Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-07-13, 19:15
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή διαφορες stc-1000 controller

Καλησπερα σε ολους.επειτα απο την ολοκληρωση της εγκαταστασης ανεμιστηρων στο γωνιακο μου,αρχιζω να ψαχνομαι για καποιον controller.την δουλεια μου βεβαια την κανω μια χαρα με αυτον που μου κατασκευασε ο αδερφος μου,αλλα το ηθελα πιο εμφανισιμο κ γιαυτο ψαχνομαι να αγορασω.διαβαζοντας εδω μεσα εχω διαπιστωσει οτι ο πιο δημοφιλης λογω αξιοπιστιας κ τιμη ειναι ο stc-1000.αυτο οου με εχει μπερδεψει κ γιαυτο ζηταω γνωμες,ειναι οτι ψαχνοντας τον συγκεκριμενο επεσα σε καποιες διαφορες κ στις οποιες δεν γνωριζω που να κατασταλλαξω.υπαρχει με το σηματακι (stc-1000) κατω δεξια,υπαρχει καθετα δεξια κ τελος μαζι με το stc-1000 γραφουν κ ορισμενοι eliwel.θα ηθελα να μαθω αν υπαρχουν διαφορες,ποιον να επιλεξω σαν πιο αξιοπιστο κ απο που να παραγγειλω για πιο αξιοπιστα κ γρηγορα.ρωταω επειδη ειναι η πρωτη μου αγορα απο ebay κ δεν γνωριζω πολλα.σας ευχαριστω κ περιμενω απαντησεις σας οπως φυσικα κ τυχων ερωτησεις.
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-07-13, 19:27
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

τον eliwell θα τον βρεις εδω http://www.epsem.gr/ στα 50 ευρω σαφως πιο αξιοπιστος αλλα και ο stc δεν εχει βγαλει προβληματα και ειναι στα 20 ευρω οποιον και να παρεις λοιπον δεν θα εχεις θεμα η επιλογη εξαρταται απο την τσεπη σου φιλε μου
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-07-13, 19:30
Το avatar του χρήστη sarpijk
sarpijk Ο χρήστης sarpijk δεν είναι συνδεδεμένος
Μποστανάς
 
Εγγραφή: 15-01-2007
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 3.833
Προεπιλογή

Εγω πηρα απο εδω οπως και αλλοι δυο μελη που γνωριζω προσωπικα. Μου ηρθαν σε 20 μερες.
__________________
Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-07-13, 19:32
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πηρα απο εδω οπως και αλλοι δυο μελη που γνωριζω προσωπικα. Μου ηρθαν σε 20 μερες.
+1!!!

Το μοναδικό ρίσκο με τους Κινέζους...είναι να τον παραγγείλεις και να μην έρθει ποτέ!
Φέτος την πάτησα 2 συνεχόμενες φορές...κι έχασα σχεδόν 40 μέρες!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-07-13, 19:38
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Στελιο απο την αψεμ δηλ ο σενσορας παει εξτρα;;;sarpijk πως κ δεν επελεξες καποιον με δωρεαν μεταφορικα;
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-07-13, 19:39
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnbaz Εμφάνιση μηνυμάτων
Στελιο απο την αψεμ δηλ ο σενσορας παει εξτρα;;;sarpijk πως κ δεν επελεξες καποιον με δωρεαν μεταφορικα;
Ως προς την 2η ερώτηση σου

Free shipping

Greece

(δωρεάν είναι)
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-07-13, 19:43
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

οχι παει μαζι ο σενσορας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-07-13, 19:50
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Σευχαριστω για την διευκρινιση.οσων αφορα τις διαφορες στα σηματα που προανεφερα στον stc-1000?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Ως προς την 2η ερώτηση σου

Free shipping

Greece

(δωρεάν είναι)
Τογραψα γιατι στο λινκ λεει μεταφορικα 6δολλαρια. http://item.mobileweb.ebay.com/viewi...d=320628773067
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnbaz : 13-07-13 στις 19:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-07-13, 19:53
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Μήπως κάτω αριστερά γράφουν "elitech" κι όχι "eliwel"?

Στο πεδίο αναζήτησης του ebay, βάλε "STC1000 220V" και μετά διάλεξε είτε τον φθηνότερο (από Hong Kong ή Κίνα) είτε τον πιο κοντινό (συνήθως UK)

Αν τον βιάζεσαι, κάνε παραγγελία από UK
Θα έρθει σε μία εβδομάδα περίπου, θα τον πληρώσεις κάτι παραπάνω φυσικά
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnbaz Εμφάνιση μηνυμάτων
Σευχαριστω για την διευκρινιση.οσων αφορα τις διαφορες στα σηματα που προανεφερα στον stc-1000?
-------------------------


Τογραψα γιατι στο λινκ λεει μεταφορικα 6δολλαρια. http://item.mobileweb.ebay.com/viewi...d=320628773067
Δεν έχεις επιλέξει "GREECE"
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ChocolatePuma : 13-07-13 στις 19:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-07-13, 19:56
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως κάτω αριστερά γράφουν "elitech" κι όχι "eliwel"?

Στο πεδίο αναζήτησης του ebay, βάλε "STC1000 220V" και μετά διάλεξε είτε τον φθηνότερο (από Hong Kong ή Κίνα) είτε τον πιο κοντινό (συνήθως UK)

Αν τον βιάζεσαι, κάνε παραγγελία από UK
Θα έρθει σε μία εβδομάδα περίπου, θα τον πληρώσεις κάτι παραπάνω φυσικά
-------------------------


Δεν έχεις επιλέξει "GREECE"
ναι ρε φιλε εχεις δικιο!!!!elitech!σευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.ωραια,καποιοι γραφουν μαζι με το stc-1000 κ elitech.εχουν καποια διαφορα;παιζει ρολο σε νεοτερο μοντελο;
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 13-07-13, 20:02
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnbaz Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι ρε φιλε εχεις δικιο!!!!elitech!σευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.ωραια,καποιοι γραφουν μαζι με το stc-1000 κ elitech.εχουν καποια διαφορα;παιζει ρολο σε νεοτερο μοντελο;
Δεν ξέρω αν έχει διαφορά
Tα κριτήριο σου είναι το πόσο τον βιάζεσαι, πόσα χρήματα θα δώσεις, να είναι 220V και να τον αγοράσεις από "top rated" πωλητή

Εγώ έχω 3 και κανείς δεν γράφει elitech

Για φθηνό αλλά απο μακριά δες εδώ http://www.ebay.com/itm/110V-220V-LC...item4ac40d2bc3

Για ακριβό αλλά από "κοντά" δες εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-ST...item3383bf1dba
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-07-13, 20:04
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν έχει διαφορά
Tα κριτήριο σου είναι το πόσο τον βιάζεσαι, πόσα χρήματα θα δώσεις, να είναι 220V και να τον αγοράσεις από "top rated" πωλητή

Εγώ έχω 3 και κανείς δεν γράφει elitech

Για φθηνό αλλά απο μακριά δες εδώ http://www.ebay.com/itm/110V-220V-LC...item4ac40d2bc3

Για ακριβό αλλά από "κοντά" δες εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-ST...item3383bf1dba
Σευχαριστω πολυ για την βοηθεια κ το ενδιαφερον.
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-07-13, 20:11
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Εγω αυτος που εχω γραφει elitech stc-1000,αλλα ειναι το ιδιο νομιζω με αυτον που γραφει μονο stc-1000.
Στο πρωτο λινκ του φιλου αμα προσεξεις την πρωτη φοτο κατω δεξια στη σκια που κανει γραφει elitech.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-07-13, 20:14
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnbaz Εμφάνιση μηνυμάτων
Σευχαριστω πολυ για την βοηθεια κ το ενδιαφερον.
Η πλακα ειναι οτι μολις πηγα να αγορασω τον αγγλικο εγραψε Not available to Greece!!!!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gatos501 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω αυτος που εχω γραφει elitech stc-1000,αλλα ειναι το ιδιο νομιζω με αυτον που γραφει μονο stc-1000.
Ωραια,αυτο ηθελα να μαθω κ γω γιατι μπερδευτηκα στο ψαξιμο.αλλοι εγραφαν αλλοι οχι κ δεν ηθελα να κανω πατατα γιαυτο κ απευθυνθηκα εδω.σευχαριστω ρε γατε.
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnbaz : 13-07-13 στις 20:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-07-13, 21:13
Το avatar του χρήστη alchemist
alchemist Ο χρήστης alchemist δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-11-2012
Περιοχή: Ρεθυμνο Κρητη
Μηνύματα: 216
Προεπιλογή

Φιλε μου προ 2 εβδομαδων εβαλα και γω..
λογω ζεστης δεν μπορουσα να περιμενω 20+ μερες απο κινα και ετσι παραγγειλα αυτον,ειναι τσεκαρισμενα μια χαρα και ηρθε σε μια εβδομαδα!!
24 ευρω εχει

http://www.ebay.co.uk/itm/UK-STOCK-D...E:L:OC:US:3160
-------------------------
Οριστε και ενας πολυ καλος οδηγος συνδεσμολογιας απο τον delta66


http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54574
__________________
Αν τα λάθη μάς διδάσκουν, τότε έχω μια καταπληκτική μόρφωση!

Μανουσος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alchemist : 13-07-13 στις 21:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-07-13, 22:20
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Εχω και αυτον που γραφει elitech stc-1000,αλλα και αυτον που γραφει μονο stc-1000, καμια διαφορα, το μονο που εχω παρατηρησει αλλα ειναι χωρις σημασια, ειναι οτι αν πατησεις το κουμπι της τροφοδοσιας, ο ενας σβηνει η αναβει αμεσως, ενω για τον αλλον πρεπει να το κρατησεις πατημενο καποια δευτερολεπτα.
Κατα τα αλλα, ολα ιδια.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-07-13, 00:31
Το avatar του χρήστη boutas ski
boutas ski Ο χρήστης boutas ski δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

εχει 8 μερες που εκανα παραγγελια αυτον που σου εδειξε ο sarpjik αν δεν τον βιαζεσαι περιμενε να σου πω και γω εντυπωσεις...!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-07-13, 12:24
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnbaz Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους.επειτα απο την ολοκληρωση της εγκαταστασης ανεμιστηρων στο γωνιακο μου,αρχιζω να ψαχνομαι για καποιον controller.την δουλεια μου βεβαια την κανω μια χαρα με αυτον που μου κατασκευασε ο αδερφος μου,αλλα το ηθελα πιο εμφανισιμο κ γιαυτο ψαχνομαι να αγορασω.διαβαζοντας εδω μεσα εχω διαπιστωσει οτι ο πιο δημοφιλης λογω αξιοπιστιας κ τιμη ειναι ο stc-1000.αυτο οου με εχει μπερδεψει κ γιαυτο ζηταω γνωμες,ειναι οτι ψαχνοντας τον συγκεκριμενο επεσα σε καποιες διαφορες κ στις οποιες δεν γνωριζω που να κατασταλλαξω.υπαρχει με το σηματακι (stc-1000) κατω δεξια,υπαρχει καθετα δεξια κ τελος μαζι με το stc-1000 γραφουν κ ορισμενοι eliwel.θα ηθελα να μαθω αν υπαρχουν διαφορες,ποιον να επιλεξω σαν πιο αξιοπιστο κ απο που να παραγγειλω για πιο αξιοπιστα κ γρηγορα.ρωταω επειδη ειναι η πρωτη μου αγορα απο ebay κ δεν γνωριζω πολλα.σας ευχαριστω κ περιμενω απαντησεις σας οπως φυσικα κ τυχων ερωτησεις.

Αν ο αδερφος σου εφτιαξε καποια αξιοπιστη κατασκευη (τι ολοκληρωμενα χρησιμοποιησε? ) ΜΗΝ πας σε αυτες τις κινεζιες.
Αν θες να αγορασεις ενα πραγματικα αξιοπιστο μηχανημα θα βαλεις λιγο βαθυτερα το χερι στην τσεπη...
Βεβαια οι περισσοτεροι θα διαφωνησουν υποστηριζοντας πως χρησιμοποιουν χρονια τον stc χωρις προβλημα, αλλα φυσικα στην πλειοψηφια τους δεν ειναι αυτη η δουλεια του οποτε δεν εχουν και τα skills για να αξιολογησουν πραγματικα ενα κοντρολλερ η οποιαδηποτε αλλη συσκευη αυτοματισμου περα του απλου χειριστη
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-07-13, 16:14
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alchemist Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου προ 2 εβδομαδων εβαλα και γω..
λογω ζεστης δεν μπορουσα να περιμενω 20+ μερες απο κινα και ετσι παραγγειλα αυτον,ειναι τσεκαρισμενα μια χαρα και ηρθε σε μια εβδομαδα!!
24 ευρω εχει

http://www.ebay.co.uk/itm/UK-STOCK-D...E:L:OC:US:3160
-------------------------
Οριστε και ενας πολυ καλος οδηγος συνδεσμολογιας απο τον delta66


http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54574
σευχαριστω για τις πληροφοριες κ θα το κοιταξω.τον οδηγο τον εχω διαβασει.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω και αυτον που γραφει elitech stc-1000,αλλα και αυτον που γραφει μονο stc-1000, καμια διαφορα, το μονο που εχω παρατηρησει αλλα ειναι χωρις σημασια, ειναι οτι αν πατησεις το κουμπι της τροφοδοσιας, ο ενας σβηνει η αναβει αμεσως, ενω για τον αλλον πρεπει να το κρατησεις πατημενο καποια δευτερολεπτα.
Κατα τα αλλα, ολα ιδια.
Ωραια,αυτο μενδιεφερε κυριως,αν εχουν διαφορες.οποτε ειναι ιδιοι.σευχαριστω.μου λυθηκε η απορια.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ο αδερφος σου εφτιαξε καποια αξιοπιστη κατασκευη (τι ολοκληρωμενα χρησιμοποιησε? ) ΜΗΝ πας σε αυτες τις κινεζιες.
Αν θες να αγορασεις ενα πραγματικα αξιοπιστο μηχανημα θα βαλεις λιγο βαθυτερα το χερι στην τσεπη...
Βεβαια οι περισσοτεροι θα διαφωνησουν υποστηριζοντας πως χρησιμοποιουν χρονια τον stc χωρις προβλημα, αλλα φυσικα στην πλειοψηφια τους δεν ειναι αυτη η δουλεια του οποτε δεν εχουν και τα skills για να αξιολογησουν πραγματικα ενα κοντρολλερ η οποιαδηποτε αλλη συσκευη αυτοματισμου περα του απλου χειριστη
Νικο στα ολοκληρωμενα αυτη την στιγμη δεν μπορω να σου απαντησω τι χρησιμοποιησε.ηταν η πρωτη φορα που φτιαχτηκε εξολοκληρου τετοια κατασκευη κ μπηκε σε λειτουργεια εδω κ περιπου μια εβδομαδα.σαν τελικη διαπιστωση ειναι οτι η θερμοκρασια μου απο κει που ηταν τετοια εποχη με τις ζεστες στους 30-31(χωρις καυσωνα)την κραταω στους 27-28 σταθερα.ειναι σε πειραματικο σταδιο κ ακομα δεν ξερουμε τι θα ακολουθησει στο μελλον.σαν κατασκευη παντως εχουν χρησιμοποιηθει 3 80αρια ανεμιστηρακια coniq,3 αντικραδασμικες βασεις της xilence κ 3 φιλτρα της cooltek.προσαρμοσμενα στο καπακι του ενυδρειου συνδεδεμενα με μετασχηματιστη στα 15v (ο μετασχηματιστης απο cosmodata 13¤ 9v-24v).η ολη κατασκευη κοστισε 35¤ ολα τα παντα,μεχρι κ τις βιδες κ την κατασκευη της πλακετας που τυπωθηκε κ αποχαλκωθηκε απτον αδερφο μου.
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnbaz : 14-07-13 στις 16:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-07-13, 16:15
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ο αδερφος σου εφτιαξε καποια αξιοπιστη κατασκευη (τι ολοκληρωμενα χρησιμοποιησε? ) ΜΗΝ πας σε αυτες τις κινεζιες.
Αν θες να αγορασεις ενα πραγματικα αξιοπιστο μηχανημα θα βαλεις λιγο βαθυτερα το χερι στην τσεπη...
Βεβαια οι περισσοτεροι θα διαφωνησουν υποστηριζοντας πως χρησιμοποιουν χρονια τον stc χωρις προβλημα, αλλα φυσικα στην πλειοψηφια τους δεν ειναι αυτη η δουλεια του οποτε δεν εχουν και τα skills για να αξιολογησουν πραγματικα ενα κοντρολλερ η οποιαδηποτε αλλη συσκευη αυτοματισμου περα του απλου χειριστη
Νick για να παρακολουθει την θερμοκρασια του ενυδρειου το θελουμε, οχι να παρουμε πιστοποιηση, η να συνταξουμε οδηγια εργασιας, και να κανουμε διακριβωση.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 14-07-13, 16:47
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Νick για να παρακολουθει την θερμοκρασια του ενυδρειου το θελουμε, οχι να παρουμε πιστοποιηση, η να συνταξουμε οδηγια εργασιας, και να κανουμε διακριβωση.
Οφειλω να ομολογησω οτι γελασα αρκετα με το σχολιο σου κ ας με συγχωρεσει ο φιλος Νικος!ηταν πολυ καλο!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alchemist Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου προ 2 εβδομαδων εβαλα και γω..
λογω ζεστης δεν μπορουσα να περιμενω 20+ μερες απο κινα και ετσι παραγγειλα αυτον,ειναι τσεκαρισμενα μια χαρα και ηρθε σε μια εβδομαδα!!
24 ευρω εχει

http://www.ebay.co.uk/itm/UK-STOCK-D...E:L:OC:US:3160
-------------------------
Οριστε και ενας πολυ καλος οδηγος συνδεσμολογιας απο τον delta66


http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54574
μολις τον παρηγγειλα κ γω λοιπον.θα χρησιμοποιησω τον υπαρχων που ειναι ιδιοκατασκευη μεχρι ναρθει κ μετα θα τον τοποθετησω κ αυτον με την ησυχια μου για να προσαρμοστει ομορφα στο επιπλο του ενυδρειου σε εμφανες μερος.
-------------------------
Πληροφοριακα αυτος ο controller τι λεει;http://item.mobileweb.ebay.co.uk/vie...d=290928284937 τον εχει παραγγειλει ενας φιλος πριν 3μερες.υπαρχουν γνωμες;
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnbaz : 14-07-13 στις 16:47 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-07-13, 17:33
Το avatar του χρήστη jimbit22
jimbit22 Ο χρήστης jimbit22 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2011
Περιοχή: Ελληνορώσων
Μηνύματα: 491
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Νick για να παρακολουθει την θερμοκρασια του ενυδρειου το θελουμε, οχι να παρουμε πιστοποιηση, η να συνταξουμε οδηγια εργασιας, και να κανουμε διακριβωση.
+1 χαχαχαχα..! Ωραίος ο Σάββας..

Νικ, δεν χρειάζεται πιστοποίηση marine κάτι για να είναι αξιόπιστο.. Ούτως η άλλως οοολα τα Ηλεκτρονικά που κατασκευάζονται για τις βιομηχανίες δεν έχουν 100% πιστοποίηση οτι θα κάνουν αυτό που λένε.. (έχεις διαβάσει πολλά datasheets και ξέρεις πιστεύω) Τα μόνα που την έχουν αυτή είναι για τα ιατρικά και συγκεκριμένα για βηματοδότες, ανάνηψη κτλ που ανα ανοίξεις ενα τέτοιο μηχάνημα θα βρεις μονο custom asic's και δίπλα τριπλά redundant κυκλώματα..
__________________
3dpg.gr/3D Printers Greece

30lit amano-red cherry shrimp
60lit blue pearl shrimp
130lit hi-tech φυτεμένο RIP
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-07-13, 18:16
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimbit22 Εμφάνιση μηνυμάτων
+1 χαχαχαχα..! Ωραίος ο Σάββας..

Νικ, δεν χρειάζεται πιστοποίηση marine κάτι για να είναι αξιόπιστο.. Ούτως η άλλως οοολα τα Ηλεκτρονικά που κατασκευάζονται για τις βιομηχανίες δεν έχουν 100% πιστοποίηση οτι θα κάνουν αυτό που λένε.. (έχεις διαβάσει πολλά datasheets και ξέρεις πιστεύω) Τα μόνα που την έχουν αυτή είναι για τα ιατρικά και συγκεκριμένα για βηματοδότες, ανάνηψη κτλ που ανα ανοίξεις ενα τέτοιο μηχάνημα θα βρεις μονο custom asic's και δίπλα τριπλά redundant κυκλώματα..
+1 συμφωνω κ γω μαζι σου!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ο αδερφος σου εφτιαξε καποια αξιοπιστη κατασκευη (τι ολοκληρωμενα χρησιμοποιησε? ) ΜΗΝ πας σε αυτες τις κινεζιες.
Αν θες να αγορασεις ενα πραγματικα αξιοπιστο μηχανημα θα βαλεις λιγο βαθυτερα το χερι στην τσεπη...
Βεβαια οι περισσοτεροι θα διαφωνησουν υποστηριζοντας πως χρησιμοποιουν χρονια τον stc χωρις προβλημα, αλλα φυσικα στην πλειοψηφια τους δεν ειναι αυτη η δουλεια του οποτε δεν εχουν και τα skills για να αξιολογησουν πραγματικα ενα κοντρολλερ η οποιαδηποτε αλλη συσκευη αυτοματισμου περα του απλου χειριστη
Το ολοκληρωμενο ειναι LM 741 τελεστικος ενισχυτης.τρανζιστορ 2N2219A npn.
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnbaz : 14-07-13 στις 18:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-07-13, 21:20
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

ναι ρε παιδες συμφωνω σε ολα, αλλα αν δε βαλω στον παγκο να περασει εξονυχιστικα τεστ -που δε θα τα περασει, αλλα λεμε τωρα- γιατι να εμπιστευτω την κινεζια του δεκαευρου? και πολυ περισσοτερο γιατι να την εμπιστευτω περισσοτερο απο την κατασκευη ενος συναδελφου που πιστευω πως εφτιαξε μια μελλετημενη κατασκευη? (και ουτε κι αυτη θα περναει πιστοποιηση marine αλλα ειναι βεβαιο πως καποιος τη σχεδιασε, την εφτιαξε με υλικα του εμποριου και μετα τη δοκιμασε και τη βρηκε να λειτουργει, καμια σχεση με τις κινεζιες που αρχικα βγαινει ενα σχεδιο, μετα το αλλαζουν οι "μηχανικοι οικονομολογιας", μετα ενα ρομποτ το φτιαχνει με custum υλικα και τελος παιρναει δειγματολειπτικο ελεγχο ενα στο εκατομμυριο)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-07-13, 21:37
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Γιατι εσυ Nick αυτο εχεις επιλεξει να κανεις, και καλα κανεις.
Η πλειοψηφια ομως θελει κατι απλο να κανει ο καθενας την δουλεια του, φτηνα και απλα, δεν εχει ο καθενας την δυνατοτητα να ξοδεψει τοσα πολλα, για δυνατοτητες που το πιθανοτερο να μην του χρειαστουν ποτε.
Αν η θερμοκρασια αντι για 25 ειναι 25.1 δεν εγινε και τιποτα.
Ακομα και στις crs που ειναι σημαντικος παραγοντας η θερμοκρασια, δεν ειναι τοσο κρισιμα τα πραγματα.
Μην ξεχναμε πως και στην φυση, η θερμοκρασια δεν παραμενει τοσο σταθερη, με ακριβεια δεκατου του βαθμου στην διαρκεια της ημερας.
Σε αλλες εφαρμογες, οντως ισως χρειαζεται ολα αυτα που λες, αλλα στα ενυδρεια νομιζω πως ειναι υπερβολη για τον μεσο ενυδρειοφιλο.
Εδω θελουμε κατι που να μην κοστιζει πολυ, (χομπιστες ειμαστε) να μην κολλαει κατα την λειτουργια του, να μην ενεργοποιειται/απενεργοποιειται οποτε θελει, και η ακριβεια του να ειναι ακριβης (οσο λεει και για οσο πληρωνουμε) και οχι ακριβη.
Βεβαια οι ικανοτητες σου στην αξιολογηση τους, ειναι αναμφισβητητη και αποδεκτη.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-07-13, 21:47
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Κοιτα, η αληθεια ειναι πως κατα καιρους μου μενουν διαφορα -ΠΑΝακριβα- πραγματα απο διαφορους καραγκιοζηδες που ειτε παραγκειλαν κατι και μετα το μετανοιωσαν ειτε που ξεκινησαμε μια δουλεια και στη μεση αλλαζουν τις προδιαγραφες λογο κοστους, κι ετσι εχω 6KW online UPS, ενυδρειο ελεγχομενο με plc και PID controllers κτλ κτλ κτλ.
Αν δε μου μεναν και επρεπε να αγορασω κατι αποκλειστικα γι αυτο το σκοπο δε νομιζω να εκανα τετοιες επιλογες, αλλα οπως και να χει θα αγοραζα ενα κοντρολερακι απο αυτα που χρησιμοποιουν οι ψυκτικοι ή θα εφτιαχνα ενα μονος μου. Το κινεζακι ΔΕΝ θα ηταν μεσα στις επιλογες μου. Ισως ειμαι απλα προκατελειμενος επειδη εχω επισκευτει εργοστασιο στην Κινα στη γραμμη παραγωγης και εχω δει και καποια πραγματα απο τους ελεγχους τους...
Πολυ ευχαριστως παντως θα αγοραζα κινεζικο "αντιγραφο" καποιου γνωστου προιοντως, γιατι συνηθως δεν ειναι αντιγραφο, αλλα βγαινει απο την ιδια γραμμη παραγωγης με κινεζικο ονομα (πολυ διαδεδομενη τακτικη στα ηλεκτρονικα)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-07-13, 21:48
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnbaz Εμφάνιση μηνυμάτων
-------------------------
Πληροφοριακα αυτος ο controller τι λεει;http://item.mobileweb.ebay.co.uk/vie...d=290928284937 τον εχει παραγγειλει ενας φιλος πριν 3μερες.υπαρχουν γνωμες;
Γραφει στα χαρακτηριστικα του:
Control precision: 1℃
O stc εχει 0.3 βαθμους.
Επειτα μπορει να ελεγχει ταυτοχρονα μονο ψυξη, η μονο θερμανση, αν δεις εχει λιγοτερες κλεμες στο πισω μερος, του λειπει ενα ζευγαρι επαφων ακομα.
Επειτα στην φωτο δειχνει οτι το αισθητηριο του εχει μεταλλικη αποληξη, και θα σκουριασει, κατι που τον κανει ακαταλληλο για ενυδρειο.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-07-13, 21:57
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γραφει στα χαρακτηριστικα του:
Control precision: 1℃
O stc εχει 0.3 βαθμους.
Επειτα μπορει να ελεγχει ταυτοχρονα μονο ψυξη, η μονο θερμανση, αν δεις εχει λιγοτερες κλεμες στο πισω μερος, του λειπει ενα ζευγαρι επαφων ακομα.
Επειτα στην φωτο δειχνει οτι το αισθητηριο του εχει μεταλλικη αποληξη, και θα σκουριασει, κατι που τον κανει ακαταλληλο για ενυδρειο.
Οκ.σευχαριστω.
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-07-13, 21:58
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα, η αληθεια ειναι πως κατα καιρους μου μενουν διαφορα -ΠΑΝακριβα- πραγματα απο διαφορους καραγκιοζηδες που ειτε παραγκειλαν κατι και μετα το μετανοιωσαν ειτε που ξεκινησαμε μια δουλεια και στη μεση αλλαζουν τις προδιαγραφες λογο κοστους, κι ετσι εχω 6KW online UPS, ενυδρειο ελεγχομενο με plc και PID controllers κτλ κτλ κτλ.
Αν δε μου μεναν και επρεπε να αγορασω κατι αποκλειστικα γι αυτο το σκοπο δε νομιζω να εκανα τετοιες επιλογες,
Εκει ακριβως θελω να καταληξω, εσυ τα εχεις και καθονται, και φυσικα καλα κανεις και τα αξιοποιεις.
Στην πλειοψηφια τους ομως οι ενυδρειοφιλοι μετα βιας αντεχουν τα εξοδα συντηρησης, οποτε εκει και αν δεν σου βγει με την πρωτη, αλλα με την δευτερη, παλι λιγοτερα θα στοιχισει ακομα και απο τον eliwel που τον χρησιμοποιουν οι ψυκτικοι επαγγελματικα.
Δυστυχως η ευτυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
Τωρα για το diy του πραγματος μαζι σου, αν ειχα τις γνωσεις για να το κανω.
Παρεπιπτοντως το LM741 που ειπε ο φιλος παραπανω, θεωρειται ξεπερασμενος τελεστικος, και χαμηλης ποιοτητας.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-07-13, 22:07
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρεπιπτοντως το LM741 που ειπε ο φιλος παραπανω, θεωρειται ξεπερασμενος τελεστικος, και χαμηλης ποιοτητας.
βασικα ειχα μεινει στο 19 που ελεγε

Παράθεση:
Νικο στα ολοκληρωμενα αυτη την στιγμη δεν μπορω να σου απαντησω τι χρησιμοποιησε
τεσπα... το 741 ειναι οντως αρχαιος τελεστικος, αλλα all time classic
Δεν ειναι χαμηλης ποιοτητας -τουλαχιστο δεν ηταν για την εποχη του- αλλα δεν εχει σχεση με τους μοντερνους που εχουν πολυ ανωτερες ακριβειες.
Οπως και να χει για μικροεφαρμογες καλος ειναι ακομα και σημερα και δε θελει και υπολογισμους αφου υποστηριζεται απο ενα σωρω προγραμματα και βιβλια που δινουν λυσεις-μασσημενη τροφη
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Συνδεσμολογιες και προγραμματισμος του Controller θερμοκρασίας STC-1000 delta66 DIY . Φτιάχτο μόνος σου 6 30-05-18 07:21
Controller θερμοκρασιας stc-1000 klipitiklopos Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 17 02-07-16 10:40
Controller θερμοκρασιας STC-1000 klipitiklopos Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 122 01-06-16 16:27
controller stc-1000 βοήθεια! chrisvari DIY . Φτιάχτο μόνος σου 30 01-06-13 15:53
βοήθεια με controller θερμοκρασίας stc 1000 n_vergopoulos Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 06-06-12 19:31

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,14353 seconds with 15 queries