Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Ιστοσελίδες στο Internet

Ιστοσελίδες στο Internet Χρήσιμα links για το χόμπυ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-06-10, 12:27
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή Προγραμμα ευρεσης λιτρων και συγκατοικων

καπου υπηρχε ενα πολυ καλο site με μεγαλη database,
εβαζες διαστασεις λιτρων και τα φιλτρα σου και σου ελεγε αν πρεπει η αν δεν πρεπει να βαλεις το ψαρι που επελεξες και γιατι...

την εχω χασει ομως τη σελιδα...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-06-10, 12:35
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
καπου υπηρχε ενα πολυ καλο site με μεγαλη database,
εβαζες διαστασεις λιτρων και τα φιλτρα σου και σου ελεγε αν πρεπει η αν δεν πρεπει να βαλεις το ψαρι που επελεξες και γιατι...

την εχω χασει ομως τη σελιδα...
Δεν λενε και πολλα αυτοι οι on line υπολογιστες λιτρων και αλλων!! Συνηθως στηριζονται στα cm του ψαριου (μπορει και σε τελικο μεγεθος) και κανουν πολλαπλασιασμο με 1-2-3 λιτρα τα cm που εχουν στο αρχειο τους!! Βγαινουν λαθος συμπερασματα και δεν λαμβανονται υποψη πολλα οπως π.χ. αν ειναι κοπαδοψαρα κ.λ.π. κ.λ.π. ... Σαν προγραμμα οποιος γνωριζει θα ειχε αμετρητα nested if που πρακτικα ειναι αδυνατο να δημιουργηθει ενα τετοιο προγραμμα!! Μονο που το σκεφτομαι ... χρειαζονται χρονια να γινει κατι τετοιο σωστα! Γιατι εκτος των λιτρων ειναι και οι διαστασεις του ενυδρειου και αλλα πολλααααα!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-06-10, 12:39
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν λενε και πολλα αυτοι οι on line υπολογιστες!! Συνηθως στηριζονται στα cm του ψαριου (μπορει και σε τελικο μεγεθος) και κανουν πολλαπλασιασμο με 1- λιτρα τα cm που εχουν στο αρχειο τους!! Βγαινουν λαθος συμπερασματα και δεν λαμβανονται υποψη πολλα οπως π.χ. αν ειναι κοπαδοψαρα κ.λ.π. κ.λ.π. ... Σαν προγραμμα οποιος γνωριζει θα ειχε αμετρητα nested if που πρακτικα ειναι αδυνατο να δημιουργηθει ενα τετοιο προγραμμα!!

κι ομως υπηρχε φιλε...
σου ελεγε σε τι ph kai gh ζει το καθε ψαρι και συγκρινε τις επιλογες σου λεγοντας πως δεν ταιριαζουν για ολους τους λογους που αναφερουμε εμεις
ακομα και τις αναλογιες αρσενικων θηλυκων ελεγε η απαγορευε συνδυασμους λογω επιθετικοτητας...

εχω ξενερωσει παρα πολυ που δεν το βρισκω...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-06-10, 12:42
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
κι ομως υπηρχε φιλε...
σου ελεγε σε τι ph kai gh ζει το καθε ψαρι και συγκρινε τις επιλογες σου λεγοντας πως δεν ταιριαζουν για ολους τους λογους που αναφερουμε εμεις
ακομα και τις αναλογιες αρσενικων θηλυκων ελεγε η απαγορευε συνδυασμους λογω επιθετικοτητας...

εχω ξενερωσει παρα πολυ που δεν το βρισκω...
Δοκιμασε το αν το βρεις ... με ενα παγκασιους και θα δεις οτι πρακτικα ειναι λαθος ο προγραμματισμος του! Τα λιτρα που θα βγαλει με οποιο συνδιασμο διαστασεων και να θεωρησεις οτι θα εχει το ενυδρειο απλα δε θα το χωραει -το ιδιο το ψαρι!! (μπορει να χωραει το κεφαλι του η διαγωνια!)
Και ζευγαρι δισκων μονο του να εχεις μπορει να σκοτωσει το ταιρι του! ... Πως να το περασεις σε προγραμμα αυτο?? Εμφανιζοντας alert??
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-06-10, 12:56
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Δοκιμασε το αν το βρεις ... με ενα παγκασιους και θα δεις οτι πρακτικα ειναι λαθος ο προγραμματισμος του! Τα λιτρα που θα βγαλει με οποιο συνδιασμο διαστασεων και να θεωρησεις οτι θα εχει το ενυδρειο απλα δε θα το χωραει -το ιδιο το ψαρι!! (μπορει να χωραει το κεφαλι του η διαγωνια!)
Και ζευγαρι δισκων μονο του να εχεις μπορει να σκοτωσει το ταιρι του! ... Πως να το περασεις σε προγραμμα αυτο?? Εμφανιζοντας alert??
ρε τζωρτζ μην εισαι τοσο ισχυρογνωμων..
το αν θα σκοτωσει ο αρσενικος τη θυληκια κατα την αναπαραγωγη η ετσι επειδη του ηρθε δεν το ξερεις ουτε εσυ ο ιδιος...ειναι επιχειρημα αυτο για να διαγραψεις μια δουλεια καποιων ανθρωπων για πολλα χρονια?

εδω μιλαμε για μια πολυ καλα δουλεμενη database με τα βασικα χαρακτηριστικα εκατονταδων τροπικων ψαριων δηλαδη ph-gh-kh-θερμοκρασια-φιλτρανση-κοπαδι η μοναχικοτητα-αναλογια αρσενικων-θυληκων-επιθετικοτητα και οτι αλλο μπορει να ξεχναω...

επειδη εχει πει ο Κ. Τολης δεν ειναι καλες αυτες οι λιστες ΝΑΑΑΑΑΑΑ ενα Χ στις λιστες κατευθειαν χωρις να ξερεις για τι πραγμα μιλαω...

ε οχι δεν παει ετσι...

να γιατι καποτε μιλαγα για δογματισμο...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-06-10, 13:26
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Μωρε μαχαιρια πιστολια μπαζουκας οτι να ναι δε πειραζει!!! Ειναι σαν να γραψουμε ενα αρθρο οτι δε πρεπει να καπνιζουμε ... Ειναι λογικο καποιοι καπνιστες να αντιδρασουν και να πουν οτι ο παππους τους ηταν φουγαρο και πεθανε στα 105 ... αλλοι θα το αποδεχτουν ... οι εμποροι τσιγαρων θα διαμαρτυρηθουν μη τους κοπουν οι πωλησεις ... οι μη καπνιζοντες θα λενε τα δικα τους και θα γινει ενας αχταρμας!
Προσωπικα δε με ενδιαφερει τιποτα αλλο απο την αληθεια και θα πρεπει να την ξερουμε ολοι ωστε να αποφασισει ο καθενας τι θελει να κανει και να τα βαλει στη δικη του "ζυγαρια" ....
Α ... ξεχασα οτι αν εξαντληθουν τα επιχειρηματα μιας πλευρας ... τοτε "χτυπαμε" (σαν γνησιοι Ελληνες) την αξιοπιστια των προσωπων της αλλης πλευρας και εκει ξεφευγει ... το ολο πραγμα!
Και ομως εμενα με εχει συμβουλεψει γιατρος που ο ιδιος καπνιζει να το κοψω ... η ευκολη λυση ειναι να του πω οτι επειδη καπνιζεις ο ιδιος δεν εχει καθολου βαρος η γνωμη σου περι σωστου η λαθους! Η δυσκολη ειναι να κατσεις να ακουσεις ... να ψαξεις ... να ενημερωθεις! Αν εισαι κολλημενος σε αποψεις χωρις να ακους τους αλλους τοτε κακο κανεις στον εαυτο σου και σε οτι επηρεαζεις ο ιδιος ... στη περιπτωση μας στα ψαρια που εχουμε!

Ποτε δε μιλαω με δεκανικι τις αποψεις αλλων!! Τα εχω δοκιμασει ο ιδιος και τα εχω δει στη πραξη ... οπως σχεδον παντα πρακτικα τα βλεπω ολα οι θεωριες δε μου αρεσουν!! Επειδη εχω γνωση προγραμματισμου ... ειναι πρακτικα αδυνατο ενα τετοιο προγραμμα! Παντα θα εχει σφαλματα ... και αυτο το εχω δει πρακτικα δε μιλαω με θεωριες!!
κι εγω εχω γνωσεις προγραμματισμου και το δοκιμασα το συγκεκριμενο προγραμμα και ητανε πολυ πιο κατατοπιστικο απο τις αποψεις των περισσοτερων. και safe start δοκιμασα και ειχε γ@μω τα αποτελεσματα...δεχομαι τις εμπειριες σου, αλλα δεξου κι εσυ των αλλων..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-06-10, 13:33
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγω εχω γνωσεις προγραμματισμου και το δοκιμασα το συγκεκριμενο προγραμμα και ητανε πολυ πιο κατατοπιστικο απο τις αποψεις των περισσοτερων. και safe start δοκιμασα και ειχε γ@μω τα αποτελεσματα...δεχομαι τις εμπειριες σου, αλλα δεξου κι εσυ των αλλων..
Παράθεση:
επειδη εχει πει ο Κ. Τολης δεν ειναι καλες αυτες οι λιστες ΝΑΑΑΑΑΑΑ ενα Χ στις λιστες κατευθειαν χωρις να ξερεις για τι πραγμα μιλαω...
Ποτε δε μιλαω με δεκανικι τις αποψεις αλλων!! Τα εχω δοκιμασει ο ιδιος και τα εχω δει στη πραξη ... οπως σχεδον παντα πρακτικα τα βλεπω ολα οι θεωριες δε μου αρεσουν!! Επειδη εχω γνωση προγραμματισμου ... ειναι πρακτικα αδυνατο ενα τετοιο προγραμμα! Παντα θα εχει σφαλματα ... και αυτο το εχω δει πρακτικα δε μιλαω με θεωριες!!
Οπως σου ειπα παραπανω ... δε στηριζομαι σε εμπειριες - αποψεις αλλων ακομα και αυτες ειναι δικες σου η του Τολη η του Παπα ...
Οταν το δοκιμασω θα σου πω ... απλα σαν πρακτικος ανθρωπος .. θα πρεπει να το δοκιμασω για να σου πω .. δε μπορω να σου πω αν μου αρεσει η παπια Πεκινου γιατι δεν εχω φαει ποτε αλλα μπορω να σου πω οτι η παπια στο φουρνο ... δε μου αρεσει γιατι εχω φαει
Αντε βρες το ... οσα εχω δει εγω ειναι για τα μπαζα παντως ... πρακτικα

Οτι λεω ... συμβουλευω ... προτεινω ... προερχονται απο προσωπικη εμπειρια ...
Ακουω .. σκεφτομαι .. δοκιμαζω οτι θεωρω πιο σωστο .. και βλεπω τα αποτελεσματα .. και μονο τοτε μιλαω .. αλλιως δεν απαντω ...
Βιβλια, θεωριες, αξιωματα, κατευθυνσεις σε μενα δε πιανουν .. η επιστημη στηριζεται στο πειραμα! Αλλα ακομα και εκει τιποτα δεν ειναι απολυτο! Αν για μενα κατι δε λειτουργει σωστα ... απλα το αλλαζω και βρισκω αυτο που λειτουργει πιο καλα για μενα! Και επειδη ειμαι τελειομανης παντα θελω το καλυτερο αποτελεσμα ..
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 17-06-10 στις 15:01
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-06-10, 14:09
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

τελοσπαντων...
-------------------------
ρε φιλε σορυ κιολας αλλα εγω βλεπω αλλο πραγμα...

ξεκιναει η συζητηση με το να φτιαξουμε μια λιστα
λες οτι ειναι καλη ιδεα και ξεκινας εσυ για δισκους(ισως καποιος αλλος να ξεκινουσε για ζωοτοκα και παει λεγοντας) αναφερω πως μια πολυ καλη δουλεια που δεν την βρισκω τωρα εχει ηδη γινει με ολες τις απαραιτητες παραμετρους, αυτοακυρωνεσαι και βγαζεις και εμενα ασχετο με το να λες πως τετοια λιστα ειναι αδυνατο να φτιαχτει αλλα πριν λιγο θα την ξεκιναγαμε να την φτιαχναμε και μετα λες πως οτι εχεις δει μεχρι τωρα δεν σε καλυψε με τελευταιο ποστ μια ανευ λογου υπερασπιση του προφιλ σου...

με τρελανες πραγματικα σημερα ρεη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex : 17-06-10 στις 14:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-06-10, 14:14
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
τελοσπαντων...
-------------------------
ρε φιλε σορυ κιολας αλλα εγω βλεπω αλλο πραγμα...

ξεκιναει η συζητηση με το να φτιαξουμε μια λιστα
λες οτι ειναι καλη ιδεα και ξεκινας εσυ για δισκους(ισως καποιος αλλος να ξεκινουσε για ζωοτοκα και παει λεγοντας) αναφερω πως μια πολυ καλη δουλεια που δεν την βρισκω τωρα εχει ηδη γινει με ολες τις απαραιτητες παραμετρους, αυτοακυρωνεσαι και βγαζεις και εμενα ασχετο με το να λες πως τετοια λιστα ειναι αδυνατο να φτιαχτει αλλα πριν λιγο θα την ξεκιναγαμε να την φτιαχναμε και μετα λες πως οτι εχεις δει μεχρι τωρα δεν σε καλυψε με τελευταιο ποστ μια ανευ λογου υπερασπιση του προφιλ σου...

με τρελανες πραγματικα σημερα ρεη...
Νομιζω οτι ημουν σαφης ... προγραμμα που να βγαζει αποτελεσματα σωστα ειναι παρα πολυ δυσκολο εως ακατορθοτο ... να υπαρξει!! Αλλο ειναι σε μορφη αρθρου που μπορεις να προσθεσεις ολες τις παραμετρους ... Απλα ... δεν υπαρχει ακυρωση πουθενα!!

Δεν υπερασπιζομαι το προφιλ μου απλα απαντω σε αυτο:
Παράθεση:
επειδη εχει πει ο Κ. Τολης δεν ειναι καλες αυτες οι λιστες ΝΑΑΑΑΑΑΑ ενα Χ στις λιστες κατευθειαν χωρις να ξερεις για τι πραγμα μιλαω...

ε οχι δεν παει ετσι...

να γιατι καποτε μιλαγα για δογματισμο...
Μαλλον εχεις παρεξηγησει τον τροπο που λειτουργω και απλα το διευκρινιζω! Δε παιρνω κατευθυνσεις απο κανενα και λεω τις εμπειριες μου ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-06-10, 14:26
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω οτι ημουν σαφης ... προγραμμα που να βγαζει αποτελεσματα σωστα ειναι παρα πολυ δυσκολο εως ακατορθοτο ... να υπαρξει!! Αλλο ειναι σε μορφη αρθρου που μπορεις να προσθεσεις ολες τις παραμετρους ... Απλα ... δεν υπαρχει ακυρωση πουθενα!!

Δεν υπερασπιζομαι το προφιλ μου απλα απαντω σε αυτο:

Μαλλον εχεις παρεξηγησει τον τροπο που λειτουργω και απλα το διευκρινιζω!

φυσικα και σαρεσει να λες την τελευταια κουβεντα κι εμενα το ιδιο..
αν ο προγραμματισμος γινει σωστα και εχει μεγαλο φασμα παραμετρων (μια βαση ειναι αυτα που ηδη εχω αναφερει), τοτε το προγραμμα θα μπορουσε να εχει τα ιδια ακριβως αποτελεσματα...δεν ειναι και τοσο δυσκολο πια ενα προγραμμα με καμια δεκαρια φιλτρα..περισσοτερο η ερευνα με το στατους του καθε ψαριου ειναι η δυσκολια...μπορει να μην ειναι 100% σωστο οπως επισης και το αρθρο δεν θα ειναι 100% σωστο (αντε ξανα μια απτα ιδια) γιατι ο καθενας εχει τις εμπειριες του και τις διαφωνιες του, τουλαχιστον μεχρι να αποκτησουν φωνη τα ψαρια και να μας πει το καθε ψαρι ποσα λιτρα θελει...

ναι, η αληθεια ειναι πως μερικα γραφομενα τα βρισκω παρεξηγησιμα για να μην πω προσβλητικα...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-06-10, 14:56
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
φυσικα και σαρεσει να λες την τελευταια κουβεντα κι εμενα το ιδιο..
αν ο προγραμματισμος γινει σωστα και εχει μεγαλο φασμα παραμετρων (μια βαση ειναι αυτα που ηδη εχω αναφερει), τοτε το προγραμμα θα μπορουσε να εχει τα ιδια ακριβως αποτελεσματα...δεν ειναι και τοσο δυσκολο πια ενα προγραμμα με καμια δεκαρια φιλτρα..περισσοτερο η ερευνα με το στατους του καθε ψαριου ειναι η δυσκολια...μπορει να μην ειναι 100% σωστο οπως επισης και το αρθρο δεν θα ειναι 100% σωστο (αντε ξανα μια απτα ιδια) γιατι ο καθενας εχει τις εμπειριες του και τις διαφωνιες του, τουλαχιστον μεχρι να αποκτησουν φωνη τα ψαρια και να μας πει το καθε ψαρι ποσα λιτρα θελει...

ναι, η αληθεια ειναι πως μερικα γραφομενα τα βρισκω παρεξηγησιμα για να μην πω προσβλητικα...
πφφφ και για αυτο απαντω ωστε να μην υπαρχουν εμβολιμα σημεια και ξαναγινουν τα ιδια!!
Ωστοσο ξερω με ποιον μιλαω και δεν εχω αμφιβολιες για τις προθεσεις σου απλα τα γερακια θα κανουν την εμφανιση τους πιανοντας καθε θολο σημειο για σαματα ... κατι που δε θα το επιτρεψω!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-06-10, 15:05
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Μετεφερα ολα τα ποστ σε νεα συζητηση .... γραψτε ολοι ελευθερα ... προσβλητικα σχολια και επιθεσεις προς οποιοδηποτε προειδοποιω θα σβηστουν ... με π.μ. ας τα βρει ο καθενας ξεχωριστα!!!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-06-10, 15:07
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετεφερα ολα τα ποστ σε νεα συζητηση .... γραψτε ολοι ελευθερα ... προσβλητικα σχολια και επιθεσεις προς οποιοδηποτε προειδοποιω θα σβηστουν ... με π.μ. ας τα βρει ο καθενας ξεχωριστα!!!!!

τι επιθεσεις προς οποιονδηποτε ρε, μονο οι δυο μας πλακωνομαστε μονοι μας...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-06-10, 15:10
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
τι επιθεσεις προς οποιονδηποτε ρε, μονο οι δυο μας πλακωνομαστε μονοι μας...
Περιμενε .... λιγακι μην εισαι ανυπομονος!!!

δε πλακωνομαστε ωρε!!! Αστα αυτα και βρες το προγραμμα μην ερθω και σου κλεισω το CO2 και γινει βιοτοπικο δισκων το φυτεμενο!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-06-10, 15:12
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιμενε .... λιγακι μην εισαι ανυπομονος!!!

δε πλακωνομαστε ωρε!!! Αστα αυτα και βρες το προγραμμα μην ερθω και σου κλεισω το CO2 και γινει βιοτοπικο δισκων το φυτεμενο!!

ασε με μου την εχει δωσει απτο πρωι το ψαχνω...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-06-10, 15:31
Το avatar του χρήστη Blokatos
Blokatos Ο χρήστης Blokatos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2010
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

Πρέπει να παίζει ρόλο και η επιφάνεια του νερού, σωστά;
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-06-10, 15:32
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Αν λες αυτό:http://www.aqadvisor.com/ έχει πολλές ελλείψεις, αλλά το παλεύει. Αν λες κάποιο άλλο περιμένουμε να το βρεις!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-06-10, 15:35
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Blokatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρέπει να παίζει ρόλο και η επιφάνεια του νερού, σωστά;
Η επιφανεια παντα παιζει πολυ σημαντικο ρολο στη καλυτερη ανταλλαγη αεριων νερου και αερα!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-06-10, 09:49
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν λες αυτό:http://www.aqadvisor.com/ έχει πολλές ελλείψεις, αλλά το παλεύει. Αν λες κάποιο άλλο περιμένουμε να το βρεις!



αυτο λεω...
σαφως και εχει ελλειψεις αλλα βλεπω κανουνε συνεχεια updates, συμφωνοι πως μπορει να μην ειναι το τελειο προγραμμα, παρολαυτα πιστευω οτι κανει πολυ καλη δουλεια και δινει αρκετα κατατοπιστικες συμβουλες..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-06-10, 10:18
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Δεν αντιλέγω στο ότι είναι μια αξιόλογη προσπάθεια και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις οι συναγερμοί που πετάει είναι πολύ σωστοί. Απλά, με τα λίγα που ξέρω έβαλα λάθος συνδυασμούς να δω τι θα γίνει. Ε, το να θεωρεί π.χ. μια χαρά τα guppy με neon δε θέλει πολλές εκδόσεις για να διορθωθεί! Απλά νομίζω ότι άμα οι απαιτήσεις στη χημεία του νερού συναληθεύουν κάπου αυτόματα το βγάζει σωστό. Και κάποιος που έχει γνώσεις και όρεξη μπορεί να το ξετινάξει με τέτοιους συνδυασμούς! Στην επόμενη ανανέωση πάντως τα ξαναλέμε!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 18-06-10, 11:14
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αντιλέγω στο ότι είναι μια αξιόλογη προσπάθεια και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις οι συναγερμοί που πετάει είναι πολύ σωστοί. Απλά, με τα λίγα που ξέρω έβαλα λάθος συνδυασμούς να δω τι θα γίνει. Ε, το να θεωρεί π.χ. μια χαρά τα guppy με neon δε θέλει πολλές εκδόσεις για να διορθωθεί! Απλά νομίζω ότι άμα οι απαιτήσεις στη χημεία του νερού συναληθεύουν κάπου αυτόματα το βγάζει σωστό. Και κάποιος που έχει γνώσεις και όρεξη μπορεί να το ξετινάξει με τέτοιους συνδυασμούς! Στην επόμενη ανανέωση πάντως τα ξαναλέμε!

γκαπυ με νεον προσωπικα το θεωρω σωστο συνδυασμο και εχω σκοπο να το δοκιμασω συντομα...

Απο Τσαμη

Νεον
Φτάνουν σε μήκος τα 4 cm. Το pΗ πρέπει να είναι σε ουδέτερο επίπεδο, 6 - 7,2 και η σκληρότητα του νερού μέχρι 15 odGH

Γκαπυ
ΡΗ 5,5 μέχρι 8,5 και σκληρότητα μεταξύ 5 και 25 °dGH

θερμοκρασια οπως 24-25 και για τα δυο ειναι μια χαρα...

θες να μου εξηγησεις γιατι δεν πανε αυτα τα ψαρια μαζι?
σε αλλα sites του εξωτερικου το θεωρουνε ιδανικο συνδυασμο και μαλιστα πολυ διαδεδομενο, μονο στο gab θεωρειται απαγορευμενο οπως και ενα σωρο αλλοι συνδυασμοι που καποιος ειπε οχι και το καναμε ευαγγελιο...και απορω γιατι?

Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-06-10, 11:25
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
σε αλλα sites του εξωτερικου το θεωρουνε ιδανικο συνδυασμο και μαλιστα πολυ διαδεδομενο, μονο στο gab θεωρειται απαγορευμενο οπως και ενα σωρο αλλοι συνδυασμοι που καποιος ειπε οχι και το καναμε ευαγγελιο...και απορω γιατι?
Ξυνεσαι και εσυ ρε θηριο στη γκλιτσα του τσοπανι ......
-------------------------
παντως βαζοντας τα δικα μου στοιχεια προτεινει ενα κοπαδακι απο 30 corydoras + τους δισκους με αλλαγη 25% τη βδομαδα .
Μεσα ειμαστε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gta__156 : 18-06-10 στις 11:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-06-10, 11:26
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
γκαπυ με νεον προσωπικα το θεωρω σωστο συνδυασμο και εχω σκοπο να το δοκιμασω συντομα...

Απο Τσαμη

Νεον
Φτάνουν σε μήκος τα 4 cm. Το pΗ πρέπει να είναι σε ουδέτερο επίπεδο, 6 - 7,2 και η σκληρότητα του νερού μέχρι 15 odGH

Γκαπυ
ΡΗ 5,5 μέχρι 8,5 και σκληρότητα μεταξύ 5 και 25 °dGH

θερμοκρασια οπως 24-25 και για τα δυο ειναι μια χαρα...

θες να μου εξηγησεις γιατι δεν πανε αυτα τα ψαρια μαζι?
σε αλλα sites του εξωτερικου το θεωρουνε ιδανικο συνδυασμο και μαλιστα πολυ διαδεδομενο, μονο στο gab θεωρειται απαγορευμενο οπως και ενα σωρο αλλοι συνδυασμοι που καποιος ειπε οχι και το καναμε ευαγγελιο...και απορω γιατι?
1000γραμμενα ειναι....
τα νεον προερχονται απο ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ μαλακά και οξινα νερα.
τα γκαπυ απο ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ σκληρα νερα και αλκαλικα...εκει περνανε καλα.. αν θελεις εσυ να τα φερεις στα ακρα τους για να τα εχεις μαζι...τοτε παμε πασο...προσπαθουμε να κατησουμε τα ειδη στις παραμετρους του νεορυ που εχει ο βιοτοπος τους...αυτο φυσικα δε το εφαρμοζουν ολοι.
επιλογη σου ειναι.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gta__156 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξυνεσαι και εσυ ρε θηριο στη γκλιτσα του τσοπανι ......
απαντησα σαν γκλιτσα του τσοπανη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-06-10, 11:33
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Και εγώ από το GAB έμαθα και σε αυτό το θέμα το θεωρώ πολύ πιο λογικό στις απόψεις του από ξένα, που τα έχουν ισοπεδώσει όλα και απλά θα σου πουν όχι αφρικανές με δίσκους.

Η απάντηση που θες για μένα είναι πολύ απλή, αλλά δεν την έχω λόγω πείρας. Για αρχή μιλάμε για ψάρια από διαφορετικούς κόσμους, αλλά και πάλι αν οι συνθήκες που απαιτούνται μαζί με επιθετικότητες κλπ ταίριαζαν ίσως να ήταν όλα καλά. Όμως δε θα πρέπει να συγχέουμε την ανεκτικότητα και ανθεκτικότητα των ψαριών με τις ιδανικές συνθήκες στις οποίες θα πρέπει να ζουν. Δηλαδή δεν παίζεις στα όρια για να ταιριάξεις τα είδη που θέλεις. Μπορεί να είναι μια χαρά μπορεί και όχι, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ εγώ να σε βοηθήσω σε αυτό! Ξαναρώτα με σε κάποια χρόνια! Προς το παρόν μαθαίνω τους κανόνες, τις εξαιρέσεις αργότερα!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-06-10, 11:35
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

@panos-alex/polis
Η απαντηση μου ηταν προς τον Αλεξ , τωρα απο εκει και περα δεν εχω να σου πω κατι , απλα απολαμβανω το ολο θεμα
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-06-10, 11:38
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
1000γραμμενα ειναι....
τα νεον προερχονται απο ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ μαλακά και οξινα νερα.
τα γκαπυ απο ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ σκληρα νερα και αλκαλικα...εκει περνανε καλα.. αν θελεις εσυ να τα φερεις στα ακρα τους για να τα εχεις μαζι...τοτε παμε πασο...προσπαθουμε να κατησουμε τα ειδη στις παραμετρους του νεορυ που εχει ο βιοτοπος τους...αυτο φυσικα δε το εφαρμοζουν ολοι.
επιλογη σου ειναι.


απαντησα σαν γκλιτσα του τσοπανη...
Απο Τσαμη

Νεον
Φτάνουν σε μήκος τα 4 cm. Το pΗ πρέπει να είναι σε ουδέτερο επίπεδο, 6 - 7,2 και η σκληρότητα του νερού μέχρι 15 odGH

Γκαπυ
ΡΗ 5,5 μέχρι 8,5 και σκληρότητα μεταξύ 5 και 25 °dGH


(παρεπιπτοντως τα γκαπακια τα εχω με gh γυρω στο 8 και εχω σοβαρο προβλημα, καθε μηνα οι θυληκες που κοντευουν να φτασουν τους ξιφοφορους σε μεγεθος γεννανε 30αρες...) και ξαναεπισυναπτω ph και gh των ψαριων... και απορω ακομα γιατι εχετε φαει τετοιο κολλημα οταν βλεπουμε πως υπαρχει φασμα ιδανικο και για τα δυο ψααααααααααααααααρια...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-06-10, 11:38
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

το εχω γραψει και εδω... http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32318 αλλα μαλλον δεν ειναι κατανοητο...

παιδια αν το γκαμπ θεωρειται λιγοστο ή λανθασμενο απο καποιους υπενθυμιζω οτι μπορειτε να αναζητεισετε πληροφοριες και σε αλλους διαδικτυακους τοπους.
το ξερετε οτι οι περιοχες που ζουν τα ζωτοκα εχουν το ιδιο και πολλες φορες πιο σκληρο νερο απο τις μεγαλες αφρικανικες λιμνες?? αν οχι τοτε αναζητηστε να το διαβασετε.....
πως να βαλεις τα ζωοτοκα λοιπον με τα νεον που ερχονται απο εναν ποταμο με μαλακο και οξινο νερο??????
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-06-10, 11:41
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο Τσαμη

Νεον
Φτάνουν σε μήκος τα 4 cm. Το pΗ πρέπει να είναι σε ουδέτερο επίπεδο, 6 - 7,2 και η σκληρότητα του νερού μέχρι 15 odGH

Γκαπυ
ΡΗ 5,5 μέχρι 8,5 και σκληρότητα μεταξύ 5 και 25 °dGH


(παρεπιπτοντως τα γκαπακια τα εχω με gh γυρω στο 8 και εχω σοβαρο προβλημα, καθε μηνα οι θυληκες που κοντευουν να φτασουν τους ξιφοφορους σε μεγεθος γεννανε 30αρες...) και ξαναεπισυναπτω ph και gh των ψαριων... και απορω ακομα γιατι εχετε φαει τετοιο κολλημα οταν βλεπουμε πως υπαρχει φασμα ιδανικο και για τα δυο ψααααααααααααααααρια...
η σελιδα του κου τσαμη εχει ευρη τιμων σε καποια ειδη που προσωπικα δε με εκφραζουν.....προτιμω να μου εβαζες λινκς με τους βιοτοπους των ψαριων. αυτους συμβουλευομαι οταν θελω να κρατησω καποιο ψαρι...εσυ επιλεγεις αυτο τον τροπο..αλλα μη μας ρωτας γιατι εχουμε φαει κολλημα...δεν υπαρχει φασμα ιδανικο. φασμα οριακης συμβιωσης ναι..αλλα μη μου το ονομαζεις ιδανικο... διαβαζουν και πρωταρηδες...
γιατι εχω την εντυπωση οτι αυτα τα εχω γραψει απειρες φορες????
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-06-10, 11:43
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gta__156 Εμφάνιση μηνυμάτων
@panos-alex/polis
Η απαντηση μου ηταν προς τον Αλεξ , τωρα απο εκει και περα δεν εχω να σου πω κατι , απλα απολαμβανω το ολο θεμα
ασχολιαστο.....καποιες συμπεριφορες ειναι προβλεψιμες...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-06-10, 11:54
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ από το GAB έμαθα και σε αυτό το θέμα το θεωρώ πολύ πιο λογικό στις απόψεις του από ξένα, που τα έχουν ισοπεδώσει όλα και απλά θα σου πουν όχι αφρικανές με δίσκους.

Η απάντηση που θες για μένα είναι πολύ απλή, αλλά δεν την έχω λόγω πείρας. Για αρχή μιλάμε για ψάρια από διαφορετικούς κόσμους, αλλά και πάλι αν οι συνθήκες που απαιτούνται μαζί με επιθετικότητες κλπ ταίριαζαν ίσως να ήταν όλα καλά. Όμως δε θα πρέπει να συγχέουμε την ανεκτικότητα και ανθεκτικότητα των ψαριών με τις ιδανικές συνθήκες στις οποίες θα πρέπει να ζουν. Δηλαδή δεν παίζεις στα όρια για να ταιριάξεις τα είδη που θέλεις. Μπορεί να είναι μια χαρά μπορεί και όχι, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ εγώ να σε βοηθήσω σε αυτό! Ξαναρώτα με σε κάποια χρόνια! Προς το παρόν μαθαίνω τους κανόνες, τις εξαιρέσεις αργότερα!
οι επιθετικοτητες ειναι ασχετες μην δικαιολογεισαι, και σε μια ομαδα δισκων σε 600 λιτρα μπορει να εχεις φοβερες επιθετικοτητες δεν μιλησε κανεις για επιθετικοτητες γιατι αλλαζεις το θεμα?το οτι ειναι διαφορετικοι οι κοσμοι τι σημαινει? θες να μου το αναλυσεις? στεναχωριουνται ισως? στρεσσαρονται επειδη δεν ειναι ολα ιδια? πως το φανταζεσαι??

γκαπακια
Guppies are native to Antigua and Barbuda, Barbados, Brazil, East Timor, Guyana, Mayotte, Netherlands Antilles, Trinidad and Tobago, the U.S. Virgin Islands, Venezuela, and Vietnam.

νεον τετρα
Colombia, eastern Peru, and western Brazil, including the tributaries of the Solimões

ξιφοφοροι
The various Xiphophorus species are native to areas of Belize, Guatemala, Honduras, and especially Mexico.

παρεπιπτοντως αποτι καταλαβα απαυτα που λες, κατα ενα περιεργο λογο οι ξιφοφοροι απο τη γουατεμαλα και το μεξικο ειναι απο τον ιδιο κοσμο με τα γκαπακια που ζουνε στο βιετναμ και στη τρινιδαδ...

τεσπα επειδη δεν περιμενω να παραδεχτει οποιοςδηποτε οτι εχει λαθος σταματαω την κουβεντα γιατι ειναι τραγικη περα για περα...

εχουμε και σημαντικοτερα πραγματα να κανουμε απτο να επισημαινουμε τα αυτονοητα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προετοιμασία & συντήρηση φυτεμένου ενυδρείου - Πρόγραμμα λίπανσης EI - Dry start Γιώργος Κ Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 81 25-11-15 14:56
Ανακοίνωση Σεμιναρίου R.Shimek-προγραμμα NPS Παραλία - Beach Bar 9 28-10-07 08:23
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΙ SHOW 2007 eon123 Ψάρια για δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 0 12-06-07 13:22

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11597 seconds with 13 queries