Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-04-07, 16:13
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή Γρήγορη αναπνοή

Καλησπέρα παιδιά,χρόνια πολλά ,Χριστός Ανέστη.Έχω ένα πρόβλημα με τον ένα δίσκο μου.Αναπνέει (νομίζω) αρκετά γρήγορα και νομίζω ότι ανοίγει περισσότερο το ένα βράγχυο (δεξί) ,αναλογικά πάντα με το άλλο.Εξωτερικά δεν διακρίνω τίποτα επιλήψιμο ,όρεξη κανονική αν και ελαφρά στρεσαρισμένος λόγω της αλλαγής ενυδρείου χθές (από 100 σε 400).Τα συμπτώματα βέβαια είχαν παρατηρηθεί από πριν.Από μετρήσεις ph 7.2(6.8 στο παλιό) ppm 112 (HANNA) GH =5 ,NH4= 0 (sera υγρό) Τ=28 C. Από αερισμό νομίζω οτί είμαι ΟΚ μιας και το spray κάνει "κουρτίνα" από φυσαλίδες και η δεύτερη εξαγωγή (αναγκαστικά και αυτή έξω από το νερό λόγω του καταραμένου εσωτερικού-σε αχρηστία του RIO) δημιουργεί και αυτή αρκετό Ο2 .CO2 δεν υπάρχει .Οι υπόλοιποι (2 παλιοί+νεοι ) αναπνέουν φυσιολογικά....προς το παρόν.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-04-07, 19:40
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Πρύτανηηη !!!!
έχει την ειδικότητα!!!
Κάτι σε βακτηριδιακή μόλυνση μου κάνει!!! ¶σε να έρθει ο ειδικός!!!
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-04-07, 19:52
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

χρειαζεται σιγουρα μπανακι με αλατι ενυδρειακο....
αυξηση θερμοκρασιας,αεραντλια,και ισως να χρειαστει και καποιο υπερτονικο μπανιο αλατιου για πολυ λιγο......το αφηνω ομως στον πρυτανη....ΑΥΤΟΣ ξερει.......
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-04-07, 20:18
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Ηρεμηστε...... Κοκκινιζω....... Η γρηγορη αναπνοη μπορει να ειναι gill flukes (σκουληκια στα βραγχια) μπορει να ειναι και καποια βακτηριδιακη μολυνση μπορει να ειναι και απλο στρες, μπορει να ειναι και ελλειψη οξυγονου ...... Σε πρωτη φαση ξεκινα με το πιο απλο προσθεσε μια αεροπετρα στο ενυδρειο να δεις πως θα αντιδρασει το ψαρι και στη συνεχεια βλεπουμε αν θα συνεχισουμε με αλατι.......και τελος και μονο αν δεν πετυχουν τα υπολοιπα θα παμε σε φαρμακα για τα σκουληκια.......
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-04-07, 14:50
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Δεν νομίζω πως είναι από έλειψη οξυγόνου γιατί από το spray γίνεται χαμός.Πιστεύω μάλιστα πως και το υπερβολικό στρες τους οφείλεται και σ'αυτό.Ειδικά οι μικροί είναι μονίμως χομένοι κάτω από το ξύλο.Οι φώτο είναι χθεσινές και οι δύο μεγάλοι είναι σήμερα μαύροι και χωμένοι πίσω από το ξύλο στα δεξιά.Να αρχίσω θεραπεία με αλάτι (δεν υπάρχει άλλο ενυδρείο ελεύθερο) και πως ? ή κάποια άλλη προληπτική .Σκέφτομαι να κάνω μια αλλαγή μόνο ΑΟ 100λτ .(για το σκαλάρι αφήστε το είναι πονεμένη ιστορία )
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.jpg
Εμφανίσεις:  327
Μέγεθος:  71,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  6.jpg
Εμφανίσεις:  294
Μέγεθος:  62,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  10.jpg
Εμφανίσεις:  299
Μέγεθος:  88,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  8.jpg
Εμφανίσεις:  284
Μέγεθος:  85,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  11.jpg
Εμφανίσεις:  297
Μέγεθος:  88,5 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-04-07, 11:33
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

απο τη στιγμη που αλλαξες ενυδρειο καλο ειναι ως απαραιτητο ειναι να κανεις συχνες μετρησεις -κυριως για αμμωνια και ΝΟ2- πρεπει να θεωρεις το ενυδρειο σου φρεσκοστημενο και να το ελεγχεις μεχρι να ισσοροπησει..... Αν και στις φωτο τα ψαρια σου δειχνουν σε αριστη κατασταση !!!!
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-04-07, 12:13
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Σήμερα παρατήρησα άσπρα στίγματα στον τιρκουαζ ,ο οποίος δεν έχει φάει τίποτα εδώ και μέρες .Να αρχίσω θεραπεία με bactopur direct της sera? (το έχω για αυτό ρωτάω αν είναι να αρχίσω άμεσα)
ΥΓ χθες έκανα την αλλαγή και προσωρινα έδειξαν λίγο καλύτερα .Σήμερα ....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-04-07, 12:18
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

το ντιρεκτ ειναι πολυ καλο φαρμακο για βακτηριδιακες μολυνσης αλλα θα σου καταστρεψει τη βιολογια του φιλτρου σου και μετα αντε να συμμαζεψεις το ενυδρειο σου....... Θα το χρησιμοποιεις μονο σε ενυδρειο καραντινας και θα παρακολουθεις απο κοντα το ψαρι που θα εχεις για θεραπεια (και οπωσδηποτε θα αεριζεις εντονα το ενυδρειο).......Τωρα στην περιπτωση σου φαινεται οτι τα ψαρια σου εχουν υποστει ενα σοκ απο το καινουριο ενυδρειο που προφανως πλεον δεν ηταν στρωμενο....... Ξεκινα μια θεραπεια με αλατι και αρχισε να μετρας σχολαστικα ΝΗ4, ΝΟ2, ΝΟ3..... Προσθεσε και μερικα ετοιμα βακτηριδια στο ενυδρειο σου (υπαρχουν ετοιμα σκευασματα οπως το stabil της seachem και πολλα αλλα)
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-04-07, 16:20
Το avatar του χρήστη badz_d
badz_d Ο χρήστης badz_d δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2007
Περιοχή: NIKAIA-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

την θεραπεια με το αλατι πως την κανουν???
__________________
badz-D
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-04-07, 16:28
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

διαβασε καλα και προσεχτικα......
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=8221
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-04-07, 18:44
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παιδιά άρχισα θεραπεία με EXIT και eSHa 2000 στις 14:00 και τάισα πριν από λίγο.Έγινε πανηγύρι .Πρώτη φορά τους είδα όλους μαζί .Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος της θεραπείας (3 μέρες)
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-04-07, 19:09
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

παντως ρε φιλε Μιος εχουμε πλακα, συζηταμε τοσες μερες και τελικα εσυ κανεις του κεφαλιου σου...... Το esha 2000 διαβασες για ποιες θεραπειες κανει;;; Διαβασες οτι περιεχει χαλκο που ειναι πολυ επικινδυνος για τα ψαρια μας;;;;; Η αλληλεπιδραση των δυο φαρμακων τι παρενεργειες εχει;;;;Ειδες κανεις εδω μεσα να σου προτεινει αυτο το φαρμακο;;;;; Ή οποιοδηποτε φαρμακο;;;;; Εχεις την ψευδαισθηση οτι τα φαρμακα σου ενηργησαν τοσο γρηγορα ωστε σε 4 ωρες τα ψαρια εγιναν περδικι και τρωνε ολα μαζι χαρουμενα;;;; Παντως πιστευω οτι καποιος επαγγελματιας εχει αρχισει να προτεινει αυτο το κοκτειλ φαρμακων γιατι εισαι ο δευτερος σε συντομο χρονικο διαστημα που το κανει...... Παρολαυτα ελπιζω ολα να σου πανε καλα και να μην εχεις καμια δυσαρεστη εκπληξη......ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ τις οδηγιες χρησης των φαρμακων με ευλαβικη ακριβεια!!!!!!! Και εχε το νου σου στο ενυδρειο καθολη τη διαρκεια της θεραπειας για θολουρα και αφρο!!!!!
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-04-07, 19:45
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Για τα υπόλοιπα έχεις δίκιο(εν μέρει) αλλά είπα -έγραψα αυτά μόνο που είδα.Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση (πιθανών) αλλά για πρώτη φορά είδα τους δίσκους σ' αυτό το ενυδρείο να συμπεριφέρονται έτσι.Σκάναρα τις οδηγίες (δεν ξέρω αν μπορούν να διαβαστούν ) πουθενά δεν αναφέρει για χαλκό .Για να το γράφεις κάτι ξέρεις .Ο πωλητής που το πρότεινε ασχολείται ("υποτίθεται" δεν ξέρω) με δίσκους .Αν είναι να "αφορίσουμε" κάτι μπορούμε να το τεκμιριώσουμε? Αν και οι πιθανότητες είναι μαζί σου ,ελπίζω (χωρίς παρεξήγηση ) να κάνεις λάθος.Ζητώ πάντως κατανόηση λόγω απειρίας και πανικού
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1212.jpg
Εμφανίσεις:  269
Μέγεθος:  105,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-04-07, 20:54
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

το τι εχει ακριβως το 2000 δεν αναφερεται στις οδηγιες αλλα επειδη και εγω το αγορασα και ηθελα να το δοκιμασω εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα την αναλυση του απο τρελλαμενους χομπιστες του εξωτερικου ..... Ο χαλκος που περιεχει ειναι επικινδυνα τοξικος για τα ψαρια και τα φυτα και ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΕ ΜΑΛΑΚΟ ΝΕΡΟ...... Κατι που πρεπει ολοι να εχουμε υποψη μας για τα φαρμακα ειναι οτι λειτουργουν διαφορετικα σε διαφορετικες συνθηκες νερου..... Το ph, η σκληροτητα, η περιεκτικοτητα σε οξυγονο, η θερμοκρασια και ο φωτισμος ειναι συνθηκες που μπορουν να επιδρασουν δραστικα στην αποτελεσματικοτητα ή τοξικοτητα ενος φαρμακου..... Και οπως ξερεις το ενυδρειο δισκων εχει ιδιαιτερες συνθηκες (οξινο ph και χαμηλη σκληροτητα)......

http://www.petkb.com/Uwe/Forum.aspx/...4793/eSHa-2000


Για αυτο προσωπικα καταφευγω στα φαρμακα παντα σαν τελευταια λυση και σιγουρα σε ενυδρειο καραντινα οπου μπορω ευκολα να ελεγξω την κατασταση και να περιορισω τις απωλειες........ Ειδικα στη δικη σου περιπτωση που τα ψαρια σου δειχνουν υγιει, εχουν περασει την ταλαιπωρια της μετακομισης σε ενα φρεσκοστημενο ενυδρειο, να τα πλακωσεις και με ισχυρα χημικα δεν ξερω τι εξυπηρετει.......
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-04-07, 16:44
johnny98130 Ο χρήστης johnny98130 δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Διόνυσος Αττικής
Μηνύματα: 889
Προεπιλογή

Συμφωνω με τον Νικο ότι τo esha 2000 περιέχει και ΧΑΛΚΟ το οποίο είναι τοξικότατο και ειναι γενικής χρήσης αποστειρωτικό.

Νικο αν μου επιτρέπεις νομίζω ότι τα βακτήρια που ισχυρίζονται ότι αποκαθιστούν την βιολογία δεν δουλευουν. Εγω τουλάχιστον δεν έχω δει αποτέλεσμα.

Για την περίπτωση σου εγώ θα ανέβαζα λίγο την θερμοκρασία για μερικές μέρες και θα περίμενα. Ειναι νωρις για φάρμακα
__________________
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-05-07, 00:08
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή Έφταιγε και ο υιός;

Συγγνώμη για την πολυήμερη απουσία αλλά οι υποχρεώσεις....Λοιπόν 20 κάτι μέρες μετά (νομίζω 25) όλα φαίνονται καλά.Ολοκλήρωσα την βασική θεραπεία και συνέχισα μια παρατεταμένη μόνο με EXIT.Αν και οι Δίσκοι έδειχναν να πηγαίνουν όλο και καλύτερα ,οι καρδινάλιοι ήταν γεμάτοι .Κατάφερα ,δυστυχως για αυτούς ,να πιάσω μόνο τους δύο και τους έβαλα σε ....κουβά καραντίνας με 30 C αερισμό και ένα φάρμακο FMC οποίο το πρότειναν ως την καλύτερη λύση .Την επομένη ο ένας ήταν ανάσκελα και ο δεύτερος ακολούθησε σε μετά 2 ημέρες (R.I.P) Δεν ξέρω αν έκανα κάποιο λάθος στην δοσολογία ,μιας και οι δόση ήταν πολύ μικρή (1,1 ml/10lt αν θυμάμαι καλά) και απουσία λεπτομερούς μέτρησης όγκου κουβά και του δυσχρηστου δοσομετρητή του φαρμάκου ,υπολόγισα κατά προσέγγιση.Ο τρίτος που ξέφυγε πάντως αυτή την στιγμή είναι καθαρός .Η θερμοκρασία όλο αυτό το διάστημα ήταν στους 31 βαθμούς και σήμερα την κατέβασα.Οι δίσκοι πάντως δείχνουν μια χαρά ,αν και ο τιρκουαζ δεν δέχεται οποιαδήποτε ξηρά τροφή (ούτε με σκόρδο)παρά μόνο τις κατεψυγμένες.Απ'ότι ξέρω τους ταιζαν μόνο ξηρά στο κατάστημα .
Αυτή τη φορά γλυτώσαμε με τις ελάχιστες? απώλειες ,όμως την επομένη (ελπίζω να αργήσει πολύ) θα ακολουθήσω σίγουρα την συμβουλη του πρύτανη για το αλάτι.
Α!!! δεν ξέρω αν είναι και αυτό σύμπτωση αλλά....Μετά την ολοκλήρωση της θεραπείας με ESHA +EXIT και ενώ τα στίγματα δεν είχαν υποχωρήσει,μεσολάβησε ένα σαββατοκύριακο κατά το οποίο φύγαμε οικογενειακώς .Όταν επιστρέψαμε οι δίσκοι ήταν "περδίκια".Εκτός του σβηστού φωτός ( βοήθησε?) πιστεύω πως η απομόνωση και απουσία ενός ακόμα παθολογικού παράγοντα πιστεύω έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην ίαση.Φίλοι δισκάδες ,προσοχή !!!!επειδή πολλοί μπορεί να τον έχετε (σε παραλαγές βέβαια)κι αν όχι αξίζει να "κολήσετε" ,απομακρύνται τον άμεσα από το ενυδρείο με τους δίσκους !!!! Ο (υ)ιός μου.
οποιαδήποτε ομοιότητα με τον "Denny τον τρομερό" ε'ιναι εντελώς συμπτωματική
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  22.jpg
Εμφανίσεις:  288
Μέγεθος:  43,9 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-05-07, 00:13
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Smile

να σου ζησει ο παιδαρος,αλλα σε οτι εχει σχεση με ψαρια και ειδικα δισκους,χρειαζεσαι παντα καβαντζα αλατακι,συχνες αλλαγες νερου,καμμια δυνατη uv λαμπιτσα,και σιγουρα και λιγη τυχη....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-05-07, 00:23
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Ευχαριστώ klaz ,τώρα που σε πέτυχα.Διάβασα κάτι παλιά σου post για τα δοχεία συλλογής και το σύστημα που θα έστηνες με την Α.Ο .Επειδή έχω κοψομεσιαστέι με τα μπιτόνια και τα οποία δυστυχώς δεν γλυτώνω μάλλον για το πρώτο ενυδρείο μιας και είναι στο σαλόνι ,και είμαι στα σχέδια για ένα fishroom μόνο με δισκοενυδρεία (μακάρι) θα με υποχρέωνες (και θα βοηθούσες πιστεύω και άλλους ) αν έδειχνες ένα σχεδιάγραμμα με τις συνδέσεις κτλπ. Σε αγγαρεύω αλλά......
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-05-07, 07:51
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Μπορει να ακουστει υπερβολικο, αλλα δεν ειναι ..
Δισκοι και μικρα παιδια δεν πανε μαζι, δυστυχως.
Τοσο για την ηρεμια των δισκων, οσο και την μη καταπιεση των παιδιων.
Ενα παιδι που κινειται διαρκως μπροστα σε ενα δισκοενυδρειο ειναι υπεραρκετο για να τους στειλει ολους αδιαβαστους με συνοπτικες διαδικασιες..
(και επειδη μερικοι γνωστοι δισκαδες εδω μεσα αποκτησαν παιδι προσφατως, και ειναι αρχαριοι στο θεμα ΠΑΙΔΙ, με πολυ υπομονη ΙΣΩΣ και να γινεται... Αλλα τελικα ειναι λαχειο.)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πρόβλημα με τη γρήγορη επιλογή Στυλ KOKORAS Greek Aquarist's Boards 4 28-03-06 00:10

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06734 seconds with 14 queries