Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 11-09-11, 15:47   #1
water in
 
Το avatar του χρήστη panos70
panos70
Member
Εγγραφή: 31-05-2010
Περιοχή: πολυκαστρο
Μηνύματα: 288

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
panos70 Ο χρήστης panos70 δεν είναι συνδεδεμένος 11-09-11, 15:47
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Παιδια γιατι δεν μπορω να δω μερικα ηδη και τις τιμες στο water nin πρεπει να κανω ενγραφη;
__________________
Εμφανίσεις: 20517
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-09-11, 15:49
Το avatar του χρήστη xristoss
xristoss Ο χρήστης xristoss δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-07-2011
Περιοχή: Νέα Μάκρη- Χολαργό
Μηνύματα: 70
Προεπιλογή

ναι πρέπει να κάνεις εγγραφή
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-09-11, 15:51
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Kαι να κανεις δεν νομιζω οτι θα τα δεις ετσι οπως φανταζεσε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-09-11, 16:00
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

εκτος αυτου ο τυπος στις τιμες που εχει ειναι απαραδεκτος.

απλα διαπιστωση οχι δυσφημιση
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-09-11, 17:34
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

ειναι πολυ οργανωμενος ομως..οσο για τις τιμες εαν παρεις καποια πραγματα δινουν και δωροεπιταγες που αλλα καταστηματα δεν το κανουν
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-09-11, 17:40
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ναι,αλλα με τα λεφτα που του εχουνε σκασει οι χομπιστες τοσο καιρο(και που τους εχει και χ...νους οταν κατι παει στραβα)θα επρεπε ναχει φτιαξει μια σελιδα με eshop της προκοπης.η εστω εναν απλο καταλογο προιοντων της προκοπης
τη δυσφημιση την κανουνε μονοι τους.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-09-11, 17:52
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι πολυ οργανωμενος ομως..οσο για τις τιμες εαν παρεις καποια πραγματα δινουν και δωροεπιταγες που αλλα καταστηματα δεν το κανουν
πια εχουν εκπτωση ολοι στα ενυδρεια λογω και των οικονομικων συνθηκων τοσο σε αλυσιδες(pet city 50%) Οσο και σε συνοικιακα που βλεπω κατα καιρους
ισως εχει μεγαλυτερη ποικιλια σε πραγματα λογω του οτι ειναι εξειδικευμενο
εκτος αυτου για μενα δεν κανει σωστη προμηθεια μιας και του λειπουν προιοντα τα οποια εχουν τον πρωτο λογο στο χομπυ οπως πχ με την API
(melafix,pimafix,liquid tests) και αλλα οπως seachem
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-09-11, 18:02
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

να σου πω και εγω την δικη μου αληθεια ολα ειναι πανακριβα παντου..για μενα ειναι απο τα πιο ακριβα χομπυ και ολα θελουν παρα πολλα λεφτα..οτι και να ναι αυτα..ειτε για το αντιχλωριο που ειναι απο τα πιο απλα που κανει 10 ευρω ειτε ειναι ενα εξωτερικο φίλτρο που για μενα η τεχνολογια του ειναι 10 χρονια πισω κανει το πιο μικρο και απλο 100 ευρω..
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-09-11, 18:13
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παιδια μιλατε για επαγγελματια,και δεν ειναι σωστο.Εγω προσωπικα δεν το ξερω ,αλλα δεν..............
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-09-11, 18:28
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
να σου πω και εγω την δικη μου αληθεια ολα ειναι πανακριβα παντου..για μενα ειναι απο τα πιο ακριβα χομπυ και ολα θελουν παρα πολλα λεφτα..οτι και να ναι αυτα..ειτε για το αντιχλωριο που ειναι απο τα πιο απλα που κανει 10 ευρω ειτε ειναι ενα εξωτερικο φίλτρο που για μενα η τεχνολογια του ειναι 10 χρονια πισω κανει το πιο μικρο και απλο 100 ευρω..
+1000 αλλα η αρρωστια δεν σταματα εκτος και αν υπαρχει βιοποριστικο προβλημα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 11-09-11, 19:30
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια μιλατε για επαγγελματια,και δεν ειναι σωστο.Εγω προσωπικα δεν το ξερω ,αλλα δεν..............

την τελευταια φορα που ειχα παει εκει θελοντας να παρω κατι ψαρακια,πηρα τηλεφωνο και ρωτησα αν τα εχουνε.μου ειπανε ναι μπορειτε να ερθετε να παρετε.
ξεκινησα απτη νεα σμυρνη για κηφησια.εφτασα και οντως τα ειχανε.δε μου δωσανε ομως γιατι δεν ειχανε βγαλει τιμη πραγμα που οπως μου ειπανε θα γινοτανε την επομενη.τους λεω ρε παιδια μου ειπατε οτι εχετε και ναρθω και ηρθα τοσο δρομο κιεκαψα τοση βενζινη(μεσημερι γινεται χαμος στη φιλαδελφεια)τιποτα.
ουτε καν να μου πουνε θα σας δωσουμε με οσο ειχανε την προηγουμενη φορα.ουτε οταν τους ειπα να σας δωσω παραπανω λεφτα κιας πληρωσω παραπανω δεν πειραζει! τιποτα!
ε μετα απο αυτο εχασα καθε σεβασμο προς τον "επαγγελματια" μετα εκατσε και το ενυδρειο του παληκαριου εδω μεσα και λεω ετσι ειστε,λεφτα απο μενα δεν προκειται να ξαναδειτε.
αμα ητανε ετσι οι επαγγελματιες....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 11-09-11 στις 19:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-09-11, 19:49
Το avatar του χρήστη panos70
panos70 Ο χρήστης panos70 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-05-2010
Περιοχή: πολυκαστρο
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή water in

παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες απο οτι καταλαβα ειναι το πλεον αναξιοπιστο,και δεν θα κανω ενγραφη (αν ειναι αλλα να βλεπεις και αλλα να σου λενε τοτε ειναι αναξιοπιστος)και δεν ειναι δυσφημιση ειναι ενυμερωση
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-09-11, 22:01
Το avatar του χρήστη mathaios81
mathaios81 Ο χρήστης mathaios81 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-03-2010
Περιοχή: Sun city
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Αντιληφθείτε ότι ζούμε σε μια ελεύθερη αγορά που ο καθένας μπορει να κάνει....να πουλήσει ότι θέλει και όσο θέλει...απλά εμείς πρέπει σαν σωστοί καταναλωτές να κάνουμε έρευνα αγοράς πριν κάνουμε την οποιαδήποτε κίνηση αγοράς.....!απλά το χόμπι μας είναι απο τα πιο ακριβά...για αυτο οι υπολογισμοι μας όταν αγοράζουμε το οτιδήποτε ....(τροφή...αντιχλωριο)θα πρέπει να γίνονται βάση το τι μας στοιχίζει το ενυδρειο μασανα εξάμηνο ....ανα χρόνο και απο εκει θα πρει να δούμε απο πιο επαγγελατια του είδους μας συμφέρει να αγοράζουμε .....
Απλά και μόνο για την ιστορία......όταν ο υπάλληλος δεν έχει τα κέφια του μπορει να σε καταστρέψει έχω μαγαζί με προσωπικό και ξέρω ....
Θα μου πείτε τι κάνει το αφεντικό......;!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-09-11, 23:18
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι,αλλα με τα λεφτα που του εχουνε σκασει οι χομπιστες τοσο καιρο(και που τους εχει και χ...νους οταν κατι παει στραβα
Πραγματικα, αυτο εισεπραξα και εγω σε προβληματικο προιον που ειχα παρει (θερμοστατη, γνωστης μαρκας) και για να μου το αντικαταστησουνε μου εβγαλαν την πιστη, ενω ειχαν και αλλο ετοιμοπαραδοτο εκεινη τη στιγμη. Με φωνες καταληξαμε στο να γινει η αλλαγη τελικα. Και γενικα, οι πωλητες που εξυπηρετουν, μου βγαζουν οτι κανουν αγγαρια (εκτος 1-2 ατομων).
-------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=Vr3qXsXp8cM

Moλις το βρηκα τυχαια στο youtube...

Υπαρχουν βακτηρια που βαζουμε λεει και μετα απο μια ωρα ειναι ετοιμο το ενυδρειο να δεχτει τα πρωτα ψαρια....κλασσικα....Διευθυντης του waterinn...

Θα μου πεις, εδω μερικα σκευασματα οντως γραφουν βαζεις τα πρωτα ψαρια την ιδια μερα, δεν θα το πει ο ανθρωπος αυτος? Με το δικιο του κιολας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 11-09-11 στις 23:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-09-11, 23:42
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Ειστε απλα απαραδεκτοι...καθεστε και κραζεται το μαγαζι?Στη τελικη αν δεν σας αρεσει να μη ξαναπατησετε και οχι να καθεστε να λετε τετοια πραγματα.Οσο για τα σκευασματα που λες φιλε μου υπαρχουν.Πολλα υγρα βακτηρια το γραφουν και αν δεν τα πιστευεις δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις,το εχουν δοκιμασει πολλοι και δουλευει μια χαρα
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-09-11, 23:50
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειστε απλα απαραδεκτοι...καθεστε και κραζεται το μαγαζι?Στη τελικη αν δεν σας αρεσει να μη ξαναπατησετε και οχι να καθεστε να λετε τετοια πραγματα.Οσο για τα σκευασματα που λες φιλε μου υπαρχουν.Πολλα υγρα βακτηρια το γραφουν και αν δεν τα πιστευεις δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις,το εχουν δοκιμασει πολλοι και δουλευει μια χαρα
Εχεις δικιο οτι δεν ειναι σωστο το κραξημο και οπως βλεπεις αναφερω οτι πολλα σκευασματα αναγραφουν οτι μπορεις σχεδον αμεσα να ριξεις τα πρωτα ψαρια μεσα (πχ. sera bio nitrivec). Απο εκει και περα, δεν εκραξα κανενα μαγαζι λεγοντας το τι μου συνεβει, (ισως να φαινεται κατι τετοιο, αλλα απλα διχνω την απογοητευση μου προς το μαγαζι, και φυσικα δεν ξανααγορασα απο εκει.) απλα ειπα την εμπειρια που ειχα. Και οτι το λεει ο ανθρωπος δεν τον κραζω οπως βλεπεις αλλα τον δικαιολογω λογω του οτι το λενε και πολλα σκευασματα τετοια. Οσο για το να το δοκιμασω, το εχει δοκιμασει φιλος μου ακριβως με τις οδηγιες το προιον της sera που λεω πιο πανω και το αποτελεσμα ειναι να εχει κανονικα αμμωνια. Πιστευω και γνωμη μου ειναι, οτι δεν μπορουν να φτασουν το μπολι ολα αυτα τα σκευασματα,( δεν εχω χρησιμοποιησει μπολι ποτε, αλλα εχω διαβασει πολλα θεματα και αρθρα) που το μπολι ειναι αυτο που στην ουρια το παιρνεις και βαζεις αμεσα εναν μικρο αριθμο ψαριων ή καποιο ψαρι αν θα εχεις μεγαλα ψαρια στο ενυδρειο κλπ.

Τελος και εγω με βακτηρια εμποριου εστρωσα το ενυδρειο μου, ριχνοντας τροφη καθημερινα για την παραγωγη αμμωνιας και εκανε να στρωσει 30 ημερες ακριβως. Τα βακτηρια που χρησιμοποιησα ηταν της microbe lift το nite out 2 και το balancer.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-09-11, 23:53
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

απτη στιγμη που ανοιξε το θεμα μπορει οποιος θελει να πει την αποψη του με βαση την εμπειρια του.το απαραδεκτοι το αφηνω ασχολιαστο.
πεστο στο παληκαρι που ετρεχε να δει που θα βαλει τα ψαρια του...

τα υγρα που λενε οτι στρωνουνε το ενυδρειο αμεσως δεν ξερω αν τα εμπιστευεσαι εσυ αλλα εγω προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι.το ιδιο και πολλοι αλλοι και εδω μεσα και σε αλλα φορουμ του εξωτερικου που εχω διαβασει.επισης φιλος μου που χρησιμοποιησε παρομοιο ζουμι ειχε θανατους στη δευτερη βδομαδα,πραγμα που σημαινει οτι δεν λειτουργησε.δεν ξερω αν ετυχε η οχι αλλα εγω σιγουρα δεν θα ρισκαρα τη χρηση τους.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-09-11, 23:58
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Φιλε δεν ειπα οτι εσυ αποκληστικα κραζεις το μαγαζι αλλα οι αλλοι πιο πανω αυτο εκαναν και οπως ειπα στην τελικα αν δεν σου κανει το μαγαζι δεν ξαναπας.Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να καθεσαι να το κραζεις(παλι δεν μιλαω για σενα προσωπικα)
Οσο για τα σκευασματα νομιζω οτι γενικα τα εχετε παρεξηγισει.Μια χαρα δουλεια κανουν και αυτα που λενε να βαλεις ψαρι δεν λενε να πλακωθεις και να βαλεις ολα τα ψαρια λενε εναν μικρο αριθμο και πολλοι που τα δοκιμασαν ειχαν επιτυχια.Το μπολι θεωρω οτι ειναι καλο αν εχεις αστρωτο ενυδρειο και εχεις ψαρια μεσα και θες αμεσα λυση.Επεισης εχουν αναφερθει περιστατικα που και το μπολι δεν επιασε
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
απτη στιγμη που ανοιξε το θεμα μπορει οποιος θελει να πει την αποψη του με βαση την εμπειρια του.το απαραδεκτοι το αφηνω ασχολιαστο.
πεστο στο παληκαρι που ετρεχε να δει που θα βαλει τα ψαρια του...
Φιλαρακο μου αν πας αδιαβαστος αυτα παθαινεις παντου...οπωτε μη μου λες τι επαθε ο αλλος..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rastafarian : 11-09-11 στις 23:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-09-11, 00:08
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κατσε τωρα μην τρελαθουμε,ανοιγει ενα θεμα εδω και ρωταει ο ανθρωπος για ενα καταστημα.να μην πουμε την αποψη μας?
η εμπειρια μου αυτη ητανε με το συγκεκριμενο καταστημα.
αν καποιος ειναι ευχαριστημενος ας το γραψει δε λεει κανεις οχι.

γιατι πρεπει να με απασχολησει το αν θα χασει δουλεια ο τυπος απτη στιγμη που πηγα και δε μου φερθηκανε σωστα δεν καταλαβα?εμενα με ρωτησανε αν μπορουσα να ξαναπαω την επομενη?
επειδη δηλαδη ειχα κατι ασχημο να πω τι να κανω να μην το πω?η να το ζαχαρωσω? εμενα οτι μου ειπανε δε μου το ειπανε ζαχαρωμενο,ξερο μου το ειπανε.τους ειπα λοιπον κιεγω ενα γεια ξερο και σηκωθηκα κιεφυγα. κιας ειχα παει και για φυτα και αλλα πραγματα.εφοσον δε θελανε το 100αρι που θα εσκαγα εφυγα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε δεν ειπα οτι εσυ αποκληστικα κραζεις το μαγαζι αλλα οι αλλοι πιο πανω αυτο εκαναν και οπως ειπα στην τελικα αν δεν σου κανει το μαγαζι δεν ξαναπας.Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να καθεσαι να το κραζεις(παλι δεν μιλαω για σενα προσωπικα)
Οσο για τα σκευασματα νομιζω οτι γενικα τα εχετε παρεξηγισει.Μια χαρα δουλεια κανουν και αυτα που λενε να βαλεις ψαρι δεν λενε να πλακωθεις και να βαλεις ολα τα ψαρια λενε εναν μικρο αριθμο και πολλοι που τα δοκιμασαν ειχαν επιτυχια.Το μπολι θεωρω οτι ειναι καλο αν εχεις αστρωτο ενυδρειο και εχεις ψαρια μεσα και θες αμεσα λυση.Επεισης εχουν αναφερθει περιστατικα που και το μπολι δεν επιασε
-------------------------


Φιλαρακο μου αν πας αδιαβαστος αυτα παθαινεις παντου...οπωτε μη μου λες τι επαθε ο αλλος..
δεν ξερω σε ποιον αναφερεσαι ουτε με απασχολει.δεν πηγε κανεις αδιαβαστος.ολοι διαβασμενοι ημασταν εκεινη τη μερα

και κατι αλλο,η συζητηση που γινεται εδω ειτε ειναι θετικη για εναν επαγγελματια ειτε αρνητικη γινεται γιατι ο εκαστοτε επαγγελματιας-οποιος κιαν ειναι αυτος-δινει το δικαιωμα να γινει.υπαρχουνε καταστηματα που ειναι αψογα!οσον αφορα την εξυπηρετηση και τη φιλικοτητα(δε μιλαω για το αν σου λενε μπαρουφες η οχι)αλλα η εξυπηρετηση ειναι αψογη.και σε αλλα θεματα μου το εχω γραψει.ο ωκεανος για παραδειγμα,που ψωνιζω συχνα γιατι ειναι κοντα μου, οταν νομιζα οτι εχω προβλημα με το ενυδρειο μου που εσταζε,το παληκαρι εκει μου ειπε κατευθειαν,φερτο εδω και μην ανησυχεις,εχει εγγυηση. ε οταν σου πει ο αλλος ετσι οσες μ....κιες κιαν σου πουνε μετα για τα ψαρια θα πας και θα ξαναψωνισεις!και δεν ητανε το αφεντικο,ητανε υπαλληλος!
μπορει καποιος αλλος εδω μεσα να εχει ασχημη εμπειρια απτο καταστημα,δεν πρεπει να την πει?κιαν την μοιραστει εδω πρεπει εγω να του πω οτι ειναι απαραδεκτος επειδη εγω ειχα καλη εμπειρια?

αυτα.ο καθενας εχει δικαιωμα να κρινει και να πει τη γνωμη του.τωρα γιατι εσυ θιχτηκες τοσο πολυ,εσυ το ξερεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 12-09-11 στις 00:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-09-11, 00:11
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Σε αυτο το φορουμ μας ενδιαφερει ολους η οσο γινεται καλυτερη "εξυπηρετηση" μας απο τα καταστηματα (και σαν συμπεριφορα και οσο αφορα τις τιμες!)
Δε βλεπω να κραζεται καποιος ... απλα ολοι καταθετουν τις εμπειριες τους με σκοπο να προστατευσουν - προειδοποιησουν για καποιο καταστημα! Δεν θεωρω την πραγματικοτητα ... κραξιμο!!
Ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του με μια επισκεψη στο καθε καταστημα!

Παράθεση:
αν δεν σου κανει το μαγαζι δεν ξαναπας.Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να καθεσαι να το κραζεις
Για το θεμα - κραξιμο απαντησα ηδη .. Για μενα το σωστο ειναι να λεγονται ολα χωρις λογοκρισια για τη προστασια ολων των μελων του ... χωρις να υπαρχουν δεσμευσεις ... (αρκει να γινεται με κοσμιο τροπο)
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 12-09-11, 02:30
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

δεν ξερω για ποιο λογο προσβαλεσαι τοσο για τα γραφομενα(?) αλλα οπως ο επαγγελματιας θελει την πελατεια του ετσι και ο πελατης θελει σωστη εξυπηρετηση,τιμες,ευγενεια και ολα τα συναφη

δεν γινεται να παιρνεις την ντοματα,το ψυγειο,το κρεβατι,το ενυδρειο σε διαφορετικη τιμη οταν ειναι το ιδιο προιον.
Φυσικα ετσι οπως εχουν θεσπιστει οι νομοι ο καθενας βαζει οτι τιμες θελει και εξυπηρετει οπως θελει

προφανως επειδη εγω ψωνισα απο το συγκεκριμενο μαγαζι και επειδη θεωρω οτι την πατησα για τους λογους που ανεφερα (τιμες κυριως) το λεω για να μαθαινουν και οι αλλοι τι ακριβως παιζει

τα φορουμ κυριως γι αυτο φτιαχνηκαν.μαθαινουμε δικτυακα πληροφοριες ανταλλασοντας αποψεις και το συγκεκριμενο εφοσων ειναι ενυδρειακο θα γινουν αναφορες σε οτι συνεπαγεται ακομα και για τα μαγαζια.

Οπως εσυ το θεωρεις δυσφυμιση μπορει να μπει ενα μελος να γραψει τα καλυτερα οποτε αμεσα γυρναει σε διαφημιση.στο χερι του εκαστοτε μαγαζιου νομιζω ειναι

το eheim το 2215 το αγορασα 100 ευρω φουλ εξτρα με υλικα και βανακια οταν το WATER INN το ειχε στην ιδια τιμη χωρις αυτα
τις tetra τροφες τις βρηκα στη μιση τιμη.και δεν μιλαω για ιντερνετικα μαγαζια που εχει ακομα καλυτερα τιμες

αυτα απο μενα και φυσικα καλοπροαιρετα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-09-11, 03:28
Το avatar του χρήστη akis7
akis7 Ο χρήστης akis7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και γενικα, οι πωλητες που εξυπηρετουν, μου βγαζουν οτι κανουν αγγαρια (εκτος 1-2 ατομων).
Θα πω κ γω τη δικη μου εμπειρια και θα συμφωνησω απολυτα με την παραπανω αποψη οπως επισης θεωρω οτι δεν τιθεται απο κανεναν θεμα για τις τιμες που οντως ειναι ανεβασμενες σε συγκριση με αλλα μαγαζια.
Απλα απο τα μαγαζια που εχω γυρισει νομιζω οτι το συγκεκριμενο εχει τη μεγαλυτερη ποικιλια σε φυτα και ψαρια κ ισως κ σε καποια προιοντα.

Θα συμφωνησω κ γω κ θα πω οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος με το συγκεκριμενο καταστημα αλλα νομιζω οτι ειναι μαγκια του και καλα κανει και εχει τις τιμες που εχει αφου πουλαει και υπαρχει ατελειωτος κοσμος ανενημερωτος ως προς το χομπυ κ πιστευουν οτι τους πουνε χωρις να το ψαξουν κ αυτοι με τη σειρα τους καλα να παθουν.
Επηχειρηματιας ειναι κ λογικο ειναι να θελει να βγαλει οσο πιο πολλα μπορει.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-09-11, 06:39
Το avatar του χρήστη aquatropic
aquatropic Ο χρήστης aquatropic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-07-2011
Περιοχή: Αθήνα-Μεταμόρφοση
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Ωραίο θέμα ανοίξατε . Στο συγκεκριμένο μαγαζί έχω ψωνίσει τα περισσότερα προϊόντα, είναι διαπιστωμένο ότι είναι ακριβούτσικα, αλά πληρώνεις της παραπάνω ειδικευμένες εταιρίες κάποιον προϊόντων και πληροφορίες χρήσιμες που άλλα μαγαζιά δεν γνωρίζουν τα στοιχειώδες.
Λόγο της κρίσης δεν φέρνου μεγάλες ποσότητες από τα προϊόντα τους και δεν βρίσκεις τον τελευταίο καιρώ πολλά χρήσιμα αναλώσιμα. Έχω τύχει να πάω και να μην βρω και δυο και τρεις φορές για κάτι συγκεκριμένο.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-09-11, 08:42
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Επιδη ειμαι επαγγελματιας,και ξερω πολυ καλα τι σημαινει την σημερον ημερα να κρτας μαγαζι ανοιχτο,θεωρω μεγαλη ανευθηνοτητα να διασυρετε ενα μαγαζι μεσα σε ενα φορουμ,που ειναι σχετικο με το επαγγελμα που κανει αυτος ο επαγγελματιας (εγω δεν τον ξερω)Γιαυτο και τα ebay ειναι τα φθηνοτερα μαγαζια που υπαρχουν,τα οποια μπορει και να ειναι στημενα και μεσα στο σπιτι τους.
Τα κοστη καθε μαγαζιου ειναι εντελως διαφορετικα ,και εξαρτονται απο παρα πολλους παραγοντες.Οποτε το ιδιο προοιον,ειναι λογικο να εχει διαφορετικες τιμες.(αλλη τιμη εχει η τσιπουρα ιχθυοκαλιεργιας στην ταβερνα της γειτονιας και αλλη στον Λαμπρο στην Βουλιαγμενη πανω στο κυμα ,και στην ξεκοκαλιζει κιολας)Αυτο ομως δεν ειναι κατι που μου δεινει το δικαιωμα,να βγω και να τον κατηγορησω δημοσια.
Εγω συνεργαζομαι επι χρονια με ενα μαγαζι,και δεν τον αλλαζω,και δεν ειναι απο τους φθηνοτερους,αλλα υπαρχει και η εμπιστοσινη.
Οποιος θελει παει οπου θελει.

Γιαυτο να ειμαστε παρα πολυ προσεκτικοι ,και καλο ειναι να τα αφησουμε στον αγωνα που κανουν και αυτοι,για να κρατηθουν ορθιοι.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 12-09-11, 09:05
Το avatar του χρήστη krispie
krispie Ο χρήστης krispie δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2011
Περιοχή: Αμπελόκηποι(Αθήνα)
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Και μην ξεχνάμε τις εκπτώσεις και προσφορές που κάνει ανά καιρούς...(ελπίζω και φέτος...)
όπως είπε και ο kixlidatos έχει κάνει μια επένδυση(και μεγάλη σίγουρα...) σε ένα μαγαζί που έχει μάλιστα περιορισμένο πελατολόγιο... Το κάθε προϊόν διαφέρει από θέμα τιμής από μαγαζί σε μαγαζί...
Εγώ πάντως θα συνεχίσω να ψωνίζω από το συγκεκριμένο μαγαζί(έτσι κι αλλιώς μια βόλτα από εκεί είναι μια μίνι "εκδρομή"...) αφού πάντα θα έχω ψάξει τι προϊόν θέλω και θα έχω κάνει μια έρευνα αγοράς στα υπόλοιπα μαγαζιά μέσω internet...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-09-11, 09:18
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Θα απαντησω και τελειωνει εδω για μενα αυτο το θεμα.
Απο αυτο το μαγαζι ψωνιζω 4 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ολα τα ζωντανα που πουλαει ειναι σε πολυ καλη κατασταση.Τα ψαρια ειναι ολα μια χαρα και τα φυτα ειναι γνωστης μαρκας,σε αψογη κατασταση και ολοζωντανα.Ναι ειναι λιγο τσιμπιμενες σε σχση με αλλα πετ σοπ αλλα τα αλλα πετ σοπ εχουν σε αθλια κατασταση τα ζωντανα.Τα φυτα ειναι χαλια και στα ενυδρεια υπαρχουν ψωφια ψαρια,για να μην μιλησουμε για τους μονομαχους σε σφηνοποτηρα ενω στο waterinn ειναι σε ενυδρειακια.Το οτι επεσες σε 1-2 ασχετους υπαλληλους δεν σημαινει οτι το μαγαζι ειναι αναξιοπιστο φιλε,πλεων κανες δεν δινει σωστες συμβουλες γιατι απλα θελουν ολοι να πουλησουν.Γι αυτο πας διαβασμενος και περνεις ακριβος αυτο που θελεις και τιποτα αλλο.Για σκεψου να εχεις ενα μαγαζι και να ερθω εγω να ψωνισω και να πεσω σε εναν υπαλληλο σου ασχετο η που να μην εχει ορεξη εκεινη την μερα,πιστευεις οτι ειναι σωστο μετα να βγω και να σε δυσφημιζω?Και στην τελικη ο φιλος ανοιξε το θεμα για να ρωτησει αν πρεπει να γραφτει στη σελιδα για να δει τιμες και αντι ν απαντησετε σ αυτο αρχισατε το κραξιμο.
Για μενα το θεμα τελειωσε!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-09-11, 09:29
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Κωστη απο περιεργεια μπηκα και ειδα το μαγαζι που κουβεντιαζουμε.

Με μια λεξη ειναι Καταπλυκτικο,τετοι μαγαζι απο οτι ξερω εγω δεν υπαρχει στην Ελλαδα,ο ανθρωπος εχει ριξει ποοοοοοολλα λεφτα.

Ειναι κριμα για ενα τετοιο μαγαζι να λεγονται αυτα τα πραγματα.

Οταν θα ανεβω επανω ,θα παω να το επισκεφτω σιγουρα
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-09-11, 09:39
Το avatar του χρήστη gianniwpopi
gianniwpopi Ο χρήστης gianniwpopi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2011
Περιοχή: μεταμορφωση
Μηνύματα: 1.214
Προεπιλογή

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι εχει περισσοτερα ψαρια..πολυ καλυτερα σε ποιοτητα, δεν εχει ψοφια μεσα καθολου και εχει και μεγαλυτερη ποικιλια στα φυτα και καλυτερη ποιοτητα.
απο αλλα πετσοπ.
ενταξει, ειναι λιγο ακριβο....
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-09-11, 09:40
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Κακα τα ψεμματα,αν και οι υπαλληλοι του στην πλειοψηφια τους δεν ειναι σωστα ενημερωμενοι,μιλαμε για ενα καταστημα το οποιο ειναι τα carrefour των ενυδρειων.Στελνει ψαρια παντου,εχει καθαρα ενυδρεια και φυτα γνωστης μαρκας.Γενικα το καταστημα νομιζω πως,απο πλευρα υποδομης,ειναι οτι καλυτερο.Εκει που πασχει ειναι στην ενημερωση των υπαλληλων του(αν και αυτο μπορει να ειναι και σκοπιμο),αφου ας μην ξεχναμε,ειναι καταστημα και πρεπει να πουλησει.Γι αυτο πας ενημερωμενος...
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 12-09-11, 09:42
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστη απο περιεργεια μπηκα και ειδα το μαγαζι που κουβεντιαζουμε.

Με μια λεξη ειναι Καταπλυκτικο,τετοι μαγαζι απο οτι ξερω εγω δεν υπαρχει στην Ελλαδα,ο ανθρωπος εχει ριξει ποοοοοοολλα λεφτα.

Ειναι κριμα για ενα τετοιο μαγαζι να λεγονται αυτα τα πραγματα.

Οταν θα ανεβω επανω ,θα παω να το επισκεφτω σιγουρα
Βασιλη το μαγαζι ειναι παρα πολυ ομορφο και εχει μεγαλη ποικηλια απο ζωντανα και επεισης τα κραταει και σε σωστες παραμετρους νερου οχι ολα σε νερακι βρυσης που θα δεις σε αλλα πετ σοπ.Το μαγαζι ειναι καθαρα ενυδρειακο και υπαρχουν μεσα υπαλληλοι που ειναι και χομπιστες και ξερουν 5-10 πραγματα,μπορει να μην ειναι ολοι αλλα υπαρχουν.Παλιοτερα ειχε περισσοτερη ποικηλια σε ζωντανα και καθε χρονο εχει και την δωροεπιταγη 50% αλλα και εκπτωσεις σε παρα πολλα πραγματα.Στελνει ζωντανα απ οτι ξερω σε ολη την Ελλαδα και τα πακεταρει πολυ σωστα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Black water giorgosp Γλυκό νερό - Γενικά 11 06-12-07 14:30
Water distillers deMetrIs Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 01-02-07 10:09
Water inn Venestus13 Ιστοσελίδες στο Internet 3 20-01-07 11:13
osmo-water-50 PascM Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 12 28-02-06 17:21
water mites? newfish Γλυκό νερό - Γενικά 0 14-12-02 19:11

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09930 seconds with 13 queries