Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 02-11-18, 15:49   #1
Νέο 60λιτρο φυτεμένο ενυδρείο - Ερωτήσεις
elf
Member
Εγγραφή: 24-05-2004
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 43

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
elf Ο χρήστης elf δεν είναι συνδεδεμένος 02-11-18, 15:49
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπέρα σε όλους!


Ετοιμάζομαι να φτιάξω το δεύτερο μου ενυδρείο μετά από μια διακοπή 15 χρόνων από το χόμπυ. Η προηγούμενη προσπάθεια δεν πήγε πολύ καλά, ελπίζω αυτή να πάει καλύτερα.


Τώρα είμαι στη φάση που αγοράζω τα βασικά, άλλα μεταχειρισμένα και άλλα καινούργια. Το μόνο που προς το παρόν είναι βέβαιο είναι το ενυδρείο που θα είναι 60 λίτρα (Juwel 60 x 30).


Όσον αφορά τα ψάρια που θα μπουν έχω καταλήξει ότι μου αρέσουν τα εξής:Endlers, white cloud mountain minnows, cherry barbs, odessa barbs, neon tetra, cardinal tetra. Μου αρέσουν και οι γαρίδες, red cherry, red rilli και amano, όπως και τα σαλιγκάρια (ramshorn, malaysian trumpet).


Κάνω μία έρευνα σχετικά με τις κατάλληλες συνθήκες για αυτά τα είδη. Δυσκολεύομαι να διαλέξω... Υπάρχουν συγκεκριμένες προτάσεις για το ποιά από αυτά και πόσα ακριβώς να βάλω? Είναι παρόμοιας δυσκολίας? Έχουν κάποια ασυμβατότητα τα παραπάνω είδη μεταξύ τους αν είναι για να μην τα βάλω μαζί?

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Screen Shot 2018-11-02 at 14.51.29.jpg
Εμφανίσεις:  325
Μέγεθος:  50,6 KB  

Εμφανίσεις: 4518
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τι ψάρια να βάλω σε ένα 60λιτρο ενυδρείο; fairy_georgia Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 7 27-02-16 20:29
60λιτρο - φυτεμένο με ζωοτόκα Ηλίας Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Κ. Αμερικής 12 07-11-08 13:46
Μερικές ερωτήσεις για το φυτεμένο ενυδρείο που φτιάχνω! GhostShip Αρχάριοι γλυκού νερού 6 27-01-07 16:26
Μερικές ερωτήσεις για φυτεμένο... filoxenos Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 11 01-06-06 08:32

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05604 seconds with 15 queries