Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-09-16, 11:27
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή Τι θα διαλέγατε στην Θέση μου?

Καλημερα παιδια? Θα ηθελα να με βοηθησετε σε μια επιλογη.Εκει που ειχα αποφασισει να παρω το amubias a1500,βρηκα σε μια αγγελια ενα juwel 400 rio το οποιο εχει αγοραστει 2-3 χρονια πριν και ειναι αβρεχτο και αχρησιμοποιητο.
Ποια η γνωμη σας? Η τιμη ειναι ακριβως ιδια με το anubias(βαση-ενυδρειο)
Υπαρχει περιπτωση να εχουν χαλασει οι σιλικονες?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-09-16, 12:11
Το avatar του χρήστη G_AQUA
G_AQUA Ο χρήστης G_AQUA δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 07-11-2015
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 582
Προεπιλογή

Αν ήταν αποθηκευμένο σε νορμάλ μέρος (όχι πχ σε καμιά ταράτσα μέσα στον ήλιο) λογικά δεν παθαίνει τίποτα.
Αυτό βέβαια δεν μπορεί να σου το εγγυηθεί κανένας μας, μιλάμε με βάση τις πιθανότητες.
Όπως και να έχει θα πρέπει να το ελέγξεις καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-09-16, 12:13
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Το anubias από ότι κατάλαβα θα το πάρεις καινούργιο..............οπότε δεν θα το συζητούσα καν για το Rio!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-09-16, 12:17
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Και το Rio καινουργιο ειναι.Φυλασσεται μεσα σε σπιτι τυλιγμενο.Το κερδος ειναι οτι ειναι γερμανικο(υποτιθεται πιο αξιοπιστο) το εσωτερικο φιλτρο και ο θερμαντηρας
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-09-16, 12:26
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Έχουν ξανασυζητηθεί η διάφορες τους,το anubias έχει γυάλινες κόντρες το Rio πλαστικές!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-09-16, 12:29
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kosmas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κερδος ειναι οτι ειναι γερμανικο(υποτιθεται πιο αξιοπιστο) το εσωτερικο φιλτρο και ο θερμαντηρας
Αυτα δεν ειναι κερδος.
Το φιλτρο θα το ξηλωσεις και θα το εχεις για καβατζα σε περιπτωση βλαβης του εξωτερικου. (η αντλια του ειναι ... ευαισθητη και χαλαει)
Και ο θερμαντηρας ειναι τσιου, και θα παρεις eheim. Το juwel θα τον εχεις για καμια προετοιμασια νερου (αν ζεσταινει καθολου και για οσο ζησει).
Θα πρεπει να αγοραζεις ακριβες ενυδρειακες λαμπες γιατι δεν κανουν τα μεγεθη των λαμπων του εμποριου. (εκτος κι αν κανεις την πατεντα)
Και αν χαλασει το μπαλαστ, για να το αλλαξεις, θα πρεπει να σφαξεις στο καπακι, το σκαφακι που ειναι μεσα το μπαλαστ, γιατι ειναι κολλημενο και δεν ανοιγει, ή να παρεις καινουριο ολο το φωτιστικο που κανει καμια 150αρια ευρω ισως και παραπανω.

Για το anubias ακουω καλα λογια, αλλα δεν το εχω δουλεψει.
Ας μιλησει για τα μειονεκτηματα του αλλος.
Εγω εγραψα για το juwel.
Τα δουλευω αρκετα χρονια και ειναι μια χαρα ακομα.

ΥΓ Δεν ξερω αν ειναι γερμανικο, αλλα τα ηλεκτρικα (αντλια, θερμαντηρας), ειναι ιταλικα, και βγαζουνε προβληματα οπως ειπα. H αντλια πχ ειναι απο τη sicce και αν (μαλλον, οταν) χαλασει η αντλια του juwel, μπορει να εφαρμοστει καποια αντλια της sicce.
ΥΓ2 Σε μια ενδεχομενη αγορα, εγω θα κοιταζα μονο τα ενυδρειο, και τη βαση τους (την ποιοτητα τους). Ολα τα αλλα (βασικα το φιλτρο και τη θερμανση δλδ) αντικαθιστώνται με καταλληλα.
Θα κοιταγα ισως και το φωτισμο αν δεν ειχα απαιτησεις για αναβαθμιση με εξτρα λαμπες ή Led κλπ. Βεβαια τωρα με την πατεντα που βαζω οτι λαμπα θελω (δλδ gro+aquastar που ειναι σουπερ) δεν εχω ενδοιασμο να μην επελεγα juwel λογω φωτισμου.
ΥΓ3 θα κοιταγα και για κατασκευη ενυδρειου οπως και βασης με κοιλοδοκο και ντυσιμο με ξυλο επιλογης μου και χωρο μεσα στη βαση για σαμπ ως φιλτρο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-09-16, 12:38
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Επισης καλο ειναι να δεις και την ημερομηνια κατασκευης στο juwel το παιδι που θα το παρεις μπορει να το πηρε πριν 2-3 χρονια αλλα το μαγαζι να το ειχε αλλα τοσα να περιμενει....
Κατα τα αλλα συμφωνω με το Σπυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-09-16, 12:46
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tanganyiκας Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουν ξανασυζητηθεί η διάφορες τους,το anubias έχει γυάλινες κόντρες το Rio πλαστικές!!
Αυτο δεν το ηξερα.Ενα + παραπανω για το anubias
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα δεν ειναι κερδος.
Το φιλτρο θα το ξηλωσεις και θα το εχεις για καβατζα σε περιπτωση βλαβης του εξωτερικου. (η αντλια του ειναι ... ευαισθητη και χαλαει)
Και ο θερμαντηρας ειναι τσιου, και θα παρεις eheim. Αυτον θα τον εχεις για καμια προετοιμασια νερου (αν ζεσταινει καθολου και για οσο ζησει).
Θα πρεπει να αγοραζεις ακριβες ενυδρειακες λαμπες γιατι δεν κανουν τα μεγεθη των λαμπων του εμποριου. (εκτος κι αν κανεις την πατεντα)
Και αν χαλασει το μπαλαστ, για να το αλλαξεις, θα πρεπει να σφαξεις στο καπακι, το σκαφακι που ειναι μεσα το μπαλαστ, γιατι ειναι κολλημενο και δεν ανοιγει, ή να παρεις καινουριο ολο το φωτιστικο που κανει καμια 150αρια ευρω ισως και παραπανω.

Για το anubias ακουω καλα λογια, αλλα δεν το εχω δουλεψει.
Ας μιλησει για τα μειονεκτηματα του αλλος.
Εγω εγραψα για το juwel.
Τα δουλευω αρκετα χρονια και ειναι μια χαρα ακομα.


ΥΓ Δεν ξερω αν ειναι γερμανικο, αλλα τα ηλεκτρικα (αντλια, θερμαντηρας), ειναι ιταλικα, και βγαζουνε προβληματα οπως ειπα. H αντλια πχ ειναι απο τη sicce και αν (μαλλον, οταν) χαλασει η αντλια του juwel, μπορει να εφαρμοστει καποια αντλια της sicce
Αυτο με το φωτιστικο το ξερω γιατι ειχα και εγω το record.Το ιδιο και για την αντλια
To anubias λενε ειναι πιστη αντιγραφη του ριο.Ξερεται μηπως υπαρχει διαφορα ποιοτητας στο επιπλο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kosmas : 03-09-16 στις 12:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-09-16, 13:04
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

τα επιπλα στα anubias-οταν ειχα παρει anubias-μου ειχαν φανει πιο στιβαρα απτα επιπλα της juwel.

δεν εχει σημασια αν το juwel ειναι αχρησιμοποιητο.εγγυηση δεν θα εχεις εφοσον εχει ληξει πλεον,ακομη και αν εχεις την αποδειξη.

αλλα ακομη και αν ειχες εγγυηση στο juwel,κανοντας οποιαδηποτε απτις μετατροπες που γραφει ο delta πιο πανω σε φωτιστικο η φιλτρο,θα την εχανες.

αφου θα τα δωσεις που θα τα δωσεις (τα ιδια) λεφτα,παρε το καινουριο.
το μονο που θα τσεκαρα ειναι οι σιλικονες στα anubias.κοιταξε να ειναι οσο πιο ομοιομορφες γινεται,και γενικως κοιταξε για ξεκολλημενα πλαστικα γυρω γυρω στα τελαρα του κλπ μηπως υπηρχε καποια φθορα οσο ηταν στο καταστημα.( αυτα τα προβληματα συνηθως-οχι παντα-δεν υπαρχουν στα juwel).
κατα τα αλλα,τα θεωρω καλυτερα απτα juwel σαν ενυδρεια.καποια μοντελα εχουν και λιγο πιο παχυ τζαμι σε σχεση με τα αντιστοιχα της juwel.και οι γυαλινες κοντρες ειναι μεγαλο +...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 03-09-16 στις 13:22
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-09-16, 13:10
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Ευχαριστω παρα πολυ ολους.Μου αλλαξατε γνωμη.Θα παρω καινουργιο το anubias
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 03-09-16, 13:49
rozela120 Ο χρήστης rozela120 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-09-2014
Περιοχή: ηρακλειο
Μηνύματα: 195
Προεπιλογή

επειδή εχει αναφερθεί το κολπο με τισ λαμπες του ριο...θα σας πω ενα καλύτερο πραγμα και θα ξεγνιασετε ...τραβήξτε προσεχτικα το ντουι που κουμπώνει στο καπακι προσ τα κατω..βγαινει και επειδη εχει μεσα εχτρα λιγο καλώδιο θα μπορειτε να βαλετε τισ απλεσ λάμπες..και απλα απο την μια θα ειναι κουμπωμένο και απο την αλλη θα ειναι στον αερα αλλα δεν υπαρχει κίνδυνος γιατι δεν εχει αλλα περιθώρια και εχει και την πανω πλαστική κοντρα που το κρατάει...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-09-16, 14:01
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rozela120 Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδή εχει αναφερθεί το κολπο με τισ λαμπες του ριο...θα σας πω ενα καλύτερο πραγμα και θα ξεγνιασετε ...τραβήξτε προσεχτικα το ντουι που κουμπώνει στο καπακι προσ τα κατω..βγαινει και επειδη εχει μεσα εχτρα λιγο καλώδιο θα μπορειτε να βαλετε τισ απλεσ λάμπες..και απλα απο την μια θα ειναι κουμπωμένο και απο την αλλη θα ειναι στον αερα αλλα δεν υπαρχει κίνδυνος γιατι δεν εχει αλλα περιθώρια και εχει και την πανω πλαστική κοντρα που το κρατάει...
Το ειχα κανει αυτο,αλλα επειδη ειχα πολυ αναταραξη αλλα και εξατμιση και υγρασια, πηρε νερα μεσα απο την τρυπα και μου εκαψε το ballast.Tο παλιο καπακι ειχα με Τ8 λαμπες
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-09-16, 14:07
rozela120 Ο χρήστης rozela120 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-09-2014
Περιοχή: ηρακλειο
Μηνύματα: 195
Προεπιλογή

εγω σε αυτο με τ5 δεν περναει τιποτα ...ασε που εχω κόψει το πλαστικο για να μπορω να αλλάζω το μπαλλαστ αν εχει θεμα ..οποτε δεν εγκλωβίζετε υγρασια...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-09-16, 14:43
Το avatar του χρήστη G_AQUA
G_AQUA Ο χρήστης G_AQUA δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 07-11-2015
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 582
Προεπιλογή

Προσωπικά έχω 2 anubias (ένα vision 350άρι 7 χρόνια και ένα 200άρι 3 χρόνια).
Από πλευράς ποιότητας κατασκευής δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα, ούτε οι γυάλες ούτε τα έπιπλά τους. Βέβαια και στα δύο τα δικά μου τα μπάλαστ είναι κλεισμένα και για να τα βγάλεις πρέπει να σπάσεις την δοκό. Όχι ακριβώς βέβαια να την "σπάσεις" αλλά να να την ξεκολλήσεις. Δεν είναι δύσκολο, στο 350άρι το έκανα γιατί είχε 39άρες και ήθελα να του περάσω 54άρες λάμπες. Απλά θέλει λίγο προσοχή.
Επίσης οι κόντρες στα δικά μου είναι πλαστικές. Δεν ξέρω αν αυτό αλλάξε σε πιο καινούργια μοντέλα.
Όπως και να έχει είναι εξαιρετικά ενυδρεία, εγώ θα τα πρότεινα ανεπιφύλακτα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-09-16, 15:28
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Εγω αυτο που ειχα δει προσφατα σε πετσιτι ειχε γυαλινες κοντρες.Το φωτιστικο ειχε 2 λαμπες αλλα μου ειπαν οτι αυτο που θα παραλαβω θα εχει 4.Για αφρικανικο βεβαια θα αναβω τις 2.Το επιπλο δεν μου πολυαρεσε-λιγο ψευτικο αλλα αφου ειναι δωρο και καλα σκεφτομαι να το ενισχυσω απο μεσα με γωνιες
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-09-16, 16:44
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Κοσμά στο αφρικάνικο θα ανάβεις μόνο τη μια.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-09-16, 18:56
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Κοσμά αυτό που θες να αγοράσεις έχω Α1500 μια χαρά δεν υστερεί σε τίποτα...........και παίζουν ρόλο και η κόντρες!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-09-16, 20:15
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Έχεις ήδη αποφασίσει... αλλά... θα έγραφα...
Έχω δει σε αγγελίες να πωλούνται Juwel που ήταν παλιότερα μοντέλα, από αυτά που ισχυρίζονταν ο πωλητής τους. Η διαφορά μεταξύ των παλιών φαίνεται στις κόντρες και στα πιο καινούργια στο ύψος του ενυδρείου.
Στο θέμα λάμπες... ο Σπύρος έχει μείνει πίσω... βγάζουν η sylvania, και dennerle (νομίζω πλέον και η arcadia) σε διαστάσεις του Juwel.
Για το φωτιστικό... αυτά που γράφτηκαν πιο πάνω... ΔΕΝ τα ακούω και πολύ λογικά.-
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-09-16, 21:25
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Νικο δε χρειαζεται να ψαχνει κανεις λεπτομερειες τα juwel εχουν πανω αυτοκολητα με την ημερομηνια κατασκευης
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-09-16, 21:43
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο θέμα λάμπες... ο Σπύρος έχει μείνει πίσω... βγάζουν η sylvania, και dennerle (νομίζω πλέον και η arcadia) σε διαστάσεις του Juwel.
Το μυαλο σου και μια λιρα.
Ποιον ρωταγες στο τηλεφωνο που θα βρεις λαμπες sylvania για το rio?
Κοιτα ημερομηνια στο ποστ μου για καταλληλες λαμπες για juwel http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...72&postcount=9
Ξεκουτιανες

Οι Sylvania σε μηκος για Juwel ειναι πιο ακριβες απο τις απλες και δεν τις βρισκεις ευκολα.
Αυτο ειναι μειονεκτημα και για τα μειονεκτηματα συζηταμε εδω,
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 06-09-16, 00:40
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μυαλο σου και μια λιρα.
Ποιον ρωταγες στο τηλεφωνο που θα βρεις λαμπες sylvania για το rio?
Κοιτα ημερομηνια στο ποστ μου για καταλληλες λαμπες για juwel http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...72&postcount=9
Ξεκουτιανες

Οι Sylvania σε μηκος για Juwel ειναι πιο ακριβες απο τις απλες και δεν τις βρισκεις ευκολα.
Αυτο ειναι μειονεκτημα και για τα μειονεκτηματα συζηταμε εδω,
Καλά... θα σου δείξω εγώ... θα δεις τι θα πάθεις.
ΑΝ χρειαστείς Sylvania... πες μου να κανονίσω.-
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Θέση ενυδρείου μας Coolnick Αρχάριοι γλυκού νερού 9 22-11-13 00:22
Η ομάδα του GAB στην 1η και 2η θέση του 1ου Διεθνή Διαγωνισμού Βιοτοπικού Ενυδρείου kgf12345 Greek Aquarist's Boards 223 29-10-12 13:11
θέση για οξυγόνο fitos100 Χημεία - Φυσική θαλασσινού νερού 1 23-12-09 22:07
Προσωπικη θέση Tolis Greek Aquarist's Boards 0 29-09-06 16:00
Θέση του θερμοστάτη bogias Αρχάριοι γλυκού νερού 17 06-09-06 09:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07186 seconds with 13 queries