Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Κεντρική Αμερική > Κιχλίδες Κ. Αμερικής

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 18-02-13, 00:32
Το avatar του χρήστη ni_kh
ni_kh Ο χρήστης ni_kh δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2013
Περιοχή: eleysina
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Εγω παιδια πριν την γεννα στον ενυδρειο μου ειχα δισκο pleco και convict...ξερω θα μου πειτε οτι ηταν λαθος..αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειδα να ορμαει καποιο στο αλλο!το pleco ηταν μεγαλο σχετικα..περιπου 15 εκ.Το μονο που ειδα ειναι οτι οταν εδωσα τα ψαρια και εμεινε το pleco μεσα με τα convict και τα μωρα,ο αρσενικος τον τσακισε στα τσιμπηματα και επειδη φοβηθηκα οτι θα τον σκοτωσει τον εβγαλα αμεσως και τον πηγα και αυτον μαζι με τα αλλα.Οσο για το pleco και τον καθαρισμο του ενυδρειου (παντα μιλαω με την εμπειρια στο δικο μου ενυδρειο) εγω εβλεπα να καθαριζει και ποτε δεν ειχα καθαρισει αλγη γιατι οπως και να το κανουμε δεν ειναι ωραιο να φενεται ετσι το ενυδρειο οσο και να λεει ο φιλος μας οτι δεν ειναι βρωμια!!!τβρα που δεν εχω γλυφτη μεσα και δεν μπορω να κανω το σωστο καθαρισμα με σκουπα λογο των μικρων το ενυδρειο μου ειναι χαλια!!!επιβαρυνεται και με την συχνη τροφη (4 φορες την ημερα) και ας τα να πανε.Εχω σκοπο να βαλω ξανα το διαχωριστικο στο ενυδρειο αναγκαστηκα ωστε να χωρισω το ζευγαρι μην προλαβουν να κανουν γεννα.Μολις μεγαλωσουν τα μικρα και αναγκαστηκα τα δωσω γιατι απο οσο καταλαβα δεν θα σταματησουν οι γεννες...θα σας συμβουλευτω για το τι ψαρια να βαλω μεσα!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
convict+convict white =? papanikos Κιχλίδες Κ. Αμερικής 12 05-04-11 23:45
convict??? rawnerve Αναγνωρίσεις ειδών 5 11-03-11 22:23
Hypancistrus zebra (zebra pleco) lo46 scissorhands Γατόψαρα Ν. Αμερικής 13 07-03-05 12:01
Μπορουμε να βρουμε ενα Hypancistrus zebra?(com. Zebra Pleco) mikenuke Γατόψαρα Ν. Αμερικής 14 25-09-03 23:38

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,02910 seconds with 15 queries