Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 17-02-09, 12:58   #1
τρομος για διαρροή. Οχι ξανα...
ababapanos
Senior Member
Εγγραφή: 16-01-2004
Περιοχή: Κερκυρα
Μηνύματα: 425

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
ababapanos Ο χρήστης ababapanos δεν είναι συνδεδεμένος 17-02-09, 12:58
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Για σας. Για να μην τα πολυλογώ Είχα ένα 60 λίτρο που ειχε διαρροή από το κάτω μέρος μάλλον από την γωνία… έτσι και το σταμάτησα.Γιατι δεν μπορουσα να καταλαβω από πού χάνει και φοβόμουν μήπως σπάσει

Τώρα πάω σε νέο σπίτι και σκέπτομαι για 300 λίτρα… όμως και μόνο η ιδέα ότι μπορεί να μου ξανά συμβεί διαρροή σε ένα ενυδρείο τέτοιου μεγέθους με πιάνει τρόμος και μόνο που το σκέπτομαι. Με τις πιέσεις και το βάρος που ασκείτε στα τοιχώματα του ενυδρείου σε τοσα λιτρα
Εχει συμβεί ποτε να ακούσετε κάτι τέτοιο από φίλο η γνωστό? Υπάρχει κίνδυνος να σπάσει το ενυδρείο εν ωρα λειτουργιάς και να γίνει το σπίτι λίμνη?

Αν γίνεται πείτε μου μάρκες από ενυδρεία που να είναι πολύ ποιοτικές και να μην υπάρχει τέτοιος κίνδυνος.
Εμφανίσεις: 4074
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-02-09, 15:46
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Δεν ξέρω τι θα σου πουν άλλα μέλη, πάντως εγώ καλό κακού στην ασφάλεια του σπιτιού μου έβαλα και την κάλυψη "διαρροή, διάρρηξη ή υπερχείλιση εγκαταστάσεων". Ρώτησα την εταιρία συγκεκριμένα για ενυδρείο και μου είπε πως με καλύπτει....
Αχρείαστο να είναι.....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-02-09, 15:54
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

σε καμια εργοστασιακη μαρκα δεν υπαρχει αυτος ο κινδυνος εκτος αν γινει απο εηωτερικο παραγοντα καταλαθος(ξυσιμο σιλικονης χτυπημα ραγισμα) η στις πολυ σπανιες περιπτωσεις που μπορει να ναι ελατωματικο οποτε θα το καταλαβεις στο δοκιμαστικο γεμισμα

και ολα τα παραπανω συνηθως με τη μορφη δακρυσματος απο καποια κοληση να ¨σπασει¨ ετσι απλα ειναι αδυνατο
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-02-09, 12:33
ababapanos Ο χρήστης ababapanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2004
Περιοχή: Κερκυρα
Μηνύματα: 425
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ababapanos
Προεπιλογή

πειτε μου και καμια απο τις καλες μαρκες ...

επισης διαβασα σε καποια αλλα θεματα για ενυδρεια που εχοθν σφηνες, για επιπλεον ασφαλεια. ξερετε ποιες εταιριες εχουν? και για τα ποσα λιτρα χρειαζοντε?

ευχαρηστω πολυ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-02-09, 12:57
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Kαμια μαρκα δεν ειναι αξιοπιστη οσο ενα καλο φτιαχτο ενυδρειο απο εναν μαστορα....αυτη ειναι η γνωμη μου...Καμια εταιρια δεν βαζει κοντρες και δεσιματα.Δεν μπορω να βλεπω 300 λιτρα ενυδρεια με 8 χιλ τζαμια να πατανε πανω σε μελαμινες 12χιλ.Τρελαινομαι.
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-02-09, 13:02
Το avatar του χρήστη sarevock
sarevock Ο χρήστης sarevock δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Ξανθη
Μηνύματα: 227
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην sarevock
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nik25 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαμια μαρκα δεν ειναι αξιοπιστη οσο ενα καλο φτιαχτο ενυδρειο απο εναν μαστορα....αυτη ειναι η γνωμη μου...Καμια εταιρια δεν βαζει κοντρες και δεσιματα.Δεν μπορω να βλεπω 300 λιτρα ενυδρεια με 8 χιλ τζαμια να πατανε πανω σε μελαμινες 12χιλ.Τρελαινομαι.
+ 100000000000
__________________
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ

Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-02-09, 17:22
ababapanos Ο χρήστης ababapanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2004
Περιοχή: Κερκυρα
Μηνύματα: 425
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ababapanos
Προεπιλογή

δηλαδη σαν ποιο λετε? αναφερετε και εταιριες αν γινεται εμεις που δεν ξερουμε λεπτομεριες να ξερουμε... Παντως δεν μπορει 1-2 εταιριες να μην ξεχωριζουν ποιο πολυ ποιοτηκα απο καποιες ....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-02-09, 18:43
Το avatar του χρήστη kill_bill
kill_bill Ο χρήστης kill_bill δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2008
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή

Aκομα και οι σχετικα ανεβασμενες ποιοτικα εταιριες, χωρις κανονικες κοντρες τα δινουν και ναι, πατανε πανω σε μελαμινες 300-400 λιτρα. Χαθηκε λιγο στρατζαριστο... Καλυτερα λοιπον με τα λεφτα της ετοιμης βασης να φτιαχτει μια custom και ακομα καλυτερα custom ενυδρειο με τα ολα του, παραγγελια ή diy απο γνωστη.

Οχι οτι αν παρεις ενα (πχ) rio400 θα ανοιξει σαν τριανταφυλλο η δεν θα το κρατησει η βαση του, απλα κουβεντα να γινεται.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-02-09, 19:04
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

τα παραλετε παιδια η juwel πχ εχει 10αρι τζαμι και την πλαστικη κοντρα που κραταει μια χαρα στο ριο180 και δεν ειναι καν απο τις πολυ ακριβες μαρκες


ηθελα πολλα παραπανω για να φτιαξω ενα diy ιδιων χαρακτηριστικων

ετσι οπως τα γραφεται αμα ειμουνα αρχαριος θα καταλαβαινα οτι τα εργοστασιακα ειναι για πεταμα και εχουν κινδυνους νταξει μην τρελαθουμε μπορει μερικοι απο μας λογο τρελας να τους αρεσει η τελειοτητα και να χουν ποιο υψηλες απαιτησεις αλλα μεχρι και τα ενυδρεια του καρφουρ δεν εχουν παρουσιασει ποτε προβλημα στεγανοτητας διαροη η καταρευσης ακομα και σε σεισμο προτι εχει την ποιο αθλια βαση που παιζει εδω και χρονια
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-02-09, 20:01
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Εκτος απο Juwel που ειναι μια σχετικα καλη κατασταση, μπορεις παντα να ριξεις και καμμια ματια σε Mp (eheim) και Rena....
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 18-02-09, 20:31
Το avatar του χρήστη kill_bill
kill_bill Ο χρήστης kill_bill δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2008
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
τα παραλετε παιδια η juwel πχ εχει 10αρι τζαμι και την πλαστικη κοντρα που κραταει μια χαρα στο ριο180 και δεν ειναι καν απο τις πολυ ακριβες μαρκες


ηθελα πολλα παραπανω για να φτιαξω ενα diy ιδιων χαρακτηριστικων

ετσι οπως τα γραφεται αμα ειμουνα αρχαριος θα καταλαβαινα οτι τα εργοστασιακα ειναι για πεταμα και εχουν κινδυνους νταξει μην τρελαθουμε μπορει μερικοι απο μας λογο τρελας να τους αρεσει η τελειοτητα και να χουν ποιο υψηλες απαιτησεις αλλα μεχρι και τα ενυδρεια του καρφουρ δεν εχουν παρουσιασει ποτε προβλημα στεγανοτητας διαροη η καταρευσης ακομα και σε σεισμο προτι εχει την ποιο αθλια βαση που παιζει εδω και χρονια
Δεν ειπε κανεις το αντιθετο ουτε για την juwel με το rio180, ουτε για ολα τα εργοστασιακα ενυδρεια (ακομα και τα κινεζικα ), ουτε οτι δεν ειναι χρονια μελετημενα. Απλα θα μπορουσαν ανετα να ειναι πολυ καλυτερα για την τιμη που τα αγοραζουμε.

Το diy, παραπανω λεφτα απο την τιμη αγορας καινουργιου rio180+βαση (χωρις την τιμη του φωτιστικου ομως), δεν θα σου κοστιζε. Στα ιδια επιπεδα κυμενεται η τιμη για γυαλα, βαση στραντζα και επενδυση, σιλικονες. Αρκει να μην πεσεις σε σφαχτη τζαμα και σιδερα γιατι ετσι μπορει να το πληρωσεις και διπλο. Χρειαζονται επισης εργαλεια, χρονος και γνωση του αντικειμενου.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-02-09, 21:15
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

προσωπικα το diy το βρισκω πρακτικο μονο αμα το κανεις γιατι γουσταρεις η για διαστασεις που δεν παιζουν στο εμποριο μεχρι 300-400 λιτρα αυτα απο κει και πανω που τα εργοστασιακα ξεφευγουν ειναι αλλο πραμα..


παλιοτερα θεωρουσα και για τα φυτεμενα και στα λιγα λιτρα πρακτικο το diy λογο μεγαλψν απαιτησεων σε φωτισμο αλλα τωρα που αρχιζουν ολα και βγαινουν σε t5 σιγα σιγα αλλαξα γνωμη

οταν η juwel σου βγαζει στα 180 μικτα λιτρα 90 watt φωτισμο σε t5 με extra ανακλαστηρες εισαι jet για το 80% των φυτων που παιζουν στην αγορα και ενα πολυ καλο ενυδρειο με 10αρι τζαμι full εξοπλισμο και μια πολυ σταθερη βαση και ολα αυτα με 280-300ευρω(χωρις τις διαφορες προσφορες δωροεπιταγες) δεν αξιζει καν να προσπαθησεις να την ανταγωνιστεις ασε που συνηθς τα εξοδα στο diy παντα τελικα σου προκυπτουν πολυ περισσοτερα αποτι υπολογιζες αρχικα
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-02-09, 21:24
Το avatar του χρήστη clarck
clarck Ο χρήστης clarck δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-11-2008
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 292
Προεπιλογή

Παντως οι βασεις που δινουν ειναι να απορεις πως κρατανε τοσο βαρος μονο με τις μελαμινες.
__________________
Στέφανος
www.infinityphoto.gr
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-02-09, 21:33
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

μπορει οι μελαμινες που δινουν να ειναι της κακιας ωρας (αν δεν προσεξεις μπορει να φουσκωσουν) ομως δεν υπαρχει θεμα στατικοτητας τους. Μη ειμαστε υπερβολικοι. Οσο καιρο τουλαχιστον ασχολουμε με τα ενυδρεια δεν μου εχει τυχει και ουτε εχω ακουσει να ανοιγει καποιο ενυδρειο juwel σε καποιον.....
Και πιστεψε με εχουν περασει πολλααααα Juwel απο τα χέρια μου.....
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-02-09, 21:35
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

-Εγω παντως σε πιστευω....
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-02-09, 21:38
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

οσο βασιζομαστε στην εμπειρια για την κατασκευη ενυδρειων η υπερβολη ειναι ο μονος τροπος να εχεις αποτελεσμα. τα αποτελεσματα ειναι πολλες φορες ακριβοτερα απο τα ενυδρεια του εμποριου αλλα και ασφαλεστερα.αυτο δε σημαινει ομως οτι ειναι και απαρετητο.δηλαδη αν εχεις αναγνωρισμενος κατασκευαστει (juwel) βγαζει ενυδρει με 8αρι τζαμι και εγω παω και βαλω 12 και κοντρς και λοιπα τοτε ειμαι πολυ πιο σιγουρος αλλα αυτο δεν ειναι λογικο και απαρετητο.επισης μια ακομα υπερβολη ειναι τελικα και η κοιλοδοκος. ποσταροντας και ψαχνοντας σε αμερικανικα φορουμ απο τα 100 ενυδρεια αντε τα 20 να εχουν σιδερενιες βασεις...
__________________
Βασίλης


Ομορφιες απο τη Σιφνο
η συζήτηση συνεχίζεται και αφού κλείσει ο υπολογιστής, είμαστεεδώ
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-02-09, 21:48
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Παράθεση:
-Εγω παντως σε πιστευω....
Λοιπον τα μετρησα.....11 και παω για 12ο τωρα.....
(μεσα σε 1 1/2 χρονο......)
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-02-09, 22:16
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

-....σε λιγο σε βλεπω μετοχο στη juwel
(Eγω "κολησα" στα 4,ενα Elite κι αλλα 7 καρφουρισια...)
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-02-09, 01:03
ababapanos Ο χρήστης ababapanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2004
Περιοχή: Κερκυρα
Μηνύματα: 425
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ababapanos
Προεπιλογή

εχω βρει ενα παρα πολυ ωραιο ενυδρειο αλλα με απαγορευτικη τιμη. 1200 ευρω περιπου. Ειναι το Red Sea, ΜΑΧ 250. ολλα τα λεφτα ειναι τπ καπακι του μαρεσει παρα πολυ ο μηχανισμος του και οπως λειτουργει. υπαρχει τετοιο καπακι σε RIO JUWEL? η καποιο αλλο ποιοτικο εως 600 ευρω?

δειτε το σε βιντεο αν θελετε για να καταλαβετε http://www.waterinn.eu/index.php?opt...=331&Itemid=49
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-02-09, 11:03
harilaos Ο χρήστης harilaos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2006
Περιοχή: -
Μηνύματα: 778
Προεπιλογή

Ο εξοπλισμός που φοράει αυτό το ενυδρείο εστιάζει σε ενυδρείο reef. Δεν νομίζω ότι είναι αυτό που ψάχνεις..
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 19-02-09, 11:08
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον τα μετρησα.....11 και παω για 12ο τωρα.....
(μεσα σε 1 1/2 χρονο......)
Ηλια εισαι το προτυπο μας...το ειδωλο του ακουαριστα , εσυ μας οδηγεις
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-02-09, 16:28
mixalis24 Ο χρήστης mixalis24 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2009
Περιοχή: mykonos
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ababapanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σας. Για να μην τα πολυλογώ Είχα ένα 60 λίτρο που ειχε διαρροή από το κάτω μέρος μάλλον από την γωνία… έτσι και το σταμάτησα.Γιατι δεν μπορουσα να καταλαβω από πού χάνει και φοβόμουν μήπως σπάσει

Τώρα πάω σε νέο σπίτι και σκέπτομαι για 300 λίτρα… όμως και μόνο η ιδέα ότι μπορεί να μου ξανά συμβεί διαρροή σε ένα ενυδρείο τέτοιου μεγέθους με πιάνει τρόμος και μόνο που το σκέπτομαι. Με τις πιέσεις και το βάρος που ασκείτε στα τοιχώματα του ενυδρείου σε τοσα λιτρα
Εχει συμβεί ποτε να ακούσετε κάτι τέτοιο από φίλο η γνωστό? Υπάρχει κίνδυνος να σπάσει το ενυδρείο εν ωρα λειτουργιάς και να γίνει το σπίτι λίμνη?

Αν γίνεται πείτε μου μάρκες από ενυδρεία που να είναι πολύ ποιοτικές και να μην υπάρχει τέτοιος κίνδυνος.
καλησπερα. τι ενυδρειο ειναι το 60 λιτρο ?γιατι εαν ειναι αυτο που νομiζω κι εφοσον δεν εχεις βρει ακομη τη διαρροη του, μαλλον δεν εχεις διαρροη.... την εχω πατησει κι εγω με ενα juwel που νομιζα οτι εχανε απο καποια γωνια το περασα ολο εσωτερικα με σιλικονη και τελικα δεν εκανα τιποτα γιατι μετα απο μερικες ημερες ξανα τα ιδια ,τελικα διαπιστωσα οτι το νερο που ετρεχε ηταν μεσα στο εξωτερικο πλαισιο του ενυδρειου ...γελειο ε? τωρα εαν βασταει η τσεπη σου aguatlantis (www.aguatlantis.com)
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-02-09, 17:49
ababapanos Ο χρήστης ababapanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2004
Περιοχή: Κερκυρα
Μηνύματα: 425
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ababapanos
Προεπιλογή

Θελω το καλυτερο ενυδρειο που μπορω να παρω μεχρι τα 600 ευρω... γυρω στα 240 λιτρα. Πιστευω αυτα τα λιτρα ειναι αρκετα για κιχλιδες η κανω λαθος?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-02-09, 19:08
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

για τι κιχλιδες ? Αν εννοεις mbuna malawi δεν μπορω να πω οτι ειναι και πολλα.......
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-02-09, 03:21
mixalis24 Ο χρήστης mixalis24 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-01-2009
Περιοχή: mykonos
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ababapanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω το καλυτερο ενυδρειο που μπορω να παρω μεχρι τα 600 ευρω... γυρω στα 240 λιτρα. Πιστευω αυτα τα λιτρα ειναι αρκετα για κιχλιδες η κανω λαθος?
θα πρεπει να ξερεις οτι ο βυθος που θελει ενα ενυδρειο με κιχλιδες εχει να κανει με πολες πετρες, απο τα 240 λιτρα θα χασεις αρκετο νερο, τι κιχλιδες θες? και με τι μοναδα?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Διαρροή!!Help johnny6580 Γλυκό νερό - Γενικά 14 22-10-08 12:54
Διαρροή ρεύματος chemical mac Γλυκό νερό - Γενικά 25 14-05-08 16:23
Διαρροή; ψαρια και ψαρια Γλυκό νερό - Γενικά 14 12-09-07 18:11
HELP διαρροή Fluval 104 xsilliga Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 6 01-09-04 23:05
Διαρροή giannis1976 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 2 06-02-04 11:20

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07633 seconds with 13 queries