Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-12-13, 15:38
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή Ήλθε!!!! (το ενυδρείο...) Απορία για φίλτρο

Και είναι μια χαρά, αν εξαιρέσεις το φίλτρο. Αχμ... δενξέρω αν το έχει δει κανείς, αν το χρησιμοποιεί. Μοιάζει με αυτό (σαν σαλάχι κολλημένο στο τζάμι, είναι μαύρο και τεράστιο, και θα θέλει μια ολόκληρη ανθοδέσμη για να κρυφτεί... http://www.petsupermarket.gr/3078/%C...%82-11-lt.html

Έχει δυο κλουβάκια με ένα άσπρο-μαύρο υλικό (σαν ελαφρόπετρα το άσπρο και μου φαίνεται σαν άνθρακας το μαύρο) σε μέγεθος καμπυλωμένου αντίχειρα, και ένα τριγωνικό σφουγγάρι + άλλο ένα μέσα στη μύτη που τραβάει το νερό στον πάτο. Από αυτά που έχω διαβάσει δεν νομίζω πως το υλικό φίλτρανσης που έχουν μέσα τα δύο κλουβάκια είναι αρκετό, δεν μπορώ να τα ανοίξω όσο και αν προσπάθησα (τι γίνεται αν θέλω να αλλάξω το υλικό και μόνο που το κοιτάω έτσι μαύρο και τεράστιο που είναι μου σηκώνεται η τρίχα...
Γνώμες, πιο έμπειροι... και προτάσεις καλοδεχούμενες. ΜΟΝΟ μη μου λέτε για εξωτερικά, γιατί ο χώρος μου ήδη συμπυκνώνεται για να χωρέσει το νέο μου χόμπι...
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-12-13, 17:10
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ok,Καταρχην γραψε κιεδω ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου.δεν ξερω αν εχεις ανοιξει κιαλλου θεμα,αλλα να τα εχουμε εδω, ωστε να μην ψαχνει οποιος θελει να σου απαντησει να βρει πληροφοριες

αν δεν κανω λαθος ειναι 50λιτρο το ενυδρειο σου?

το φιλτρο αυτο ειναι για μεχρι 20 λιτρα ενυδρειο,κιαυτο βαρια.αυτο εχεις η καποιο αλλο μοντελο πιο μεγαλο?

το μαυρο υλικο που εχει μεσα ειναι ανθρακας.δεν το χρειαζεσαι προς το παρον κατα τη γνωμη μου.
το ασπρο,υπαρχει περιπτωση να ειναι ζεολιθος που επισης δεν το χρειαζεσαι τωρα στο στρωσιμο ειδικα.

η γνωμη μου ειναι να μην τα χρησιμοποιησεις τα υλικα του(εκτος απτο σφουγγαρι,αυτο αστο μεσα)και να τα αντικαταστησεις ειτε με σιποραξ, ειτε με substrat pro, ειτε με ελαφροπετρα για πιο φτηνα.

κατσε να βρουμε ποιο φιλτρο εχεις πρωτα και αν φτανει για τα λιτρα σου και μετα βλεπουμε λυσεις.

βγαλε αν μπορεις καμια φωτο να δουμε απτο φιλτρο.και απεξω και κυριως απο μεσα,να δουμε τη διαρυθμιση...
παντως αν το φιλτρο σου ειναι αυτο στο λινκ,για 50 λιτρα ενυδρειο δεν σε καλυπτει,θαχεις προβληματα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-12-13, 17:25
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Το ενυδρείο μου είναι της Hagen το Elite και σε διαστάσεις 60 χ 30 χ 30 με καθαρά λίτρα 54. Το φίλτρο που ήλθε μαζί του είναι ακριβώς όπως αυτό του link που παρέθεσα στο αρχικό μήνυμα αλλά για περισσότερα λίτρα. Βρήκα αυτό εδώ στο utube που δείχνει το φίλτρο, αλλά για το μέγεθος που καταλαμβανει μέσα στο ενυδρείο έχει εντυπωσιακά λίγα υλικά φίλτρανσης. Μπορώ να αφαιρέσω τα κλουβάκια με τα υλικά, αλλά αν βάλω κάτι άλλο πως θα το κρατήσω στη θέση του; Να το βάλω έτσι χύμα; Τα κλουβάκια δεν ανοίγουν, οπότε υποθέτω ότι είναι φιξ... αν θελήσω να βάλω ελαφρόπετρα ή siporax πως να το κρατήσω; με κάποιο είδος δίχτυ;
Στο βιντεάκι φαίνεται ξεκάθαρα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=wKtUYiO9QRw
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-12-13, 17:31
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

οκ,για τα λιτρα σε καλυπτει αυτο που εχεις,αλλα θα σε στεναχωρησω,γιατι μου φαινεται μεγαλη μουφα το φιλτρο.

ποιοτικα μπορει να ειναι καλο,αλλα στην πραξη δεν αρκουνε ουτε τα υλικα του,ουτε θα σε βολεψει στη συντηρηση του.εκτος αν κανεις αυτο που θελει η hagen,που στην ουσια ειναι να τα ακουμπας καθε τοσο για ανταλλακτικα,με υλικα που στην ουσια δεν χρειαζεσαι.(ανθρακα και ζεολιθο)

αυτο δεν ειναι ουτε οικονομικο,αλλα ουτε και σωστο να αλλαζονται τα υλικα τοσο συχνα με καινουρια.

αν εχεις καποιον κοντα σου που πιανουν λιγο τα χερια του,θα μπορουσε να κανει μερικες μετατροπες στο φιλτρο ωστε να βολευτεις προς το παρον,αλλα παλι κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει.

θα επαιρνα αλλο φιλτρο.εστω και εσωτερικο.
δεν ξερω,υπαρχει "μπατζετ" για κατι τετοιο?και ποιο ειναι αυτο?
για να ακουσεις προτασεις...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-12-13, 17:49
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Μμμμμ. Καινούριο φίλτρο στα άχρηστα κιόλας... υποθέτω μέχρι 25 ευρώ; Κοίταξα στο petsupermarket κι έχει αρκετά εσωτερικά στην τιμή αυτή μεγαλύτερης δυναμικότητας που πιστεύω ότι θα καλύπτουν τα λίτρα μου... εφ' όσον τα εσωτερικά δεν θεωρούνται και πολύ αξιοπιστα όταν είναι στα λίτρα τους, είναι προτιμότερο να υπάρχει στο 54λιτρο μεγαλύτερη δυναμικότητα σε φίλτρανση;

http://www.petsupermarket.gr/3082/%C...%82-150lt.html

http://www.petsupermarket.gr/3088/%C...%B9-215lt.html

http://www.petsupermarket.gr/3090/%C...%82-110lt.html

http://www.petsupermarket.gr/6939/%C...%BF-f2000.html
-------------------------
Εννοείται πως αν κάποιος έχει φίλτρο που δεν χρειάζεται και το πουλάει μου στέλνει ενα ΠΜ...
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elenikgr : 17-12-13 στις 17:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-12-13, 18:07
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κοιταξε,στα εσωτερικα δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο αυτο,γιατι δεν υπαρχουνε απωλειες λογω υψομετρικης διαφορας.
οι απωλειες που εχουνε στη ροη τα εσωτερικα,οφειλωνται κυριως στο οτι λογω μεγεθους τα υλικα ειναι πιο σφιχτα μεταξυ τους και οταν αρχισουνε να βρωμιζουνε τοτε μειωνεται η ροη.και γινεται πιο αισθητη η μειωση αποτι σε ενα εξωτερικο φιλτρο.οποτε αναγκαστικα,ενα εσωτερικο φιλτρο χρειαζεται καθαρισμα πιο συχνα αποτι ενα εξωτερικο.

αυτο που σε ενδιαφερει κυριως ειναι να εχει χωρο για υλικα και αρκετη ροη για τα λιτρα σου.
η ροη ειναι αναλογη του μεγεθους και του αριθμου των υλικων που παιρνει το φιλτρο,αλλα δεν ειναι το πιο σημαντικο σε ενα εσωτερικο φιλτρο αν καλυπτει τις προυποθεσεις χωρου για υλικα κλπ.
τεσπα,ετοιμο θα παρεις οποτε δεν εχουν και πολυ σημασια αυτα.

απο αυτα που εβαλες τωρα,θα επαιρνα αυτο
http://www.petsupermarket.gr/3082/%C...%82-150lt.html

αλλα ακομα καλυτερα θα κοιταζα αυτα
http://www.igna.gr/index.php/compone...etail?Itemid=0
http://www.igna.gr/index.php/compone...etail?Itemid=0
http://www.igna.gr/index.php/compone...etail?Itemid=0

το τελευταιο το εχω χρησιμοποιησει,και καλυπτει ανετα ενυδρειο 70 λιτρα με μικρη ιχθυοφορτωση.3-4 ψαρια.

οσο μεγαλυτερο(και ευρυχωρο για περισσοτερα υλικα) τοσο καλυτερα.δε λεω να παρεις φιλτρο με 2000λιτρα ροη,αλλα αν η ροη του ειναι ρυθμιζομενη(στα περισσοτερα ειναι εκτος απαυτο που εχεις τωρα)τοτε δεν ειναι μεγαλο προβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-12-13, 18:14
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Είμαι της άποψης ότι τα εσωτερικά εκτός του ότι πιάνουν πολύτιμο χώρο στο ενυδρείο είναι συνήθως ανεπαρκή σε χώρο για βιολογικό υλικό (εξαρτάται βέβαια κι από την ιχθυοφόρτωση μας).
Αν επιλέξεις εσωτερικό δες κάτι τέτοιο που το βρήκα ικανοποιητικό
http://www.igna.gr/index.php/compone...etail?Itemid=0
ή πάρε ένα εξωτερικό και ξένοιασες.

(με πρόλαβε το γρήγορο πιστόλι )
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-12-13, 18:22
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

αυτο που εβαλε και ο κλεοβουλος ειναι αυτο που εχω κιεγω(που εγραψα παραπανω),και ειναι πολυ καλο φιλτρο και πολυ ευκολο στη συντηρηση του.και με αρκετο χωρο για υλικα,αναλογα τι υλικα θα βαλεις.
εγω το εχω τιγκα στο substrat pro,και πανω πανω λιγο filter wool
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-12-13, 22:22
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! Έκανα μια βολτίτσα στο μαγαζί... μάλλον θα προτιμήσω αυτό που προτείνετε... αυτό εδώ τι λέει; http://www.igna.gr/index.php/compone...etail?Itemid=0
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-12-13, 22:42
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δεν φαινεται ασχημο...αν και δεν το εψαξα πολυ για να δω τι χωρο εχει.το καλο που φαινεται να εχει εκ πρωτης οψεος,ειναι οτι εχει και spray bar.

για το aquael δεν ειμαι σιγουρος αν το εχει στανταρ η οχι.το δικο μου δεν ειχε αλλα το ειχα παρει χωρις συσκευασια κλπ.(απτο διαγωνισμο των δισκων)οποτε μπορει να ειχε και να ελειπε.

οπως και ναχει ενα spray bar φτιαχνεται ευκολα αν χρειαστει γιαυτο το φιλτρο.
επισης το aquael το εχω καραδοκιμασμενο και ξερω περι τινος προκειται.
την εχω ευχαριστηθει πολυ την αγορα του,το συνιστω ανεπιφυλακτα.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-12-13, 23:09
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elenikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! Έκανα μια βολτίτσα στο μαγαζί... μάλλον θα προτιμήσω αυτό που προτείνετε... αυτό εδώ τι λέει; http://www.igna.gr/index.php/compone...etail?Itemid=0

Εχει καταναλωση 6,5βατ ενω το αλλο 4,4βατ.Ενα εξωτερικο δεν σιγκρινετε με εσωτερικο.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-12-13, 01:38
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Κανουμε συλλογουλα στο ντουλαπι απο φιλτρακια?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-12-13, 06:58
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Συλλογή; Μπα... εσύ θα το κράταγες το σαλάχι; Τουλάχιστον, αφού θα πιάνει το χώρο, να κάνει και δουλειά...
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-12-13, 10:10
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

το aquael ειναι πολυ πιο συμαζεμενο.το αλλο που ηρθε μαζι με το ενυδρειο σου ειναι πολυ πλαστικουρα, χωρις λογο.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-12-13, 11:55
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

To μόνο που βρήκα εδώ είναι αυτό
http://www.petsupermarket.gr/6941/%C...E%BF-f800.html

Ο άνθρωπος στο pet shop με άφησε να το ανοίξω - 'εχει πολύ χώρο εσωτερικά για βιολογικό υλικό - δεν έχει καθόλου αχρησταδούρα πλαστικά και μου είπε ότι και η ποιότητα είναι πολύ καλή - αυτός είχε και ενυδρεία της συγκεκριμένης εταιρίας... τι λέτε; Οι προδιαγραφές του λένε
5W, και μπορεί να ρυθμιστεί στο 410 lt/h ή στο 480 l/h. Σκέφτηκα να πάρω το επόμενο μοντέλο (F1200) αλλά μου είπε ο καταστηματάρχης ότι η μεγάλη ροή βλάπτει τα ψάρια, τα στρεσάρει και δεν τους κάνει καλό. Μου το έδωσε με εγγύηση και μου είπε ασφαλώς και μπορώ να το αλλάξω, αλλά τα άλλα εσωτερικά που είδα δεν μου γέμισαν και πολύ το μάτι από χώρο.
-------------------------
Φυσικά και δεν το πήρα στην τιμή του site που επισυνάπτω... ε; Απλά, ο,τιδήποτε πάρω από Αθήνα, έχει και την cpurier που είναι πίκρα...
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elenikgr : 18-12-13 στις 11:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-12-13, 12:37
Το avatar του χρήστη beeromixalhs
beeromixalhs Ο χρήστης beeromixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2010
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 788
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elenikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέφτηκα να πάρω το επόμενο μοντέλο (F1200) αλλά μου είπε ο καταστηματάρχης ότι η μεγάλη ροή βλάπτει τα ψάρια, τα στρεσάρει και δεν τους κάνει καλό.
από περιέργεια σε πιο πετ του Ηρακλείου πήγες και στο είπε αυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-12-13, 12:59
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

O Δαμίγος!!! Είναι στη γειτονιά μου! Δεν βρήκα τον ίδιο εκεί, ο βοηθός του μου έδειξε τα φίλτρα που είχε. Λες να πάρω το μεγαλύτερο;
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elenikgr : 18-12-13 στις 13:14 Αιτία: Διευκρίνιση
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-12-13, 13:31
Το avatar του χρήστη beeromixalhs
beeromixalhs Ο χρήστης beeromixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2010
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 788
Προεπιλογή

να σου πω τη γνώμη μου και εγώ. Αν βλέπεις πως σου αρέσουν πολύ τα ενυδρεία μη πάρεις εσωτερικό φίλτρο. Μάζεψε μερικά χρήματα και πάρε κατευθείαν ένα εξωτερικό φίλτρο. Ακόμα και ας είναι για πολύ μεγαλύτερο ενυδρείο από το δικό σου. Έτσι και πάρα πολύ καλή φίλτρανση θα έχεις και σε 6 μήνες (εκεί θα σου έρθει περίπου ) που θα θες πιο μεγάλο ενυδρείο δε θα χρειαστεί να αγχώνεσαι για φίλτρο. Θα το έχεις έτοιμο στρωμένο.
Το εσωτερικό είναι παρηγοριά στον άρρωστο(ή άφραγκο όπως σε βολεύει). Ή θα είναι μικρά που σημαίνει δεν πιάνουν πολύ χώρο αλλά δε κάνουν και σωστή δουλειά ή είναι μεγάλα και ναι μεν κάνουν τη δουλειά αλλά σου τρώνε το ενυδρείο. Και στα 50 λίτρα δεν έχεις το περιθώριο να χάνεις τσάμπα χώρο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Απορία για φίλτρο ... nicpapa Γλυκό νερό - Γενικά 5 30-09-10 00:14
Φίλτρο απορία!! Oakenfold Αρχάριοι γλυκού νερού 2 08-01-09 23:41
Απορία για φίλτρο! george1981 Γλυκό νερό - Γενικά 9 02-12-08 16:38
Απορία για φίλτρο με <<μακαρόνι>> ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΑΣ Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 30-01-08 13:24
Φίλτρο άμμου.. απορία vega DIY . Φτιάχτο μόνος σου 10 15-12-07 00:09

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06907 seconds with 13 queries