προβλημα.κιεγω anubias εχω και οι κολλησεις της πανω κοντρας ειναι τοσο μεγαλες και ολοστρογγυλες που μου ειχε κανει εντυπωση οταν τις ειδα πρωτη φορα.δε νομιζω οτι θα ξεκολλησουνε ποτε.ητανε πολυ κουφο που σου ετυχε τετοιο πραγμα.μπορει στο δικο σου να επεσε λιγη σιλικονη παραπανω η λιγο λιγοτερη και να ετυχε.αφου βρισκεις ακρη και στο φτιαχνουνε κιολας στο σπιτι εισαι και τυχερος μεστην ατυχια σου.δεν ξερω κατα ποσο θα το κανανε ολα τα μαγαζια αυτο
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-02-12, 15:26
Το avatar του χρήστη georot1981
georot1981 Ο χρήστης georot1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2009
Περιοχή: ΓΑΛΑΤΣΙ
Μηνύματα: 352
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sx21 Εμφάνιση μηνυμάτων
H αλλη λυση που σκεφτηκα ειναι να αγοραζα ενα αλλο ενυδρειο(απο το ιδιο μαγαζι)...και να μου επερνε αυτο πισω...με καποια χρηματικη διαφορα.Εκτος αν το θελει καποιος απο δω..βεβαια αυτο πρεπει να γινει αμεσα...το ενυδρειο ειναι με βαση(μαυρο)
εγω το δικο μου α1800 το πηρα χωρις βαση και μου λεγανε οτι αν το παρεις χωρις βαση μπορει να ανοιξει κλπ κλπ...και δεν θα εχεις εγγυηση.βλακειες δηλαδη.φιλε μου η γνωμη μου ειναι να το αντικαταστησεις χωρις να δωσεις ευρω...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-02-12, 15:40
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Τι ψαρια εχεις που πρεπει να μεταφερθουν?
Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο που ξεκολλησε?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-02-12, 16:33
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ψαρια εχεις που πρεπει να μεταφερθουν?
Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο που ξεκολλησε?
Eχω μεσα 11 ψαρια malawi.Ειναι 300 λιτρα. http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=56421
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να παρεις νεο ενυδρειο.αν ητανε καποια κολληση στα τζαμια θαλεγα ναι,αλλα για την κοντρα που αποτι φαινεται μαλον απλα σου ετυχε "κουφη" ζημια δε νομιζω οτι χρειαζεται.

πηγαινε παρε ενα δοχειο απο Ikea πλαστικο και βαλτα μεσα με νερο απτο ενυδρειο,φιλτρο κ θερμοστατη οπως σου ειπανε και μια χαρα θα ειναι τα ψαρια.
κατεβασε και τη σταθμη αρκετα στο ενυδρειο και θα στο κολλησουν χωρις προβλημα.κιεγω anubias εχω και οι κολλησεις της πανω κοντρας ειναι τοσο μεγαλες και ολοστρογγυλες που μου ειχε κανει εντυπωση οταν τις ειδα πρωτη φορα.δε νομιζω οτι θα ξεκολλησουνε ποτε.ητανε πολυ κουφο που σου ετυχε τετοιο πραγμα.μπορει στο δικο σου να επεσε λιγη σιλικονη παραπανω η λιγο λιγοτερη και να ετυχε.αφου βρισκεις ακρη και στο φτιαχνουνε κιολας στο σπιτι εισαι και τυχερος μεστην ατυχια σου.δεν ξερω κατα ποσο θα το κανανε ολα τα μαγαζια αυτο
Θα ηταν ευκαιρια να επερνα ενα 150cm αν μου εκαναν καλη ανταλλαγη,επισης θα γλυτωσω τις 3 μερες που δεν εχω που να τα βαλω!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sx21 : 19-02-12 στις 16:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-02-12, 16:55
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παρε απο ΙΚΕΑ ενα μεγαλο πλαστικο καδο αποθηκευσης εχει μεγαλα και πολυ οικονομικα. (νερο απο το ενυδρειο βαζεις φυσικα)
Βαλε τα ψαρια, φιλτρα και θερμαντηρα μεσα να δουλευουν οσο γινεται η δουλεια.

Μπορεις αν θελεις να παρεις βαρελι (καταλληλο για τροφιμα) να το εχεις στην πορεια και για σωστες αλλαγες νερου. (Πειραιως 145 σχεδον απεναντι απο τον ΙΟΝ)
Το 35-40% των λιτρων του ενυδρειου (να χωραει οσο νερο μπορει να χρειαστει για αλλαγη)

Ωστοσο σαν θελεις να παρεις 150 εκ και συμφερει και δεχονται, προχωρα. (ιδια διασικασια φυλαξης ψαριων για τη μεταφορα)
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 19-02-12, 17:11
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

αν θες και μπορεις να κανεις τετοια ανταλλαγη καλα ειναι,κιεγω θα την εκανα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 19-02-12, 17:25
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

http://www.ikea.gr/DefaultLM.aspx?pa...ults&txt=samla

http://i225.photobucket.com/albums/d...0service/2.jpg
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-02-12, 17:55
sx21 Ο χρήστης sx21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-06-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις προτασεις σου,σιγουρα θα παρω ενα τετοιο...ειναι χρησιμο ετσι κ αλλιως!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-02-12, 23:21
Το avatar του χρήστη bill
bill Ο χρήστης bill δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-03-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 214
Προεπιλογή

Γιατι κουραζεις το μυαλο σου στο που θα φιλοξενησεις τα ψαρια αν θα κολληθει σωστα κτλ κτλ κτλ.
Να απαιτησεις αμεσα αντικατασταση.
Εγγυηση ενυδρειου δεν ειναι επαθες ζημια σου το κολλαμε η στο διορθωνουμε...
Ειναι ελλατωματικο και πρεπει να αντικατασταθει αμεσα μαζι και με μια μεγαλη συγνωμη για την ταλαιπωρια που σε εβαλαν.Μην μιλησω για περετερω ευθυνες τους και το τι μπορεις να κανεις αμα θες.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-02-12, 16:38
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Συμφωνώ απόλυτα με τον bill...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προβλημα με anubia nana. doctor Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 4 25-09-09 23:41
προβλημα σε anubia! antonis t83 Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 12 30-04-08 15:47
Προβλημα με anubia kokbeast Malawi 8 25-03-08 11:24
Anubia Προβλημα Stilatos Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 7 14-06-06 00:49

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08322 seconds with 13 queries