Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #991  
Παλιά 04-10-10, 12:57
posidwnas Ο χρήστης posidwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 177
Προεπιλογή

Μια χαρά περάσαμε. Χωρισμένοι θα είμαστε όπου και να πάμε λόγω του καπνίσματος και ότι 25 άτομα δεν μπορούν να κάτσουν μαζί και να μιλάνε. Μπορούμε να πάμε να δούμε και το LA SCALA στην Αγ. Δημητρίου δίπλα στο Αθλητικό Μουσείο, χώρο για παρκάρισμα έχει σίγουρα, το μαγαζί δεν ξέρω πως είναι μέσα.
  #992  
Παλιά 04-10-10, 13:09
Το avatar του χρήστη akiriazides
akiriazides Ο χρήστης akiriazides δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2010
Περιοχή: αντωνης απο θεσσαλονικη
Μηνύματα: 121
Προεπιλογή

το sala ειναι πιο κατω απο εμενα και ειναι οπως λεει ,"χτυπαει μυγες" (εκτος τις ωρες ματς) εχει αρκετο χωρο για παρκιν και καλες τιμες!
το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να χωρεσει παρεα μεγαλη σε ενα χωρο!
__________________
  #993  
Παλιά 04-10-10, 13:32
Το avatar του χρήστη zipo
zipo Ο χρήστης zipo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
Μηνύματα: 1.206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πακέτο για την Λήμνο (και είναι μεγάλο) φεύγει με κούριερ και περιέχει κλαδέματα από τουλάχιστον 15 διαφορετικά φυτά.
Τί έγιναν τα υπόλοιπα 10 είδη φυτών? (ωπ,συγγνώμη,είπα κάτι που δεν έπρεπε?)
  #994  
Παλιά 04-10-10, 13:46
nikosm1 Ο χρήστης nikosm1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2008
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 579
Προεπιλογή

Εγώ θα ήθελα να επισημάνω οτι πολλοί από εμάς ερχόμαστε πολλές φορές στις συγκεντρώσεις με τα παιδιά μας, και είναι καθοριστική η ύπαρξη ενός χώρου για να απασχολούνται. Αλλιώς αποκλειόμαστε εκ τών πραγμάτων από τις συγκεντρώσεις.
Ένα δεύτερο θέμα το οποίο έθιξε σε παληό post ο Γιάννης (lingistis), είναι η κατανόηση των φίλων που έρχονται έξω από την Θεσσαλονίκη, και να οριστεί (όχι συνέχεια αλλά μία φορά το μήνα λέω εγώ) συνάντηση το Σάββατο, ουτως ώστε να συνδυάσουν οικογενειακή εκδρομή στη Θεσσαλονίκη, με πιθανά ψώνια κλπ. Το επαναφέρω για συζήτηση γιατί πιστεύω οτι αξίζει τον κόπο.
  #995  
Παλιά 04-10-10, 13:51
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα ήθελα να επισημάνω οτι πολλοί από εμάς ερχόμαστε πολλές φορές στις συγκεντρώσεις με τα παιδιά μας, και είναι καθοριστική η ύπαρξη ενός χώρου για να απασχολούνται. Αλλιώς αποκλειόμαστε εκ τών πραγμάτων από τις συγκεντρώσεις.
....
+ 1000
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
  #996  
Παλιά 04-10-10, 14:00
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akiriazides Εμφάνιση μηνυμάτων
το sala ...το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να χωρεσει παρεα μεγαλη σε ενα χωρο!
Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα με τα περισσότερα μαγαζιά.
Κι αν σκεφτούμε και την κοπή της πίτας, που μαζευόμαστε 40-50 άτομα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zipo Εμφάνιση μηνυμάτων
Τί έγιναν τα υπόλοιπα 10 είδη φυτών? (ωπ,συγγνώμη,είπα κάτι που δεν έπρεπε?)
Στα κράτησα Δημήτρη, μια που σε βλέπω γρήγορα να το ξαναγυρνάς σε φυτεμένο..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από posidwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορούμε να πάμε να δούμε και το LA SCALA στην Αγ. Δημητρίου δίπλα στο Αθλητικό Μουσείο, χώρο για παρκάρισμα έχει σίγουρα, το μαγαζί δεν ξέρω πως είναι μέσα.
Σάββατο απόγευμα που έχω πάει (σε ...άλλες συναντήσεις) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το παρκάρισμα και το μαγαζί βολεύει αρκετά.
Δεν ξέρω όμως για Κυριακή μεσημέρι, πρέπει να το ψάξουμε. Είναι δίπλα στο Καυταντζόγλειο κι αν υπάρχουν αθλητικές εκδηλώσεις...
Ο καφές νομίζω έχει 3 ευρώ και έχει εύκολη πρόσβαση από περιφερειακό. Δείτε και τον χάρτη:
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  la scala.jpg
Εμφανίσεις:  195
Μέγεθος:  95,6 KB  
  #997  
Παλιά 04-10-10, 14:05
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα ήθελα να επισημάνω οτι πολλοί από εμάς ερχόμαστε πολλές φορές στις συγκεντρώσεις με τα παιδιά μας, και είναι καθοριστική η ύπαρξη ενός χώρου για να απασχολούνται. Αλλιώς αποκλειόμαστε εκ τών πραγμάτων από τις συγκεντρώσεις.
Ναι, αλλά πού? Καμιά πρόταση?

Ένα δεύτερο θέμα το οποίο έθιξε σε παληό post ο Γιάννης (lingistis), είναι η κατανόηση των φίλων που έρχονται έξω από την Θεσσαλονίκη, και να οριστεί (όχι συνέχεια αλλά μία φορά το μήνα λέω εγώ) συνάντηση το Σάββατο, ουτως ώστε να συνδυάσουν οικογενειακή εκδρομή στη Θεσσαλονίκη, με πιθανά ψώνια κλπ. Το επαναφέρω για συζήτηση γιατί πιστεύω οτι αξίζει τον κόπο.
Μάλλον 1 φορά τον χρόνο εννοείς Νίκο, εγώ θα έλεγα και 3 και 4.
  #998  
Παλιά 04-10-10, 14:11
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.381
Προεπιλογή

Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις (το la scala για Κυριακή ξεχάστε το)που να καλύπτουν τις προϋποθέσεις που αναφέρθηκαν ας γίνουν.
Διαφορετικά με ελαφρά πηδηματάκια επιστρέφουμε στο Bennigans
  #999  
Παλιά 04-10-10, 14:11
nikosm1 Ο χρήστης nikosm1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2008
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 579
Προεπιλογή

Δίκαιο έχεις μπερδεύτηκα. Εννοούσα πολλές φορές το χρόνο, αλλά έτσι όπως το κάναμε τελευταία, δύο φορές την εβδομάδα, άνθρωπος είμαι και εγώ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, αλλά πού? Καμιά πρόταση?
Αφού αποκλείστηκε ο χώρος κοντά στο Carrefour (μου διαφεύγει το όνομά του), το Bennigan's είναι μιά χαρά.
  #1000  
Παλιά 04-10-10, 14:23
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις (το la scala για Κυριακή ξεχάστε το)που να καλύπτουν τις προϋποθέσεις που αναφέρθηκαν ας γίνουν.
Διαφορετικά με ελαφρά πηδηματάκια επιστρέφουμε στο Bennigans
Ε, μάλλον για εκεί μας βλέπω, αλλά είναι κρίμα, αφού στους περισσότερους δεν αρέσει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι Κώστα εννοώ 12 φορές το χρόνο.
Νίκο μιλάς γι' αλλαγή της ημέρας των συναντήσεων? Με μπέρδεψες, γιατί είπες: "(όχι συνέχεια αλλά μία φορά το μήνα λέω εγώ)".

Αφού αποκλείστηκε ο χώρος κοντά στο Carrefour (μου διαφεύγει το όνομά του), το Bennigan's είναι μιά χαρά.
Δυστυχώς το Les Amis δεν μπορεί να βολέψει μεγάλη παρέα άνω των 6-8 ατόμων.
  #1001  
Παλιά 04-10-10, 14:28
nikosm1 Ο χρήστης nikosm1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2008
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 579
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχική Δημοσίευση από nikosm1
Οχι Κώστα εννοώ 12 φορές το χρόνο.
Νίκο μιλάς γι' αλλαγή της ημέρας των συναντήσεων? Με μπέρδεψες, γιατί είπες: "(όχι συνέχεια αλλά μία φορά το μήνα λέω εγώ)".

Αφού αποκλείστηκε ο χώρος κοντά στο Carrefour (μου διαφεύγει το όνομά του), το Bennigan's είναι μιά χαρά.
Δεν προλαβαίνουμε ούτε να διορθώσουμε!! Σαν αστραπή απαντάς!
  #1002  
Παλιά 04-10-10, 14:42
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν προλαβαίνουμε ούτε να διορθώσουμε!! Σαν αστραπή απαντάς!
χαχαχα, γι' αυτό ξεπεράσαμε τα 1.000 ποστς !!!

Κανένας μοντερατόρας να σβήσει τις πρώτες 25-30 σελίδες βρε παιδιά???

Ας αφήσει μόνον τις φωτογραφίες. Κι ας κατεβώ κι εγώ καμμιά 500άρια ποστς.
  #1003  
Παλιά 04-10-10, 15:22
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

ΠΑΙΔΙΑ σιχαινομαι το benni..το service, τον καφε του, τις τιμες του, το ολο αμερικανικο concept ετσι απλα..
πρεπει να πάρουμε τους δρόμους και να βρούμε λύση ...
Εκτος και αν η Θεσσαλονικη μας είναι όντως χωριουδάκι, πρεπει να υπάρχουν κι άλοι τετοιοι χώροι..
  #1004  
Παλιά 04-10-10, 15:25
Το avatar του χρήστη kostaskich
kostaskich Ο χρήστης kostaskich δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2007
Περιοχή: Σέρρες
Μηνύματα: 586
Cool kostaskich

με την σειρα μου να ευχαριστησω τον bokosta και τον christo για τα εντλερς που μου εφεραν.christo το ενα απο αυτα που μου εδωσες τρακαρε σε ενα ξυλο και στραβωσε η μουρη του οπως ενα σκαλαρι σου καποτε
__________________
]kostaskich
200 lit discus-cardinal -rodostomus-ancistrus
450lit malawi haplochromines
30 lit iriatherina-cpd-red chery
  #1005  
Παλιά 04-10-10, 15:41
Το avatar του χρήστη Prokroustis
Prokroustis Ο χρήστης Prokroustis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2010
Περιοχή: Καλαμαριά
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostaskich Εμφάνιση μηνυμάτων
christo το ενα απο αυτα που μου εδωσες τρακαρε σε ενα ξυλο και στραβωσε η μουρη του οπως ενα σκαλαρι σου καποτε
.
  #1006  
Παλιά 04-10-10, 15:54
Το avatar του χρήστη zipo
zipo Ο χρήστης zipo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
Μηνύματα: 1.206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostaskich Εμφάνιση μηνυμάτων
με την σειρα μου να ευχαριστησω τον bokosta και τον christo για τα εντλερς που μου εφεραν.christo το ενα απο αυτα που μου εδωσες τρακαρε σε ενα ξυλο και στραβωσε η μουρη του οπως ενα σκαλαρι σου καποτε
Δώστου μερικές σφαλιάρες να στρώσει.
  #1007  
Παλιά 04-10-10, 17:44
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.381
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε, μάλλον για εκεί μας βλέπω, αλλά είναι κρίμα, αφού στους περισσότερους δεν αρέσει.
.
Αφού πηγαίνουμε μια φορά τον μήνα (και ο λόγος δεν είναι ότι μας αρέσει το μαγαζί,όλοι είχαμε και κάποιο παράπονο) και μας βόλευε μέχρι τώρα για όλους τους λόγους που παρα-παρα-συζητήθηκαν και επειδή δεν υπάρχει καμιά άλλη εναλλακτική ας σταματήσουμε τις αναζητήσεις.....Επιστροφή στο Bennigan's.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostaskich Εμφάνιση μηνυμάτων
με την σειρα μου να ευχαριστησω ....... και τον christo για τα εντλερς που μου εφεραν.christo το ενα απο αυτα που μου εδωσες τρακαρε σε ενα ξυλο και στραβωσε η μουρη του οπως ενα σκαλαρι σου καποτε
Χρηστάκη δεν είπαμε δεν διαδίδουμε υβρίδια γκαπο-ενλερ-δισκόψαρα?
  #1008  
Παλιά 04-10-10, 17:50
nikosm1 Ο χρήστης nikosm1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2008
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 579
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού πηγαίνουμε μια φορά τον μήνα (και ο λόγος δεν είναι ότι μας αρέσει το μαγαζί,όλοι είχαμε και κάποιο παράπονο) και μας βόλευε μέχρι τώρα για όλους τους λόγους που παρα-παρα-συζητήθηκαν και επειδή δεν υπάρχει καμιά άλλη εναλλακτική ας σταματήσουμε τις αναζητήσεις.....Επιστροφή στο Bennigan's.
...................................
+1000
  #1009  
Παλιά 04-10-10, 18:39
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού πηγαίνουμε μια φορά τον μήνα (και ο λόγος δεν είναι ότι μας αρέσει το μαγαζί,όλοι είχαμε και κάποιο παράπονο) και μας βόλευε μέχρι τώρα για όλους τους λόγους που παρα-παρα-συζητήθηκαν και επειδή δεν υπάρχει καμιά άλλη εναλλακτική ας σταματήσουμε τις αναζητήσεις.....Επιστροφή στο Bennigan's.
Προσωπικά Κλεόβουλε με βολεύει πολύ το Bennigan's (από άποψη απόστασης και παρκαρίσματος) και δεν έχω αντίρρηση να επιστρέψουμε.
Θυμίζω όμως ότι στις σχετικές ψηφοφορίες εδώ, λίγες σελίδες πριν, το Bennigan's πήρε μηδέν (0) ψήφους στο σύνολο των προτιμήσεων.
Η άποψή μου είναι ότι για να μην το θέλει κανείς, θα πρέπει να υπάρχουν πολλά παράπονα και δεν μπορεί να μη βρούμε κάτι καλύτερο.

Εναλλακτικές υπάρχουν (πχ το LA SCALA στην Αγ. Δημητρίου, κάποιο καφέ στο Cosmos κι αν ψάξουμε θα βρούμε κι άλλα), διάθεση δεν βλέπω.
Γιατί για να ταλαιπωρήσεις τόσον κόσμο, (όπως χθες) πρέπει να έχεις πάει, να το έχεις ψάξει και μάλιστα Κυριακή και την συγκεκριμένη ώρα.
Φυσικά, αν οι περισσότεροι άλλαξαν γνώμη μετά την τελευταία συνάντηση και προτιμούν επιστροφή στις ρίζες, εγώ είμαι απόλυτα ΟΚ.
  #1010  
Παλιά 04-10-10, 18:46
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά Κλεόβουλε με βολεύει πολύ το Bennigan's (από άποψη απόστασης και παρκαρίσματος) και δεν έχω αντίρρηση να επιστρέψουμε.
Θυμίζω όμως ότι στις σχετικές ψηφοφορίες εδώ, λίγες σελίδες πριν, το Bennigan's πήρε μηδέν (0) ψήφους στο σύνολο των προτιμήσεων.
Η άποψή μου είναι ότι για να μην το θέλει κανείς, θα πρέπει να υπάρχουν πολλά παράπονα και δεν μπορεί να μη βρούμε κάτι καλύτερο.

Εναλλακτικές υπάρχουν (πχ το LA SCALA στην Αγ. Δημητρίου, κάποιο καφέ στο Kosmos κι αν ψάξουμε θα βρούμε κι άλλα), διάθεση δεν βλέπω.
Γιατί για να ταλαιπωρήσεις τόσον κόσμο, (όπως χθες) πρέπει να έχεις πάει, να το έχεις ψάξει και μάλιστα Κυριακή και την συγκεκριμένη ώρα.
Φυσικά, αν οι περισσότεροι άλλαξαν γνώμη μετά την τελευταία συνάντηση και προτιμούν επιστροφή στις ρίζες, εγώ είμαι απόλυτα ΟΚ.
Εγω θα κάνω μια γύρα το Cosmos αυτή την εβδομάδα να δω τι μπορουμε να ψαρέψουμε εκει...και αν είναι δυνατόν να μιλήσω και με καποιο αφεντικό..
  #1011  
Παλιά 04-10-10, 22:35
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Εγώ μετά από πολύ καιρό που είχα να έρθω χάρηκα που είδα κάποιες γνωστές φάτσες και πάλι (Kλεόβουλος, Λούση, Μποκόστας, Nikosm1), γνώρισα νέους (DrBig, ΓιάννηςΑεκ - που για κάποιον λόγο φώναζα Τάσο και για κάποιο δικό του λόγο μου απαντούσε , το ζευγάρι που καθόταν δίπλα μου και δεν θυμάμαι τα ονόματα τους , τον Αλεξσαλόνικα) κι άλλους.
Αυτό που έχω να πω είναι όποιο μαγαζί και να επιλέξετε για τις συναντήσεις αυτόν τον ψιλοχαμό με τα χωριστά πηγαδάκια δεν πρόκειται να το γλυτώσετε. Οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι καλή διάθεση.
__________________




  #1012  
Παλιά 04-10-10, 23:24
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Αργησα λίγο για τις φώτο,αλλά τώρα βρήκα χρόνο.
Για το θέμα του μαγαζιού είμαι μέσα και για ''Bennigans'',αφού βλέπω ότι εξυπηρετεί τελικά και άλλες καταστάσεις...όπως οικογένειες, παιδιά κ.λ.π.
Είναι κάτι το οποίο δεν είχαμε σκεφτεί,αλλά είναι κάτι που πρέπει να σκεφτούμε και τώρα,γιατί δεν υπάρχει λόγος να ψάχνουμε άλλα μαγαζιά,αφού για να μαζευτούν 20-30 άτομα,σε μέρος που θα έχει ''άνετο πάρκινγκ'' ,''φθηνό και καλό καφέ'' με συνοδεία κουλουράκια,γρήγορη εξυπηρέτηση,ωραίο κόσμο,διαμπερές εξωτερικό κλειστό χώρο...για να μπορούμε και να καπνίζουμε...αλλά πάνω από όλα ''παιδική χαρά'', μέσα στο μαγαζί...μάλλον ένα ''goody's''... ή ...''Βennigans''.
Παρά ταύτα είμαι μέσα στο να δούμε οποιοδήποτε άλλο μέρος προτείνετε,αφού εκτός του ότι δεν ζητάμε και πολλά όπως λέω παραπάνω...μπορώ μια φορά τον μήνα Κυριακή 12:00-14:00,να αφήσω την σύζυγο και τα παιδιά και να πιω ένα καφεδάκι με τους συνχομπίσες μου (γι'αυτούς έρχομαι άλλωστε,για ''ψαροκουβέντα'' και ''χαβαλέ'').
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00266.jpg
Εμφανίσεις:  290
Μέγεθος:  59,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00267.jpg
Εμφανίσεις:  276
Μέγεθος:  74,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00268.jpg
Εμφανίσεις:  264
Μέγεθος:  78,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00269.jpg
Εμφανίσεις:  268
Μέγεθος:  79,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00270.jpg
Εμφανίσεις:  279
Μέγεθος:  85,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00271.jpg
Εμφανίσεις:  262
Μέγεθος:  89,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00272.jpg
Εμφανίσεις:  261
Μέγεθος:  76,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00273.jpg
Εμφανίσεις:  257
Μέγεθος:  69,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SNC00274.jpg
Εμφανίσεις:  268
Μέγεθος:  72,8 KB  
  #1013  
Παλιά 05-10-10, 01:31
giannisaek Ο χρήστης giannisaek δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 834
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ μετά από πολύ καιρό που είχα να έρθω χάρηκα που είδα κάποιες γνωστές φάτσες και πάλι (Kλεόβουλος, Λούση, Μποκόστας, Nikosm1), γνώρισα νέους (DrBig, ΓιάννηςΑεκ - που για κάποιον λόγο φώναζα Τάσο και για κάποιο δικό του λόγο μου απαντούσε , το ζευγάρι που καθόταν δίπλα μου και δεν θυμάμαι τα ονόματα τους , τον Αλεξσαλόνικα) κι άλλους.
Αυτό που έχω να πω είναι όποιο μαγαζί και να επιλέξετε για τις συναντήσεις αυτόν τον ψιλοχαμό με τα χωριστά πηγαδάκια δεν πρόκειται να το γλυτώσετε. Οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι καλή διάθεση.
Χάρηκα και εγώ που σε γνώρισα. Το ζευγάρι που καθόταν δίπλα σου είναι ο Τάσος ( ΤΑΣΟΣ ) με την γυναίκα του, και όταν φώναζες Τάσο έβλεπες εμένα και σ' ακούγαμε όλοι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από christsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το θέμα του μαγαζιού είμαι μέσα και για ''Bennigans'',αφού βλέπω ότι εξυπηρετεί τελικά και άλλες καταστάσεις...όπως οικογένειες, παιδιά κ.λ.π.
Είναι κάτι το οποίο δεν είχαμε σκεφτεί,αλλά είναι κάτι που πρέπει να σκεφτούμε και τώρα,γιατί δεν υπάρχει λόγος να ψάχνουμε άλλα μαγαζιά,αφού για να μαζευτούν 20-30 άτομα,σε μέρος που θα έχει ''άνετο πάρκινγκ'' ,''φθηνό και καλό καφέ'' με συνοδεία κουλουράκια,γρήγορη εξυπηρέτηση,ωραίο κόσμο,διαμπερές εξωτερικό κλειστό χώρο...για να μπορούμε και να καπνίζουμε...αλλά πάνω από όλα ''παιδική χαρά''.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannisaek : 05-10-10 στις 01:31 Αιτία: Automerged Doublepost
  #1014  
Παλιά 05-10-10, 08:43
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
O Βασιλάκης δεν ήρθε Μιχάλη. Αυτός είναι νέος φίλος, ο Prokroustis.

Kανόνισε έκτακτη συνάντηση, να το δοκιμάσουμε το Σάλα.
Καλό θα ήταν να γίνει την ημέρα και την ώρα των συγκεντρώσεων.
Ειναι αληθεια οτι δεν εχει ολες τις προυποθεσεις που εχει το βεννινγκανς.Μολις μπορεσω ομως θα συγκαλεσω μια εκτακτη.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
  #1015  
Παλιά 05-10-10, 20:48
Το avatar του χρήστη ΤΑΣΟΣ
ΤΑΣΟΣ Ο χρήστης ΤΑΣΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-06-2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΜΠ/ΠΟΙ
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Γεια σας Μακη και Γιαννη. Χαρηκα πραγματικα που σας γνωρισα (Μια και ειναι η δευτερη συναντηση που ερχομαι). Παρεπιπτοντος Μακη εκεινη η ψηλη, ξανθια, γαλανοματα που καθοταν αναμεσα μας ειναι η Τασαινα, κατα κοσμον Χριστινα.
  #1016  
Παλιά 05-10-10, 22:02
Το avatar του χρήστη Αλέξης6
Αλέξης6 Ο χρήστης Αλέξης6 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-10-2009
Περιοχή: Hannover, Germany
Μηνύματα: 734
Προεπιλογή

Πέρασα σήμερα έξω από το Σάλα στα Κωνσταντινοπουλίτικα και με μια πρώτη ματιά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσουμε...
  #1017  
Παλιά 06-10-10, 10:05
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας Μακη και Γιαννη. Χαρηκα πραγματικα που σας γνωρισα (Μια και ειναι η δευτερη συναντηση που ερχομαι). Παρεπιπτοντος Μακη εκεινη η ψηλη, ξανθια, γαλανοματα που καθοταν αναμεσα μας ειναι η Τασαινα, κατα κοσμον Χριστινα.
ΧΕ ΧΕ ΧΕ το γήρας ου γαρ έρχεται μόνον χε χε χε

αν έχετε προσέξει τις νέες καταχωρήσεις της pfizer για τα άτομα που έχουν απώλεια μνήμης....για μένα λένε
__________________




  #1018  
Παλιά 06-10-10, 12:53
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς το Les Amis δεν μπορεί να βολέψει μεγάλη παρέα άνω των 6-8 ατόμων.
Μπορεί!
__________________
...
Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απΆαλλού φερμένο
Δέν τΆαντέχουν οί άνθρωποι...
  #1019  
Παλιά 06-10-10, 14:17
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί!
Δεν μπορεί.
  #1020  
Παλιά 06-10-10, 14:44
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Πάνο αν νομίζεις ότι μας παίρνει το Les Amis (πριν λίγο γύρισα από εκεί -3,80 η φραπεδιά) ή αν μπορείς να κανονίσεις κάτι με τους ιδιοκτήτες, όρμα.
Όποτε σε βολέψει πάμε και μαζί ή κανονίζουμε έκτακτο ψαροκαφέ το ΣΚ, γιατί είναι μαγαζί που συνδυάζει την ιδανική θέση και άνετο πάρκιγκ.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2009 ΠΣΦΕ Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 411 05-01-10 00:01
Μηνιαίες Συναντήσεις Π.Σ.Φ.Ε. - Βόρειος Ελλάδα 2008 ΠΣΦΕ Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 17 14-01-09 11:05
Μηνιαίες Συναντήσεις Π.Σ.Φ.Ε. - Βόρειος Ελλάδα Tolis Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 47 21-12-05 17:19

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11012 seconds with 16 queries